PDA

Pogledati punu verziju : JP Skijalista Srbije na Kopaoniku



SkiBus
28.03.2007, 16:02
Cilj ove teme je da svi forumasi koji su nezadovoljni uslugama JP Skijalista Srbije, koji su prevareni na bilo koji nacin od njih i koji imaju primer i potvrdu nedolicnog i neposlovnog ponasanja ove kuce, napisu koju partituru o tome.

Neka ovo bude svojevrsna baza nekorektnog ponasanja, neposlovnosti, nepostovanja svojih korisnika i gluposti koje smo u nuzdi da trpimo od strane JP Skijalisa Srbije..

Neka skijaska, pa i ostala javnost uvidi sta su pojedini odgovorni,a nedodirljivi pojedinci iz JP Skijaliosta Srbije u stanju da urade svojim korisnicima usluga. Neka i oni imaju mogucnost da iz drugog ugla sagledaju svoje ponasanje jer im ocigledna ogranicenost pomaze ne samo da rade protivu interesa sopstvenih turista, nego i protiv interesa maticne firme. Moguce je da ce odjek ozlojedjenih korisnika usluga sa ovoga mesta stici cak i gospode iz jos udobnijih fotelja, gospode koja je nadredjena junacima iz nase zalopojke.

Pojedinci koji smatraju da je skupa oprema kupljena od novca gradjana Srbije kompletna usluga grdno se varaju.. Mogli bi i eksperti koji definisu Nacionalni investicioni plan malo da se pozabave i pojasne postavljenicima sta obuhvata kompletnu usluga..

Pisite! Ne ustrucavajte se..
Uzvratite im udarac. Obaspite paljbu forumasi. Juris...:awm2:

Pa nek' lete glave...:couto:

SkiBus
28.03.2007, 16:19
Vikend 24.-25.3.2007:

1. Subota 24.3. Staze nisu sredjivane iako je prethodnih dana napadalo cak metar snega. Takvo neodgovorno ponasanje je znacajno smanjilo zivot tom snegu i verovatno skratilo sezonu. Neuredjenost staza je manji problem.
:sm008:

2. Nedelja 25.3. Na blagajni nisu imali "sitnog" novca za vracanje depozita za ski-pass. Iznenadilo ih je sto su ljudi dolazili po depozit, isto kao sto ih iznenadjuje i sneg u febuaru...
:sm008:

ovcica86
28.03.2007, 17:16
Bila sam na skijanju od 03.02.2007. - 10.02.2007.
Za tih nedelju dana, nisam NIJEDNOM videla da je neki ratrak nesto radio. Ah, da, jedan se nesto vrteo u krug po Dubokoj. Nije je prosao nijednom, samo je malo isao napred-nazad...

Izlaz sa zicare vec posle 12 bude potpuno bez snega, ostane samo kamenje. Ako ne kamenje, onda led...Ujutru nanesu sneg lopatama, valjda je tad tu neko ko ih nadgleda, a popodne ih boli uvo...
Najgore bude na malom karamanu...dzabe novi cetvorosedi ako unistimo opremu silazeci sa njega!
za nas na boardu je led uzas, a tek kamenje ;(( :sm008:

wlad
28.03.2007, 19:51
Koliko god oni loše radili, mislim da ova tema neće imati efekta, tj. neće otići dalje sa naslovom teme "Kreteni iz JP Skijalista Srbije".

Mislim da kritika treba da bude konstruktivna, bez emocija i ružnih kvalifikacija kao ova iz naslova.

ovcica86
28.03.2007, 23:28
@wlad: potpuno si u pravu :) :sm019:
Hajde, da dam konstruktivnu kritiku:
Bilo bi lepo kada bi koristili ratrake za uredjivanje staza.
Takodje bi bilo lepo kada bi naneli malo snega na izlaz sa zicare.
:)

:ski:

ghost
29.03.2007, 14:32
Ne vredi... Kop ima apsolutni monopol na srpskom skijaskom trzistu, zato i mogu da se ponasaju tako. Naravno da ih ne opravdavam, samo ukazujem na cinjenice. T
rebalo bi organizovati ski vikende na Jahorini, to je samo sat i po duze voznje (busom). Iz iskustva znam da i tamo staze nisu nista spec odradjene, ali sigurno bolje od Kopa (za vikend 24/25.03.).
Nazalost nemamo planinu od barem 2.500 metara n.v., jer samo takva planina dozvoljava da se napravi crna staza duzine 2.5-3 km.
Zato tvrdim da je Bugarska zakon za Kop u pogledu skijanja. Na Alpe da ne trosim reci...

ket
29.03.2007, 20:33
Ma o cemu vi pricate?Ljudi rade sa onim sa cim raspolazu,ratraci tabaju staze svakog dana posle zatvaranja zica,onaj jedan top je pravio sneg koliko je mogao i sa obzirom da snega nije bilo nigde kada sam ja bio na kopu,skijanje je bilo sasvim zadovoljovajuce!
Svake godine unazad 4-5 nova zicara,a bice ih jos dogodine,pa sta je tu lose?

SkiJAna
30.03.2007, 05:48
Ket,
Vi ako niste Ljubisa Radovanovic ili neko iz njegove SS (Skijalista Srbije) skupine, ili mozda samo jos jedan iz plejade dupelizaca koji uzalud pokusava da usicari neki popust za ski-pass, onda bi svakako trebalo zbog kratkovidosti da otvorite novu temu: "Peticija za povecanje cene ski pasa", kao nagrade za silno ulozen trud gore pomenutih SS-ovaca.
:bootyshak

A sto se tice nicanja 2-3 zicare godisnje, to najbolje osecaju poreski obveznici Srbije (citaj gradjani). Oni grade sa nasim parama iz budzeta, a potom to predstaljaju kao podvig. Kao da su oni ulagali svoj novac...
Super je to sto se gradi, makar i od novca samih gradjana, ali je za svaku osudu bahat odnos prema korisnicima njihovih "usluga".

Evo jednog od mnogobrojnih primera:
Pre par godina nakon sto sam se spustila sa Karaman Grebena na Mali Karaman usled neverovatnog vetra od 1m na sat, naprasno su resili da iskljuce zicu. To cak i ne bi bio toliki problem da su prethodno zatvorili stazu do Malog Karamana. Rezultiralo je sto sam morala da uprtim skije na ledja i put pod noge sa pancericama. Sutradan isti scenario. Neverovatno.. Ovako su namagarcili vise desetina ljudi, a ne da za uzvrat nisu bili spremni da vrate novac zbog toga sto nije radilo vecina zica tih dana (radio je samo Karaman Greben, Malo Jezero i Masinac), vec nam kao utehu zbog muke i pesacenja u onim glondzama nisu bili spremni da pruze ni cestito izvinjenje. Ali mi smo stoka, a ne oni...
:sm022:

Z_L_I
30.03.2007, 10:43
doci na kop u proslu subotu bilo je pravo uzivanje.
sneg cak i u brzecu, racunali smo da je na stazama verovatno
najbolje ove sezone.
a onda iznenadjenje:
e pa ne mogu neemotivno:
nabijem im i ratrake i lopate i direktora i sve znate vec na sta.
znaci po 1001 put zemlja srbija...pa dokle bre da nas neko j...
za nase pare.

plageton
30.03.2007, 14:23
Ma o cemu vi pricate?Ljudi rade sa onim sa cim raspolazu,ratraci tabaju staze svakog dana posle zatvaranja zica,onaj jedan top je pravio sneg koliko je mogao i sa obzirom da snega nije bilo nigde kada sam ja bio na kopu,skijanje je bilo sasvim zadovoljovajuce!
Svake godine unazad 4-5 nova zicara,a bice ih jos dogodine,pa sta je tu lose?

Kojih su to 4-5 novih zicara, na primer, ove godine?

jijang
02.04.2007, 18:02
skiJana, sve je OK to sto pricas.
ali, kako mislis da grade zicare nego od nasih para? odakle drzavi pare, nego iz budzeta koji se naplacuje porezom?

SkiJAna
08.04.2007, 02:43
Javna preduzeca, iako nisu profitabilna, trebalo bi da zive od svog poslovanja. Kao sto je svima poznato oni naplacuju ski-pass i to po neverovanoj ceni. Tu valjda ima i zarade? Ili ti se mozda cini suprotno..? Ukoliko hoces da ulozis u neku investiciju tu postoje dugogodisnji krediti ako nemas dovoljno sredstava iz sopstvenh izvora. Jedino treba proceniti da li je ta investicija opravdana ili ne. Najlakse je dobiti novac otet od jadnih gradjana...

'Ajde recimo i da treba da se izgradi nesto za neku firmu od novca gradjana, jer ona sama nije kadra za to (ova kategorija u normalnom svetu ne postoji. Ne ulazi se u investiciju ukoliko se jasno ne vidi da ce ona biti opravdana), kako ti kazes...

Ali da li onda ti isti gradjani treba da se peljese sa tolikom cenom ski-passa? Posto su sredstva dobijena od novca gradjana, onda obzirom da je javno preduzece u pitanju, koje po ustrojstvu podrazumeva neprofitabilnost, cena ki-passa treba da je takva da samo pokriva troskove poslovanja. Da su gospoda iz JP SS samostalno usla u investiciju, kao sto je i red, koristeci dugogodisnje kredite i da moraju da ih otplacuju iz rezultata svoga poslovanja, onda je to malo drugacija prica..

Tek sledi ono najgore... Uzeli su tvoje pare i preusmerili ih u izgradnju nekakvih zicara, ti resis da koristis iste i moras da platis pola prosecne plate da bi samo 7 dana koristio te usluge... E kad jedva nekako uspes da platis tu uslugu onda stupa na scenu njen kvalitet...
Budimo realni... Kakav je kvalitet usluge? Opste je poznata njihova bezobzirnost, bahatost, bezobrazluk... Pa jel za to drzava uzimala pare gradjana i jesu li to zasluzili ti isti gradjani koji su povrh svega platili ski-pass po megalomanskoj ceni.

Zaista mi isu jasni ljudi koji ih brane... Ili su iz njihovih redova ili im 'fali neka daska u glavi ili su totlno slepi...

jijang
08.04.2007, 08:55
nisi me shvatila. Ne branim nikoga. nego sam u tvom prethodnom postu protumacio kako tebi smeta sto se placa porez drzavi...
A naravno da mogu da se finansiraju i sami.ali to se nece desiti dok se ne privatizuju. zasto bi se sami finansirali kad mogu iz budzeta...prosto
I jos jedno pitanje, da li su JPJavnaSkijalista jedino javno preduzece koje ima veze sa skijanjem ili ima jos nekih?ko recimo odlucuje o voznji motornih sanki na KoPu?oni ili sama uprava ski centra?

wlad
08.04.2007, 10:48
Koji ski centar? "Stari" ski centar kako ga zoveš je bio u sastavu Genex-a, sada su svi ski centri izdvojeni i grupisani u JP SS.

Dakle, na kopu Genex upravlja (dobrim delom) hotela, a o skijalište upravlja JP SS.

Upravljanje skijalištima podrazumeva pored žičara, ski terene, bezbednost itd.

Dakle, bez dozvole JP SS, nikakve sanke ne mogu da se kreću po Kopu (osim po bespuću ;)).

Naravno, skijališta obično naprave pravila, pa tako za sanke važi da ne mogu da se kreću po skijalištu u radno vreme, osim naravno za hitne slučajeve (bezbednost, povrede itd.).

"uprava ski centra" = JP SS

jijang
08.04.2007, 15:23
OK.Znaci to sto skijasi voze slalom izmedju ski sanki stoprocentno ide na dusu JP Skijalista Srbije...
hvala na informaciji.

matt
27.04.2007, 09:43
jijang (http://www.skijanje.co.yu/forum/member.php?u=861):totalno si u pravu...al,sta mi tu mozemo osim da apelujemo da se to sredi..
inace na kopaoniku postoji ZAKON O MOTORNIM SANKAMA...kazna je:50.000din..al,kad sam jednom pozvao muriju na kopu..i pitao ih zbog cega se ne sprovodi taj zakon..dobio sam kratak,ali jebitacan odgovor...NEMAMO DOVOLJNO PRIPADNIKA..u,ovoj drzavi je lako doci do informacija..tako da cu se malo raspitati o tome..i postaviti post cim nesto saznam..

pozdrav

kop
27.04.2007, 13:58
Pa i nisu potrebne neke informacije - odgovor je vecito nema se para !
Za sve moguce ! Jao sto sam srecan, sutra putujem na kop :dziveli:

jijang
27.04.2007, 16:38
e.a sto?pa nema valjda snega?
Ma pusti...sa kretenima se tesko saradjuje...Ne hvataju ni ubice ni kriminalce po ulici,a kamoli ce ove na motornim sankama. Nego lepo, stap u oko kad ti prodje mnogo blizu pa da vidimo ko je ludji:)

matt
25.06.2007, 09:19
a,sta cemo mi koji nemamo stapove??da skinemo dasku i da im &^&^$^%%(*^*&^#&%%$*

bojo
18.07.2007, 09:54
pa kad im fali daska da im damo...al po glavi

kop
28.07.2007, 13:42
Pre par meseci pricali su da ce praviti novu stazu do vikend naselja, a sad izgleda nista od toga :sm022: Zna li neko sta je sa tim ?

matt
28.07.2007, 15:50
taj plan je postojao...ali,posto oni misle da ce snega biti sve manje i manje..ova godina je u znaku izgradnje akumulacionih jezera i kupovini novih topova za pravljenje snega

kop
30.07.2007, 00:54
Ma dok god nesto ulazu ok je :ok:

D.I.M.
03.08.2007, 18:19
Ružan naslov topika koga postavi "bus" a moderator ga ne ublazi.
Inace reč kreten znači za osobu koja je u svom duhovnom razvitku zaostala, a fizicki zakržljalja (Vujaklija).
A, kako nas drugi vide biće interesantnije http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=17258

matt
03.08.2007, 21:18
a,stvarno bi mogli da promene ime teme....

matt
14.09.2007, 20:32
evo,konacno je promenjen naziv teme......

Bojan87
15.09.2007, 11:09
I jel na kopaoniku pocela izgradnja akumulacionih jezera ili jos cekaju da pocnu ?

admin
28.10.2007, 14:01
Novi direktor JP Skijalista Srbije ....

Odlomak iz clanka iz "Politike" od petka 26.10.2007.
- POCELO KADRIRANJE U JAVNIM PREDUZECIMA

Аеродром Београд, Србијаводе и Јавна скијалишта су и даље у рукама Г 17 плус. На подсећање да су рекли да ће расписати јавни конкурс за функције у јавним предузећима у Г17 плус кажу да око тога још постоје расправе у странци и да ће одлука бити ускоро донета на Председништву партије.[/font]
Ипак, незванично сазнајемо да би могло да дође до рокаде њихових кадрова. Будући да је у међупартијској подели Јавних предузећа Г17 плус изгубио Лутрију Србије, досадашњи директор ове фирме Бојан Кришто највероватније ће прећи на место директора Аеродрома Београд, док би садашњи директор овог предузећа Небојша Недељковић заузео фотељу првог човека Јавних скијалишта.

Da li ce novo ime doneti i novine u radu JP SS?

kop
28.10.2007, 18:09
Oni se sa tim nadleznostima igraju ko mala deca :sm008: Samo se svadjaju sta ce biti cije a kad dodju na vlast ne rade nista !!!
Ako su toliko pametni neka JP SS preuzme brezu !

SkiBus
10.02.2008, 02:05
Zeleli bi malo da aktiviramo ovu temu kojoj mnogo negostaje onaj prefiks "kreteni", ma koliko to nekome upadalo u oci..
:bootyshak
Prof. Ciric redovni profesor BU u penziji, covek koji se u svojoj 71 godini bavi sportom, planinari, skija, zdravo zivi i uspesno prkosi svojim godinama, zamolio nas je da u njegovo ime objavimo nemio dogadjaj koji mu se prosle nedelje desio u direktnom susretu sa ljudima iz SS-a i njihovim sistemom "neprofitnog" razmisljanja ("javno preduzece").
Do 1.1.2008. vazilo je pravilo da svi ljudi stariji od 70 god. mogu besplatno da dobiju skipas. To je svakako logicno, posto i nema mnogo starijih od 70 godina koji bi se usudili stati na skije. A i oni sto u tome uspevaju do sada su ostavili novca i novca na kupovinu skipasova.
Medjutim neki mozgovi, videvsi da su se u protekloj godini cak 3 skijasa ove dobi pojavila i iskoristila pravo na besplatan skipas, naprasno su promenili starosnu granicu i uveli da pravo na besplatan skipas imaju svi "skijasi" stariji od 76 godina.
Kada su popusti u pitanju, kao i odobravanje nekih pogodnosti koje skidata vec poseduje (recimo da se kupi visednevni skipas koji ce vaziti definisan broj dana koji ne moraju da budu u kontinuitetu) sve je tako strogo i nepromenljivo, zasticeno pod toboze strogom ingerencijom vlade, ali kada su u pitanju stvari koje ne idu u korist skijasima tu su promene moguce i dela se jako azurno.
Sta bi se desilo da pomenuti prof. Ciric nije imao novca da plati skipas, jer je ocekivao, po vazecim pravilima samo 20ak dana pre toga, da ga dobije besplatno na godine i dug skijaski staz. Coveku bi totalno priseo vikend i boravak. Zahvaljujuci njima... Kretenima!!!
Sramota!!!
:sm008:

Da ne bude da samo kritikujemo.. Moramo da pohvalimo sve bolje spremanje, odrzavanje i sredjivanje staza na Kopaoniku. U tom segmentu sve pohvale.:ski:

wlad
10.02.2008, 08:09
Za pet godina, kada profesor pređe granicu od 76 godina, pomeriće granicu na 86 godina... Šta reći, osim tužno. Meni se činilo da je i granica od 70 godina prevelika, nekako mi je logičnije da to bude 65 - da taj popust zaista neko i koristi...

stekan
10.02.2008, 08:10
Možda se plaše da će ljudi od preko 70 godina starosti krenuti masovno da se upisuju u ski škole, te će napraviti gužvu na skijalištu.

kop
10.02.2008, 16:35
I pohvala je da su napravili prilicno dobar plan za sredjivanje staza na leto :) Konacno su stavili u taj plan i Bele reke tako da ce biti super skijanje sledece sezone :yay:

Tadija_91
10.02.2008, 17:21
Ma to je plan kao sto neko rece planiramo za sledecu sezonu ali ocekujte one tamo. Bez vestackog snega na belim rekama tesko da ce biti skijanja . Isto vazi i za krcmar, sa kog i malo jaca mecava oduva ovaj prirodni.

kop
10.02.2008, 19:38
Za sad su stavili skoro sve staze u plan za sredjivanje, ali zavisi sta ce im Nacionalni park odobriti.

Tadija_91
10.02.2008, 20:20
Ne znam zasto Nacionalni park ne bi odobrio sklanjanje kamenja sa staza.

kop
10.02.2008, 22:41
Nije samo kamenje u pitanju, bar ne na beloj reci 2.
U pitanju je ovo: http://gallery.infokop.net/main.php?g2_itemId=13777

Tadija_91
11.02.2008, 15:19
Pa ako su jelke u pitanju ne znam zasto bi bio problem da se ocisti kad se vec jednom to seklo.I na krcmaru su bile jelkice pa su odsecene.

kop
11.02.2008, 22:07
Pa za to su dobili dovolu od NP.

Tadija_91
11.02.2008, 23:25
Zato i kazem da ne bi bilo logicno da ne daju dozvolu za ovo.

kop
17.02.2008, 20:09
Ovoj temi ozbiljno nedostaje "kreteni" !
Jutros sam bio na Beloj reci 2, koja naravno ne radi ni na metar snega i evo na sta lici staza: http://gallery.infokop.net/main.php?g2_itemId=16229
Slobodno je mozemo dodati u temu "staze koje nikad ne rade", posto ova nije radila ni prosle ni ove godine niti ce ikada raditi ako se ovako nastavi :( Naravno ne pada im napamet ni ratrakom da predju :( Vidi se da su se bas potrudili oko odrzavanja najbolje staze na Kopu :(
Snega na stazi ima puno, vidi se na jednoj slici na linku. Dakle da su je letos sredili skijali bi smo se tamo sve u 16.
Ljudi nadlezni za ovo nisu zreli za otkaz vec za zatvor.

Bata Bane
18.02.2008, 12:41
Mozda bi mogli da pokrenemo neku peticiju za uredjenje ove staze, i da malo ozbiljnije prodrmamo ove iz Skijalista Srbije.:awm2:

Tadija_91
18.02.2008, 12:53
ma ne reaguju oni na peticije. jedino resenje za ovu stazu je ciscenje i vestacki sneg

Bata Bane
18.02.2008, 12:57
Pa brate ako treba mi da krenemo da cistimo i da nabacujemo sneg onda jbg:glavaozid

Johny
22.02.2008, 01:59
...onda cemo mi i skipass da naplacujemo....:sm021:

Truch2
25.02.2008, 16:09
ovaj topic je realan koliko i onaj o ceni ski-kuchica, ili mozda bolje da otvorimo topic gde ce se kritikovati rad vlade u odnosu na zimsku sezonu 2007/2008 ???

Boli njih qrac, sta god da neko napishe na netu :couto:

kop
26.02.2008, 01:23
Hm... Da se problemi prikazu na TV-u ili da im posaljes inspekciju bolelo bi ih...

milos79
27.02.2008, 17:53
Ovoj temi ozbiljno nedostaje "kreteni" !
Jutros sam bio na Beloj reci 2, koja naravno ne radi ni na metar snega i evo na sta lici staza: http://gallery.infokop.net/main.php?g2_itemId=16229
Slobodno je mozemo dodati u temu "staze koje nikad ne rade", posto ova nije radila ni prosle ni ove godine niti ce ikada raditi ako se ovako nastavi :( Naravno ne pada im napamet ni ratrakom da predju :( Sudeci po fotkama, ovo je totalno ludilo za freeride, i uopste mi nije jasno sto kukate da je srede, pa ovako je milion puta bolje.
Najtuznije je sto uopste nema tragova, niko nije ni prosao stazom, a tako dobar sneg :(.

kop
28.02.2008, 01:17
Sudeci po fotkama, ovo je totalno ludilo za freeride, i uopste mi nije jasno sto kukate da je srede, pa ovako je milion puta bolje.
Najtuznije je sto uopste nema tragova, niko nije ni prosao stazom, a tako dobar sneg :(.

Freerie je moguc samo u gornjem delu, cim se malo spustis, vec od padine pre levka pocinju stene i kamanje, tako da ti u stvari i ne mozes da se se skijas od kamenja koje te stalno zaustavlja. Ti ga naravno ne vidis ispod snega, a nimalo nije zgodno kad u punoj brzini naletis na stenu i zaustavis se u sekundi.

SkiBus
05.12.2008, 23:24
Danas smo na sajmu dobili potvrdu od celnika iz Skijalista Srbije da su uslisene nase molbe da se nasim cenjenim clanovima koji gotovo svake nedelje idu na Kop na ski vikende, omoguci ono sto ski data realno i omogucava. Inicijativa kojiu smo imali gotovo dve godine, napokon je rezultirala necim konkretnim. Globa koju smo morali da placamo sa skipasevima koji funkcionisu samo u kontinuitetu, te moraju da se kupuju samo dvodnevni skipasevi za vikende, sada je proslost.

Novi prouzvod je desetodnevmni skipas koji moze da se trosi bilo kojih 10 dana u sezoni i koji je cenovno ipak jeftiniji nego pet dvodnevnih skipaseva. Ostaje kritika da taj 10odnevni skipas nije morao bas da bude skuplji nego klasican skipas za deset dana, jer ipak treba ceniti prave skijase koji se vracaju na planinu. Cena te nove usluge, napravljene prevashodno zbog naseg brojnog clanstva, koje masovno ide na ski vikende, je negde izmedju cene pet dvodnevnih skipaseva i jednog desetodnevnog skipasa (ustedi se negde oko 1600din).

Pomak je evidentan.. Zahvaljujemo se gospodi iz Skijalista, posebno Nesi iz marketinga i Vodenom, na ovom ipak pomaku sa mrtve tacke. Neka i dalje nastave da kljucaju svoje pretpostavljene sa nasim, zaista realnim zahtevima. Oeckujemo jos poboiljsanja i beneficija za verne skijase. Nadamo se da ce ucestala borba za nizom cenom skipasa uroditi plodom i da ce ista krenuti da se spusta u neke normalne okvire. Inace odosmo svi u inostrana, daleko bolja, a jeftinija skijalista, pa nek se vozikaju po zicama Kopa oni pozeri i fenseri, kojima to nije tesko da plate.. I dalje cekamo popuste na grupe!!!

Iz pouzdanih izvora smo saznali da se u buducnosti planira jos bolje koriscenje mogucnosti ski-date. Utvrdjjivace se tacno i ko je koliko kalorija potrosio na stazama, ko je najvise skijao i presao najvise staza u toku dana isl. Srecnici, ali od onih koji su najbolji i najuporniji, a koji budu imali najbolje rezultate imace "odgovarajuce nagrade". Samo da ta jurnjava za rekordima ne rezultira za nekim vecim povredama. Ipak, velike pare su u pitanju.. Cena je i dalje previsoka.

Stara planina je exra sredjena, na stazama je posadjena trava, kamenje je sklonjeno i uradjena je drenaza. Sve pohvale i na tome. Ipak mislimo da je to skijaliste i dalje dobro samo za vikend varijante.. Ove godine cemo valjda malo vise da idemo tamo..

Tadija_91
06.12.2008, 00:27
Cestitam na inicijativi, borite se i dalje:ok:. Tu sam i ja ako mogu nesto da pomognem. Verujem da sam kandidat za to najvise km/kcal po danu :D.Bilo bi bas dobro kad bi iskoristili potencijale skidata sistema, pa da mozemo sa brojem ski pasa na netu da vidimo gde smo i kada skijali(kao sto je stekan kacio za gerlitzen nekad).

IT skijaš
06.12.2008, 15:48
Svaka čast. Samo napred.

barrcode
06.12.2008, 16:28
preporučujem nešto što ima GPS risiver (handheld ili mobilni sa gps-om - henheld koji tačnije meri nadmorsku visinu je svakako bolja varijanta, ali i mobilni bi odradio posao) + konvertor sa ovog sajta: http://www.chuffnuts.com/pistemaps/ .
nisam još koristio, čekam 1. sneg pa da i to probam.

Stevs
06.12.2008, 23:37
preporučujem nešto što ima GPS risiver (handheld ili mobilni sa gps-om - henheld koji tačnije meri nadmorsku visinu je svakako bolja varijanta, ali i mobilni bi odradio posao) + konvertor sa ovog sajta: http://www.chuffnuts.com/pistemaps/ .
nisam još koristio, čekam 1. sneg pa da i to probam.

Probaću ovo prvom prilikom sa Garminovim Colorado 300 GPSom koji meri između ostalog i nadmorsku visinu :)

wlad
07.12.2008, 00:09
Svaki GPS bi trebalo da zna da meri (GPS) visinu. Colorado ima i merenje visine preko barometra (pa je osetljiviji na promenu visine)...

amater
07.12.2008, 00:45
Meni nije jasno zasto se ne mogu kupiti bodovi na ski passu. Na Jahorini se moglo pre 3 ili 4 sezone kupiti bodovi i koliko se secam jedno penjanje dvosedom je skidalo 2 boda a tanjirom 1 bod.
Mislim da bi se trebala pokrenuti inicijativa i za uvodjenje ovakvog ski passa. Pocetnici i deca placaju previse za itekako slabije koriscenje transporta. Mislim da su to na Jahorini izbacili zbog cestog "ispadanja" sistema, ali na kraju krajeva je to ipak njihov problem.

wlad
07.12.2008, 12:06
Na Jahorini postoji i dalje taj ski pass na bodove - barem ga je bilo prošle sezone, 1 bod za ski lift, 3 boda za žičaru.

Mislim da je to odlična kombinacija za decu / početnike / lagane skijaše.

SkiBus
28.12.2008, 17:19
Hmm..

Admine ja bih ipak vratio onaj prefiks koji je na pocetku stajao u naslovu ove teme.
:confused:

I sam znas zbog cega.. Pozdrav sa Stare Planine.