PDA

Pogledati punu verziju : Skijanje u Madonni di Campiglio :)



Krecha_86
07.09.2007, 20:15
Ski Manijaci su za svoje članove organizovali decembarsko (08.12. - 15.12.2007) skijanje u Italiji u regiji SKIRAMA DOLOMITI Adamello-Brenta. Sa 140 ski liftova i 380 km staza, SKIRAMA DOLOMITI Adamello-Brenta je jedna od većih regija u Južnim Alpima. Ski centri u SKIRAMA DOLOMITI regiji su: Madonna di Campiglio and Pinzolo in Val Rendena, Folgarida-Marilleva, Peio and Passo Tonale in Val di Sole, Ponte di Legno, Monte Bondone, Andalo-Fai della Raganella, Folgaria Lavarone. Sve u svemu ogromna regija sa 4 velika centra (60 - 150 km staza) i nekoliko manjih (20-30km staza).

Sve potrebne informacije dobicete na sajtu Ski Manijaka :ski:

Krecha_86
20.09.2007, 22:48
sva mesta za Madonnu su popunjena...uskoro jos jedno iznenadjenje od Ski Manijaka, samo cu da nagovestim...Francuska, 2 razlicita skijalista (iznad 3000m), preko 430km belih staza :)

Sapa
20.09.2007, 22:53
Krecho???
Jel ovo kwiz??? AKo znam iz prve ime oba skijalista i njihovo zajednicko ime, sta imam bResplatno???:sm019:

I jos sam bio prvi slusalac u studiju,hehehehehehhe

PS
Nije da se falim (ali falim se), ali skijo sam samo na jednom od ta dva....tad jos nije bilo direktne veze......u sto smo tajnsveni, rodila nas majka

Ihh, sta je Krecho dje ti je smisao za humor, ja prvi slusalac u studiju i jos znam odgovor na nagradno pitanje i na kraju chorak.
Nego, solidan je to centar ili centri, kad idete? ja sam u blizini od 5-tog ili od 12 januara?

Krecha_86
20.09.2007, 23:47
Sapo, ovaj put si promasio, znam tacno na sta mislis ali nije to :P skijalista su udaljena 30-ak km jedno od drugog a ski pass nam vazi 6 dana u jednom a mozemo ga koristiti 2 dana u tom drugom skijalistu. Nisu spojeni stazama vec cemo busom ici do tog drugog skijalista...jos uvek je sve u fazi pregovora pa necu objavljivati za sada nista...inace jedan ski centar od ta dva je najveci glecer (po povrsini) u Evropi, pretpostavljam da sada vec znas o cemu se radi ;)

Sapa
21.09.2007, 08:34
Priznajem sad si me zbunio. Ovo je klishe, "slusalac" se javalja u radio-program 100% uvjeren da zna tacan odogovor i da ce da pa'ne nagrada, kad ono....greska u koracima :confused: .
Krecho sad sam u rebusu Ja iskreno govoreci, nemam pojma koji je naj veci glecer po povrsini u Jevropi, znam da je Stubai naj veci glecer sto se ski staza tice, mada pretpostavljam koji bi mogao biti.
Nego znaci nije onaj centar koji ima onu gondolu (na sprat, prva tak'e vrste) koja visi iznad 400 metara duboke provalije i tako viseci spaja ta dva centra??? posto ta dva imaju zajedno nekih 420 km staza, pa sve se poklapa, oba centra su do preko 3000 mnv, na udaljenosti od 30-tak km jedan od drugog......??? Koji je sad pa to ma.ku mu??
Nista 'zvacu ja opetu u studio' :sm018:

Krecha_86
21.09.2007, 15:54
Priznajem sad si me zbunio. Ovo je klishe, "slusalac" se javalja u radio-program 100% uvjeren da zna tacan odogovor i da ce da pa'ne nagrada, kad ono....greska u koracima :confused: .
Krecho sad sam u rebusu Ja iskreno govoreci, nemam pojma koji je naj veci glecer po povrsini u Jevropi, znam da je Stubai naj veci glecer sto se ski staza tice, mada pretpostavljam koji bi mogao biti.
Nego znaci nije onaj centar koji ima onu gondolu (na sprat, prva tak'e vrste) koja visi iznad 400 metara duboke provalije i tako viseci spaja ta dva centra??? posto ta dva imaju zajedno nekih 420 km staza, pa sve se poklapa, oba centra su do preko 3000 mnv, na udaljenosti od 30-tak km jedan od drugog......??? Koji je sad pa to ma.ku mu??
Nista 'zvacu ja opetu u studio' :sm018:

Nije Espace Killy (ako si na to mislio)...ali sad si zbunio i voditelja:sm022: Koliko ja znam ova dva ski centra nisu spojena nikakvom gondolom...namerno sam rekao najveci po povrsini, a ne po duzini staza :sm021:

:dziveli:

Sapa
21.09.2007, 16:05
Krecho-voditelju (naj slusanijeg radijo programa :dziveli: ), nisam mislio na espace killy, tamo inace nikad nisam skijao, ali znam da espace killy ima oko 300-350 km staza, pa je to odma otpalo ko opcija za 'prvu nagradu'.
Da ti kazem na stam sam mislio???

Mislio sam na para di ski…..
La plagne/les arcs, spojeni cudom od gondole, a zajedno imaju nekih 420 km staza…skijo sam u La plagne neke 2003, prije no sto su postavili tu Vanoise Express gondolu izmedu Vlandry i Le Coches……to sam mislio, ALI sam izgleda dobro fulo.hehehe.
Onda mi je jedna pticica dosapnula drugu opciju, na koju sam potpuno zaboravio, a skijo sam u jednom od ta dva centra…i stvarno su jako bilizu jedan drugog i imaju tih 430 km u totalu..i nisu spojeni nikakvom gondolom nego samo autobusom :) Jedan je onaj sa “dva brega” ….skroz sam zaboravio na tu opciju.
Super skijanje pogotovo onaj centar koji NIJE “dva brega” nego jedan breg. Jedan ali vrijedan, tu sam bio i jako je dobro, jedan od rijetkih velikih skicentara u kojem ima vise francuza nego stranaca na skijanju, staze su mocne.
Super vam je ta kombinacija!!!

JEL TO???

PS
Priznajem nisam zasluzio nagradu nisam se sjetio.:glavaozid :glavaozid :glavaozid

Ps
Pretpostavljam da idete u onaj sa dva "brezuljka"jer je tamo smjestaj jeftiniji nego u onom sa jednim "brijezuljkom", ali to nije bitno, oba su top centri u toj zemlji.

Krecha_86
21.09.2007, 16:26
Onda mi je jedna pticica dosapnula drugu opciju, na koju sam potpuno zaboravio, a skijo sam u jednom od ta dva centra…i stvarno su jako bilizu jedan drugog i imaju tih 430 km u totalu..i nisu spojeni nikakvom gondolom nego samo autobusom :) Jedan je onaj sa “dva brega” ….skroz sam zaboravio na tu opciju.
Super skijanje pogotovo onaj centar koji NIJE “dva brega” nego jedan breg. Jedan ali vrijedan, tu sam bio i jako je dobro, jedan od rijetkih centara u kojem ima vise francuza nego stranaca na skijanju, staze su mocne.
Super vam je ta kombinacija!!!

JEL TO???


PSSSSST...da niko ne čuje...to je to (ako je to to, šifra: PIC BLANC-3300m) :ok: ...ali ova tema je Madonna pa cemo uskoro pokrenuti novu jer smo ovde :sm023:

Sapa
21.09.2007, 16:28
OKE, necu dalje da shirim, ako vec mislimo na isto.
super je to opcija, uzivajte !!!!!


btw. necu biti u blizini tih skijalista u januaru.

PS
E sad si ga uprsko voditelju, s ovom extra informacijom, brisi to, inace......nista od slatke tajne :sm006: anti-kimax.
Sad svi znaju.....onaj drugi centar, ima vrh boze sacuvaj, nekih 3500 metara, :sm018:

Krecha_86
21.09.2007, 18:29
Sad svi znaju.....onaj drugi centar, ima vrh boze sacuvaj, nekih 3500 metara, :sm018:
To su strasne stvari :dziveli: :dziveli: :dziveli:

daki
23.09.2007, 20:34
Idem i ja u Madonnu da se skijam:sm019:

Krecha_86
23.09.2007, 20:38
Idem i ja u Madonnu da se skijam:sm019:

Biće ludnica!!!
:dziveli: :dziveli: :dziveli:

Veliki brat
01.01.2008, 20:15
Bila je ludnica ..... icicemo ponovoooooo

plageton
03.04.2013, 11:28
Svima koji idu u Madonu skrenuo bih pažnju na deo skijališta koji se zove Pincolo (Italijani izgovaraju pinCOlo :)). Od pre koju godinu (2-3) povezan je gondolom sa ostatkom skijališta i vožnja traje 20-ak minuta. Vredno je gubitka tog vremena jer je to možda i ponajbolji deo skijališta u Madoni. Crna staza Tulot mislim da nema premca ne samo Madoni nego ni u FR ne mogu da se setim boljih, imajući naravno u vidu da je ova staza, kao i sve u Italiji, odlično pripremljena. Pincolo je na suprotnoj strani od Marileve, gde gosti iz Srbije obično borave, pa je to nepovoljna okolnost, ali ipak bez problema može da se stigne i da se iskija.

Iznenađujuće je u Madoni da skijalište koje nema naročitu visinu, (realno, 100 m više od Kopaonika) ima tako dugačke staze. Istina, najviši vrh Groste je 2500, ali to je mesto na koje se ide zbog opuštenog skijanja (najlakše staze), snou-parka i sedenja u kafani. Iznad vrha Spinale (2104 m), objektivno, nema dobrog skijanja.

Pošto je na nižim visinama, to Madoni omogućava da ima dosta šume, pa otud verovatno njena reputacija kao mondenskog mesta, pošto je zaista lep ambijent.

Ljubiteljima skijaških trofeja mogu da preporučim tamošnje crne staze, koje nisu naročito strašne jer su besprekorno sređene a zapravo su vrlo strme. Od staze Pankugolo (nije mnogo dugačka, malo duža nego npr. Gobelja) ne znam da li sam strmiju vozio (prosečan nagib 67 stepeni, pa vi vidite :sm021:). Pomenuta staza Tulot je takođe strahovito strma, ali je i dugačka, pa je prosečan nagib manji.

Nedostatak je, po mome mišljenju, to što skijalište nije kompaktno kao francuska skijališta, pa se dosta vremena provede u transportu i u prebacivanju plavim stazama.

Nezgoda je i to što, kako sam rekao, skijalište nije na velikoj visini, pa u nižim delovima kada je toplije bude mekši sneg, a ima i dosta veštačkog snega. Ima onih koji to ne vole.

Nemanjus
03.04.2013, 13:36
Svima koji idu u Madonu skrenuo bih pažnju na deo skijališta koji se zove Pincolo (Italijani izgovaraju pinCOlo :)). Od pre koju godinu (2-3) povezan je gondolom sa ostatkom skijališta i vožnja traje 20-ak minuta. Vredno je gubitka tog vremena jer je to možda i ponajbolji deo skijališta u Madoni. Crna staza Tulot mislim da nema premca ne samo Madoni nego ni u FR ne mogu da se setim boljih, imajući naravno u vidu da je ova staza, kao i sve u Italiji, odlično pripremljena. Pincolo je na suprotnoj strani od Marileve, gde gosti iz Srbije obično borave, pa je to nepovoljna okolnost, ali ipak bez problema može da se stigne i da se iskija.

Iznenađujuće je u Madoni da skijalište koje nema naročitu visinu, (realno, 100 m više od Kopaonika) ima tako dugačke staze. Istina, najviši vrh Groste je 2500, ali to je mesto na koje se ide zbog opuštenog skijanja (najlakše staze), snou-parka i sedenja u kafani. Iznad vrha Spinale (2104 m), objektivno, nema dobrog skijanja.

Pošto je na nižim visinama, to Madoni omogućava da ima dosta šume, pa otud verovatno njena reputacija kao mondenskog mesta, pošto je zaista lep ambijent.

Ljubiteljima skijaških trofeja mogu da preporučim tamošnje crne staze, koje nisu naročito strašne jer su besprekorno sređene a zapravo su vrlo strme. Od staze Pankugolo (nije mnogo dugačka, malo duža nego npr. Gobelja) ne znam da li sam strmiju vozio (prosečan nagib 67 stepeni, pa vi vidite :sm021:). Pomenuta staza Tulot je takođe strahovito strma, ali je i dugačka, pa je prosečan nagib manji.

Nedostatak je, po mome mišljenju, to što skijalište nije kompaktno kao francuska skijališta, pa se dosta vremena provede u transportu i u prebacivanju plavim stazama.

Nezgoda je i to što, kako sam rekao, skijalište nije na velikoj visini, pa u nižim delovima kada je toplije bude mekši sneg, a ima i dosta veštačkog snega. Ima onih koji to ne vole.

Mislim da si žestoko omašio sa stepenima. 67 stepeni ne postoji nigde (možda počeci nekih suludih kuloara), može biti samo 67% i to maksimalni nagib, nikako prosečan.

"Punta di diamante delle novità di Madonna di Campiglio è la nuova pista “Pancugolo” caratterizzata da un primo tratto più difficoltoso (pendenza massima 69% e media 35%)"

:sm018:

hehehe
03.04.2013, 20:49
"... ah da... voda zaista vri na 100 stepeni, a 90 stepeni je prav ugao..." :D :D :D

ibane
03.04.2013, 22:17
Voda vri na trojku (oni stari sporeti sa tri polozaja dugmeta) :). Odlican deo za skijanje je i Passo Groste koji je preko Monte Vigo brda od Marilleva-e i stize se za jedno sat do sat i po na skijama. Na velikoj nadmorskoj visini je i kada je u podnozju kaskast sneg gore je super za skijanje. Jedino sto to zna da umori ako je takva situacija na stazama. Inace deo izad ski stadiona je bio totalno ne sredjen, staze razrovane i pod maglom kad sam ja bio tako da mi se uopste nije dopao. Mi smo dosli kolima u Madonna-u da bi tu skijali i obisli samo mestasce koje je fenomenalno.

plageton
04.04.2013, 11:18
Mislim da si žestoko omašio sa stepenima. 67 stepeni ne postoji nigde (možda počeci nekih suludih kuloara), može biti samo 67% i to maksimalni nagib, nikako prosečan.

"Punta di diamante delle novità di Madonna di Campiglio è la nuova pista “Pancugolo” caratterizzata da un primo tratto più difficoltoso (pendenza massima 69% e media 35%)"

:sm018:

Da, pogrešio sam. Nije stepeni nego toliko metara visinske razlike na sto metara dužine staze. A to nisu stepeni. :sm021:

macak011
04.04.2013, 12:59
Da, pogrešio sam. Nije stepeni nego toliko metara visinske razlike na sto metara dužine staze. A to nisu stepeni. :sm021:

to je oko 42%... :kez:

skiman
05.04.2013, 06:38
Znači ništa posebno....crna, ko crna...ali ipak pribeleženo...ako me pu vodi u Madonu...:smoke:

plageton
08.04.2013, 17:00
Evo da vizuelno rešimo slučaj Pankugolo. Na slici su moji drugari.

plageton
10.04.2013, 12:32
Evo nekih fotAka. Panorama Madone, sa raznih strana. Treća slika su staze sa najvišeg vrha Groste. Ništa naročito, kao što vidite. Poslednje dve su ambijentalnog karaktera. :)

plageton
10.04.2013, 12:50
I evo još dve i neću više.

CrazyKong
10.04.2013, 13:50
Meni je i Groste lep, pogotovu po toplijim danima....mada vise volim staze kroz sumu.
Nego cudno mi bilo da se ne secam te tvoje Pancugolo staze, pa sam pogledao malo mapu...to je nova staza uz novu zicu koja je napravljena proslih par godina.
A vidim da je na vezi prema Marillevi I Folgaridi jos uvek spora zica...a to je jedino mesto gde se bas cekalo.

Spinale direttissima je vec klasika :sm011:

plageton
10.04.2013, 16:37
:)
Najsmešnije je što Pancugolo i nije nešto naročito po mom ukusu, nego sam pomenuo jer mi se učinila strmija nego što jeste, mada i jeste dosta strma.

Za mene je doživljaj bila staza Tulot, u Pincolu.

Da, ta žica prema Marilevi je dosta spora i dugačka, ali ako se uzme u obzir da se sa njom voziš jednom dnevno, u povratku, i to obično bude zadnja vožnja, onda nije strašno. Inače je i staza jako dobra, crvena, dugačka, ali brate gužva je velika na tom mestu.

macak011
10.04.2013, 16:42
Spinale direttissima je vec klasika :sm011:

Jel ja ovo dobro vidim, maksimalni nagib je 70% ??? Na netu je fotka iste table 65% ... :sm017:

http://www.skiforum.it/forum/attachments/discussioni-generali/32925d1330029939-classifiche-piste-con-pendenza-massima-e-media-direttissima-spinale.jpg

plageton
10.04.2013, 16:50
Jel ja ovo dobro vidim, maksimalni nagib je 70% ??? Na netu je fotka iste table 65% ... :sm017:

http://www.skiforum.it/forum/attachments/discussioni-generali/32925d1330029939-classifiche-piste-con-pendenza-massima-e-media-direttissima-spinale.jpg

Ne znam šta bih ti rekao. Da nije fotošop? ;)

Vidim ima na forumu koji umeju da izračunaju koliki je to nagib u procentima od 585 metara na 2400 metara dužine staze, pa eto prilike.

macak011
10.04.2013, 17:46
:sm023:
Ne znam, pre ce biti da je neko zalepio novu cifru preko stare - da nije nova poslovna politika, vise crnih staza, pa samim tim vise crvenih, itd, pa vise love za ski centar...?

Za racunanje nisam siguran, ali bi trebalo da nagib staze bude onaj procenat pravog ugla koji staza, odnosno hipotenuza idealnog trougla koji spaja vrh, dno i podnozje normale iz vrha na horizontalu stvaraju.
Nagib staze bi trebalo da je onaj ugao izmedju horizontalne katete i hipotenuze - ako je taj ugao blizak nuli, nema nagiba, pa je 0%, a ako je taj ugao blizak 90 stepeni, onda imamo nagib kao na Beogradjanci - 100%.
Sve izmedju je dozvoljeno za nagib staze...

U tom slucaju se nagib racuna (to je moje misljenje, da se ogradim na vreme) kao odnos visine i hipotenuze, odnosno sinus tog ugla, ugla nagiba, pa bi procenat nagiba bio:

sr.nagib [%] = pendenza media [%]= [arcsin(dislivello/lunghezza) / 90 ] * 100%
:yay:

Takva je situacija kod staze koja pravi idealni pravougli trougao, odnosno nagib se tokom trase staze ne menja. Kod realne staze imamo "izlomljenu hipotenuzu", pa samim tim je duza hipotenuza, pa imamo vise "trouglova"
naredjanih jedan na drugi - nisam siguran, ali mislim da se srednji nagib u tom slucaju racuna kao neka srednja vrednost svih nagiba, ali nisam siguran. Maksimalni nagib se odredjuje na delu staze, snimanjem i "merenjem",
mislim da postoje posebni uredjaji koji to rade... :sm011:

Drugim recima, ne znam kako bih izracunao srednji i maksimalni nagib ove staze ako nemam celu njenu topologiju, a ona nema konstantan nagib, a to je jasno iz cinjenice da postoji razlika izmedju srednjeg i maksimalnog nagiba i
pritom nije mala - u suprotnom bi te dve vrednosti bile iste...??? :dontknow:

gio
11.04.2013, 10:41
Pošto me geometrija slabije služi ovih dana, da li bi mogao neko da uporedi tih 65 ili 70% (ili srednjih 25-35%) tih dveju staza u M. di C. sa nekom meni poznatom stazom, npr. Gvozdac ili Ledenice. Da steknem neku predstavu.

plageton
11.04.2013, 11:34
Pošto me geometrija slabije služi ovih dana, da li bi mogao neko da uporedi tih 65 ili 70% (ili srednjih 25-35%) tih dveju staza u M. di C. sa nekom meni poznatom stazom, npr. Gvozdac ili Ledenice. Da steknem neku predstavu.

Pa eto, recimo da je Pancugolo uporediv ako se uzme u obzir onaj nastrmiji deo Gvozdaca/Ledenica. Gvozdac/Ledenice imaju i blaže delove pa to utiče na prosečan nagib. Dužina je vrlo slična kao Gvozdac, ali Pancugolo ima 60-ak metara više visinske razlike.

A Spinale nije uporediv jer je mnogo duža staza i ima svakojakih delova. Nije preteška, osim poslednje parče, jedno 100-150 metara, naročito ako nema novog snega nego se klizaš po veštaku.

oggy
11.04.2013, 11:39
Za racunanje nisam siguran, ali bi trebalo da nagib staze bude onaj procenat pravog ugla koji staza, odnosno hipotenuza idealnog trougla koji spaja vrh, dno i podnozje normale iz vrha na horizontalu stvaraju.
Nagib staze bi trebalo da je onaj ugao izmedju horizontalne katete i hipotenuze - ako je taj ugao blizak nuli, nema nagiba, pa je 0%, a ako je taj ugao blizak 90 stepeni, onda imamo nagib kao na Beogradjanci - 100%.
Sve izmedju je dozvoljeno za nagib staze...


Ma jok, gdje si vidio stazu sa nagibom od 65% pravog ugla, mozda ako se zoves Davo Karnicar :) Eno ti sa slike prosjecan nagib, dislivello/lunghezza (357/950 = 0.38). Ako imas akcelerometar na mobilnom vjerovatno imas i ziroskop, pa provjeri.

stekan
11.04.2013, 11:50
U građevinarstvu je nagib zemljišta od 100% jednak uglu od 45 stepeni. Dijele se dvije katete (vertikalna sa horizontalnom) pa puta 100.

macak011
11.04.2013, 11:58
Odlicno, nisam znao da je 45 stepeni max nagib crne staze, ja sam mislio da je 90 :kez: ... Onda je jasno kako se racuna.

macak011
11.04.2013, 12:00
Ma jok, gdje si vidio stazu sa nagibom od 65% pravog ugla, mozda ako se zoves Davo Karnicar :) Eno ti sa slike prosjecan nagib, dislivello/lunghezza (357/950 = 0.38). Ako imas akcelerometar na mobilnom vjerovatno imas i ziroskop, pa provjeri.

Haha, Davo!! :sm017: Jes vala, njemu je ova moja definicija nagiba odgovarajuca! :yay:

stekan
11.04.2013, 12:30
pendenza = dislivello : lunghezza orizzontale

Zec u grmu je riječ "orizzontale": http://www.loescher.it/librionline/risorse_circolomatematico/download/Pendenza.pdf

Samim tim, nagib može biti i 300%, ali ugao nagiba teško može biti preko 90 stepeni.

macak011
11.04.2013, 12:53
Na telefonu sam, pa ne vidim PDF, ali kontam da je to odnos visine i horizontalne katete pravouglog trougla. Ako je visina manja od katete, ugao je manji od 45, ako je veca onda je veci. Kad je horizontalna kateta skoro jednaka nuli, onda je to provalija, taman za Davorina, blisko 90 stepeni... :)

stekan
11.04.2013, 13:03
Zaključak: Davorin skija bez horizontalne katete.

macak011
11.04.2013, 13:04
Zaključak: Davorin skija bez horizontalne katete.

HAHAHA, bravo! :yay: :ok:

stekan
11.04.2013, 13:27
... ali mu je zato vertikalna podugačka. :dziveli:

plageton
11.04.2013, 14:47
pendenza = dislivello : lunghezza orizzontale

Zec u grmu je riječ "orizzontale": http://www.loescher.it/librionline/risorse_circolomatematico/download/Pendenza.pdf

Samim tim, nagib može biti i 300%, ali ugao nagiba teško može biti preko 90 stepeni.

Drugim rečima, na osnovu linka, ako je (horizontalna) dužina 1000 m, a visinska razlika 500 m, pendenza tj. nagib je 50 procenata? Meni se to i čini logično.

Nego, druga mene muka muči. :)

Obratite pažnju na oznaku na tabli pored natpisa "Tulot". Stoje dva crna kružića. Za razliku od drugih staza, gde stoji jedan crni, odnosno jedan crveni kružić. Pa pošto to nisam viđao ranije, ne znam da li su dva crna kruga neka posebno zlokobna oznaka. ;)

macak011
11.04.2013, 15:00
ajd ta dva crna kruzica, ali sta je ovaj znak zabrane: " ne sme se ici na skijama" ili "zabranjeno skijanje" ?? Da nije to neka provalija, kuku lele? :kez:

Milos011
12.04.2013, 08:20
Kukulele nije u Madoni, nego u Serre Chevalier.

http://serrechevalier.livecam360.net/cucumelle

donthinktwice
12.04.2013, 09:37
Uf, taj Tulot na mene nije nije ostavio neki utisak. A jos sam ga skijao po dosta losem, vlaznom, snegu. Jedan dan smo bili u Pinzolu, taman toliko i zasluzuje, par interesantnih, dugackih staza koje su bile dosta losije pripremljene nego u ostatku skijalista. Ponavljam se, ali priprema staza u Madoni i okolnim skijalistima (Marillevi, Tonale-u) je vec legendarna... Inace voznja gondolom do Pinzola traje 17min, nije strasno uopste. Duze se penje Groste gondola do vrha nego sto traje prebacivanje u Pinzolo.

Sa druge strane staze sa Spinale-a i 5-Laghi strane su zaista sjajne, dugacke i strme (ko voli) Legendarni Michael Schumacher deo Direttissime nad samom gondolom Spinale me je podsetio osecaja u stomaku kad sam izasao iz "tunela" u Alpes d'Huez-u.

Inace prosla nedelja je bila sjajna u Madoni i Marillevi/Folgaridi. Temperature oko 0, par dana ispod-par dana iznad nule, snega preko metar u svim delovima skijalista, a ljudi ni od korova. Jedan dan je bio sa maglom...
Cena? Sitnica. 205e za odlican smestaj i super skirama skipass koji vazi u celoj regiji (pobrojano + Tonale, Pejo...). Inace samo je taj skipass 212-247e kad se pojavis na salteru... Neka me neko ubedi da ima bolje skijanje za priblizne pare!

http://img195.imageshack.us/img195/3775/sam4547n.jpg

peras
20.04.2013, 18:29
Daj malo slika sa tog aprilskog skijanja

donthinktwice
22.04.2013, 12:40
Daj malo slika sa tog aprilskog skijanja

99% slika su slike moje porodice, a nemam obicaj da im kacim slike na forumima, probacu da proberem par komada.

Inace ove godine smo bili u terminu 3-10.04. I uhvatili poslednji voz. 14.04 se zatvaralo skijaliste (bez obzira na obilje snega) i poslednjih dana su vec krenuli da smanjuju broj zica u pogonu. Pretpostavljam da se tih par dana posle nas i nisu nesto naskijali. Mislim da treba izbegavati bas taj, poslednji, termin.
Inace mi smo bili ovde i prosle godine, pisao sam o tome ovde
http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3222&page=4

Samo smo tada bili za pocetak sezone, pred Bozic. Sada je bilo mnogo vise prirodnog snega nego tada i sve poveznice su radile. U svakom slucaju odlicno allround skijaliste, staze su siroke, dugacke, uglavnom kroz sumu prosecene, zice moderne, guzve u ovim promo terminima nema. Tesko je naci neku zamerku. Preporucujem odlazak svojim kolima, prvenstveno zbog Passo Tonale-a koji je obavezan za posetiti

Grazer
05.12.2013, 18:45
Pripremao se za Val gardenu, zavrsih u Madonna di Campiglio, Residence Antares. 50m od zice miramonti u periodu od 18.01 -25.01. Jel ima neko iskustva s rezidencijom? Uopsteno me i interesuje o gradicu? Koji prehrambeni market preporucujete, dobre restorane, lokale, van skijaske aktivnosti?

Gledam ovaj prelaz iz Madonne do Pinzola, tu nema staze? Moram gondolom otici i gondolom se vratiti, zar ne?!

donthinktwice
05.12.2013, 19:05
Gledam ovaj prelaz iz Madonne do Pinzola, tu nema staze? Moram gondolom otici i gondolom se vratiti, zar ne?!

Tako je. Ali rekoh par postova gore, ne traje dugo.

donthinktwice
05.12.2013, 19:13
Da ti odgovorim i na pitanje sa druge teme, da ne sirimo pricu na vise mesta:
Ima vise tipova skipass-a, posebno za pojedine regije: Madonna+Pinzolo, Marileva+Folgarida, Tonale I SUPERSKIRAMA koji pokriva sve.

Grazer
05.12.2013, 19:28
Ne mogu sad tacno da vidim u rezervaciji ali mislim da smo dobili madonna di campiglo 6 ski pas. Za sta me on sve pokriva? Madonna je logicno. Sta je s pinzolo, marilleva, folgarida? Sve je spojeno u jedan ski centar,nezamislivo mi je da ne vazi za sva cetri gradica.
Cini mi se i da sam negde procitao da vazi za jednodnevni izlet u Tonale. Ne znam da li pokriva i Temu i Pontedilegno

donthinktwice
05.12.2013, 19:46
Mi smo bili u Marilevi pa mogu za nju da pricam, nisam siguran kako je u Madoni prodaja organizovana.
Imali smo opcije:
Marileva+Folgarida+Pejo (Pejo je dosta udaljen i nepovezan-nismo nikad isli)
Marileva+Folgarida+2dana Madone (mozda i Tonale, ne secam se)
superskirama - http://www.skirama.it/EN/home/ koji pokriva celu regiju.

Tonale i Ponte di legno su prakticno jedno skijaliste oko dva gradica i skoro sam siguran da je zajednicki skipas.
S obzirom da je elektronski skipas verujem da na licu mesta mozete doplatiti za zeljenu kombinaciju. Raspitaj se mail-om na kontakt sa gornjeg linka

Grazer
05.12.2013, 19:51
Sad sam se malo zabrinuo ali pitacu direkt u agenciji koja nam je prodala aranzman

donthinktwice
05.12.2013, 20:01
Mislim da je odavde jasno:
http://www.campiglio.it/skipass/gb/

Milanpop
05.12.2013, 20:10
Samo superskirama ski pas vazi za celu oblast
Grazer moraces da doplatis za ostala skijalista

gevara
05.12.2013, 20:16
Oficijelno http://www.skirama.it/EN/home/

Grazer
05.12.2013, 20:21
ma pravac agencija sutra i ako je tako kako se bojim da jeste onda odmah doplatiti 26eur vise po osobi i miran

ibane
05.12.2013, 23:58
To ti je najbolje. Proveri i uplati ako je toliko da imas za celu oblast. Obicno na pocetku i kraju sezone daju pakete sa superskirama ski pasom.
Ja sam bio smesten u Marilevi. Odatle ides gondolom pa zicarama da bi se popeo na jedno brdo. Odatle se spustis u nazovi jednu rupu. E sad hoces da predjes na drugo brdo. Na zicari pise da odatle pocinje sistem zicara koje pripadaju Madonna di Campiglio. Ako nemas ski pas za tu oblast vracaj se nazad.
Bio sam jednom kolima. Parking se placa tako da proveri ako ides kolima da li ti je obezbedjen parking i da li se placa. Jako lepo mestasce ali mi se cini da je jako skupo. Barem u one prodavnice u koje sam ulazio sa opremom. Mislim i da su cene u resoranima nesto skuplje nego u Marilevi ako se dobro secam. A sto se tice suermarketa ja se secam da ima ovaj u centru mada u njemu imas svasta:

plageton
06.12.2013, 10:45
Ne mogu sad tacno da vidim u rezervaciji ali mislim da smo dobili madonna di campiglo 6 ski pas. Za sta me on sve pokriva? Madonna je logicno. Sta je s pinzolo, marilleva, folgarida? Sve je spojeno u jedan ski centar,nezamislivo mi je da ne vazi za sva cetri gradica.
Cini mi se i da sam negde procitao da vazi za jednodnevni izlet u Tonale. Ne znam da li pokriva i Temu i Pontedilegno
Ako pokriva 1 dan Tonale onda verujem da važi i za Marilevu i Folgaridu. Pincolo se podrazumeva, a uz Tonale se podrazumevaju i Ponte di Lenjo i Temu.

Taj ski-pas sam ja imao, samo što se meni čini da sam imao 2 dana Paso Tonale, ali ja sam bio 10 dana.

Uzgred, Folgarida nije ništa naročito, tamo verovatno nećeš ni ići.

Grazer
07.12.2013, 19:53
Sve se mora preskijati, ko zna sta sutra nosi :dontknow:

Milos011
08.12.2013, 00:11
Mi smo bili smešteni u Folgaridi davne 2008. godine i sećam se lepe crne staze.

http://www.skimagare.info/gallery/var/albums/Folgarida%20mart-april%20%202008/IMG_9701.JPG?m=1353053727

Grazer
09.12.2013, 14:59
Jel ima iko iskustva s doplatama za ski pas na licu mjesta? Kontaktirao sam agenciju, imamo madonna ski pas i nemozemo preko njih doplatiti za veci. Kazu ako to zelite to morate na licu mjesta ali...kazu da su sanse 50:50. nije mi jasno sta s tim podrazumevaju? Kad preuzmem vaucere i kljuceve zasto bi bio problem da doplatim za ski pas?

plageton
09.12.2013, 16:21
To stvarno zvuči čudno. Koja je agencija?

gevara
09.12.2013, 17:23
Jel ima iko iskustva s doplatama za ski pas na licu mjesta? Kontaktirao sam agenciju, imamo madonna ski pas i nemozemo preko njih doplatiti za veci. Kazu ako to zelite to morate na licu mjesta ali...kazu da su sanse 50:50. nije mi jasno sta s tim podrazumevaju? Kad preuzmem vaucere i kljuceve zasto bi bio problem da doplatim za ski pas?

Je l' to neka "naša" turistička agencija (BL)?

Grazer
09.12.2013, 21:30
Banjalucka ali saradjuju s Srbijanskom, preko njih je aranzman

Markoos
09.12.2013, 21:39
Mi smo bili smešteni u Folgaridi davne 2008. godine i sećam se lepe crne staze.

http://www.skimagare.info/gallery/var/albums/Folgarida%20mart-april%20%202008/IMG_9701.JPG?m=1353053727

Ja se ne secam apsolutno nijedne staze sa tog skijanja :(

gevara
09.12.2013, 23:25
Banjalucka ali saradjuju s Srbijanskom, preko njih je aranzman

Vjerovatno manjak iskustva sa ski aranžmanima, iako me malo čudi što srbijanska nema konkretniju informaciju (ako su ovi iz BL uopšte to i provjeravali). Vjerujem da je ta BL t. agencija samo puki preprodavac...
Cijenim da će ti tamo u Italiji brzo riješiti doplatu za "veći" pas...

plageton
09.12.2013, 23:53
Pitaj ih na info@skirama.it . Ništa te ne košta.

Grazer
10.12.2013, 18:26
Pitaj ih na info@skirama.it . Ništa te ne košta.
definitivno:ok: hvala

Belgarath_
15.12.2013, 23:50
Ja idem 3. januara ostajem do 17. doplata za celu oblast me je izasla 30e ovde u srbiji. Nisu mi rekli da tamo doplacujem. Ako nisi resio problem mogu da se raspitam ovde pa da tai javim sta i kako

Grazer
15.12.2013, 23:53
Ja idem 3. januara ostajem do 17. doplata za celu oblast me je izasla 30e ovde u srbiji. Nisu mi rekli da tamo doplacujem. Ako nisi resio problem mogu da se raspitam ovde pa da tai javim sta i kako

Meni su samo rekli da agencija ne moze nista povodom toga i da moram pitati tamo na licu mesta. (po online oficijalnom cenovniku trebao bih doplatiti 26eur za drugi ski pas) Ako mozes da dobije neke konkretne infos javi :ok:

Belgarath_
15.12.2013, 23:55
Vazi javljam. Nama su rekli doplata za ski pas 30e za 14 dana. Mi smo ovde dali pare. E sada mozda ce oni tamo to dati na licu mesta ko zna. Ali nisu spominjali da imam 50-50% sanse da mi uplate. Ako si u tom vremenskom periodu tamo mozemo se naci da malo skijamo zajedno

Grazer
16.12.2013, 12:26
Ti si do 17. a ja dolazim 18. Taman se mimiolazimo

Belgarath_
16.12.2013, 13:53
Sada sam pricao sa agencijom. Kazu nikakva doplata tamo. Tamo cemo imati kao nekog tipa sto je njihov predstavnik i da ce on doci i podeliti nam skipass-ove i dati nam sve informacije koje nam budu potrebne. Ti ski passovi ce vec biti programirani na celu oblast.

Grazer
16.12.2013, 14:07
To je u tvom slucaju. Ja jos ne znam pojedinosti mog puta. Znam samo da su rekli da tamo proveravam sve, da oni ovde nista ne mogu. I meni totalno cudno. Nemam sta vec cekati dok dodjem tamo. Moja iskustva iz italije su da se s vaucerom javis na glavnu kasu i podignes ski pas. Valjda cu na kasi moci reci da zeli da doplatim za veci ski pas

gevara
19.12.2013, 20:52
Znači samo Madona... Tako ćeš propustiti mnogo dobrog skijanja u okruženju, pogotovo oko Tirana...

Grazer
19.12.2013, 22:30
Ma ako me budu zezali (a ne bi smeli posto su u agenciji rekli da bi trebalo moci dokupiti tamo bez problema) kad krenem da druge djelove kupovacu jednodnevni. U najgorem slucaju. Jeste da cu biti ljut kao ris ali smislicu nesto. Preprodacu madonnu pa dokupiti sebi drugi. Nesto ce se smisliti

gevara
21.12.2013, 10:37
Pazi se karabinjera. A i Poljaka, Čeha, jer oni drže crno tržište u ovim krajevima...

Grazer
21.12.2013, 16:35
Evo jedan odlican video s super animacijama ski area Madonna di Campiglio, Pinozolo, Marilleva i Forgarida (http://www.youtube.com/watch?v=iOagoS0ZTmM). Dobijete odlican uvid u lokaciju i povezanost.

Belgarath_
15.01.2014, 19:10
Evo malo info-a o maddoni. Da pocnemo redom.
Smesteni smo u marilevi 1400. Dolazimo prvi dan 3. januara sneg pada katastrofa. Italijanski karabinjeri napravili kolonu i kuzvu na kolovozu zbog lanaca. Do marileve 900 ima jos jedno 10tak km moje mi prelazimo za nekih 2 sata. Stizemo u marilevu 900 oko 3 sata popodne. Bus je predugacak i put je toliko zavejan da nas ne pustaju gore sa nasim busom. Skracena prica nasli neki mini bus i do otprilike 7 sati ujutru je zadnji putnik usao u apartmane.
Sada bitna stavka. Ko ide sposptevnim prevozom. Bilo da ste smesteni u marilevi 1400 ili 900 kljucevi i cekin apartmana se radi u marilevi 900. Jedna grupa hrvata se popela gore u marilevu 1400 i rekli ima da se vrate. Kada su se vratili lokalna agencija bila naravno zatvorena posto je bilo oko 10 sati uvece i nazalost spavali su u autu. Sto se tice ski pasa moze se doplatiti na licu mesta za ostala skijalista. Depozit za ski pas iznosi 5e. Popeli se mi nekako u apartmane u kompleksu albare. Apartman kao apartman ok prostran topao. Jedina zamerka italijani nalepili na masinu za pranje sudja NE RADI da se ne bi trosila struja. Depozit za apartmane je iznosio 150e. Sto se tice kompleksa marileva 1400 dva dana mi je trebalo da skontam kako da dodjem do radnje i skijasnice te jedan lift te drugi skreni levo skreni desno..... Za one koji idu sa porodicom a u porodici ima ne skijasa ne preporucujem marilevu 1400 posto je to bukvalno samo jedan veliki kompleks sa apartmanima gde ima jedna radnja par 2 radnje skijaske opreme i to je to. Bukvalno se ne izlazi iz kompleksa. A i da se izadje nema napolje nista samo suma. Tako da dodatne zanimacije nema skijanje spavanje druzenje u sobi to je to. Ima bioskop ali je sve sinhronizovano na italijanski. Sto se tice interneta ima jedna soba koja je kao net room i tu se uogujete preko svog fb ili google+ naloga i imate net koji radi katastrofa citavih 10 min. Posle toga net se iskljuci sam i trebate da cekate sat vremena da bi mogli da se konektujete ponovo. Ima opcija ko ima fb naog da im lajkujete stranu hotela i onda imate net neograniceno ali s obzirom kako net radi onih 10 min za malo poruka preko vibera i watzupp'a ce biti dovoljno. Skijaliste odlicno sinoc je poceo da pada sneg i danas do jedno 3 sata popopde je napadalo sigurno dobrih 30 cm novog snega.

Grazer
15.01.2014, 21:08
Jesi ti jos uvek tamo?
Ako si za javi se, ja sam tamo od subote. Jeste da sam smesten u Madonni ali mozemo se naci na stazi pa malo skijanja zajednickog.
De molim te malo vise ovo o karabinjerima i lancima? Vidim na vremenskoj prognozi da pada sneg kao lud i padace do ponedeljka. Po prognozi do ponedeljka ce jos metar snjega pasti. Mi dolazimo sopstvenim prevozom, jeste djip u pitanju ali nemam lance. Da mi nece neke probleme praviti?


Sto se tice ski pasa moze se doplatiti na licu mesta za ostala skijalista. Depozit za ski pas iznosi 5e.
Kako si me obradovao s ovom informacijom, imas pivo na stazi :cug:

Belgarath_
15.01.2014, 21:31
Mimoilazimo se. :(. Pazi za madonu se skrece kod mesta Male tako za taj put ne znam da li treba ali 99% da ti trebaju. Mi kada smo dolazili ja u zivotu nisam video tolike pahulje. kod mesta male je stajala policija i zaustavljala vozila. Svako ko nije imao lance je bio sklonjen sa strane da ih stavi a ako ih nije imao ili je mogao da ih kupi na pumpi ili ih nisu pustali gore. Ako imas lance bolje ih ponesi. Druga stvar nas bus nije imao standard lance koji idu preko celog tocka (one klasicne) nego neke sto se stavljaju brze i jedva su nas pusili da prodjemo. Jos jedna informacija nemoj da se previse trudis da odes da skijas oblast pincolo mnogo vremena treba da se dodje do oblasti a nista posebno. Ako moze na pm koliko te je izasao arazman bas u madoni i malo detaljnije o tome ako nije problem posto kada budem isao opet mnogo je bolje biti u madoni.

Grazer
16.01.2014, 12:10
zad si me zabrinuo s tim lancima. Nemam lance a da idem da kupujem to mi je bas... Izgleda da cu na blef pa sta bude

donthinktwice
16.01.2014, 12:59
Jos jedna informacija nemoj da se previse trudis da odes da skijas oblast pincolo mnogo vremena treba da se dodje do oblasti a nista posebno.
17 minuta. Nemoj plasiti coveka bzvz.

Grazer
16.01.2014, 16:05
17 minuta. Nemoj plasiti coveka bzvz.

Ne brini, shvatio sam. Njemu iz Marelleve je daleko. meni koji sam smesten uz Pinzolo gondolu to nije problem :)

peras
17.01.2014, 15:36
Kupi neke bzvz lance , ili ih pozajmi. Ne isplati se da rizikujes posle tolikog puta

Grazer
19.01.2014, 22:32
Na putu karabinjera nigde. Celim putem kisa, prvi snjeg se vidio tek kod Male. Pravi sneg pocinje tek kad se odvojim levo prema Madonni pa uzbrdo. Otkada smo stigli stalno pada snjeg ali onaj mokri. Trenutno ima jedno 1,5 snjega. Dan smo zavrsili mokri skroz. Na moje opstre iznenadjenje staze su prazne ali bas prazne. Restorni polu prazni, sto na stazi sto u gradu. Nema uopste guzve. Staze lose. Do jedno 1 drze posle hupseri i hangovi sve. Magla poprilicna. Odbili su nam zamjeniti tj. dozvoliti da doplatiom za veci ski pas. Cak su nam i pokazali prvilnik koji tako nesto regulise. Kada dolazite po ski pas s vaucerom izdanim od strane agencije nema promjena na tom ski pasu. Ovo je utisak prvog dana. Sutra najavljuju isto sneg a onda bi trebalo sunce izaci.

Belgarath_
20.01.2014, 18:46
Zao mi je sto cujem da ti je vreme lose nadam se da ce se popraviti ovih dana. Sto se tice staza to im je standard mi kada smo se vracali u apartmane staza orso bruno je bila u katastrofa stanju posto se njom svi vracaju u marilevu nazad. Probaj staze kod FIAT kaffe'a i celu oblas 5 jezera tamo je ok skijanje.

Evo malo slika sa mog skijanja u madoni od prosle nedelje

http://tinypic.com/view.php?pic=wsp5k7&s=5#.Ut1ex7Q1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=1zbz7sk&s=5#.Ut1eyrQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=2ykky83&s=5#.Ut1ezbQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=2hwwlx&s=5#.Ut1fG7Q1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=29pcitt&s=5#.Ut1fO7Q1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=2a6818x&s=5#.Ut1fPLQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=e8vdb7&s=5#.Ut1fP7Q1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=10cuccn&s=5#.Ut1fQrQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=15oc5dx&s=5#.Ut1fRrQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=qso7k4&s=5#.Ut1fmrQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=50licg&s=5#.Ut1fnbQ1ipo
http://tinypic.com/view.php?pic=1zxxngk&s=5#.Ut1fn7Q1ipo

Belgarath_
20.01.2014, 18:48
ps ja sam onaj na grupnoj slici u sredini sa eisbar kapom :)

gevara
20.01.2014, 20:57
Na putu karabinjera nigde. Celim putem kisa, prvi snjeg se vidio tek kod Male. Pravi sneg pocinje tek kad se odvojim levo prema Madonni pa uzbrdo. Otkada smo stigli stalno pada snjeg ali onaj mokri. Trenutno ima jedno 1,5 snjega. Dan smo zavrsili mokri skroz. Na moje opstre iznenadjenje staze su prazne ali bas prazne. Restorni polu prazni, sto na stazi sto u gradu. Nema uopste guzve. Staze lose. Do jedno 1 drze posle hupseri i hangovi sve. Magla poprilicna. Odbili su nam zamjeniti tj. dozvoliti da doplatiom za veci ski pas. Cak su nam i pokazali prvilnik koji tako nesto regulise. Kada dolazite po ski pas s vaucerom izdanim od strane agencije nema promjena na tom ski pasu. Ovo je utisak prvog dana. Sutra najavljuju isto sneg a onda bi trebalo sunce izaci.

Kažem ja, Poljaci, Česi... Oni bi zamijenili uz doplatu, ma i natura bi prošla (neka Ju paštetu i sl).
Nemoj da ne odeš do Ponte di Lenja (posebno), Tonalea, bezzze je.
Samo to bez lanaca je neozbiljno, ne može se tako u Evropu. Ako ih iko pravi kvalitetno to su Kalčosi, a i bio si u tim autletima.

Grazer
26.01.2014, 22:27
Madonna definitivno ski centar koji ima svoju pricu. Nikada nisam bio u skijalistu s manje omladine a vise penzijonera (60+) i parova s decom. O Rusima da ne pricam. Ako nisi ItalijaN onda SI rUS OVDE, TRECIH NEMA. Mi smo bili izuceci ali su nas svi smatrali rusima. Gde god da udjemo donose nam meni na ruskom. Same dekice na stazama a voze kao sumanute. Takodje vise Policije na stazi nikada u zivotu nisam video. Nocni zivot kao da ne postoji. Grad je prazan do odprilike 21h i tada onih par restorana u gradu se napuni do vrha sve starijom gospodom pa to budu casual vecere do 1 ili 2h pa kuci. Trgovine rade do 19:30 a svejedno nemate ni sta da kupite. Sve samo luxuzna oprema. (hvala bogu outletima na putu ovamo) Cak neki brendovi za koje nisam ni cuo a jakna kosta 1500eur. Bukvalno nemoguce za naci obicnu ski opremu. Samo visoko luxuzne radnje, zlatare, vinarije, cokolaterija i jedna jedina radnja s suvenirima u robnoj kuci u centu grada. Cene ne toliko visoke koliko sam ocekivao. Vecera za 4, flasa vina itd 100eur. Smestaj u hotelu Miramonti, sve preporuke.

Skijaliste vec druga price. Ako izuzmemo prvi dan i skijanje po mecavi i magli ostatak odmora je bio raj. Lepo vreme, staze besprekorno upeglane. Neke, ali samo neke posle 13h budu razrovane i pojave se hupseri i to samo utorak i malo sreda.
Crna staza Spinale, pogotovo donji deo. Kakav nagib, RAJ. Staza slaloma isto lepa ali kratka. Passo groste deo i te staze jednostavno prevelika guzva i to unistava dozivljaj. Dva puta sam padao posto se odjedanput neko samo zakuca u mene (ljudi uopste ne gledaju). Chalet Fiat definitivno najjaci restoran na stazi, obavezno rucak tu.

Regiju Marillevu i Folgaridu smo obisli posto smo uzeli opciju dnevna integracija koja kosta 20eur po osobi. Marilleva je bilo bacanje para, nema staze da je lepa. Folgarida s druge strane prelepa. kad se krene od vrha monte viga pa do medju stanice gondole na dole lepota za skijanje, siroke staze, odlicno utabane.
Takodje s vrha monte spolverino pa staze 6,2,3 do folgaride prelepo za skijanje.

U cetvrtak se odigravao zimski maraton, trka old timera na snegu. pocelo je trkom na ledu u cetrvrtak pa su u petak renuli na 400km dugi reli. Interesantno za videti kako se auta iz 50tih godina ponasaju na snegu. Na povratku svratili u Trento da posetimo piazza Duomo, sve preporuke. Prelepo je. Citav put nazad sunce sijalo. U hrvatskoj nas docekao sneg i tako sve do Banja Luke.



http://s30.postimg.org/6qdmqgzqp/IMG_2071.jpg

http://s14.postimg.org/qbpnxwfsh/IMG_1817.jpg



Slalom staza
http://s24.postimg.org/3tqpj7ygl/IMG_1760.jpg

http://s4.postimg.org/mbk5u2gn1/IMG_1931.jpg

plageton
27.01.2014, 00:55
Zanimljivo je kako se utisci razlikuju. Neko reče da oblast Pincolo nije vredna gubitka vremena a ja sam od 9 dana koliko sam bio tri puta išao iz Marileve u Pincolo i tamo je možda najbolja staza koju sam ikad vozio, staza Tulot. I ima drugih lepih staza.

Takođe nikada ne bih rekao da u Marilevi nema lepe staze. Staza Marileva nera je vrlo lepa staza. Isto i staza Malgete je izvanredna staza, a i pomenuta Orso Bruno, a tačno je da je da na njima znaju da budu gužve i da se pohabaju, naročito ova druga.

jopopo
27.01.2014, 22:57
O Rusima da ne pricam. Ako nisi ItalijaN onda SI rUS OVDE, TRECIH NEMA.
Sve samo luxuzna oprema. (hvala bogu outletima na putu ovamo) Cak neki brendovi za koje nisam ni cuo a jakna kosta 1500eur. Bukvalno nemoguce za naci obicnu ski opremu. Samo visoko luxuzne radnje, zlatare, vinarije, cokolaterija i jedna jedina radnja s suvenirima u robnoj kuci u centu grada.
Čim ima rusa i cene su nenormalne, to je normalno!

Kako su se pojavili u svim evropskim skijalištima pre 10-tak godina, napravili su haos sa trgovinom i cenama. Na žalost :sm006:

CrazyKong
27.01.2014, 23:12
Takođe nikada ne bih rekao da u Marilevi nema lepe staze. Staza Marileva nera je vrlo lepa staza. Isto i staza Malgete je izvanredna staza, a i pomenuta Orso Bruno, a tačno je da je da na njima znaju da budu gužve i da se pohabaju, naročito ova druga.

Slazem se potpuno za ovaj deo komentara :smoke:

Markoos
28.01.2014, 22:13
Takodje :)

Grazer
01.02.2014, 16:37
Pre uske, nema formu staze vec putica. Marileva nera,nista posebno. Mozda i jedina interesantna staza u marilevi. Orso bruno do onog platoa mozda nesto, posle samo uski putic. Nista. Malgete je folgarida.
Svakom njegovo ali za mene Marileva ostaje u sjecanju kao gubljenje vremena. Folgarida ok.
Za mene Mastellissima odlicna i kad se krene s monte viga prema folgaridi, odlicno

gevara
01.02.2014, 20:23
Grejz, to si ti navikao na Kozara "ski resort" pa je onda sve ostalo...

E da je snijega zimi!

Grazer
04.02.2014, 15:45
Ove godine ski kozara mi nedostaje. Previse snjega na tim nadmorskim visinama pa nikako da srede staze

tomba na kvadrat
06.01.2017, 19:59
Treba mi povoljan a čist smještaj u ili oko Madone.
Na kom sajtu da ga tražim i gdje?
Imate li predlog? Moze lijepa soba ili studio za 2-3!
na bergfex i booking sve skupo i popunjeno.

Panzer
11.12.2019, 21:49
Sezonu 2020 skijašku otvorismo u Madoni. 2 dana Madona + 1 dan Passo tonale i Presena. Sunce, blagi minus period 8 - 10 Dec.
U našem questu da prepeglamo sva veća skijališta istočno od Saint Moritza, Madona je nekako bila zapostavljena. Staze su otvorili 5 Decembra, pa nam je svo vrijeme bilo kao da pjeva Like a virgin, u onom spotu...
O Paso Tonale-u u drugom postu, a Madona... 150 km dobro spremljenih staza, idu do 2500 m, većina do 2100m, kroz šumu, malo ima i iznad.
Vjerovatno će ExBaker sve to bolje opisati, meni je skijalište leglo - veliko, razuđeno, puno različitih staza, skoro na nivou Val Gardene, malo iznad Kronplatza, ako je za porediti. U rangu Flachaua ili recimo Zilertal Arene.
U dva dana smo je dobro prepeglali, bili smješteni u Pinzolu, a sa tog kraja do Marileve ima da se putuje na skijama...

Panzer
11.12.2019, 21:59
Par slika
17426
17427
17428

ExBaker
11.01.2020, 11:28
Iskreno rečeno, puno puta sam čitajući postove drugih ljudi o nekom skijalištu, zamjerao što nema opisa ili fotografija, ali evo i ja sam za osudu. Tek posle mjesec dana par rečenica...Dakle gledajući (iskusno) prognoze na skijalištima bliže nama i količinu snijega, Madona nam se dojmila kao najbolji odnos svega navedenog za otvaranje sezone. Snijega je bilo sasvim korektno u visočijem dijelu skijališta, plus vještak, tako da je korektno otvanje sezone bilo zagarantovano. Krenuli iz Pg popodne oko 17h, prespavali u Šibenku i ujutro posle doručka lagano put Italije. Uz put smo pravili 2 manje pauze outlet Noventa i Vicenca dainese radnja. Stigli naveče izmedju 19 i 20 h u hotel u Pinzolo. Smjestili se u 3 zasebne jednkrevetne sobe, vlasnici super ljubazni, doručak sasvim koretan, večera solidna ali papreno skupa. Sve u svemu sa popustom preko njega ispalo nas je 3 nocenja sa doruckom i skirama pasom 217€, što je, po nama, sasvim sasvim povoljno.
Prvi dan smo peglali Madonu od ranog jutra posle odradjenog servisa skija ( 25€). Dio iznad Pinzola je odličan, s tim što nije radila Tulot gondola. Spojnica izmedju Madone i Pinzola je odlično odrađena Leitner godndolom, tako da Marileva, Folgarida, Madona i Pinzolo čine jednu ozbiljnu cjelinu sa širokim izborom staza za svačiji ukus. Staze su generalno dobro pripremljene, gužve nije bilo (posebno ne u ponedjeljak i utorak), sem ujutro na početku dana. Nema izrazito crnih staza da se spašava glava, ali su taman da se može lijepo i agresivnije voziti. Izdvojio bih staze sa MonteSpinalea, crvenu uz liftove 26 ka Marilevi, jedan ka Folgaridi 1300, te staze iznad fiss slaloma u Madoni. Čitavo skijaližte je bogato restoranima, posebno je lijepo na prevoju PassoGroste, a cijene su značajno više nego skijalištima u kojima smo bili. Generalno mi se svidjela Madona sa raznolikošću i pripremi staza, prirodi, a minus bih dao razuđenosti i jednom dijelu malo starije infrastrukture. Nije mi legla toliko dobro kao Panzeru, meni je ipak dosta ispod ValGardene, ali opet je oooozbiljno skijalište, da ne bih bio pogrešno shvaćen. Evo par fotografija. Na prvoj je ekipa staraca iz Titograda, na drugoj je početak simpatične stazice grizli, treća, četvrta i peta je panoramski pogled iz različitih perspektiva:cug:Poslednje dvije su staza slaloma svjetskog kupa i PassoGroste.1748117482174831748417485

ExBaker
11.01.2020, 11:29
1748617487

ExBaker
11.01.2020, 11:35
1748617487

plageton
13.01.2020, 13:05
Dio iznad Pinzola je odličan, s tim što nije radila Tulot gondola. Spojnica izmedju Madone i Pinzola je odlično odrađena Leitner godndolom, tako da Marileva, Folgarida, Madona i Pinzolo čine jednu ozbiljnu cjelinu sa širokim izborom staza za svačiji ukus. Staze su generalno dobro pripremljene, gužve nije bilo (posebno ne u ponedjeljak i utorak), sem ujutro na početku dana. Nema izrazito crnih staza da se spašava glava, ali su taman da se može lijepo i agresivnije voziti.
Naravno da nema ako je staza Tulot bila zatvorena. :) :glavaozid

Panzer
14.01.2020, 18:00
Madonna odlična, nema greške. Velika, raznovrsna. ima svega.
Evo jedan video, sa našeg obilaska iz decembra.
https://www.youtube.com/watch?v=IUbPnCvsX04

plageton
11.02.2024, 16:50
Ne znam dal su Talijani pronašli sneg koji se ne topi. :) Za šest dana maksimalne dnevne temperature između 10 i 16 stepeni C. Staza nijedna ne da nije progledala, nego ne možeš kamičak da nađeš. U drugoj polovini dana sneg omekša, ali daleko je to od bljuzge i kačamaka koji bi očekivali na tim temperaturama.

Staze praktično sve otvorene, jedino famozni Tulot u Pincolu zatvoren u gornjem delu, u donjem radi normalno, a Pincolo na 770 n/m.

plageton
11.02.2024, 17:02
Zaboravih da kažem da ono što ne valja su gužve kakve se ranije nisu dešavale.