PDA

Pogledati punu verziju : Atomic SL9



Bode_M
30.03.2007, 02:26
Koliko mogu najviše prodati ovu skiju?

stekan
30.03.2007, 09:01
U zavisnosti od koje sezone je model i u kakvom stanju su skije cijena se kreće od 50 do 300€.

Sapa
30.03.2007, 10:27
Za promjenu jedan :sm023:

E vala i ti stekane, take skije od take renomirane firme pa za take male pare??
Nemo da po'cjenjujes.

Bode_M
30.03.2007, 14:33
Model je od prije 2 godine. Skija je vožena 10 dana!

stekan
30.03.2007, 15:10
Za promjenu jedan :sm023:

E vala i ti stekane, take skije od take renomirane firme pa za take male pare??
Nemo da po'cjenjujes.

Shvatam ovo kao sportsku provokaciju, ali da odgovorim ozbiljno:
Ako je model od prije 4 sezone i skija iz rentala, te ostalo 0,4mm rubnika, a klizna ploha jednako debela (bez obzira što je u servisu izbrušena ko nova), tad treba platiti da je neko odnese. Pa makar na njoj pisalo Atomic Beta Race. Mrtva skija je mrtva skija i njena vrijednost je prazan skup.


Model je od prije 2 godine. Skija je vožena 10 dana!

Ako je dobro očuvana (jer se skija može uništiti i za 1 dan skijanja), ta skija vrijedi preko 300€, ali sad na kraju sezone je teško postići tu cijenu.

Bode_M
30.03.2007, 15:58
ko je rekao da je moja skija mrtva. Koliko si vremena skijao ti dosad.

Sapa
30.03.2007, 16:02
Shvatam ovo kao sportsku provokaciju, ali da odgovorim ozbiljno:
Ako je model od prije 4 sezone i skija iz rentala, te ostalo 0,4mm rubnika, a klizna ploha jednako debela (bez obzira što je u servisu izbrušena ko nova), tad treba platiti da je neko odnese. Pa makar na njoj pisalo Atomic Beta Race. Mrtva skija je mrtva skija i njena vrijednost je prazan skup.
Ako je dobro očuvana (jer se skija može uništiti i za 1 dan skijanja), ta skija vrijedi preko 300€, ali sad na kraju sezone je teško postići tu cijenu.

Nebih imao nikakvih primjedbi na ove tvoje konstatacije, a ona prva provokacija je dabome bila sportske prirode. :dziveli:

wlad
30.03.2007, 16:17
ko je rekao da je moja skija mrtva. Koliko si vremena skijao ti dosad.

Nije čovek rekao da je mrtva tvoja skija, nego je objašnjavao razloge zašto cena može biti od 50-300EUR. Za tvoju konkretno je rekao:

"Ako je dobro očuvana (jer se skija može uništiti i za 1 dan skijanja), ta skija vrijedi preko 300€, ali sad na kraju sezone je teško postići tu cijenu."

---

Ja lično mislim da na cenu polovnih skija ima puno uticaja, pogotovo na kraju sezone. Sada su velika sniženja, i novih i polovnih skija, pa ćete teško prodati skiju po "pravoj ceni". Ima nekih firmi (neću da reklamiram) koje prodaju sada skije na 50% popusta i to modele za sledeću (2008) sezonu, vožene 3 dana u besprekornom stanju - pa je to ogromna konkurencija.

Bode_M
30.03.2007, 16:20
Mogu li znati koje prodavnice to imaju, ali me interesuje baš za 07/o8, ako nije problem!!!

stekan
30.03.2007, 16:33
ko je rekao da je moja skija mrtva. Koliko si vremena skijao ti dosad.

Pretpostavljam i da je ovo sportska provokacija, ali opet ozbiljan odgovor:

Mrtva skija se odnosilo na onu hipotetička skiju iz rentala staru 4 godine, ne na ovu tvoju voženu 10 dana.

Ja skijam od sezone 1978/79. Ove zime imam pod skijama 7 dan Italije (Marilleva/Madonna di Campiglio), 15 dana Austrije (Gerlitzen), tri vikenda na Jahorini, a sutra odoh na 7 dana opet na Gerlitzen.

stekan
30.03.2007, 16:38
Mogu li znati koje prodavnice to imaju, ali me interesuje baš za 07/o8, ako nije problem!!!

Pogledaj: http://skimanijaci.com/component/option,com_smf/Itemid,50/topic,294.0/
U prvom postu imaš prikačen cjenovnik za Srbiju, a u mom postu imaš cjenovnik za BiH. Mislim da moraš biti registrovan na forum da bi bio u mogućosti da vidiš prikačene slike i attachment-e, pa se registruj, ako već nisi.

Bode_M
30.03.2007, 16:40
E pa srećno onda :)

stekan
30.03.2007, 19:54
Thanks.

By the way, prodaješ Atomic-a zbog prelaska na Head (like real Bode)?

Bode_M
31.03.2007, 02:15
Hehe. Narawno da nije zbog toga, nego kupujem novi atomic.:)

Sapa
31.03.2007, 22:33
Hehe. Narawno da nije zbog toga, nego kupujem novi atomic.:)

Bravo Bode majstore!
Najzad jedan konsekventan vlasnik austrijskih betona. Mozda jos nisi upucen al neki clanovi foruma, bivsi vlasnici Atomica, su naprasno potpisali za neke tamo Slovence....i sta da ti kazem, zamrla diskusija skroz, na skroz.
Dobro doso na diskusije! Informisi nas redovno o svojim impresijama u vezi tvoje najdraze marke, znam sigurno da ce biti nekih prijatnih reakcija od strane forumasa.

tataratira
03.04.2007, 12:16
ja nisam prodao nijedan od Atomic skija, nista nisam manje zadovoljan istim i nakon "ugovora" sa Elanom

he he, džaba sve Atomic i Golf dvojka dizel su maaaajka

Sapa
03.04.2007, 12:43
ja nisam prodao nijedan od Atomic skija, nista nisam manje zadovoljan istim i nakon "ugovora" sa Elanom
he he, džaba sve Atomic i Golf dvojka dizel su maaaajka

Ma rodila ga maaajka! Nek nisi Atomica prodo dobro je zbog uroka.