PDA

Pogledati punu verziju : ocena sezone (06/07)



wlad
20.04.2007, 23:49
Evo, uti je prošle godine postavila istu temu, na/pri kraju sezone.
U slično vreme evo i ja postavljam, za ovu sezonu, znači generalni utisci :).

U većini mesta ove zime je bilo mnogo manje snega nego ranijih godina, lično koliko sam video padavina je bilo dovoljno, ali su previsoke temperature ili topile sneg, ili pretvarale sneg u kišu :(.

I pored toga, mislim da je ova sezona (barem za mene) bila dobra, moglo se skijati, i na stazi i van nje. Kada smo svi mislili da će se sezona završiti (po dva puta) došlo je do velikih padavina i tako se ova sezona produžila sve do ovih dana.

Ja sam ove godine bio samo na CG skijalištima, zbog dosta obaveza nisam mogao da se "udaljavam". Znači Bjelasica i Durmitor, sve ukupno 22 dana na skijama (i još par dana kao turista na planini :)).

Naravno, van staza sam se drogirao sa ovim forumom i drugim skijaškim sajtovima, filmovima i knjigama, a sada ostaje samo Internet :sm022: .

Kao što sam već rekao, meni je ova sezona prošla skroz dobro, naskijah se, bez povreda (kuc, kuc) sa puno dobrog društva i zabave.

Do sledeće sezone i (nadam se) Debelog nameta u julu :ok: .........

:cug:

oggy
22.04.2007, 14:18
Sto se mene tice, nikad manje snijega, i nikad vise skijanja - nakuckalo se 27 dana, 6 dana Risoul (Fr) i ostatak Jahorina. Dobra ekipa, upoznao i neke ljude sa ovog a i drugih domacih ski foruma. A skijanje kao skijanje, nikad ne moze biti lose. Doduse ja jos uvijek nista nisam lomio pa zato tako zborim :)

A taj Debeli namet, hmmm, prosle godine sam imao nekih obaveza + bio sam malo lijen da putujem, ove godine cu se potruditi malo vise!

matt
26.04.2007, 21:28
ja neznam sta svi pricate da je bilo malo snega...ja sam ove god uspeo da skijam 45dana..i to samo na Kopaoniku!!!!i,pravo da vam kazem..meni je bilo mnogo dobro..jeste da sam se ubijao od dosade..al,skijanje je bilo vrh..takodje,PRVI PUT U MOM ZIVOTU SAM SKIJAO NA +10 i 0-8cm snega!!!!inace..mart-april..fantazija..

wlad
26.04.2007, 22:11
Pa sam sebe si demantovao na kraju posta sa 0-8cm snega ;). Dobar deo januara je bilo malo snega, i posle se dešavalo da se smanji. Bilo je dovoljno da se skija na stazi, i to jedva.

Praktično je bilo samo 2-3 velika dump-a, da može da se skija dobro van staze, ostalo vreme je bilo za stazu...

Kopaonik je inače ove sezone prošao bolje nego drugi ski centri, dešavalo se da ima više snega od drugih centara koji su visočiji, a i radili su više zbog Engleza :).

Sve u svemu 05/06 i 04/05 sezone su nas razmazile, cele sezone je bilo (i previše) snega tako da je moglo da se uživa van staze.

kop
26.04.2007, 22:39
Nadajmo se da ce i sledeca biti takva :) Ma kakva sledeca, josh deset sledecih :dziveli: :)

Flexon
26.04.2007, 22:46
odkad englezi postase skijaska nacija:dontknow:

Sapa
26.04.2007, 22:52
odkad englezi postase skijaska nacija:dontknow:

Hehe, prijatelju mozda nisu skijashka nacija, ali dal si ikad probo da pijesh sa Englezima??? Neznam dal da za taj njihov talenat kazem respect ili bljak.

Flexon
27.04.2007, 00:23
bljak je kad vidis ruse kako piju vodku
iz 2dl casa ko vodu:hair: :hair:

Sapa
27.04.2007, 00:29
:sm023:
Ma jok to sa vodkom mi je bash cool, bljak mi je kad englezi piju pivo bez pjene i to 4X po pola litra u roku od pola sata

Flexon
27.04.2007, 00:31
englezima treba zabranit da prave pivo
i ne prodavati im skije

Sapa
27.04.2007, 00:36
good one :ok:

Cheers mate!

ode ja spavat. btw. syebali smo ovaj wladow topic skroz na skroz, wlad sorry mate :sm021:

Flexon
27.04.2007, 00:38
osjecaj se pozdravljenim

wlad
27.04.2007, 01:39
ode ja spavat. btw. syebali smo ovaj wladow topic skroz na skroz, wlad sorry mate :sm021:

Što jes-jes, al' nije ni prvi, a nadam se ni poslednji put, vratiću ti ja to ne boj se ;) :D :sm021:

CrazyKong
27.04.2007, 09:23
englezima treba zabranit da prave pivo
i ne prodavati im skije

Sa drugiom delom konstatacije bi se mogao i sloziti , ali prvi nikako ne stoji...njihov domaci ALE je stvar koju svakako treba probati u svakom lokalnom pubu u kome se nadjes, posto ga prave u malim pivarama lokalno i dosta se razlikuje po ukusu i % alkohola...sad neki je bolji neki losiji...

Inace to 4 pinte za 1 sat, je fazon posto im pabovi uglavnom rade do 11, a oni mangupi izlaze oko 9:30...zato svi izuvaju pivo kao na takmicenju :)

Sapa
27.04.2007, 09:35
Crazy istina je za mini pivare, to su pitka piva, al ipak nista bez Svabe, Olandeza i Belgijanca, sto se piva tice. Probaj njihova piva od mini proizvodjaca: umjetnost.

Btw. Sto se Londona tice shvatio sam da je zatvaranje u 11 od prije par godina ukinuto ili barem je politika sadasnjeg gradonacelnika postala jako blaga, bas je bilo frustrajuce trcati u 15 do 11 i grabiti po desetak krigli odjednom...no i to vrijeme su postojali pub-ovi sa dozvolom rada petkom/subotom do 2,3.
No nema veze, sa ili bez vremenskog limita, gledam ih svuda po evropi......piju ko st.ka., a pivo im je shajt.

matt
27.04.2007, 10:29
ma jeb** london,toronto,niagara falls,sve je to lepo...al,bg je zakon(putujem mnogo,i,nigde se nisam bolje zabavljao nego u bg)...a,takokodje,imam i ziv primer,moj ortak..jbt..tamo ne prodaju alkohol miloletnicima..npr.dodjes u neku prodavnicu kupis pivo,i,ako si maloletan..odma zovu muriju...a,da ne pricamo o kaficima....

e,da..kad sam putovao na kaprun..u,slioveniji pored auto-puta,ima jedne picerija(GALA)..osim sto su pice ogromne,i mnogo dobre...ljudi..domece pivo prave..uh,bruka kako je dobro..

wlad:jeste malo snega,ali moze i na 0-8 da se skija dobro..npr.marine vode,jaram,gobelja uvek imaju puno snega..inace,bio sam ove god ne beloj reci 2(ako je to ona gornja)..manijak..vise sam setao nego sto sam se spustao..za mene je ova sezona bila ok nista posebno..al,nadamo se da ce sledeca imati najmanje 1m snega!!!pozdrav

CrazyKong
27.04.2007, 11:53
Crazy istina je za mini pivare, to su pitka piva, al ipak nista bez Svabe, Olandeza i Belgijanca, sto se piva tice. Probaj njihova piva od mini proizvodjaca: umjetnost.

Btw. Sto se Londona tice shvatio sam da je zatvaranje u 11 od prije par godina ukinuto ili barem je politika sadasnjeg gradonacelnika postala jako blaga, bas je bilo frustrajuce trcati u 15 do 11 i grabiti po desetak krigli odjednom...no i to vrijeme su postojali pub-ovi sa dozvolom rada petkom/subotom do 2,3.
No nema veze, sa ili bez vremenskog limita, gledam ih svuda po evropi......piju ko st.ka., a pivo im je shajt.

Belgijancima skidam kapu...piva su im extra (mislim na Trapisten). Svabe takodje imaju ok piva...samo je malo problem sto mi bas ne lezi lager (ceski) tip piva...tj. ide ali nije to to. Holandezi...hmmm...tamo sam video vrlo malo ljudi da piju njihova piva (mozda samo Grolsh)...uglavnom piju belgijska...
sve u svemu Guinness rules :ok:

Zakon rada do 11 datira jos iz WW II i policiskog casa zbog bombardovanja...imaju pabove sa "late licence" do 12, eventualno 1. Ostalo sto radi kasnije su klubovi ili kako bi ih mi zvali diskoteke.....problem je sto tamo retko ima dobrog pica...samo moderne gluposti shotovi , breezeri flasirana lager piva...:glavaozid Bar je tako bilo dok sam ziveo tamo

Sapa
27.04.2007, 12:28
Belgijancima skidam kapu...piva su im extra (mislim na Trapisten). )...piju uglavnom piju belgijska...
sve u svemu Guinness rules :ok:
Zakon rada do 11 datira jos iz WW II i policiskog casa zbog bombardovanja...imaju pabove sa "late licence" do 12, eventualno 1.

Nagrdismo ovu Wladovu temu dibidus, da se prebacimo na english only???

Naravno belgijsko je stvarno najbolje ne piju ih samo holandezi nego cak i sofisticirani englezi.(u skoro svakom pubu imas 'belgijance'). Spomeno si Trapist, a kolko ih ima odlicnih: Leffe, Duvel, Palm....da ne nabrajam: http://www.belgourmet.be/nl/bieren/index.php i nema ni jedno da nevalja. ali i holandezi imaju solinde mini-proizvodjace, slazem se ostalo sucs, a i grosch nije nista posebno u poredjenju sa bilo kojim prosjecnim njemackim svjetlim pivom. Crno pivo ne volem.

Nego ne bijah u ti GB vec neko vrijeme, al znam 100% da je politika zatvaranja pubova u najmanju ruku smeksala pod onim kako se zvase Linvingstonom (Londonci javte se pa me ispravite)
Jes istina je: u GB je mnogo tesko promjeniti zakon, pa cak i o zakon o radnmom veremenu pubova. No Mayor je prilicno liberalna licnost pa se na tome nesto radilo, barem u Londonu.
Eto prije neku godinu su u parlamentu raspravljali o dozvoljenoj visini pivske-pjene u “ pint-chasi” , rasprava je trajala necete vjerovat dva-tri dana. Na kraju je glasanjem odluceno da se pivo u lokalima sipa bez pjene (mislim heybem ti zivot, pa to ni nasta ne lici, mislim takvo jedno pivo bez pjene).

Sto se tice malobrojnih pubova sa dozvolom za rad u "kasnijim" nocnim satima: mislim da je smjelo i do 2 po ponoci, posto sam se tu i tamo opijo na takvim mjestima, al nebitno, sat gore-dole.
Bitno je da su englezi definitvno nekulturni-konzumenti piva. No style at all.

Ps
Wlad opet: sorry-mate, vrati ce mo temu na pravi kolosjek :ski:

Flexon
27.04.2007, 13:11
:dziveli: Tannenzapfle:dziveli:

:cug: najbolje pivo svih vremena:cug:

Sapa
27.04.2007, 13:21
izvini nesto mi je promako taj "model" Tannennzapfle:dontknow:

Flexon
27.04.2007, 13:26
to pivo je apsolutno moranje
da se proba
nista ne dolazi blizu istog
to ce potvrditi svako ko je probao:sm017: :sm017: :sm017:

Sapa
27.04.2007, 13:29
Dajdera jedno Niksicko, Jagodinsko....i bog da te vidi.

wlad
27.04.2007, 22:24
Ionako je kraj sezone, pa ova tema i ide u dobrom pravcu :ok: .

Nikšićko više nije dobro pivo, jedino je OK ako ti ga "natoče", inače ona u flašama / konzervama su sada loša, od kako su ih preuzeli Belgijanci (paradoksalno), tj. onaj Interbru ili kako se već zove....

Postoji poznata priča, kako su u Nikšiću jednom nedeljno mogli svi da osete lep miris izjutra, kvasca, celo mesto je mirisalo na hleb (kvasac). Od kako su ih uzeli stranci tog mirisa više nema - čitaj: sada rokaju hemiju (samo ekstrakt). Takođe, vodu ne uzimaju više izvorsku (iz Vidrovana) nego koriste vodovodnu, navodno im to smanjuje troškove. I na kraju zbućkaš hemiju i hlor i dobiješ shajt ;).

Sapa
28.04.2007, 00:03
Nadam se da nisam izgubio sav kredit i da jos ima smisla da ostavim svoje utiske o protekloj zimi:
3 su razloga zbog kojih ce mi ova sezona ostati u dobrom sjecanju:

Razlog br1
U jesen prosle godine sam se navukao na ski-sajt (nash domaci :) ), presto da vjerujem da sam izopacenog uma jer u san ulazim citajuci ski-magazine, a dan pocinjem citajuci ski-atlase, radno vrijeme provodim uz konstantno otvorena dva ekrana jedan "radni" a drugi "tajni"......dakle shvatio sam da nisam jedini sa ovom vrstom bolesti. Vrijeme koje provodim razmjenjujuci prakticne ski savjete ( a jos vise nebuloze) sa nekim tamo kolegama skijasima: flexonima, tataratirima, wlad-ima, stekanima.....je postalo neuporedivno duze nego vrijeme koje provodim sa prijateljima iz 'stvarnog' svijeta, ne sto sam 100% zastranio nego sto se zivi tako da se nema vremena za vidjanja, imam srecu da mi je radni kolega istovremeno i "ski-buddy", ali covjek je umjeren u svom ski-entuzijazmu, a ja sam.........na svu srechu tastatura trpi sto ni jedan ziv covjek nebi mogo :) ...... Sve u svemu u ovoj sezoni sam otkrijo forum skijanje.co.yu i to je bash oke.
Razlog Br2
I pored zastrasujucih i deprimirajucih perioda bez snijega ove sezone mi je uspjelo da odskijam 3-4 dana offpiste (najdublji 'svijezi cijelac' sam skijao 7 i 8 januara radilo se o oko 20,30-tak centimetra). Neznam zasto ali ove godine sam u tome uzivao vise nego obicno. Imao sam srece da su u sva ta 3/4 dana bili izvrsni vremenski uslovi, sto mi je valjda dalo sansu da u potrazi za cjelcem odem i dalje nego sto ja to obicno cinim, mozda razlog za ovaj 'good feelin' lezi u cinjenici da sam ove godine koristijo materijal pogodan za tu disciplinu
Br3
dakle razlog br3 je uzrocno-posljedicno vezan sa br2: Ove sezone sam postao strasni zaljubljenik u twintip skije (kolko li sam puta ovo ponovio na ovom forumu), vjerovo sam u twintip jos dok sam samo citao recenzije, ali od kad sam jedne konacn probao, osjecam za skijanje jos vise nego sto sam do tada osjecao; U ovoj sezoni sam dakle otkrijo " skiju svog zivota'" : 1080 Foil, i skonto da to moje interesovanje (za freestyle-stvari) definitivno znaci da me je vec sad zdrmala middlife-criza. :sm003:
A ako dogodine kupim motor onda ce to znaci da je middlife-crisiks poprimio neslucene razmjere....
Sve skupa skijo 13 dana, al tjesim se da je kvalitet i snijega i skijanja puno vazniji od kvantiteta. zelja mi je da dogodine saberem 21.ski-dan od cega makar 10 dana offpiste :yay:

matt
28.04.2007, 00:11
idite na http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=1356 i glasajte gde bi trebala da se stavi nova web cam.!!!svako misljenje mi je bitno.pozdrav

Sapa
01.05.2007, 17:34
Nikšićko više nije dobro pivo, jedino je OK ako ti ga "natoče", inače ona u flašama / konzervama su sada loša, od kako su ih preuzeli Belgijanci (paradoksalno), tj. onaj Interbru ili kako se već zove....
Postoji poznata priča, kako su u Nikšiću jednom nedeljno mogli svi da osete lep miris izjutra, kvasca, celo mesto je mirisalo na hleb (kvasac). Od kako su ih uzeli stranci tog mirisa više nema - čitaj: sada rokaju hemiju (samo ekstrakt). Takođe, vodu ne uzimaju više izvorsku (iz Vidrovana) nego koriste vodovodnu, navodno im to smanjuje troškove. I na kraju zbućkaš hemiju i hlor i dobiješ shajt

Da, bash paradoxalno da su najbolji proizvodjaci piva direktno odgovorni za sadasnji (ne) kvalitet Niksickog. Hmmm ja sam mislio da se situacija promjenila od prije par godina i da se kvalitet popravio...dakle nije.
Nego sta se sad dole pije na i van piste? btw kakva je razlika izmedju tochenog i flasiranog, pa to je sve pravljeno sa istom vodom iz istog vodovada, zar ne?
ps
Eto, wlad, rokaju hemiju u pivo, pa sta onda obicnom covjeku preostaje nego da se baci na 'domachicu' - to je barem cista ekologija ;)

wlad
01.05.2007, 18:39
Mislim da je ključna razlika između točenog i flaširanog (ili konzerva) to što u točenom pivu / buretu stavljaju mnogo manje konzervansa (rok trajanja tog piva je daleko kraće od npr. flaše / konzerve) što naravno utiče i na kvalitet piva :cug: .

A na stazi, čaj, kuvano vino/rakija (ovo ja baš i ne konzumiram), loza :ok:, pivo :ok:, energetska pića, ...

skiman
07.05.2007, 09:14
Letos samo 36 dni na Pohorju (MB Pohorje, Areh, Kope, Ribniška koča), kar je v bistvu polovica normalne zime na Pohorju. (ponavadi sezono končam z okoli 60 dnevi na smučišču). Letos prvič po dolgih letih brez Alta Badie ali tedenskega smučanja nekje v Avstriji. Slaba sezona pač (ni bilo snega). Drugače pa, če vas kaj zanima glede smučanja na MB Pohorju, vprašajte-bom skušal odogovoriti.....:dziveli: Skiman

Sapa
07.05.2007, 23:30
Dobro dosao 'fantek' .....:dziveli:

Jaz sem 'spet poreden': Chas je za spat, bit ce vec pitanja o Pohorju, Kaninu isl,


Lep po(u)zdrav za skimana

D.I.M.
08.05.2007, 20:07
Dobro došli.