PDA

Pogledati punu verziju : Bez titaniuma nigdje



stekan
10.07.2007, 20:24
Mnogo kvalitetnije i slobodnije ćete skijati ako znate da su vam zglobovi šake zaštićeni titanijumom, a ne tamo nekim karbonom ili sličnim bezveznim materijalima:

Još se ne zna ko je od koga prepisao zadaću: Leki (http://www.akswhistler.com/Leki%20Ski%20Equipment.html#Gloves) ili Reusch (http://www.akswhistler.com/Reusch%20Ski%20Race%20Gloves.html#Gloves)

nidza
15.08.2007, 23:12
Ovo uopšte nije loša ideja, ali da li je to stvarno neophodno?

Koje su cifre u pitanju?

BTW, ja ću tek ove godine kacigu da nabacim. ;)

wlad
16.08.2007, 00:34
Jeste ako skijaš na "kapijama" ;)

CrazyKong
16.08.2007, 08:23
A nije lose ni za tucu... :sm022:

stekan
16.08.2007, 09:11
A nije lose ni za tucu... :sm022:

Karbon je bolji za napad, a titanijum za odbranu.

Sapa
16.08.2007, 09:16
Dajde onda ipak taj karbon; Jer ko sto stara narodna kaze: Napad je naj bolja odbrana!

tataratira
16.08.2007, 11:54
čudi me da ne prave i drvene, kada smo već kod prošlogodišnjih diskusija

wlad
16.08.2007, 12:21
E sad, mi što se zalažemo za "prirodne" materijale pre ćemo da odaberemo kožu za rukavice (a ne drvo :D, drvo je za štapove, skije i eventualno kacige).

Vi koji ste za zaštitu prirode i životinja ćete naravno da se zgrozite na pomisao da je 3 bizona ubijeno za jedan par kvalitetnih kožnih rukavica! :sm021:

Dole gvožđurija i silikoni! Živelo drvo i prirodne :yay:

tataratira
16.08.2007, 12:32
živjelo drvo...timbeeeerrrr!

he he

Sapa
16.08.2007, 16:06
Apropo ovih ne dobronamjernih komentara na racun 'wood-core' evo vam malo novosti iz ski-industrije:

http://www.salzburg.com/nwas/index.php?article=DText/qt_06x43pc8zq-qkm94_9e1&img=&text=&mode=&section=pongau&channel=salzburg

Atomic biljezi 30% manje pred-narudzbi u odnosu na proslu godinu!

Tataratira, Skiman i ostali vjernici u 'nano-tehnologiju'; pukla vam firma skroz,
hehehe, svi ce te vi meni prec na javor, bukvu i 'rast.

PS
A jooj majko sad ce ih otkupit neki Kinezi, ali pozitivna stvar je da ce te tada te armirane betone moci da kupujete po cijenama koje objektivno i zasluzuju.
Vec vidim daske pardon betone sa naznakom: Atomic..........Made in China

Sapa
16.08.2007, 16:22
Apropo ovih ne dobronamjernih komentara na racun 'wood-core' evo vam malo novosti iz ski-industrije:

http://www.salzburg.com/nwas/index.php?article=DText/qt_06x43pc8zq-qkm94_9e1&img=&text=&mode=&section=pongau&channel=salzburg

Atomic biljezi 30% manje pred-narudzbi u odnosu na proslu godinu!
[/I]

PS2
U textu izmedju ostalog stoji da se ovi katastrofalni rezultati sto se porudzbina tice pripisuju losoj sezoni po pitanju snjega.
Mmmmm. Dal ce bit da je to u pitanju. Kontam da je to samo dio istine. Zasto drugi proizvodjaci nisu zabiljezili ovakav pad porudzbina???
Ovaj Atomic ima definitivno problem sa svojim betonskim imidzom :smoke:

stekan
16.08.2007, 16:23
Zakoni tržišta su neumoljivi.

Pročulo se da su ljuti Atomic korisnici nabavili Elanke, a široke mase samo slijede svoje uzore.

stekan
16.08.2007, 16:27
Ovaj Atomic ima definitivno problem sa svojim betonskim imidzom :smoke:

Sve dok Atomic korisnicima nije padalo na pamet da probaju Fischer, Elan ili Head, nije bilo problema. Oni koji su se usudili, bili su prijatno iznenađeni.

Flexon
16.08.2007, 21:48
Atomic puko ki sifon:bootyshak

tataratira
17.08.2007, 07:36
nema brže skije od Atomic-a, ima lakše za skijati/nositi
za skijaše sa specijalnim potrebama....nema takmičarske skije koja ima "servo"

stekan
17.08.2007, 16:54
Da li je slučajnost ili ne, ali juče je na najvećem svjetskom ski forumu pokrenuta tema o "padu" Atomica : http://forums.epicski.com/showthread.php?t=57815

Tu je nekoliko interesantnih komentara (npr. od HeluvaSkier-a).

Možda su pratili naše zezanje ovdje, pa pokrenuli sličnu priču.

skiman
17.08.2007, 17:45
He, he, he........vi se samo tješite. Sad ozbiljno: nigde nisem rekao, da su Atomic /racing modeli/ da padneš na dupe od njih. Kad če ih neki drugi proizvođać (moje mišljenje) uradit toliko kvalitetno i po cjeni po kojoj jih ja dobivam, promenit ču brand, tu nema dileme.....Kao što sam več jednom rekao: mene interesira cijena i kvaliteteta-sve ostalo je za mene ne bitno. A to, da treba racing model platiti istina je. Pa i ako odlučim kupiti neki RR model npr. Hondu CBR 1000 RR - u Repsol bojama, znam da ču taj model od običnog preplatit. Ako bi tu slušao neke, pa svi bi mi skijali samo na Elanu. Ali Elan je meni preskup:sm022: , zato vozim Atomic:ok: (a to sam več jednom napisao). Sad ako ih preuzmu kinezi.....baš me briga (ako ostane skija kvalitetna).:ok: Skiman

P.S. A racing modele (bilo kog branda) ču vozit tako dugo, dok ih budem mogao iskoristit do maksimuma. E kad me noge više neče slušat, tek tad ču promenit tip skije. Simple like that.......:sm011:

stekan
17.08.2007, 20:02
Skiman, kad bih ja mogao nabaviti Atomic skije po nižoj cijeni nego što nabavljam Fischer, Head ili Elan, vjerovatno bih skijao na Atomic-u. Jednom sam bio u takvoj prilici, kad je prijatelj radio u Atomic fabrici i nabavio SL:9 po povlaštenoj cijeni (on ih je kao radnik dobio po toj cijeni, a on ne skija). Skijama sam bio vrlo zadovoljan, ali ne i Race614 vezovima (http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=591)

Priča je više o "rastu" drugih, nego o "padu" Atomic-a i svodi se na tri stvari:
- percepcija koju neki brend ima kod ljudi
- kvalitet skija (a bogami i vezova)
- rezultati prodaje

Do nedavno je u glavama ljudi Atomic bio pojam skije kojoj niko drugi nije ni do koljena. Čak je i Atomicman sa gore spomenutog foruma kupio sebi Head skije, pa ga sad često u šali nazivaju Headman. Čovjek ima preko 4000 postova (a ja koji sam najdosadniji ovdje imam tek preko 800) i do skora je branio Atomic u svakoj prilici.

Nisu se Atomic skije pokvarile, već su drugi proizvođači napredovali, tako da je sada Atomic samo "jedan od", a ne više "jedini". A drugi imaju bolje, a laganije vezove. To je percepcija većine ljudi koji redovno prate sva dešavanja u vezi skijanja i ski opreme (a u tu hrpu trpam i sebe). Ljudi koji o skijanju razmišljaju desetak dana u godini i koji ponekad pogledaju na TV takmičenja Svjetskog Kupa će sigurno imati neko drugo viđenje.

Prodaja Atomic skija u prvoj polovini ove godine je 41% manja u odnosu na 2006: "Salomon's sales declined 8%, Wilson's 7%, and Atomic's 41%". I prednarudžbe za iduću sezonu su drastično manje. Podaci su sa zvaničnog izvještaja Amer Sports-a: http://www.amersports.com/amersports/main/article1.jsp
Sjećam se da sam nedavno negdje pročitao da je Fischer zbog velikog povećanja prodaje skija započeo gradnju novih kapaciteta. Znači, loša protekla zima nije svima bila jednako loša.

skiman
17.08.2007, 20:43
Gledaj sasvim jednostavno: te skije meni odgovaraju, nigdje ne tvrdim, niti nisam nikad tvrdio, da su najbolje. Ali za mene su najbolje, i nema čoveka na nijednom forumu, da me ubedi u suprotno.....Argumente sam u više navrata nabrajao. Pa sad vi slobodno dalje o padu prodaje i ostalim stvarima. Pogledajte rezultate za poslednjih 10 godina u World cupu. Pa normalno, da su ih ostali dostigli u tih 10 godina-ali im je dugo trebalo.....Dečki, radit sad neke ekonomske traktate:dontknow: - za mene bez veze, skijanje je ipak jednostavan sport: jedne skije, jedne pancerice, dva štapa, rukavice, brdo i sajla.....Drugo mi ne treba, mogu i na običnim drvenim, ako ih se ko seča. Raditi od opreme nauku, to nije za mene. Ako nešto trebam pogledam,potrežim neku stvar preko neke veze, da nije toliko skupa i kupim. A šta ču, kad mi stvar treba i to je moj sport...Titanium ili carbon na skijanju? Bezveze to mi treba jedino na motoru. E tu te stvari mogu jako koristiti, možda i spasiti ruke, glavu, kičmu. Na skijanju je to bez potrebe, kao što bi mi rekli, za šminkarenje.....:cool: Pa naziv teme je Bez titaniuma nigdje, zar ne??:ok: Skiman

Sapa
18.08.2007, 14:02
Ajde ba Skiman; ti bogami ko da si Slovenac pa sve konatsh nekako bukvalno :smoke:

Mislim, tj hocu da kajem, zvucis mi previse ozbiljno u ovom svom pledoajeu. Ja ti se uglavnom shprdam na racun tih Atomic-betona, a da sam reko da ne valjaju jok ja.

Jedan moj mnogo pametniji predak (zvao se ili Aca ili Drazen Petrovic-Njegos, ne mogu se sjetit, nije bitno) jednom je nedje uz meze&piche, kad su ga na konferenciji za stampu pitali dal da oruzje uvoze od Rusa ili od Amera, izmedju ostalog izjavio i sljedece:
"...A u ruke Mandushica Vuka svaka pushka bi' ce ubojita"::awm2:
Kontas ti sta je stihoklepac stijo da kaje?
Elem ko umije da skija on more da pravi furore i na tim drvenim daskama X-marke, al ako mu se moze sto da ne vozi i titanijumske ?
Pa nabaci i titanijumsku jaknu recimo marke Columbia i jedne titanijumske Reusch-rukavice i titanijumske Leki-scapove i bog da ga vidi; ko da je sad iz "Blade runnera' izaso, ha?
Nego mi smo pomalo postali dokoni ja tebi da kazem. Meni samo da je stat na te dacke nekog tamo 5-tog januara 2008; pa mogu bit iz koje god hoce firme, pa taman nek su i marke Volkl, model Gotama duzine 183 cm :sm017: :sm022: :) nista nije bitno samo nek se sssssskija.

skiman
18.08.2007, 19:47
Ajde ba Skiman; ti bogami ko da si Slovenac pa sve konatsh nekako bukvalno :smoke:

Mislim, tj hocu da kajem, zvucis mi previse ozbiljno u ovom svom pledoajeu. Ja ti se uglavnom shprdam na racun tih Atomic-betona, a da sam reko da ne valjaju jok ja.

Jedan moj mnogo pametniji predak (zvao se ili Aca ili Drazen Petrovic-Njegos, ne mogu se sjetit, nije bitno) jednom je nedje uz meze&piche, kad su ga na konferenciji za stampu pitali dal da oruzje uvoze od Rusa ili od Amera, izmedju ostalog izjavio i sljedece:
"...A u ruke Mandushica Vuka svaka pushka bi' ce ubojita"::awm2:
Kontas ti sta je stihoklepac stijo da kaje?
Elem ko umije da skija on more da pravi furore i na tim drvenim daskama X-marke, al ako mu se moze sto da ne vozi i titanijumske ?
Pa nabaci i titanijumsku jaknu recimo marke Columbia i jedne titanijumske Reusch-rukavice i titanijumske Leki-scapove i bog da ga vidi; ko da je sad iz "Blade runnera' izaso, ha?
Nego mi smo pomalo postali dokoni ja tebi da kazem. Meni samo da je stat na te dacke nekog tamo 5-tog januara 2008; pa mogu bit iz koje god hoce firme, pa taman nek su i marke Volkl, model Gotama duzine 183 cm :sm017: :sm022: :) nista nije bitno samo nek se sssssskija.
Kontam u potpunosti, pa nisam ti ja od juće.....:ok: Skiman

skiman
18.08.2007, 19:48
Kontam u potpunosti, pa nisam ti ja od juće.....:ok: SkimanBTW Gorski vijenac maybe.....

tataratira
20.08.2007, 07:43
računica je jednostavna, kako Atomic grize najjači dio kolača najviše mu i nedostaje

pa
i ja se osjećam pomalo kriv, ali kupio sam pancerice...nije do mene ,o

wlad
20.08.2007, 17:35
Ali cifre su izražene u procentima (relativno) pa ne utiče to što Atomic ima dobar deo tržišta......

@tataratira: ali si napravio negativnu kampanju - pa svi krenuli tvojim putem :ok: , sada traži % od Elana zbog skoka prodaje magfirea :)

Sapa
21.08.2007, 18:50
BTW Gorski vijenac maybe.....

Piii, pogodi od prve, svaka cast. :)

Sapa
02.09.2007, 21:01
Evo ga fat-ypus za 2008. Neki kazu da je ovo solidna allmountain skija, cak i sa ovom geometrijom.....

http://www.fat-ypus.com/home/tech.php

tataratira
03.09.2007, 07:43
bord na kvadrat

Flexon
03.09.2007, 17:40
na svaki prodani par skija ovi imaju dva skijasa koja sponzorisu
http://www.fat-ypus.com/home/athletes.php