PDA

Pogledati punu verziju : Da li sam se mnogo Z.



chuki
18.03.2007, 01:43
Danas sam uzeo Fischer SRC na kopu, inace skijao sam dosad na ravnim daskama i to 15-ak god. Prilicno dobro skijam, a za src sam se odlucio iskljucivo zbog rel. male cene. Nigde nisam nasao spec. za SRC,
pa ako neko ima lepe reci utehe...:hair:

stekan
18.03.2007, 08:30
Retroaktivna metoda prikupljanja informacija o skijama je izgleda u modi.

Utjeha bi mogla da glasi: Isprobaj ih, pa možda budeš i sretan.

Iskreno, na mnogo drugih skija bi sigurno bio sretniji. Fischer proizvodi izuzetno kvalitetne skije, ali ovo nije jedna od tih. Nema je ni u Fischer katalozima u posljednje tri sezone, a i to nešto govori.

S obzirom da nisi početnik, mislim da ćeš ovu kupovinu shvatiti kao učenje na vlastitim greškama. Sorry. Nadam se da nisi dao više od 150€ (za nove sa vezovima).

D.I.M.
18.03.2007, 13:49
http://i23.ebayimg.com/01/i/07/f4/2e/15_3.JPG
Dati tecnici:
Caregoria : All round
Struttura : Power core , Glassfiber
Anima:Elastolit Pu
Particolarità: Piastra Fp9
Lamine: Plasma Edge
Soletta: Sinther Hight Density
Attacco: FS10 Incluso

http://i20.ebayimg.com/02/i/07/ee/8a/63_0.JPG
Sciancratura: 110/69/98 mm
Raggio: 16 mt

DA li su to te?

chuki
22.03.2007, 22:56
sorry, nije me bilo. platio sam ih 150e sa vezovima i da to su te skije..na njima pise made in austria, a pozadi nalepnicu, poreklo ukraina....dakle nisu ni videle austriju verovatno..

XTREME TEAM
23.03.2007, 01:00
Za te pare su to dobre skije!

Sapa
23.03.2007, 09:26
Chuki .ebo Austriju to su sve klasicni alpski chobani. Moje i skije i cipele su top modeli Salomona a sve proizvedeno vo Romania, nista dubiozno, kupljene u renomiranoj radnji ovdje na zapadu.

Ovaj tvoj Fischer ne poznajem, al mi se svidja geometrija, mislim da je u pitanju jedna vise nego solidna allround skijica. Ova shirina ispod cipele, obezbjedjuje stabilnost na razrovanim terenima, na kachamacima, a ako flex nije pretvrd moze garant i solidno offpiste.
Mislim da si super proso i imo vise srece no pameti ;)

stekan
23.03.2007, 11:00
Cijena od 150€ je OK, ali npr. za oko 210€ su se mogle (u BL još mogu) nabaviti Elan Magfire 10 model 07/08 vožene na testu par dana. Razlika u kvaliteti ta dva modela je svemirska.

Skija je sigurno mekana na savijanje, ali je problem što je sigurno mekana i na torziju (uvijanje), tako da je ponašanje pri karving tehnici na tvrdoj podlozi ili ledu pod znakom pitanja. Poslužiće ti sigurno za prelazak sa ravnih skija, ali s obzirom da si napisao da prilično dobro skijaš, vjerovatno će ti uskoro trebati malo "jače".

D.I.M.
23.03.2007, 11:51
ove su iz 2001godine

Sapa
23.03.2007, 12:23
Ma nema veze sto su iz 2001 ako su ne koristene.

Kad bi mogo da biram izmedju ove SRC i Mag10 naravno da nebi mlogo razmisljo, al valja otkrit tu radnju u Banje Luci, ako npr. zivis u Bgd-u.
Sto jes jes mozes prvo da se raspitash pa onda da shopujesh, al dobro.

Ipak mislim da ovim SRC nista ne fali, nisam bash siguran da su ove skijice mekane na savijanje. a nesto mi govori da ovaj SRC referira na solidnu torzionu zhilavost, te da na pisti mogu da zadovolje ukus jednog solidnog rekrativca.
PS
Chuki. Nadam se da ces to da vozis sad u subotu/nedelju. Javi u ponedeljak kako su te slusale.

D.I.M.
23.03.2007, 12:40
A ovo za Ukrainu se ne sekiraj. Ne idu one nista lošije od austriskih. A ako ti je već stalo da vide Austriju, ti ih povedi na put, ili ih pozajmi najboljem prijatelju. Obradovaće se. Skijaj i uživaj, još boljim ih zamenio.

chuki
23.03.2007, 18:35
zenici sam uzeo blizzard xop, isto za 150e (ona slabije skija), tako da mi je to bio budzet za ovu godinu. npr. one su mekanije na savijanje od fischer-a (probao). ma lako je pogledati cene i znati sta uzeti, treba odabrati sa limitiranom kintom. bice to u svakom slucaju bolje uzivanje od starih elanovih, koje su sluzile fenomenalno..

Flexon
23.03.2007, 19:56
mislim da kad je covjek na limitiranoj kinti
treba poslusati stekanov savjet i uzeti jednu od demo skija
zaista se mogu naci ponude da glava zaboli
a to su skije vozene svega par dana
ja sam svoje uzeo za 249 dolara limitiranije od toga ne ide
plus vezovi din 17 ima da spane prije noga sa ligamentima i zglobovima
nego skija

Sapa
23.03.2007, 22:29
Flexone. Nemam nisht protiv test skije al nisu uvjek i svuda na dohvat ruke, nekad moras imat i inside-information, bit na pravom mjestu u pravo vrijeme.....Nekad vidjam po radnjama, tzv. 'test-skije' pa se pitam zar ih nije sramota da to prodaju, kolko ih je to hiljada ljudi testriralo i sta je bio nnjihov glavni zakljucak, garant nista dobro dok su tu gdje su:confused:
Ja mislim da je chucki kupijo finu, usudjem se rec vishu-rekrativnu skijicu. Al samo ce Chuki moci da nam da odgovor.

Ps
@Chuki, moram ti reci da je tesko naci skiju koja je meksa od tog blizzarda, dakle Xop nije dobra skija za poredjenje, al jos jednom kazem imam osjecaj da je tvoj SRC skroz regularna daska, btw. kolko je dugacka???

chuki
24.03.2007, 22:36
http://www.skijanje.hr/slike/foto_vijest/x492005267903218.jpgdrustvo isao danas na kop, snega dosta, ski pas dzaba. idem sutra ponovo. BITNA STVAR zamenio sam fischera i doplatio za Blizzard SLR IQ (05/06).
SLR model označava Blizzardov krov ponude rekreativnih skija. Model stoji tik uz najjači slalom model, imena SL. Blizzardov "slalom bolid". Skija za izbirljive i odlične skijaše željne jurnjave po uređenoj stazi te lova na kratke i brze carving zavoje..(skijanje.hr)

Sapa
24.03.2007, 22:53
Ojhaa, kakav struk u te tvoje 'mlade' :sm022: Bice karving voznje dok ne padnes u nesvjes.

Nek ti bude sa srecom i nek ne okalja spomenuti rejting top rekreativnog modela :ok:

Moram ti reci da mi je zao sto nisi vozijo onaj SRC, ako nista a ono da ja vidim jeli me predosjecaj o toj skiji varao. Ostajem pri misljenu da je i ono bio visi rekreativni model i da bi i on solidno sluzio namjeni.
PS'
Jesi puno doplatio za tu 'strukiranu' ???

chuki
25.03.2007, 01:15
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=14573
Doplata je bila 100e. Skija je na snizenju 19.990din. Imao sam u komb. atomic supercross, veleslalomska r16 za tu cenu.neznam tacnu oznaku.

Sapa
25.03.2007, 21:15
[URL]
Doplata je bila 100e..

E u kategoriji € 250 ima saso mange ponude onaj fischer za onu cjenu meni bio puno vise simpatican, ali ko sam pa ja.
Ako si ljubitelj drnadnja iskljucivo po pisti i volis kratke do srednje duge zavoje ocigledno je ovo perfektna stvar za tebe. Ko sto skijanje.hr konstatuje nije bas 'perfektna' stvar (ne voli pretvrdo i prestrmo, ovo zadnje mi nije bas najjasnije?), ali je sub-top. Strukirana je do bola, a ako je tebi sexy onda je najljepsa i najbolja na svjetu. Onaj SRC je bar po geometriji bio puno vise allround.....
Na kraju krajeva je ipak najvaznije da ima na cemu da se skija, ostalo su sitnice. Nadam se da si uzivo danas. :ski:

chuki
26.03.2007, 00:24
Bio sam na kopu, skija me je odusevila. Imao sam osecaj da mogu da uradim sta hocu.Sa lakocom pravi i drzi stabilnost zaokreta. vredi svaku paru. toplo je preporucujem.
p.s. nazuo sam i probao XOP Firebird od moje drage..teska glupost u odnosu na SLR.
prosto za nepoverovati koja je razlika izmedju ove dve skije.

Sapa
26.03.2007, 08:59
p.s. nazuo sam i probao XOP Firebird od moje drage..teska glupost u odnosu na SLR.
prosto za nepoverovati koja je razlika izmedju ove dve skije.

Firebird je jednom rijcju uzasna serija za sve koji vole imalo agresivniju voznju, mislim da je odlicna pocetnicka skija i za ljude koji vole relaxed.
PS
Eto bas lijepo kad covjek kupi skiju i odma je njom odusevljen, kao ti sa tim IQ-om