PDA

Pogledati punu verziju : Lokve



wlad
27.07.2007, 19:30
Evo par slika od prošle subote (21.07.2007) sa Lokava. Ski centar je privarizovan i hotel se renovira.. Da li će remontovati žičare i sve ostalo ostaje da se vidi. Renoviranje hotela i depadansa (smeštaja, restorana i sl.) je planirano da se završi do novembra (2007 ;)) kada planiraju i da prime prve goste. Ostaje nam da vidimo da li će (ovaj) vlasnik ispuniti plan. Najvažnije (za nas) je da li će i žičare biti u pogonu (sedečnica, tanjir i bebi lift za sada tamo postoje).

Hotel je u fazi renoviranja

991

Na slici se vidi put do vrha žičare (i dalje prema vrhu Kožurovac i iza), gore se vidi staza "Skrivena" (još nema žičare na njoj, ali se svi nadaju da je to sledeća staza) kao i staza/žičara

992

Sa vrha staze ispod žičare ka dole

993

wlad
27.07.2007, 19:39
Vrh žičare kao i južni delovi (u pozadini)

994

Bebi staza (put dole), Skrivena, početak tanjira (kod kućica)

995

Tanjir polubočno

996

Tanjir

997

Bebi staza, pogled od gore (iz pravca Skrivene)

998

wlad
27.07.2007, 19:47
Skrivena, po sredini

999

Skrivena, gornji deo

1000

Kožurovac (vrh), odatle počinje staza koja se nadovezuje na Skrivenu (pored kućice se može videti bela stopa ski lifta koji je davno bio u planu)

1001

Cmiljevica (1963m nv), do tamo i dalje, sve su livade/šume

1002

wlad
10.10.2007, 14:17
(Novi) broj telefona ski centra lokve je: +382 69 292247

Sredinom novembra počinju sa radom, sva oprema je poručena i stigla je u CG (na aerodromu je kako kažu) i očekuje se da bude sve sređeno sredinom novembra kada je i otvaranje.

Tada, sredinom novembra će i biti sve informacije u vezi rada ski centra za ovu sezonu...

Stevs
13.10.2007, 00:05
@Wlad jel si skijao na Lokvama? Kakvo je stanje sa sneznim pokrivacem, orjentacija staza i sl?

wlad
13.10.2007, 03:46
Poslednji put pre 3 godine (ranije jako često), to je mali ski centar, ima ta jedna 2sedežnica, 1 tanjir (ex sidro) i bebi lift...

Staze imaju dobar pad, može lepo da se iskija, ima i alternativa za početnike (npr. od hotela do vrha sedežnice ide put, koji ratrag "taba" - tako da tu isto početnici mogu da skijaju jako lepo)..

Što se tiče snega, slično kao i na drugim mestima u CG, hotel, tj. donja tačka ski centra je na oko 1350mnv.

Orjentaciju najbolje možeš da proceniš po stazi "skrivena" na slikama (koja još nije pokrivena žičarom, ali može da se izađe na sredinu sa tog gornjeg tanjira) - skrivena je čist sever! Ova 2sedežnica onda gleda na sever-severozapad (ako sam se dobro okrenuo ;)).

Lokve su super "operisale" ranije, do onog čitavog raspada, onda je loše radilo i na kraju zatvoreno (tu su se smestile izbeglice), potom je usledila jedna sezona skijanja ("privatizovano"). Na kraju je oko nove godine (06/07) prodat centar (Rusima) i hotel se renovira i sl..

Za sledeću sezonu je plan da se napravi žičara koja bi izvlačila na vrh "Kožurovac" (iznad "Skrivene") i to bi onda već bio ozbiljniji centar......

wlad
20.10.2007, 02:57
Neke osnovne informacije o Lokvama na:

http://lokve.org/

wlad
03.11.2007, 16:17
"Do nove godine biće otvoren i ski centar "Lokve"."

http://www.pobjeda.cg.yu/naslovna.phtml?akcija=advview&id=129197

wlad
05.11.2007, 13:25
Izvor: Dan dnevne novine (30.10.2007)

"Lokve" u novom sjaju

...
Aktiviranje ski-centra "Lokve" sa oko 120 ležajeva predstavlja značajan element podrške za održavanje kulturno-umjetničkih, sportskih i zabavnih aktivnosti koje TO planirala. To su tradicionalna manifestacija "Vrela zima u brdima", takmičenje u alpskom skijanju - KUP Cmiljevica, prvenstvo Crne Gore u jednoj od ski disciplina, škola skijanja, takmičenje u hodanju na krpljama, Dani zabave za najmlađe, a potom i Badnje kupanje. Kao i dosad, u toku zimske turističke sezone radićemo na pružanju servisnih usluga i informacija gostima, a vodićemo i ankete koje će pokazati turistički promet, dati kvalitetne pokazatelje za definisanje nastupa prema raznim tržištima i pružiti informacije za profilisanje turističke ponude - zaključio je Mitrović.

http://lokve.org/info.html

wlad
13.11.2007, 12:39
Na Vreme YUBC su dodate i Lokve:

http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=62516&idg=768&idz=42&idf=345

wlad
13.11.2007, 20:31
Izvor: lokve.org (13.11.2007)

I veštački sneg (http://lokve.org/info.html)

Prema informacijama iz hotela Lokve, otvaranje koje je zakazano za 15 novembar se odlaže. Oprema koja je trebala da stigne iz Slovenije, još uvek nije u Crnoj Gori, izvođači radova takođe kasne sa završetkom radova, tako da se otvaranje hotela i skijališta pomera za 10 januar 2008.
Da sve nije tako crno govori i podatak da je trenutna visina snežnog pokrivača 20-30cm. Žičara se kompletno renovira, uklanja se stara i postavlja se novi sistem. U pogonu će biti iste staze kao i ranije, sedežnica, tanjir i dečiji lift. Pored renoviranog hotela i sistema vertikalnog transporta u toku je nabavka 4 topa za veštački sneg i sa njima je planirano da se sezona produži do aprila-maja. Postojeći ratrag je vraćen u funkciju i planirana je nabavka još jednog tabača za sneg.
V.B.

wlad
25.12.2007, 02:25
http://lokve.org/

Izvor: lokve.org (24.12.2007)

Skijalište spremno za otvaranje (http://lokve.org/info.html)

Prema informacijama koje smo dobili skijalište Lokve je spremno za zvanično otvaranje koje je zakazano za 1 januar 2008. Žičara je puštana u probni rad u subotu 22 decembra.
Na žičari i ski liftu su zamenjene sajle, takođe je montiran potpuno novi bebi ski lift na istom mestu na kojem se nalazio i dosadašnji. Na ski liftu su ponovo postavljena sidra (na početku rada ski lifta su prvobitno postavljena sidra pa su zamenjana sa tanjirima) tako da je tip ski lifta sidro.
Ratrag je u završnoj fazi remonta i čekaju se nove gusenice. Kupljena je freza tako da će staze moći kvalitetnije da se uređuju. Takođe je nabavljena velika količina ski opreme za iznajmljivanje koja će biti na raspolaganju skijašima u ovom ski centru.
Snega na stazi Skrivena ima u velikim količinama i očekuju se nove padavine.
M.I.

wlad
15.01.2008, 14:14
Izvor: lokve.org (http://lokve.org/) (14.01.2008)

Na Lokvama još uvek dovoljno snega (http://lokve.org/info/)

Na Lokvama još uvek ima dovoljno snega, ali u pojedinim delovima staze se pojavilo kamenje pa pre nekog novog snega neće biti pravog skijanja. Staze su dosta uređene i ratrag taba staze po potrebi.
Interesovanje je veliko ali malo ljudi iz okruženja zna da je moguće skijati na Lokvama jer na okolnim planinama snega gotovo da i nema. Ski centar se još uvek ne reklamira zato što se od ministarstva turizma očekuje izdavanje licence za rad ski centra. Prijem licence se očekuje u narednih nedelju dana, do tada žičare ne rade.
U hotelu Lokve i dalje traju radovi na uređenju enterijera. Ratrag je stavljen u funkciju kao i sidro i novi bebi lift. Cena dnevnog ski passa je 8€.
Za kraj i nekoliko slika od 10 do 13 januara 2008.
M.I.

yves
24.01.2008, 22:04
izgleda zanimljivo!

milos_pg_91
03.04.2008, 15:03
Zna li neko kakva je situacija na Lokvama?Ima li snijega, rade li staze i to..

wlad
03.04.2008, 16:33
Možeš da probaš na +382 69 292 247 - pa javi :dziveli:

Stit
19.05.2008, 23:28
Napis u današnjoj Republici u vezi ski centra Lokve:


Ruski biznismen Alan Alikov za Republiku najavljuje da će do kraja ljeta zaposliti 40 radnika u hotelu “Lokve” i Ski centru na Cmiljevici

Crnoj Gori fali turističkog kadra

BERANE - Ruski biznismen Alan Alikov raspisaće do kraja ljeta oglas za prijem 40 radnika za rad u hotelu ''Lokve'' i Ski centru na planini Cmiljevici, do kada bi trebalo da se završi rekonstrukcija ovog ugostiteljskog objekta.
On je kazao da je u Crnoj Gori vrlo teško doći do kvalitetne radne snage u turističkoj djelatnosti, zbog čega prvi konkurs nije uspio.
- Ovog puta ćemo obaviti prijem mladih ljudi koji budu iskazali nadarenost, a onda ćemo ih slati na edukaciju i dalje usavršavanje - najavio je Alikov za Republiku.
Ski centar ''Lokve'', s istoimenim hotelom na planini Cmiljevici, petnaestak kilometara od Berana, odmah uz magistralni put ka Rožajama, prodat je krajem 2006. godine na javnoj aukciji za 523.000 eura.
Kupac je već tada najavio da će u njegovu rekonstrukciju uložiti milion eura, namjeravajući da ga brzo stavi u funkciju.
- Pokazalo se, međutim, da je objekat u mnogo lošijem stanju nego što smo mislili kada smo ulazili u ovaj posao.
Hotel je bio potpuno havarisan i naišli smo na mnogobrojne probleme - rekao je Alikov.
On je kazao da je zato rekonstrukcija potrajala malo duže nego što je prvobitno planirano, ali da se sada definitivno privodi kraju.
- Radi poboljšanja kvaliteta smanjili smo broj ležajeva. Proširili smo sobe, tako da je kapacitet nakon toga 150 kreveta - objasnio je Alikov.
Prema njegovim riječima, kada počne da radi, ovaj ski centar zadovoljiće sve visoke standarde.
- Do početka naredne zimske sezone osposobićemo sve pomoćne službe, kao što su medicinska i gorska služba spasavanja - kazao je Alikov.
Ruski biznismen je rekao da je glavna uspinjača već remontovana i kratko isprobana prošle zime, kao i da je postavljen jedan dodatni dječji ski-lift.
Kupovinu ski centra i hotela ''Lokve'' na planini Cmiljevici kod Berana, Alikov je ranije ocijenio kao mini biznis, koji će mu poslužiti kao baza za dalja ulaganja u Berane i Crnu Goru.
On je kazao da njegova porodica ima hotelijersku tradiciju i da posjeduje ski centar na Kavkazu sa hotelskim kompleksom od 1000 ležajeva.
On je ponovio da namjerava da na Cmiljevici napravi najmoderniji skijaški centar po svim evropskim standardima.
- Jakim marketingom ćemo ići u osvajanje tržišta i klijentele, kako iz Crne Gore, tako i iz čitavog regiona - najavio je Alikov.
U drugoj fazi sanacije i rekonstrukcije planirana je gradnja bazena, iznad kojeg bi bio dograđen još jedan depadans, uz ostale prateće sadržaje, koji bi ovom hotelskom kompleksu obezbijedili četiri zvjezdice.
Hotel «Lokve» nije u funkciji od 1999. godine, kada je, za vrijeme rata na Kosovu, bio pretvoren u kolektivni izbjeglički centar.
Za nekoliko godina veoma je devastiran.
Kada hotel ''Lokve'' bude završen, kako najavljuje ruski biznismen, Berane će poslije duže vremena konačno dobiti reprezentativan ugostiteljski objekat većih kapaciteta.


Izgleda da će već slijedeće godine biti skijanja, 'aj pa nek bude sa srećom:yay: :yay: :yay:

wlad
20.05.2008, 00:26
Super vesti Stit.
Ja imam neke (privatne) informacije da vlasnik planira zaista da radi mnogo, ljudi mi kažu da ako uradi trećinu od onoga što planira u budućnosti da će da bude :ok: .

Bitno je da se radi, pa se nadam da će i Lokve i Bjelasica i Durmitor za par godina da uznapreduju :).

milos_pg_91
20.05.2008, 12:32
Zaista extra vijesti.. Wlad, da li znas da li ce za narednu sezonu biti pusten neki novi ski lift ili slicno?
Stvarno me raduju ove informacije, jer crnogorski ski centri zaista imaju MNOGO potencijala.. Samo da to neko pravilno iskoristi..

wlad
20.05.2008, 14:38
Ne verujem da će za sledeću sezonu biti novih žica (a i nisu se pominjale u planovima za ovu zimu). Što se tiče žica ima jedan dvosed, sidro i bebi lift...

milos_pg_91
22.05.2008, 22:08
Znam za te postojece.. A bice dobro, neka kupe neki fin ratrak, malo srede staze, hotel, i ok je za pocetak.

milos_pg_91
25.11.2008, 12:51
Ima li iko kakvih vijesti o ovom ski centru za predstojecu sezonu?

wlad
25.11.2008, 17:10
Ja sam bio tamo pre par nedelja, u prolazu, od napolje što može da se vidi izgleda kao da su hoteli renovirani - ali nisu otvoreni :dontknow: .

Po svemu sudeći - ne verujem da će biti ove sezone - opet - a već 2 godine renoviraju :sm008: .

milos_pg_91
05.12.2008, 14:21
Evo na sajtu http://lokve.org/info sam citao neki tekst da je otvoreno 35 novih malih hotela, uglavnom na sjeveru CG. Ali sam nasao i podatak da, izmedju ostalih, i ski centar Lokve, spremno docekuje sezonu:

''Ski centri na Žabljaku, u Kolašinu, Vučju, ski centar Lokve, će potpuno spremno dočekati prve turiste. Ski staze, odnosno žice na tim stazama su sad u fazi atestiranja i ovih dana se očekuje da će svi naši ski centri dobiti ateste za nesmetan rad. Naravno, naša turistička inspekcija će apsolutno kontrolisati sve te uslove koje je neophodne da prije svega ski staza a onda i hoteli imaju kako bi turisti bili zadovoljni.''


Sad, sta se na Lokvama tacno desava, ne znamo. No, vidjecemo :dontknow:

milos_pg_91
29.12.2008, 11:17
Otvoren hotel sa 4 zvjezdice (http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=291433)

Berane – U Beranama je juče otvoren hotel sa četiri zvjezdice Il Sole, prvi takvog ranga u gradu. Hotel ima 50 soba, a svečano su ga otvorili ministar turizma Predrag Nenezić i gradonačelnik Vuka Golubović.
Nenezić i predsjednik opštine Berane saopštili su da ukupan socijalno ekonomski razvoj grada obećava optimizam kada je u pitanju budućnost Berana. Otvaranjem novog hotela nakon nekoliko godina stagnacije, kako je saopšteno, turistički razvoj Berana ponovo uzima maha.


--------

Sto se tice ski centra Lokve:
Nenezić je najavio da će skijalište u Lokvama biti otvoreno najkasnije za sedam dana. Najavljeno je i izdvajanje više novca za saobraćajnu infrastrukturu i izgradnja regionalne sanitarne deponije za komunalni otpad na kojoj bi se, po sanitarnim uslovima, skladištio komunalni otpad i iz opština Rožaje, Plav i Andrijevica. Golubović je kazao da Opština pregovora sa vlasnicima hotela Berane u vezi sa dugovima prema lokalnoj upravi, kako bi pomogla da i taj beranski stari hotel uskoro počne sa radom.
R.L.

Izvor: lokve.org

milos_pg_91
29.12.2008, 17:53
Ja bi 1. januara trebalo da odem na Lokve par dana, tako da cu vam prenijeti utiske iz tog ski centra, ako bude otvoren, naravno. Ministar je najavio otvaranje, najkasnije za 4-5 dana.. Pa vidjecemo. U svakom slucju, ja cu nazvati ski centar, pa cu vam javiti tacan termin otvaranja! poz

milos_pg_91
30.12.2008, 00:16
Danas sam zvao skijaliste, ustvari sada vec juce :P , na broj, koji je dat na www.lokve.org (http://www.lokve.org) ali, nazalost telefon nije u funkciji. U svakom slucaju saznacu prije 1. januara, kada idem gore, kada ce ski centar biti pusten u rad..

Tadija_91
30.12.2008, 00:52
prije 1. januara
to mu dodje danas ili sutra :D

milos_pg_91
30.12.2008, 12:22
to mu dodje danas ili sutra :D


Hvala na pomoci Tadija! :dziveli: :)

milos_pg_91
04.01.2009, 16:32
Bio sam u blizini ovog centra par dana.. Medjutim nije radio(bilo je najavljeno otvaranje najkasnije do 4. t.j danas).. Snijega ima u dovoljnim kolicinama(cak i mnoogo vise:dziveli:) ali centar ipak nije otvoren.. Znam samo da je u subotu vece stigao ratrak ispred hotela, ali kada sam danas prolazio zica nije radila, staze nisu bile sredjivane( iako sam vidio par skijasa da se spusta stazom).. I, tako se ja zeznuh za skijanje u ovom centru, ali sto kazu, vise srece drugi put.. :)
U, svakom slucaju bilo je fino izaci na snijeg par dana, malo sam i skijao kroz prsic(30ak cm) tako da je u redu za pocetak.. :) Iduci vikend pocinje pravo.. POzz:sm018:

milos_pg_91
05.01.2009, 12:48
Samo mala ispravka.. Ski centar je izgleda poceo sa radom u nedjelju, samo zicara nije radila u trenutku kada sam prolazio. Tako da je centar otvoren u roku koji je bio postavljen(tacno zadnji dan).. Pozz

wlad
06.01.2009, 10:03
Nisam prisutan na netu ovih dana (na skijanju sam :)) pa ne kačim ništa novo.. Lokve su proradile zvanično, otvorena je sezona i rade žice.

Imam i nove kontakt brojeve telefona - čim se vratim kačim ih...

milos_pg_91
06.01.2009, 12:24
Nisam prisutan na netu ovih dana (na skijanju sam :)) pa ne kačim ništa novo.. Lokve su proradile zvanično, otvorena je sezona i rade žice.

Imam i nove kontakt brojeve telefona - čim se vratim kačim ih...


Pa da.. bio sam i ja gore, ali sam se vratio u nedjelju, bas kada je skicentar poceo da radi.. Snijega ima u vise nego dovoljnim kolicinama, i izgleda ce biti jos padavina! :dziveli:

wlad
08.01.2009, 16:55
Izvor: lokve.org (07.01.2009)

Utisak sa božićnog skijanja

Markov utisak i slike sa božićnog skijanja (http://lokve.org/info/)

Evo slika od danas sa Lokava pa ti odaberi koje od ovih valja staviti na sajt.
Ski pass je 12€ (po meni mnogo) a snijega ima još za nedelju dana skijanja osim ako ne padne novi snijeg u međuvremenu.
Hotel i dalje ne radi ali na vrhu staze se nalazi jedan mali eko restoran sa oko 30-ak mjesta koji tokom današnjeg dana bio non-stop pun.
To je to. Slike govore dovoljno...
M.I.

wlad
21.12.2009, 10:36
U Fokusu zimski turizam u CG (http://lokve.org/info/)

Kada se govori o zimskom turizmu u našoj zemlji uglavnom se misli na Žabljak i Kolašin. Ski centri Turjak i Lokve praktično i ne postoje na turističkoj mapi Crne Gore.Zahvaljujući naporima lokalne uprave u Beranama na Lokvama će nakon dugog niza godina ove zime ipak moguće biti skijanje.
Ski centar Turjak do prije nekoliko godina bio je rame uz rame sa ski centrima na Žabljaku i u Kolašinu. Prije tri godine je privatizovan i od tada više nije u fukciji turističke ponude. Novi vlasnik renovira hotel a tek iduće godine u planu je rekonstrukcija skijališta, tako da od skijanja na Turjaku ni ove zime neće biti ništa.
Ismet Skenderović:"Mora se vršiti rekonstrukcija skijališta da bi bila jedna kvalitetna usluga koja bi zadovoljila ne samo probirljive nego prosjećne i potencijalne turiste koji su ranije tradicionalno dolazili.
Ni ski centru Lokve nakon privatizacije ne cvetaju ruže. Novi vlasnik već tri godine nije u stanju da osposobi hotel i skijalište za rad. Lokalna uprava u Beranama je uspjela da pronađe partnera koji će za potrebe stanovnika Berana i okolnih opština osposobiti makar sijalište ove zime.
Vuke Golubović:"Posredovanjem lokalne uprave i vlasnika motela Lokve odnosno ski centra dogovoreno da ove godine jedno planinarsko udruženje smučarski klub Vojo Maslovarić uzme ski centar i da i ove godine to funckioniše, živi i radi.
Samo jedno skijalište u ovom dijelu Crne Gore i to bez pratećih sadržaja daleko je od ozbiljne turistićke ponude. U ski centru Lokve ne očekuju bog zna šta od ove zimske turističke sezone posebno ako se ima u vidu činjenica da ovdašnji motel ni ove zime neće biti u funkciji turističke ponude, ali vjeruju da mogu zadovoljiti potrebe ljubitelja skijanja iz Berana Rožaja, Plava i Andrijevice.

http://lokve.org/info/

wlad
14.04.2011, 13:43
Juče/danas je palo pola metra snega, pravi pršić, a centar (naravno) ne radi..

milos_pg_91
14.04.2011, 13:55
Juče/danas je palo pola metra snega, pravi pršić, a centar (naravno) ne radi..

Kao ni ostali, veci u Crnoj Gori(naravno). :sm008:

Panzer
06.02.2013, 07:01
Gledam sad na TV kako su Lokve otvorile ski sezonu. Neki prastari dvosjed radi. Skijaju ljudi, pass za odrasle 7 €. Ma mora se poći...

milos_pg_91
07.02.2013, 16:29
http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Regioni&datum=2013-02-06&clanak=366246&naslov=Pro%C2%ADra%C2%ADdi%C2%ADle%20%E2%80%9ELo%C 2%ADkve%E2%80%9D

donthinktwice
06.08.2013, 09:37
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=05&nav_id=739536

wlad
22.07.2018, 22:21
Današnje stanje na Lokvama:

http://dodaj.rs/images/WP73n.jpg (http://dodaj.rs/image/WP73n)

Lokve
05.01.2019, 15:36
Staze se pripremaju za otvaranje sezone, snijeg ce da pada i tokom ove nedelje. Temperature ce biti u minusu, pa ce se skijati do kraja januara nadajmo se. :cool::ski:
16982
16983
16984
16985
Nova kucica za prodaju ski pass - ova je slikana juce.

Lokve
06.01.2019, 12:05
:sm019:
16986