PDA

Pogledati punu verziju : Slovačka, Visoke Tatre



oddball
23.10.2007, 19:31
Ekipa i ja planiramo da po prvi put posetimo Slovačku pa pitam vas za savete.
Da li je neko bio skoro, kakve utiske ima, kakve su staze, smeštaj, neke informacije koje nam ne govore u agencijama, šta god vam padne na pamet?
Hvala unapred,
poz!

stanislaw
26.10.2007, 12:12
ja sam bio neke `90 na visokim tatrama i meni tada tako malom je izgledao fenomenalno.... od hotela u centar je vodila ``zubicka`` (mali vozic), skijaliste je bilo super sredjeno (puno zica, velika skakaonica...)
... vodilo se racuna, infrastruktura je takodje bila zavrsena po velicini centra (koliko se ja secam), cene tada su bile... ma nije ih ni bilo, za nas je to toliko bilo jeftino da se bilo dzaba... sada vec bi nosio deblji novcanik, jer po iskustvu iz praga od pre 2 god... slovacka je i sa cenama u evropi... trebalo bi da imam i neku sliku kod kuce, pa ako nadjem i zakacicu ih ovih dana !

jijang
26.10.2007, 18:45
Isto sam bio ko klinac. I bilo je super. E sad.
Treba videti koja je cena, jer ako za slicne pare mozes da odes na neke alpe ne vredi.
Pri tom, mislim da se dosta stvari promenilo na bolje u Slovackoj od kad sam ja bio. Sad su vec par godina u EU,a tada nisu mogli ni da sanjaju o tome.

oddball
26.10.2007, 21:56
ovo je neka varijan hotel Hutnik sa azenom i tako tim svim stvarim oko 300 evra sa vizom, autobusom i smeštajem pp. ski pass je 75 evra za 6 dana. kapiram da je to ok cena. agencija kaže da ima oko 65 km staza.

jijang
27.10.2007, 10:06
U sustini jeste.S obzirom da je u pitanju OK hotel...

stanislaw
27.10.2007, 10:40
kada se vratis okaci slike i utiske sa visokih tatri da vidimo koliko se promenilo...

oddball
27.10.2007, 19:03
sigurno ću postovati slike u slučaju da odemo. još uvek odluka nije definitivna čekamo da vidimo kakva su iskustva ljudi pa da padne dogovor. čak sam našao i kombinaciju sa 11 evra dnevno smeštaj u privatnom apartmanima blizu onih vozića što voze do liftova.

ski dude
28.10.2007, 12:54
ski centar je dosta razbacan na vise vrhova ako ides kolima onda je ok ali ako se oslanjas zamo na vozic ume da bude cimanje

sirena
10.01.2008, 16:22
Dali neko ima neke novije informacije o Slovackoj? Mislili smo da idemo u Tatransku Lomnicu, dali neko zna kako je tamo i kako se moze naci smjestaj?

admin
22.10.2008, 21:04
Ipak i ove godine ima ponuda za skijanje u Slovackoj...
Pogledajte cene
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Slovacka/visoke_tatre.htm

ma7ej
20.12.2008, 23:48
Ako će nekom pomoći ja sam ove godine u prvom mjesecu bio u Slovačkoj u Lopušnoj dolini pa ako koga zanimaju neke informacije rado ću pomoć

oddball
21.12.2008, 09:38
slobodno napisi, mene zanima a siguran sam i druge.

ma7ej
21.12.2008, 11:43
pa ovako Lopušna dolina je konkretno u Visokim tatrama i s obzirom da sam tamo tek učio skijat i naučio :sm004: za mene je ta planina bila san snova..no sad kad sam prošo još nekoliko skijališta(Jahorina i zagrebačko Sljeme i kad vidim francuska skijališta gdje idem ove godine) Lopušnu dolinu bih preporučio samo početnicima ili onima koji ne luduju za 100-tinama kilometara staza nego otprlike 5-6 km staza,fino uređenih.Za vrijeme moga boravka snijega je bilo oko 40-tak cm ali imaju u TOPOVE:ok: koji su osiguravali odlične uvjete.Eto vjerovatno neću puno pomoći jer sam bio samo na jednom skijalištu ali proučavajući to mjesto za svoj prvi odlazak tamo uspio sam vidjeti da se o Slovačkoj vrlo dobro piše bez većih zamjerki.Naravno nemogu se usporediti s Francuskom,Italijom ili AUstrijom ali čini se ok.Posebno bih isatknu cijene kako ski pasa tako i cijena u trgovinama koje su izrazito jeftine u usporedbi s Hrvatskom.nisam siguran jesu li uveli sada euro ali početkom ove god još su bile slovačke krune i jednostavno ništa nije bilo skupo.

http://www.holidayinfo.sk/de-de/winter/resorts/?id=1192246
http://www.ski.sk/ski-resort-skichem-lopusna-dolina--a1-80-0-0-en.htm

evo par stranica za informiranje..trenutno vrlo loše stanje iako je u ovo vrijeme prošle godine bilo oko 30-50cm snijega. nadam se da sam malo pomogao pa sad ako netko ima neka konkretna pitanja neka postavi rado ću pomoći ako mogu.
p.s. ako neko ima informacije iz prve ruke o Francuskoj,mjesto Risoul neka pomogne u toj rubrici.:sm018: