PDA

Pogledati punu verziju : livigno



dzale
12.12.2004, 13:57
da li je neko putovao autom za livigno putem koji ide duz granice sa austrijom i svajcarskom? to je put koji uglavnom prolazi vecinu ski centara i ide planinskim putevima pa me interesuje prohodnost i mogucnost ulaska u livinjo bez ulaska u svajcarsku

srdjanv
17.12.2004, 08:12
da li je neko putovao autom za livigno putem koji ide duz granice sa austrijom i svajcarskom? to je put koji uglavnom prolazi vecinu ski centara i ide planinskim putevima pa me interesuje prohodnost i mogucnost ulaska u livinjo bez ulaska u svajcarsku

idi na www.viamichelin.com daje put bez ulaska u CH

pozdrav S.

buffalo
03.01.2005, 23:10
Skoro sam putovao za Italiju. moji prijatelji su putovali na skijanje za Livigno. Ide se auto putem bg-zagreb-ljubljana-trst-bergamo , i u bergamu se skrece za Largo di Como, u tom pravcu se posle ide za Livigno, i nemora se ulaziti u Svajcarsku, to je bescarinska zona. Znaci iz Bergama sledi pravac lago di Como, i imaces kasnije putokaz za Livigno.

dzonka
09.12.2005, 19:25
a kakve su cene u livignio-u?

Bata Bane
09.12.2005, 19:49
Tamo je sve upola jeftinije posto je bezcarinska zona recimo gorivo je 0.5 Eur:ok:

oddball
09.12.2005, 22:29
bane se dobro raspitao!
@bata bane: rekao mi je ortak da ce nam pozajmiti onu cisternu :D :D :D

dzonka
10.12.2005, 02:07
Tamo je sve upola jeftinije posto je bezcarinska zona recimo gorivo je 0.5 Eur:ok:

ok, za gorivo, pice, cigare itd, ali kakve su cene smestaja, ski passa...? pogotovo sto ce imati olimpijadu!

Bata Bane
10.12.2005, 04:38
Cena apartmana je maximum 20 Eur po osobi, a to sto imaju olimpijadu to nema nikakve veze oni su protiv svih megalomanskih desavanja tako da to nista ne menja cenu sve informacije mozes naci na www.livignoweb.com

Misko
10.12.2005, 12:59
ok, za gorivo, pice, cigare itd, ali kakve su cene smestaja, ski passa...? pogotovo sto ce imati olimpijadu!

Ski pass 130e

Bata Bane
10.12.2005, 20:40
Ma ljudi sve je dosta jeftinije samo je problem posto je malo daleko i viza,:obrvajedn kako kome:ok: :cool:

dzonka
10.12.2005, 23:22
pa ta viza i nije neki problem...
po vasim tvdnjama ispada da je cena ista tu i u banskom! verovatno je super u banskom, ali u lovigniu nema bugara :)

ps. ima li neko ko je bio tamo? interesujeme da li ima veze gde je smestaj? da li je bolje tamo kupiti nesto od opreme (ako je bezcarinska zona...)?

ja sam nesto gledao preko http://www.livignoweb.com i tamo sam nasao naj-jeftiniji smestaj za 47 evra po osobi :( nije bas da je jeftino

Bata Bane
10.12.2005, 23:26
Izadje isto samo sto je mnogo dalje

dzonka
10.12.2005, 23:34
jos nisam gledao kakve su staze, ali kapiram da nije moguce da su lose?!
koliko sam ja shvatio, tamo mogu da idem kolima i da ne razmisljam o njima, dok u bugarsku...

Bata Bane
11.12.2005, 00:45
Ako mislis da placas kazne laznim pandurima....

dzonka
11.12.2005, 01:18
upravo to, i/ili da se jednog dana probudim bez auta :) i onda da mi skijanje poskupi za na pr. 30 evar (za bus) :)

KOP_MANIA
12.12.2005, 14:28
Jedan moj drug je bio u livignu. I pokazao mi je nekoliko slika. Na tim SLIKAMA vidim da su staze siroke lepo utabane. Sto se tice zicara im aja mslim 2 gondole ima i sestoseda vrlo lepih i brzih. MOJ DRUG JE REKAO DA JE UZIVAO:) :ok:

dzonka
12.12.2005, 17:38
hoce li se javiti neko sa direktnim informacijama gde je bio smesten, kakve su cene po restoranima, kaficima, klubovima...?
malo sam skeptik za informacije tipa "drug moga druga" itd...

pozdrav

Bata Bane
15.12.2005, 02:05
Ako odes tamo sigurno neces pogresiti:ok:

Bata Bane
17.12.2005, 10:13
Last snowfall: 17-12-2005
Depth max in village: 44 cm
Depth max in mountain: 100 cm

A nije lose:ok:

daki
17.12.2005, 22:16
Svi hvale taj LIVIGNO
Kazu da su staze super i da nije skupo

Bata Bane
18.12.2005, 07:14
Sve je mnogo jeftinije bezcarinska zona je u pitanju

dzonka
18.12.2005, 12:24
da je to austrija, ne bi bilo sumnje, ali u pitanju su italijani (koje smatram najvecim prevarantima u evropi), a kada su oni u pitanju, sve je moguce!
iz tog razloga bih voleo da se malo ukljici u pricu neko ko je tamo bio!

ps.bata bane, bravo za slike iz austrije! kako dobro izgleda staza!!! bez reci!

Bata Bane
18.12.2005, 12:43
Brate sto se tice Livigna ja samo pricam iskustva ljudi koji su bili tamo i stvarno je tako. A sto se tice ljudi koji zive tamo to je jedna cudna fela koja zeli da se otcepi od italije u potpunosti i da naprave nesto poput San Marina. Njima su pre nekoliko godina nudili organizaciju svetskog kupa i FIS je glatko odbijen jer ce im to narusiti mikroklimu, posto moraju da sagrade najmanje jedan veliki hotel i press centar. A ljudi su neka cudna mesavina Svajcarskih Italijana, tako da tu nema prevare jer oni zive samo od toga.

ISIA_extreme_carver
18.12.2005, 14:09
Ja sam bio u Livignu ove godine i bilo je odlicno, kao što sam i prije vec napisao pa da ne pricam istu pricu ponovo, uglavnom nije nikakva prevara, dosta jeftinije nego drugdje, staze odlicne i tko voli shopping onda mora otici tamo!

Bata Bane
18.12.2005, 14:25
Treba otici pogotovo ko ima mogucnosti, ne samo u Livigno vec bilo gde na zapad, pozdrav Samoboru:dziveli:

ISIA_extreme_carver
18.12.2005, 15:26
Da, pogotvo Francuska za onoga tko želi stotine kilometara odlicnih staza!

Bata Bane
18.12.2005, 16:12
Da, pogotvo Francuska za onoga tko želi stotine kilometara odlicnih staza!

Val thorens....hmhmhm:yay:

ski dude
18.12.2005, 22:06
Tigna zakon:yay: :ski:

stanislaw
10.11.2008, 12:08
u livigno-u je uveliko sneg, pa vi vidite...

Alias
02.03.2009, 10:11
Da li je neko bio u Livinju na skijanju za 1. maj i ako jeste, kako je bilo? Dvoumim se ove godine između Livinja i Tinja, za Tinj znam da sneg nije problem u to vreme, ali brine me Livinjo - sam centar nije na velikoj visini, pa nisam sigurna koliko snega ima krajem aprila. Sa druge strane, Livinjo je mnogo jeftini od Tinja, po svim kriterijumima, pa bih ove godine radije tamo.

stanislaw
02.03.2009, 10:35
najbolje da preko mail-a kontaktiras turisticki centar u livigno-u (www.livigno.eu) ili da predjes malo strane forume o livigno-u....

Sale
02.03.2009, 22:12
Bio sam u Tignes-u prošle godine baš za 1. Maj i imam isključivo veoma prijatna iskustva.
7 dana fenomenalnog skijanja, koje je vredelo svih 570€ (aranžman 450€ u četvorokrevetnom apartmanu sa autobuskim prevozom i ski pasom Espace Killy - važi i za Val d'Isere - za 7 dana, viza i osiguranje 50€, hrana kupljena u supermarketu u Albertville-u 70€). Apres ski može poprilično da uveća ovaj iznos, naravno, npr. ulaz u fenomenalan fitnes i spa centar sa korišćenjem svih sadržaja (bazen sa podvodnom muzikom, tobogani, jacuzzi, sauna, hamam) - 13€, ručak na stazi od 5€ (pun tanjir raznih salata) do 25€ i to u restoranu na početku glečera na 3032met. Kuvano vino i topla čokolada, takođe na glečeru - 3,40€, pivo 3-6€, bezalkoholna pića 3-4€.

Nadam se da neko može da ti napiše nešto i o Livignu pa da odlučiš, ali sa Tignes-om ne možeš da pogrešiš.

Svima koji nisu početnici, preporučujem Tignes i Val d'Isere, pogotovo u periodu u kome ti ideš, jer ćeš doživeti skijanje na +20C na oko 2000met i na -2C na glečeru na preko 3400met i to u roku od pola sata.

Sale
02.03.2009, 22:16
Želim ti dobro skijanje

stanislaw
13.04.2009, 12:22
alias, samo treba paziti kada zatvaraju skijaliste zbog remonta, jer se moze desiti da snega ima u izobilju, ali da pocnu pripreme za letnju sezonu koja je kod njih izuzetno jaka... mtb staze i park mottolino (jedan od najboljih u evropi !)

13. april ... (http://www.livigno.eu/en/home.jsp?proc=neve)

SNOW CONDITIONS » (http://www.livigno.eu/en/home.jsp?proc=neve)
Last snowfall 29.03
Type of snow Fresh snow
Max depth village 52 cm
Max depth mountain 277 cm :sm022:

:dziveli:

acafcrs
21.09.2009, 13:40
Ове године бих желео да искористим бесплатан ски пас у промотивном периоду у Ливињу (крај новембра и почетак децембра) па ме занима какви су времески услови (пре свега мислим на снег). Планирао сам да идем 05.12 па ме занима има ли снега у довољним количинама у то време, а ако га нема, раде ли топови итд.

Било који други савет у вези са Ливињом би добро дошао (смештај, пут итд).

Унапред хвала.

stanislaw
25.10.2009, 19:12
procitaj o livignu u drugom thread-u (Livigno (+Bormio) vs Passo Tonale (+Madona) (http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=2047)) u ovom podforumu...

...i drugi, a i ja smo tamo pisali i odgovorili na vecinu tvojih pitanja

p.s. ekipa "SNB life" je u Livigno-u od 05. decembra, pa ako ce jos neko tada biti tamo neka nam se javi !

muppet
11.11.2009, 22:19
Pozdrav, za drustvo.

Ja bih isla 19. decembra u Livigno (u nadi da ce se ukinuti vize - optimista:),
pa me interesuje da li je ovaj ski pas u promo periodu do 25. decembra (kao sto pise na njihovom sajtu) zaista besplatan i da li vazi za sve staze, ili je u pitanju neka fora, koju ja nisam skontala???? Da li rade sve zice (naravno ukoliko uslovi dozvoljavaju), ili ne???

Unapred hvala.

Pozdrav!

barda
11.11.2009, 23:00
Ma stvarno je free i važi za sve što bude otvoreno, a to 99% zavisi od količine snega.

Mene kod Livigna interesuje koliko je to stvarnih km staza, za koje vreme se pređe celo skijalište? Planiram obavezan odlazak u St Moritz i možda Bormio pa da saberem koliko mi dana treba. :kez:

stanislaw
20.11.2009, 13:40
jos 14 dana...

nebojsamit
20.11.2009, 23:06
Samo da bude snega kad budes isao, gledao sam progonozu i nije bas optimisticna.
A i ono snega sto je bilo se istopilo.

Pozdrav
Nebojsa

stanislaw
20.11.2009, 23:27
hvala na brizi, ali sto se tice snega u livigno ja se ni malo ne brinem... staze su im pokrivene topovima i pravice ga pa makar se i odma topio, jer oni ne rizikuju sa turistima... a i po prognozi ja mislim da se smesi dosta snega http://www.3bmeteo.com/previsioni/trentino+alto+adige?dth=180

stanislaw
27.11.2009, 10:43
Alternativa puta kroz Italiju tj, skracenje za 70 km i 9,6 eura na putarinama je da se ide od Padove na Trento (ne ide se preko Verone 203 km), a od ukupnih 135 km, pola je auto put koji se ne plaća.

2 usteda moze da bude mogucnost odvajanja pre Padove na Treviso i time jos vece ustede na km i eurima ili cak jos od Trsta gde se izbegne putarina od nesto manje od 9 eura, a put je vecim delom duple trake, ali sigurno za 1/3 sporiji nego auto put.

Ovako se troskovi mogu smanjti za 40 eura (putarine + gorivo) u oba pravca, a opet voziti dobrim putevima i stici za nekih 11-12 sati u Livigno.

Mi krecemo za 7 dana...
:dziveli:

nebojsamit
29.11.2009, 19:01
Kako vam zvidim, sretno i napisi neku rec kad se vratite.
Pozdrav
Nebojsa

wetmila
30.11.2009, 16:03
Pozdrav, za drustvo.

Ja bih isla 19. decembra u Livigno (u nadi da ce se ukinuti vize - optimista:),
pa me interesuje da li je ovaj ski pas u promo periodu do 25. decembra (kao sto pise na njihovom sajtu) zaista besplatan i da li vazi za sve staze, ili je u pitanju neka fora, koju ja nisam skontala???? Da li rade sve zice (naravno ukoliko uslovi dozvoljavaju), ili ne???

Unapred hvala.

Pozdrav!

...i onda su ukinuli vize :yay::dziveli:
Srecan put

Livigno
01.12.2009, 21:02
Evo jos malo informacija o Livignu:
Poznato skijalište u italijanskoj pokrajini Lombardia, nalazi se u bescarinskoj zoni u blizini italijansko-švajcarske granice. Smešten je na nadmorskoj visini od 1800m, a najviša žičara "Carosello" penje se do 2800m. Skijalište u Livignu podeljeno je na dve suprotne padine koje nisu međusobno povezane, a kroz središnji deo saobraća shutle bus kojim se dolazi do svih žičara. Ukupno ima 115km staza od toga 20km crnih, 55km crvenih i 40km plavih, a centar raspolaže sa 3 gondole, 15 sedežnica i 14 ski liftova.
Osim skijanja u Livignu možete da uživate u klizanju, skijaškom trčanju, vožnji bicikla po snegu, motornim sankama, a u večernjim časovima otvoren je veliki broj restorana i kafića.

Beograd - Zagreb - Ljubljana - tunel Karavanke - Lienz - Sillian - Brunico - Bressanone - Bolzano - Merano - Malles (Švajcarska) - prelaz Livigno (otvoren je samo po danu). 1 050 km

Damir
09.10.2010, 15:17
Da li neko moze da mi preporuci dobar i jeftin smestaj u Livinju?

Grazer
16.09.2011, 10:49
Ove ski sezone ali sledece god u februaru sam planirao za Livigno pa mi treba par infos.

Ako sam dobro shvatio Livigno pripada regiji Alta Valtellina gde jos i Bormeo spada te se moze ski pass samo za Livigno uzeti ali isto tako i za celu regiju?

Livigno mi je interesantan posto mogu jednodnevne izlete do St. Moritz i Bormeo da uradim.

Kakve su staze u Livigno tj za koji nivi skijasa prevashodno namjenjene? Tipa vidim Bormeo za napredne pa bih zato jednodnevni izlet do tamo odradio ali kakva je situacija u Livigno?

Interesuje me smestaj za 6 ljudi. Mislili smo da iznajmimo kucu s tri spavace sobe. Ima li iko nekoga ili neki predlog za tu vrsu smestaja i trebam li sad vec da to odradim? Da bih dobio jeftinije!

Sta je s tim promotivnim cjenama ski pasa, kad se oni prodaju pa da ih uzmem?

jel februar najbolji termin za odlazak u Livigno? (zbog guzvi ili rasta cjena u tom periodu)

Zahvalan unapred na infos

chaghaboo
16.09.2011, 12:28
Nisam bio da bih ti dao utiske, ali sam se prošle godine spremao da tamo skijam pa sam i sam dosta izučavao šta kako može, neke odgovore na pitanja ćeš naći u ovoj temi (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3989&referrerid=3370).

Još od informacija sam saznao od poznanice (italijanke) da oni Livigno smatraju dosta hladnim skijalištem sa manje sunčanih dana zbog čega se radije odlučuju za neka druga. Da li je to objektivna ili subjektivna procena i šta tačno pod time podrazumeva...

nenadmak
16.09.2011, 13:37
Sto se tice Livinga pripada regiji Alta Valtelina, ali ne vazi isti skipas. Sa skipasem iz Livigna se dobija popust u Bormiu. Promotivini skipas je u decembru do Bozica i negde u aprilu i za njega ne vazi popust u Bormiu.

Sto se skijanja tice meni licno je Livigno suvise soft. Sve staze su jako slicne i uglavnom blago crvene konfiguracije, paralelne na dva brda, pa je skoro svejedno na kojoj si od njih. Postoje crno obelezene staze, ali je to malo pretenciozna markacija.

Sam Livigno je izuzetno zanimljiv, za setnju, klopu i soping. Cene svega su veoma prihvatljive. Ja sa drustvom obicno idem u decembru tokom promotivnih nedelja, pa cenu skipasa preusmerimo u odsedanje u dobrom hotelu. Zvanicni web sajt je sve ono sto vam treba. Vodite racuna da put kolima traje prilicno dugo i da je najbolja ruta preko Budimpeste, Beca, Insbruka i Svajcarske.

Odlazak i St. Moritz ne treba propustiti mada jedan dan nije dovoljan da se obidju sva tri skijalista koja nisu medjusobno povezana. Verovatno ti je najlakse da skijas Corviglia-u jer se pocetna stanica gondole nalazi prakticno u gradu i takodje ima parking po prihvatljivoj ceni. Cena skipasa je relativno velika. Sigurno ima na sajtu, ali mi se cini da je dnevni skipas 50-60 evra. Smatram da ipak vredi svaki cent.

Svaki put me je zakacilo izuzetno hladno vreme sa temperaturama koje su isle i do -30. Da li je to pravilo ili slucajnost ne znam....

Bormio je sjajan za dobre skijase. Nema preveliku kilometrazu, ali vredi svaku paru. U svakom slucaju vise nego dovoljno za jedan dan. Relativno blizu je i St. Cristina, pa vredi i otici i tamo. Od Livigna do Bormia treba 45 min do 1 sat voznje, a na pocetnoj stanici gondole postoji veliki podzemni parking koji kosta nekoliko evra za ceo dan.

Ako treba jos nesto pitaj.

Grazer
16.09.2011, 13:47
Ima li iko ideju tj kontakt gde bi se mogla neka kucica za 6 ljudi iznajmiti?

chaghaboo
16.09.2011, 16:15
http://www.livigno.eu/it/

http://www.livigno-appartements.com/

Grazer
17.09.2011, 11:00
Ma ok to, preko oficijal sajta. Mislio sam vise ima li iko nekoga da nas preporuci pa da dobijemo po lepoj ceni

Buda
17.09.2011, 12:21
Ma ok to, preko oficijal sajta. Mislio sam vise ima li iko nekoga da nas preporuci pa da dobijemo po lepoj ceni
Mara shop i apartmani 0342996190 mailmara.bormolini@virgilio.it .
Kontakt može i na srpskom jeziku.

Bakunjin
01.12.2011, 12:58
Ima li nekog u Livingu u periodu od 10.12.2011?
Nas je cetvoro, 30+ god, pa ako nekom treba jos drustva tu smo :dziveli:

wlad
04.06.2012, 19:44
A evo kako je Livinjo izgledao rano jutros :)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/182109_10150930982369277_749930991_n.jpg

Alias
04.01.2013, 10:01
Grazer, da li si na kraju otišao prošle godine u Livinjo, i ako jesi kakvi su utisci?

Ja putujem večeras (a setila sam se tek sada da pitam:)) - zanima me taj izlet do St. Moritz-a, da li si bio, kako se ide (da li ima bus) i koliko košta? Na netu sam pronašla da skipas Alta Valtellina pored Livigno, obuhvata i Bormio i još dva manja skijališta, pretpostavljam da je to ispravna informacija. Da li si išao do Bormia?

I na kraju jedno žensko pitanje:) - da li su cene parfema niže nego kod nas budući da je u pitanju bescarinska zona?

Grazer
04.01.2013, 16:38
Ja otisao u sestrije s zenom a ekipa otisla u Livigno. Koliko sam video na slikama stalno su samo festali, dnevni i nocni provod je odlican. Skijaliste kazu da je lose povezano odnosno razvuceno u smislu da je selo dugacko pa cak da su i autom isli na skijanje da bi mogli krenuti od zice koja im odgovara

average
05.01.2013, 09:55
Bio u Livignu od 8-15 decembra...

Put bas dugacak, 1300 km jer smo odabrali najduzu rutu, preko Budimpeste i Beca. Sracunali smo da nas tako izadje najjeftinije zbog minimalnih putarina, samo vinjete u Hu i AT. Bogu hvala da smo tako odlucili. Ostatak ekipe krenuo preko Hrvatske i Slovenije, bas one noci kada je krenuo kijamet koji je dosao i kod nas. Krenuli su ujutru u 2, stigli uvecce u 11, jedva su se probili. Mi smo krenuli u ponoc i stigli u 13h

Livigno je ogromno mesto, prepuno prodavnica svih mogucih vrsta. Mi smo bili negde blizu ulaska u mesto, ostatak ekipe pri kraju, izmedju nasih apartmana je bilo 4.5km ali to nije ono da je razudjeno, sve izmedju nas su kuce i apartmani. Nekako podseca na Obertauern, samo sto je povezanost kod Obertauerna takva da se sa jednog brda na drugo prelazi na skijama, preko brojnih mostica. Ovde nije tako. Livigno je u dolini i ide onako...u duzinu.

Kao sto verovatno vec svi znaju, postoje dva "brda" a kuce i apartmani su neposredno uz Carousello. Sa druge strane je Motollino i do njega se mora otici skibusom. Iako je Carousello kao vise na glasu, moram priznati da smo se nekako lepse iskijali na Motollinu, mozda je to moj neki subjektivni utisak. Nismo se bas usrecili sa vremenom, bilo je jako hladno, minus 25, uvek je bila neka oblacnost one najgore vrste, kada nista ne vidis jer ti je pred ocima sve isto, na trenutke je samo sunce probijalo. To je ono sto mozda najvise mrzim kada me takav dan zadesi, skijas a ne vidis ni hupser, ni udubljenje, nista...

Staze su uglavnom crvene, bile su vrlo lepo sredjene, nema greske. Ima par crnih ali realno, ako je crna duboka crna staza, onda su i te tamo. Skijasa dosta, 90 posto cini mi se iz Poljske. Naisli smo na neke nase ljude koji tamo rade i kazu da je decembar uvek prepun Poljaka, posle ih nema. Valjda zbog besplatnog ski pasa. Ima i nesto plavih staza za pocetnike i one su nekako uz samo mesto, fizicki odvojene od ostalih.

Infrastuktura na skijalistu sasvim pristojna, ima par onih sedeznica iz antikvarnice ali smo ih zaobilazili uspesno. Sto se cena ticce, hrana je generalno u Italiji skuplja nego u Austriji mada je Livigno u bescarinskoj zoni pa su cene tu negde izmedju. Benzin je bas jeftin, 1.11 evra je bezolovni. Ima krs duty free shopova sa cenama kao na aerodromima pa se svasta moze pazariti

Realno, sa svojih 110km staza Livigno nije malo skijaliste. Medjutim, taman za jednom u zivotu i da ne dolazis ponovo. Ne bih se vratio, ne zato sto mi se nesto posebno ne dopada, vec zato sto ima toliko dobrih skijalista a Livigno me realno ne vucce ponovo nazad. Iskoristili smo naravno priliku da odemo u Bormio jedan dan i drugi u Saint Moritz.

Bormio je sjajan, nije veliko skijaliste ali ima neverovatnu visinsku razliku od 1800 metara od vrha dole do mesta. Staze fenomenalne, mozda malo tvrdje nego sto ja licno volim ali glupo je ista zamerati posebno. Pripremali su ih ocito za spust u svetskom kupu koji je bio desetak dana kasnije. Ako se zadesite negde u blizini, obavezno posetite ovo skijaliste. Nije bas za nedelju dana zbog malog broja staza, ali za dan dva savrseno. Udaljenost 40 km od Livigna, nema popusta na ski pas

St Moritz je meni licno bas onako legao, sve mi se dopada kod tog skijalista. Ne skijam off ali mogu da pretpostavim kakva je uzivancija onima koji to skijaju. Svidja mi se raznolikosta staza, cak su mi i poveznice super jer odmoris izmedju dve prave staze, ma super. Ako pokazes skipass iz Livigna dobijas 50 popusta na dnevni ski pas u St Moritzu. Nakon skijanja otisli smo do samog mesta...samo sam cekao Dzems Bond od negde da se pojavi. Aristokratija, drugi svet...

Sve u svemu...Livigno, da, jednom i to da se overi, po mogucstvu jedna od dve nedelje u decembru kada je skipas besplatan. Da kaze covek da je bio, video, skijao...a sad dajte nesto drugo

Peja01
16.02.2013, 20:01
Putujem sa društvom u Livigno sledećeg petka. Da li neko zna kada je otvoren tunel prema Livignu iz Švajcarske /u dolasku/?

average
16.02.2013, 21:52
Otvoren je stalno, to smo se i mi uplasili kada smo isli...

Posto kola mogu samo u jednom smeru, dokle god ima kola iz recimo pravca Svajcarske ka Livignu, oni idu i njima je zeleno svetlo. Kada kola vise nema, pali im se crveno i krecu automobili iz pravca Livigna

Tunelarina je 30e, subotom 35, naravno cena u oba pravca (ne placas dva puta osim ukoliko zelis na primer do St.Moritza - koga svakako treba videti). Bormio takodje ali do njega se ne ide tunelom

nidza
17.02.2013, 01:13
Imaš na njihovom sajtu. Nije otvoren stalno, ima periode kada je otvoren samo za jedan smer, kao i naizmenično za oba smera. Pogledaj PDF na sajtu skijališta pre polaska.

average
17.02.2013, 01:40
Da je tako to bi prakticno znacilo da si odsecen od sveta sto bas i nije normalno - da neko zakljuca turiste. Bio sam pre dva meseca, isto smo se pitali...i funkcionise kako sam napisao. Cekaj...ima li logike da recimo zakasnis 15 minuta i onda cekas pola dana a u suprotnom smeru da nema nikoga. Mislis da oni ne vole lovu?

Peja01
17.02.2013, 08:40
Hvala puno na info. Šta je po vama bolje: skijati svih 6 dana u Livignu (tj. kupiti samo Livigno ski pass) i onda u povratku svratiti do ST Moritza ili uzeti 3 dnevni ski pas u Livignu a onda skijati 1 dan u Borimio i ostaktak ici do St. Moritza (trebalo bi da imamo popust 50% na kupljeni ski pass u St. Moritzu, jednodnevni). Cuo sam da je St. Moritz odlican. Ne bih da krenem kuci, taj dan skijam samo u St. Moritzu i posle mi bude zao sto nisam bio jos koji put. Kratko, pitam ustvari da li ici cesce u St. Moritz?

nenadmak
18.02.2013, 23:27
Obavezno poseti i Bormio i St. Moritz! Livigno je sjajno mesto, mada malo monotono za skijanje. Proveri za popust. Mislim da vazi samo uz 6+ ski paseve, ali nisam siguran.

Peja01
19.02.2013, 08:54
Obavezno poseti i Bormio i St. Moritz! Livigno je sjajno mesto, mada malo monotono za skijanje. Proveri za popust. Mislim da vazi samo uz 6+ ski paseve, ali nisam siguran.

Idem svakako i u Borimio i u St. Moritz. Samo, kada god pogledam na kamere u Livignu je neka sumaglica i oblačno. Skoro nikada nema sunca. Da li je to samo slučajnost ili inače Livigno ima problema sa sunčanim danima. Gledao sam na njihovm sajtu, hvale oni, ali to je marketing a stvarnost je drugo. Zato i pitam da se ne zaletimo kupimo 6 dnevni ski pas u Livignu a mozda bi bilo bolje da skratimo na 4 dana a ostalo Borimo, St. Moritz... Da li ima neki savet iz prve ruke. Naravno slazem se niko ne moze da kaze kakvo ce mi vreme biti ali ............

nenadmak
19.02.2013, 12:08
Sam si rekao nema garancije. Ja sam tamo bio 3 puta i samo je jedan dan bio bez sunca,mada je dve godine temperatura bila ispod -20.

Peja01
19.02.2013, 18:33
Sam si rekao nema garancije. Ja sam tamo bio 3 puta i samo je jedan dan bio bez sunca,mada je dve godine temperatura bila ispod -20.
Kako sredjuju staze? Da li ima ledenih ploča ili nedaj boze kamenja u pojedinim delovima staze (mislim na delove koji nisu pokriveni veštačkim osnezavanjem)?

average
19.02.2013, 22:03
Lepo peglaju staze u Livignu, nema problema

Po meni, dva dana Motollino, jedan dan Carousello - ili po dan i po

Dva dana St.Moritz, za oba skijalista po jedan dan posto su fakticki odvojena. Jedan dan obavezno Bormio, samo 40km staza ali je odlicno

Peja01
20.02.2013, 18:16
Lepo peglaju staze u Livignu, nema problema

Po meni, dva dana Motollino, jedan dan Carousello - ili po dan i po

Dva dana St.Moritz, za oba skijalista po jedan dan posto su fakticki odvojena. Jedan dan obavezno Bormio, samo 40km staza ali je odlicno

Za koliko se stigne iz Livigna do St. Moritza? Kako je sa parkingom u St. Moritzu? Da li se kupujue ski pass u St. Moritzu sa popustom samo na odredjenim salterima ili na bilo kojoj kasi se pokaze trodnevni ski pas Livigna i to je to?
ops. puno pitanja.

nenadmak
20.02.2013, 23:19
Racunaj 1 i po sat. Mislim da je dovoljno da se pokaze skipas na bilo kojoj blagajni. Parking nije problem, a nije ni preterano skup. Ako se dobro secam za ceo dan platili smo dal' 5 ili 7 evra.

Takodje, pice na stazi moze da se popije. Skuplje je nego u Livigno, ali za jednu turu je ok

Peja01
08.03.2013, 22:03
Bio sam sa društvom u Livignu. Extra skijanje. Prvi dan je bilo dosta snega na stazama jer je celu noć i taj dan padao sneg. Ostalil dani su bili perfektni sa celodnevnim suncem i odlično ispeglanim stazama. Pravo uživanje za vožnju. Od dve strane Livigna Carosello i Mottolino prosto ne znam koju bih izabrao za bolju. Čini mi se da je malo raznovrsnija Mottolino strana, jer mogu da se miksuju crnvene sa crnim stazama. Bio sam na dosta skijališta u Evropi i nebih se uopšte složio sa nekim konstatacijama da su crvene staze u Livignu previše blage. Naprotiv, imaju sasvim dobar nagib, odličnu dužinu i fantastičnu širinu.
Skijali smo u Livignu 5 dana, jedan dan u Bormiu i jedan dan u povratku u St. Moritzu.
Bormio je bio odličan, vreme je bilo prekrasno sunčano a staze dobro ispeglane. Nisam uopšte stekao utisak da su u Bormiu staze mnogo strmije negu u Livignu. Mislim čak da je crna staza u Livignu sa Mottolino strane bila zahtevnija za vožnju od crne staze u Borumiu. Jedino što mi se nije dopalu u Borumiu je pojava kamenja /progledala staza/ i kotrljajućih kamenčića na nižim delovima staze. Sve u svemu Bormio je ostavio na mene odličan utisak.
St. Moritz je prića za sebe. Mondensko mesto i skijalište prilagodjeno bogatašima. Staze prekrasne, mešovite (kobinacija crnih, crvenih i plavih staza) i valovite, pravo uživanje za skijanje. Usled nedostatka vremena skijali smo samo Corviglia stranu, koja je ujedno i najzanimljivija. Možda grešim, tako su nam rekli a na ostale nismo ni stigli da odemo.
Sve u svemu super provod.:yay:

sasacg
09.03.2013, 00:56
daj sliiikeeeeeee :ski:

Peja01
09.03.2013, 10:56
Ne znam da li će mi zbog rezolucije proći. Da pokušam.

Peja01
09.03.2013, 11:02
Ove dve gore su iz Livigna. Evo dve iz Bormia.

Peja01
09.03.2013, 11:07
Dve iz St. Moritza

Attention
28.08.2014, 10:31
moze li mi neko preporuciti dobar hotel blizu pocetne zice

Damir
20.02.2015, 22:50
Upravo sam u Livinju. Prelepo mesto. Vreme nas je posluzilo odlicno, svega 1 dan snega a svi ostali dani suncani. Sto se tice staza, one su dugacke i siroke i raznovrsne. Meni je bolji Motolino od Carosela, jer su staze sire i manja je guzva. U svakom slucaju preporuka za skijanje.

wetmila
01.10.2015, 19:09
Posle višednevne potrage za odgovarajućim smeštajem :confused:, pala je odluka:deal:. Pravac Livinjo, početkom februara :ski:. Zahvaljujući delom prelepim fotografijama koje ste postavili, a i preporukama, višegodišnje posete Austriji, zamenjujem Italijom.

alexlex
13.10.2015, 19:41
pozdrav svima,ima li neka agencija da orgqnizuje za livigno neku turu u 2016 ...

niipheus
13.10.2015, 23:26
Ski Fun verovatno.

Alias
14.10.2015, 08:40
pozdrav svima,ima li neka agencija da orgqnizuje za livigno neku turu u 2016 ...

Ja sam pre par godina išla preko Eurojet-a, oni su organizovali kompletan aranžman sa prevozom, ali ne znam da li i dalje imaju to u ponudi.

D.I.M.
15.12.2015, 22:44
Na pocetku sezone od 5-12.12.2015, malo snega, sve vestak, guzva na stazama, lep gradic.

wetmila
09.02.2016, 18:02
Posle 1150 km od Beograda, preko Slovenije, Verone, Bolcana, Fuorn prevoja i tunela Munt la Schera se stiže u živopisni Livinjo. Mesto bez visokih zgrada, ujednačene arhitekture pruža veliko zadovoljstvo gostoprimstvom, kulinarskom ponudom, barovima. Provod :cug: neće izostati, ni na stazi a ni u gradiću. Vreme i staze su nas poslužile iako nije bilo previše snega. Staze tvrde, dobro utabane :ski: i dobrodržeće bez obzira na visoke temperature koje su bile do polovine nedelje, kada je pao sneg i dao nadu da će ski sezona biti potpuna :yay:. Sve u svemu, dobro je je otići, videti i skijati. Obe strane skijališta Motolino i Karoselo nažalost nisu povezane i to znatno umanjuje kvalitet skijanja. Takođe, stare i spore gondole bi bilo dobro zameniti savremenim. :sm018:

designbvr
10.02.2016, 10:21
Biće i neke sličice ?

skiman
10.02.2016, 13:48
Častit ću sebe i ženu preko 1 maja....hebi ga....jednom imaš 50 godina....:bday:

Are
10.02.2016, 16:49
Ne daj se generacijo. Sta je to 50 leta, tek sam se uskijao.
Srecan rodjendan!:ski:

skiman
11.02.2016, 10:10
:smoke:još nisam.. al ču biti za koji mesec....

skiman
18.04.2016, 13:09
.....sitno brojim....ne mogu da stojim.....:sm011::sm018:

skiman
24.05.2016, 12:52
...nikad nije kasno....

wetmila
24.12.2016, 10:37
1565115652156531565415655
Ovako je bilo krajem januara i početkom februara 2016. Utiske sam napisao odavno. Nadam se da će početkom februara 2017 biti više snega jer ću prvi put ponoviti odlazak u neki ski centar koji je van Srbije.

D.I.M.
27.12.2016, 17:40
Prosle godine bili prvi put u Livignu. Mislim da je to bila druga nedelja ski openinga 2015. Malo snega malo staza, guzve, sunce sunce.... Ove godine Livigno po drugi put 2016. POslednja nedelja ski openinga i free skipassa. Samo jedno postrojenje - tanjiric nije radilo. Staze u funkciji 78%, nema guzve, i naravno sunce 5 dana, 1 dan oblaci. Ova polsednja nedelja pred katolicki bozic ispala je pun ski pogodak. Ali da sve ne bude mnogo lepo u povratku 12 sati na hr-srb granici.

ExBaker
29.12.2016, 19:57
Nama je Livinjo bio jedna od opcija za opening.Odlučili smo se ipak za Lungau oblast u Austriji.Juče mi je jedan prijatelj rekao da je bio sedam dana od 15.12.i da se posle 5 sezona openinga u Livinju tek ove godine razvalio od skijanja.Valjda je većina koja je rezervisala mislila da zbog nedostatka padavina skijanje i neće biti neko.Ispalo je kako kaže Bogovski.Skoro sve staze otvorene, minus, sunce i na stazama nigdje nikog!

branimir
01.04.2018, 16:45
U Livignu, Italija, u periodu 7.-13. april 2018. god. (sedam noćenja) nudimo zakupljen dvosobni apartman (plus dnevna soba, internet) za 4 osobe po ceni od 350 E po osobi. Uračunata je šestodnevna ski karta. Nema dodatnih troškova u vezi apartmana (čišćenje, posteljina, peškiri i slično). Hitno je. Adresa apartmana je Astra apartments, Casa Elsa, via Saroch 1296 Tel. +381 63 257 702

ExBaker
28.11.2018, 23:16
Ljudi, kakva su vam iskusta sa otvaranjem sezone u Livinju? Razmisljamo odmah po otvaranju spichiti na par dana i upisati Livinjo, StMoritz i po mogucnosti Bormio. Na jednom italijanskom sajtu vidim najavljuju 80% otvorenih staza, web kamere - topovi rokaju, a put dug bas...Ne isplati se ici ako nije dosta staza u funkciji.

ExBaker
08.12.2018, 20:05
Prije par dana smo otvorili sezonu u Livinju. Podgoricka Elderly ekipa bez Panzera umjesto kog je za pola sata uskocio jedan sto razbija kratke zavoje krenula je put zapada da uhvati prve skijaske radosti nove sezone. Spavali smo u Ogulinu jer je put do potencijalnih odredista bio preko 1300km. Ujutro uz dorucak smo odlucili da na bazi web kamera i yr.no prognoze umjesto Zeldena i Obergurgla ipak odemo do u Podgorici popularnog Livinja. NA bazi citanja recenzija i komentara ovog i slicnih foruma odlucili smo da ne uzmemo hotel ili apartman iz Livinjo sistema kojim se dobija ski pass free. Ispostavilo se da je apartman na prevoju Trepalle pun pogodak kako zbog cijene ( 21€ po čoeku za noć), tako zbog položaja narednih dana. Prvi dan smo skijali Livinjo, vrijeme solidno, sa malo sunca, više oblaka i poneka pahulja, a ski pass 26€ u predsezoni. Dakle spavanje plus skipass 47eurića, što je sasvim Ok, ako se izizme daljina puta.
Šta reći o Livinju...Unaprijed se ograđujem da neko voli plavu a neko roze boju, pa tako nekom odgovara jedno a drugom peto skijalište. Nama Livinjo nije ostavio nikakav poseban utisak, posebno ne što iz naših krajeva treba mnoooogo sati da se do njega dođe. Uz svo uvažavanje, ali na 1300 km od Pg ima gomila skijališta kojima Livinjo nije primaći. Priroda je lijepa, dugačka dolina sa puuuno smještajnih kapaciteta, obilje radnji, gorivo za "dŽ", ljubazni domaćini, jezero na kraju grada...sve plusevi. Dvije strane skijališta fizički odvojene pa prelazak s jedne na drugu stranu je moguć uz autobus (ne baš pretjerano čest) ili taksi ili sopstveni auto (naš slučaj). Staze na Motolino strani korektne, precijenjeno kategorisane, prosječno uređene. Caroselo strana nije sva radila, ali ono što se fizički vidi daje utisak da nismo pretjerano izgubili. Infrastruktura bi mogla biti bolja, uz napomenu da se lift 5 na Motolino strani zaustavljao pri svakoj vožnji najmanje 2 puta. Da li ga nisu dobro servisirali, pripremili ili je zreo za zamjenu znaće oni koji budu išli polse nas. Od staza bih izdvojio crvenu uz gondolu 3 i navodnu crnu, krajnju sa Motolino strane uz lift 4.
Sledeći dan smo skijali Bormio, dan izmišljen, sunce, blagi minus. Bormio nas je oduševio i obavezno je štivo za svakog ko se nađe u voim krajevima. Ogromna visinska razlika, mala kilometraža, ali kako neko ranije reče, vrijedi svakog eura od 27 koliko košta predsezonski pass. Definitivno skijalište za napredne skijaše, što se i vidi po stazama, jer je gomila klubova a i pojedinaca koje je ljepota gledati kako cijepaju.
Treći dan smo ostali u Livinju, prosječno skijali što zbog promjenljivog vremena tako zbog zdravstvenih problemčića dijela ekipe.
Četvrti dan je pala Corvilia strana St Moritza. Staza wc za žene je na žalost bila zatvorena. O ovom raju ne treba trošiti riječi. Nadam se da ćemo ubrzo ovjeriti i staze uz druga 2 vrha. Cijene-sitnica. Servis skija 90CHF, rent skija 60CHF.
Sve u svemu, Livinjo se ne bi više vraćali, Bormio uvijek, makar na jedan dan, a St Moritz uz batal neke pare makar na 5 dana.
Par slika u prilogu, redom, kao na danima skijanja.

ExBaker
08.12.2018, 20:11
Evo nastavka

ExBaker
08.12.2018, 20:15
I da ne zaboravim. Tunel između Švice i Livinja je 45eura subotom, stvarno u oba pravca...:sm021: Samo za jedno vozilo je tunel. Šampioni!

bbK1ng
22.11.2019, 22:23
Ide li neko u Livigno početkom decembra?

Ja idem sa prijateljima u smenu od 7-14og. (kolima).

To mi je prvo skijanje zapadno od Srbije. [emoji106]


Pošto subotom tunel ima poseban režim ulaska i izlaska, ima li neko preporuku za kada tempirati dolazak pred tunel?


Ako imate još neki tip slobodno podelite.

bbK1ng
25.11.2019, 18:20
Slabo interesovanje za Livigno ;)

Kada je preporučljivo se u subotu pojaviti ispred tunela da se najmanje čeka?

Subotom je samo u smeru ka Livignu od 10 do 18h. Pretpostavljam da je oko 10 gužva.

Da li uopšte ima potrebe stići nešto ranije u apartman? Zbog parkinga i da se reguliše ski pass.

Nosimo svoju opremu.

marbik
05.12.2019, 16:29
Da li je neko isao preko Verone, Brese pa na sever preko Bormia do Livinja? Ne znam kakav je taj put, da se ne zezam sa tunelom. Za tunel vidim da ima da se kupi online karta pa mozda moze da se zakaze vreme prolaska?

bbK1ng
05.12.2019, 18:47
I ja razmišljam da idem preko kroz Italiju. Trebalo bi da je to najbrže.

Uzgred, poseban režim prolaska za tunel subotom važi od 14. 12., tako da je prekosutra režim kao ostalim danima.

ExBaker
05.12.2019, 19:05
Nema po meni potrebe da se rezervise i da se knapira vrijeme prolaska. Mi smo prosle godine cekali samo malo i iz jednog i iz drugog pravca, pustali su naizmjenicno.

bbK1ng
06.12.2019, 09:08
Hvala.

Da li je ta varijanta kroz tunel generalno najbolja?

Ima li smisla razmatrati put kroz Italiju preko Verone i Breše?

marbik
06.12.2019, 13:09
Ja sigurno idem kroz Italiju jer mi bolje da spavam u Italiji nego u nekoj Austrijskoj selendri, jedino se lomim da li preko Brese i Bormia (bez tunela) - put duzi samo 1h. Ili preko Trentina i Bolzana pa tunel.

bbK1ng
09.12.2019, 12:12
Da prijavim da smo uspešno stigli u subotu.

13h sa pauzama i sipanjem goriva. Granice bile prazne. Na Srb-Cro smo bili nešto pre 6 i carinik nam ne rekao da je prošlo mnogo ljudi baš za Livigno.

Vreme odlično. Sunčano i blagi minus. Juče je bio i mali plus.
Staze sređene. Za sada skijamo samo Carosello stranu.

I malo fotografija. ;) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/f990975374630d9b9c087f2019f4b9e7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/f97fc4617d758d97799971bb4328c882.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/6c509c075db7d89d99145155cb3c557e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/5002b88b4bc3f6467c159bb884350c11.jpg

marbik
09.12.2019, 13:50
Sjajno izgleda. Kuda ste isli?

bbK1ng
09.12.2019, 17:57
Da ne prepisujem. :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/c48bbe4b03a538530b86508665a7864b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191209/2baa5d4bf353361a62704d73e2936c17.jpg

marbik
10.12.2019, 11:32
Super, hvala. I ja cu tuda onda, niko ne javlja svakako kakav je put preko Bormia.

niipheus
30.09.2021, 00:25
Ima li ko da je isao na otvaranje sezone u Livinju u prethodnih nekoliko sezona? Zanima me sta od staza obicno bude otvoreno

bbK1ng
15.10.2021, 23:58
Mi bili u decembru 2019 (kako to sada davno zvuči)

Radile su sve staze.