PDA

Pogledati punu verziju : Iskustva, predlog savet..?



Aleksandar
18.12.2004, 20:48
Planiram da zimovanje provedem na Jahorini u prvoj polovini januara i da posle 7-8 godina odsustva sa staza opet stanem na skije(nekada sam, inace, bio izuzetno aktivan). To bi ujedno bio i moj prvi boravak na Jahorini.

Zanima me da li je neko u skorije vreme boravio u hotelu Kosuta i kakvi su mu utisci..cuo sam da je pre nekoliko sezona renoviran, ali bi ipak voleo da cujem iskusto nekog ko je bas boravio tamo.
Takođe me zanima kakva je organizacija u ski centru, da li su cesti zastoji na zicama, ima li guzvi, kako se pripremaju staze itd. ...uopste, jedna generalna slika


pozdrav,
Aleksandar[/quote]

Hurmiza
20.12.2004, 12:01
Pozdrav,
kao veliki ljubitelj skijanja koji je i sam imao pauzu iz zdravstvenih razloga od 1994 do 1999 god. i koji je takodje prvi put posle pauze skijao na Jahorini mislim da mogu da ti prenesem svoja iskustva. Ne znam najpre u koju kategoriju skijasa spadas ali ako si dobar rekreativac neces imati problema.
Jahorina je izuzetno lepa planina, sa jako dobrim stazama. Staze su siroke, strme i omogucava voznju svih skijaskih disciplina. Vecina staza su crvene, plavih nema (ili ima 1) i postoje 2 crne staze. Zice su malo stare ali nema guzve skoro nikad (naravno ako sve zice rade). Retko se desava da se zice zaustavljaju i to jedino u slucaju velike magle, jakih padavina i vetra 12 m/s (na Kopu zaustavljaju vec na 7 m/s). Ljudi su izuzetno ljubazni i staze se dobro odrzavaju (prosle godine je bilo dosta padavina u terminu kad sam ja bio gore pa ljudi jednostavno nisu uspevali da srede staze).
Nocni zivot je zanimljiv i ima svega i za svaciji ukus, od narodnjaka, MTV hitica do trance-a. Restorani na planini su izuzetno zanimljivi i sto je jos bolje jeftini (preporucujem Ludu Kucu i Kolibu).
Pre dve godine sam bio u hotelu Kosuta i imam samo reci hvale za taj hotel (doduse nam bazen). Cist je, opusten i ljudi su izuzetno ljubazni. Hrana je MAESTRALNA (takav izbor na svedskom stolu odavno nisam video). Poznajem ljude koji na Jahorinu idu od 1984 godine i misle da je to najlepse mesto na svetu, a moram priznati da i sam pocinjem da mislim tako.
Ima dosta postova o Jahorini na forumu/Srbija/Kopaonik/Kopaonik vs. Jahorina pa mozes i tamo da procitas par dobrih zapazanja.
Veliki pozdrav i dobar provod!
PS: Ako vreme bude suncano u sta ne sumnjam provesces se odlicno za male pare.

Aleksandar
22.12.2004, 16:37
Hurmiza,

Hvala veliko za ove iscrpne informacije. Definitivno, Jahorina ce biti moj izbor za ovu sezonu. U medjuvremenu sam, silom prilika, morao da promenim hotel pa cu biti u Bistrici, sto je prema onom sto sam na forumu procitao , za nijansu i bolje.

Nakon 10 januara cu biti opet u bg..pa cu ovde podeliti utiske (nadam se lepe)

pozdrav