PDA

Pogledati punu verziju : Danasnje slike



Dovla
18.02.2007, 23:21
Stigao sam danas uhvatiti koju sliku sa lifta Poljice ,pa da ih postavim.
Dan je bio suncan do 2 sata , slike su slikane u 3 kad se vec naoblacilo.

Dovla
02.03.2007, 00:42
Evo malo osvjezenja slike su danasnje (jucerasnje , proslo 12 h)

Sapa
02.03.2007, 22:15
Fine slike.
Rece mi Tatartira da je ojuzhilo, a vidim da je pomalo i progledalo po sredini staza, dakle pravo vijeme da se skija pored staze :ski:
Dovla majstore hvala za ovaj svjezi foto materijal, ima li posla??? Mislim ima li josh kakih simpaticnih 'polaznica' :smoke:

Dovla
03.03.2007, 22:09
Fine slike.
Rece mi Tatartira da je ojuzhilo, a vidim da je pomalo i progledalo po sredini staza, dakle pravo vijeme da se skija pored staze :ski:
Dovla majstore hvala za ovaj svjezi foto materijal, ima li posla??? Mislim ima li josh kakih simpaticnih 'polaznica' :smoke:
Danas sam se malo vise potrudio , pa ima i vise slika . Snijeg je odjuzio, ali netreba ocekivati u ova doba godine nesto drugo .MOze samo da se razlikuje u nijansama odn. kolicini vlage u sebi. Posla ima , mada u manjem obimu u odnosu na sredinu februara , e sad sto se tice "plaznica" kako se zalomi nekad ih bude vise simpaticnih odjednom :ok:, a nekad mrka kapa.:sm008:.Sapa jesi li isao ove godine negdje na skijanje?

Dovla
03.03.2007, 22:15
aaaaaaaaaaaaa

Sapa
03.03.2007, 22:22
Bio sam u januaru 12 dana. Ostavio sam thread o ski centru u kojem sam bio i prosle a i ove godine 'Nova ski stanica u Francuza'.
Evo sve cekam da momak s kojim sam bio, vec jednom dostavi slike koje smo tamo pravili pa da ih okachim.

MiKuLa
04.03.2007, 00:21
slikano 01.marta 2007
http://mikula.no-ip.com/jahorina/slike/800x600/ulaz_u_lijevak.jpg (http://jahorina.sytes.net)

MiKuLa
04.03.2007, 00:28
slikano 28 februara 2007
http://mikula.no-ip.com/jahorina/slike/800x600/poljice_lijeva_strana.jpg (http://jahorina.sytes.net)

Sapa
04.03.2007, 21:29
Mikula (jel to ono ko kapetan mikula mali ;) ) I tebi hvala na update-u. i ove tvoje fotografije su za razlednice.
Sudeci po ovim slikama bilo je palo nekih par centimetara oko 1 marta???
Josh jedno pitanje; donja slika, jel ono Shator??? sa druge strane onog brijezuljka??? Ovo ja testiram samog sebe, kolko se josh od Jahorine sjecam??? Unaprijed hvala na odgovoru

Ako je po toj donjoj slici suditi, eto moze se josh po nedje proskijat i po neutabanom - uzivanje :ski: !!! .

MiKuLa
05.03.2007, 00:46
Ustvari, ovaj snijeg je padao 27~28 februara i palo je nekih 25~30cm, nakon čega su ove slike napravljene. I tačno, to je dio na lijevoj strani stare Šatorske žičare - žičare Poljice koji namjenski tradicionalno ostane neutaban

E kad su ko razglednice, evo još jedne slike iz te serije sa istog mjesta sa pogledom na drugu stranu:

http://mikula.no-ip.com/jahorina/slike/800x600/satorska_stub_14_15.jpg (http://jahorina.sytes.net)

Sapa
05.03.2007, 09:55
Bravo Mikula,
I ova ti je za razlglednicu.
I nigdje nikog tamo da proskija, ti dosla taman na vrijeme.....pa znash sta bi dao da mogu sad ondje da (na skijama) razgrnem onaj cijelac. :sm022:

Flexon
05.03.2007, 20:59
sta reci osim :glavaozid :glavaozid :glavaozid

Sapa
05.03.2007, 21:46
:sm023:

Pocinijo bi ubistvo za onaj netaknuti puder sa Shatora.:awm2:

Mislim se nesto kakve lijepe planine oko Sarajeva
Bjelasnica rips BUT Jahorina RULES!!!

Flexone, sta mislis? da je mudrosti, pa da se pokrene akcija da se sacuva i remontuje onaj jednosjed sa ove gore fotografije.
Nekom stranom turisti ko ji slucajno ili namjerno zaluta na Jahorinu uopste nije fazon da ga na pistu prevozi neki sestosjed sa vjetrobranom, nego upravo ovakav jedan raritet. I nije to uopste dekadentni retro fazon nego upravo pravi nacin da promovises ovaj centar, manje hotela i motornih sanki a vishe floklorne-etno ponude...
A u jednom centru kao sto je Mad River Glen se trude na sve nacine da sacuvaju 'singlechair'

Flexone ostavi jedan thread dole, o Mad river glen nemoj ja da pishem ti si amerikanac.:sm021:

Dovla
13.03.2007, 18:07
Evo danasnih slika pred kraj sezone :sm008:
Prva slika Poljice ,druga slika sa lifta Zeljo ,treca sa staze Gorjelice

Dovla
13.03.2007, 18:16
Kao sto se vidi donji dio staze je oguljen :sm008:

stanislaw
13.03.2007, 20:05
tuzno...
jahorina ove godine pravog snega nije ni videla... :(

tataratira
15.03.2007, 12:08
14. mart

http://images.fotopic.net/ymhs9e.jpg

http://images.fotopic.net/ymhs94.jpg

tataratira
15.03.2007, 12:09
http://images.fotopic.net/ymhs9i.jpg

http://images.fotopic.net/ymhs9x.jpg

tataratira
15.03.2007, 12:10
http://images.fotopic.net/ymhs9j.jpg

http://images.fotopic.net/ymhs9d.jpg

Sapa
15.03.2007, 13:38
BIlo je lijepo druziti se sa Jahorinom pa makar i virtuelno.....
Buraz i tebi hvala na svoj moralnoj podrsci svih ovih mjeseci:sm017:

Sad uzivaj u biciklizmu- Lens Armstrong:smoke:
Svih ovih mjeseci si mi vadio mast sa tim slikama i filmovima, e sad se polako priblizava payback time:
nadam se da cu da ti uzvratim punom mjerom sredinom aprila.

PS
Ja sam ti vec davno reko da si rodjeni talenat za art-foto a ti kontas da te zajebavam super slike......Jos da pocnes skijat na kavim shirim skijama, ima odma da te unajmim za neki foto-session.
PS2
Jel ti ono obecha otvorit zasebni thred: Jahorina slesh Taratatira??????? Haa??
I da ces sve filmice stavit na to???? pa evo sad imas vremeana

tataratira
15.03.2007, 13:49
obećavam uskoro filmove, samo da se saberem
e da, pogledaj PP u vezi skija :o))))))

Sapa
15.03.2007, 13:57
Ma sad sam ti se ispsovo na PP. Onolika shuplja prica i podleze ti mixu drveta i titana, ma to care nek budu sa srecom, cjena je nemam komentara.
Ubi cu te od zajebavanja:awm2:

@Stekane i tebi svaka cas": otvoren si za nove ideje ali imash marketinskog ili nekog drugog dara, elem preobratio si naseg zakletog ljubitelja betona i armatura, Svaka ti cast za cijenu, znam da je samo za prijatelje...,ali ako vako nesto opet budesh imo, a neznas kome bi ponudio.....EVO MENE.

PS
SLucanost ne postoji. Eto prije 10 minuta sam spomeno fat-ski i shta bi cojek postade vlasnik jendog para,hahahahahahaha

PS2
PARADOX IN FABULA i za tebe bravo majstore, shirish pravo jevandjelje

oggy
16.03.2007, 10:50
Ma sta je to na ovoj pred-predposljednjoj slici, zaledjena trava ili sta? Evo gledam 5 min u nju i ne mogu da skontam. Slika je boli glava.

A jel Speedwave il nedaj boze Magfire? :sm022:

Sapa
16.03.2007, 11:06
:sm023:

Oggy necu ti rec koja je skija u pitanju. Nek se 'krivac' sam prijavi ovdje prvo javno okaje sve svoje izjave u zadnjih par mjeseci :smoke: i nek sam kaze na cemu ce od iduce sezone da vozi, samo ako hoce, naravno, da ne zadiremo previse u tudju privatnost.:cool:
ps
mada uvjek sam potajno znao da ne misli sve sto kaze;
sad uglavnom ima skiju na kojoj bezbjednije moze da ide da 'pishki' van staze:smoke:

CrazyKong
16.03.2007, 14:50
Ne dizite ruke tako lako od Jahorine...dolazi sneg, tako da ce biti skijanja za vikend i cele sledece nedelje :ok:

Sapa
16.03.2007, 15:19
Ovo vech zadire u paranormalne fenomene, ali tataratira je juche dobio vaznu i ohrabrujucu informaciju od jednog zhichara sa Jahorine, koji je usput shaman u slobodno vrijeme...
ne naucnim metodama (ne bih sad iso u detalje; mogli bi neki vegetarijanci da povrate po tastaturi) covjek-shaman amater garantuje obilje (snijeznih) padavina u centralnoj BiH narednih dana. Ukratko covjek tvrdi da zima josh nije prosla: Nadam se za vas.

tataratira
19.03.2007, 07:22
klao čovjek jare/ovcu/ pojma nemam šta
i kaže slezena na kraju ima neki bijeli hepek i to je maltene siguran znak da će kraj zime doći nenadano sa dosta padavina

ja se tome smijao par dana i zaboravio...a vidi sad zayebao narod i satelite
i skupe prognoze narodnim predskazanjima

http://pixhost.eu/avaxhome/avaxhome/2007-03-17/front_972.jpg

Sapa
20.03.2007, 13:22
klao čovjek jare/ovcu/ pojma nemam šta
i kaže slezena na kraju ima neki bijeli hepek i to je maltene siguran znak da će kraj zime doći nenadano sa dosta padavina.........

http://pixhost.eu/avaxhome/avaxhome/2007-03-17/front_972.jpg

@tataratira - shamanu!

Izgleda da niko ne konta da je ovo naj-jaca meteoroloska 'para-ski' pricha ove sezone.

ps
A ovog aguname se sjecam od prije 15-tak sezona, radijo na ogorjelici 2 ???
Jes' ostarijo....al josh uvjek zna drevno znanje :sm021:

ps2

Jel pogodila ovca/jagnje? 'Oces opet skijat u subotu???

jox
20.03.2007, 16:34
e stvarno, sta se desava?
kakvo je vreme na jahorini?????
Ima li najavljenog skijanja za vikend?

tataratira
21.03.2007, 07:10
novih 30 cm, najavljuju za vikend sve staze u pogonu
ako ovako nastavi možda i Prača

mada u gradu nema snijega a i to najavljuju
po slobodnoj procjeni na kraju balade ostaće bar 50 cm
a skijao sam na 15 u subotu

jox
21.03.2007, 17:31
u super....
Svaki live info je vise nego dobrodosao...
Ponovo mi se ozivljava ideja da odem na jahorinu... makar na par dana!!!!!!!!

tataratira
22.03.2007, 08:38
evo u Sarajevu snijeg pada, gore mora da je prava mećava,
spremajte kofere

Sapa
22.03.2007, 12:38
spremajte kofere

'Ocu! spremicu ih....i sacekat josh "samo"14 dana..... :sm008:

jox
22.03.2007, 13:46
na ski infu
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Info/jah_ski_info.htm

kazu 60cm!!!!

Mada mi to deluje kao previse....
... ali ... TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!
A taman sam se bio oprostio od skijanja ove godine...

Nego, jel postoji neki prevoz direktno do jahorine iz Beograda (da nije do pala + bloody-taxi)?
I zna li neko kad ima bus sa Pala do Jahorine (procitao sam ovde da ima par puta dnevno, ali ne znam kada)?


Ili, treci slucaj, ide li neko za vikend, da mu smanjim troskove prevoza? :)

Dovla
22.03.2007, 16:02
Sapa , hvala ti za one linkove .Do edukativnog ili slicnog matrerijala jako je tesko doci , covjek bas treba da "kopa" po internetu da bi nesto nasao. Na Jahorini i dalje pada , danas je radila samo Gorjelica 2 , a ostale staze su se radili rataracima u toku dana ,tako da bi trebalo sutra da vise zica radi :sm019:. Koliko ima snijega sami procijenite na slikama .Slikao sam nize djelove Gorjelice ,jer je gore bola magla .

Jox rado bi ti dao informaciju , ja zivim na Palama , ali pred kraj sezone sve se poremeti (mislim na autobuski prevoz koji ukinu cim malo interesovanje opadne-takvi su privatnici ).

Dovla
22.03.2007, 16:08
Bilo je i pravog uzivanja u cijelcu.

jox
22.03.2007, 17:08
Dovla thanx....

Sapa
22.03.2007, 19:16
Dovla hvala ti i u moje za ove 'real-time' slike....ako laze koza ne laze tvoj shtap ima ga vech 1 metar.........drzis nas up-to-date, nadam se da ce te sutra bash uzivati i praviti slike puno bolje jasnoce.
Puuu samo da znash kako mi je sad vatra. Kaki snijeg Kad bi sutra ujutro u pola osam mogo bit gore...pa znas da nebi svu noch spavo........ Pretpostavljam da je ovo i tebi prvi put da ove sezone skijas za svoj cheif, u ovakvim "jako loshim" snjeznim uslovima:sm022:
Uzivaj punim plucima, drago mi je zbog vas dole.
PS
Dovla, sredi nekako gore, da ne pale ratrake, tataratira dolazi sutra da utvrdi offpiste gradivo :ok:

Nemanjus
22.03.2007, 20:43
A ne dirajte mi celac, ili bar ostavite nesto do subote!!! Pliiiiz :glavaozid :glavaozid :glavaozid

tataratira
23.03.2007, 07:21
to Sapa, kako se sekiraš za mene, druže moj....
upaljen mi mokraćni mjehur...biće borbe do WCa :o))))

sutra je dan D, biram skije...u igri SW 14 I Magfire 12
nikad ne reci nikad

Nemanjus
23.03.2007, 08:19
to Sapa, kako se sekiraš za mene, druže moj....
upaljen mi mokraćni mjehur...biće borbe do WCa :o))))

sutra je dan D, biram skije...u igri SW 14 I Magfire 12
nikad ne reci nikad

magfire 12 magfire 12 :sm011: :sm011: :sm011:

wlad
23.03.2007, 08:35
Predlažem ti mix :D: Magfire 14 ;).

tataratira
23.03.2007, 08:39
kupio je Oggy Magfire Magma, to je kao 14ka...ipak ima ;o)
ako nista probaću je

Sapa
23.03.2007, 09:11
E xebaji ga, nemoram ti reci kolko mi te zao. Da je neki bezvezni snijeg pa ni po jada nego ovaj klasicni puderash……..ozdravi brzo i pravac ne utabani tereni ostace valjda sta neugazeno…..

A za te skije……. pa nemo da se zayebavash, ja mislio ti vec pazarijo……..pa ti vec imas skiju koja je totalno orjentisana na pistu, ako uzmes SW onda imas jos jendu takvu samo ‘rekreativnih’ performansi, koji ce ti to???
UZMI MAGFIRE 12, pa i to su daske prvenstveno za stazu………. ako se pokajesh ja cu ti ih odma odkupit. (jel duzina makar 176???), nemoj krace, syebaches merak za offpistu.
ako slucajno ima oko 185 cm uzimi ih bez puno razmisljanja, ako se ti ne zaljubis 'u njihaa' zaljubi cu se ja, ba.

Sapa
23.03.2007, 09:37
kupio je Oggy Magfire Magma, to je kao 14ka...

e hebo se ti!!!!! 'naash? :sm008:
sto ne uze??? ja bi ti je doplatio ako treba:sm022:

Cekaj jel ostala makar ta Mag 12-ka??? uzimaj ne cekaj, samo mojne ispod 176cm

a sta kazes??? ko je uzeo???? oggy??? onaj isti oggy sto je reko: "magfire - :hair:"; "shiroke 82mm u struku :hair:" ??? hahahaha.
Oggy chestitam, super izbor,
PS
OVaj forum ce uskoro da propadne. nece vishe biti diskusija o skijama svi ce prec na 80 i 90 milimetara........
Neka, neka bas mi je drago

tataratira
23.03.2007, 09:44
ako kupim SW 14 ti si kriv !!!! :o)

odo popodne i po pancerice...kazu Atomic B10 nisu loše, crvene Atomic
homoseksualne :o)
ima i neka Nordica zayebana..neke od to dvoje

nisam pazario, pare su bile upitne...čuvao za skije kupio biciklo
pa opet za skije, pancerice....već sam gladan ;o)

Sapa
23.03.2007, 10:09
ako kupim SW 14 ti si kriv !!!! :o)
odo popodne i po pancerice...kazu Atomic B10 nisu loše, crvene Atomic
homoseksualne :o)
;o)

Ako uzmes SW14 ogradjujem se od bilo kakve odogovornosti:sm008:
A Atomic pancerice? pa nema veze imaces gay-look, a to znaci ne libish se ni svoje zhenske prirode...to je cool, onda si tek pravi ski-macho. dobro izgledaju te B10, a koja Nordica je u pitanju??? reko sam ti da sam i ja nedavno probavo neke speedmachine 12 od prosle sezone, al im je flex slab.

stekan
23.03.2007, 10:23
Predlažem ti mix :D: Magfire 14 ;).

Magfire Magma se u USA prodaje, tj. prodavaće se iduće zime pod imenom Magfire 14. Geometrija je potpuno ista kao Magfire 12, samo je skija još tvrđa (dupli titanijum).



Cekaj jel ostala makar ta Mag 12-ka??? uzimaj ne cekaj, samo mojne ispod 176cm

Na dužini 176cm je radijus 17,2m, dok je na 168cm radijus 15,4m.

Metematika kaže da je razlika u površini oko 5%, a razlika u radijusu oko 12%. Samim tim, ja preferiram 168cm, ali ću probati i 176cm (ako me Tataratira pusti). Jest da je 168-ca 34cm kraća od mene, ali mi je mnogo sjela pretprošli vikend.

Gore spomenuti SpeedWave 14 ima radijus 14,4m na dužini 176cm.

CrazyKong
23.03.2007, 10:38
tataratira druze neces valjda da batalis atomica ???

Cime cu ja sad gore ljude u nesvest da saljem ? :)....bez zajebancije, nadam se da je onom covi ok...:confused:

Uzivajte za vikend, a mi cemo na Kopaoniku....pa da se sledeci vikend ili onaj tamo negde nadjemo svi zajedno :ok:

Sapa
23.03.2007, 12:32
Na dužini 176cm je radijus 17,2m, dok je na 168cm radijus 15,4m.

Metematika kaže da je razlika u površini oko 5%, a razlika u radijusu oko 12%. Samim tim, ja preferiram 168cm, ali ću probati i 176cm (ako me Tataratira pusti). Jest da je 168-ca 34cm kraća od mene, ali mi je mnogo sjela pretprošli vikend.


Stekane prijatelju, da zayebemo matematicke proracune, ako budes imo zelju i priliku pa da probas te obje skije na nesredjenom terenu pogotovo nekom cjelcu, mislim da ces postati vjernik.....uvjeri ces se da je razlika izmedju 168 i 176 cm nebo i zemlja, povrsina skije je manje relevantna.
Duzina je primarna stavka zbog stabilnosti u dubljem snijegu, kad bi sad kupovo neku allmountain skiju kao Magfire, s namjerom da je koristim svuda, ja bi je kupijo u duzini od 184cm bez razmisljna.
Ps
Pogotovo na tataratirinu visinu, greota bi bilo da nabavlja nesto krace, a zove se allmountain skija.

tataratira
23.03.2007, 13:18
tataratira druze neces valjda da batalis atomica ???

Cime cu ja sad gore ljude u nesvest da saljem ? :)....bez zajebancije, nadam se da je onom covi ok...:confused:

Uzivajte za vikend, a mi cemo na Kopaoniku....pa da se sledeci vikend ili onaj tamo negde nadjemo svi zajedno :ok:


ma šta ti je bu'az
evo sad iz radnje Atomic B10 crvene

čova je OK pošto je sa nama gore momak iz Gorske Službe pa bi znali da je
šta ozbiljnije,a da vidiš mene...tadicionalno svake godine po jedan spektakularan sudar, još mi palčevi ne rade..izvrnuli se naopako, poodavno i još ne prolazi

tataratira
23.03.2007, 13:24
Stekane prijatelju, da zayebemo matematicke proracune, ako budes imo zelju i priliku pa da probas te obje skije na nesredjenom terenu pogotovo nekom cjelcu, mislim da ces postati vjernik.....uvjeri ces se da je razlika izmedju 168 i 176 cm nebo i zemlja, povrsina skije je manje relevantna.
Duzina je primarna stavka zbog stabilnosti u dubljem snijegu, kad bi sad kupovo neku allmountain skiju kao Magfire, s namjerom da je koristim svuda, ja bi je kupijo u duzini od 184cm bez razmisljna.
Ps
Pogotovo na tataratirinu visinu, greota bi bilo da nabavlja nesto krace, a zove se allmountain skija.

probamo, pa se izjasnimo


ps

razmišljam da se izjasnim prekosutra, da prenoći,
uvijek nešto zbrzam...takve sam prirode

stekan
23.03.2007, 13:28
Stekane prijatelju, da zayebemo matematicke proracune, ako budes imo zelju i priliku pa da probas te obje skije na nesredjenom terenu pogotovo nekom cjelcu, mislim da ces postati vjernik.....uvjeri ces se da je razlika izmedju 168 i 176 cm nebo i zemlja, povrsina skije je manje relevantna.
Duzina je primarna stavka zbog stabilnosti u dubljem snijegu, kad bi sad kupovo neku allmountain skiju kao Magfire, s namjerom da je koristim svuda, ja bi je kupijo u duzini od 184cm bez razmisljna.
Ps
Pogotovo na tataratirinu visinu, greota bi bilo da nabavlja nesto krace, a zove se allmountain skija.

Sapa, za manje od dva sata krećem sa porodicom na Jahorinu. U sanduku na krovu je 6 pari skija među kojima su MF12 168cm i 176cm, kao i SW14 176cm. Tataratira, Nemanjus i ja ćemo definitivno teoriju provjeriti u praksi.

wlad
23.03.2007, 13:49
Magfire Magma se u USA prodaje, tj. prodavaće se iduće zime pod imenom Magfire 14. Geometrija je potpuno ista kao Magfire 12, samo je skija još tvrđa (dupli titanijum).

Znam da je 14 = Magma, samo je šala lepše pala sa "Magfire 14" :).

Kod nas je prodaju kao Magma, kupio sam Magmu na 176cm, sad još da mi stigne i da je sutra testiram na preko metar novog snega na Doormitoru :ok: :D.

Ja više volim ta 2 sloja titana :D, zato sam i "uzno" 14ku...

Sapa
23.03.2007, 13:52
Sapa, za manje od dva sata krećem sa porodicom na Jahorinu. U sanduku na krovu je 6 pari skija među kojima su MF12 168cm i 176cm, kao i SW14 176cm. Tataratira, Nemanjus i ja ćemo definitivno teoriju provjeriti u praksi.\

Od srca, ali pazi od srca :sm011: vam zelim odlicno skijanje. A s vakim snjegom ce da uspije garant.
Da mi je, da mogu da se prikljucim!!!!!!!
PS
Probni te i nemanjusevog IZOR-A (hoce Tatratira garant :sm004: )
samo ime sve kaze: oranje/kopanje-atomic.....nije losha skijica (cak i semi-allmountain).

Sapa
23.03.2007, 13:54
spektakularan sudar, još mi palčevi ne rade..izvrnuli se naopako, poodavno i još ne prolazi

Kad Bosanac povrijedi bilo sta drugo, osim glave..........to ne zarasta la(h)ko.

stekan
23.03.2007, 14:04
Od srca, ali pazi od srca :sm011: vam zelim odlicno skijanje. A s vakim snjegom ce da uspije garant.
Da mi je, da mogu da se prikljucim!!!!!!!
PS
Probni te i nemanjusevog IZOR-A (hoce Tatratira garant :sm004: )
samo ime sve kaze: oranje/kopanje-atomic.....nije losha skijica (cak i semi-allmountain).

Hvala od srca. Zaboravih napisati, podrazumijeva se da očekujemo da nam se forumaši koji se gore zateknu na stazi jave. Nema šanse da nas fulite: jedan preko 2m (sav u žutom), a dvojica preko 190cm. Biće u timu još ljudi, ali njih još nisam upoznao.

Sapa
23.03.2007, 14:10
Ihaaaa, ohaaa, joooooj (moji omiljeni uzvici u dubokom snijegu).

Ako bude zdravlja i srece ove skije ce da se probaju dogodine na jahorini...zainteresovani ce naravno biti :sm011: dobrodosli, jedva cekam jos samo 200-tinak dana :glavaozid :sm006: :glavaozid
Ovo u vezi ovi skija se ne zajebavam obratite paznju na cijenu i jos su mi preporucene od covjeka koji puno zna o skijama, a usto je realistican

http://www.telemark-pyrenees.com/shop/product_info.php?cPath=1_48_49&products_id=2454

A imaju i odgovarajuce ime: ti-ti-kaka

a i ovo je jako, jako ozbiljna opcija:

http://www.telemark-pyrenees.com/shop/product_info.php?cPath=1_53_54&products_id=2078

FAT & STIF pa sta bi covjek trebo vise

Flexon
23.03.2007, 20:08
vidim ove slike i radujem se za vas iskreno
kod nas kisa samo sto potop nije
jaoooo sta bih radio sa devetkama nesmijem ni da pomislim
dakle vrijeme je da se koristi najveci kalibar
pa tu ne treba da se ide bez 80 pod nogom
a sapa sto se tice ovih dole skija koje si postavio
cjene su zaista genijalne
to ne smijes da propustis
i naravno da uzmes 183 Head SuperMojo
za 193 trebaju jaja od celika nehrdjajuceg
ma zajebi 183 idi odma na 193 pa i naopako ja bi u svakom slucaju:sm022:

Flexon
23.03.2007, 20:11
dali postoi teoriska sansa za skijanje na tim prostorima u maju ?

Sapa
23.03.2007, 22:16
a sapa sto se tice ovih dole skija koje si postavio
cjene su zaista genijalne
to ne smijes da propustis
i naravno da uzmes 183 Head SuperMojo
za 193 trebaju jaja od celika nehrdjajuceg
ma zajebi 183 idi odma na 193 pa i naopako ja bi u svakom slucaju:sm022:

Head SuperMojo pro model isti vozi ni manje ni vise nego Jon Olsson :hair: da te :hair: uhvati, ali ovo ozbiljno mislim :hair:
Prvo se nalozio a onda malo cito o performansama i pored svega nabrojanog pise: Dare to try it???
Odma sam sebi reko NE. Trazi noge Mesche Bazdarevica i kondiciju punokrvnog engelskog trkackog grla. Ja sam za ovo softy.

Mislio sam vise na onaj Boutton Rouge, totalno skijica za igranje fini Twint-tip ko chigra u cjelcu......

Danas citav dan na mukama; berem brigu, dumam, googlujem, mailishem se okolo, a sve pocelo sa zajebancijom da cu za neki dan da skocim switch na onom jednom 'table-u'. Ovi moji omladinci-freestyleri me usput nalozise da odma mjenjam dacke............i ja se nalozih opasno.
Jesi vidio onaj sajt conrad-sport.com, naj bolje cijene u Evropi.....naidjem na Outlow 05/06 za 300 s vezovima....sta reci, da ti isporuce na vrata kosta jos € 50,- ....a uz onaj titicaca je ozbiljna opcija i Recon 06/07, elem teshke muke me more. Ipak cu se mozda odlucit za allmountain umjesto freestyle tipe, neznam josh.

A sto se tice maja i skijanja...ko zna mozda i uspije, eto posudi ce ti tataratira svoj 10.20 pa da se nauzivas :bootyshak

alpinista
24.03.2007, 22:17
ma šta ti je bu'az
evo sad iz radnje Atomic B10 crvene

čova je OK pošto je sa nama gore momak iz Gorske Službe pa bi znali da je
šta ozbiljnije,a da vidiš mene...tadicionalno svake godine po jedan spektakularan sudar, još mi palčevi ne rade..izvrnuli se naopako, poodavno i još ne prolazi
Evo momka iz Gorske Sluzbe ko pita za mene :)
tataratira druze evo registrovao sam se i ja na ovaj forumu, na tvoju preporuku i necu te obrukati :sm018:
ej momci ja sam danas sa tatartirom bio na skijanju i kupio je skije magfire12, i moram vam reci da sa tim skijama i crvenim Atomic pancericama izgleda bas sexi. :sm021: :) :)

Sapa
24.03.2007, 23:46
Evo momka iz Gorske Sluzbe ko pita za mene :)
tataratira druze evo registrovao sam se i ja na ovaj forumu, na tvoju preporuku i necu te obrukati
ej momci ja sam danas sa tatartirom bio na skijanju i kupio je skije magfire12, i moram vam reci da sa tim skijama i crvenim Atomic pancericama izgleda bas sexi.

Alpinista majstore welcome i dobrodosho :dziveli:

E fala bogu da je taj izbor napravijo; taj Mag12 mi jos vise zvuci za van piste nego ta magma-14, kontam da je meksi zbog samo jednog sloja titana?
Bi ce da ste se naskijali danas ljepota????
Aj sad iz prve ruke; jel tataratira vjezbo cjelac il je van staze izlazio samo u vezi prehladjenog mokracnog mjehura da se popishki???
btw. jel uzeo makar 176 cm duzine????

PS
Ma garant izgleda ko guy s tim atomicovim pancericama, al dobro i to moze da bude seksi :smoke:

Flexon
25.03.2007, 17:52
e da je uzeo 888 mogao je da skine
1018 sa betona
i da napravi od sitih stolicu
uz pomoc solidne drvene konstrukcije
jer jednom kad oproba sire skije
beton pada u zaborav jedino grehota zbog vezova
a sto sew tice maja rado cu ja skijati na svemu sto m9i dodje pod noge
pogotovo ako mi pozajmi betone

alpinista
25.03.2007, 22:06
Alpinista majstore welcome i dobrodosho :dziveli:

E fala bogu da je taj izbor napravijo; taj Mag12 mi jos vise zvuci za van piste nego ta magma-14, kontam da je meksi zbog samo jednog sloja titana?
Bi ce da ste se naskijali danas ljepota????
Aj sad iz prve ruke; jel tataratira vjezbo cjelac il je van staze izlazio samo u vezi prehladjenog mokracnog mjehura da se popishki???
btw. jel uzeo makar 176 cm duzine????

PS
Ma garant izgleda ko guy s tim atomicovim pancericama, al dobro i to moze da bude seksi :smoke:
Hvala na dobrodoslici moj Sapa
Duzina je 176 ili 178 nisam siguran, a za cjelac sta da kazem, vise je cjelac fato njega nego on cjelca:) , dva-tri puta je trazio jagode u cjelcu:) . A ja sam proklizavao na stazi, ma ludilo:sm021: .
A sto se tice danasnjeg dana bilo je extremno skijanje, bas dobro, nismo padali, al slusaj ovo: jedan drug nas je uzeo od Stekana magfiremagma dakle 14-sku,Oggy mozda ga i znate, i tataratira je danas vozio tu skiju vise mu se svidjela, ja sam imao osjecaj da mu je krivo sto nju nije kupio.

Sapa
25.03.2007, 22:15
Alpinista legendo,

Evo susim se i cekam izvjestaje od ljudi koji su uzivali ovih dana, dakle prvi si sa svjezim informacijama s jahorine i to inside-info.
Dakle bilo je 'ronjenja' po cjelcu....ma super, to je sastavni dio ugodjaja, hebo one sto kroz cjelac prelaze ko da je poravnata pista u pitanju, to nema chara, zar ne:sm022:
Zao ce mi bit ako nije uzeo ono sto mu se najvise svidja, a ja opet kontam da je bash 12-ka bolja u allmountain smislu, da je meksa za cjelca......ma dobro skroz nebitno, nek si se ti prvi javio...
Jesi ti probavo te skije, kakvi su ti utisci??? a tatratiru cu sutra da pilam.

ps
duzina je 176, mane 178....ja bi ih zemio duzine 184 cm, a pazi ja sam 184,5.

tataratira
26.03.2007, 08:34
mada meni duza skija bolje drzi krivine, probao sam Magmu i 12ku 168
i nisu neki utisci, na maloj 12ki pogotovo dok je Magma bolja po "stazi" mada i nije bilo staze u pravom smislu riječi, dok su u cjelcu radi duzine i težine slabije od 176 12ke

prvo sam napravio par zica u crvenim pancericama i gs crvenim skijama
čisto da raja vide kako sam se fino obukao, e nakon toga sam pristupio testiranju skija u ponudi ali čim sam se spustio na 12ci, ovoj duzoj
niej vise bilo potrebe za testiranjem....uzeo sam ih a sutra smo testiranje priveli kraju, zajedno sa Izor 9:7...što su mi one fino stajale to je posebna priča za Burde ili nekog Fashion magazina

par puta preko glave, vez bio na 6tici...biće da se nekome to učinila 9ka ;o
malo je bilo naporno tražiti skiju u cjelcu ali naviću se ja

što se tiče dužine, mislim da je na 90 kg sasvim dovoljna
ali je snijeg bio vlažan i mokar pa nije bilo baš uživanje mada su nakon GS9 bile prava relaksacija na takvoj stazi

skija je i teška i kruta i sve van pravilne tehnike zamara i dušu i tjelo
ono moje guranje koljena ispred zavoja je naporno, tim bolje da izbijem tu naviku..sve u svemu nakon dva dana ja sam prezadovoljan i eto da se zahvalim Sapi što nas je nagovarao na ove debele skije mada ću morati kupiti Atomic crevene boje iz estetskih razloga :o)

Sapa
26.03.2007, 08:41
ko da samih ja uzo, tako mi je drago, ':sm022:
a sto si posto 'derpe"...., ma nema veze to je sad jako IN :bootyshak

super,super, ode hranit djecu.......

Nemanjus
26.03.2007, 08:59
A to što nas četvorica kršnih momaka nismo mogli da odvrnemo šaraf na atomic-ovom vezu??? :sm011: :sm011: :sm011:

Sapa
26.03.2007, 09:01
Gejevi!:bootyshak :bootyshak :bootyshak :bootyshak

stekan
26.03.2007, 09:02
Evo momka iz Gorske Sluzbe ko pita za mene :)
tataratira druze evo registrovao sam se i ja na ovaj forumu, na tvoju preporuku i necu te obrukati :sm018:


Alpinisto, drago mi je da te vidim i na ovom forumu. :dziveli:


... al slusaj ovo: jedan drug nas je uzeo od Stekana magfiremagma dakle 14-sku,Oggy mozda ga i znate...
Ispravka: Oggy je Magmu uzeo direktno od Dragana iz BiH Planet Bike-a. Dragan je meni posudio dva para skija za testiranje koje smo vozili na Jahorini, a i Tataratiri sam donio njegovog Magfirea.

stekan
26.03.2007, 09:04
ko da samih ja uzo, tako mi je drago, ':sm022:
a sto si posto 'derpe"...., ma nema veze to je sad jako IN :bootyshak

super,super, ode hranit djecu.......

Ovo sa djecom treba da bude dokaz da ti nisi "derpe"? Nije siguran dokaz.:bootyshak

stekan
26.03.2007, 09:26
Ovo prethodno je šala mala.

Sapa
26.03.2007, 09:30
Ovo sa djecom treba da bude dokaz da ti nisi "derpe"? Nije siguran dokaz.:bootyshak

Sta se ba odma vrijedjate, pa u danjasnja vremena je to bash fazon, otkriti i svoju 'drugu prirodu' :cool:

Ma to spomenuh vise jer mi vokri sto nemogu uzduz i poprijeko da chatujem, a pravo me interesuju impresije sa Jahe, a da nije dokaz, nije sto posto, moze cak i da implicira i da sam 'pedo' :eek:
Prelazimo vec u sferu amaterske psihoanalize i klinicke psihijatrije

E sad pitanja teknicke prirode jel ona tataratirna 12-ka nova magfire ili je model od prosle godine??? AKo je novi model jel isto ima talasastu-tehnologiju i jel isto 82mm u struku, pitam jerbo bi ja, vec sad znam, iso za tu 12-ku...

Hvala puno na odgovorima i molim vas dajte jos impersija kakvo je bilo skijanje, ne morate o tehnickim detaljima ako necete......

stekan
26.03.2007, 09:47
Skije su model 07/08 i izgužvane su. Dimenzije su 126/82/109, a radijus 168cm/15,4m , 176cm/17,2m i 184cm/19m.
859

Skijanje je bilo mnogo ubavo, a uslovi izmišljeni za ovakve skije. Vrijeme promijenjivo, tako da su se oba dana smjenjivali sunce i snijeg.

Sapa
26.03.2007, 10:09
Hvala stekane,

Fina slika vidi se odma da je multi-condition model: moze se na njima i vesh prat, dole na Miljacki :) :)

Sapa
26.03.2007, 13:18
Ajde ba ljudi pisite!!!!!!

Samo se Tataratira o'ma prijavio s uitscima sa testova, nije mi sve jasno opiso, al dobro covjek naradjuje: cetvrtak, petak, subotu.....nema vremena za opsirnu pricu.
Sta je s onim sto je skijo vec 400 i vishe dana u zivotu btw. morace jednom da pojasni kako se to postize u 27-oj godini zivota, lufto iz skole citavu zimu, bio (nedja boze) ski-instruktor 3 mjeseca u godini, imo kucu na kopaoniku :dontknow: .......hahaha. da mislim na nemanjusa.
Nemanjus kako su ostali voljeli tvoj IZOR, izorase li sta ispod dubokog snjega.
stekane i ti.....pa napravite neke impresije ko prosli put: slike i sl.:sm019:

Ajmo ljudi: utisci, testovi, zhelje, pozdravi...........

tataratira
26.03.2007, 13:30
Oggy je i danas gore, on ce biti pun utisaka

alpinista
26.03.2007, 15:21
Alpinista legendo,

Evo susim se i cekam izvjestaje od ljudi koji su uzivali ovih dana, dakle prvi si sa svjezim informacijama s jahorine i to inside-info.
Dakle bilo je 'ronjenja' po cjelcu....ma super, to je sastavni dio ugodjaja, hebo one sto kroz cjelac prelaze ko da je poravnata pista u pitanju, to nema chara, zar ne:sm022:
Zao ce mi bit ako nije uzeo ono sto mu se najvise svidja, a ja opet kontam da je bash 12-ka bolja u allmountain smislu, da je meksa za cjelca......ma dobro skroz nebitno, nek si se ti prvi javio...
Jesi ti probavo te skije, kakvi su ti utisci??? a tatratiru cu sutra da pilam.

ps
duzina je 176, mane 178....ja bi ih zemio duzine 184 cm, a pazi ja sam 184,5.
Jesam probavao sam, i iskren da budem nisu za mene, ne znam jednostavno ne leze mi,vise mi odgovara neka skija RACE,.
Ja sam na testu probao jednu i ona mi se, sto kazu, u srce urezala, volkl SL RACETIGER duzina 165, ali o njoj mogu samo da sanjam

alpinista
26.03.2007, 15:26
Alpinisto, drago mi je da te vidim i na ovom forumu. :dziveli:


Ispravka: Oggy je Magmu uzeo direktno od Dragana iz BiH Planet Bike-a. Dragan je meni posudio dva para skija za testiranje koje smo vozili na Jahorini, a i Tataratiri sam donio njegovog Magfirea.
Stekane, gdje dobro drustvo i dobra zezancija tu sam i ja
Izvini zbog greske u vezi Oggyja

Sapa
26.03.2007, 15:35
Jesam probavao sam, i iskren da budem nisu za mene.........vise mi odgovara neka skija RACE,.


Alpinisto ne brini nista, promjenu ce mo i tvoje poglede na skijanje:ski: ....., a bash sam htjo da te pitam kaces se skinut s onih Elana HCX (vido sam ih na onom 'home-video' od taratatire) , pa tebi covjeku iz gorske sluzbe treba jedna fina turna/allmountain skijica, batali te piste-zmajeve, ajkule i tigrove....:bootyshak

Uvjek brate kazem....na kraju svake diskusije.....ma samo da ima na sta da se stane i da se moze spustat, sve ostalo je ne bitno.....:dziveli:
ps
fakat, kave vi skije kod gorske koristite, jel imate neke turne vezove ili one 'umetke' za penjanje?????

alpinista
26.03.2007, 16:10
ps
fakat, kave vi skije kod gorske koristite, jel imate neke turne vezove ili one 'umetke' za penjanje?????
A skije ko i svi ostali, za alpsko skijanje,nemaju neke posebno
ali najveci problem je sto mi sami moramo da nabavimo opremo posto od Gorske sluzbe ne dobivamo nista osim odijela, rekli su iduce godine da bi trebali dobiti komplet opremu, pa vidjecemo sta ce biti :sm006:

Sapa
26.03.2007, 20:26
To ti je kad se nema para, GS se snalazi kako zna i umije....a ja cu pocet sa "serijalom" threadova o freeride,ei turnoj opremi....ko zna mozda te inspirishe....kontam da bi trebali da imate turne vezove i one koze sto idu isod skije - za penjanje, pa misha mu malog kako ce te da me spasete na nekoj chuki gdje nemoze da dodje helikopter :confused:

wlad
26.03.2007, 21:04
Ma ratrak i motorne sanke, a ako ne može da dođu to tebe - ko je te terao da se motaš po čukama? :sm022:

Sapa
26.03.2007, 21:40
Pa sta ce mi onda Gorska Sluzba :dontknow: Kad se uneredim na ili pored piste svaki iole zhicar moze da me spusti u banani ili da me natakari na motorne sanke........Gorska je za izazove tipa: zrtva se zaglavila na vrhu nekog boricha (visine 10-15 metara) dok je pokusavo da napravi neki 'grab' skacuci sa dvosjeda....:)

PS
:sm023:
Kako, o kako da ovaj kompjuterski analfabeta, preshalta jedan cool filmich u MPEG-u ima 56 MB na ovi sajt??? Moze li to/???

alpinista
26.03.2007, 21:56
To ti je kad se nema para, GS se snalazi kako zna i umije....a ja cu pocet sa "serijalom" threadova o freeride,ei turnoj opremi....ko zna mozda te inspirishe....kontam da bi trebali da imate turne vezove i one koze sto idu isod skije - za penjanje, pa misha mu malog kako ce te da me spasete na nekoj chuki gdje nemoze da dodje helikopter :confused:
Te skije nam gore nisu potrebne,ima ratrak i sanke,ratrak prilazi gdje ziv covjke ne moze. Kad je se neki frajer ove godine izgubio trazili smo ga po vrhu cjelu noc,ratrakom smo obisli cjeli vrh Jahorine,paklena masina,magla nista se ne vidi ali zato navigacioni sistem razvaljuje,pogadja u metar nemozes zalutati.I mozes zamisliti frajer nam se javi iz Prace ispod Skocina iz neke kafane;) :cug: malo cugnuo.
Meni bi trebale te skije za turno skijanje,mnogo dobra stvar za planinarenje u zimskim uslovim, ne umaras se puno a opet stignes gdje si naumio.:ski:

Sapa
26.03.2007, 22:14
I dje je jaro zaglavio ? u kafani ispod prace, gdje tamo ima kafana??????? Priznacu ti al mojne dalje pricat, neke 85,86 su me trazili (GSP) po jahorini sa jos jednim momkom. BIlo uzasno vrijeme i gore radijo samo Partizan.skijali i dosadilo, pa sishli na Prachu, koja je radila....... a stari od momka koji je bio s nama na skijanju digo uzbunu...i tako, nisu nas nasli, sami smo se prijavili.:sm003:

Nego turne skijice se mogu nac za male pare , prosjecno su 70-tak mm ispod cipele, to ovi noviji modeli. Imas npr. umetak za u obicni vez, neznam jesi to vidjo, prava stvar, peta ti slobodna i ides ko sa turnim vezovima, kad hoces da skijas izvadis taj umetak zove se trekker i pichis nizbrdo, ta zajebancija kosta oko € 120. Al to je opet jeftinije a i prakticnije od standardnih turnih vezova, oni su naime slabi za ozbiljnije skijanje......Pa onda one kozhe sto se nakace na kliznu povrsinu skije i pichis uzbrdo, ma iljadu i jedan vrag valja to sve skupljat, ja se lozim na to al nemam kondicije nizasta :couto:
Evo ti kod ove internet firme ima regluarnih turnih skija i za € 110, a evo ove su € 150,- mislim smjesene cijene
http://www.sport-conrad.com/ArtikelDetail.asp?Kategorie=&ArtNummer=70604002
Turno skijanje nije skup sport, a i ne treba ti ni dnevna ni sezonska,:sm004:
Onaj trekker ima polovan za 70-tak evra.....
Evo tu ALpine trekker, odlicna stvar lako se namjesta na obicne vezove, a kad krenes niz brdo imas pouzdan standardni vez za skijanje

http://www.sport-conrad.com/ArtikelDetail.asp?Kategorie=&ArtNummer=72703407

alpinista
26.03.2007, 22:55
hvala prijatelju na ovim adresama
ma meni nemoze pomoci ni centralna banka da kupim svu opremu sto ja hocu, sad mi je prvo prioritet alpinisticki pojas i kompleti za penjanje po stijenama,posto je sezona skijanja zavrsena, a za ostalo cemo vidjeti.
Ako budemo picili na Mont Blanc u septembru,mislim moje planinarsko drustvo, onda cu morati dobro da se opremim.

Sapa
26.03.2007, 23:02
Posjeta Mont Blanu - cool akcija!!!!

Neznam gdje se vi obezbjedjujete al opet: www.sport-conrad.com, ne znam dal isporucuju postom u Bih, na njihovom sajtu stoji npr isporuka za Sloveniju € 20 i bugarsku € 30, jeftini su, ocu rec jeftiniji od ostalih prodavnica na zapadu................. kod mene sad sve pocinje i zavrsava sa ovom firmom, bas ko sto kod nemanjusa sve pocinje i zavrsava sa atomicom.

oggy
26.03.2007, 23:48
Cuj freeride...
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=16973
;)
Danas stigao s Jahorine

Danas bilo odlicno do 11, skijao na Poljicama, staza odlicno uradjena, tvrda, nema 15 dusa, i taman kad sam se kanio da se preselim na Ogorjelicu spustila se takva maglustina da se nije nista vidjelo. Poslije se i malo raskupusalo, snijeg pada ali nema nista od njega, odmah se topi, dosao sam mokar ko sa kise. Radio tanjir Poljice, Ogorjelica (ne znam koja) i Olimpik. Uglavnom trebalo bi biti jos jako dobrog skijanja narednih dana, bar prijepodne.

oggy
26.03.2007, 23:49
A da, za Magfire cete dobiti utiske ovih dana

Flexon
27.03.2007, 03:36
dali je neko probao magfire 12 u 184 duzini
mislim da je tom jedina prava duzina za tu skiju
jedina stvar je taj fusion sistem sto je cini uzasno teskom
ali mislim da je 12 sa meksim flexom perfektna skija za razliku od
14 koja je vise ego skija i vjerovatno puno losija u neutabanom snijegu
ja sam se malo zajebavo danas sa novopristiglim 999 192cm
trebam malo da pomjerim vezove unazad
i ustanovio sam da su tirolia genijalni vezovi
onaj diagonal sistem nje stvarnop zaista
ali kad vez na 17 ucini masivni KLIK tu vise nema izlaska
imaju toliko metala kao omanji tenk...

Sapa
27.03.2007, 10:22
Cuj freeride...
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=16973
;)
Danas stigao s Jahorine....



....i ni da se pohvalis da si posto vlasnik jednih .....:hair: sirokih skijica :smoke:

stekan
27.03.2007, 16:23
S obzirom na naziv teme "Današnje slike" ove dvije slike kasne par dana.
Očito sam zaboravio lekciju od prošle godine, pa sam otišao za vikend na Jahorinu u žutoj kombinaciji. Rezultat je opet isti: Olimpijsko odličje na hlačama i jakni, kao što se vidi na slikama:
864
865
Ovo je dokaz da su žičare dobro podmazane i da ne škripe.

Grazer
27.03.2007, 16:45
to se isto i meni dogodilo i morao sam presivati jaknu tj nasio sam neke tamne zakrpe da se fleke vise nevide a i da u slucaju prljanja se nista vise nevidi

Sapa
27.03.2007, 17:53
Očito sam zaboravio lekciju od prošle godine, pa sam otišao za vikend na Jahorinu u žutoj kombinaciji. Rezultat je opet isti: Olimpijsko odličje na hlačama i jakni, kao što se vidi na slikama:
Ovo je dokaz da su žičare dobro podmazane i da ne škripe.

Ako si sacuvo rachun, ja bi im ga bogami prosljedio.....
Sigurno ce makar djelimicno da ti nadokande, pa to je ipak jedna profesionalna organizacija koja drzi do svog rejtinga i imidza, zar ne :sm006:

a sobzirom da su prije pocetka sezone, one dvosjede "ozbiljno" remontovali i time "podmladili" da mogu da se koriste jos barem 10-tak godina, ocekivo bi da je ostalo i nekih crvenih fleka, ali srecom farbanje su odradili veoma profesionalno, na tome svaka cast.

daki
27.03.2007, 18:21
To je ujedno i odgovor zasto svake godine Instruktori uzimaju crne jakne

Flexon
27.03.2007, 23:03
ja nosim crnu spram obrazu:sm022:

Flexon
28.03.2007, 00:36
kod nas ljeto :glavaozid
temperatura skoro 30
ne samo da nam je predsjednik donio odluku da sat pomjerimmo
3 sedmice ranije
nego je izgleda odlucio da ukine proljece:sm022: :glavaozid

Sapa
28.03.2007, 10:13
Flexone prijatelju na tvoj strani novog kontinenta ljeto, al zato u planinama na zapadu.....obrati paznju na kolicinu snijega na 'Baker-planini' , nesto malo vise od 5 metara visine!!!
A poslje tvoje 'USandA' je Francuska definitivni top po visini snjeznog pokrivaca:
Ja bi reko kupuj avijonsku kartu i bjezi.

http://www.j2ski.com/snow_forecast/United_States/index.html

btw. dobar sajt: info o ski- centrima diljem svjeta u kojima je u ovom trenutku palo najvise snijega

Mikipreic
22.11.2007, 13:42
Odlicne slike..Mislim ove sa prve strane..:0