PDA

Pogledati punu verziju : TAJNE CARVING TEHNOLOGIJE; skoro pa Classified!!!



Sapa
28.02.2007, 11:42
Skijaski narode ovakav materijal o ski tehnologiji se stvarno ne dobija svaki dan na uvid.
“Proke Pronalzaci” udubi te se u materiju; ovdje ce te pronaci sve tajne o razvoju skija. I to ne od nekih lijevih amaterskih graditelja nego od Svajcarskog institua za razvoj tehnologije u Cirihu, radi se o necijoj doktorskoj disertaciji o razvoju carving skija.
Bukvalno visha matematika. Ko ovo apsolvira mozda nije 'profesor skijanja', al je sigurno profesor-doktor za carving tehnologije.
Mozda neko od nas pocne razvoj vlastite skije, mozete unaprijed poceti sa prijedlozima kako da se ta nova marka nazove.

http://e-collection.ethbib.ethz.ch/ecol-pool/diss/fulltext/eth16065.pdf

Stvarno vrijedi pogledati ovu disertaciju, interesantne sheme, grafici, proracuni....

stekan
13.11.2007, 13:00
Analizirao sam naučni pristup tog rada i osim par sitnih primjedbi, dajem pozitivnu ocjenu.

Ostalo mi je nejasno da li je ovo simulacija lijeve ili desne noge:
1167

tataratira
13.11.2007, 14:05
meni ovo liči na mašinu za tupljenje kantni...neko se baš potrudio

Sapa
13.11.2007, 14:06
[QUOTE]Analizirao sam naučni pristup tog rada i osim par sitnih primjedbi, dajem pozitivnu ocjenu.

Evo ga covjek Proka Pronalazac !!! Iskreno govoreci ne da nisam skonto citavu pricu.....nego...visa matematika za mene. Cojek se zadubijo i to ozbiljno a ne 'pozerski', svaka cast!!!


Ostalo mi je nejasno da li je ovo simulacija lijeve ili desne noge:
Sta reci; eto sta je pravom Proki zapelo za oko kao detalj. Stevo genije!
Jesi ti vec apliciro na ne popunjenu funkciju vanredog profesora na mashinstvu u BL???

stekan
13.11.2007, 14:26
Jesi ti vec apliciro na ne popunjenu funkciju vanredog profesora na mashinstvu u BL???
Neka hvala. Proveo sam na toj ustanovi dovoljno godina.

A i previsok sam za tu visokoškolsku ustanovu.