PDA

Pogledati punu verziju : Sta se bijeli u gori zelenoj???



Sapa
23.10.2007, 10:43
Ohaa, sto je puno puno je i sto je rano rano je, pa ni lifotovi jos nisu proradili.

Uzivajte u zimskoj idili":

http://www.tetongravity.com/forums/showthread.php?t=98777

Evo skocio mi secer i digo se pritisak :glavaozid

ps
u propratnom textu se moze procitati da ce neki austrijski centri poceti sezonu vec od 26-tog oktobra (valjda zbog ranog snijega?). Pa ko moze, nek 'dvije srece grabi'.

skiman
23.10.2007, 11:41
Ohaa, sto je puno puno je i sto je rano rano je, pa ni lifotovi jos nisu proradili.

Uzivajte u zimskoj idili

http://www.tetongravity.com/forums/showthread.php?t=98777

Evo skocio mi secer i digo se pritisak :glavaozid

ps
evo u propratnom textu se moze procitati da ce neki austrijski centri poceti sezonu vec od 26-tog oktobra (valjda zbog ranog snijega?). Pa ko moze, nek 'dvije srece grabi'.


Možda ove sezone postavim rekord u brzom izlasku na snjeg....:sm018: Skiman
(stara sezonska važi do 31.10.2007:sm011: )

matt
23.10.2007, 12:04
hahhah mnooogoo je dobro....juce su nasi prijatelji sa skijanje.hr bili na placku...i otvorili sezonu..

skiman
23.10.2007, 12:18
hahhah mnooogoo je dobro....juce su nasi prijatelji sa skijanje.hr bili na placku...i otvorili sezonu..
Vidio fotke, ali ipak to nije to......za koji dan možda bude....:sm011: :sm018: Skiman

Sapa
23.10.2007, 12:35
Možda ove sezone postavim rekord u brzom izlasku na snjeg....:sm018: Skiman


Ma rano je kume.....rano je!
cekaj prvo da prvo utabaju snjeg za te tvoje atomice :sm004:

PS
Hajde ako odes sad za vikend, pocasti i nas sa nekim fotografijama, cisto da nam 'vadish mast'.

skiman
23.10.2007, 12:52
Ma rano je kume.....rano je!
cekaj prvo da prvo utabaju snjeg za te tvoje atomice :sm004:

PS
Hajde ako odes sad za vikend, pocasti i nas sa nekim fotografijama, cisto da nam 'vadish mast'.

Nema problema, imam za te prilike "kamnožerke" SL 9 i SL 11. (ma da čisto sumnjam da bi bili toliko pošteni i pripremili staze za prošlogodišnju sezonsku kartu-kažu da na Arehu nema više od nekih 15-20 cm) ......:smoke: Skiman

Ali Sapa kad videh one slike iz Planai-a........Ide mi srh po leđima, šta češ....

Sapa
13.11.2007, 22:22
Ko je te srece pa moze kad hoce i gje hoce, na skijanje evo pregleda koji ski centri su vec otvoreni za publiku a koji pocinju od narednog vikenda:

02. November Kitzbühel (WoEnd)
# 10. November Hauser Kaibling (WoEnd)
# 11. November Hinterstoder (WoEnd)
# 15. November Ötscher
# 16. November Obergurgl Hochgurgl (durchgehend)
# 16. November Obertauern (durchgehend)
# 16. November Zauchensee (durchgehend)
# 16. November Kössen
# 16. November Lachtal (WoEnd)
# 16. November Axamer Lizum
# 16. November Flachau-Wagrain
# 16. November Hirschenkogel
# 16. November Stuhleck
# 17. November St. Johann-Alpendorf
# 17. November Alpenarena Hochhäderich
# 17. November Präbichl
# 17. November Warth-Schröcken
# 17. November Loser
# 17. November Skiwelt
# 17. November Kreischberg
# 17. November Mayrhofen
# 17. November Tauplitz
# 14. November Lammeralm
# 17. November Mühlbach-Hochkeil
# 17. November Fieberbrunn
# 17. November Aflenz-Bürgeralm
# 17. November Werfenweng
# 17. November Hinterstoder (WoEnd)
# 17. November Hochjoch (WoEnd)
# 17. November Hochkar (WoEnd)
# 17. November Hirschenkogel (WoEnd)
# 17. November Sportgastein (WoEnd)
# 17. November Dachstein-West (WoEnd)
# 17. November Bad Hofgastein (WoEnd)
# 17. November Saalbach Hinterglemm (WoEnd)
# 17. November Kaltenbach-Hochzillertal (WoEnd)
# 17. November Hochficht
# 17. November Kasberg
# 17. November Heiligenblut
# 17. November Turnau



www.schneewinkel-tirol.com


Da spomenem kuriozitet na Dachstein gleceru je u proteklih nekoliko dana napadalo 4 metra snjega !!! :eek: ALi svuda ga ima ludjacki Stantnon 1,5m brdo, 0,5 m dolina itd itd. Sto je naj ljepse u cjeloj ovoj austrijskoj zimskoj idili, ima ga nevjerovatno puno u nizim skicentrima, a ti su upravo atraktivni kad snjega ima dovoljno. Austrija je definitivno hot!

Bata Bane
13.11.2007, 22:40
I ja kazem da je Austrija zakon i tak Badklajnkoznagde, al Francuska je jeftina:sm022:

skiman
14.11.2007, 06:43
[quote=Sapa;23676]Ko je te srece pa moze kad hoce i gje hoce, na skijanje evo pregleda koji ski centri su vec otvoreni za publiku a koji pocinju od narednog vikenda:

02. November Kitzbühel (WoEnd)
# 10. November Hauser Kaibling (WoEnd)
# 11. November Hinterstoder (WoEnd)
# 15. November Ötscher
# 16. November Obergurgl Hochgurgl (durchgehend)
# 16. November Obertauern (durchgehend)
# 16. November Zauchensee (durchgehend)
# 16. November Kössen
# 16. November Lachtal (WoEnd)
# 16. November Axamer Lizum
# 16. November Flachau-Wagrain
# 16. November Hirschenkogel
# 16. November Stuhleck
# 17. November St. Johann-Alpendorf
# 17. November Alpenarena Hochhäderich
# 17. November Präbichl
# 17. November Warth-Schröcken
# 17. November Loser
# 17. November Skiwelt
# 17. November Kreischberg
# 17. November Mayrhofen
# 17. November Tauplitz
# 14. November Lammeralm
# 17. November Mühlbach-Hochkeil
# 17. November Fieberbrunn
# 17. November Aflenz-Bürgeralm
# 17. November Werfenweng
# 17. November Hinterstoder (WoEnd)
# 17. November Hochjoch (WoEnd)
# 17. November Hochkar (WoEnd)
# 17. November Hirschenkogel (WoEnd)
# 17. November Sportgastein (WoEnd)
# 17. November Dachstein-West (WoEnd)
# 17. November Bad Hofgastein (WoEnd)
# 17. November Saalbach Hinterglemm (WoEnd)
# 17. November Kaltenbach-Hochzillertal (WoEnd)
# 17. November Hochficht
# 17. November Kasberg
# 17. November Heiligenblut
# 17. November Turnau


Pa, da istina je, da ga u Austriji ima dosta.......ali samo u pokrajinama Salzburg, Steiermark, Tirol, Voralberg......ali ga zato nema puno u nama najbližim skijalištima Kaerten (recimo Katschberg, Bad Kleinkircheim, Nassfeld) i Sud Tirol (Sillian, Kals, Lienz....). Znači ima snega puno oko mene i to na nekih 170-200 km odavde. A kod nas sunce i temp.oko 10.......Nadamo se, da če ga pasti dovoljno i kod nas ovog i sledečeg tjedna (za SLO su prognoze, da če padati 20, 21,22, 23.11-e kad bi bilo, bilo bi nam dovoljno.....):sm018: Skiman

Sapa
14.11.2007, 08:47
[QUOTE]Pa, da istina je, da ga u Austriji ima dosta.......ali samo u pokrajinama Salzburg, Steiermark, Tirol, Voralberg......

Jel ovo neki Slovenacki smisao za 'umor ???
"samo" u pokrajinama Sazburg, Sterimark, Tyrol i Vorarlberg................drugim rijecima na vise od 2/3 austrijskih skijalista, tj na onome sto u toj zemlji vrijedi.



Znači ima snega puno oko mene i to na nekih 170-200 km odavde.

Dobro. I sta ti sad radis ovdje na forumu??? Cekas da upale ratrake pa da utabaju??? Sta cekas sinko? sto ne palis tog Citroena Picasso, metesh skibox na krov i prijavis se bolesan u firmi ??? Stvarno ne kontam ove Slovence :confused:



A kod nas sunce i temp.oko 10.......Nadamo se, da če ga pasti dovoljno i kod nas ovog i sledečeg tjedna (za SLO su prognoze, da če padati 20, 21,22, 23.11-e kad bi bilo, bilo bi nam dovoljno.....)

Ma to je bas lepo, radujem se Slovenackom snjegu, ali vi sad niste issue, Austrija je issue. Imas 2,5 metara snjega na 175 km od kuce.........i jos cekash da Pohorje objeli..........pa mogla bi i tebi da objeli kosa prijatelju do tada. :sm018:

PS
Halo skiman!!!! 4 metra snjega na Dachsteinu!!!! EEEEJJJJ!!!! 175 KM!!!!

skiman
14.11.2007, 09:22
[quote=skiman;23681]


Jel ovo neki Slovenacki smisao za 'umor ???
"samo" u pokrajinama Sazburg, Sterimark, Tyrol i Vorarlberg................drugim rijecima na vise od 2/3 austrijskih skijalista, tj na onome sto u toj zemlji vrijedi.




Dobro. I sta ti sad radis ovdje na forumu??? Cekas da upale ratrake pa da utabaju??? Sta cekas sinko? sto ne palis tog Citroena Picasso, metesh skibox na krov i prijavis se bolesan u firmi ??? Stvarno ne kontam ove Slovence




Ma to je bas lepo, radujem se Slovenackom snjegu, ali vi sad niste issue, Austrija je issue. Imas 2,5 metara snjega na 175 km od kuce.........i jos cekash da Pohorje objeli..........pa mogla bi i tebi da objeli kosa prijatelju do tada.

PS
Halo skiman!!!! 4 metra snjega na Dachsteinu!!!! EEEEJJJJ!!!! 175 KM!!!!

Ono "samo" bilo je mišljeno, tako da ne bi ljudi pomislili, da je čitava Aut pod snjegom....

Pa čekam ja Pohorje i moju sezonsku kartu (što i nije tako malo, jer če me doči preko veze 1000 eura za čitavu familiju-inače bi cijena bila 1400 eura). Čeka me još tjedan dana skijanja u Alta Badii (opet pare, mnogo para).....Jesen je za mene kobna (pored svega i lož gorivo u cisternu) .Pa sad ti razmisli gde je meni granica.....Problem je, da ne volim skijati samo ja nago čitava familija...Kosa mi je več skroz bijela ali ne od snjega i čekanja (več bog manjka para:sm011: ). Ma zapaliču ja i ove sezone svog Tourana (a ne Picasso-a, nekako ne vjerujem Francuzima) i za Austriu (volio bih iči u Schladming), ali tek tad kad budem imao dovoljno financijskih sredstava.....:ok: Skiman (malo finansijsko stanje, tek toliko, da znate, da i nama fali para)

stekan
14.11.2007, 10:09
1400 € za porodicu sezonski ski pass za Pohorje? 721€ je porodični sezonski ski pass za Gerlitzen za četvoro.

skiman
14.11.2007, 10:48
1400 € za porodicu sezonski ski pass za Pohorje? 721€ je porodični sezonski ski pass za Gerlitzen za četvoro.

Da da stekane u pravu si.....toliko košta na Pohorju (otprilike, ako si je imao lani i sa 15% popusta zbog prošle zime). E sad, baš zbog toga sam uzeo pre dve sezone Kaertner skipass (34 skijališta-i Gerlitzen, Bad Klein, Nassfeld, Katschberg, da ne nabrajam više) su u tom sistemu, i ta karta me je koštala za sva skijališta za dve odrasle osobe+ dvoje djece 800 eura (i tebi omiljeni Gerlitzen je u tom pogledu skuplji). I dan danas bih imao tu kartu, ali kčerka mi ide u prvi razred gimnazije, a mali mi trenira fudbal i često smo na turnirima preko vikenda.....Da, da tako se to radi kod nas, kad ljudi iz ŠC Pohorje znaju, da im je u zaleđu 250.000 ljudi (MB sa okolinom). Oni tačno znaju, da im če uspeti prodati svake sezone 4000 sezonskih karata. Za više nisu zainteresirani. Kad im spomeneš sistem u Aut, samo ti reknu: "Pa idi tamo skijati!" Pa i hoču, ali tek tad kad moja djeca neče više skijat sa mnom ili se usamostale. Dugoročno je Austrija sigurno perspektivnija za skijanje i njihovu sezonsku kartu, nego Pohorje. Ako ne zbog čega drugog, onda zbog visina planina i staza. Pa sad je ovo več treči forum na kojem sam se propisno izjadao.....:awm2: Skiman

Baš sam išao na stranicu www.pohorje.org (http://www.pohorje.org) Stvar je sledeča:

-predprodaja je trajala do 30. 10.2007. Cene:
-odrasla sa popustom 483,
-omladinska 385,
-dječja 288. Znači za moju familiju bi to došlo tačno 1639 eura. Po tom datumu, sve je skuplje......BTW u Aut traje predprodaja karat najmanje do 5.12.2007 što i nije na odmet

Sapa
14.11.2007, 12:07
Ja mislijo skiman cojek skijas-avanturista, kad ono.........VW Touran, stalna zena, stalni posao, unapred definisano skijanje 2x godisnje, + svaki drugi vikend Pohorje, kredit za ovo, hipoteka za ono..........living Slovenian life style i naravno nikad se nema para, pa kako da se ima kad su prohtjevi veci od mogucnosti :dontknow:
Fuckin boring my friend, pukli smo mi ja tebi da kazem. Nego ti lepo da se jedan dan spremis i "odesh po cigare" i ne vratis se citavu jednu skisezonu kuci. :sm022:

Ali hajmo ONtopic
Shvatam tvoje tehnicke probleme sa djecijim obavezama i sl. ali ti tamo upravitelji Pohorja su stvarno teski smradovi. Onih par padinica za skijanje naplacuju vise nego austrijanci za skipas za citavu Korushku, haloooo :sm008:
Mislijo sam da balkanski mentalitet pocinje negjde malo vise jugo-istocno od Zidanog Mosta, kad ono jok; Turska pocinje vec iza Karavanki :sm021:

E hajmo sad stvarno ON topic
U Zell am Zee pada ko ludo, Matko trebali ste ici ove sedmice za Kaprun.
U St Johan in Tyrlol 140 cm na visini od 1700 mnv..............
Pa ti sad razmisljaj o neotplacenom kreditu prijatelju :sm018:

skiman
14.11.2007, 12:34
Ja mislijo skiman cojek skijas-avanturista, kad ono.........VW Touran, stalna zena, stalni posao, unapred definisano skijanje 2x godisnje, + svaki drugi vikend Pohorje, kredit za ovo, hipoteka za ono..........living Slovenian life style i naravno nikad se nema para, pa kako da se ima kad su prohtjevi veci od mogucnosti
Fuckin boring my friend, pukli smo mi ja tebi da kazem. Nego ti lepo da se jedan dan spremis i "odesh po cigare" i ne vratis se citavu jednu skisezonu kuci.

Ali hajmo ONtopic
Shvatam tvoje tehnicke probleme sa djecijim obavezama i sl. ali ti tamo upravitelji Pohorja su stvarno teski smradovi. Onih par padinica za skijanje naplacuju vise nego austrijanci za skipas za citavu Korushku, haloooo
Mislijo sam da balkanski mentalitet pocinje negjde malo vise jugo-istocno od Zidanog Mosta, kad ono jok; Turska pocinje vec iza Karavanki

E hajmo sad stvarno ON topic
U Zell am Zee pada ko ludo, Matko trebali ste ici ove sedmice za Kaprun.
U St Johan in Tyrlol 140 cm na visini od 1700 mnv..............
Pa ti sad razmisljaj o neotplacenom kreditu prijatelju


Sapo, skijanja na Pohorju je ipak malo više, nego svaki drugi vikend. Ja ipak živim tek 10 km od staza na Arehu, uz to čitave sedmice idem svaki dan na nočnu skijanje, tako da u normalnim uvetima ispunim između 45-60 dana na skijanju (+ sedmica u Italiji). Pri ovolikoj količini skijanja, se mi i to isplati. Ali ja sam extremista i za naše uslove (samo su penzioneri još jači po danima na skijanju od mene). Ma za Pohorje to znam več odavno, da su pravi smradovi. Avanturista sam tek, kad stignem na skijalište, ali inače sam prvenstveno tata (koji ide na posao i vozi Tourana) i muž (sa kreditima i koji voli da skija). Ali ipak, mi je lijepo sa dvoje djece i ženom koji vole skijanje više od svega. Mogu slobodno da kažem, da je skijanje sport, koji pored svega ostalog drži našu familiju zajedno. Dakle, ako je to fuckin boring......(da se razumemo, sve sam uzeo u kontekstu zezanja, tako da ne bi ko razumeo, da sam mu nešto zamerio.) Takav je to život, kad nemaš jaja, da bi jedan dan otišao po cigare.......:smoke: Neka je, samo da smo mi zdravi i veseli, za ostalo čemo lako:ok: Skiman Neka samo pada, ja sam sretan, da če sezona početi za koju sedmicu.....:sm019:

Sapa
14.11.2007, 13:18
Neka je, samo da smo mi zdravi i veseli, za ostalo čemo lako:ok: Skiman Neka samo pada, ja sam sretan, da če sezona početi za koju sedmicu.....:sm019:

Amin.:sm019:

tataratira
15.11.2007, 08:13
VW i Atomic :ok:

skiman
15.11.2007, 08:29
VW i Atomic :ok:
Pa zna se: kod nas se vozi Vw i Atomic:
-žena VW Polo 1.2 i Atomic GS 12,
-brat od žene Audi Q7(crna ovca u familiji ali koncern je isti) i Atomic SL 11,
-deda (tata od žene) VW Golf V 1.9 TDI i Atomic SL 9,
-ja Touran i Atomic GS 12,
-da ne nabrajam djecu.......koji još nemaju avte ali voze Atomic....:sm011: Skiman

tataratira
15.11.2007, 08:56
ovdje se redovno prepucavam sa vlasnicima drugih auta, kao ponekada sa Sapom oko skija :o))

prije par godina, iznerviran mržnjom prema Golfu
napisao sam i sledeće stihove..odnosi se na G2d

Oda Golfu

Svi te mrze svi te kude,
svi te gaze na semaforu jezik plaze,
mrze tvoj crni dim i tvoje linije fine
mrze gorivo sto se ponosis njime,
mrze i tvoju rezervnu gumu
i najradje bi te poslali u neku sumu
da vuces i teglis trupce i stabla
za sve te mrze u traze ti mana.

Ti i dalje na prakingu stojis
i ponosno svoje godine brojis,
oprosti im boze ne znaju sta cine
pusti ih da laju da ih zelja mine.
Ti i dalje chadji i brundaj
skaci po rupama i putnike tumbaj

amen

stekan
15.11.2007, 09:13
Druže Tataratira, moram da te podsjetim da si prešao na Elan Magfire 12. Kad pređeš na Mazdu, još ćeš porasti u mojim očima, iako si visok skoro 2 m. Priznaću ti i Toyotu i Subaru umijesto Mazde.

Sapa
15.11.2007, 10:33
Druže Tataratira, moram da te podsjetim da si prešao na Elan Magfire 12. ......

Stvarno je em tvrdoglav em nepopravljiv.

skiman
15.11.2007, 10:59
Stvarno je em tvrdoglav em nepopravljiv.
Pa ima mene, da mu držim štangu........Na kraju se i nas dvoje našlo, tako što su neki predviđali odavno....:cug:

Sapa
15.11.2007, 11:03
[QUOTE]Pa ima mene, da mu držim štangu........

Kaku shtangu da mu drzish :confused: :confused: :confused:


Na kraju se i nas dvoje našlo, tako što su neki predviđali odavno....

Posto nema Arse da primjeti, mora cu ja: Jel to ozbiljno izmedju vas dvojce??? :sm021: :sm011:

skiman
15.11.2007, 11:42
[quote=skiman;23733]

Kaku shtangu da mu drzish



Posto nema Arse da primjeti, mora cu ja: Jel to ozbiljno izmedju vas dvojce???

Al si se okačio na svaku rečenicu:sm011: .....Znao sam prije ili kasnije, da če izbiti naki lapsusi.....ipak ja ne vladam toliko dobro vašim jezikom. Kod nas znači ako kažeš, da nekome "držiš štangu", to bukvalno znači, da ga podupireš:yay: . Našli se dvojica, koji vole brzo da skijaju. Jel u redu tako? Ili previše gledaš Kursađije, pa misliš da sterotipi važe za sve nacije?:eek: Zezamo se zar ne?:ok: :smoke: Skiman

stekan
15.11.2007, 12:08
Siguran sam da Sapa odlično razumije slovenski, ali nije mogao izdržati da ne bocne.

tataratira
15.11.2007, 12:20
hehehe

reci mi šta voziš. reću ti šta misliš

Sapa
15.11.2007, 12:46
E bas mi nije fora 'fatati' skimana na ove plitke fore, ali izdrzati nisam mogo.:)
A da slovenschcinu razumijem odlicno, nije bash. (srecom uvjek se nadje neko da pogovarja po srpski/hrvashki....onda stvarno razumijem odlicno :sm011: ).
@skiman, ne gledam 'domacu' televiziju, tako da ne znam na koju seriju mislis, i nije bilo generalno na racun neke nacije, nego tebe licno :smoke:

e hajmo ON topic

Ako neko ide za Svicu i uz to planira da skija evo ga pregled svih otvorenih skijalista:

http://wispo.myswitzerland.com/requests/MySwitzerlandSummerSearchRequest.jsp?lange=nl&banner;=fal se&pisten;=801,802,803,804

PS
@skiman volio bih da vremenske prognoze grijeshe, ali od ponedeljka se preko Alpa ocekuje Fen (Fohn), ako tako bude, znaci da je zima privremeno prosla. Dakle izmisli zeni i djeci neku dobru pricu, pali Tourana i pravac Dachstein ili nesto u blizini, sad ili nikad.

Mozda isto vazi i za planine Balkana, dakle ljudi, ako mislite nafatat prvo skijanje, pozurite (tataratira chu-skije na rame) jerbo ce od ponedeljka mozda i kod vas poceti 'proljece'.

skiman
15.11.2007, 13:00
E bas mi nije fora 'fatati' skimana na ove plitke fore, ali izdrzati nisam mogo.:)
A da slovenschcinu razumijem odlicno, nije bash. (srecom uvjek se nadje neko da pogovarja po srpski/hrvashki....onda stvarno razumijem odlicno :sm011: ).
@skiman, ne gledam 'domacu' televiziju, tako da ne znam na koju seriju mislis, i nije bilo generalno na racun neke nacije, nego tebe licno :smoke:

e hajmo ON topic

Ako neko ide za Svicu i uz to planira da skija evo ga pregled svih otvorenih skijalista:

http://wispo.myswitzerland.com/requests/MySwitzerlandSummerSearchRequest.jsp?lange=nl&banner;=fal se&pisten;=801,802,803,804

PS
@skiman volio bih da vremenske prognoze grijeshe, ali od ponedeljka se preko Alpa ocekuje Fen (Fohn), ako tako bude, znaci da je zima privremeno prosla. Dakle izmisli zeni i djeci neku dobru pricu, pali Tourana i pravac Dachstein ili nesto u blizini, sad ili nikad.

Mozda isto vazi i za planine Balkana, dakle ljudi, ako mislite nafatat prvo skijanje, pozurite (tataratira chu-skije na rame) jerbo ce od ponedeljka mozda i kod vas poceti 'proljece'.

Me nema frke, znam da si pustio petardu. Ali mi je bilo logično, da kažem, da se može dogoditi pokoji "lapsus lingue". Ma ne brini, nadoknadit čemo mi sve.....zima je duga......Pa raspitaj se onda na koju sam seriju mislio.....E vidiš, da ti nešto kažem, može biti, da nas još dosta zna vaš jezik, ali morat češ se naviknutu polako, da upotrebiš njemački ili engleski, jer ove mlade generacije ne znaju ama baš ništa......Pravilno bi bilo: nekdo govori srpski/hrvatski jezik (isto ko kod vašeg jezika, ali nikako pogovarja srpski/hrvatski jezik).......Baš mi je fora i nisam mogao izdržati.....:sm018: Skiman

CrazyKong
15.11.2007, 14:10
Me nema frke, znam da si pustio petardu. Ali mi je bilo logično, da kažem, da se može dogoditi pokoji "lapsus lingue".

Kaze se "lapsus lingMa" (Zorica Brunclik)

skiman
16.11.2007, 08:08
He, he, he.......i ja sam pogrešio:sm022: ...pravilno je "lapsus linguae".....tek toliko.....:sm018: Skiman

Sapa
16.11.2007, 09:44
Hajde ba...ufati se skijanja, batali latinski pravopis.

btw i jedno i drugo je pravilno:lingua i linguae.:sm004:

skiman
16.11.2007, 10:04
Hajde ba...ufati se skijanja, batali latinski pravopis.

btw i jedno i drugo je pravilno:lingua i linguae.:sm004:

Pa možda i hoču, ali tek sledeči tedan...Trenutno stanje.......radi se na full

Tadija_91
16.11.2007, 12:37
Hajde ba...ufati se skijanja, batali latinski pravopis.

btw i jedno i drugo je pravilno:lingua i linguae.:sm004:
lingua je nominativ a linguae genitiv imenica ovako glasi: lingua,lingua, f.
1. deklinacija
a ja mislio da latinski nikad necu upotrebiti :)

skiman
16.11.2007, 12:58
lingua je nominativ a linguae genitiv imenica ovako glasi: lingua,lingua, f.
1. deklinacija
a ja mislio da latinski nikad necu upotrebiti :)


Ajmo mi lepo na skijanje.......i batalimo te latinske rečenice..... :dziveli: Skiman

Sapa
16.11.2007, 13:45
lingua je nominativ a linguae genitiv imenica ovako glasi: lingua,lingua, f.
1. deklinacija
a ja mislio da latinski nikad necu upotrebiti :)


Ko zna zna. :ok:



Ajmo mi lepo na skijanje.......i batalimo te latinske rečenice..... Skiman

Morash pocakat da lahko izdelajo 'umjetnicki snjeg'.

skiman
16.11.2007, 14:06
Ko zna zna. :ok:




Morash pocakat da lahko izdelajo 'umjetnicki snjeg'.

He, he, he dobar si Sapo, dobar..........samo još, da daš "umetni" umesto "umetnjički"........:yay: :sm018: Skiman

Sapa
16.11.2007, 14:11
He, he, he dobar si Sapo, dobar..........samo još, da daš "umetni" umesto "umetnjički"........:yay: :sm018: Skiman

"UMJETNICKI" je zbog umjetnickog dojma. :sm018:

skiman
16.11.2007, 14:18
Whatever.......

stekan
16.11.2007, 14:39
"UMJETNICKI" je zbog umjetnickog dojma. :sm018:

Od glagola umetati?

Sapa
16.11.2007, 15:26
hehehe
reci mi šta voziš. reću ti šta misliš

Hehehe momentalno vozi rossi open 300, ali cujem da prelazi na amc 73, ne znam u kojoj duzini :dontknow:

Sapa
16.11.2007, 17:25
Austrija ovih dana :sm022: :sm022: :sm022:

http://www.youtube.com/v/knTYWcfNse8&rel=1

hehehe
17.11.2007, 00:00
Hehehe momentalno vozi rossi open 300, ali cujem da prelazi na amc 73, ne znam u kojoj duzini :dontknow:

Sapa druze, ne izleći se... možda je tataratira mislio na auto...

(btw, jeste VW al ima više prstenova između farova. :smoke:)

hehehe
17.11.2007, 00:01
... a možda se samo nasmejao...

wlad
17.11.2007, 01:15
Evo pada jak sneg u NS sada, gledam i uživam :).

Flexon
17.11.2007, 16:48
stici ce i vas globalno zagrijavanje:glavaozid

Sapa
20.11.2007, 14:47
stici ce i vas globalno zagrijavanje:glavaozid

Evo iskuko si ooo flexone:

http://www.lwz-salzburg.org/lagebericht.asp.

Izgleda da je zima u Austriji privremeno prosla. :dontknow:


Odose temperature na gore:
In 2000 m zwischen +1 und +7 Grad, in 3000 m bis +1 Grad.
Morgen, Mittwoch, wenig Änderung: Sonnenschein und Südföhn bleiben wetterbestimmend, die Temperaturen somit mild mit +3 bis 9 Grad in 2000 m und bis zu +1 Grad in 3000 m.

Flexon
20.11.2007, 20:34
ima krajeva gdje nije ni pocela
hahahahah
:glavaozid :awm2:

Sapa
20.11.2007, 22:09
ima krajeva gdje nije ni pocela
hahahahah
:glavaozid :awm2:

Hehehe, da nece na Istocnoj Obali ove godine biti skijanje na umjetnoj.......................................... .................travi ??? :D

Sapa
21.11.2007, 14:13
Sjeverne Alpe, tj Austrija su OUT (visoke temperature "Fen" pravi frizure po tirolu), Juzni Alpi tj. Italija je privremeno IN.Hoce da zavije Bardonecciu i kompletnu Via Lateu. www.montagnedoc.it
Zapad tj Francuska je pukla (privremeno). Risoul; na 1800 m pada kisha. Snjeg pada u Montgenevre od 1800, metara (to je odma tu kod Kumove SLame). Putnici za 3D.....ebiga. bi ce bolje od vikenda se ocekuju padavine u vidu snjega.

stekan
21.11.2007, 14:33
Sad će taj mokri snijeg da smrzne i bude odličan temelj obilnim padavinama koje sam naručio.

oggy
21.11.2007, 23:32
Eh... Montegenevre... Risoul... Sapa... budis mi uspomene! Al Risoul je od 1850, koga briga sta je na 1800 ;)

Sapa
27.11.2007, 15:50
Aktuelna visina snjega na 2000 metara:
FR
Savoie, Haute-Savoie i Isere 15-40
Hautes Alpes 40-90
Haute Provence 20-60

It
Piemonte 50-110
Aosta 40-60
Lombardia 70-130
Sud-Tirol 40-60
Dolomieten 25-70

CH
Wallis, Tessin, Berner Oberland i Graubunden 70-110
Zentral Schweiz, Ostlicher Alpennordhang 40-80

Aut
Voralberg, Tirol 50-130
Salzburg, Steiermark 65-180
Korushka 40-80

Savoja katastrofa, bas ko prosle godine. Evo ide neki 'hladni talas vazdusne mase' (sto bi dr. Nele reko) sa zapada, udari ce pravo u zapadne Alpe, ama niko ne zna sta ce da od toga ispadne, mozda kisa a mozda i ono drugo.
U 3 Doline, zasad, snjega dovoljno za grudvanje.

Sapa
04.12.2007, 16:07
Met'roloske karte kazu u Walisu 90cm novog snjega!!! A od subote se ocekuju jace snjezne padavine od Savoie pa do Austrijskih alpa.
Sretnici koji putuju 15-tog decembra....wax up!!! Bi ce loodnica, Patak jesu daCke stigle u Nurnberg? Nema sta da ostris kantne, na snazi je powder-alert.
PS
Smijem se, a plakao bih.:glavaozid

skiman
14.12.2007, 11:06
Slike od juće iz MB Pohorja.......sledečih 3-4 dana evo nama opet snjieg (danas ga ima gore između 45-70 cm)...........Počela ozbiljna sezona......

Sapa
14.12.2007, 11:46
Cetitam!!!!!! Bijeli se bijeli....i u Pohorju! Uzivaj Skiman-e uzivaj!!! :sm019:

skiman
14.12.2007, 11:49
Cetitam!!!!!! Bijeli se bijeli....i u Pohorju! Uzivaj Skiman-e uzivaj!!! :sm019:
Idem danas na nočno, sutra idem na Kope, a u nedelju na Areh.........Crnćimo , nema tu odmora, dok traje obnova.........:smoke: :ski: Skiman

skiman
30.12.2007, 14:19
Evo nekoliko slika iz Pohorja, Austrije.......

Bata Bane
30.12.2007, 17:35
Samo udri:yay:

skiman
30.12.2007, 18:28
Evo ovako izgleda Areh (Pohorje) ovih dana i jedna iz Moeltaler Gletscher-a i naš pali junak....

D.I.M.
30.12.2007, 19:37
Ko rano rani, rano i zaspi. Samo napred i raspalite.

Bata Bane
30.12.2007, 19:43
He he he he mali KRALJ:yay:

CrazyKong
31.12.2007, 13:19
Extra slike....samo napred...uz Coctu :)

skiman
03.01.2008, 09:48
...još malo njih.....

skiman
03.01.2008, 09:49
i još jedna od moje žene....

Sapa
03.01.2008, 10:19
BRAVO ZA SLIKE !!! i Srecno Novo Leto!!!! Bas lijepo sto nas castis pravim akcijonim i apres-ski slimaka obitelji SKIMAN.

PS
Ja u telefonu imam neke akcijone slike, tj filmove, ali.........snimano ne vjestom rukom snimano iz velike daljine,( a kamera dobra, ima i zoom, ali morasa ga znati koristiti....jeR), ono sto je blize snimano ispalo ne doreceno, smetali mi snowboarderi na stazi u po akcije :sm022:

Super vidim uzivate, a Slovenija pod snjegom, mashala, mashala.

skiman
03.01.2008, 10:35
BRAVO ZA SLIKE !!! i Srecno Novo Leto!!!! Bas lijepo sto nas castis pravim akcijonim i apres-ski slimaka obitelji SKIMAN.

PS
Ja u telefonu imam neke akcijone slike, tj filmove, ali.........snimano ne vjestom rukom snimano iz velike daljine,( a kamera dobra, ima i zoom, ali morasa ga znati koristiti....jeR), ono sto je blize snimano ispalo ne doreceno, smetali mi snowboarderi na stazi u po akcije :sm022:
Super vidim uzivate, a Slovenija pod snjegom, mashala, mashala.

Hvala, hvala.....Svima vama isto želim srečno novo leto......E kad bude prilike snimat ču nešto, a onda stavit na net........Obečavam.....:sm018: Skiman

Sapa
30.11.2009, 13:28
Za one koji imaju vremena, novaca i viza...sljedeci vikend ce prema ocekivanju biti urnebesan....freeeerideeeee!!!!

Pow alret vec vazi za sljedece autonomne pokrajine:

* Berner Oberland, Zentral Schweiz & Graubunden
* Francuske Juzne alpe
* Piemonte & Aosta
* Sjeverni Piemonte, Tessin, Lombardia & Engadin
* Dolomiti, Ost-Tirol & Korushka

3538

a evo i oprobane paganske metode za pravljenje vremenske prognoze (u nauci poznatija kao Garijeva Metoda), koristi se i u naj modernijim ski centrima kad otkazu kompjuteri

3539

wetmila
30.11.2009, 15:57
nit je snijeg, nit su labudovi, a Boga mi ni sator onog age, vec se bijeli beli Sengen.
Na opstu radost vize su ukinute, srecan put svima i uzivanje na skijanju!!!!!!!!!!!
Zao mi je sto i ostali nisu bili te srece kao SRB, MK i CG, ali ce i oni uskoro.

Sapa
30.11.2009, 16:13
[QUOTE]nit je snijeg, nit su labudovi, a Boga mi ni sator onog age, vec se bijeli beli Sengen.
Na opstu radost vize su ukinute, srecan put svima i uzivanje na skijanju!!!!!!!!!!!


E pa pridruzujem se cestitkama!! nek ski i ostalom narodu koji moze da putuje bude sretno, veselo, ludo i nezaboravno.
Samo ne vjerujem da je na opstu radost; ski centri tipa Kopaonik, Stara pl., Javorina-planina ce da tuguju, a mozda i budu isfrustrirani, zbog ovog iznenadnog dijeljenja sadake od strane Evropske Unije.


Zao mi je sto i ostali nisu bili te srece kao SRB, MK i CG, ali ce i oni uskoro

Koji su ostali? ja vidim samo da fali BiH.....aaaa, kontam mislis i bosna i hercegovina?

Kako god; Od tog Sv. Nikole, nista vise nece biti isto. Lov na svjezi pudera po alpama za narod balkana vise nece spadati u zonu naucne fantastike. :ok:

wetmila
30.11.2009, 16:57
[quote=Sapa;39699][quote=wetmila;39697]



Koji su ostali? ja vidim samo da fali BiH.....aaaa, kontam mislis i bosna i hercegovina?
Naravno BiH, ali i
Ljudi sa Kosova, Albanija, ne znam sta je sa Ukrajinom i Belorusijom, Moldavijom:dontknow:

stekan
30.11.2009, 17:59
Ne vidjeh u životu pouzdanije sprave za vremensku prognozu od gerijevog kamena. Genijalno!

AlexTheGreat
30.11.2009, 19:50
a evo i oprobane paganske metode za pravljenje vremenske prognoze (u nauci poznatija kao Garijeva Metoda), koristi se i u naj modernijim ski centrima kad otkazu kompjuteri


Precizniju metodu i ovako tačnu skoro nisam čuo :ok::yay: ni video

plageton
01.12.2009, 12:43
[quote=wetmila;39697]

Samo ne vjerujem da je na opstu radost; ski centri tipa Kopaonik, Stara pl., Javorina-planina ce da tuguju, a mozda i budu isfrustrirani. :ok:

E, to mi je merak. Nikakve druge koristi da nema pa to je vec puna kapa.

hehehe
01.12.2009, 12:50
E, to mi je merak. Nikakve druge koristi da nema pa to je vec puna kapa.

Cenim da ovo nije "da komšiji crkne krava" nego "da komšiji zelenašu i lihvaru crkne krava" :D

lector
01.12.2009, 22:47
Cenim da ovo nije "da komšiji crkne krava" nego "da komšiji zelenašu i lihvaru crkne krava" :D

... samo ne zaboravi atribut "bezobraznom" izmedju "da" i "komšiji" da bi utisak bio potpun...

hehehe
02.12.2009, 07:38
... samo ne zaboravi atribut "bezobraznom" izmedju "da" i "komšiji" da bi utisak bio potpun...

Dugo sam tražio pravu reč... i "bezobrazan" je bio u igri al sam se odlučio za "zelenaša"... Mislim, bezobrazan je i onaj koji ti ne kaže "dobro jutro" kad te vidi... al ovaj brate otima kintu smeškajući se...