PDA

Pogledati punu verziju : Völkl 4 Star



stekan
09.09.2007, 19:12
Prijatelj prodaje odlične skije sa vezovima za vrlo dobre i odlične rekreativce.
- dužina 168cm
- geometrija 112/67/97
- radijus 15,2m
- vožene jednu (prošlu) sezonu
- u odličnom stanju (narod bi rek'o: k'o nove)
- cijena: sitnica
- trenutna lokacija: Kragujevac

1027
1028
1029

Ove "izgrebane" petokrake su stvar dizajnerske kreativnosti ljudi iz Völkla, a ne posljedica upotrebe.

sterka
12.11.2007, 23:32
Koliko iznosi sitnica od cene?:)

Bata Bane
13.11.2007, 13:26
Kupljeno:yay: :sm018: :bootyshak

stekan
13.11.2007, 13:57
Čestitam, Bata Bane. Nek te dobro posluže.

Bata Bane
13.11.2007, 14:46
Reci mi samo da nisam pogresio, dvoumio sam se izmedju onog Elana Crazy Ivana i ovog, reci mi nesto o toj skiji, prvi put imam tu skiju.

Sapa
13.11.2007, 15:03
Pogrijesio si. Licno sam nezadovoljan tvojom kupovinom.
Ja bi uzo Eljana, pa taman i da je od Krejzija.
Sta reci; Skija je izgrebana odozgo......sam bog zna kaka je odozdo. Plus ima samo 4 od mogucih "All Star".

Shalu na stranu; Vise volem gijometrije ko u tog Mag-a 8, al to je sve subjektivno stajaliste moj ti BB. Mislim da se Mag 8 puno bolje ponasa u trodimezionlanim uslovima. :-)

stekan
13.11.2007, 15:05
Nema greške ni sa ovom skijom, a ni sa Krejzijevim Magfiretom.

Mislim da je ovo za dlaku bolji izbor za austrijske uređene staze, a Magfire je više za domaće uređene terene. Ko je gledao kako austrijanci sređuje staze, zna na šta mislim.

Za ovu skiju su ljudi napisali: "A solid alternative for the 5-Star, except for exceptionally fast or heavy skiers. A better choice if bumps are a regular terrain feature. Ski it short for bumps, a bit longer for medium radius arcing. Excellent choice for skiers modernizing to cross-under technique." Ovo "cross-under" se odnosi na karving tehniku.

stekan
13.11.2007, 15:12
Pogrijesio si. Licno sam nezadovoljan tvojom kupovinom.
Ja bi uzo Eljana, pa taman i da je od Krejzija.
Sta reci; Skija je izgrebana odozgo......sam bog zna kaka je odozdo. Plus ima samo 4 od mogucih "All Star".

Shalu na stranu; Vise volem gijometrije ko u tog Mag-a 8, al to je sve subjektivno stajaliste moj ti BB. Mislim da se Mag 8 puno bolje ponasa u trodimezionlanim uslovima. :-)

Sapa, koji si ti šaldžija. Skoro kao i Ćiro Blažević nekada.

Ni zvjezdice ne umiješ prebrojati. Ja prebrojah na obje skije bar 24 zvjezdice. Kud ćeš više?

Bata Banetu ne trebaju višedimenzione skije. On je počasni gost na Bad Klajnkoznagdje.

A znam i da Bata Banetu puno znači što je pobjeda na prvom slalomu ove sezone osvojena na skijama marke Völkl.

Bata Bane
13.11.2007, 16:44
Ha ha ha ha ha ha ha ha koji ste vi MAGARCI, Bad Klajnkoznagde:sm011: :sm011: ha ha ha ha ha ha ha, oces da se menjamo pa da ja uzmem onaj Elan

Sapa
13.11.2007, 21:00
oces da se menjamo pa da ja uzmem onaj Elan

Ne kontam :dontknow: Pa tek si pazarijo one 4 od mogucih 52 zvjezdice sa zastave od tvoje firme i sad da mjenjas :confused: a skim da mjenjas???


A solid alternative for the 5-Star except for exceptionally fast or heavy skiers.

@stevo; Ja kontam da BB zadovoljava obje od ove dvije navedene karakteristike, dakle BB obrlati se te nabrzaka, kupijo si pogresan mat'rijal, ali sam si kriv. Odsad da znas kad pazaris robu, cim vids neku zvjezdu, crvenu, zhutu, bjelu ili izgrebanu, nije bitno, ne kupuj!!!! to je bofl roba, zastarila tehnologija......domacha.

Bata Bane
13.11.2007, 22:38
Ma ne fali nista skijama, oduvek sam se nekako lozio na taj nemacki proizvod

daki
14.11.2007, 08:57
Bane dobra skija......
Nesmijem ti pokazati kakav cu ja Volkl voziti ove godine:smoke:

Bata Bane
15.11.2007, 21:45
Bane dobra skija......
Nesmijem ti pokazati kakav cu ja Volkl voziti ove godine:smoke:

Ma skija je super dobio sam je, nego ne znam kako da pomerim onaj vez sto hvata petu na cizmi malo mi je velik, ljudi kako se to radi.
Daki nemoj da zeznes za Tignes a polazak je 7 Marta.

stekan
16.11.2007, 08:17
Ma skija je super dobio sam je, nego ne znam kako da pomerim onaj vez sto hvata petu na cizmi malo mi je velik, ljudi kako se to radi.


Bata Bane, da si pitao za bilo koji Tyrolia vez, znao bih napamet, a ovako ću da pišem po blijedom sjećanju.

Dakle(m), prvo izvuci malu poprečnu metalnu šipku na sredini između prednjeg i zadnjeg veza, koja spaja crnu i sivu plastiku. Koliko me memorija pamćenja služi, mislim da je prvo trebaš zakrenuti za 90 stepeni u pravcu kazaljke na zidu, pa tek onda izvući.

Nakon toga svučeš vezove sa šina na skiji, te podesiš novi položaj crne plastike u odnosu na zadnji vez. Ne sjećam se detalja kako su vezani, ali skontaćeš.

Kad to podesiš, retroaktivnom metodom vratiš (ispovraćaš) sve nazad. Ne zaboravi šipku zakrenuti kontra pravca kazaljke na zidu.

Peta pancerice treba da uđe u zadnji vez knap, tj. sa minimalnim "luftom". U protivnom, uzdužni pritisak neće biti dobar, a posljedica može biti da ti vez otvori i kad ne treba.

Bata Bane
16.11.2007, 09:14
Licno sam zadovoljan tvojim objasnjenjem:sm011:

daki
16.11.2007, 10:00
Ma skija je super dobio sam je, nego ne znam kako da pomerim onaj vez sto hvata petu na cizmi malo mi je velik, ljudi kako se to radi.
Daki nemoj da zeznes za Tignes a polazak je 7 Marta.

Pa posalji mi neki info, neznam nista
Evo moje skije, puuuuuuuuuuuuuuuuuuno je bolja od tvoje i ja je najvishe obozavam

stekan
16.11.2007, 10:05
Daki, osobni rešpekt glede izbora. Skija je vrh vrhova.

Bata Bane
16.11.2007, 10:55
Daki moju skiju mozes da vidis na prvoj strani, ima postavljene slike

CrazyKong
16.11.2007, 11:21
Daki moju skiju mozes da vidis na prvoj strani, ima postavljene slike

Crni Daki pa kako je vozis bez vezova ? :sm006:

daki
16.11.2007, 14:30
Daki, osobni rešpekt glede izbora. Skija je vrh vrhova.

Hvala
Eve gi i vezovi