PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 2007/2008



D.I.M.
30.05.2007, 20:32
Da li je rano?

Nacionalni investicioni plan u dinarima.

Čitajući šta nam se sprema, kakav zamah, investicije, nova / stara skijalista, nove žičare, liftovi, uredjenje infrastrukture, pravljenje novih / starih centara ski centara, Rudnik, Besna Kobila, Beljanovica, Golija, Lukovska banja, Tornik, Zlatar.....neke otkrivene, druge ne.
Raduje me da se Srbija budi. Počinje da se shvata da imamo divne planine i da na njima lezi bogastvo. Samo pametno moramo svi učestvovati u tome.

Pa prema tome predstoji još jedna sezona sa puno (a biče ih i još) javljanja: zida se, stalo se, postavljeni stubovi, počinje gradnja, asfaltirano, namestili su sajlu, nažalost lift će biti pušten u januaru... proradio je....
Volim da kažem "ide leto biće skijanja". Krećemo :)

A komšije dobiše i muški slalom za svetski ski kup

edit: a komšije.....

zloglasni
31.05.2007, 01:38
Dzaba sve ako vreme bude kao minule sezone

D.I.M.
31.05.2007, 09:15
Pa nije bas tako Zloglasni.
Svi bi voleli odmah i sada. Šta je falilo prosloj sezoni osim vise snega. Pa napraviše četvorosed i tanjir na Staroj planini, priveše kraju dvosed na Divčibarama, dva četvoroseda na Kopaoniku.
Samo napred u nova skijališta, liftove, puteve, trafostanice, hotele, apartmane.....pa u skije i vezove.

pop67
02.06.2007, 19:39
Pa nije bas tako Zloglasni.
Svi bi voleli odmah i sada. Šta je falilo prosloj sezoni osim vise snega. Pa napraviše četvorosed i tanjir na Staroj planini, priveše kraju dvosed na Divčibarama, dva četvoroseda na Kopaoniku.
Samo napred u nova skijališta, liftove, puteve, trafostanice, hotele, apartmane.....pa u skije i vezove.
Naravno da treba pozdraviti sve sto je zapoceto pa makar to bio samo i kamen temeljac.Za razliku od pre 3 godime,mi cemo za sezonu 2007/08 imati najmanje 3 skijalista vise nego ove godine.Stara Planina,Divcibare i Tornik!Pardon cetiri skijalista i MECAVNIK Emira Kusturice,pa to je zaista dosta,a sprovodjenjem Nacionalnog Investicionog plana u ime Boga dobijemo i jos 4 koja su u planu(Besna Kobila,Golija,Zlatar i "AVALA"??????????)U svakom slucaju,nemamo more ali daj da imamo skijalista kada imamo planine za skijanje!:dziveli: :dziveli: :dziveli:

D.I.M.
02.06.2007, 22:02
Avala?
Sva je sreća nema je nigde na popisu kao investicije Nacionalnog investicionog plana. A ako će neko da pravi skijalište na Avali to sigurno ne treba da bude država. Ima toliko lepih i potencijanih ski planina. Pa nije Beograd Zagreb a ni Avala ne može da bude Sljeme.

pop67
03.06.2007, 08:20
Za Avalu sam cuo u neformalnom razgovoru sa ljudima koji ucestvuju u realizaciji zapocetih poslova u okviru izdvojenih sredstava iz nacionalnog investicionag plana.Iskreno i sam sam se zacudio.I kao i ti D.I.M.i ja sam nepoverljiv!Ali neka naprave ova koja su 100% verovatna i bice dosta!:sm017: :sm017: :sm017: :sm017: :sm017:

D.I.M.
07.06.2007, 14:09
Evo brstim po ovom Nacionalnom planu i investiranju u ski planine 2007/2008. Zapade mi za oko Bjelanica kod Resavice i jedan pompezni naslov "Bjelanica budući Kopaonik" (skijanje.co.yu tekst preuzet od Glasa javnosti), pa me podseti sa na iste naručene naslove prethodnih godina. Bjelanica nadmorska visina 1300 metara. Yx, Yx. Yx Yx. Setih se i susedne planine iznad Bora i ogromne propale investicije na Crnom vrhu za vreme crnih 90 tih prošlog veka. Nameštenih studija o skijalištu, a kada više nije bilo snega i novih staza i liftova, prešlo se na lovni turizam i "vikendicu" bivšeg nam predsednika, i ko zna šta još nije Energoprojekt i NIS napisao.
Da ne gledamo reprizu. Pa ne može Bjelanica biti Kopaonik pa čak ni na ovom našem sajtu sa ovakvim naslovom, ali može biti nešto drugo, isto tako dobro, lepo i osobeno. Čemu blef. U čemiu je laga.
Onda će i Avala biti ski resort, Kopaonik 2 ili 3, kad to može Divčibare, sa kopaoničkim dvosedom. Veselo nema šta, ko još živi u strmoj ulici?

edit: dva slova