PDA

Pogledati punu verziju : Nova ski mapa Kopaonika



kop
07.05.2007, 14:26
Znam da je Stevs pokrenuo ideju o izradi nove ski mape Kopa, pa evo ideje kako izgleda mapa nekog drugog skijalista !!! Ova mapa je odlicnaaaaaaaaa !!! No coment !!!

matt
07.05.2007, 14:49
kad mi budemo imali toliko staza....i,nama ce mepa biti taka....

kop
07.05.2007, 18:20
Meni se svidja jer je jako originalna :) Evo Stevs nasao sam nesto sto nam je potrebno za novu mapu ! E ali sad treba nam ovakva mapa za ceo kop ! Velika je za postavljanje, evo ti link: http://www.see-grid.org/kopaonik/content/SEE-Kopaonik-AREA-MAP.jpg

Flexon
06.06.2007, 03:21
bio sam na kopu prije par dana
posto sam se nasao u tim krajevima
kad nisam mogao zimi :sm022:
uglavnom koliko sam uspio da vidim tu ima ponesto za svakoga
posebno su mi se svidjele one padine
kad se ide iz pravca Kosovske Mitrovice sa desne strane
e neznam kakva je tu situacija sa snijegom posto je mislim niza nadmorska
visina ali mislim da ima definitivno potencijala za turno skijanje
a posto sam se nasao u blizini svratio sam malo i na Goliju
i nije mi jasno zasto tamo nema skijaskih terena
tu ima dosta potencijala za razvoj zimskog turizma
a niko ne govori nista o tom kraju :dontknow:

kop
06.06.2007, 09:31
Za ovu godinu palnirali su samo izgradnju infrastrukture na Goliji sto bi moglo da znaci da ce narednih godina izgraditi nesto tamo :)

Flexon
06.06.2007, 21:37
neznam kakav je snijezni pokrivac tamo
ali zasigurno ima dobrih terena gore ispod onih vikendica
stvarno sam bio prijatno iznenadjen

matt
08.06.2007, 09:56
bio sam ja na goliji pre 2-3god...bilo je bas mnogo snega....i,bas je steta,ako tako lepa planina ostane tako pusta...tamo postoji samo jedan hotel,u kom ima najvise 100-150 lezajeva...a,i haj hotel je nevidjeni KRS..

a,sto se tice ski mape Kopaonika...hmmmm,trebas otici kod direktora ski centra Kopaonik..on je ljubazan i dace ti sve potrebne informacije..al,to ti je veoma velika borba...najbolje je da ga pozoves i da ga pitas da li ne na pomolu nova,bolje,tacnija,lepsa ski mapa..

wlad
09.10.2007, 18:01
Danas sam sa predstavnikom SS na sajmu (turizma u NS) pričao, dao mi je između ostalog njihovu novu brošuru koja je urađena za ovaj sajam.

Lepa brošura nema šta, pregled SS, tj. skijališta: Kopaonik, Stara Planina, Zlatibor i Divčibare. Naravno, sa sve tekstovima, slikama, mapama skijališta i stazama itd...

Ono što se lepo vidi su i nove mape skijališta (u ovoj temi je bitna mapa Kopaonika), lepo su urađene mape. Predstavnik je naveo da su dosta radili na tim mapama da bi bile precizne, koristili su i satelitske snimke - i pomenuo je i Google Earth...

Takođe je rekao da će se do kraja nedelje okačiti i na sajtu (http://www.skijalistasrbije.co.yu/mape.php). Ova mapa Kopa koja je u brošuri je prikazana iz dobrog ugla, tako da se lepo vidi "raspored" staza i povezanost.

Ostali centri naravno imaju daleko jednostavnije mape :), ali je isto lepo videti "konfiguraciju" terena i izgled staza...

wlad
09.10.2007, 23:11
A evo nije me mrzelo da skeniram mapu/podatke...

http://osmeh.net/dl/kopaonik_mapa_nova.jpg

http://osmeh.net/dl/kopaonik_staza_nova.jpg

Stevs
09.10.2007, 23:38
Ovo je propagandni materijal SS sa novosadskog sajma?

wlad
10.10.2007, 00:35
Da, da (pomenuo sam u prethodnom postu)... Na sajtu bi trebalo da se pojavi uskoro, pa dok se ne pojavi :)... Idealno bi bilo da SS napravi GE fajl pa da može da se gleda 3D ;).

Krecha_86
10.10.2007, 00:49
Mapa je katastrofa, ispada da je podnozje knezevskih bara na vecoj nadmorskoj visini od vrha Mali Karaman a vrh Gvozdca umesto da izlazi na vrh Malog Karamana izlazi na vrh Karamana i Marinih voda...hehehe, mora da je neko popio mnooogo medvedje krvi dok je pravio ovu mapu ;)

wlad
10.10.2007, 01:24
Perspektiva je u pitanju :), negde 'fale senke ;).

Stevs
10.10.2007, 08:06
Mapa je katastrofa, ispada da je podnozje knezevskih bara na vecoj nadmorskoj visini od vrha Mali Karaman a vrh Gvozdca umesto da izlazi na vrh Malog Karamana izlazi na vrh Karamana i Marinih voda...hehehe, mora da je neko popio mnooogo medvedje krvi dok je pravio ovu mapu ;)

Uze mi rec iz usta:) ince pored Ledenica je tako gusta shuma, a ovde je livada:)

wlad
10.10.2007, 09:18
Možda tu kopaju veštačko jezero :D.

Bojan87
10.10.2007, 15:44
I koliko mogu da primetim, prvo sto su stavili oznaku da je mali karaman A, sidro, a u stvari je tanjir, a pritom su i pogresili raspored cetvorosedeznice i tanjira.
Naime na crtezu sa desne strane je cetvorosed, a sa leve je tanjir, a u stvarnosti je obrnuto. :sm022:

ski dude
10.10.2007, 19:32
a nek mi neko obasni gde kod gobelje greben ima crna staza:rolleyes:

matt
10.10.2007, 20:17
ima....samo ti nisi video...izmedju dve gobelje je pre postojala zica(tanjir)ali nem pojma sto to nisu prepravili..to odavno ne postoju..

stevo,esam upravu??

kop
11.10.2007, 00:03
ima....samo ti nisi video...izmedju dve gobelje je pre postojala zica(tanjir)ali nem pojma sto to nisu prepravili..to odavno ne postoju..

Mislim da ta staza izmedju 2 gobele sluzi za takmicenja ali nisam siguran :dontknow: Super sto su se setili da naprave novu mapu, ali je ipak blamaza da nemogu da potrefe staze:sm008:

ski dude
11.10.2007, 18:35
ima....samo ti nisi video...izmedju dve gobelje je pre postojala zica(tanjir)ali nem pojma sto to nisu prepravili..to odavno ne postoju..


znam za tu:) ,nego ovde je gobelja greben oznacena kao crveno-crna staza,sve u svemu veoma traljavo:glavaozid

zloglasni
11.10.2007, 19:26
Braca i dalje neodustaju od tvrdnje da kop poseduje FIS stazu za spust

matt
12.10.2007, 00:17
Braca i dalje neodustaju od tvrdnje da kop poseduje FIS stazu za spust
hahhaha..dobro si rekao..NE ODUSTAJU...ali morace...e,ljudi..imam ideju..znate kako oni prave mapu skijalista....
Direktor:e,mile,ajd napravi mapu skijalista Kopaonik:smoke:
Mile:ok,direktore,ali ja to nikada nisam radio,a,nisam ni bio na kopu:glavaozid
direktor:ma nema veze...smo ti iscrtaj nesto prema postojecoj mapi,dodaj malo crne boje i to ti je to...:smoke:
Mile:ali..????!!!:sm006:
Direktor:nema ALI,uradi to sto sam ti rekao....pa da iznenadimo raju:smoke:
ja mislim da crtanje mape izgleda odprilike ovako..UNAPRED SE IZVINJAVAM AKO SAM NEKOGA UVREDIO OVOM IMPROVIZACIJOM,PRAVLJANJE MAPE sc...pozzzzzzzzzzzz

Veliki brat
12.10.2007, 08:36
Braca i dalje neodustaju od tvrdnje da kop poseduje FIS stazu za spust
Mislim da je Bela Reka pravljena sa namerom da ima FIS standard i da se na njoj voze trke , normalno to se sve planiralo 80-tih godina a od tada......:glavaozid :glavaozid

ski dude
12.10.2007, 19:38
treba isto promeniti onu mapu u konacima iz 90tih,stranci samo bledo gledaju u nju i ne znaju da li je to kopaonik ili nesto drugo:sm022:

Krecha_86
12.10.2007, 21:03
Haha, to treba sa Bobejom videti za FIS Brzeće!

Veliki brat
13.10.2007, 09:41
Babeju ..... Hahaha , ako ga ulovim ......

Megan
13.10.2007, 11:31
Zdravo! To sto imate na Kopaoniku ni je lose, bila sam tamo. Ali u bugarsko je super. Dobro ste dosli, da se ubedite sami!

oddball
13.10.2007, 11:46
been there, done that, and somehow survived tomba 9a at full speed and lived to tell about it. exelent pists, but too few allmountain. i've been in bansko 3 times and had an exellent ime.

Megan
15.10.2007, 10:04
Promenite malo, dodjite da skijate na Borovets. Ako nemozete da skijate naucicu ja vas. I am going to work there as a ski instructor. Prijatno!

bojan
19.10.2007, 13:00
Iako sam svestan da je forum kao internet servis idealno mesto za lečenje kompleksa i neograničeno pljuvanje po svemu i svačemu bez obzira na upućenost ipak ću pitati sledeće, nadajući se da će mi neko hladnije glave i trezvenog razmišljanja odgovoriti:

Da li je moguće da su dvosedežnice (gvozdac i još jedna, valjda Ledenice) ucrtane na mestu sidra zbog eventualnog plana da se tamo presele dvosedežnice koje su planirane da budu izmeštene, odnosno na njihovo mesto već jesu ucrtane četvorosedežnice koje su u planu ? Možda je i onaj šestosed planiran na Pančiću ? Možda su staze koje nisu ucrtane planirane da ne budu uopšte tabane i korišćene zvanično kao staze iz nekog razloga ? Da li je neko uopšte razgovarao sa skijalištima srbije i pitao ih ovakve detalje ?

Ja bih rekao da pljujete napamet, kao i obično. U ostalom, pošto dvadeset i kusur godina niko nije bio sposoban da nacrta 3d mapu Kopa, zašto nikom ne padne na pamet da kaže "dobro je da makar i ovo imamo". Ako ste bog zna kakvi ski fanovi, saberite svoje vreme provedeno u pljuvanju i lupetanju po forumu i upitajte se zašto niste seli i nacrtali u nekom alatu VI mapu kopa. Siguran sam da bi Zoran (Admin) bio raspoložen da je objavi i drži na sajtu.

Mesta za kritiku ove mape sigurno da ima, ali nisam još čuo nekog razumnog da ozbiljnije prokomentariše šta, zašto i kako u vezi nje.

I odmah da se ogradim, nisam ni u kakvoj sprezi sa Skijalištima Srbije

wlad
19.10.2007, 14:22
Ja sam kontaktirao SS i pomenuo im da na forumima i sajtovima ima zamerki na mapu, i dao im link (ka infokop temi o mapama). U roku od pola dana su mi ljubazno odgovorili "Hvala na podršci i razumevanju.Sve dobronamerne kritike ćemo uvažiti i veoma brzo ispraviti greške.".

Email sam im poslao pošto sam pomislio da im niko direktno nije pisao, a "džaba" ako se priča na forumima a onaj koji je prozvan ne zna za to.....

Ja lično podržavam što su napravili novu mapu, nema veze što ima grešaka, dešava se, glavno je da će rezultat biti nova i bolja mapa skijališta, pogotovo ako uključe sve izmene koje su ljudi naveli.