PDA

Pogledati punu verziju : put do boroveca?



vlapet
20.11.2004, 18:08
koliko se putuje do tamo i da li savetujete da se ide kolima? kakva je sigurnost na putu i naravno za auto?

hvala.

v

vanessa
22.11.2004, 08:50
otprilike 7-9 sati. zavisi od guzve na putu i vremenskih uslova. ne preporucujem odlazak kolima!
mada, mnogi kazu da je bezbedno, ali poznajem drugacija iskustva. autobusom je citava noc voznje.

Milan NS
22.11.2004, 11:39
Zavisi odakle putuješ.
Od Beograda ti treba oko 6-7 sati.
Put autom je sasvim bezbedan. A bolji hoteli kao što su RILA i SAMOKOV imaju čuvane parkinge, tako da je prošle godine bilo 50-tak automobila sa BG, NS, NI tablicama.

Put : Beograd-Nis-Gradina-Sofija-obilaznica ispod Vitoše-desnoa ka Borovecu-Samokov-Borovec.

P.S. Vodi računa o brzini kretanja.

vlapet
22.11.2004, 12:09
hvala za info. i mislio sam da je frka za kola tako da videcu. ne bih voleo da odem kolima a vratim se peske. :D

pozdrav

v

Dobrica
24.11.2004, 00:34
I ja sam mislio da autom nije bas bezbedno.
Sad ste me bacili u nedoumicu ali hvala vam !
P.S.Mrzim autobuse... :)

Milan NS
24.11.2004, 08:41
Dobro nadam se da ne vozite Mercedes SLK ili neki sličan model pa da baš svima upadate u oči...inače Bugrai faktički nemaju carinu na uvoz automobila pa su im razni golfovi i sl. krajnje uobičajeni automobili (čitaj ne zanimljivi).
A uostalom ako već vozite SLK...preporučujem Vam DAVOS, manite se Bugarske :lol:

Šalu na stranu. Nemate potrebe da paničite zbog automobila, rekao sam Vam da ti bolji hoteli imaju čuvan parking, a i ispred gondole imate čuvan parking ispred koga je ubetonirana patrola saobraćajne policije. Tako da samo opušteno.
A o onim silnim grupama koje presreću turiste i otimaju im sve živo... o tome nekom drugom prilikom i bojim se da te priče potiču od visprenih ugostiteljskih radnika sa "najlepšeg mora na cijelom svijetu" jer im je Crno more odvuklo dosta klijentele.

logic
24.11.2004, 14:34
prijatelj je prosle godine isao svojim automobilom i nije imao problema. bio je smesten u privatnom pansionu 300-400m od centra, a automobil je bio parkiran u dvoristu pansiona. licno, da imam bolji automobil i ja bih ove godine isao sopstvenim prevozom ali...


P.S. Vodi računa o brzini kretanja.
ovo upozorenje treba shvatiti krajnje ozbiljno! to mi je potvrdio i vozac autobusa, od granice ~ kao da je vozio sasvim drugi covek!

laki
25.11.2004, 09:22
Put kroz i za Bugarsku... Letos sam sa prijateljima putovao kolima na more. Nismo imali nikakvih problema. Generalno putevi su prepuni policije, pogotovo oko Sofije (pre i posle nekih 15 km). Generalno, ako zhelite putovati brzo, hvatajte zaledjinu nekog brzheg bugara i drzhite odstojanje. Bugari su inache jako loshi vozachi, zato otvorite chetvoro ochiju i napred.

Po dolasku u turistichko mesto, automobil smo parkirali na ulici (stajao je dva dana na istom mestu). Sva sreca naleteli smo na prijatelje iz Beograda koji nas je savetovao da auto odmah parkiramo na neki od obezbedjenih parkinga. Po parkiranju auta, isti prijatelj je ushao u prichu sa shefom parkinga u fazonu vidi ih parkirali na ulici - nemaju pojma... Shef mu je odgovorio kratko; da, video sam im auto. Stajao je tu i tu dve noci...

Eh sad, ne bih da plashim nikoga, sa druge strane prijatelji su proshle godine ishli za Pamporovo (na skijanje) kolima i nisu imali nikakvih problema. Generalno Bugari voze bolja kola od nas, tako da je stvar oko kradje vrlo relativna... Pogotovo na planini.

Pozdrav!

Dobrica
25.11.2004, 12:59
Hvala,hvala,hvala...
Sad je vrlo verovatno da ce moja Skoda odspavati neko vreme na nekom od (ipak)cuvanih parkinga :D :D :D
Hvala,hvala,hvala...

logic
25.11.2004, 13:57
prijatelji su proshle godine ishli za Pamporovo (na skijanje)
nadam se da neka kraca prica o pamporovu ne bi bila problem? hvala
p.s.izvinjavam se za offtopic

vlapet
25.11.2004, 14:49
i ja sam doneo zakljucak. kola na cuvani parking. :D

hvala svima za info.

pozdrav

V

laki
30.11.2004, 21:04
prijatelji su proshle godine ishli za Pamporovo (na skijanje)
nadam se da neka kraca prica o pamporovu ne bi bila problem? hvala
p.s.izvinjavam se za offtopic

Pazi, oni su prezadovoljni. U smislu; dobar hotel za male pare staze dobro uredjenje, sve funkcionishe besprekorno, bla, bla (klasika za Bugarsku). Inache planina kao planina je malo divljije prirode (neshto tipa Jahorine) koliko sam ukapirao iz njihove priche. Eh sad ne bih se previshe oslanjao na njihove komentare shto se tiche skijanja i uslova za iste, jer su pochetnici, ali po njihovoj prichi Pamporovo je mnogo ozbiljnije nego Kopaonik...

Ako vas interesuje neka dublja pricha, raspitacu se detaljnije.

Pozdrav!