PDA

Pogledati punu verziju : Jahorina - Internet



Miki-bgd
16.02.2007, 16:35
Cao,

Ima li u blizini ili u samom hotelu Bistrice internet kafe ili wireless internet konekcija ??

stekan
16.02.2007, 16:50
Volio bih da griješim, ali se bojim da je tamo sve Internetless. Bio je u Termagu jedan računar na ISDNu, ali čujem da ni njega nema.
Poznato je da su savremene tehnologije uzrok stresa, pa se tamo trude da te od toga zaštite.

Zato na Mrakovici (Kozara) u hotelu Monument radi wireless sa 1Gbps i free access.

Miki-bgd
16.02.2007, 16:52
Cirkus, neophodan mi je internet svako jutro od 8 do 9 , postoji li neka dialup opcija (provajder u blizini, recimo Pale, i kako otvoriti nalog), racunar nije problem, nosim laptop...

Sapa
16.02.2007, 17:02
Ako sam dobro shvatio Dovlu (ski-insturktora sa Jahorine), najzad imaju ADSL (ili jako brzo treba da bude instaliran???) mislim da je to kod Pegija:dontknow:
(ovo mi je pomenuo neki dan u nekom mailu),

stekan
16.02.2007, 17:26
Znam da su pojedinci zaposleni u Bistrici koristili Internet još prije hrpu godina, ali da li ima nešto na raspolaganju za široke i visoke narodne mase, to je pitanje.

bmarke
16.02.2007, 18:45
Prošle godine je u Bistrici, kod recepcije (blizu telefona) bio instaliran neki komp koji je radio na foru Jukebox-a,tj. ubaciš pare i surfuješ...koliko para toliko i surfa...logično.

Zaboravio sam koliko je to sve koštalo...

Pre 2 godine,takođe u Bistrici su imali u Tv sali par računara zsa izlazom na net...

djceko
16.02.2007, 18:50
U Bistrici je neka "internet masina" koja radi stalno, a od 16-19h mozes i da se kacis na net preko obicnih racunara - veza skroz ok. Cena je 5 KM/sat.

mishkko
16.02.2007, 19:19
laptop + mobilni telefon i eto ti konekcije preko GPRS-a, tako smo mi to radili......;)

Miki-bgd
16.02.2007, 19:59
laptop + mobilni telefon i eto ti konekcije preko GPRS-a, tako smo mi to radili......;)

Mishkko, kako se tarifira gprs saobracaj iz bosne ? roaming ?

Grazer
16.02.2007, 20:04
ima internet kafe u bistrici,znam proverene zato sto sam ga ja koristio kad sam bio prosle god.Cena je negde oko pola sata 1KM i brzina je za nase pojmove stvarno odlicna ali samo neznam da li rade ujutro,znam da su navece radili ali ujutro u 8 e to neznam stvarno,nazovi bistricu i pitaj

mishkko
17.02.2007, 13:41
jeste roaming ali ne znam tacno koje su tarife, to bi trebalo da proveris u telekomu ili telenonru koliko je din po KB.

CrazyKong
17.02.2007, 15:13
Imas u ski klubu Jahorina iliti "Ciljnoj kuci" masinu za kacenje na internet...

MiKuLa
18.02.2007, 03:15
Iz svakog objekta koji ima kucni telefon mozes da se prikljucis na Internet.
Za to ti nije neophodno potrebno otvaranje naloga kod provajdera.

Anonimni pristup Internetu, bez otvaranja naloga, možete ostvariti preko broja 081591010.
Dial-up pristup preko ovog broja se tarifira sa 0,03 KM/min u periodu jakog saobraćaja (radnim danima od 7 do 19 časova), odnosno 0,02 KM/min u periodu slabog saobraćaja (radnim danima od 19 do 07, subotom, nedjeljom i u dane državnih praznika od 00 do 24 časa).
Cijene su bez poreza.
Ove tarife važe za cijelu teritoriju Republike Srpske, odnosno za sve mrežne grupe fiksne mreže Telekoma Srpske.
Plaćanje se vrši putem standardnog telefonskog računa i u ovu cijenu je uključeno vrijeme provedeno na Internetu i troškovi telefona.
Pristupni podaci za anonimni pristup su:
Username: paleol
Password: net

Usput da dodam, obzirom da internet na Jahorini koristim vec 5 godina, da su naročito naveče kad je veci broj ljudi koji telefonira, a i broj ljudi prikljucenih na inernet veze lošije, i brzine manje (14400bps).
Medjutim ujutro kad tebi treba 8 do 9 je ok, 48000bps sa normalnim modemom, za email, i klasicni web sasvim u redu. (sa cijenom od 1€ na sat)

stekan
19.02.2007, 10:48
Vratih se juče sa Jahorine i vidjeh u Košuti i Bistrici automate za pristup internetu. 5KM (2,5€) sat. Konekcija je običnim modemom preko klasične telefonske linije i veza često puca. Normalno, puknuta veza ne zaustavlja odbrojavanje preostalog vremena.

Ipak je ovo veliki korak u turističkoj ponudi Jahorine.

Miki-bgd
31.03.2007, 01:32
kratak update, koristio sam gprs , roaming mobi - telenor , racun za 4 sata koriscenja neta (po dobijenom racunu od telenor-a 18MB podataka) 6,980 din ...

bojan
26.04.2007, 07:57
Ljudi, nemojte stalno kuditi Jahorinu bez realne osnove za to,

Pre ovih Juke box mashina za internet (koje rade solidno) postojao je internet kafe u Bistrici (mislim da tamo sada stoji naslovljeno "TV sala") sa nekoliko racunara i cena je bila sasvim o.k.

stekan
26.04.2007, 08:58
Ljudi, nemojte stalno kuditi Jahorinu bez realne osnove za to...

Bojane, bar u ovoj temi ne vidim da je iko kudio Jahorinu. A realne osnove ima.

bojan
03.05.2007, 09:04
Stekane, iako izuzetno poštujem tvoje mišljenje i u 99,99% postova bih te podržao čini mi se da si preoštar u kritici "domaće" planine slično kao i mi što kudimo Kopaonik. U trenutku kada si pisao da je internetless Jahorina je imala internet automate u najmanje 3 objekta a kao što sam spomenuo pre nekoliko godina jedan odličan caffe u Bistrici. Mislim da moramo povući granicu između ski centara iz naših siromašnih državica (BiH, Srbija, Bugarska, Rumunija, Slovačka) i Austrije, Italije, Francuske. Teško je porediti ih i očekivati sličan kvalitet na obe strane. Pošto sam obišao podosta od ovih naših siromašnih destinacija ne vidim da su Bosanci bilo šta lošiji od ostalih, čak bih rekao da su iznad očekivanja nakon svega što se dešavalo i uzevši u obzir faktore vlasništva, finansija itd. Ja sam sebe uhvatio da suviše kritikujem Kopaonik ali sam se nekako odučio od toga. Uostalom, za 26km ne možeš više nigde u Evropi skijati ceo dan osim na Visokim Tatrama i u Rumuniji a rekao bih da je kvalitetnija, pogotovo za ozbiljnog skijaša.

stekan
03.05.2007, 11:47
Sasvim je moguće da sam malo oštriji u kritici. Potpuno mi je jasno da se Jahorina ne može porediti sa zapadnim skijalištima, ali bi bar trebalo maksimalno iskoristiti ono šta se ima.

Možda sam oštriji i jer mi je mast sa žičara uništila moj žuti komplet (sa avatara). Očito je onaj ko je podmazivao žičare imao filozofiju "bolje više nego manje". Kupio sam zato nove ski hlače. Crne. Jaknu još tražim.

Ili kako opravdati to što staze nisu uređene u subotu veče, već su ratraci samo prošli jednom u nedelju u jutro. Kasnije sam saznao da su se "vozači malo zapili u subotu". Državna je firma, pa mogu tako.

Gledao sam na pravom skijalištu kako ratraci sređuju stazu. Počinju čim se žičare zaustave, dok je snijeg još mekan, da bi se staza smrzla u sređenom stanju. Prvo vraćaju snijeg uzbrdo, pa grubo ravnaju, pa završno fino poravnaju. Na kritičnim mjestima se zadržavaju sve dok ne bude "pod konac". Znam da je kod nas i gorivo za ratrake problem, ali jednom preći preko već smrznute staze i nema puno efekta.

A nedostatak staze i žičare za početnike (Poljice to nisu), nedovoljan kapacitet staza i žičara, neuređen izlaz sa dvosjeda i ostalo će sačekati bogatog investitora.

Ali treba biti pošten i reći da je situacija opet bolja nego je bila prethodnih sezona.

MotornoPile
28.12.2007, 12:10
Cao,

Ima li u blizini ili u samom hotelu Bistrice internet kafe ili wireless internet konekcija ??

naravno,:ok: u hotelu Bistrica svake godine ima internet kafe sa jakom wireless konekcijom, 8 mocnih racunara... pozz

toscana
02.01.2008, 21:43
Ja sam se upravo vratio sa Jahorine. Internet u Bistrici nije radio. Interneta ima u Termagu po ceni od 3 KM za pola sata,brzina je negde oko 512 Mbs.
Na Jahorini je bilo super,samo je bilo malo snega.

MotornoPile
03.01.2008, 10:05
U Bistrici, u TV sali, caffe je otvoren u subotu 29. decembra.

termo
04.01.2008, 14:56
Internet caffe imate u Hotel Dva Javora i Hotel Termag
free wireless signal imate u ugostiteljskim salonima Hotel Dva Javora, Hotel Termag, Hotel Lavina, Hotel Nebojsa

MotornoPile
04.01.2008, 15:57
Kako mislish free wireless signal? :sm006: Signal je uvijek free, mozda si mislio pristup?

Takodje, u hotelima Board i Olimp i vili Zlatna Zita imate wireless hot-spotove.
Ovo ne bi trebalo da bude reklama, vec samo korisna informacija.
pozz