PDA

Pogledati punu verziju : Internet na kopaoniku ?



Bojan87
09.09.2007, 18:22
Interesujeme da li postoji neki hotel ili apartmani koji u sobama poseduju mogucnost internet konekcije.

matt
09.09.2007, 21:11
imas u grandu interbet caffe...a takodje imas i u konacima u kladionici mocart.....

Bojan87
09.09.2007, 22:09
Za to znam, ali me interesuje da li postoji druga varijanta, znaci hocu da idem na net mojim kompom.
Jel ima neko gore ADSL, vajrles, bilo sta a da nudi i korisnicima njihovih adartmana ?

matt
10.09.2007, 08:39
imas u grandu wirreless...(kad se prodje recepcia pa u onom kaficu....)

nidza
16.09.2007, 19:32
Ja sam do sad cepao GPRS, čisto za mail, chat i Operu Mini. Neko bahaćenje po ovim ciframa nije pametno. Forumčić po malo i nije neki problem, ali samo uz Opericu.

Kapiram da možeš 7 dana bez weba, a mail manje-više svaki mobilni sad proverava.

wlad
16.09.2007, 20:58
GPRS/EDGE/3G, šta god, nije preskup ako se koristi minimalno, tj. samo da pročitaš mail (ja koristim uvek webmail, i na poslu) i web po malo. Laptop - mobilni preko bluetootha povezujem (možeš i IR) i to radi ko sat ;).

Znači, za 7 dana ako koristiš samo za ono što ti treba (pretpostavljam da pitaš zbog posla - mail, intranet i sl.) neće ti preći 20tak EURa, što je OK.

I da, ova kombinacija je dobra pošto funkcioniše svuda kod nas, a i "napolje" (napolje uzmeš neki prepaid broj samo za GPRS).

Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).

JoeBananna
17.09.2007, 20:42
Valjda ćemo brzo dočekati da svi redom imaju wifi Internet po apartmanima, hotelima i privatnom smeštaju, pošto je njima barem to džaba da urade (flat adsl + AP).

Istina, oprema koja je potrebla vlasniku smestaja zaista nije neki izdatak,
ali ADSL linija od Korisnika do opreme Provajdera (u nasem slucaju Telekom Srbija)
moze da dobaci u idealnom slucaju koji kilometar. Posto vrrrrlo sumnjam da
su nasli racunicu u instaliranju pristupne opreme i opreme za prenos podataka
dovoljnog kapaciteta da podmiri te "silne" buduce korisnike na samom Kopaoniku,
mislim da cemo se malo nacekati tog Flat ADSL i wifi po sobama na Kopaoniku ili nekoj
drugoj nasoj jos manje urbanoj planini.

Ovi Internet kafei moraju da se snalaze alternativnim nacinima pa otud verovatno i cene po (polupromrzlim) usima korisnika..

wlad
17.09.2007, 21:00
Telekom Srbija je TK operater koji nudi uslugu univerzalnog pristupa servisima (zakonski). Samim tim, dužan je da obezbedi pristup svim korisnicima. A to znači da ako nema tehničkih mogućnosti - mora da ih obezbedi u roku od X dana (ne znam tačno, piše negde ;)). Zato i imaju onaj "famozni" WiMax - da mogu da obezbede access na celoj teritoriji države.

Drugo, verujem da Telekom ima centralu, ili u najmanju ruku istureni stapen, što znači da može da obezbedi ADSL uslugu..

E sad, Telekom je poznat po tome što krši sve zakone i pravila - zato sam i rekao da ćemo valjda imati uskoro svuda pristup - nada :D.

I da, ako je isti Telekom (MTS u ovom slučaju) imao interes da u startu postavi 3G (HSDPA) baznu stanicu na Kopu, zašto ne i DSLAM ;).

Udavi ja sa polu :sm023: -om

matt
17.09.2007, 21:04
ma kad dodje miskovic bice i neta na sve strane

nidza
19.11.2007, 20:49
3G radi fenomenalno. Neko gore reče 20€, nema šanse da se dođe do te cifre, pa da po ceo dan surfaš, ako si pametan.

Ključna fora je u pravim aplikacijama, mail na POP3, ne otvarati attachmente, surfati sa Operom Mini (ne Mobile) po webu (može i wap, ali nema potrebe s obzirom koliko ovaj program štedi protok). Za J2ME telefone, ili bilo koje koji imaju Java VM, a koriste gmail, svaka preporuka za .JAR koji je gmail pripremio na svom sajtu. Takođe troši minimalno protoka.

Gore na Kopu je 3G radio ko zmaj, čak i GPRS, za razliku od toga koliko jadno radi u Begeu.

S obzirom da je 4 dinara 100kb, ako dođete do 100 dindži dnevno na ovaj način, znači da taj dan niste ni otišli na skijanje.

vlajche
27.12.2007, 11:34
A kolike su cene u Internet caffeima, jel zna neko?

I taj wireless u Grandu, u tom kaficu, jel besplatan ili je Internet uracunat u cenu pica posto osecam da kad ti donesu racun za pice usi ti otpadnu? :)

Hocu da pitam, da li mi se vise isplati da odem u Mocart i platim u Internet cafeu ili popijem pice u Grandu i imam net za dz?

Paxy
27.12.2007, 13:27
Ima li na Kopaoniku Hot-Spot kafica ?
U Bgd postoji na dosta mesta. Na Zlatiboru na par, pretpostavljam da postoji negde i na Kopu !

Paxy
07.02.2008, 22:20
Nasao sam na sajtu InfoKop informaciju da je u restoranu Nasa kuca posatljen "HotSpot" pristup internetu posetiocima !
Da li je neko testirao ovaj AP ?

volcom
15.02.2008, 11:12
Da radi
al nisam merio kolko je brzina

woombo
16.02.2008, 10:13
Na infokopu vest da u JAT aparmanima ima wi- fi . Ako je tako, moze da se dogodi da povuce i ostale pa da se konacno nesto kvalitativno i pokrene u tom smeru.

wlad
16.02.2008, 11:32
U tom celom tekstu piše kako je na kopu zamenjena centrala - ova nova sada podržava ADSL priključke (iako, generalno centrala nema veze sa ADSLom ;)).

To znači da je jeftin Internet stigao na planinu, i da je JAT samo početak, do sada je uvođenje zahtevalo (skupe) iznajmljene linije. Sada svako na kopu za 20E mesečno može ponuditi svojim korisnicima wifi (do sada je morao da da najmanje 200E mesečno)...

akole
02.03.2008, 00:08
Zna li neko dobacuje li signal do nekih soba? To bi bilo dobola!

akole
15.03.2008, 21:37
E evo situacije u jatu.

Inernet stvarno ne dobacije van foajea pored recepcije i prostora restorana. U holu pored recepcije za ona dva stola su postavili uticnice da mogu da se uključe napajanja a u restoranu nesto nisam video ista. Naravno moj izbor je uvek padao na restoran :cug:

Brzina na beocity brzinomeru pokazao 1.2 ali je bilo i drasticno manje kada je bilo vise ljudi. Naravno ne moze se ovo uzeti kao bas pouzdano.

Sve u svemu vemoma lepo i korisno. Ko je ovisnik o inernetu ili ko ima stvarno potrebe da skine neki malo veci e-mali ili da isti posalje ovo je nezaobilazno.

Ocekujem samo napredak ovakve infrastrukture sa prosirenjem na sobe...