PDA

Pogledati punu verziju : Ski Magare – dokaz Darvinove teorije o evoluciji



Strane : [1] 2

stekan
09.07.2007, 11:58
Evolucija je proces (a to znači da traje). Hinsan (čo’ek) od rođenja prolazi kroz razne faze. Prvo pelene i kenjanje u pelene, pa privikavanje na nošu, pa na WC školjku i na kraju umre od starosti, a da se još nije navikao da svaki put pusti vodu.

Slično je i sa učesnicima ovog foruma. Od prvih postova, do prvih upoznavanja, prvih zajedničkih skijanja, prvih zajedničkih ljetovanja do zajedničkog staračkog doma (poželjno na kakvom glečeru).

Ja sam trenutno u fazi magarovanja, tj. osjećam sa kao ski magare. A simptomatično (ovu riječ redovno koristim) je to da nisam i jedini. Kao što se muhe vole okupljati oko nečega, tako smo se i mi okupili oko zajedničke ljubavi (sjetiću se šta to bi). Prve kontakte smo uspostavili zahvaljujući ovom forumu i to uglavnom u periodu van skijaške sezone, a vremenom smo evoluirali u ski magarad. Ima nas i koji znaju skijati. Borderi su trenutno zastupljeni samo preko mojih juniora koji voze i skije i board.

Mi smo samo jedna neformalna ekipa zaljubljenika u skijanje koje žele da se druže i ljeti a naročito zimi. Svi smo ravnopravni, osim što sam ja najviši, a Hehehe ima najveći hupser. Nemamo organe, osim onih ličnih koji nisu za pokazivanje. Nemamo ni skupštinu, ali se redovno okupljamo. Jedino što nas razlikuje od ostalih ljubitelja zimskih sportova su klempave uši i dugačak rep (Oggy-jev je najduži, mislim na rep).

Zašto baš magare, a ne npr. kišna glista? Prvo pominjanje riječi magare je bilo rezultat iskrivljenog čitanja naziva Magfire cijenjenog proizvođača skija iz Begunja, jer su slova F i I zajedno ličila na slovo A. Koristim prošlo vrijeme, jer je izgled natpisa promijenjen za sezonu 07/08. A magare je jedna izuzetno plemenita životinja. Cijenjeni drug i gospodin Sapa je jednom negdje na ovom forumu napisao slijedeće:

Magarac je puno vise primjeran simbol pozitivnog skijaskog duha, nego sto bi se to na prvi pogled dalo naslutiti; obrati paznju na stereotipne karakteristike magarca:
1. Tvrdoglavost: Pravi skijas je uvijek tvrdoglav. Tvrdoglavost proistice iz optimizma-zelje da se skija, pa taman i ako za skijanje nema realnih mogucnosti. Stajati na daskama, bas u inat logici i vremenskim prognozama, e to moze samo pravi ski-magarac.
2. Snaga: Magarci ne samo da su tvrdoglavi no su i "nad-ljudski" jaki; vuku i tamo gdje drugi odustaju. Isto vrijedi i za prave skijashe.
3. Spretnost-stabilnost: Magarci su rijetke vuchne zivotinje koje s lakocom mogu i po 'kozijim stazama'. Sta bi jedan skijash sebi mogao drugo da pozeli nego da posjeduje takve kvalitete, da stigne na terene o kojima obicni smrtnici samo mashtaju. Eto npr. Konj; simbol brzine i elegancije, ali samo kad se radi o ravnici. Na terenima na kojima caruju magarci, se konj pretvara u nespretnu/nezgrapnu zivotinju. Meni kao ljubitelju offpist skijanja se bash svidja poredjenje s magarcem
4. Individualizam. Magarci mogu danima biti sami, na zabacenim mjestima, bez da imalo osjecaju nostalgiju za drustvom. Magarci su klasicni primjer zivotinja koje karakterishe stil: 'o sebi pri sebi'. Skijanje je individualni sport i nije bez osnova sebe usporediti sa jednim magarcem. Lijepo je skijati sa drustvom, ali bit sam sa planinom je poseban osjecaj; jedan od rijetkih momenata kad postajes svijestan samog sebe i svoje nistavnosti.
Barem kad se o ovom sportu radi nije ne umjesno i ne primjerno sebe zvati magaracem.
Dakle dobra vam sreca dragi moje kolege ski-magarci.

Nit’ šta dodati, a oduzeo sam samo pola zadnje rečenice. Rešpekt i kacigu dolje.

Prvo okupljanje ski magaradi se desilo u Doboju 28. i 29. aprila 2007. Zašto baš u Doboju? Sudbina je tako htjela.

Bilo nam je mnogo ubavo. Išli smo na Ozren da analiziramo neki roštilj, obišli smo tvrđavu a kod našeg domaćina druga Topa smo razmjenjivali šale i pošalice. Prisutni su bili Top, MunZe, Zorica, Nemanjus, Nina, CrazyKong, Markoos, Hehehe, Dex, Oggy i dakako moja neskromna malenkost.

Evo i par fotki sa tog okupljanja:
966
967
968
969

stekan
09.07.2007, 12:06
Elem, sinoć smo se vratili sa drugog magarećeg dvodnevnog okupljanja koje se zbilo na jezeru Perućac pored Bajine Bašte. Bilo nas je ukupno 18 (19 uključujući četveronožnog zemunca).
970
971

O utiscima sa oba okupljanja očekujem da se oglase ostala magarad.

Top
09.07.2007, 12:17
Evo da se ja oglasim odmah, sta reci nego da je bilo extra i da mi je drago sto sam vas sve vidio poslije duze vremena. A oprvom skupljanju ja necu da pisem jer sam ipak ja bio domacin pa da ne hvalim sam sebe :D

hehehe
09.07.2007, 12:17
... a ovi u gacama su neki skijasi, jel?

stekan
09.07.2007, 12:18
Još par fotki:
972
973
974
975

stekan
09.07.2007, 13:21
Meni je bilo fenomenalno na oba okupljanja, a supruga i klinci su oduševljeni proteklim vikendom.

Tope, tj. Neo, zaboravih da si ti na ovom forumu pod imenom Neo.

Za neupućene, to vam je ovaj momčina u sredini:
977

Djevojke, neoženjen je, zaposlen, stambeno obezbijeđen, voli sve što vole mladi!

munZe
09.07.2007, 14:35
Ja mogu sve najlepše da kažem...o ovom u sredini...mlad, manekenske gradje...obrazovan i useljiv...a od skora sam shvatio i da su medjudržavne granice za njega samo puka formalnost....te ni to nije beznačajna stavka za buduće udavače.... čovek je drugi Šengen...nenametljiv, a prodoran...
Osim toga...u Doboju se pokazao kao sjajan domaćin...igra tenis...ne pije , ne puši, ne duva, voli da skija i štedljiv je na šamponima za kosu.......svaki iole normalan otac, za zeta da ga poželi.
Ovog levo....koga zovemo Nemica (akcenat je na e, jer mu tako tepamo)...je rodjeni duplikat ovog prvog....ali je već „uhapšen“, od strane jedne bankarke iz Zg-a...i svi možemo da se zakunemo, da je njoj sekira upala u med...i da ju je Bog pogled’o, kad je upoznala Nemanju.....
Ovaj treći, desno, je takodje interesantan momak...za udavače....ni on nema poroke...osim što ustaje ko vampir u 4.00 i ide da peca...ali zato dosadu ubija čitanjem Repetitorija iz interne medicine....što znači...koke, navalite....budući Dotore je na draft-u.....
I svi ostali su sjajni i interesantni ljudi....s njima nikad nije dosadno...u svako doba dana i noći, s njima možete da zapodenete razgovor, na bilo koju temu....ukoliko ona ima veze sa skijanjem....To će vam naročito potvrditi žene, ovih oženjenih....njihov čest komentar je bio, tipa....“e sad mi je pao kamen sa srca, kad nisam jedina osudjena na propas’, da živim sa ludakom“.....moj dojam je ipak...da najviše vole da slušaju polemike o vezovima, naročito ako je juli...+40 i ako je ponoć....
......i taj Darwin, nije im’o pametnija posla

stekan
09.07.2007, 14:44
MunZe, s obzirom na tendencije sa nemiješanim brakovima na zapadu, dođe mi te malo žao što si ženjen, pored ovakvih prilika.

munZe
09.07.2007, 14:48
pa dobro...reci mi Stevo...kakva korist od žene...ako ne možeš ko čovek s njom da čavrljaš o Tyrolia vezovima...kad imaš nesanicu...oko 3 posle ponoći....
gde je tu smisao ...i poenta

stekan
09.07.2007, 14:53
pa dobro...reci mi stevo...kakva korist od žene...ako ne možeš ko čovek s njom da čavrljaš o Tyrolia vezovima...kad imaš nesanicu...oko 3 posle ponoći....
gde je tu smisao ...i poenta

Ili ako te pred zimu ne napomene: "Trebaš djetetu pojačati vezove na DIN 4. Naraslo je od prošle zime.". Ovako o svemu moramo sami razmišljati.

munZe
09.07.2007, 15:01
pa da...u pravu si....

i nijednu još nisam upoznao...da zna lepo da opegla skiju...posle voskiranja.....ko da su gaće i čarape, alfa i omega

stekan
09.07.2007, 15:30
pa da...u pravu si....

i nijednu još nisam upoznao...da zna lepo da opegla skiju...posle voskiranja.....ko da su gaće i čarape, alfa i omega

Evo ih 4 magareće supruge na jednoj fotki (peta je zastupljena na ranijim fotografijama):
978

CrazyKong
09.07.2007, 15:33
Evo ih 4 magareće supruge na jednoj fotki (peta je zastupljena na ranijim fotografijama):
978
Zaboravio si jedno magarece dete tj. ski magarence (4 god a vec pravi skijas)

stekan
09.07.2007, 15:35
Zaboravio si jedno magarece dete tj. ski magarence (4 god a vec pravi skijas)

Sorry, priča je bila o pegli i ženama.

D.I.M.
12.07.2007, 07:22
Svaka cast momci na izboru, ali ostaje nada i da ce nauciti da peglaju skije kako stp peglaju kosulje, osim ako to ne radite sami. Skije da, ali kosulje? Yx yx. :) xe xe

hehehe
12.07.2007, 07:27
Svaka cast momci na izboru...

Sta ti je iskusno oko.... Svaka cast i tebi... hehehe...

munZe
12.07.2007, 09:35
... osim ako to ne radite sami. Skije da, ali kosulje? Yx yx. :) xe xe

...e jesi djavolak...D.I.M.. :sm018: ...ništa ti ne može promaći...nego, evo nešto u njihovu odbranu, tek da naslutiš o kakvima dobricama se radi.....
....mene žena kad lema sa skijom, puna je obzira, pa gleda da nikako ne ošteti unutrašnju kantnu (rubnik)...zna kol'ko mi je važan taj deo skije, za izvodjenje pravilnog zavoja...
...a peglanje skije...naučiće...bitno da je shvatila prednosti karving-a
:sm019:
pozz D.I.M.

D.I.M.
12.07.2007, 10:37
...e jesi djavolak...D.I.M.. :sm018: ...ništa ti ne može promaći...nego, evo nešto u njihovu odbranu, tek da naslutiš o kakvima dobricama se radi.....
....mene žena kad lema sa skijom, puna je obzira, pa gleda da nikako ne ošteti unutrašnju kantnu (rubnik)...zna kol'ko mi je važan taj deo skije, za izvodjenje pravilnog zavoja...
...a peglanje skije...naučiće...bitno da je shvatila prednosti karving-a
:sm019:
pozz D.I.M.

Iskustvo je to. Pegla ova moja meni, ali peglam i ja njoj. Jedino ne bije, ali vice. :)
Poz munZe takodjer!

Sapa
13.07.2007, 16:10
Ili ako te pred zimu ne napomene: "Trebaš djetetu pojačati vezove na DIN 4. Naraslo je od prošle zime.". Ovako o svemu moramo sami razmišljati.

E pa sretno vam bilo objelodanjivanje ove vase "tovarne udruge"....(vratih se s sinjego mora-Jadranskog pa sam jos pod utiskom ovog srodnog juzno slovenskog jezika)...... privremeno sam u alpskim krajolicima zemlje Slovenije, ama snijega ni za lijeka......apropos dacke, probak i to cudo ono jest na vodi...i odusto sam brzo.....nije jedro za konzervativnog seljaka-kontinentalca.....
Vidim i vama bilo zelo loshe....e pa neka bash mi je drago, ako Onaj gore da pa da se dogodine druzimo na nekoj od egzoticnih balkanskih lokacija....:sm018:

stekan
13.07.2007, 16:49
Bio si svijetla tačka u mislima našim.

munZe
14.07.2007, 10:34
Bio si svijetla tačka u mislima našim.

....Štekan je kao i uvek, duševan čo'ek...pun obzira....

...dakle...Sapa....ako si neobično puno, štucao...6. 7. i 8.jula....to je prijatelju s toga što smo mi, neobično puno "ispirali usta" s tobom....pa Ti vidi

:sm018:

CrazyKong
16.07.2007, 09:26
Gledah juce izvestaj sa Toure de France...nije da volim biciklizam (kao neki ovde) nego voze po alpima pa da vidim dal se beli negde nesto....

I beli se, nego sta....zumirali su cak i jedan 6sed koji je radio.....ah lepote dok ljudi pedaluju uzbrdo... :)

Sapa
17.07.2007, 11:17
Gledah juce izvestaj sa Toure de France...nije da volim biciklizam (kao neki ovde) nego voze po alpima pa da vidim dal se beli negde nesto....

I beli se, nego sta....zumirali su cak i jedan 6sed koji je radio.....ah lepote dok ljudi pedaluju uzbrdo... :)


I haa crazy prijatelju i ja sam pratio tu etapu do u Tignes.....razbi hi oni Rasmussen, kad bi ja nako mogo pedalat po ravnom ko on uz one ledine na gore...:sm017: (Sem ako se nije ushprico necim, onda mu je od mene :sm008:)

http://www.letour.fr/2007/TDF/LIVE/us/800/index.html

PS
Pa moralo je bit nekog snijega kad su pichili u pravcu najveceg francuskog
glecera.

PS2
Za one koji nisu znali, ova etapa je vozena kroz, moze se slobodno reci skijasku Mekku Evrope: Duz ove route (ili u neposrednoj blizini) se nalaze naj veca evropska pa i svijetska skijalista kao sto su Troi Vallee, Espace Killy (finish etape) i Paradiski: u totatalu skoro 1500 km staza.

munZe
04.08.2007, 18:57
... k'o o čemu, Vi o tom Tignes-u

...ajmo onda u taj Tignes...ionako smo svi ...ZA

tataratira
07.08.2007, 07:34
http://www.ciklocentar.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=649.0;attach=1207; image

ljubi ga majka, isto rak da ima :smoke:

nek ste se vi brčkali, čekam vas :ski:

ps

http://www.net.hr/2007/07/24/0438007.28.jpg

Sapa
07.08.2007, 11:12
k'o o čemu, Vi o tom Tignes-u

Vala bash


...ajmo onda u taj Tignes...ionako smo svi ...ZA

Hajmo vala....u Januaru?

@tataratira

Rasmussen rulez!
Zao mi ga, otese mu zutu majcu, a nisu mu ni krivicu dokazali :sm008:

CrazyKong
07.08.2007, 16:18
Zao mi ga, otese mu zutu majcu, a nisu mu ni krivicu dokazali :sm008:

Svi su oni krivi i puni kojecega samo ponekog uhvate....

tataratira
08.08.2007, 10:54
svaki vrhunski sport je bolest, čovjek nije napravljen za te napore

stekan
29.08.2007, 10:54
Druže Tataratira, planiraj da 15.09. budeš sa nama na raftingu u BL. Biće magaradi, ali i drugih ljubitelja snijega.

I svi ostali zainteresovani su slobodni da se prijave ovdje, da bismo mogli sve isplanirati.

Aleksandar_D
29.08.2007, 12:08
Hi svima
Lepo se provedite na raftingu i nemojte mnogo da pijete :)
Pozdrav od Aleksandra (Furioso) iz 'naseg' Trs'a!

munZe
29.08.2007, 13:49
Jel učiš ti nesrećo....il samo bazaš po Net-u.....
:sm018:

pozz Furiozo

alpinista
29.08.2007, 15:29
Poz magarad,jel primate jos nekoga u to drustvo ski-magarad? Ja sam clan jednog planinarskog drustva koje je bilo fantasticno sve dok "predsjednik" nije osvoji najvisi vrh Anda i umislio da je veliki alpinista. Tada je drustvo izgubilo svoju prvobitnu "funkciju" a to je druzenje,zezanje,planinarenje, odnosno uzivanje u prirodi i njenim carima. U druetvo su dosli neki drugi ljudi,puni sebe,ljudi koji su vidjeli moguci profit u radu drustva,a takav rad se meni nije svidio. Tako sam i ja jedno,da kazem zalutalo magare, kome je skijanje i planina,odnosno priroda, vaznije od novca,a magare je ni manje ni vise zalutalo u Beograd.
Stekana i Nemanjusa vec poznajem a volio bih upoznati i ostale clanove.
Stevo izvini malo sam dosadan, ali moram opet da se pohvalim da sam "uslovno" vlasnik skije Elan SLX race Fusion Pro 165 cm 07/08 model, prosto obozavam da izgovoram ovaj naziv, i to sve zahvaljujuci tebi, jer ljudi da nije bilo Stekana ja bih iducu sezonu skija na nekim parmacima, zato Stekane hvala ti.
E da culi ste moju pricu,pa pitanje je: primate li me u druzinu?

alpinista
29.08.2007, 15:40
Druže Tataratira, planiraj da 15.09. budeš sa nama na raftingu u BL. Biće magaradi, ali i drugih ljubitelja snijega.

I svi ostali zainteresovani su slobodni da se prijave ovdje, da bismo mogli sve isplanirati.
Stekane ja sam zainteresovan, ali dali dolazim ili ne znat cu posle 5 semptembra.

hehehe
29.08.2007, 17:55
E da culi ste moju pricu,pa pitanje je: primate li me u druzinu?

Hmmm... u koju druzinu?

oggy
29.08.2007, 21:24
Pere Kvrzice? Merry men from the Sherwood forest?

U svakom slucaju, dobro si dosao u BL, da provjerimo jesi li i u camcu tako opasan kao na HCX :)

alpinista
30.08.2007, 07:37
Pere Kvrzice? Merry men from the Sherwood forest?

U svakom slucaju, dobro si dosao u BL, da provjerimo jesi li i u camcu tako opasan kao na HCX :)
Hvala Oggy, ako budem u mogucnosti u BL dolazim sigurno da provjerim gdje je rafting atraktivniji, na Tari ili na Vrbasu, posto sam na Tari bio u julu,a sto se tice za HCX,e brate ako sam bio "opasan" na onim parmacima zamisli kakav cu biti na zvjeri SLX.:ok:

tataratira
30.08.2007, 11:16
vidiš da traže levate da veslaju :)


kada savladaš skijanje idemo na veslanje he he
http://www.youtube.com/watch?v=3ezR-VJRiVg

alpinista
30.08.2007, 11:23
vidiš da traže levate da veslaju :)


kada savladaš skijanje idemo na veslanje he he
http://www.youtube.com/watch?v=3ezR-VJRiVg

Dobro druze ucitelju, nadam se da cete ove godine konacno da me naucite skijati, ako nista bar da se smijem zakaciti za bebi lift:ski:

tataratira
30.08.2007, 11:26
Fino sam ti rekao, ko prije stigne u cilj bolje skija. ;o)

alpinista
30.08.2007, 11:28
A klosaru jedan zar jos uvijk imas ovaj video?
Pa da to je i jedini pad moj koji si uhvatio i sad ga cuvas ko oci u glavi, kao trofej

Aleksandar_D
30.08.2007, 11:31
Jel učiš ti nesrećo....il samo bazaš po Net-u.....
:sm018:

pozz Furiozo

Ma ucim munZe glavu ne dizem:sm022:

Pojeli mi dzigericu ovi Italijani, a Italijanke jos vise

Pozzz

tataratira
30.08.2007, 11:50
izvini što te prekidamo u učenju ;o)

http://images.fotopic.net/ym9gyr.jpg

evo iz kataloga

alpinista
30.08.2007, 11:59
Oooooooooooo . . . e svaka cast majsotre, za ovu sliku imas pivce:dziveli: . Ovde ti je bila mirna ruka, iako sam isao ko nebesko vrijeme, alal ti vjera za ovo.:ok:

alpinista
30.08.2007, 12:01
Zamisli kad bude SLX na nogama ,kakav bi tek on trag ostavio, auuuuuuuuu brateeeeee . . .

stekan
31.08.2007, 20:50
Alpinista, dobro došao na okupljanje. Ni ja se nisam učlanio, pa ne trebaš ni ti. Bitno je da se osjećaš kao Ski Magare (uslov je da si bar jednom bio namagarčen).

Kasnim sa odgovorom, jer sam od srijede bio na Bjelašnici. Snijega nema. Nema ni Interneta. Ali ima novih hotela, hotelčina i apartmana. Ako sve to bude popunjeno na zimu, redovi za žicu će biti dugačkiiiiiiiiii. Koji nesrazmjer smještajnih i skijaških kapaciteta. Ali bar arhitektonski djeluje skladnije u odnosu na Jahorinu. Ono Jahorinsko šarenilo arhitektonskih stilova nema nigdje.

Za Bjelašnicu me vežu lijepe uspomene i uvijek mi je bila draža za skijanje od Jahorine. Staze na Jahorini su mi previše "izlomljene". "Četvorka" na Bjelašnici je bila zakon. Čitao sam, čini mi se na http://www.bhski.ba, da se radi na osposobljavanju dvosjeda i instalacija za umjetni snijeg. Na žalost, za iduću zimu ništa od toga.

daxxii
07.09.2007, 17:08
da li ce ti hoteli biti pustenu ove ski sezone ?
jaoooo .... zadnji put sam na bjelasnici bila '86 ili '87 .... tada su bili neki bungalovi i bas nam je bio super smestaj ... ima li tih bungalova tamo jos ... koliko se secam Bjelasnica je za to vreme imala jednu od najboljih spust staza u evropi .... :sm019:

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/d.gif http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/a-2.gif http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/x.gif http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/i.gif

stekan
07.09.2007, 20:50
Daxi,

Onih prekrasnih bungalova više nema. U blizini su sada novi apartmani koji su na prodaju. Više detalja na ovu temu pogledaj ovdje: http://www.bhski.mbhost.net/forum/index.php?topic=31.msg8118#msg8118

daxxii
08.09.2007, 10:54
hvalaaaa :sm019:

bitno je da bude snega, a sve ostalo cemo lako ;)

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/snowman2.gif

Flexon
08.09.2007, 15:13
sta ovo vidim 2200 KM za kvadratni metar
pa tu su ljudi stvarno izgorili po glavi
pa za tu lovu mogu da uzmem kvadratni metar na bilo kojem skijalistu :sm022:
pa cini mi se da su aspen i sun valey jeftiniji
jedina razlika je ta sto bjelasnica ima 0.00000001% njihovih skijaskih kapaciteta
pa za tu lovu je jeftinije planinu sagradit
hahahhahahahahahahahah
da nije smijesno bilo bi zalosno :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Flexon
08.09.2007, 15:18
ali sa druge strane nije to toliko skupo
kad drzava casti :cool:

stekan
16.09.2007, 18:43
Magarad su opet bila na okupu, ovaj put u Banjoj Luci (Banjaluci) i okolini. Gostima smo pripremili bogat sportsko-kulturno-zabavni program metodom "a kud ćemo sad?". Kako slike govore više od riječi, evo slika:
1036
1037
1038
1039

stekan
16.09.2007, 18:55
Ovaj 12-togodišnji junačina je skakao sa stijene u vrrrrlo hladan Vrbas (za razliku od njegovog oca koji nije htio ni da se pokvasi):
1040

Kako su na okupljanju bili predstavnici 3 države, uzeli smo aktivno (druga fotka) učešće na jednoj međunarodnoj manifestaciji:
1041
1042

Sapa
17.09.2007, 09:38
Rafting, pa medj'narodna ku'jna i to u Srbcu i Bardaci.....sta ko Shvica, bolje jadan bolje.........

munZe
17.09.2007, 19:34
....zapravo je na toj gastro fešti, zvezda programa trebalo da bude.....hobotnica na bosanski način,
...ali se u nedostatku :dontknow: mačaka, hobotnica i ostalog, priča svela samo na čorbanac, roštilj i prasetinu.....

bez'ze

Sapa
18.09.2007, 11:35
.......ali se u nedostatku :dontknow: mačaka, hobotnica i ostalog, priča svela samo na čorbanac, roštilj i prasetinu.....
bez'ze

Chorba, gico i rebarca ???...bash bez'ze. Dobro je da nisam bio.


:glavaozid

Aleksandar_D
27.09.2007, 16:01
Ciao Stekane,

Ako se secas trazio sam ti informacije sto se tice skijanja u A.
Medjutim:sm008: zbog raznoraznih desavanja niko zivi nije siguran da li moze da ide tako da mrtva kapa.:glavaozid
Cujem da idete u FR u decembru, blago vama:sm019:

Veliki pozdrav!!!!

stekan
27.09.2007, 16:08
Pozdrav i tebi Aco,

U međuvremenu sam sebi odradio rezervacije. Biće gore poznatih faca (sa ovog i http://www.skijanje.hr (http://skijanje.hr) foruma), a još se može naći pokoji apartman. Javi ako si kandidat.

Dobro si čuo, biće i Fr u decembru.

Aleksandar_D
28.09.2007, 09:53
Ehhh...da sam kandidat....javio bi se ja samo tako...

Citam postove o FR i ne znam gde se nalazim. Ala se tamo skijaaaa...:sm022:
U ponedeljak idem vozom do Ciriha pa cu se nagledati svajcarskih alpa i verovatno plakati u vozu:glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Pozzzzzzzz

Furioso
28.09.2007, 10:17
E konacno sam se i ovde registrovao pod mojim nick-om :smoke:

CrazyKong
16.10.2007, 12:56
Daklem, posle duzeg vecanja o destinaciji i nacinu putovanja organizovali smo prvo zajednicko magarece skijanje.

od 15.12 - 22.12 cemo biti u Les Menuiresu (les 3 vallees) za neupucene odmah malo ispod Val Thorens-a.

Iskopali smo vrrrrlllllooooo povoljan aranzman (155 -180 EUR) tako da nismo odoleli izazovu da se oprobamo na najvecem (a moguce i najboljem) skijalistu na svetu i tako otvorimo ski sezonu.

Grupa je od 20 ljudi iz KG, Obrenovca, BG, Doboja, BL, ZG i ide se licnim prevozom.

Pa nek nam je sa srecom. :)

wlad
16.10.2007, 13:00
Iskijajte se i za mene :ok: :yay:

stekan
16.10.2007, 13:00
Cijena uključuje apartmanski smještaj za 7 dana i 6-todnevni ski pass za sve tri doline. Možemo li za 6 dana obići 600km staza?

tataratira
16.10.2007, 13:09
uživajte :ski:

patak
18.10.2007, 21:09
Cijena uključuje apartmanski smještaj za 7 dana i 6-todnevni ski pass za sve tri doline. Možemo li za 6 dana obići 600km staza?
Onaj ko ne uspe ostaje na popravnom.

CrazyKong
22.10.2007, 10:59
Onaj ko ne uspe ostaje na popravnom.

Evo za treniranje
http://www.les3vallees.com/practical-aspects/itineraries.33/

Staze u 3d...jedino sto su vec predefinisane putanje...ali opet je vauuuu

Boolka
22.10.2007, 12:52
Nu chto voobshe nikto po Russki ne govorit??? :(

bobo
22.10.2007, 13:50
Evo za treniranje
http://www.les3vallees.com/practical-aspects/itineraries.33/

Staze u 3d...jedino sto su vec predefinisane putanje...ali opet je vauuuu

Ovo su samo dvije doline, šteta, al' nije loše malo istrenirati jer ako bude 6 dana magle najebali smo.

CrazyKong
22.10.2007, 15:41
Ovo su samo dvije doline, šteta, al' nije loše malo istrenirati jer ako bude 6 dana magle najebali smo.

Kako dve ? pa putanje idu po sve 3....

Kakva magla te spopala ??? ...prognoze kazu sunce 6,5 dana a snega kao u prici :ok:

bobo
22.10.2007, 15:57
Kako dve ? pa putanje idu po sve 3....



Do mene je, nisam izmjenjao opcije u dnu, bio sam u mislima negdje daleko od računara!

Sapa
30.10.2007, 10:48
Evo cujem via-via da se drug Arsenije ozbiljno priprema za putovanje u 3 Doline, nabavlja svu mogucu galanteriju, da bi tamo u giga/mega centru ostavijo utisak, tj upao u oci:
Ljudi iz Amlida kao da su 'majstora kome ne kisne alat' imali u vidu kad su pravili ovaj fenomenalni one-ski-quiver:

http://www.amplid.com/ski/chl.php

Nebi me cudilo da je nick zvani hehehe konsultovan kad su pravili grafiku ove mocne skije: Ima cak i Arsin potpis na skiji 'ARC'.
Arsenije sta reci, sa ovom skijom ces biti atrakcija ski-centra. :sm017:

stekan
30.10.2007, 10:49
Skija se savršeno slaže sa njegovom "Hupser" filozofijom.

Evo malo bolja fotka skija:
1133

Sapa
30.10.2007, 11:07
Stevo,
Da bi se stekao bolji dojam, koliko je ova skija pravljena po mjeri druga Arse, okaci i jednu fotku donje strane skija.........svaki dalji komentar je suvisan.

hehehe
30.10.2007, 11:16
Evo cujem via-via da se drug Arsenije ozbiljno priprema za putovanje u 3 Doline, nabavlja svu mogucu galanteriju, da bi tamo u giga/mega centru ostavijo utisak, tj upao u oci:
Ljudi iz Amlida kao da su 'majstora kome ne kisne alat' imali u vidu kad su pravili ovaj fenomenalni one-ski-quiver:

http://www.amplid.com/ski/chl.php

Nebi me cudilo da je nick zvani hehehe konsultovan kad su pravili grafiku ove mocne skije: Ima cak i Arsin potpis na skiji 'ARC'.
Arsenije sta reci, sa ovom skijom ces biti atrakcija ski-centra. :sm017:

A ovo su kao neke skije? Pih, pih...
Što rekle lale (naši Vojvodjani, ne tvoji pirgavi 'Olandezi)... za čega ove daske služe?



Skija se savršeno slaže sa njegovom "Hupser" filozofijom.


Što se tiče pop-arta predstavljenog na gornjoj ploči, mogao bih da stavim par primedbi... Neke stvari zbog mene ne moraju da postoje (sladoled je sasvim ok) ali fali jedna stvar, koju zbog važećeg zakona o zabrani reklamiranja duvanskih proizvoda, ne smem da pomenem ovde.
Elem, još od starog Rima je poznato da se dobro magare goji i dok pije vodu, tako da je hupser posledica faktora dobrote....
:sm021:

stekan
30.10.2007, 11:27
Stevo,
Da bi se stekao bolji dojam, koliko je ova skija pravljena po mjeri druga Arse, okaci i jednu fotku donje strane skija.........svaki dalji komentar je suvisan.

Zaiskali ste, evo vam ga (na engleskom: You asked for it):
1134

Sapa
30.10.2007, 11:30
[QUOTE]A ovo su kao neke skije? Pih, pih...
... za čega ove daske služe?

Ove dacke se zovu 'Holesterol". Simbol ovisnosti u svim mogucim oblicima, a ponajvise ovisnosti o bijelom prahu-puderu. Ovisnici koji pokusaju da se skinu sa 'bijelog' obicno pate od propratnih simptoma u periodu odvikavanja: gojaznost je jedna od naj karakteristicnijih propratnih pojava.
Elem skija sluzi samo i iskljucivo za gazenje 1og ili vise metara cistog netaknutog cjelca. Ovo ti je druze kad krenes u potragu za takozvanim: "face-shot".

btw. Da su mene pitali mogli su da okace i porciju cevapa i jednu gibanicu, ali valjda to nisu internacionalno prepoznatljivi simboli za holesterolski shot.


Što se tiče pop-arta predstavljenog na gornjoj ploči, mogao bih da stavim par primedbi... Neke stvari zbog mene ne moraju da postoje (sladoled je sasvim ok) ali fali jedna stvar, koju zbog važećeg zakona o zabrani reklamiranja duvanskih proizvoda, ne smem da pomenem ovde.

Dizajneri su se suocili sa istom problemom; cak i u zemlji Italiji je na snazi zakon o zabrani reklamiranja duvanskih proizvoda. Inace bi se na grafici vjerovtano naslo mjesta za fotografiju jedne 'niske drine'.

Top
12.11.2007, 13:41
Cijena uključuje apartmanski smještaj za 7 dana i 6-todnevni ski pass za sve tri doline. Možemo li za 6 dana obići 600km staza?

E ja cu ih sve obici, samo da javim da je viza legla, 3 doline eto me :yay:

Bata Bane
12.11.2007, 14:49
I tata bi sine:ok:

Sapa
13.11.2007, 15:51
E ja cu ih sve obici, samo da javim da je viza legla, 3 doline eto me :yay:

Ohooo! Pa ja to tek sad vidim.
Cestitam, cestitam za vizu, a i za izbor destinacije. "Malo" drndanja u ambasadi da bi se dobila viza s kojom se '
'kupuje' skipass za 600km zicama spojenih staza i stazica i 7 nocenja u LM i sve to, za manje od € 190 evra po osobi................isplati se se zaboravit ponos i malo se :bootyshak u ambasadi. heheheh.
Joooj Oggy!!!! Ima samo da te ganjam po cjelcu, (ako do tada padne neki solidan snjeg u Savoi), inace ce mo se, kako zasad stvari stoje, zajedno drndat po .benom 'umjetnickom snjegu'. :sm008:

Sapa
13.11.2007, 20:50
[QUOTE]Joooj Oggy!!!!

WTF :confused: Jooj Oggy :confused:
A rekli su mi da ne pijem kad vozim.....i ja opet.
Izvini Igore, do mene :sm022:

Kad smo vec kod Oggyja jel on ono bi ganja vizu za 3 D ili SSSR??? :sm011:

munZe
14.11.2007, 11:45
Ohooo! Pa ja to tek sad vidim.
Cestitam, cestitam za vizu, a i za izbor destinacije. "Malo" drndanja u ambasadi da bi se dobila viza s kojom se '
'kupuje' skipass za 600km zicama spojenih staza i stazica i 7 nocenja u LM i sve to, za manje od € 190 evra po osobi................isplati se se zaboravit ponos i malo se :bootyshak u ambasadi. heheheh.
Joooj Oggy!!!! Ima samo da te ganjam po cjelcu, (ako do tada padne neki solidan snjeg u Savoi), inace ce mo se, kako zasad stvari stoje, zajedno drndat po .benom 'umjetnickom snjegu'. :sm008:

...dakle Sapa...

molio bih te da ubuduće budeš precizan i nedvosmislen u izražavanju....naročito pri korišćenju skraćenica tj.kratica....
ako kažeš već da se skipass kupuje za 600 km.....ovi preko Drine će da pomisle da je ne daj Bože, u pitanju 600 Konvertibilnih Maraka..... :eek:

....mi sa istoka, uostalom, nikad da predjemo tih 20 kilometara do tog jebenog jagnjeta.... :sm022:

stekan
14.11.2007, 12:30
...molio bih te da ubuduće budeš precizan i nedvosmislen u izražavanju....

....mi sa istoka, uostalom, nikad da predjemo tih 20 kilometara do tog jebenog jagnjeta.... :sm022:

Ko je sad precizan i nedvosmislen? Nisu se svi vozili kroz BiH i na svaka 2km nailazili na tablu "Ja(g)njetina 20KM", a nikako da tih 20KM postanu 18KM, 16KM... Ovdje postoji razlika između KM i km.

Bata Bane
14.11.2007, 13:39
Licno sam zadovoljan tim jagnjetom:sm004:

oggy
14.11.2007, 14:32
[QUOTE=Sapa;23661]
Kad smo vec kod Oggyja jel on ono bi ganja vizu za 3 D ili SSSR??? :sm011:

Drang nach Oesten zavrsi Staljingradom, tako da mi preostaju samo ove tri dimenzije :(

hehehe
16.11.2007, 07:43
E ja cu ih sve obici, samo da javim da je viza legla, 3 doline eto me :yay:

Idem i ja!
viza mi je vžepu
viza mi je vžepu
viza mi je vžepu...

:sm021: :yay: :sm021:

Top
16.11.2007, 08:04
Cestitam cika Arso, pa da nas vide kad odemo tamo :yay::yay::bootyshak

stekan
16.11.2007, 08:22
Hebe se vas. A ja još nisam ni predao za francusku vizu. Legla mi je tromjesečna austrijska, ali ovaj termin ne upada u ta tri mjeseca.

Eeee, Gavrilo, Gavrilo, šta nam uradi.

boki04
16.11.2007, 12:29
ljudi zelim vam lepo skijanje i dobar provod u francuskoj
pozz za generaciju iz obrenovca

stekan
16.11.2007, 13:00
Hvala, Boki

hehehe
16.11.2007, 13:05
ljudi zelim vam lepo skijanje i dobar provod u francuskoj


Boki...ziv li si i jel gotova ta vojska vise? Mislim, imam utisak da si vec predugo tamo, zar ne?

plageton
16.11.2007, 21:57
Idem i ja!
viza mi je vžepu
viza mi je vžepu
viza mi je vžepu...

:sm021: :yay: :sm021:


A u kom termitu?

hehehe
16.11.2007, 23:50
A u kom termitu?

15.12-22.12

Krecha_86
26.11.2007, 13:00
15.12-22.12
Veliki Mitjo i svi ostali koji putujete u 3 doline....zelim Vam puuuuuunnnnoooo snega i da se odvalite od dobrog skijanja!!!!
:dziveli: :dziveli: :dziveli:

hehehe
26.11.2007, 13:15
E to je onaj mali Mitja koga ja poznajem... Hvala, takodje...

SkiBata
27.11.2007, 08:43
A šta, vas dvojica se niste upoznali do sad???:sm021::sm021: :sm022:

Anyway, Arso, tebi i ostaloj ekipi, srećan, bezbedan, udoban i brz put do Тревалеа (kako to voli da kaže jedan naš popularni sporCki komentator), snega na stazama... Pa, taman toliko koliko vam je i krecha poželeo i ni pahulju više! Skijanja 'noliko, za nas barem po jednu žicu i naravno, fotke, da imate корпус деликатес, a mi razlog da vas "mrzimo". :ok:

bojo
27.11.2007, 14:28
Srecan put,puno utabanih staza i hektolitar piva... i plavuse obavezno








www.skimanijaci.com

hehehe
28.11.2007, 07:45
Anyway, Arso, tebi i ostaloj ekipi, srećan, bezbedan, udoban i brz put do Тревалеа (kako to voli da kaže jedan naš popularni sporCki komentator), snega na stazama... Pa, taman toliko koliko vam je i krecha poželeo i ni pahulju više! Skijanja 'noliko, za nas barem po jednu žicu i naravno, fotke, da imate корпус деликатес...


Srecan put,puno utabanih staza i hektolitar piva... i plavuse obavezno


Hvala drugari, staracemo se da bude sve pod kontrolom



...i plavuse obavezno...


A ti mladozenja... zar vec mislis na to?

CrazyKong
28.11.2007, 10:25
Hvala na lepim zeljama....

Vama je vec dobroooo navejalo :ok: a nadam se da ce i u 3d uskoro....pa onda :ski:

Pozz

hehehe
28.11.2007, 11:47
... i plavuse obavezno


A da nisi mozda mislio na "plave" staze???

plageton
28.11.2007, 13:10
15.12-22.12


Sa nekom ekipom idem od 12.01.08. do 19.07.08. Znaci, vi cete da nam utrete put i da nam ispricate sve sto treba znati o... Trois Valee.

oddball
28.11.2007, 13:19
i ja se prijavljujem kao donkey

stekan
28.11.2007, 13:22
Sa nekom ekipom idem od 12.01.08. do 19.07.08. ...

Polugodišnja sedmica?

oddball
28.11.2007, 13:27
ima se - može se :D

bobo
28.11.2007, 13:31
Ne znam za ostale ali me Snow report iz LM čini nervoznim kao psa.
Plus povreda:glavaozid

Sapa
28.11.2007, 13:35
Ne znam za ostale ali me Snow report iz LM čini nervoznim kao psa

Nije sve u skijanju: ima i bilijar, tv-sala, bazen, grudvanje, pravljenje snjeska bijelica (od prestalog snjega), remi, anjc, setnje................:D

ps
a mogu i da te vuku zaprezni psi.

CrazyKong
28.11.2007, 13:53
Nije sve u skijanju: ima i bilijar, tv-sala, bazen, grudvanje, pravljenje snjeska bijelica (od prestalog snjega), remi, anjc, setnje................:D

ps
a mogu i da te vuku zaprezni psi.

ali ne moze da se roni u zaledjenom jezeru :eek:

to moze u Tignes-u......tako da smo odlucili da organizujemo odlazak i tamo ove sezone...:sm019:

pa moramo da probamo to ronjenje....a mozda bude i skijanja :sm022:

Sapa
28.11.2007, 14:19
[QUOTE]ali ne moze da se roni u zaledjenom jezeru :eek:

Ronjaj Krejzi ronjaj, kupi ce babo masku i peraja :smoke:


pa moramo da probamo to ronjenje....a mozda bude i skijanja :sm022:

Pa za ronjanje moze da se ode i na jadransko sinje more, ono jest da je 40tak stepeni toplije ali hu kers, ledeno je sigurno zesci kick. :ok:
PS
A esi se to ti pomirijo sa bilijarom i tv-salom u 3 D:dontknow:

plageton
30.11.2007, 15:29
Polugodišnja sedmica?

Pa znas kako je, kazu treba izvozati svih tih 600 km :).

daxxii
02.12.2007, 14:31
momci mogla bi neka kafa ?

nismo se bas dugo druzili ...

ja bas nesto nemam vremena za skijanje svaki vikend, ali bi bilo lepo da popijemo kafu na ski stazi pa makar i u BG :sm019:

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/40.gif

plageton
02.12.2007, 22:26
Ja sam u komsiluku...

bojo
03.12.2007, 14:40
A da nisi mozda mislio na "plave" staze???

Moje zelje Vi ostvarite!!!
Salim se naravno zelim VAMA puno sisatih plavusa!!!

CrazyKong
04.12.2007, 11:54
@bobo...nadam se da ti je prst bolje posto veju pahulje nemilice :yay: :yay: :yay:

A predvidjaju se i dalje padavine :ski: :ski:

bojo
05.12.2007, 13:35
@bobo...nadam se da ti je prst bolje posto veju pahulje nemilice :yay: :yay: :yay:

A predvidjaju se i dalje padavine :ski: :ski:

De si prijatelju?

bobo
05.12.2007, 13:47
@bobo...nadam se da ti je prst bolje posto veju pahulje nemilice :yay: :yay: :yay:

A predvidjaju se i dalje padavine :ski: :ski:
Kad je izdržao klanje svinja juče, izdržaće i Francusku!!

CrazyKong
05.12.2007, 15:10
Moje zelje Vi ostvarite!!!
Salim se naravno zelim VAMA puno sisatih plavusa!!!

Pozz bojo legendo :ski:

bojo
07.12.2007, 09:01
Pozz bojo legendo :ski:

Jesi dobro druze?

Sapa
13.12.2007, 15:41
Evo za treniranje
http://www.les3vallees.com/practical-aspects/itineraries.33/

Staze u 3d...jedino sto su vec predefinisane putanje...ali opet je vauuuu

Jooooooooooooooj! Evo opet gledam ove virtuelne 3 doline nigjde hlada nema, a suze se sam sljevaju niz obraze, kako je ovo zarazno i kako mi dira naj dublja osjecanja.
Vi odoste sutra vece, da bi vec pro-sjutra vozili ove route,ali zaprave, a ne virtuelno. Super programcic, nako cisto informativno-orjentacijonog karaktera, ovo je par od mogucih par stotina routa. Eh,
kako bi ja rado da sam s vami i da onda prodjemo ne bas po ovim zacrtanim stazama nego negjde pored, u neposrednoj blizini dje nema nikoga da skija............a jooooooj.
Krejzi, Vujo, Patak......dobih, vase brojeve telefona, cu vas redovno sms-iram, da cujem stanje iz prve ruke.
A u onu tamo subotu, kad budem prolazijo u neposrednoj blizini 3 D, cu i da vas pozovem i zazelim sretan povratak kuci
(a vi ako budete stjeli moci ce te u tom trenutku meni da pozelite otvaranje sezone u la Rosiere :sm011: )

Top
14.12.2007, 13:52
Ljudi sta da vam kazem, krenuo sam putem 3 doline na :ski::ski::sm018:

wlad
14.12.2007, 15:13
Srećan put i čekamo slike & utiske :ok:

munZe
14.12.2007, 15:48
...i da Bog da se usrali od skijanja :ski:

Top
25.12.2007, 07:59
Evo vratismo se zivi i zdravi i sta reci osim da nam je svo vrijeme bilo sunce i da je bilo fenomenalno. Zahvaljujem cika Crazy-ju za odlicnu organizaciju i svima za odlicno provedenih 7 dana.
Evo malo slicica a bit ce ih jos.

Top
25.12.2007, 08:55
Ovaj snimak je samo za Tataratiru, i obratite paznju na kraj snimka, u pitanju je Oggy.
http://www.youtube.com/watch?v=ciE2XjXPpgk :sm018::sm018:

CrazyKong
25.12.2007, 09:04
Sto neko rece usrasmo se od skijanja...

Bilo je odlicno...6 dana sunce na 1,5 m novog snega...
Staza onoliko...vecina nije ni obisla glavne staze u sve 3 doline (dok su se neki potrudili :sm019: )

Kvalitet staza....ko voli led bio je u problemu :yay:

Konfiguracija staza...svakakva...pretezno teze plave i crvene

Orijentacija staza .....svakakva...uglavnom severne, zapadne i istocne...poslalstica je popdnevno skjanje na suncem okupanim zapadnim stazama iznad LM.

Sve u svemu strasno...toliki izbor i raznolikost staza i liftova....ja sam posle dva dana krizirao da mi se ne skija vise...tj. bilo mi muka od kolicine :hair:

Ko nije isao , zahebao se :)

Top
25.12.2007, 09:06
Jos malo slikica....

Top
25.12.2007, 09:12
Eve ga jos malo

CrazyKong
25.12.2007, 09:39
A ja kao ne znam da okacim sliku ?

CrazyKong
25.12.2007, 09:40
Sledece godine dolazimo avionom...pravo na 2000 mnv :sm017:

CrazyKong
25.12.2007, 09:41
"A ovo su neki cobani, budale " :bootyshak

wlad
25.12.2007, 09:58
Svaka čast ljudi :). Ali nije u redu sada da nam pravite zazubice ;) :D

bobo
25.12.2007, 11:50
Evo mali doprinos foto galeriji.
Dubok naklon, zahvala i poštovanje Crazy-ju, svi znamo zašto.
Ostalima, nadam se da ćemo se u sličnom sastavu uskoro naći, ekipa je bila odlična ( još malo pa dobra kao šumadijsko vino, poseban pozdrav Draganu i Vladi).

bobo
25.12.2007, 11:58
Nadam se da nije bilo naknadne štete po povratku kući, izgubljenih novčanika, neprežaljenih kačketa i ljutih žena.
Još malo slika:

bobo
25.12.2007, 12:04
Redom:
1.Sviće zora u Les Menuires-u
2.Vjetar, ali ništa strašno
3.Pogled na Meribel Gornji

bobo
25.12.2007, 12:13
Još ovo i neću više. Ova prva je zadnja zica, bukvalno, Becca se ugasila, 16:35, nikoga nema, petak, iduće jutro palimo kući. Neponovljivo (za sada)!!!

munZe
25.12.2007, 13:34
..... e Gorane

Konju jedan..... :glavaozid :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Top
25.12.2007, 13:53
Nisi ti konj, ti si magarac :bootyshak

Milos011
25.12.2007, 14:24
Pozdrav za ekipu iz Banja Luke

Slike su vam za razgledicu.

Bilo je stvarno neponovljivo

POZZ

CrazyKong
25.12.2007, 15:15
A moje slike su za sta ??? :awm2:

Sad cu da okacim onu sa Combe de Caron gde si u ne bas zgodnom polozaju :eek:

Milos011
25.12.2007, 15:30
E sad, nije u redu.......

Takvi sadrzaji su valjda zabranjeni na ovom forumu

Ispravljam se

Crazyjeve slike su najlepse, najkvalitenije, sa najvise snega......
A tek klipovi....................

Bata Bane
25.12.2007, 16:29
Ma nista vam ne verujem sve je ovo PHOTO SHOP:glavaozid :glavaozid :sm022:

Top
26.12.2007, 07:35
E sad, nije u redu.......

Takvi sadrzaji su valjda zabranjeni na ovom forumu

Ispravljam se

Crazyjeve slike su najlepse, najkvalitenije, sa najvise snega......
A tek klipovi....................

A moje nevaljaju, e sad cu ja da kacim onu sa Combe de Caron :bootyshak

tataratira
26.12.2007, 07:36
Ovaj snimak je samo za Tataratiru, i obratite paznju na kraj snimka, u pitanju je Oggy.
http://www.youtube.com/watch?v=ciE2XjXPpgk :sm018::sm018:


uštelio se ovaj salto :sm011:

oddball
26.12.2007, 08:43
a šta, kao, nisu takve staze na kopu, a?! :rolleyes:

ma šalim se, vidim da je bilo extra zezanje. samo da me prođu ovi
studentski dani i obaveze pa se nadam da ću i ja imati čime da se
hvalim sledeće godine. a za oggyja... hihi... znam kako mu je.
bobo: reci koliko je dobro kada uhvatiš sam kraj, prazne staze,
zujiš između ratraka, sunce zalazi i nikog na stazi.

ljudi, samo napred!

plageton
26.12.2007, 11:05
Mislim, sta reci koliko nas je ovo sve obradovalo. Normalno, najvise one medju nama koji se spremaju da idu u Les Menuires u nekom od narednih (januarskih) mandata.

bobo
26.12.2007, 11:32
a šta, kao, nisu takve staze na kopu, a?! :rolleyes:

ma šalim se, vidim da je bilo extra zezanje. samo da me prođu ovi
studentski dani i obaveze pa se nadam da ću i ja imati čime da se
hvalim sledeće godine. a za oggyja... hihi... znam kako mu je.
bobo: reci koliko je dobro kada uhvatiš sam kraj, prazne staze,
zujiš između ratraka, sunce zalazi i nikog na stazi.

ljudi, samo napred!

Ratraka nije još bilo, izlaze oko 6. Vjerovatno je najbolji opis dao Šone, prvi sa lijeve strane na prethodnoj slici, u potpunoj tišini na vrhu od 2700m čuje se samo kako dišemo. Pita nas on:"Čujete li ovaj zvuk?" Mi ga blijedo gledamo:"Koji zvuk, čovječe, ovdje je grobna tišina?".
A Šone kaže:" Zvuk gotive!! "

oddball
26.12.2007, 23:27
taj rad :ok:

Bata Bane
27.12.2007, 16:50
Ma dajte bre ljudi ovo ne postoji, ovo su oni slikali Divcibare i Kopaonik, a ona pista za avione je na Ponikvama kod Zlatibora ki ki ki ki ki:sm021:

oddball
27.12.2007, 18:22
sve je to, bata bane, montaza :D

boki04
28.12.2007, 18:13
nemam reci slike su kao sa razglednica,zavidim vam,dok ste vi skijali ja sam sluzio otadzbini u vojsci.
ali bice prilika drugi put

plageton
29.12.2007, 18:00
Boki, moze neka slika iz vojske? :)

oddball
30.12.2007, 00:39
http://i30.photobucket.com/albums/c317/dyape_zmay/zimovanje1.jpg

evo moje :D

boki04
05.01.2008, 12:19
saljem sliku cim odem kuci ovo vam pisem sa mobilnog

daxxii
12.01.2008, 13:20
nekultura manijaka : ukinu mi pristup njihovom forumu iz samo njima znanog razloga, ok njihov sajt njihovo pravo, ali da onda zloupotrebljavaju broj telefona koji im se ostavi prilikom registracije i smaraju me SMS reklamama ... to se zove uznemiravanje ... da li da ih prijavim ili ce sami da me izbace sa spiska SMS-ova koje salju ?

momci kad ukidate profil ukinite ga u potpunosti ... dakle moj broj telefona molim da ne koristite u cirkularnim SMS porukama !!!

ako nemate kome da prodate aranzman ja sigurno nisam zainteresovana da sa vama putujem 36 sati i maltretiram se u spavaonama od nn osoba u koje smestate ljude kako vama dune a obecali ste im da mogu da izaberu ...

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/magare.gif

Symon
12.01.2008, 14:38
Pa to je bar lako resiti promeni broj :sm022:

daxxii
12.01.2008, 14:47
ti mora da si jos mali ako mislis da je to resenje ... a u ostalom manijak si pa ti je mozak ispran ... ali ako i kad budes uspeo da se oporavis sve ce ti biti jasno ...

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/magarence-4.gif

Symon
12.01.2008, 16:52
Ako uspem kao ti? Tako pametna. Ovo mi lici na uciteljice uciteljice ukrali su mi p.... ja samo dam realan predlog i odma krece "ispiranje mozga" i tralala

wlad
12.01.2008, 20:07
@daxxii: promeni i ime, i prodaj stan kako bi promenila adresu ;). Bolje da si postavila poruku na temu manijaka.

Buda
13.01.2008, 00:46
nekultura manijaka : ukinu mi pristup njihovom forumu iz samo njima znanog razloga, ok njihov sajt njihovo pravo, ali da onda zloupotrebljavaju broj telefona koji im se ostavi prilikom registracije i smaraju me SMS reklamama ... to se zove uznemiravanje ... da li da ih prijavim ili ce sami da me izbace sa spiska SMS-ova koje salju ?

momci kad ukidate profil ukinite ga u potpunosti ... dakle moj broj telefona molim da ne koristite u cirkularnim SMS porukama !!!

ako nemate kome da prodate aranzman ja sigurno nisam zainteresovana da sa vama putujem 36 sati i maltretiram se u spavaonama od nn osoba u koje smestate ljude kako vama dune a obecali ste im da mogu da izaberu ...

http://i149.photobucket.com/albums/s77/daxxii/magare.gif




Auu kakav ton zbog jedne poruke:dontknow: Da stižu svaki dan pa da te razumem ali 3-4 poruke godišnje mislim da ne mogu nikog da smore. Uostalom to si mogla da rešiš na sajtu ili da pozoveš nekog od nadležnih SKI MANIJAKA da izbriše tvoj broj telefona ili je poenta u nečem drugom :confused:

Symon
13.01.2008, 07:46
Budo bato ma ispran nam je mozak ne razumemo mi to ali kad se oporavimo sve ce nam se kasti...


P.S.Kako gura Stara nema snega neda nam se :sm018:

SkiBata
13.01.2008, 21:53
Već sam odgovorio daxxii u onoj drugoj temi na ovom forumu, al' ajd' i ovdi. Radi se o običnoj pogrešci tehničke prirode. Dovoljno je da pošalje SMS ili mail sa zahtevom da bude skinuta sa mailng/SMS liste i problem rešen. Nema potrebe za dizanjem bilo kakve frike oko toga. I još jednom izvinjenje svima koji su primili mail ili SMS a u međuvremenu su se odjavili s našeg forma. Toliko o tome.
Snega ima, skija se, ajmo o nečem drugom.
Slike iz FR su STRAOBALNO DOBRE! Vidim da je skijanje bilo vrhunsko, momci, šta da vam kažem...

Markoos
17.01.2008, 18:56
Hvala Bato, hvala, pozzz za najboljeg skribomana medj` fotografima i najboljeg fotografa medj` skribomanima :sm018::ski:

Top
21.01.2008, 12:18
Evo slike iz 3 doline www.skimagare.info/gallery

CrazyKong
30.01.2008, 08:50
qq...niko rec da napise vec celu nedelju :hair:

Bar da se neko pohvali da ide u It.... :ski:

nidza
30.01.2008, 12:03
Evo ja idem, ako me ne zezneš. :D

Nemaš pojma koliko se radujem, samo ne znam još da li da nosim foto opremu ili ne, žestoko se lomim. Da li se u potpunosti prepustiti uživanju, ili to ovekovečiti na najvalitetniji mogući način, pitanje je sad. ;)

Top
30.01.2008, 12:54
Pa normalno da ces da nosis opremu a i da uzivas :)

Sapa
30.01.2008, 17:20
Da li se u potpunosti prepustiti uživanju, ili to ovekovečiti na najvalitetniji mogući način, pitanje je sad.

Ih. Znam o cemu pricas. To je stvarno velika dilema. Dodje mi 1000X da stanem, da skljocnem, da ovjekovjecim to odusevljenje. Naj cesce ne uspjeva to da se docara, a trazeci pravi ugao, kadar......zaboravim da ceifim. Zato vec godinama ne nosim ozbiljnu kameru na skijanje (samo se zaebavas s tim). A fotografije napravljene na mobilnom nekad iznenade kvalitetom ;)

nidza
31.01.2008, 01:53
Ma foto ranac ima 11 kila, to je glavni problem. 'ebo mobilni, nego je dilema, džepni od 200 grama, ili "torbni" od 11 kila. :D

Sapa
31.01.2008, 10:18
, ili "torbni" od 11 kila. :D

Ma kad je bal nek je maskenbal.
Nego el ti treba jedan zaeban Dakine ruksacic, bas, bas za te stvari. cjena 'sitnica' ;)

nidza
31.01.2008, 12:51
'el bolji od ovog?
http://pic.big5.anhuinews.com/0/01/28/97/1289716_445096.jpg

Sa all-weather kapuljačom:
http://www.cyberphoto.fi/lowepro/slingshot300_cover.jpg

Sapa
31.01.2008, 13:12
Mislim da nije ni blizu po korisnom prostoru. Btw. u ovaj ode sve na ledja, koristi ga neki border-fotograf koji ga krkaci po vuko..binama.........nije ni bitno. TI si sa tim gadgetom spreman i za Afganistan a i za Dolomite :-)

A cekaj to si ti sliko na grud'ma i to ide na ledja...............ma super je, tebi boljse ne trebuje, kontam.

Bata Bane
31.01.2008, 16:35
'el bolji od ovog?
http://pic.big5.anhuinews.com/0/01/28/97/1289716_445096.jpg

Sa all-weather kapuljačom:
http://www.cyberphoto.fi/lowepro/slingshot300_cover.jpg

Brate svaka ti cast, majstor svog zanata:yay:

Tadija_91
31.01.2008, 16:57
Au
koliki treba stomak da drzi protivtezu svemu ovome...
:D

stekan
31.01.2008, 17:13
Vidim, oprema je marke NIKO ko ON.

nidza
31.01.2008, 17:46
LOL, nisu to moje fotke, ja imam KENJON.

Enivej, poenta priče je da, prijatelji Magarci, ako neko oće u svom rancu da vucara po' kile vode, čokoladice i duks, ja bih bio jako srećan, jer bih možda mogao da vucaram sve to na leđima - mislim imam u čemu, videli se moju torbu, nego je problem što na mojih 80kg, još 11kg će da napravi popriličan projektil za moje slabašne nogice i amaterske skijice.

Sa druge strane, proizvod moje žrtve bi svakako bile ovakve http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Panning/HI_RES/th_TT-bigcopy.jpg (http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Panning/HI_RES/TT-bigcopy.jpg)
fotkice, samo sa vama u glavnoj ulozi i snegom okolo...

E, sad, da li je vredno žrtve ili ne, i čije sve, pitam se sad. ;)

stekan
31.01.2008, 18:02
Zašto se za magarca kaže i tovar? Pa da bi teglio rance po Italiji.

nidza
31.01.2008, 20:25
E, a da mi lepo odemo u tu Italiju na dobro zezanje, a za fotkanje spičimo neki vikend bilo gde, i da se razbijemo od fotkanja? :) Ja se samo bojim da ću propustiti priliku da ponovo sretnem neke nove ljude koje sam do sad video sam ovde i još neke sa kojima sam proveo fenomenalnih nedelju dana na Brezi 2005.

Stvarno ne bi bio problem da nije ovoliko teško. Šteta ne iskoristiti neki priliku (ne mora ova) da se naprave vrh akcione fotke, kad već imamo sa čime? :) Ae mislite o tome, s obzirom da je krajnje nesebično od mene, jer mene neće biti na tim fotkama. :)

wlad
31.01.2008, 20:35
Moraćemo sa tobom da organizujemo jedan "frirajd sešn", ali kod nas, kad padne velik sneg za 10 dana :D.

nidza
31.01.2008, 23:03
Eh, za 10 dana sam ja u Banskom, i nosim verni đepni Fuji. :) Ne'am blage veze gde možemo frirajd da vozimo ovde? Može između Gobelja, i levo od sidra na Gvozdcu, mada je to parče dosta kratko.

Ja sam uvek za. Gledaću da gađam neki vikend kad tamo bude neko takmičenje, moram da upotpunim portfolio i tom vrstom fotografije, pa bi mogli da spojimo lepo i korisno. :)

hehehe
01.02.2008, 08:47
LOL, nisu to moje fotke, ja imam KENJON.



Ne kaze se КЕЊОН, nego слиКАНОН.

Tek da se zna:)

stekan
01.02.2008, 08:54
Ne kaze se КЕЊОН, nego слиКАНОН.

Tek da se zna:)

To je k'o ono: Ko peva operu? Peva Roti.

Tadija_91
04.02.2008, 10:21
Ne'am blage veze gde možemo frirajd da vozimo ovde? Može između Gobelja, i levo od sidra na Gvozdcu, mada je to parče dosta kratko.

Ovo je staza lavina(valjda ju je lavina prosekla pre nekoliko godina) koja se nalazi negde kad se krene sa vrha Karamana. Ja sam je slikao kad sam isao precicom jaram-gvozdac (cisto da ne bude zabune da sam se spustio:D). Odozdo izgleda dosta opasno. Moglo bi jos da se vozi na potezu stare duboke(ali sam ja skeptican po pitanju razminiranja). Ova druga slika je od pre par godina dok jos nije bilo razminirano.

Sapa
04.02.2008, 11:06
Ovo je staza lavina(valjda ju je lavina prosekla pre nekoliko godina) koja se nalazi negde kad se krene sa vrha Karamana. Ja sam je slikao kad sam isao precicom jaram-gvozdac (cisto da ne bude zabune da sam se spustio:D)..........

Uh, dobarrr !!! Jel to Kop?

Tadija_91
04.02.2008, 11:10
Uh, dobarrr !!! Jel to Kop?
Jeste, Kopaonik je. Dosta je strmo. Po licnoj proceni 45+ stepeni.

Sapa
04.02.2008, 11:18
Jeste, Kopaonik je. Dosta je strmo. Po licnoj proceni 45+ stepeni.

Pa ko kaje da tamo ne moze freerideeeee!!!! Kad probas, mozda ce ti se uciniti manje strmo bez obzira na realni nagib u postotcima i stepenima :sm004:

Tadija_91
04.02.2008, 11:24
Pa ko kaje da tamo ne moze freerideeeee!!!! Kad probas, mozda ce ti se uciniti manje strmo bez obzira na realni nagib u postotcima i stepenima :sm004:
Moze freeride, al' ako mi pozajmis Foil :sm021:.

Sapa
04.02.2008, 11:33
Moze freeride, al' ako mi pozajmis Foil :sm021:.

Kako stoji situacija, ne bi me cudilo da ti ih dogodine bas, bas i pozajmim.

Ma moze i ta fischerica tuda komotno, kad onako skaces po onim shtangama, kako bi to tek islo preko onih borica.
btw. skijanje po onako mladoj shumici je strogo zabranjeno, jer se stete vrhove mladih stabljika pa dvro sporije raste. Ne znam jel i tamo slucaj, al kad je snowskuter vrsta domace zivotinje, bi ce da za mlade stabljike niko i ne mari :dontknow:

iko
04.02.2008, 12:16
Ovo je staza lavina(valjda ju je lavina prosekla pre nekoliko godina) koja se nalazi negde kad se krene sa vrha Karamana. Ja sam je slikao kad sam isao precicom jaram-gvozdac (cisto da ne bude zabune da sam se spustio:D). Odozdo izgleda dosta opasno. Moglo bi jos da se vozi na potezu stare duboke(ali sam ja skeptican po pitanju razminiranja). Ova druga slika je od pre par godina dok jos nije bilo razminirano.

Tu cesto ume da se pojavi lavina. Lepa je za voznju. Najlakse je da krenes sa vrha Gvozdca.
Dobro je i izmedju Duboke 2 i Krcmara.

Tadija_91
04.02.2008, 12:19
Dobro je i izmedju Duboke 2 i Krcmara.
ne znam sta je izmedju D2 i krcmara :sm006:
Verovatno si mislio na staru duboku tj izmedju zice duboka 1 i krcmara tj izmedju vrha Suvo rudiste i Pancicevog vrha.

iko
04.02.2008, 12:35
ne znam sta je izmedju D2 i krcmara :sm006:
Verovatno si mislio na staru duboku tj izmedju zice duboka 1 i krcmara tj izmedju vrha Suvo rudiste i Pancicevog vrha.

Da pogresih, ono parce izmedju Duboke i Krcmara.

plageton
04.02.2008, 12:52
Ako je to ono mesto koje ja mislim da jeste, za njega je vezana jedna lovacka prica.
Tu lavinu je navodno izazvao sef GSS-a na Kopaoniku vozeci of-pist, posle cega je i citav lokalitet dobio neformalno ime po tom sefu.
Meni je to sve zvucalo krajnje cudno posto tako velike lavine nisu bas tipicne za Kopaonik, al na kraju su me ubedili.

wlad
04.02.2008, 13:35
Pa ko kaje da tamo ne moze freerideeeee!!!!

Naravno da može, planina ko planina, uvek ima za off-piste :sm004:

Taj prosek kroz šumu zaista deluje karakteristično za "krčenje lavine"...

Tadija_91
04.02.2008, 14:38
To je 100% bila lavina, na dnu su cak i debla koja je odnela. Sledeci put cu i to da slikam.

wlad
07.02.2008, 15:41
Drug Wlad kolko je meni poznato nije clan udruzenja skimagaradi pa mu ...

Što jes' jes', članarinu udruženja nisam platio :dontknow:

Nego, kada ćeš ti da sazoveš skupštinu??

Sapa
07.02.2008, 15:42
Nego, kada ćeš ti da sazoveš skupštinu??

Nista ne kontam :sm006:

wlad
07.02.2008, 15:50
Ajde, ajde, vodiš udruženje a sada ne kontaš :).

Sapa
07.02.2008, 15:51
Ajde, ajde, vodiš udruženje a sada ne kontaš :).

Pa zato ga i vodim, da nebih morao da kontam o cemu se tu zapravo radi.... :eek:

Sapa
07.02.2008, 16:21
Treba te vrsnog instruktora, vodica, jednom rijecju experta za skijanje, mozda je ovo rijesenje:


http://www.youtube.com/watch?v=5WIP1LMEb-k :sm011:

Top
08.02.2008, 08:34
Što jes' jes', članarinu udruženja nisam platio :dontknow:

Nego, kada ćeš ti da sazoveš skupštinu??

Moram da se umijesam, jer ovo nije nikakvo udruzenje, a kome nije jasno sta je nek pogleda www.skimagare.info

stekan
08.02.2008, 08:56
Dobro si. Ima veze sa druženjem, ali nije udruženje.

Sapa
08.02.2008, 09:17
Dobro si. Ima veze sa druženjem, ali nije udruženje.


Udruzenje sa ogranicenom odgovornoscu ????

stekan
08.02.2008, 09:18
Udruzenje sa ogranicenom odgovornoscu ????

Ima i takvih.

patak
08.02.2008, 10:54
Ma to je jedno obično krdo magaraca.
...I patki.
...itd...

Sapa
08.02.2008, 11:29
Ma to je jedno obično krdo magaraca.
...I patki.
...itd...

Ma to su neke budale, chobani.

wlad
08.02.2008, 17:09
Zato sam i rekao da Sapa treba da sazove skupštinu :D.

Nemanjus
06.03.2008, 12:30
Magareća družina putuje u Italiju na skijanje 29.3.-05.04., a oslobodila su se 2 mesta u 2-krevetnom apartmanu. Obezbeđen je prevoz autobusom.
Ako ima zainteresovanih, kontaktirajte me na pvt.

:sm018:

vujche
11.03.2008, 06:36
Zbog iznenadnih ispita na faxu,pojavilo se jos jedno slobodno mjesto za skijanje u Italiji od 29.03-05.04.Zainteresirani nek se jave na PP.

Sapa
27.03.2008, 17:51
Svim putnicima u Italiju (kako magaradima tako i manijakima) kao i obicno zelim sto se kolicine snjega tice, sve naj gore :sm018:


Ljudi odskijaj te i za mene, i nemo te me razocarat. Svi; i zene i muskarci, pravac duboki snjeg :sm011:

Ako je ovoj karti vjerovat bi ce jos dobre igranke u tim Dolomitima; Uzivaj te :sm019:

stekan
27.03.2008, 19:53
Razočara me karta, jer ne idem na Dolomite već Austrougarske Alpe. Staze su upeglane, ali ništa od dubokog pršića.

CrazyKong
28.03.2008, 11:57
Malo se i kod nas ( u dolomitskom delu) sad promenila prognoza pa izgleda da nece bas biti prsica...ali najvaznije je da ima snega sasvim dovoljno :sm019:

Pisacemo kako je bilo kad se vratimo....

Mi idemo, a ko se nije skrio magarac bio :D

stekan
06.04.2008, 18:54
Mene i familiju baš poslužilo vrijeme na jugu Austrije. Vratili se prije pola sata. Dobismo gratis jednu noć.

Jesu li to magarad produžila još 7 dana u Italiji? Ima li živih? Mrdajućih?

nidza
06.04.2008, 23:47
Ja bi' tamo ost'o još metar dana, sa snegom ili bez, nego moram sutra na pos'o.

Stigli živi i zdravi, bilo odlično, malo tvrdo gore i kačamakasto dole, ali ubismo se od skijanja. :)

Sapa
07.04.2008, 10:52
JUhuuuuu, Dobro dosliiiii svi koji su skijaliiiiiiii !!!
Vec sam cuo via-via da vas vrijeme nije posluzilo, e nemo te poslje rec da sam vam ja 'vezo shuhu', negooo............

Vratijo se i Sapa sa dvodnevnog skijanja, sta skijanja, jedrenja na prahuuu, face-shots u svakom zavojuuuu!!!!! Bilo je strasno!!! Sta reci staze sa vrha planine se ne tabaju ratracima a snjeg pado svaki dan vec unazad 5,6 dana, osim u subotu; Sa centimetara, presli skoro na mjerenje powdera u metrima, juhuuuuu, zivijo Andermatt, zivila Svicaaa!!! Bice par slikica i par filmica.

Chikoo
07.04.2008, 11:53
JUhuuuuu, Dobro dosliiiii svi koji su skijaliiiiiiii !!!
Vec sam cuo via-via da vas vrijeme nije posluzilo, e nemo te poslje rec da sam vam ja 'vezo shuhu', negooo............

Vratijo se i Sapa sa dvodnevnog skijanja, sta skijanja, jedrenja na prahuuu, face-shots u svakom zavojuuuu!!!!! Bilo je strasno!!! Sta reci staze sa vrha planine se ne tabaju ratracima a snjeg pado svaki dan vec unazad 5,6 dana, osim u subotu; Sa centimetara, presli skoro na mjerenje powdera u metrima, juhuuuuu, zivijo Andermatt, zivila Svicaaa!!! Bice par slikica i par filmica.

Dakle ne verujem,pa sto se ne javi covece?Sa kim si bio?

bobo
07.04.2008, 14:22
Alo, ovo je nevjerovatno, gdje su komentari, slike, zapažanja i poređenja?!
Čekam čitavo jutro!
Mislim, stvarno nema smisla!
Pa jel' treba ja da pišem kako mi je bilo na Jahorini za vikend?

Sapa
07.04.2008, 14:23
Bio sam sa svoja dva stara skolska prijatelja iz Londona. Sve je islo na brzinu. Rezerviso let u cetvrtak navece. U petak prije 10 u Cirihu, oko 13:00 proso kroz tvoj kraj, vozom. Cak sam na karti vidijo skretanje za Stoos, ali ko ce u Stoos kad Andermat ceka na mene :-))
Nisam ti se javljo posto si rekao da ti je ovaj vikend skroz zauzet.Bilo je FANTAZIJAAAA!!!!!!!!!!!!
Ciko ako nisi bio pre u Adermatu..........pici ne cekaj, ja cu ponovo cim stignem, ali ove sezone na zalost vise ne. ovo je bila vrlo skupa sala ali mi nije zao ni jednog centa. Imam slike i ponesto snimo, samo ko ce da snima kad je onoliki puder napado :sm019:

oggy
07.04.2008, 15:22
Ajde da i ja jednom dam malo opsirniji utisak...

Usata ekipa je standardno dobra, sjajno zezanje kao i uvijek. Nazalost i uz nekoliko "zrtava", sto u vidu bolesti, sto u vidu padova. Neni zelim brz oporavak, a ovim ostalim da vise slusaju Vuju sljedeci put!

Za vrijeme je tacno, bilo je malo "previse dobro". Sunce je przilo kao da je juli, da ne povjerujes da na 1500m moze da bude +15 i vise. Preko noci je islo u minus, tako da su staze ujutru uglavnom bile zaledjene, pa ondak nakon sat-dva otpuste pa se nakon dodatnih sat-dva pretvore u pire. I to sa malo vise vode nego krompira, jel...

Sto se samog skijalista tice, skijali smo na dva mjesta. Jedno je kombinacija Madonna di Campiglio - Marilleva - Folgarida, sa ukupno stotinjak km staza. Ove staze su uglavnom u rasponu od 1500-2100m, i cijelom duzinom prolaze kroz sumu. Izuzetak je jedino dio u Madonni zvani Passo Groste, koji ide do 2500m. Kao sto je i ocekivati na ovolikom skijalistu, staza ima raznorazne tezine, mada uglavnom nisu pretjerano teske, osim par crnih staza - otprilike po jedna u svakom skijalistu. Crne u Marillevi i Folgaridi su solidne duzine, dok je valjda najcuvenija "Canalone Miramonti" u Madonni nesto strmija ali i dosta kraca (doduse nije ni bila otvorena cijelom duzinom). Izuzetno izazovna djeluje crna staza koja se u Madonnu spusta sa Monte Spinale, ali je nazalost bila potpuno zatvorena zbog nedostatka snijega. Nasao sam samo jednu stazu sa hupserima, ali je prilicno kratka i uska pa se znala zaguzvati, a posljednje sto mi treba kad pokusavam da prezivim po hupserima su drugi skijasi.

Snow parkovi postoje u Madonni, na Passo Groste, i u Marillevi. Ovaj prvi se cini solidan (mada pojma nemam o snow parkovima), a ovaj drugi nisam vidio. Ako je vjerovati pticama plovkama i njihovim izvorima, i nije nesto. Offpiste nismo nesto puno vozili. Snijega nije bas bilo u izobilju, a i ono sto je bilo je cesto bilo zaledjeno pa je vise licilo na voznju po razvaljenoj stazi nego na "off". Kroz sumu je moglo da se ubode, ali zbog prilicno malo snijega otprilike svako malo moras da stanes da vidis kuda se moze proci - a znalo se zavrsiti i skidanjem skija.

Infrastruktura je onako... ima dosta brzih liftova, ali ima mnogo i starih. Najveca boljka su poveznice. Jedini nacin da stignete iz Folgaride ili Madonne u Marillevu je po jedan stari, spori trosjed. To je stvarno dolazilo do izrazaja prvih dana kada je i bilo najtoplije - mnogo ljudi iz Folgaride i Marilleve je ujutru kretalo na Passo Groste (jer je jedino tamo snijeg ostajao dobar preko cijelog dana) i vracalo se nazad na kraju skijanja, pa su se stvarale guzve na kojim bi i Jahorina morala da pozavidi.

Drugo skijaliste koje smo posjetili je Passo Tonale sa 60-ak km staza. Skijaliste se prostire na dvije strane, juznu i sjevernu. Juzna ide do 2500m, sjeverna do 3000m. Na juznoj strani su siroke staze, uglavnom crvene, a na sjevernoj je 3km dugacka crna staza, koja se dalje prema vrhu produzava na par blagih i na vrhu zavrsava fantasticnom prilicno strmom ali zato strasno sirokom stazom na gleceru Presena gdje je za mene i bilo najbolje skijanje u svih 7 dana. Juznu stranu smo skijali ujutru ali je prilicno rano pocela da popusta, pa smo presli na sjevernu. Snijeg na gleceru fantastican - prirodan, za promjenu - a sa strane moze da se nadje i bas pravog prsica, ma ludilo. Jedini problem je sto na vrh glecera vuce sidro, pa se noge brzo umore. U stvari, to sidro i spori dvosjed koji vuce do sidra su jedine slabe tacke infrastrukture u Tonaleu. U samom mjestu inace nema sume, ali je povezano sa manjim skijalistem Ponte di Legno. Nisam isao ali sam cuo da su super staze i da su sve u sumi.

Sve u svemu, fino smo se iskijali. Ali iskreno, nisam siguran da li bih opet izabrao da idem u Madonnu. Sigurno da je lose vrijeme imalo dosta uticaja, ali to mi je trece evropsko skijaliste (sa domacim ga je besmisleno porediti), nakon francuskih Risoula i Tri Doline. Otprilike je u rangu sa ovim prvim, koje je mnogo manje poznato a bogami i dosta jeftinije (pogotovo u poredjenu sa punom cijenom za Madonnu). A Tri Doline su mi jos uvijek svijet za sebe, izgleda da ce morati da se ide u kakav Whistler da se to dostigne... ;)

Chikoo
07.04.2008, 19:12
@Oggy svaka cast na opsirnosti i celokupnom opisu.To je ono sto se trazi,pravi,istinski dozivljaj skijalista,a ne ono naskijali smo se ,kilometri staza,idemo opet i to je to...Jos samo koja slikica i kao da sam i ja bio u Madoni:ski:

@Nego Sapo ubijo te grom ludog tako.:sm021:Stvarno si povuko svaka ti cast,nadam se samo da si 2 dana uzivao a ne samo subotu,a sneg pada i dalje,nocas palo novih 30cm tako ono sto si se potpisivo na Andermattu ode sve dodjavola,sad moras ponovo sve jopet iz pocetka:ok:
Kontam da te citava avanturica lepo kostala,skuplji voz no avionce...kazi?

Ja sam mislio da ces ove nedjelje da naletis,ja sad stvarno ne znam ko ce da "izvoza"ove silne metre novog snega.A ako ti se ucinilo da te palim nesto...cini ti se:dziveli:

Top
08.04.2008, 08:00
Nema se sta vise dodati a sto Oggy vec nije napisao. Evo slike sa skijanja http://www.skimagare.info/gallery/main.php?g2_itemId=1868 :sm018:

Milos011
08.04.2008, 10:18
Ogi je sve lepo napis'o.
Samo bih dodao nešto o skijalištu koje je spomenuo kada smo bili u Passo Tonale-u. Uvezano sa Passom su dva manja skijališta - Pontedilegno i Temu. Sve staze krivudaju kroz šumu, osim jedne koja izlazi na vrh od nekih 2100m, ograđene su mrežom sa svih strana kao da vozite ski kup, sve su severna strana, i sve staze su vrlo zahtevne (crvene i crne). Od žičara ima i brzih i sporih, ali mi kada smo bili staze su bile skoro potpuno prazne, ispeglane i sneg je držao i oko podneva pa smo skijali po tvrdoj podlozi i za dva - tri sata se ubili od skijanja. Ako vas put nanese u Passo Tonale, naravno nećete zaobići glečer i Paradiso, ali obavezno nađite vremena da obiđete Temu.
Imate u galeriji i jednu fotku odatle, gde je znak na kome piše "Slope for very good skiers" - mislim da je time sve rečeno.

CrazyKong
08.04.2008, 10:25
E bas ima sta da se doda... :)

Passo Tonale je uvezan sa jos dva mesta Ponte Di Legnio i Temu tako da sa tim stazama tamo ukupna kilometraza je oko 100 km
Ta dva mesta su nesto niza od Tonale-a pa zamalo da ih ne obidjemo...i napravili bi veliku gresku...

Sve staze vijugaju kroz sumu...strmije, crvene i crne, odlicno pripremljene, severne orijentacije tako da su ostale tvrde i u nizim delovima (1200 mnv) do podne.

Svaka krivina obezbedjena zastintnom mrezom, negde i u vise redova, tako da je utisak kao da vozis spust u svetskom kupu :sm019:

Sve u svemu ODLICNO...meni najbolje skijanje za 6 dana tamo

CrazyKong
08.04.2008, 10:29
Sto je lepo kada se ljudi slazu u misljenju, a Milose :)

Izgleda da smo zajedno bili tamo :sm017:

Milos011
08.04.2008, 10:36
Au, ko je od koga ovo prepisao?
Stvarno - reklo bi se da smo zajedno bili tamo.

stekan
08.04.2008, 10:52
Ja sam stekao utisak da ste tamo bili zajedno.

Sapa
08.04.2008, 11:11
@Nego Sapo ubijo te grom ludog tako.Stvarno si povuko svaka ti cast,nadam se samo da si 2 dana uzivao a ne samo subotu,a sneg pada i dalje,nocas palo novih 30cm tako ono sto si se potpisivo na Andermattu ode sve dodjavola,sad moras ponovo sve jopet iz pocetka:ok:
Kontam da te citava avanturica lepo kostala,skuplji skuplji voz no avionce...kazi?
Ja sam mislio da ces ove nedjelje da naletis,ja sad stvarno ne znam ko ce da "izvoza"ove silne metre novog snega.A ako ti se ucinilo da te palim nesto...cini ti se

Ma chikoo moj ski-istomisljenice, kakvo paljenje te spopalo, ti nisi mogo prosli vikend (ni subotu ni nedelju) i znam tacno u kakvim si obavezama. Vec ce mo se dogovorimo iduce sezone. sigurno!!!

Meni u srijedu poslo mail stari skolski drug, rezerviso A-------t, a ja odma pogledo vremensku progonozu i vise nista nisam razmisljo........ :)

Naj bolje skijanje je bilo u nedelju a ne u subotu. U subotu je bio divan suncan dan, ali "divljaci" sve razrovali jos u petak, tako da sam po citavoj planini trazijo komad da mu ja skinem nevinos', inace snjeg mekan ko dusa i kroz razrovano se islo samo u dugim gs-zavojima :ski: . U subotu vec poco da pada novi, kad sam u nedelju izaso gore bilo vec novih 40 i vise cm. A cim stignem cu napisem opsiran izvjestaj na temu freeride i postavim slikice i filmice.
Sto se cjene tice, nebih da spominjem kolko je sve skupa kostalo, posto me zivo boli, jednom se zivi. Samo cu ti reci da voz u jednom pravcu od Zuricha do Andermatta je bio 45 CHF. sto je oko 6 X jeftinije nego povratna za avijon od Adam do Zch :sm022:

Chikoo
08.04.2008, 20:13
Pa nije te puno izaso vozic,pogotovo ako nisi imao nikakve olaksice.Mene predprosle god. relacija Zug;Saas-Fee,plus neki bus do samog mesta,izaslo blizu 200CHF.Ski pass 80CHF i vec mi tada nije bilo dobro. No,tako prodjes kad odes tako ko ti na vrat na nos ali moze to mnogo jeftinije kad se malo organizujes.Odo sad da citam tvoj "sturi"izvestaj sa Andermatta.

PS:100% si siguran da si zavrsio za ovu sezonu?:dziveli:

nidza
11.04.2008, 16:59
http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Dolomites/th_Panorama-Dolomites.jpg (http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Dolomites/Panorama-Dolomites.jpg)

Sapa
11.04.2008, 17:35
Idi bre, ba, bolan Nidzo. Ovo je strasno!!! Perverzija.
Od obicnog alpsko-dolomitskog pejsaza ti napravi pravi art-foto.
El prodajes? daj poslji na masnom-foto papiru (dimenzije makar 45 sa 70 cm, a moze i sire) pa da kacim ovo na zid covjece. :sm017:

milos_pg_91
11.04.2008, 17:56
Ovo je strasno!!! Perverzija.




:yay:eh............

daki
12.04.2008, 21:53
http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Dolomites/th_Panorama-Dolomites.jpg (http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Dolomites/Panorama-Dolomites.jpg)

Nidzo jel to sa onim malim Fuji-jem slikano!!!!!
Bravo majstore:ok:
Kupio sam Canon pro s5 juce:)
Veliki pozdrav

nidza
13.04.2008, 21:42
http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Svastara/th_fuji2.jpg (http://i98.photobucket.com/albums/l242/n1dza/Svastara/fuji2.jpg)
Ko bi rek'o da je slika nastala sa ovim, a? :D Specijalnom tehnikom sam spakovao Canona unutra, ne pokušavajte to kod kuće.

Čestitke za S5, odlična kupovina.

daki
13.04.2008, 21:57
:sm021: :sm021: :sm021: :sm021: :sm021:

stekan
13.04.2008, 22:03
Kad smo kod slika, evo jedne sa malo više skijaša na stazi: http://www.flickr.com/photos/14716552@N02/2178723292/sizes/l/

Milos011
14.04.2008, 07:54
Ovde je bas lepo da pustis siroke zavoje.....

Stevo jer ovo neki kineski ski centar?

stekan
14.04.2008, 08:33
Stevo jer ovo neki kineski ski centar?

Kako si pogodio? Centar se zove Jao Jao.

Milos011
14.04.2008, 09:12
Pa bio sam na bazenu u istom mestu

http://forum.geomancy.net/upload/swimming.jpg

CrazyKong
14.04.2008, 09:44
to nije bazen...to je SPA :sm022:

nidza
14.04.2008, 11:21
jbt

Zašto bi neko dobrovoljno otišao tamo?

Chikoo
14.04.2008, 21:04
Kako si pogodio? Centar se zove Jao Jao.

Dobri ste umro sam od smeha...:sm018:

CrazyKong
15.04.2008, 11:05
Nemoj da nam umires nego da nam trazis budget smestaj u komsiluku pa da zajedno peglamo SUI brda sledece sezone :ski:

bobo
15.04.2008, 14:55
Nemoj da nam umires nego da nam trazis budget smestaj u komsiluku pa da zajedno peglamo SUI brda sledece sezone :ski:

A ja mislio da su sada na redu Tignes i Val D'Isere.:sm006:

Chikoo
15.04.2008, 21:37
Nemoj da nam umires nego da nam trazis budget smestaj u komsiluku pa da zajedno peglamo SUI brda sledece sezone :ski:

Sto se budget smestaja tice mislim da Sapa ima najsvezije informacije.:eek:

Sapa
16.04.2008, 10:08
Treba biti realan, a to je drug Krejzi sigurno. Onoliko skijanja za one pare kaje dobiju u Fr. nikad nece naci u Schwici. Mozda u 4 Doline; u mjestima tipa Houte Nandez i Veisonaz, tamo imaju vece apartmanske komplekske i ja sam se nesto orijetniso za ta mjesta u proslosti. Samo to je jos uvjek nesto skuplje nego 3 Doline i sl. A polozaj tih mjesta u samom ski-centru (koji je pravi freeride raj) ne moze da se poredi sa npr. Les Menuires. Mozda se to moze naci i u mejstima tipa Anzere, takodje apartmanski komplexi, ali prevaliti 1500 km da bi se skijalo na 40 km staza i eventualno islo u fanatsticnu Crans Montanu (za koju se btw. Placa puna cjena skipassa, jer nema popusta sa pasom iz Anzerea) mislim da to nije cool opcija.

Ja sam u Andermattu placao 60 CHF noc, sa doruckom. Dorucak je bio katastrofa. Frau mi je svako jutro iznosila jedno kuvano jaje, tri tanke kriske sira, 4 putercica i 5 kriski ljeba. Ali tako je to kad ides u potjeru za puderom i preko noci odlucis da ides da skijas, onda nemoss da ganjas budget smjestaj i obracas paznju na “sitne”detalje

Ovakva B&B prenocista bi se u prinicipu mogla naci za 20tak evra po osobi, noc, ali jeftinije cisto sumnjam. Ja licno ne znam jeftine aranzmane u Schwici, zemlja koja ne ganja turisticki kwantitet, nego trazi kwalitet, tj manje turista sa vecim budjelarom.
Ali nesto kontam skupe su to kombinacije. A skijati u Davosu (za koji ne sumnjam da je fantazija skijaliste), da bi se reklo da si skijo u Schwici mi ne zvuci kao moto ski-magaradi. Schwica je stvarno majka, full-schtimung, manja masovnost, odlicna mini freeride skijalista. Preporucijo bih sigurno svakom, ali kad potezes iz Srbije, a imas ogranicen budget, onda ipak Viva France !!!

stekan
16.04.2008, 11:33
...Mozda u 4 Doline... ...Samo to je jos uvjek nesto skuplje nego 3 Doline i sl...

Logično je da su 4 Doline skuplje od 3 Doline, pa jeR? Tako su 6 Dolina duplo skuplje od 3 Doline. To se uči u 3. razredu osnovne.

hehehe
16.04.2008, 12:05
Logično je da su 4 Doline skuplje od 3 Doline, pa jeR? Tako su 6 Dolina duplo skuplje od 3 Doline. To se uči u 3. razredu osnovne.

Ote mi slova iz prstiju... samo ja bih to ekavicom...

Sapa
16.04.2008, 20:55
Ja ove dvojce shaljivdjija. Jesu vam to neke senijorske shale i poshalice? Pa necu valjda i ja tako kad udjem u vase godine, sakloni boze :sm006:

stekan
16.04.2008, 21:32
Ja ove dvojce shaljivdjija. Jesu vam to neke senijorske shale i poshalice? Pa necu valjda i ja tako kad udjem u vase godine, sakloni boze :sm006:

Nemoj tako. Molim te da praviš razliku između nas dvojice. Drug Hehehe je prebacio 45.

Sapa
16.04.2008, 21:58
........Ja licno ne znam jeftine aranzmane u Schwici, zemlja koja ne ganja turisticki kwantitet, nego trazi kwalitet, tj manje turista sa vecim budjelarom.
Ali nesto kontam skupe su to kombinacije....... !!

Apropos te takozvane skupoce u Schwici (maayki). U februaru sam u tom Anzereu sreo po prilican broj porodicnih Francuza. Pitam ih sto pored silne otadzbine na skijanje dodjose bas bas tu; jedni jer vec godinama tu imaju apartmane, a drugi jer hoce da vide nesto novo, a i da se odmore od francuskih sunarodnika (pa pobjegli u francuski kanton :sm006: ).

Elem i jedni i drugi su mi tvrdili da im je skijanje u svajcarskim regijonalnim skijalistima jeftinija opcija nego da kod kuce u Fr.

To mu ga valjda dodje zbog jakog evra, sta li, iskreno nisam to ocekivo. A i jos mi uvjek nevjerovatno. Ja ne znam gde su oni i kako to kopali i racunali, al ja do takvih neocekivanih konkluzija nisam dosao. Bi ce tj sigurno stoji, da je porodicno skijanje koje izmedj svega ostalog, podrazumjeva i boravak u normalnim stanovima, a ne kutijama sibica jeftinije u Sui nego u Fr.

Men inace praavo daraga zemlja, za provest sedam dana s' famelijom, a vise puta provest 2,3 dana skijajuci za svoj ceif, a onda pobjec glavom bez obzira; sve funkcijonise previse planski za moj ukus, bez srkleta, kako Bog zapovjeda, da cojek umre od pravila, ali i dosade. Narod je uopste uzevsi shaljiv, ali NE. A definitvno naj veca vrlina tamosnjeg insana je diskrenost (mogu se kladit da je pravu i obavezi na diskreciju posvecen prvi clan ustava te zemlje). Steta sto nemam kakvih para da mi ih oni diskretno cuvaju.

nego ima jedna stvar u kojoj su ocajni; Hrana. Kako ono nako? Tu ono naj gore iz protestantske filozofije (mada su vecinom katolici) izaslo na vijdelo; Mrsavo, nikakih ili pogresnih zacina. Piiii. Splacine. Preostanu samo palacinke i fondu, al otoga se 7 dana zivjeti ne moze.
Nesto kontam bilo bi puno bolje da dozvole otvaranje kakvih burekdzinice, cevabdzinice, aschinice, da se makar moze najest ko cojek. Po tom pitanju nisu Austrijancima ni do koljena. Chikoo rec'der ti, ako se neslazes?

Chikoo
16.04.2008, 22:55
Men inace praavo daraga zemlja, za provest sedam dana s' famelijom, a vise puta provest 2,3 dana skijajuci za svoj ceif, a onda pobjec glavom bez obzira; sve funkcijonise previse planski za moj ukus, bez srkleta, kako Bog zapovjeda, da cojek umre od pravila, ali i dosade. A definitvno naj veca vrlina tamosnjeg insana je diskrenost (mogu se kladit da je pravu i obavezi na diskreciju posvecen prvi clan ustava te zemlje).

U ovoj recenici si sve reko,apsolutno nemam sta za dodat.

hehehe
17.04.2008, 07:22
sve funkcijonise previse planski za moj ukus, bez srkleta, kako Bog zapovjeda, da cojek umre od pravila, ali i dosade.

E samo zato se oni zovu Swicarci a mi ostali svakako drugacije

CrazyKong
17.04.2008, 08:49
Ma naci ce cika Crazy nesto povoljno za sledecu sezonu i u toj Swici....

Posto je to izgleda jedini nacin da se upoznamo sa sapimirom :)

Do sad nisam nesto ni trazio zbog hebene vize...

Sapa
17.04.2008, 10:08
Sretno s trazenjem aranzmana u CH ooo Krejzi!
Ne sumnjma da si maher za te stvari. Vidi one Cet’r Doline, tu bi se moglo nesto povljno naci za grupne 'ekskurzije' (osim Verbe naravno), ako to ubodete i jos ako uto vrijeme ljuljne dobar snjeg, eto mene da se djuture davimo u puderu.
A mozda da obratis paznju i na Porte du Soleil, svi zaboravljaju da je to ipak naj vece skijaliste na svijetu; tricavih 650 km uredjenih staza i cuveni slomovratni le Mur. Jedino sto su opet apartmanski komplekasi pretezno na Fr. strani tog centra.

nidza
18.04.2008, 00:01
Ponesi ti samo dva para offpist skija, ja ti se pridružujem. :D