PDA

Pogledati punu verziju : Val Cenis



SpongeBob
15.10.2007, 13:14
Da li je neko bio Val Cenisu posto me zanima kako je tamo i kako se odatle ide do Val d' isere-a? :dontknow:

Hvala! :sm011:

Sapa
16.10.2007, 15:17
.......i kako se odatle ide do Val d' isere-a? :dontknow:
Hvala! :sm011:

Uglavnom moze autom, ali i helikopetrom :sm004:
Nisam bio, ali cujem samo pozitivne komentare o Val Cenis-u. Za francuske uslove "manje" skijaliste, valjda 80-tak km pista.
To nije daleko od Val d'isere, vidi sta kaze michelin.com, ali mislim da je neki od prelaza zatvoren u zimsko doba i da se tim (kracim) putem nemoze doci. Ovo nisam siguran treba da provjeris.
Orelle je jedna od ski-stanica ski-centra 3 Doline i mislim da je manje od pola sata voznje (autom) od Val Cenis. Tu imas gondolu, koja te vozi na skijaliste Valthorens.
I ja sam cuo da je Espace Killy za nijansu 'bolji' centar nego 3 Doline, ali mislim da se neces pokajati ako na jedan dan skocis do Valthorensa. Iz ski-centara koji su u direktnom okruzenju voze autobusi do Orelle, trebalo bi da je i tamo isti slucaj.

pop67
17.10.2007, 16:34
[QUOTE=SpongeBob;23124]Da li je neko bio Val Cenisu posto me zanima kako je tamo i kako se odatle ide do Val d' isere-a? :dontknow:

Hvala! :sm011:[/

drug mi je bio tamo i odusevljen je sa svih 97km staza,prevoz do tri doline ima i redovan je u udarnim terminima,pitacu ga kako je on isao pa cu ti javiti!

Sapa
23.10.2007, 14:18
drug mi je bio tamo i odusevljen je sa svih 97km staza,prevoz do tri doline ima i redovan je u udarnim terminima,pitacu ga kako je on isao pa cu ti javiti!

Prije 7,8 godina sam planirao da posjetim Val Cenis, jer sam skijao u drugim regionalnim centrima u blizini, pa sam se u ta vremena zadubljivao u 'tehnicke' podatke (bas ko sto sad Krejzi uci sve podatke o 3 doline na pamet, hehehe). Vidim Pope, spominjes 97 km skijanja. Pa me zaintrigiralo. Da me ne shvatis pogresno; ne pisemo ovo za ocjenu, pa tako nije ni bitno da li je 80 ili 100 km.Pomislio sam za trenutak da mi je memorija otisla bas, bas u helach, te skoknem do oficijelnog sajta, kaze: 80 km of marked trails - 43 trails including. (http://www.valcenis.com/domaine-uk.htm)
Mozda ima i tacno 97 km, stvarn nije bitno, bitan je kvalitet. Susjedni centri kao la norma i valfrejus imaju puno manje km staza, ali je skijanje tamo odlicno, dakle taj Val Cenis nemoz bit pogresan. A, sa svim offpiste mogucnostima moglo bi mozda da izadje i na 150 km skijanja: 'pune ruke posla' citavu jednu ski-sedmicu + jednodnevni izlet u Valtho ihaaa, eto ti skijanja preko glave. :sm019:

jijang
23.10.2007, 15:57
Ja se isto premisljam oko ovog Val Cenisa. Januarski termin bi hvatao.

pop67
23.10.2007, 21:28
Prije 7,8 godina sam planirao da posjetim Val Cenis, jer sam skijao u drugim regionalnim centrima u blizini, pa sam se u ta vremena zadubljivao u 'tehnicke' podatke (bas ko sto sad Krejzi uci sve podatke o 3 doline na pamet, hehehe). Vidim Pope, spominjes 97 km skijanja. Pa me zaintrigiralo. Da me ne shvatis pogresno; ne pisemo ovo za ocjenu, pa tako nije ni bitno da li je 80 ili 100 km.Pomislio sam za trenutak da mi je memorija otisla bas, bas u helach, te skoknem do oficijelnog sajta, kaze: 80 km of marked trails - 43 trails including. (http://www.valcenis.com/domaine-uk.htm)
Mozda ima i tacno 97 km, stvarn nije bitno, bitan je kvalitet. Susjedni centri kao la norma i valfrejus imaju puno manje km staza, ali je skijanje tamo odlicno, dakle taj Val Cenis nemoz bit pogresan. A, sa svim offpiste mogucnostima moglo bi mozda da izadje i na 150 km skijanja: 'pune ruke posla' citavu jednu ski-sedmicu + jednodnevni izlet u Valtho ihaaa, eto ti skijanja preko glave. :sm019:

Izvini tek pre pola sata sam dobio drugara i pitao ga da li je napamet rekao 97 km staza.Rece da nije napamet i da zvanicno ima 80km kao sto si mogao na sajtu da vidis ali da postoje veze sa off stazama kojih ima u planu skijalista u procenjenoj duzini od 17 km,pa pretpostavljam da je kada je rekao 97km mislio i na te koje nisu zvanicno unesene u kartu ski centra!Ja nisam bio tamo,ali se spremam da obidjem dosta francuskih manjih skijalista poput La Norme,Val Cenis i ostalih centara koji ne pripadaju GRANDE ski centrima a jos uvek su po 4-6 puta veci od Kopaonika i Jahorine a jeftiniji bar 35%(odnos placeno-dobijeno).Dakle iskustvo moga druga je vrlo pozitivno i preporucuje ga svim kategorijama skijasa/bordera,napomenuvsi da je podjednako interesantno otici solo ili sa porodicom.Nocni zivot nije preterano bogat ali je daleko od skromnog.Toliko od mene:dziveli:

Nemanjus
24.10.2007, 11:49
Možda turam nos gde mu nije mesto, ali mislim da cene u Val Cenis-u nisu 35% niže nego na Jahorini ili Kopaoniku. Samim tim što se cene između Jahorine i Kopaonika dosta razlikuju. Npr:

Kao merodavan faktor uzećemo cenu ski-pass-a, jer se cena smeštaja razlikuje u zavisnosti od kvaliteta istog.

- dnevni ski-pass na Jahorini prošle godine je koštao 26 KM, što je približno 13€, dok je na Kopaoniku 1800 din, odnosno 22€. To nas dovodi do razlike od 40.91% u korist Jahorine. Ako predpostavimo da je cena ski-pass-a u Val Cenis-u prošle sezone bila ista kao i ove, a to je 25€, dolazimo do činjenice da je ski-pass u Val Cenis-u veca za 92.3% nego na Jahorini i 13.64% nego na Kopaoniku.

Sad, ako ćemo da uzimamo odnos uloženo-dobijeno kroz suvi odnos između dužine staza u km, uzećemo recimo primer Kopaonika koji ima (ne znam tačno), ajde da kažemo trostruko manje staza nego Val Cenis, onda dolazimo do toga da je Val Cenis 66.66% jeftiniji od Kopaonika.

Ne da mi se sad računati koliko bi sve to bilo ako bi se u obzir uzela i cena puta, vize ili drugih troškova, ali ono što se nameće samo po sebi jeste da je ova računica koju sam pravio glupost :).

Inače, devojka mi već par godina skija na Val Cenis-u i, po njenim komentarima je super. Ne verujem da će ekstremno orjentisane skijaše koji su skijali u najpoznatijim ski centrima u Evropi ostaviti bez teksta, ali kontam da ga definitivno vredi obići.

Izvinjavam se na malo :sm023: -a

:sm018:

stekan
24.10.2007, 12:00
Nem, jedna od najbitnijih stavki za mene je kavalitet i brzina žičara, kao i čekanje na iste. Mnogo se više vremena provede na žici (ili ispred nje u redu) nego skijajući.
Meni je skijalište od 30km više nego i dovoljno ako su žice OK i ako se ne čeka u redu. Može dnevni ski pass na Jahorini da košta i 10 KM (5€), ali i to je previše za sunčane vikende kad se jednom spustiš i onda stojiš u redu 40 minuta. Ovom prilikom neću spomenuti problem sa jahorinskim dvosjedima gdje ne mogu da "ubacim noge" zbog nestandardnih dimenzija.

Nemanjus
24.10.2007, 12:10
Nem, jedna od najbitnijih stavki za mene je kavalitet i brzina žičara, kao i čekanje na iste. Mnogo se više vremena provede na žici (ili ispred nje u redu) nego skijajući.
Meni je skijalište od 30km više nego i dovoljno ako su žice OK i ako se ne čeka u redu. Može dnevni ski pass na Jahorini da košta i 10 KM (5€), ali i to je previše za sunčane vikende kad se jednom spustiš i onda stojiš u redu 40 minuta. Ovom prilikom neću spomenuti problem sa jahorinskim dvosjedima gdje ne mogu da "ubacim noge" zbog nestandardnih dimenzija.


Stevo apsolutno se slažem s tobom, najbitnija stvar koju nisam uzeo u obzir prilikom proračuna jeste odnos provedenog vremena na žici i na stazi. Međutim, ključni parametri za taj slučaj mi nedostaju, a i dosta su komplikovani da bi se izrazili u procentima, pa sam pribegao uprošćenom postupku :D.

Još ako se u obzir uzme i to da ne znam da li bih u tom proračunu u obzir uzeo PDV ili ne i ne znam koliki je uopšte PDV u Francuskoj, onda je najbolje da držim jezik za zubima, iliti prste u džepovima :sm011: .

stekan
24.10.2007, 12:21
... i ne znam koliki je uopšte PDV u Francuskoj, onda je najbolje da držim jezik za zubima, iliti prste u džepovima :sm011: .

PDV je na Balkanu. U Francuskoj je TVA, a u Njemačkoj i Austriji je MwSt.

CrazyKong
24.10.2007, 12:33
Evo spisaka zica u val cenisu
http://www.seilbahntechnik.net/lifte/searchresult.php?PHPSESSID=e54a4db930d75abb5ca8b16 af03cb7c7&sprache=en&suchoption=volltext&sort_by=Ort.Liftname&sort_dir=ASC&eingabe=VAL+CENIS

Uglavnom su sa "F" na kraju - Fixed, ali ima i 4 brze "D" - Detachable

stekan
24.10.2007, 12:37
Ih, nemaju ni jednu žicu stariju od mene. Baš sam mator.

jijang
26.10.2007, 18:57
Izgleda da cu ja da hvatam ovaj termin od 12. do 19.og januara...
Jel ide jos neko odavde. u bilo kom terminu.

SpongeBob
22.11.2007, 10:42
Mi idemo u ovom terminu od 8-9 Januara na 10 dana tj 12-13 sa putom. Nas ide 8.

Uh jedva cekam. :ski:

Jedva stojim sitno brojim! 047 do polaska :sm019: :bootyshak :yay:

ski
22.11.2007, 18:39
U kakvom aranzmanu idete,daj neke informacije,da se ekipa uveca :)

jijang
26.11.2007, 14:01
Ja idem s ortakom, prevoz busom, ovo sto organizuje TrimTravel.od 12-19 januara, jel ima jos nekoga sa foruma u tom terminu?

Bata Bane
26.11.2007, 14:05
Ja idem s ortakom, prevoz busom, ovo sto organizuje TrimTravel.od 12-19 januara, jel ima jos nekoga sa foruma u tom terminu?

Zoki admnin ide u istom terminu sa istom agencijom

SpongeBob
03.12.2007, 15:32
Ovo je bila first minute ponuda tako da toga nema jos od Sredine oktobra.

Ide li neko u nasem terminu ili vecina ide od 12og.

036...

admin
10.09.2008, 14:41
Val cenis (FRA) sada sa 125 km staza
Francuski ski centar Val Cenis je već poznat u našem okruženju. Prošle godine ga je posetilo na stotine skijaša samo iz Srbije. Sve njih kao i one koiji planiraju da posete ovaj ski centar svakako će obradovati vest da su izgrađene nove dve žičare. One povezuju skijalište Val Cenis sa skijalištem iznad mesta Termignon čime je je ukupna dužina staza sa dosadašnjih 80 povećana na 125 km.
Inače skijalište se prostire od 1300 do 2800 m/nv sa 1500m visinske razlike, sa 56 staza od kojih su 5 crnih i 23 crvene. Postavljeno je 27 različitih ski instalacija od gondola do ski liftova...

Detaljnije o ski centru Val Cenis . . . (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/val_cenis.htm)


http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/val_cenis_maps2009m.jpg (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/valcenis_plan_pistes2009.pdf)
Preuzmite mapu u PDF formatu.... (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Francuska/valcenis_plan_pistes2009.pdf)

mrme
18.09.2008, 21:40
Pa sto niko nije napisao neka iskusta iz Val cenis-a od prosle sezone.Ja cu verovatno ici u januaru 2009 u Val cenis sa gore pomenutom agencijom pa bih voleo da cujem neke utiske.Premisljam se izmedju Vaujany-ja Alpe d huez i Val cenis-a pa mi pomozite.Hvala

Sapa
19.09.2008, 10:39
Pa sto niko nije napisao neka iskusta iz Val cenis-a od prosle sezone.Ja cu verovatno ici u januaru 2009 u Val cenis sa gore pomenutom agencijom pa bih voleo da cujem neke utiske.Premisljam se izmedju Vaujany-ja Alpe d huez i Val cenis-a pa mi pomozite.Hvala

Ako se dobro sjecam utisci o Val Cenisu su ostavljani ovjde na forumu (i bili su uglavnom pozitivni), malo prokopaj po postovima.
A ako mozes da biras i ako nema velike razlike u cjeni onda nema razmisljanja furaj pravac Vaujany. Val Cenis je sto se skijanje tice ipak druga liga u odnosu na AlpdHuez.

Max
19.09.2008, 15:46
Sapa, po tvojoj ekspertskoj proceni, da li je bolje 10 dana Val Cenisa ili 6 dana Tri doline? I jos jedno pitanje, koji bi po tebi bio bolji termin za 3 doline, pocetak januara ili kraj marta? :glavaozid
pozz :ski:

Sapa
19.09.2008, 17:22
Sapa, po tvojoj ekspertskoj proceni, da li je bolje 10 dana Val Cenisa ili 6 dana Tri doline? I jos jedno pitanje, koji bi po tebi bio bolji termin za 3 doline, pocetak januara ili kraj marta? :glavaozid
pozz :ski:

Ma kakva expertska procjena; ja to nako od oka procjenjujem.
10 danaj je 10 dana, al 3 doline su 3 doline (a 2x je 2x :) ).
Teshka pitanja.
3 Doline treba dozivjeti (i onda mosh i umrijeti), ali 10 skijanja u nekom "lijevom centru"je 4 dana vise nego u 3 D. Neznam sta bi ti reko. Ja bi sad biro 10 dana (al u 3 d sam vec bio, tako...)
Ja cesce idem pocetkom januara i imam dobra iskustva; mada bi januar trebo da bude gadan i hladan nekako me uglavnom kacilo dobro vrijeme (valjda ova globalna promjena vremena, sta li), a guzvi nema nikakvih, skijalista polu-prazna, nekako nastane zatisje poslje Bozica i Nove Godine.

A kraj marta, u pravilu bi trebao biti bolji od januara; duzi dani, u pravilu vise sunca, ali i vece guzve........nisam pametan. Idi i januaru i u martu, i u val cenis i u 3 d :)

Sapa
19.09.2008, 17:31
Evo razmisljam; da mogu da biram: dal' bi radije otisao 10 dana u Budvu ili 6 dana u Rio.
(Rio je Rio, ali 10 dana je 10 dana :D )

Max
20.09.2008, 12:26
Znao sam ja da ce iskustvo progovoriti i naci najbolju soluciju; 10 dana Val Cenis + 6 dana 3 doline :dziveli:

mrme
27.09.2008, 13:26
Ako se dobro sjecam utisci o Val Cenisu su ostavljani ovjde na forumu (i bili su uglavnom pozitivni), malo prokopaj po postovima.
A ako mozes da biras i ako nema velike razlike u cjeni onda nema razmisljanja furaj pravac Vaujany. Val Cenis je sto se skijanje tice ipak druga liga u odnosu na AlpdHuez.
Ma prokopao sam po forumu,al slabo nesto utisaka iz Val Cenis-a,pa reko nek neko ko je bio preko gore vec pomenute agencije,napise koju,ne bi bilo na odmet,ja vec kaparisao,al reko da znam otprilike gde sam se uputio.Poz

stalker
02.10.2008, 10:02
max,val cenis je danas svecano bukiran... 10 dana je 10 dana - da se ne lazemo, a val cenis nije bas toliko levi centar :)

u svakom slucaju, definitivno je dobitna kombinacija:

10 dana val cenis + 6 dana tri doline + bar 3-4 ski vikenda na kopu = uzivancija na kub :)

Sapa
03.10.2008, 12:18
i ja kazem; 10 dana je 10 dana. Ja bi to isto bukiro. O ono lijevi centar je sa navodnim znacima; nema lijevih centara u brace Francuza, svaki valja.

Max
03.10.2008, 18:41
max,val cenis je danas svecano bukiran... 10 dana je 10 dana - da se ne lazemo, a val cenis nije bas toliko levi centar :)

u svakom slucaju, definitivno je dobitna kombinacija:

10 dana val cenis + 6 dana tri doline + bar 3-4 ski vikenda na kopu = uzivancija na kub :)
Najbitnije je da smo krenuli u realizaciju prve trecine zimskog plana :ski:
Nadam se da ce Kopaonik otvoriti sezonu ponovo sredinom novembra...
Tignes je prosle sezone postavio visoke standarde... Val Cenis ce biti pred ozbiljnim iskusenjem ;)

djapac
18.01.2009, 17:02
val cenis je definitivno sjajan, i za zahtjevne skijase i za rekreativce, kao i za pocetnike, svi mogu da uzivaju. do val thorensa je nekih 30km i doplata za ski-pas je 17eura. svima preporucujem ovo autenticno vrhunsko skijaliste! ako bude srece i zdravlja i sljedece zime sam tamo. i uvijek bih izabrao val cenis prije val thorensa...val thorens treba vidjeti ali nikad ne bih isao tamo na vise dana. 1-2 dana proskijati i to je to...skijaliste jednostavno nema smeka... toliko...

shoo_
18.01.2009, 18:11
i uvijek bih izabrao val cenis prije val thorensa...val thorens treba vidjeti ali nikad ne bih isao tamo na vise dana. 1-2 dana proskijati i to je to...skijaliste jednostavno nema smeka... toliko...

Obozavam Val Thorens, ne bih ga menjao ni za sta na svetu.:D

Max
18.01.2009, 18:45
Upravo sam dosao iz Val Cenisa... 10 dana skijanja, od toga 9 po suncanom vremenu. Smestaj ( Valmnonts de Val Cenis) je bio odlican, cetvorokrevetni apartman ima jednu sobu sa francuskim lezajem, jednu sa krevetima na sprat, trpezariju sa kaucem na rasklapanjem i potpuno opremljenu kuhinju. Sam centar iako ima 120 km staza nije suvise veliki... trecina spada u precice i zeleno plave staze, druge dve trecine su crvene i plave staze. Crnih staza ima malo i nisu ranga crnih staza npr u tignes-u. Sve vreme je bilo izuzetno malo gostiju posto je pocetak januara tzv niska sezona(srpski je bio dominantan jezik ;) ) Naravno, cekanja na zicama nema, cesto se desavalo da skijamo sami na stazi. Postoje dve gondole od kojih je jedna centralna i omugucava skijanje na solidnom broju plavih i crvenih staza. Prvog dana je padao sneg tako da je visina sneznog pokrivaca bila od recimo 60cm u podnozju do 2,5m na vrhovima. Narednih dana su stalno uredjivane staze, pa su postale tvrde, cak i zaledjene na nekim delovima. Svake noci topovi za sneg rade, ali prave gotovo zaledjenu povrsinu, posto cesto ratraci ne predju preko novog sloja snega. Postoje 4 isklopiva sestoseda, od kojih 3 imaju svoje staze (sasvim korektne crvene staze sa oko 500m visinske razlike) i jedan je vezna povratna zica sa delom skijalista termignon koje je dodato ove godine. Ovaj deo skijalista je bio generalno pust a odlicna je crvena staza ispod cetvoroseda. Na gornji deo skijalista vode dva tanjira, koji su u sustini spori, ali moze da se izvozi crvena staza sa nekih 700m visinske razlike.
Celo skijaliste je severno orijentisano i vrlo mali deo je direktno izlozen suncu sto znaci da se sneg doro drzi.
Cene kafe, kuvanog vina na stazama je od 2,5-3 e, u gradu je pivo od 0,5l 5e. Generalno je samo mesto bilo pusto, prodavnice rade do 7-8h, retko koji pab je radio posle 9h, tako da se stice utisak da nocnog zivota i nema, sto meni i nije suvise bilo bitno.
Generalni zakljucak, dobar centar koji je namenjen mirnom porodicnom odmoru uz solidno skijanje. Blizina Orella omogucava izlete do Val Thorens-a tako da je Val Cenis dobar izbor sem za ekstremno dobre skijase koji su poklonici off road avantura.

ski dude
07.11.2009, 19:14
ove godine idem u val cenis u janurau...
da li mi neko mozda moze napraviti paralelu izmedju ovog skijalishta i bad kleinkirchheima ili nassfelda po pitanju kvalieteta staza,duzine,sredjivanja,nocnog zivota....

hvala unapred:dziveli:

djapac
08.11.2009, 10:45
nocnog zivota nema, ali bukvalno! a staze su jako dobre i skijaliste ima nek svoji smek...

ski dude
28.01.2010, 19:48
vratio sam se iz val cenis-a i evo utisaka :
- staze su vrlo raznovrsne i dobro se sredjuju mada sam zapazio puno (bivshih) staza na kojima je naraslo shiblje pa se ne moze skijati...
- zice su uglavnom novijeg datuma i naravno nigde nema cekanja
- nocni zivot apsolutno ne postoji tako da je skijalishte podredjeno iskljucivo ljudima skijanje-krevet-skijanje;)

evo i malo slika

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4151&stc=1&d=1264704092

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4152&stc=1&d=1264704287

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4153&stc=1&d=1264704441

ski dude
28.01.2010, 19:57
http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4154&stc=1&d=1264704619

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4155&stc=1&d=1264704766

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4156&stc=1&d=1264704886

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=4157&stc=1&d=1264704981

toliko od mene:sm021:

oggy
28.01.2010, 23:40
ski dude... znas ono, kad zuris negdje, pa na brzinu krenes, pa imas osjecaj da si nesto zaboravio... jel imas sad taj osjecaj? :)

ski dude
29.01.2010, 18:11
ali juce su bile tu:confused:

ski dude
29.01.2010, 18:51
elem kao shto najavih:)

ski dude
29.01.2010, 18:56
na vrhu zice se pruza pogled na prelepo jezero:)

oggy
30.01.2010, 01:07
Jesu to mescini tragovi skija po jezeru?

peca81
20.09.2010, 11:49
Sta izabrati izmedju Val Cenis-a i Les Sybelles ?

Ako moze neko ko je bio da napise utiske - HVALA :)

peca81
09.11.2010, 14:16
Interesuje me kava je veze izmedju Val Cenisa i Val Thorensa ? Koliko je izvodljivo iz Val Cenisa skijati 1 dan u Val Thorensu ?

Max
09.11.2010, 20:40
Veza je preko stanice Orelle nekih pola sata voznje od Val Cenis-a. Mi smo išli autobusom agencije, ali sigurno postoji i lokalna autobuska linija. Inače iz Orella ide gondola i zatim četvorosed do jednog od vrhova iznad Val thorensa (oko 3150mnv). Odatle se lako stiže do bilo koje pozicije u Val thorensu. Obrati pažnju za povratak da bi stigao na vreme za poslednju vožnju nazad na gondoli.

peca81
09.11.2010, 23:47
Hvala, to ne bi trebalo da predstavlja problem

Preko koje agencije ste isli ? i kazi mi kako si zadovoljan Val Cenis-om ?

Max
10.11.2010, 00:02
Pogledaj prethodnu stranicu, pisao sam o skijalištu... Sasvim mi je bilo OK. Može da se desi da i ove godine idem tamo. Agencija je bila trim travel. I ove sezone imaju u ponudi Val Cenis. Videćeš već koje su opcije u igri.

peca81
10.11.2010, 14:47
Upravo idem preko te agencije, zato i pitam :)

admin
10.11.2010, 19:48
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Francuska/maurienne/eski-mo_skipass.gif (http://www.valfrejus.com/-Domaine-skiable-.html) 5 - AUSSOIS - LA NORMA - VALFREJUS - VAL CENIS VANOISE: Novi Skipass ESKI-MO za ova skijališta sa ukupno 300 km staza! Cena: 168 € za odrasle i 136 € za decu (5-11 godina) za 6 dnevni Ski pass.
Više informacija: www.aussois.com (http://www.aussois.com/), www.la-norma.com (http://www.la-norma.com/), www.valfrejus.com (http://www.valfrejus.com/) i www.valcenisvanoise.com (http://www.valcenisvanoise.com/)



Ko ide na skijanje u Val Cenis neka razmisli o kupovini ski passa ESKIMO koji vazi za navedena cetiri skijalista. Iako ovi ski centri nisu povezani u jedinstvenu ski oblast, postoji organizovani bus prevoz kojim mozete ujutru otici na neko od ovih skijalista i na kraju skijaskog dana se vratiti. Dakle, nije neophodno da imate kola da bi ovu kombinaciju ski passa iskoristili. Najveca udaljenost izmedju njih je oko 40km (Val Cenis - Frejus)

Ne zaboravite i blizinu Orelle-a (takodje oko 40 km od Val Cenisa) odakle gondolom lako stizete do Val Thorensa i Tri doline.
Doplata za 1-dnevni ski pas:
- za val Thotens - 18 eur
- za Val Thorens + Les Menuires - 22 eur
- za sve tri doline - 25,5 eur


Jos jedna mogucnost:

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Francuska/maurienne/smsf_logo.gif 1 - “SKI MAURIENNE SANS FRONTIERES” - Ski pass "Maurienne skijanje bez granica", po ceni od 90 eura, vam omogućava da skijate 5 dana, u toku cele sezone u 5 različitih centara po vašem izboru!
A birate izmedju 20 vecih ili manjih skijalista doline Maurienne

Pogledajte stranu:
http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/maurienne_valley.htm



Za koriscenje mogucnosti ovih varijanti Ski passaa, mozda je najjednostavnije biti smesten u skijalistu La Norma, koje ima dobar putni prilaz, bez mnogo penjanja i serpentina, a koje se nalazi u sredistu ovog dela doline Maurienne, na samo 5-6 km od izlaska iz tunela Frejus.

Evo i mape sa G.E.

boris
13.10.2011, 17:22
Planiram ove godine da putujem kolima za Val Cenis.Da li se mora ici kroz tunel Frejus ili moze sto bi "Viamichelin" rekao od Torina ici desno pa doci direktno do Val cenisa.

Max
14.10.2011, 17:24
Mora se kroz Frejus. Put koji ti spominjes ide preko prevoja koji su iznad 2000mnv i prolazi pored jezera Lac du Mont Cenis http://www.webcam-ski.com/interfaces/valcenis/interface.php?pk_interface=354&m=images&r=panoramique#depart
Inace sigurno ces da koristiš delove spomenutog puta ali bićeš na skijama :)

boris
14.10.2011, 18:54
Mora se kroz Frejus. Put koji ti spominjes ide preko prevoja koji su iznad 2000mnv i prolazi pored jezera Lac du Mont Cenis http://www.webcam-ski.com/interfaces/valcenis/interface.php?pk_interface=354&m=images&r=panoramique#depart
Inace sigurno ces da koristiš delove spomenutog puta ali bićeš na skijama :)

Da,da. Na taj put sam mislio.Znaci Frejus....Ako ostanem dve nedelje moram platiti tunel dva puta:sm008:Tuzno al' sta da se radi.

malada
04.10.2015, 03:12
Da ozivimo malo temu, posto se ove zime nudi 10to dnevni aranzman u Val Cenisu (9 dana skijanja). Sa doplatom od 25 eur moguce je obici ukupno 5 skijalista.
Mene konkretno interesuje kako peglaju staze posto cu imati i par pocetnika? Takodje me interesuje (ako neko zna) kakva je situacija sa internetom, moze li se nahvatati povremeno? Ne treba mi nista specijalno, jednom-dva puta dnevno samo da provjerim mail. Kakve su cijene po kaficima na stazi, pivo uvece, neka vecera, pica i slicno?

boris
04.10.2015, 19:56
Ako nije tajna, ko je organizator putovanja? Desetodnevni aranžman je prava mera...

wlad
04.10.2015, 23:11
SkiBus ima termin 2-12 januar..

http://www.skibus.rs/ponuda/francuska/val-cenis/val-cenis-7dnevni-i-10dnevni-ski-aranzmani/

malada
05.10.2015, 03:18
Uspjeo sam da iskopam hotel u kom se boravi. Uglavnom se zale na standardne stvari kao sto je ciscenje, TV, net (sve se naplacuje), kao da nisu citali uslove boravka. Ostalo se cini da su OK.
http://tinyurl.com/o3jwcvg
Jedino me brine sto je sestokrevetni apartman 35 kvm.

donthinktwice
05.10.2015, 09:02
Nisam bio u Val Cenisu, ali tvoja pitanja su opsta pa cu pokusati


Jedino me brine sto je sestokrevetni apartman 35 kvm.
Ovo su standardne boljke Fr skijalista. Kreveti na sprat, kreveti na sprat u hodniku ili predsoblju i garnitura na razvlacenje u boravku. Kad 6 osoba unese torbe i raspakuje stvari, razvuce krevet u boravku, prdne po par puta od Carnex pasulja sa kobasicom...
Kao i lose uredjenje staza.
WiFi uglavnom svi kafici po skijalistu imaju, moze da posluzi. Cene su ujednacene po Fr skijalistima

malada
05.10.2015, 15:08
Sta znam, cetvorokrevetni je 30 kvm sto je sasvim pristojno, pa razmisljam da nadjemo jos 2 i da uzmemo 2 cetvorokrevetna.
Prvi put sam u Fra bio prosle godine, Auron. Staze su savrseno peglali i obzirom da nema guzve, savrsene su bile citav dan. E jedino sto je to bio vjestak :)
WiFi takodje slabo koji kafic na stazi je imao (ili mozda nisam bio dovoljno ubjedljiv)...

Lynx
17.10.2015, 17:46
Bio sam u januaru u Val Cenisu. Da probam da pomognem @maladi i onima koji će ići ove sezone pošto vidim da ga SkiBus ponovo ima u ponudi.

- internet uglavnom ima besplatan na recepciji smeštaja. Tako je bilo u mom smeštaju a i u ostalim objektima koliko sam čuo. Međutim, previše dece se nakači tako da ako vam treba da proverite službeni mail ili sl. može da se odradi ali treba strpljenja

- cena vanpansionske potrošnje se ne sećam ali znam da sam imao utisak da je osetno jeftinije nego po većim i popularnijim centrima po FR

- ima blažih staza i u podnožju tako da ne brini za početnike

Što se tiče celog tog koncepta Ski Tour de France, kako su ga u SkiBusu nazvali, meni nije bio nešto previše interesantan. Više sam naklonjen ogromnim ski centrima i ski in/ski out varijanti i forsiranju 6 dana po odličnim stazama nego što mi je leglo ovo cimanje sa busevima, stanicama, tabananju do stanica, gubljenju vremena u prevozu nego skijajući itd. Ipak, daleko od toga da je bilo loše. Posle 10 dana i prevozom do ostalih skijališta stekne se utisak da se lepo upoznala cela ta regija. A i ko ne želi da poseti obližnja skijališta može da skija bilo koji dan u Val Cenisu. Smeštaj je uglavnom uz staze.

Mesto

Simpatičan gradić koji se u suštini sastoji od više povezanih naselja kroz koje prolazi besplatan ski bus. Sve što treba, tu je. Bez obzira u kom je delu smeštaj. U okviru ski pasa pravo na besplatno korišćenje spa centra koji je ipak neka osnovnija varijanta po sadržajima.

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Eskimo/IMG_0153_zpsbjipjedv.jpg (http://s1302.photobucket.com/user/SkiLynx/media/Eskimo/IMG_0153_zpsbjipjedv.jpg.html)
Pogled na dolinu u kojoj se pružaju naselja

Skijalište

Nisam stekao pravu sliku o skijalištu jer sam ga posetio kad je bio nedostatak snega. Praktično je bilo skijanje po veštaku i to u gornjoj polovini. Ipak, ima svašta da se skija i nije malo. Ima dosta starijih instalacija. Ono što bih istakao je da su staze izrazito okrenute ka severu. Znam, hoće to na skijalištima, ali mislim da je ovde to nekako izraženije. Mada i to govorim iz perspektive skijanja u januaru. Zato bih preporučio da se obavezno proskija i Terminjon (desni deo na mapi) gde ima više osunčanih delova i bez obzira na to što samo jedan tanjir vuče na vrh, odličan je.

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Eskimo/037_zpsnsx5v7kq.jpg (http://s1302.photobucket.com/user/SkiLynx/media/Eskimo/037_zpsnsx5v7kq.jpg.html)
Sa vrha Terminjona

Eskimo skipas

Preporučujem doplatu za Eskimo pas. Kako to funkcioniše? Odmah prvi dan prošetate do turist biroa kojih ima više i izaberete kojim ćete danima da idete u ostala skijališta koja pokriva Eskimo. Oni vam izdaju karte i onda na stanicama čekate njihov bus koji vas odvozi i vraća. Znači, ne vozi vas bus agencije kojom ste došli nego njihovi lokalni.

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Eskimo/067_zpsfr1xi6lt.jpg (http://s1302.photobucket.com/user/SkiLynx/media/Eskimo/067_zpsfr1xi6lt.jpg.html)
(rano)jutarnje čekanje busa za okolno skijalište

Sva skijališta su dobra. Meni se nekako najviše svideo Val Frejus. Osoa (Aussois) je jedini na južnoj strani doline tako da je dobra promena. Boneval je mali i brzo smori ali se može vratiti ranije jer za njega nije potrebna rezervacija i bus često cirkuliše. On je i najbliži Val Cenisu.

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Eskimo/IMG_0140_zpso33vilzf.jpg (http://s1302.photobucket.com/user/SkiLynx/media/Eskimo/IMG_0140_zpso33vilzf.jpg.html)
Pogled sa skijališta La Norma

Za jednodnevni izlet u Val Thorens preko SkiBusa nas nije bilo dovoljno prijavljenih pa nismo ni išli. Što i ne čudi ako kažem da su većina putnika na ovom aranžmanu bili roditelji sa decom i stariji parovi. Verovatno zbog onog čuvenog "10 dana je 10 dana..."

malada
18.10.2015, 16:00
@Lynx
Mozes li da napises do kada rade skijalista? Po programu eski-mo u Valfrejus se stize oko 10:40, pa ako se skija do 16:30, nisam siguran da se isplati ici tamo. Mislim po mapama od svih skijalista Valfrejus najbolje izgleda, ali opet skijas 2 sata manje. Da li postoji neki autobus koji ranije krece?
Koliko (otprilike u procentima) staza je radilo po vjestaku?
Taj spa centar koji si pomenuo, da li je u okviru smjestaja ili mora da se tabana do tamo?

Lynx
18.10.2015, 17:27
Ne sećam se tačno od kad do kad su radile žice, neka standardna varijanta, ali baš zato i jesam pomenuo to gubljenje vremena i mrcvarenje u prevozu umesto skijanja u danima kad se ide negde. Mi smo jednom prvo napravili par žica u Val Cenisu pa se spustili do stanice za bus da izvučemo maksimum za taj dan. Možeš da pitaš u turist birou da daju karte za ranije buseve ako ima, mada nisam siguran.

Većina staza je radila, dosta su se trudili oko njih sa veštakom, ali donje staze su bile potpuno tvrde i ledene i služile jedino za spuštanje do smeštaja. Pred kraj su gomilu donjih zatvorili. Ima tu dobrih staza, samo što tad nisu bile interesantne zbog problema sa snegom.

Od smeštaja do spa centra u delu naselja gde sam ja bio je trebalo oko 5-7 minuta hoda. Tako da nije bio u sklopu smeštaja ali ne znam kako je u ostalim delovima naselja. Mada, ako nije naglašeno da je spa u okviru smeštaja gde ideš, verovatno da će morati da se šeta.

sunCica
26.01.2016, 10:08
Bila sam u Valfrejus i išla na izlet u Val Cenis i zaista je jako lep centar i ski bus ima izuzetu ponudu jer se spava i skija više u Val Cenisu. Centar je baš lep, skijalište interesantno, ima staze za svačiji nivo i po svačijem ukusu.

alexlex
05.09.2016, 13:45
Bila sam u Valfrejus i išla na izlet u Val Cenis i zaista je jako lep centar i ski bus ima izuzetu ponudu jer se spava i skija više u Val Cenisu. Centar je baš lep, skijalište interesantno, ima staze za svačiji nivo i po svačijem ukusu.

pozdrav Suncice,
mozes li nesto da nam kazes o Valfrejusu,vidim da je sad spojeno sa eskimo ski passom sa Val Cenisom ...
hvala :sm018:

hallo
05.02.2018, 11:30
Val Cenis 2018.godine
TERMIN: 27.01.-03.02.2018.
ORGANIZATOR: Ski Bus
PREVOZNIK: STUP Vrsac
SMESTAJ: Val Cenis- Lansleburg apartmani Bonheur des pistes kaleta "A" i "B"
UTISAK: Treba posetiti a nas boravak u istom ODLICAN!
Smestaj od parkinga cca 30m stazom.
16529
Za razliku od prethodnih poseta Francuskim skijalistima, prijatno nas je iznenadio WiFi u sobi (odlicnog protoka!) ukljucen u cenu i TV. Objekat sam po sebi, star 10-tak godina ali odlicno odrzavan sa odlicnom organizacijom u prijemu i razduzenju apartmana. Mi smo bili smesteni u apartmanu 12b na 1 spratu, ali nam je terasa bila bukvalno u nivou sa poveznicom koja izlazi na gondolu udaljenu 20m NA SKIJAMA - za menne novi pojam ski in-ski out jer sam ulazio u sobu skijama BUKVALNO! Skijaliste velikog visinskog raspona i sirine u smsli od krajnje leve gondole do zadnjeg desno sestoseda cca 20-tak km. Na centralnim stazama poprilicna guzva posebno izmedju 12h i 15h pa smo "bezali" na desni deo gde po vrhu razvoze tanjiri ali su staze upeglane bez guzve a kvalitet snega ZADIVLJUJUCI i potpuno drugaciji nego po vrhovima centralnog dela. Zadivljijuce je bilo i koliko prostora za off ima i koliko NETAKNUTOG prostora i predivnog snega.
1653016531
Nocno skijanja ponedeljak i cetvrtak od 18.00 do 22.00 ukljuceno u cenu a staza koja je osvetljena i koristena celom duzinom na koju izvalci sestosed cca 2km pripremljena odlicno. Posluzenje toplom cokoladom BESPLATNO naravno uz muziku DJ.
Koristenje "gradskog" bazena ukljuceno u cenu-karte su se podizale na recepciji...bazen ne bas nesto velik ali ok da se deca zanimaju jos necim. Do samog bazena od smestaja cca 1,5km.
Pored samog smestaja nema prodavnica ali ih ima na cca 1km levo i desno...mesto je poprilicno "siroko" samo po sebi i ima svasta ako VAs ne mrzi prosetati. Hleb je bio racepciji SVAKO jutro od 07.30 i kroasani i jos neka peciva po cenama koje su i u samoj pekari ili prodavnici.
Sve u svemu : ODLICNO

hallo
11.02.2018, 11:28
https://youtu.be/oSFdB4u_FsM
:smoke: