PDA

Pogledati punu verziju : Zabljak 07/08



mp2007
17.07.2007, 19:46
Dobar dan,

Does anyone know who I can contact to enquire about snowboard instructor jobs in Zabjlak for the coming 07/08 season? I know the resort is small but I am hoping to spend some time Durmitor and if I can get some sort of work out there all the better!

If anyone can put me in touch with a local ski centre or people involved with winter sports / tourism that would be very helpful.

Thank you

Bata Bane
21.07.2007, 21:48
Dobar dan,

Does anyone know who I can contact to enquire about snowboard instructor jobs in Zabjlak for the coming 07/08 season? I know the resort is small but I am hoping to spend some time Durmitor and if I can get some sort of work out there all the better!

If anyone can put me in touch with a local ski centre or people involved with winter sports / tourism that would be very helpful.

Thank you

Durmitor is small but beautiful ski resort, for snowboard is one is the best places. You can contact DAKI, he live on Durmitor and he have a snow school.

Best

mp2007
22.07.2007, 20:15
Thanks a lot - I'll contact him.

wlad
13.11.2007, 21:18
Izvor: Nezavisni dnevnik Vijesti

Spremni, ako priroda ne zataji

Žabljak - Sudeći prema procjenama turističkih poslenika, predstojeću zimsku sezonu na Žabljaku obilježiće veoma dobra posjeta, koja je karakterisala prošlo ljeto i prošlu zimu. Na Žabljaku nema novoizgrađenih hotela, pa grad trenutno raspolaže sa nepunih hiljadu kreveta u velikim i malim hotelima i svega 150 ležajeva u registrovanom privatnom smještaju. Kapaciteti su znatno veći, ukoliko se ima u vidu i veliki broj onih koji nijesu registrovali svoje sobe, uprkos tome što ih rentiraju.
Predstavnici hotelijera i Opštine i javnih preduzeća tvrde da će biti spremni za doček brojnih turista, a gradonačelnik Isailo Šljivančanin izrazio je očekivanje da će "svi subjekti obaviti dobre pripreme i uspješno dočekati goste ove zime".
Šefica prodaje u HM "Durmitor", Aleksandra Vuković kazala je da su hoteli "Jezera" i "Žabljak" već spremni za doček gostiju koji će početi da stižu 22. decembra. U tim hotelima će biti organizovan doček Nove godine.
- Interesovanje je veliko. Januar je odlično prodat, a znatan je broj rezervacija za februar i mart. Dobro se prodaju i novogodišnji aranžmani. Nadam se da snijeg na Durmitoru neće zatajiti ali i da će ulice, prilazi hotelima i hotelski parkinzi biti bolje održavani nego ranije, kako bi se izbjegli problemi - kazala je Vuković.
Veliko interesovanje vlada i za hotel "Planinka", a upravnik Mitar Baranin kazao je da se kapaciteti dobro prodaju. Za novogodišnje praznike i ove zime će nastupati "Zvezde granda".
Dobru sezonu "sa 90 procenata starih gostiju" najavio je i Vukomir Marjanović, vlasnik hotela "MB".
- Kao prije svake sezone, u toku je uređenje infrastrukture skijališta na Savinom kuku. Sve će biti spremno do početka sezone - izjavio je kratko direktor Nju ski centra "Durmitor" Radovan Grbović. On nije želio da komentariše obim ovogodišnjeg ulaganja u opremu skijališta, dodajući da će nakon povratka sa službenog puta iz Njemačke dati više informacija.
Direktor komunalnog preduzeća Milanko Ćetković kazao je da raspolažu kvalitetnom mehanizacijom i da su spremni za održavanje gradskih ulica, javnih površina i lokalnih puteva, ali i uredno vodosnabdijevanje, koje nije krasilo prošle ljetnje sezone.
Upravnik sekcije "Crnagoraputa" iz Pljevalja Boško Vojinović očekuje da će se radnici stacionara na Tari, koji se staraju o prohodnosti 100 kilometara puta od Mojkovca do Žabljaka i dalje do Boana, potruditi da ceste budu prohodne. Uz to oni će zimus čistiti i snijeg do žabljačkih skijališta.
- Raspolažemo mehanizacijom koja je predviđena našim planom i programom zimskog održavanja. Ukoliko ne bude ekstremnog nevremena, putevi će biti prohodni i bezbjedni za učesnike u saobraćaju. Kao i svake godine, najteže će biti od Žabljaka preko Jezerske površi do Boana - kazao je Vojinović.

O.PJEŠIVAC

CIJENE NE MIRUJU

Hotelijeri su formirali cijene za predstojeću sezonu, koje uglavnom nijesu na nivou prošlogodišnjih. Polupansion u dvokrevetnim sobama, po osobi u hotelu "Jezera" između 23. i 26. decembra i tokom februara, koštaće 25 eura za odrasle. Za period od 27. decembra do 5. januara 33 eura. Poslije 5. januara, cijena polupansiona će biti nešto niža i iznosiće 27 eura. Za doček Nove godine u tom hotelu, odnosno za novogodišnje proslave tokom tri večeri (ulaznice i svečane večere) obavezna je doplata od 80 eura po odrasloj osobi, odnosno 40 eura za djecu mlađu od 12 godina.
Polupansion u dvokrevetnim sobama po osobi u hotelu "Žabljak" će tokom glavne sezone biti 18,23 i 20 eura, zavisno od perioda, a u aprilu 16 eura. Za doček nove godine u "Žabljaku" odrasli plaćaju 40 eura, a djeca mlađa od 12 godina, 15 eura. Cijene u hotelima "Jezera" i "Žabljak" su uvećane za oko 10 procenata u odnosu na prošlu zimu.
Gosti su obavezni platiti boravišne takse i osiguranje što dnevno iznosi 1,10 eura.
Polupansion u hotelu "MB" koji raspolaže sa 50 kreveta je 30 eura po osobi, što je na nivou prošlogodišnjih cijena.
Boravak u hotelu "Planinka" naredne sezone biće skuplji za 10 do 15 procenata u odnosu na prošlu zimu.
"Planinka" nudi trodnevni novogodišnji aranžman za 255, petodnevni 325 i sedmodnevni za 395 eura. "Standardni" smještaj u hotelu, zavisno od karakteristika soba u decembru košta od 20 do 25 eura. Od 30. decembra do 14. januara 32 do 40, u drugoj polovini januara od 22 do 30 eura. Tokom februara od 20 do 29, a u martu 16 do 25 eura po osobi.

daki
14.11.2007, 08:57
Kupljen novi ratrak!

Bata Bane
14.11.2007, 14:08
ma brate samo da ga ne parkiraju, nego da pegla

wlad
14.11.2007, 14:32
Svaka čast, 'oće taj novi moći da se popne uz levak? :)

daki
16.11.2007, 09:55
To prevazilazi moje mogucnosti razmisljanja

SpeeD
22.11.2007, 22:57
PoZzZ za sve Crnogorce
Ove zime planiram da idem na zimovanje(skijanje) na Zabljaku. Cuo sam da su staze ekstra pa me interesuje da li neko ima slike nekih staza i da li moze da mi posalje na e-mail-speed_red_light@yahoo.com. PozZz i hwala u napred:sm018:

Bata Bane
22.11.2007, 23:01
PoZzZ za sve Crnogorce
Ove zime planiram da idem na zimovanje(skijanje) na Zabljaku. Cuo sam da su staze ekstra pa me interesuje da li neko ima slike nekih staza i da li moze da mi posalje na e-mail-speed_red_light@yahoo.com. PozZz i hwala u napred:sm018:

Joj brate slika sa Zabljaka imam milion, ne treba ti ni jedna idi i neces se pokajati, uzgred ja sam jedan od naj vecih ljubitelja Zabljaka

SpeeD
22.11.2007, 23:08
Verujem, to mi prica i drugarica.
Njen burazer je gore instruktor valjda se zove DAKI. Kaze da ima mnogo ekstremnih staza, a ja to volim :DDDD

Bata Bane
22.11.2007, 23:09
Daki, moj drug, i nema boljeg instruktora i skijasa

Bata Bane
22.11.2007, 23:12
Bata Bane, Daki, Boris u Francuskoj
1203

SpeeD
22.11.2007, 23:14
Bas extra :)

SpeeD
22.11.2007, 23:24
A Daki se inace zove Danilo, zar ne?

daki
23.11.2007, 10:26
Pricajte mi o meni malo:sm021:

Bata Bane
23.11.2007, 11:37
A Daki se inace zove Danilo, zar ne?

A kako bi se drugacije Crnogorac zvao:sm011:

SpeeD
23.11.2007, 18:22
Od prilike da.... :D :D :D

Bata Bane
24.11.2007, 17:58
u kom periodu bi ti isao na Zabljak

jijang
26.11.2007, 13:55
Da li je lako doci kolima do Zabljaka iz Bga? Jel ima smetova cesto il samo kad napada? Posto vidim da ga hvalite sto se tice offpiste skijanja, jel tesko pronaci te staze ili moze neko ko prvi put dolazi sve brzo da skonta?

Bata Bane
26.11.2007, 14:04
Da li je lako doci kolima do Zabljaka iz Bga? Jel ima smetova cesto il samo kad napada? Posto vidim da ga hvalite sto se tice offpiste skijanja, jel tesko pronaci te staze ili moze neko ko prvi put dolazi sve brzo da skonta?

Do Zabljaka se moze doci vrlo lako a i vrlo tesko, ja kad sam odlazio pre dve godine smetovi su bili 4 metara u visinu, al sve je to nista u poredjenju sa zeljom da skijas po takvom snegu. Moras imati lance to pod obavezno, majstor Ivko ne moze sve da postigne da ocisti koliko on napada, ali cujem da se sada ta sluzba za odrzavanje puteva modernizovala tako da ne bi trebalo da bude problema.
Sto se tice staza jaaaaaaaooooooo brate 80% su off piste. Ne mozes da ih promasis, zicarom odes na dvojku pa ko ziv ko mrtav:yay: :glavaozid

SpeeD
26.11.2007, 14:31
u kom periodu bi ti isao na Zabljak
Pa od prilike posle bozica....

wlad
26.11.2007, 14:45
Ako možeš, najbolje je da ideš kraj januara ili februar i dalje. Od NG kreću raspusti u CG pa ti je na Žabljaku gužva. Ako voliš noćni provod onda gađaj baš gužvu :).

Kraj januara / februar i dalje nemaš gužve, možeš da uzmeš smeštaj gde poželiš a i na žicama nemaš redova (pogotovo van vikenda) i onda ti je pravo uživanje.

Što se tiče staza / off-piste - skijalište Savin Kuk je celo "na dlanu", ne možeš da promašiš ništa, (skoro) sve vidiš iz podnožja. Svakako idi na dno staze u "Oro" kod Dakija, tamo ćeš ih sve upoznati pa mogu da ti kažu gde-kako itd...

Pored off-piste skijanja imaš i SK2 stazu koja je ekstremno crna - za one koji vole ;).

SpeeD
26.11.2007, 14:51
Pa ja idem sa drugaricom njoj mama i tata tamo zive (Grbovici), tako da za smestaj ne brinem i ono skroz opustencija njoj je daki neki burazer pa moze on da me uputi...

wlad
26.11.2007, 14:54
Ma OK, nego pišemo detaljnije i zbog jijang-a :).

SpeeD
26.11.2007, 14:56
a Night life? Sta je na raspolaganju??? :D

wlad
26.11.2007, 15:02
Baci pogled na Barove (http://www.durmitorcg.com/info.php)...

SpeeD
26.11.2007, 15:07
I sta je najposecenije???

wlad
26.11.2007, 16:13
Dvorište valjda :)

SpeeD
26.11.2007, 16:22
Jedno pitanje vezano za skije. Kakve su skije VSP flame flex? I uopste kakvog su kvaliteta, ako znate??

wlad
26.11.2007, 18:30
Otvori temu pod "Oprema" :sm023: :D

jijang
27.11.2007, 12:24
bogami...
kupiste me.upisujem Zabljak na mapu zeljenih skijaliste za ovu sezonu.

letac
29.11.2007, 14:32
Ekipa bordera iz PG je gore na zagrevanju pre polaska u Italiju, u preiodu od 3.01-10.01, pa ako ste gore mozemo se gledati i malo takmicit:ok:

luxi
06.12.2007, 13:42
Alo recite mi dal ima nesto snega na planini, ili je to samo kisa kod vas???

wlad
10.12.2007, 12:47
Izvor: MINA

PODGORICA – Cijene smještaja u crnogorskim zimskim turističkim centrima povećane su i do dva puta, pa je za hotelski smještaj (polupansion) ove godine potrebno izdvojiti najmanje 28 eura dnevno, za razliku od prošlogodišnjih 18.
Najjeftiniji polupansion od 28 eura, nudi žabljački hotel ''Javor'', sa dvije zvjezdice, i kolašinski ''Čile'', sa zvjezdicom više.
Cijene, bez boravišne takse i osiguranja, objavljene su na sajtu Nacionalne turističke organizacije (NTO).
Najskuplji boravak je i ove godine u kolašinskom hotelu ''Bjanka'' (Bianca Resort & Spa) sa četiri zvjezdice, gdje dnevni smještaj, u zavisnosti od vrste sobe, košta od 119 eura u standardnoj do 1000 eura u predsjedničkom apartmanu.
Cijene smještaja i u ''Bjanki'' nešto su veće nego prošle godine. Sobe u tom hotelu su, međutim, s visoko kvalitetnim sadržajima - kablovskom televizijom, direktnom telefonskom linijom, pristupom internetu, sefom, mini barom i luksuzno opremljenim kupatilom.
Na Žabljaku, polupansion u dvokrevetnoj sobi u hotelu ''Planinka'', košta od 23 do 35 eura, u zavisnosti od toga da li je boravak u špicu sezone ili kasnije. Cijene su do 45 odsto veće nego prošle godine.
U hotelima preduzeća HM ''Durmitor'', ''Žabljak'' i ''Jezera'', smještaj je, u odnosu na prošlu godinu, duplo skuplji.
U hotelu ''Žabljak'', koji ima svega dvije zvjezdice, polupansion u dvokrevetnoj sobi koša 32 i 46 eura, a u ''Jezerima'', sa tri zvjezdice, 50 do 66 eura.
U tim hotelima gosti moraju boraviti najmanje tri dana, u suprotnom plaćaju dodatna četiri eura za polupansion.
Hotel ''MB'' jedini je smanjio cijenu polupansiona, za jedan euro na 29, ali je zato noćenje s doručkom u dvokrevetnoj sobi 30 odsto skuplje i košta 27,5 eura.
Za prenoćište u privatnom smještaju na Žabljaku ove sezone treba izdvojiti od 10 do 70 eura.
Ljubitelji skijanja, osim smještaja, moraju da plate i ski pass na skijalištu Savin kuk, koji posljednjih godina nije koštao manje od 12 eura za dan.
Cijene ski passa još nijesu objavljene, a Savinim kukom i ove sezone će upravljati preduzeće ''Nju ski centar Durmitor'', koje je drugi put izbrisano iz Centralnog registra Privrednog suda.
U Rožajama usluge smještaja ove godine nudi hotel ''Rožaje'' sa četiri zvjezdice, a noćenje s doručkom košta od 50 do 150 eura.
Pansion u jednokrevetnoj sobi u odmaralištu ''Ivanova korita'' na Cetinju košta 25 eura, kao i prošle godine.
U Mojkovcu, gdje je još prošle godine najavljena izgradnja ski centra, usluge smještaja ove sezone nude hoteli ''Dulović'', ''Ravnjak'' i ''Palas'', kao i motel ''Krstac''.
Noćenje s doručkom u jednokrevetnoj sobi u hotelima ''Palas'' i ''Ravnjak'' košta 20 eura, a u hotelu ''Dulović'' i motelu ''Krstac'' 15 eura.
U regionu su cijene zimovanja ostale na prošlogodišnjem nivou pa na Jahorini, u susjednoj Bosni i Hercegovini, jednodnevni polupansion u hotelu ''Termag'' sa četiri zvjezdice košta od 61,5 do 82 eura po osobi, a za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika 92 eura. U hotelu ''Lavina'' sa tri zvjezdice polupansion košta od 32 do 48 eura, kao i prošle sezone.
Cijene smještaja na Jahorini skoro su iste kao i na Žabljaku, a s obzirom na to da taj olimpijski zimski centar raspolaže sa 20 kilometara uređenih staza za alpsko skijanje, ljubiteljima zimskih sportova neće biti teško da izaberu destinaciju za zimovanje.
Staze na Jahorini povezane su sa četiri savremene žičare i toliko ski liftova, ukupnog kapaciteta od 7,5 hiljada skijaša na sat.
Skijalište Savin kuk raspolaže sa svega 5,5 kilometara staza, dvije uspinjače i četiri ski-lifta, kapaciteta 4.000 skijaša na sat.
Ni hotel ''Grand'' na Kopaoniku nije mijenjao cijene, pa polupansion košta od 67 do 97 eura, a za vrijeme praznika 122 eura.
Kopaonik ima više od 60 kilometra uređenih alpskih staza i 23 žičare kapaciteta 27,5 hiljada skijaša na sat što ga svrstava u red najvećih ski centara u jugoistočnoj Evropi.
Sve popularnije mjesto za zimovanje je i bugarski Borovec, sa stazama dužine od 50 kilometara i sa 11 liftova.
Na Borovecu ima 10 hotela, a smještaj u najpopularnijem, ''Rila'', sa četiri zvjezdice, košta od 46 do 64 eura za dvokrevetnu sobu. (Mina-biznis)

Bata Bane
10.12.2007, 13:06
Ma i Ja imam informaciju da je gore raspad sistema:sm008:

wlad
10.12.2007, 14:53
Mada, to što pričaju da je na Jahorini ostala cena, baš i nije tačno ;). Koliko sam ja video na cenovnicima na net-u i na Jahorini je dosta smeštaja otišlo 2x, što naravno ne govori ništa u prilog Žabljaku...

Najbolje je što MB hotel nije dizao cenu a bolji je npr. od Jezera 3x!

Bata Bane
10.12.2007, 15:13
Ma da brate, ali Daki mi kaze pre neki dan da se stvarno sve otislo gore zbog Rusa koji dolaze, i kojih ima kolko hoces

wlad
13.12.2007, 15:50
Izvor: MINA / Republika

Rigorozne kontrole na Žabljaku i u Kolašinu

PODGORICA - Kompanije koje upravljaju skijalištima u Crnoj Gori još od Ministarstva turizma nijesu zatražile odobrenja za rad skijališta, iako je u toku njihova priprema za sezonu i pribavljanje potrebnih sertifikata - saopštio je juče glavni turistički inspektor Božo Vučeković.
On je najavio da će inspekcija ove sezone, pored privatnih izdavalaca smještaja, intenzivno kontrolisati skijališta i protiv onih koja nemaju odobrenja za rad preduzimati najrepresivnije mjere, do isključenja struje, tako da neće moći da koriste žičare i liftove.
- Sva skijališta će morati da imaju odobrenja za rad inače neće moći da rade. Prvo ćemo ići na bezbjednost, što podrazumijeva razna ispitivanja od čeličnih užadi do gromobranskih instalacija - rekao je Vučeković na konferenciji za novinare.
Tu će se, kako je dodao, uključiti i Inspekcija rada, a Turistička će tražiti finalni dokument odnosno odobrenje za rad koje podrazumijeva ispunjenost svih minimalno tehničkih uslova u pogledu uređenja, bezbjednosti, redarske, spasilačke i službe prve pomoći.
Na pitanje kako skijalištem Savin kuk na Žabljaku može da upravlja firma koja je izbrisana iz registra Privrednog suda, Vučeković je odgovorio da Inspekcija nije dobila zvaničnu presudu.
- U postupku dokazivanja i podnošenja zahtjeva za odobrenje za rad Komisija će pregledati priloženu dokumentaciju i tada će se odlučiti hoće li prihvatiti ili odbiti zahtjev - kazao je Vučeković.
Za dobijanje odobrenja za rad skijališta, kompanija koja njime upravlja treba da dostavi i dokaz o registraciji.
Vučeković je najavio da će kontrole na sjeveru, posebno na Žabljaku i Kolašinu, biti pojačane tokom novogodišnjih praznika.
Prema njegovim riječima, postoje i ilegalne berze u Novom Sadu i Beogradu koje nude novogodišnje programe na Žabljaku i u Kolašinu.
- To ukazuje da je velika ponuda, a ograničen broj izdatih odobrenja za rad - kazao je Vučeković.
Turistička inspekcija će prije Nove godine angažovati sedam inspektora na Žabljaku i pet u Kolašinu.
- Nikada Crna Gora nije imala više registrovanih smještajnih kapaciteta, nego ove godine, oko 54 hiljade. Preko pet hiljada odobrenja izdato je ove godine - saopštio je Vučeković.
Siva zona se, kako je dodao, smanjuje, ali dok opštine ne urade popis stanova i kuća za izdavanja, ne može se pouzdano znati koliko je ležajeva u njima.
(Mina biznis)

bojo
19.12.2007, 15:30
Imate li informacije radi li zica gore i koja je konacna cena za ski pass?

wlad
19.12.2007, 19:06
Trebalo bi da radi 22-23 zato što je tada seminar MASIja (valjda se neće pešice penjati instruktori ;)):

http://www.montenegrointerski.org/index.php?akcion=show&catID=42

A "Vijesti" od pre 2 dana:

http://www.vijesti.cg.yu/vijesti_old/naslovna.php?akcija=advview&id=256285


NA SKIJALIŠTU SAVIN KUK NA ŽABLJAKU SVE SPREMNO ZA SEZONU

Fali samo snijeg

Žabljak - Na skijalištu Savin kuk samo nedostaje koji centimetar snijega, pa skijanje može da počne. Zaposleni na skijalištu, sa stručnjacima potrebnih profila obavili su sve što je trebalo na uspinjačama i ski-liftovima.
Šef skijališta Milorad Vuković kaže da za njihovu ispravnost posjeduju ateste izdate od nadležnih institucija i da je u toku procedura dobijanja upotrebne dozvole kod Ministarstva turizma.
Preksinoć je dopremljen iz Njemačke, a juče je počela montaža još jednog snjegotabača, čime su stvoreni uslovi da na našem najvećem skijalištu staze budu još uređenije.
- To je "Keisborerova" mašina od 270 konjskih snaga. Posjeduje frezu za snijeg, kao i dasku koja taj postupak ravnanjem finalizuje. Kupljene su i nove aluminijske gusjenice široke gotovo pet metara. Toliku širinu zahvata i freza.
Nijedan od snjegotabača koje imamo nema takve karakteristike. Snažnija mašina i veća kontaktna površina sa snijegom omogućiće savlađivanje i pripremu staza na ekstremnim usponima ovog skijališta - kazao je Vuković.
Cijena ski-pasa još nije utvrđena.
Radovan Grbović kaže da će do 20. decembra biti objavljen cjenovnik koji neće biti značajnije promijenjen u odnosu na prošlogodišnji, koji je dnevno iznosio 12, za nedjelju dana 70, a za cijelu sezonu 300 eura.
Iako skijalište još ne radi, na pet kilometara puta od Žabljaka do podnožja Savinog kuka, svakodnevno su snjegočistači ăCrnagoraputa" koji će se i ove sezone starati da putovanje bude bezbjedno.

O.P.

Da li u međuvremenu ima i dovoljno snega - neka kaže Daki :ok:

wlad
25.12.2007, 01:21
Decembar 22-23, Durmitor / Žabljak

Ovaj vikend na Savinom Kuku je protekao u otvaranju skijališta za sezonu 2007/2008, u isto vreme se održavao i seminar MASIja za ski i snowboard instruktore. Pored toga je skijalište radilo i za goste i turiste tako da smo iskoristili ta dva dana da otvorimo sezonu u Crnoj Gori i iskijamo se :).

Oba dana je sijalo sunce, ni oblačka, vetra nimalo ili minimalno. Ujutru temperature po -11c a posle zatopljenje, ali ne previše, tj. ceo dan je sneg bio suv i brz. Staze su bile odlično pripremljene i skijanje je bilo pravo uživanje.

Ski pass je ove godine 15EUR (dnevni), što je 25% poskupljenje u odnosu na prošlu godinu, novost je još jedan ratrag za tabanje staza. Iako postoji još jedan ratrag staze se ne tabaju u "levku", tj. gornji/strmiji delovi staza.

Najvažnije, snega je bilo dovoljno, kamenja nije bilo na stazi tako da su skije ostale netaknute ;). Čak je moglo da se skija i offpiste, i sa vrha žičare ispod stubova. Sneg na stazama odlična ocena, van staze u donjim delovima odličan "pršav" sneg. U gornjim delovima staze van piste je sneg bio izmešan (negde mekan, negde tvrđi sa "koricom" tako da je bilo "borbe" ;)).

U subotu uveče je bila žurka u Dakijevom kafiću gde smo se "resetovali" sa pivom od 8.5% alkohola ;).

A tu su i slike sa staze + poziranje ;)

http://vladika.com/wlad/ski/savinkuk22dec2007/

bojo
27.12.2007, 10:35
Lep vikend na Durmitoru,nema sta!!!
Hotel Jezara je fenomenalan sa super klopom i ljubaznim osobljem!!!
Malo jos da se poradi na stazama i bice super!!!
Ali je i ekipa jako bitna,pozdrav za sve skimanijake!!!

milos_pg_91
21.04.2008, 21:14
TURISTIČKA RAZGLEDNICA SA DURMITORA

ŽABLjAK - Prvog dan vikenda, u subotu, na Savinom kuku nije bio kao predhodnog, kada je na ovom skijalištu posjeta bila na zavidnom nivou, jer je juče padala prava proljećna kiša praćena pojačanim južnim vjetrom. Međutim iz Nju ski centra ističu da će snijega za skijanje na gornjem dijelu staza biti još najmanje mjesec dana. Za prvomajske praznike će se održati otvoreno takmičenje u disciplini slaloma tj. kup „Savin kukĆ. Organizatori ističu da se očekuje veliki broj takmičara iz Crne Gore, ali i iz okruženja. Žičare ovih dana u većoj mjeri koriste i grupe planinara kojih već ima po pojedinim destinacijama po Durmitoru, ali njihov broj lokalnim turističkim zvaničnicima je kao i dosad nepoznat jer još uvijek nema pravila kojim bi se oni obavezali prije nego što krenu u planinu da se prijave nadležnim opštinskim ili turističkim službama.


Izvor:http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Regioni&datum=2008-04-20&clanak=144298

Detaljnije, na sajtu Dana.. poz:sm018:

alexa
22.04.2008, 13:53
Milose, nemoj mi reci da ce biti jos skijanja na Durmitoru !?!?!? Doduse u subotu najavljuju padavine tamo

apax
11.05.2008, 13:54
Dobar Dan!

Da li es ima snjeg na durmitoru?

daki
11.05.2008, 17:59
Dobar dan
Ima!

milos_pg_91
03.06.2008, 17:13
Nije bas direktno vezano za ovaj topic, al ajd' :

ilm:"HENRIK ANGELL-SKIMISJONAREN" (SKIJANJE KAO MISIJA) Ambasada Kraljevine Norveške i kompanija Promonte, 20 maja 2008 godine u hotelu “Podgorica” priredili su prezentaciju, uz prigodan koktel, filma o Norvežaninu Kapetanu Henrku Augustu Angellu, koji je 1891 godine donio prve savremene skije u Crnu Goru na kojima je prošao od “Kotora do Durmitora i nazad”. Film obrađuje istoriju razvoja skijanja u Crnoj Gori, Norveškoj i Francuskoj kroz život i djelo Henrika Augusta Angella. U filmu se pominje i Prva škola skijanja na padinama Lovćena, koju je Kapetan Angell organizovao i izveo 1893 godine sa “Cetinjskim skijaškim društvom” na sto (100) pari skija koje je donio sa sobom u Crnu Goru. O filmu su govorili: gospodin Haakon Blakenborg, Ambasador Kraljevine Norveške, gospodin Kare S. Gustad, Izvršni direktor kompanije Promonte, gospodin Steinar Hybertsen, producent i direktor filma, gospodin Roy Andersen, autor scenarija. Asocijacija MASI, koja gaji pijetet prema Norvežaninu, je bila pozvana da prisustvuje od strane Gospodina Haakon Blakenborga, Ambasadora Kraljevine Norveške. Ambasador je poželio Ass. MASI uspjeh u daljem radu i još veću saradnju sa norveškom asocijacijom instruktora sportova na snijegu. izvor: Ass MASIdatum: 02.06.2008

Izvor:http://montenegrointerski.org/