PDA

Pogledati punu verziju : Alpe d'Huez + Les2Alpes = 430km staza! 19.01. - 26.01.2008



Krecha_86
23.09.2007, 20:41
Dragi Manijaci, za mesec januar smo vam pripremili pravo iznenađenje. Provedite 7 nezaboravnih dana u francuskim ski centrima Alpe d'Huez i Les2Alpes. Alpe d'Huez sa svojih 238km staza predstavlja pravi raj za skijaše i boardere. Prostire se od 1250mnv pa sve do 3300mnv (vrh Pic Blanc) i ima najdužu stazu u Evropi od čak 16km (Sarrene). Drugi skijaški centar koji ćemo obići na ovom putovanju, Les2Alpes, predstavlja najveći skijaški glečer po površini u Evropi i prostire se do 3568mnv. 200km staza od kojih je čak 44km crnih, neće ostaviti ravnodušnim ni najboljeg skijaša/boardera. Detaljnije na našem sajtu...

Sapa
24.09.2007, 22:40
..... i ima najdužu stazu u Evropi od čak 16km (Sarrene). ...

Ma pusti Francuze Krecho molim te, oni su i naj veci ljubavnici u evropi (i naj veci im je u evropi) i prave naj bolja kola u evropi......itd itd.
A vidi one Shvicere...ljoodi cute i rade, ne fale se bez potrebe, a na Zermattu imaju dvije 'naj duze' staze u Evropi. ;)
Jedna ide od Kl. Matterhorn do u Zermatt (nekih 17 km dugacka), a druga ide s talijanske strane u Breuil/Cervini trichavih 22 km (@Milos79 correct me if I'm wrong) .

Shalu na stranu, neki kilometar vise manje, ne bitno, La Sarrene je zasigurno jedna od naj duzih (ako ne i naj duza) crna staza u Alpima. I definitivno je vrijedna da se njom spusti, (pa cak ako postoje i mnogo duze)), spektakularan okolish, to nije pista samo da se skija, nego i da se stane i divi klisuri Sarrene, bjutifoliti i btw. nije bas tako strasno crno, pogotovo pred kraj.
Ali tu je, takodje s druge strane planine, tzv tunel-ruta, kolko se sjecam to nije pista nego ski-ruta, prvo se prodje kroz neki stjenjak, a onda se na jednom nadjes na strmini od koje srce silazi u pete.....nikad prije a ni poslje nisam dozivio jednu tako zastrasujucu stazu, kao tu. :hair:

Krecha_86
25.09.2007, 02:26
Hehe, za tu lovu za koju mi idemo...neka bude i peta po dužini u Evropi, neću se buniti :) Reci nam malo više o Les2Alpes, kakva su tvoja iskustva :dziveli:

Sapa
25.09.2007, 09:07
Pa dooobro, virnuo sam na vas sajt da vidim ponudu, cjena je standardna, januarska. Ima toga da se nadje za te pare, kolko volesh. Vidim da ste u Vaujany, sto ipak nije alp d'huez, ali je spojen zicama. To je tako daleko od d'hueza da sam skijajuci jednu subotu, nedelju i ponedeljak uspijo da ga i ne posjetim :bootyshak (ko kad bi gondola vukla sa pala na jahorinu samo 4X dalje).
Ma alp d'huez centar je shmekerski, bar meni. Kad sam ja tamo bio, bilo je gomila Francuza, sto odma daje neki drugi osjecaj (odes drugdje i vidis samo strane turiste, u alp dhuez ne, vole ga lokosi), i ne znam......to je naj juznije sto sam ja skijo, nekako je drugacija atmosfera nego u Tarantaise i Maurienne, valjda zbog tih frenchmena koji vole da coolijraju. Dobro se krka, samo skuuuuupo, alp d'huez ima jako dobre restorane, nije fastfood pichvajz ko drugdje. Arhitektonski ski centar nije sad bog zna sta, standardna ski-stanica, ima i prilicno ruznih zgrada, ali definitivno nije naj gora arhitektura koja se u Fr. moze vidjet. O samom skijanju sta da ti kazem, La Sarrena i Le Tunel su vrijedni posjete, ostatak staza je jednostavno dobar, raznovrsno skijanje ima za svakog po nesto.
Inace oni koji su posjetili i le2alps, kazu da je uopste gledajuci alp d'huez ljepsi ski centar. U ta "dva brega" licno nisam bio.

Krecha_86
25.09.2007, 13:53
Smesteni smo u Vaujany-ju jer nam je bio cilj da skijamo sto kvalitetnije za sto manje para...nije nam toliko vazno da spavamo u fensi mestima, to je manijachki koncept ;)

Sapa
25.09.2007, 14:23
hehehe, to se moj Krecho zove kokuzni koncept, ali da se razumijemo i ja ga se rado i skoro pa konsekventno drzim.
Moj moto: radije 14 dana u socijalistickom smjestaju, nego 7 dana u luxuznom. :sm004: A ako nisi bogati Rus, Srbin, Svajcarac.......naravno da ces da biras skromniji smjestaj, da bi sebi mogao da priustis skijanje u dobrom centru. Pretpostavljam da ni na Kopaoniku ne placas neke luxuszne 4* apratmane?
A da imam vise para mjenjo bi taj koncept pod hitno. Ne bi me vise oni francuski "radnicki" apartmani vidjeli, ali posto Fr. mlooogo volem, a para na bacanje nemam, onda taj 'japanski nuzni smjestaj' prezivim 2 x godinsnje i to sve pjevam i podvriskujem od srece kad tamo dolazim :sm019:

Dakle Niko nije reko da Vauyaniju nesto fali, sjenes u gondolu i eto te iznad alp d'Huez za 20 ili malo vise minuta. btw. bas je cool sto je to selo malo nize pa ima i shume, a ne samo ona golet ko na mjesecu.

Krecha_86
25.09.2007, 16:03
Kop me nece videti duze od ski vikenda i to jedino Rtanj dolazi u obzir...tj. proslava dana Ski Manijaka gde necu da izlazim iz 'Vapaj bara'...a ti Sapo, druze moj, ako budes u blizini, navrati na kolenicu, prebranac, kupus i ostale specijalitete koji se nude u 'Odzakliji' i naravno da popijemo po jednu :dziveli: :dziveli: :dziveli:

Sapa
25.09.2007, 16:43
Krecho, hvala na pozivu, uvjek otvoren za dobru domacu kuhinuju, KKP (koljenica, kupus i prebranac rulez :ok: , evo sve voda na usta), pomalo sam suzdran sto se rakije tice (volim je - mnogo, al ne volem dan posle, posto volim poranit na stazu). Ama me ti krajevi nece vidjet dugo, dugo. ne sto im nesto fali, nego sto se nemore logisiticki uskladit. U svakom slucaju uzivajte gdje god da ste, a Fr alpi su naravno.......zakon.

pop67
29.09.2007, 18:52
Sapo ti si pozvan i dobro dosao gde god mi bili,ja mogu da ti obecam da ce tekukucine biti adekvatne sigurno i ski znanju.Krecha te je pozvao na kolenicu kupus i prebranac,kako ne mozes ovde dodji tamo bice i to sa Krechinog menija.
A,da ne zaboravim,rece da moze da se nadje u ovom periodu i po ovoj ceni sve u Vajaniy,samo Krecha nije ovde pisao a ti nisi pazio na casu dok si citao na nasem sajtu,u cenu je ukljucena opcija,sto bi u Austriji rekli,GOLD ski pass,ono banje spa i ostali centri dva dana skijanja u Les2Alpes i kompletan prevoz koji nije samo ides i vratis se vec i jedno 200 kmk dodatnih vozikanja tako da si malo omanuo sa konstatacijom da se moze sve za ove pare i bez nekog truda.
U svakom slucaju te pozdravljam i ja pozivam da malo skijamo negde gde se nadjemo...:sm019:

Krecha_86
06.10.2007, 19:55
Sva mesta su popunjena, ostaje nam da cekamo mart i novo iznenadjenje od Ski Manijaka :sm018: :sm018: :sm018:

stanislaw
26.10.2007, 17:00
jedva cekam 19.-i januar !

stanislaw
05.11.2007, 14:53
ko je bio Alpe d`Huez ili Vaujani-u bilo bi super da napise neka svoja iskustva :sal:... sta videti, preporuci neke kafane, da primere cena pica i klope (fast food), piva u prodavnicama... :cug:

....da se bolje pripremimo, a i da brze vreme prodje do 19. januara....
:dziveli:

stanislaw
27.12.2007, 10:59
jos 21 dan do polaska....

peca81
10.10.2012, 16:19
Jel moze neko da mi napise o mestu Vaujany spada u sistem Grand Rousses. Interesuje me kakvo je samo mesto, staze i veza sa Alpe d'Huez-om (isti skipas).

Grazer
01.11.2012, 17:24
U januaru sam u Alpe dhuezu a planirao sam jednodnevni izlet do Les2Alpe. Vidim pise oko 68km su udaljeni. Jel iko to praktikovao da posavjetuje. gde je najbolje parkirati u Les2Alpes?

Milanpop
01.11.2012, 17:38
U godndolu Jandri, tu ima dosta parkinga. Mada ni ostala meta uz pocetne stanice nisu losa samo sto ona vodi u samo srce skijasta bez presedanje ali se stoji 20 minuta

Grazer
01.11.2012, 18:40
Sad videh da postoji opcija helikopter izleta do Les2Alpe. pise za 70eur, to je bagatela. Jel iko to praktikovao? To je bolje nego autom samo ne znam jel i povratak uracunat

oggy
01.11.2012, 18:54
Nesto si se presao za tih 68km, 30km kaze Google. L2A se dobro vidi iz Auris en Oisins, vazdusnom linij mozda 10km...

Grazer
01.11.2012, 21:02
:ski: Definitivno helikopter izlet, za 70eur je nezaboravan dozivljaj. nas 4 svako po 15eur i ako sam dobro shvatio ski pass alpe d hueza vazi jedan dan u les 2 alpes tako da...:sm019:

wlad
01.11.2012, 23:46
Nema šanse :-)

nenadmak
01.11.2012, 23:50
Ja sam praktikovao.... Koliko se secam cena je 60 eur, ali po osobi i moze da stane maksimalno 5 putnika u helikopter. Let traje 3,5 minuta po pravcu. S obzirom da se helikopterom ne vozim bas svaki dan meni je bilo sasvim ok. Imam negde snimljenu voznju ako je nadjem mogu negde da je okacim....

shaolin_master
02.11.2012, 08:15
Ove godine u martu prevoz helikopterom iz L2A do Alpe dhuezu kostao 50 evra po osobi povratna karta i minimum je moralo biti 4 putnika. To sto kazes da za 70 evra za 4 osobe pale helikopter mi nesto mnogo jeftino.

Grazer
02.11.2012, 10:01
Ma i da je 50 po osobi ovaj dozivlaj se ne propusta. jedva cekam.
nenadmak (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=1890) ako imas snimak, kaci ga da vidimo.

nenadmak
02.11.2012, 16:53
http://youtu.be/AD97I8qMT0g

Milos011
02.11.2012, 18:10
http://youtu.be/AD97I8qMT0g

Moćno izgleda.

Grazer
03.11.2012, 20:01
http://youtu.be/AD97I8qMT0g
Nice :sm021: Sto se tice leta, jel se tacno zna odakle krece i gde slece ili se to dogovarate s njim? Jel i povratni let uracunat u cenu?

nenadmak
04.11.2012, 19:24
Da, u L2A se krece sa lokacije Crete tj. sa vrha brda iznad samog mesta do koje vozi jedna od gondola, a u AdH postoji mali "aerodrom" koji je nekoliko minuta od centra tj. od prvih zicara. Ukljucena je povratna voznja.

Grazer
04.11.2012, 21:37
jedva cekam :yay:

Ivan Bgd
05.11.2012, 09:53
http://youtu.be/AD97I8qMT0g

Extra !
Nego cini mi se da je to nesto kao redovna linija L2A - AdH od staze do staze ?

Ima li neki helli ski i posto je to zadovoljstvo tamo ?

Poz