PDA

Pogledati punu verziju : Valja li ova skija???



Sapa
16.03.2007, 10:39
Ovo je jedan od modela za koji bukvalno mozes rec: na ove daske 'mi se dize'

http://www.birdos.com/puder_luder.php

tataratira
16.03.2007, 11:52
neko izrezao bord na pola i prodaje ko skije

:o)

Sapa
16.03.2007, 11:58
Pa ova skija sama trazi da je vozas cas u "staroj paralel", cas u novoj "rasirene geno"-tehnici.

milos79
16.03.2007, 12:27
Ovo je strasna krajnost. Sire su cak i od Big Daddy-ja http://www.atomicsnow.com/atomic.php?id=28&s=27, ali ima je radijus ipak umeren (30m) :sm022:, za razliku od Big Daddy-ja (gde je preko 40m :glavaozid).

Bukvalno su povrsine 2 klasicne slalomske skije.

Kome ovo treba da skija u dubokom snegu, taj bolje odmah neka predje na bord, jer za njega skije i nisu. Na ovo verujem kad bih postavio svoju babu i pustio je u celac od metar, da ne bi pala.

A voleo bih da vidim kako je neko vozi na stazi, verovatno kao jaaaaako usporen film.

P.S. Sad sa, nesto gledao dimenzije skija za skijanje na vodi, i bogami ovo je negde slicne povrsine, sto ce reci, da je ovo dovoljno cak i za odrzavanje na povrsini vode, a o snegu da ne pricamo

Sapa
16.03.2007, 13:08
Micho, Micho, nemo da me razocaras :sm004:
ovo je vjerovatno prava freeride skija, to sto mi radimo je pomalo vozikanje offpiste, nama ovo ne treba definitvno;
mada ochekujem da ce Flexon biti vise nego entuzijstican, mozda i zbog printa.

Nego print je pogreshan ali totalno, toliko pogresan da bi da sam dekadentan dao € 800,- da ih shetam pored "piste hut'. A mozda je daska i zmaj zmajeva za freeride, ipak je to 'rucni rad'.

PS
Ljubav izmedju Atomica i dubokog cjelca: zvuci ko "ljubav" izmedju Orka i hobita.

milos79
16.03.2007, 14:42
Ljubav izmedju Atomica i dubokog cjelca: zvuci ko "ljubav" izmedju Orka i hobita.

Ma uprkos tome sto im je Allmountain serija sr...e, float serija, posebno Big Daddy i Sugar Daddy su jako cenjene medju freeriderima, tako da po tom pitanju ne bih potcenjivao Atomic, uprkos tome sto uglavnom prave beton :glavaozid.

Sapa
16.03.2007, 14:56
Znam za reputaciju ovih big daddies.......

PS
Mada kolko ja to pratim, ta reputacija je visoka u uzhem krugu ljubitelja......
Oke, stvarno se izivljvam na tom Atomicu :couto:

Flexon
17.03.2007, 01:46
125 u struku je malo siroko za moj ukus
nije skija za svaki dan
ali u dubokom cujelcu jede malu djecu zasigurno
i neznam cemu ta averzija prema sirokim skijama
danas sam iz dosade radio carving na zaladjenoj stazi sa m999
zbog mekanog fleksa moze da udje u najmanji zavoj to me je ponajvise iznenadilo
jer ja nisam nikakv ljubitelj carving tehnike
ali da ne skrecem sa teme
volio bih gore pomenute skije da oprobam u cjelcu
i to u duzini od 195
bez obzira na povrsinu i plutanje po snijegu
ipak je potrebno dosta snage i znanja za upravljanje ovim monstrumima
a sto se brzine tice ove nemaju gornju granicu
tako da ih nebi bas preporucio tvojoj babi milos79
zbog mogucih komplikacija i loma kuka
ovo su skije za nindze a carving skije za mimndje:smoke:

milos79
17.03.2007, 12:26
neznam cemu ta averzija prema sirokim skijama
danas sam iz dosade radio carving na zaladjenoj stazi sa m999
zbog mekanog fleksa moze da udje u najmanji zavoj to me je ponajvise iznenadilo

Evo da probam da ti racionalno objasnim. Licno nemam nista protiv sirokih skija i svakako da bih voleo da imam jedan par sa preko 90mm u struku.
Istina je da se takva skija moze voziti po svim uslovima, ali naravno u pitanju je tehnika, ja ti isto tako garatujem i da se SL skija od 160cm moze voziti u svim uslovima.
Realno ono sto mene odbije od kupovine para istih (kazem kupovine, a ne zelje da iste vozim) je ekonomska isplativost. Kod mene realna potreba za ovakvim skijama postoji u 1-2 dana tokom godine. Jer celca mogu da vidim i probam 2-3 puta godisnje, a ako je godina kao ova onda je i jednom puna kapa.


ipak je potrebno dosta snage i znanja za upravljanje ovim monstrumima
a sto se brzine tice ove nemaju gornju granicu
tako da ih nebi bas preporucio tvojoj babi milos79
zbog mogucih komplikacija i loma kuka
ovo su skije za nindze a carving skije za mimndje:smoke:

Slazem se za snagu i znanje za upravljanje, jer su ogromne, i to stoji i u tome je moje preterivanje za babu na skijama.
Medjutim sto se tice brzine, primetio sam jednu stvar i ne bih voleo da pokrecem religious wars, ali generalno freerideri jaaaaako precenjuju brzinu.

Znaci brzina ni jednih jedinih freeride skija ne moze se apsolutno porediti sa race GS skijama (tipa Atomc Beta race ili GS-11(12) i sl.) na tvrdoj zaledjenoj podlozi.
A u celcu, freeride skija moze biti samo sporija nego na stazi (primetices ne govorim o brzini GS skije u celcu jer to nema smisla).
Svako ko je iole makar rekreativno probao kapije, to moze da ti potvrdi bez ikakve nedoumice.

Freeride skije su jako mekane i velike povrsine koja na stazi gde se vozi 90% na kantnama samo usporava. I sto se toga tice na stazi su bilo koje SL race skije brze i stabilnije od bilo kojih freeride skija, pa makar vozili zavoje radijusa 50m.

Tako da ono sto se u marketinskim kampanjama za freeride skije naglasava da su ultra fast, to je totalno druga kategorija brzine od race skija.

Sto se brzine u celcu tice, kad je toplo vreme (znaci iznad nule kako je uglavnom cele ove zime) i ima puno snega, direktan spust na padinama nagiba ispod 20 stepeni u celcu sa freeride skijama ne moze da razvije vise od 30-40km/h, ma koliko duga bila padina, a to je prilicno mala brzina. Jednostavno tesko je naci dovoljno dugacku i dovoljno strmu padinu da bi se razvila velika brzina.
Ne sumnjam i vidjao sam likove koji jure ko blesavi, ali za to je potrebno da se ispentracis na neki vrh, sa koga imas par stotina metara nagiba preko 40 stepeni, a i onda cesto ne ides duze od 500m velikom brzinom, pre nego sto dodjes u ravniji deo i skoro skroz usporis.

Flexon
17.03.2007, 23:15
prije svega da slalom skiju mozes voziti na svim terenima to je apsurd
price za malu djecu
i mislim da kupovina slalom skije nije isplativa ni u kojem slucaju
posto imam slalom model
koi nebih vise vozio ni u snu
cinjenica je da siroka skija moze sve sto i carving a suprotno ne ide
kad govoris o cijelcu ne mislim 30 cm na utabanoj povrsini
nego 30 cm friskog snijega bez utabane podloge eventualno kamenje
freeride skija je buducnost to je neminovno
carving skija je koncipirana samo za ucenje
to sto je sa vremenom dozivjela neke FIS mutacije
to je prolazno
freeride skija je superiorna u svakom aspektu
oprobaj i uvjeri se
ja sam probao i jedno i drugo i pricam iz iskustva
srdacno preporucujem svakome
nebih uopste da zapocnem svadju
samo da prosirim horizonte
jer ovaj forum ima jako konzervativne poglede generalno

Flexon
17.03.2007, 23:17
sto se brzine tice
freeride skija je brza i stabilnija
na svim stazama i svim uslovima

Sapa
19.03.2007, 14:44
Sto bi stari Atinjani rekli: Zdrava diskusija je za duh isto sto i pravilan vosak i brusilica za skije.

Ja stvarno mislim da ovakve diskusije navode na konkretnu akciju; eto prije nekog vremena se ovdje na forumu diskutovalo o shirim skijama; Pretpostavljam da je upravo ta diskusija navela jednog renomiranog clana foruma da iznajmi jedan par skija od 82mm u struku, cisto da se sam uvjeri kolko necije teorije drze vodu…

Flexone ti si ovdje jedan od rijetkih vatrenih zagovornika fat-ski i zastupas ih bash, bash sa Elanom. Kao sto si konstatovao; ovaj forum je pomalo konzervativan. S druge strane ti zivis u zemlji koju ja zovem: ‘loving everything XXL', elem sve poveliko i posiroko od hamburgera pa do skija, pa sam i pored respecta za liberalni duh sklon da pomislim da vi 'Ameri' znate bash, bash da pretjerujete :smoke:

Meni je jako drago sto si ti tu redovno; ne znaci da se ja sa tobom 100% uvijek i u svemu slazem (ali fakat volim postene diskusije), za mene licno je “istina”negdje u sredini izmedju vitke skije od 66 mm i one debeljuce od 90-tak i kusur mm.
Slazem se da ovdje postoji averzija prema tim skijama (ali stvari se drasticno mjenjaju i ne po najmanje zbog ovih i ovakvih diskusija), a i ja sam djelomicno skeptik (sta ces uslo se u neke godine kad pocinjes da volis klasicne stvari,hahaha) , ali ipak mislim da sam otvoren za nove ideje i tehnologije....…ako sve bude u redu za 2 sedmice cu i ja da oprobam nesto novo, pa vidi ce mo........ Hocu reci testiranje je majka nauke :ski:

Sto se ove konkretne diskusije tice, tu se po pitanju sadrzaja slazem sa Milos79; bigmountain nemoze nikad da bude brza skija kao neki GS, eto i taj konkretni puder luder (kurvanjska skija) model, fino pise: trazi 'deep and steep'. Bez nagiba nema ubrzanja za te skije. Ovo je extremni model pa je svaka diskusija i poredjenje sa standardnim skijama suvislo.
One dakle ne ‘akceleriraju’ tako lako, al to im nije ni namjena, da imam para bila bi u mojoj kolekciji, bez daljnjeg.

A ja kad bi mogo da biram izmedu miloseve skije od 72 mm shirine i tvoje od 85 mm bi sad definitivno izbabrao ovu zadnju, a prije godinu ili dvije dana ne bi mi palo na pamet da biram tako nesto shiroko.

Ti i Milos79 vodite diskusiju o 9,10 milimetara gore- dole, al se slazete u jednom: skijanje u cjelcu je zakon, a to je za mene naj bitnije u cjeloj ovoj prichi :sm017:

Pudera nema svaki dan, al evo bas ovih dana u Alpima je na sve strane Powder Alert (gledo sam wabcams po Tirolu i centralnoj Svici…bjeli se ko u najbolja vremena…), a ja sjedim doma, piiiih, e sad bi ova puder luder garant dobro dosla na vishe lokacija i u Austriji i u Svajcarskoj….Andermatt naprijmjer.

Flexon
20.03.2007, 21:27
kao sto rece bez nagiba nema ubrzanja
to stoi
ali to isto vazi za GS skije
brznina ne zavisi od sirine skije
po toj logici svi bi mointirali vezove na skije za trcanje:sm022:
a ono deep and steep samo znaci da je u tim uslovima superiorna nad svim ostaim modelima
sto se brzine tice to zavisi od podloge i kako je skija pripremljena
...

Sapa
20.03.2007, 21:34
E pa to o nagibu i ubrzanju ne vazi za GS, rebound burazeru, zadnji flex kod jednog GS mu omogucava da ubrzava u carve zavojima.....elem ne treba mu isti nagib kao i nekom freeride da bi ubrzavo. :bootyshak

Flexon
20.03.2007, 21:39
pa u tom slucaju uzmes bro super stif
i to je to

Flexon
20.03.2007, 21:44
sto se ubrzanja nizbrdo tice masa se nemoze nisacim zamjeniti:smoke:

Sapa
20.03.2007, 21:47
:sm023:

U Jevropi show: pada od Durmitora do Disentisa, do Jahorine do St Johan-a im Tyrol. :sm022: ....juce gledam kamere uzivo sa jedno 10 lokacija u Sui i Aut, osto sam bez texta, a moram da se strpim josh 16 dana, ko da gledam da ga tad nece biti za iole skijanje van staza.......

Flexon
20.03.2007, 22:17
tako to obicno biva

Sapa
25.04.2007, 13:08
http://users.pandora.be/thomasdb/yannick/skitrip%20'07/slides/(94)%20yannick's%20nieuwe%20skis,%20voor%20bianco% 20graat.html

PS
A sto ovaj link nece da se aktivira, bas cool slika se krije tamo iza.....

wlad
25.04.2007, 13:21
evo ga ispravan ;) (http://users.pandora.be/thomasdb/yannick/skitrip%20'07/slides/(94)%20yannick's%20nieuwe%20skis,%20voor%20bianco% 20graat.html)

Ubaci link pod "URL"...

stekan
25.04.2007, 13:23
http://users.pandora.be/thomasdb/yannick/skitrip%20'07/slides/(94)%20yannick's%20nieuwe%20skis,%20voor%20bianco% 20graat.html

PS
A sto ovaj link nece da se aktivira, bas cool slika se krije tamo iza.....

Evo: http://tinyurl.com/39lruz

Sapa
25.04.2007, 13:28
@stekan,wlad: Bravo momci!!!

Nego dal je tamo u pitanju woodencore ili silicon :cool:

Flexon
26.04.2007, 01:33
mislim da tu ima jedan sloj antivibracionog silikona:dziveli:

Sapa
26.04.2007, 21:00
Silikoni u svakom slucaju doprinose da skija u puderu konstantno ostaje na povrsini, savrseni prednji flex....:
Savrsena kombinacija funkcionalnog i estetskog :sm019: .

Flexon
26.04.2007, 21:58
samo 126 u struku ova skija bi za moj ukus trebala na radikalnu dijetu

Sapa
26.04.2007, 22:06
Neka ti, bolje da ljulja neg da zulja, ba.:)

Flexon
26.04.2007, 22:14
100 u struku ljulja jednako dobro
a ne gubi na agilnosti

Sapa
26.04.2007, 22:21
a ne gubi na agilnosti

Meshaj lutko :sm019: