PDA

Pogledati punu verziju : Savet za Jahorinu



Boky
22.11.2004, 22:21
Pozdrav !

Ove zime bi isli na Jahorinu. Nas je dvoje i imamo bebu od 7 meseci. Preporucite nam smestaj koji bi nam bio odgovorajuci (relativno blizu staza, cisto, toplo, tiho, itd... ). Naglasavamo da nismo neki skijasi pa nije uslov blizina neke ekstremne staze.

Unapred hvala!!!

zmijuga
26.11.2004, 14:51
Posto imate malu bebu trebali bi naci nesto blize hotelu ako planirate u privatan smestaj,zbog prodavnice jer ima smestaja koji nisu blizu prodavnice.To se obavezno raspitajte.A moj vam je savet da idete u hotel Bistrica zbog male bebice jer u privatnom smestaju negde morate sami da lozite pa kad se vratite u sobe treba vremena da se ugreje .U svakom slucaju za sta god da se odlucite lep provod.

Aleksa
23.12.2004, 18:58
Zmijuga,

Nebi se slozio sa tvojom konstatacijom da u privatnom smjestaju treba da lozis. Ko moze da ocekuje turistu izdati mu sobu-stan i naramak drva pa da lozi(hotelski smjestaj). Svi privatni hoteli imaju parno grijanje vikendice su vec druga prica.

Boxy

Provjeri varijantu da budes na Palama ako se brines zbog bebe a samo si 12km od Jahorine tj. takodje mozes da vidis na ovom sajtu cjelokupnu ponudu hotela kojih je ove godine dosta vise nego prosle. Sto se tice blizine staze skoro svi hoteli su nekih 100-200m od staze a neki su napravljeni odmah uz stazu.

Pozdrav

zmijuga
25.12.2004, 15:55
Zmijuga,

Nebi se slozio sa tvojom konstatacijom da u privatnom smjestaju treba da lozis. Ko moze da ocekuje turistu izdati mu sobu-stan i naramak drva pa da lozi(hotelski smjestaj). Svi privatni hoteli imaju parno grijanje vikendice su vec druga prica.

Licno bio 3 puta u vikendicama gde smo sami lozili ,doduse ima i tu neke cari. Nama nije smetalo i ovako smo ceo dan na stazi,nekom verovatno hoce. A ko ima para nek ide u hotel. A sto se tice samo tih 12 km kad nocu zapada snezina probaj brzo stici gore.

Hurmiza
27.12.2004, 11:11
Dajte bre ljudi kakvo lozenje. Slazem se sa savetom da je najbolje biti u hotelu (Bistrica, Kosuta ili Kristal) ali ni privatni smesaj nije uopste los. Apartmani hotela Kosuta su jako dobro resenje (topli, cisti i blizu prodavnice i ambulante).

Aleksa
27.12.2004, 21:08
[/quote] Licno bio 3 puta u vikendicama gde smo sami lozili ,doduse ima i tu neke cari. Nama nije smetalo i ovako smo ceo dan na stazi,nekom verovatno hoce. A ko ima para nek ide u hotel. A sto se tice samo tih 12 km kad nocu zapada snezina probaj brzo stici gore.[/quote]

Znas sta, vremena se mjenjaju ipak nije to vise kao prije par godina ipak sad je mnogo drugacije mnogo vise turista dolazi na jahorinu nego ranije tako da sad se i putevi mnogo bolje odrzavaju ja stanujem ovde a kikad pa ni po tim padavinama nije mi trebalo duze od 20 minuta. U svakom slucaju Jahorina nebi bila Jahorina da za pola sate nepadne 30-35 cm snjega. Ipak danas ponuda je izuzetna od privatnog smjestaja tj. hotela - vikendica pa do drzavnih hotela i apartmana pa ko voli neka izabere . Ove godine ako dodjes ovamo prijatno ces da se iznenadis koliko je uradjeno na Jahorinin samo za jedno ljeto (sto se smjestaja i ponude tice).

zeljo
27.12.2004, 22:18
Aleksa,da neznas mozda ima li ko da prodaje kucu ili apartman i koliko se krece kvadrat,a moze i plac negdje u blizini staza a da nije prevelik problem za dobijanje dozvole za gradnju?

ili se i kod vas gradi na divlje :D

Aleksa
28.12.2004, 20:41
Sto se tice dozvole mislim da od toga nema nista! Opet nisam toliko upoznat nebavim se nekretninama ali bar bi mi odavde nesto znali prosto nevjerujem i onako sve je nabijeno jesno na drugo tako da za te dozvole bice tesko ove godine je neka frka bila gore. Mislim da na jednom od ovi sajtova imas par vikendica koje se prodaju gore na jahorini jedna je na balvanistima (gore prema pegiju) pretrazi ove skijaske Web site-ove nacices nesto a ako ne to potrazi na www.superoglasi.ba

zeljo
29.12.2004, 23:59
Hvala,samo koji jos sajtovi osim tih super oglasa :?

Aleksa
02.01.2005, 09:51
Zeljo pogledaj na nekim od ovih skijaskih sajtova. Znam da sam vidio na jednom od njih nekretnine na jahorini.
Pozdrav

zeljo
02.01.2005, 14:47
aha,gledo sam ali jedina sto je bila na prodaju kazu da vise nije,nema veze,sacekacu proljece pa valjda bude nesto :D

Aleksa
03.01.2005, 15:45
Vidi ostavi oglas u super oglasima da si zainteresovan da kupis. Ima mogucnost da tvoj oglas izlazi 4 sedmice uzastopno sve je besplatno a ujedno to su jedne od naj citanijih novina u BiH. Svi ih citaju neko od zajebancije drugi cisto informativno pa probaj nekosta. Ako mene pitas papreno!!!

zeljo
03.01.2005, 18:15
Isplatilo bi se kroz desetak god. ako bog da,na CG primorju imam manje vise hotelcic (oko 100 lezaja + restoran) pa sam mislio da se malo ubacim i u zimsku sezonu :wink: