PDA

Pogledati punu verziju : Kupovina nove ski opreme!



vlapet
20.11.2004, 17:46
Vec neko vreme trazim ski premu (cipele, vezove, carving skije, stapove, naocare, pantalone) moze se reci sve. :D

Imate li savete, predloge i nekoga gde bih mogao sve to da uzmem za normalnu cenu i naravno koji proizvodjac?

Nasao sam ficher daske za oko 8000 din., look vezove 50 eura i za nordica cipele bih dao 100 ili 120 eura.

Ako ima predloga vrlo radu cu ih saslusati i pogledati!

Hvala unapred.

Vladan

Diva
21.11.2004, 22:52
Da ljudi, otkrite nam vase male tajne: gde je najpovoljnije u Beogradu kupovati opremu??? Neka odredjena prodavnica, oglas, sajam? Trebalo bi i ja da se malo opremim za ovu sezonu...

Stevs
21.11.2004, 23:00
Da ljudi, otkrite nam vase male tajne: gde je najpovoljnije u Beogradu kupovati opremu??? Neka odredjena prodavnica, oglas, sajam? Trebalo bi i ja da se malo opremim za ovu sezonu...

Sajam od 02-05 dec definitivno najveći izbor po najpovoljnim cenama (ovo zvuči ko neka reklama :D )

vlapet
21.11.2004, 23:23
Da ljudi, otkrite nam vase male tajne: gde je najpovoljnije u Beogradu kupovati opremu??? Neka odredjena prodavnica, oglas, sajam? Trebalo bi i ja da se malo opremim za ovu sezonu...

Sajam od 02-05 dec definitivno najveći izbor po najpovoljnim cenama (ovo zvuči ko neka reklama :D )

hmm, znam za sajam ali sam mislio nesto sem toga. nasao sam dosta stvari po radnjama koje imate i na sajtu. imam i jos neke koje nemate ali necu da navodim, da ne bude reklama. :)

mislio sam ako ima neko mogucnost nabavke opreme ali da nisu radnje, ako nema onda su i radnje dobre.

hvala u svakom slucaju.

pozdrav

v

sveta
22.11.2004, 02:23
Nadjite nekog ko je u GSS ili nekog instruktora da vam kupi opremu(novu)oni kod elana imaju popust 35%.Moj drug je uzeo elan s08 sa vezom za 165 EURA(VEZOVI TYROLIA)!

vlapet
22.11.2004, 11:45
Nadjite nekog ko je u GSS ili nekog instruktora da vam kupi opremu(novu)oni kod elana imaju popust 35%.Moj drug je uzeo elan s08 sa vezom za 165 EURA(VEZOVI TYROLIA)!

ovo je dobar savet. samo da navatam tog mog druga. :D

hvala.

v

Dobrica
22.11.2004, 18:56
Ljudi,ja i nemam bas neko dobro misljenje o cenama na sajmu... Izbor je svakako veliki,najveci ali popust(zbog sajma) je retka pojava-cene su uglavnom normalne,hocu reci kao sto su tim trgovcima i u radnjama a naletao sam na cak na one drske kod kojih su bile i vece.Ono sto je jeftino su polovne skije koje,imam osecaj,kupuju,dobijaju na zapadu na kilo!
Prosle god sam kupovao novu opremu i proveo sam neko vreme obilazeci i sajam i prodavnice.
Za one kojima ne treba oprema za ovu sezonu moj savet je kupovina u martu,aprilu(i za ljude koji ne pate od fore"model za ovu sezonu") kod trgovaca od kojih uzmete vizit karte bas na sajmu.Jedino je moguce da se vas model(ako ga imate) proda do tad ali naci ce se vec nesto odgovarajuce
Cena ce biti malo manja a i prijatelji prodavci su raspolozeniji za dogovor(skidanje cene,rate... - ne vazi za markirane tipa Fitex...)
Ja sam pogresio pa to nisam uradio(mislim vec ove godine cu da vozim skupi proslogodisnji model :lol: ),ali znam ljude koji imaju bas ovakvo iskustvo

vlapet
22.11.2004, 23:18
Da sumiram neke svoje utiske u jurnjavi za opremom. Nadam se da ce ovo nekom pomoci. :D

Ove stvari koje vam pisem su onakve kakve sam cuo i na osnovu njih vi sami donesite misljenje. Mozda ja i nisam upravu. :D

Da pocnem od sajma. Koliko sam uspeo da saznam cene opreme na sajmu su iste (slicne) cenama opreme u radnji. Po prici preprodavaca opreme oni imaju velike troskove na sajmu i totalno su u fazonu da opremu prodaju po "normalnim" cenama. Jedina je mozda razlika sto je na sajmu velika ponuda opreme a to nas i dovodi do zakljucka da je jeftinije. Ako na jednom mestu imate toliko proizvoda od najlosijih do najboljih i nekoliko stotina izlagaca naravno da cemo da se pogubimo u celoj prici i pomislimo da je to super za nas. Mozda jeste a mozda i nije :D

Zvao sam dosta radnji i odgovor koji sam dobio je da im roba jos nije stigla. Svi cekaju robu da im dodje sledece nedelje i spremaju se za sajam. Tako da ako zelite da ih sve vidite na jednom mestu izgleda da je sajam pravo mesto. Znaci radnje su prazne do daljnjeg a mi treba da cekamo. Ima mozda po neka cipela, skija i vez ali sve je do daljnjeg na holdu. Ovo je sansa da ako imate srece i nadjete broj kupite to sto je ostalo i prodjete jeftiije. Jedino sto su mi skoro svi rekli da imaju je skijaska garderoba.

Sto se tice prodavnica i telefona koje sam skinuo sa ovog sajta dosao sam do zakljucka da nisu updajtovane informacije. Znam da nije tako lako odrzavati sajt, i ja se malo doticem tih sfera poslovanja, pa i ne zelim ostro da kritikujem. Zelim samo da porucim da onaj ko to treba da uradi da azurira te podatke.

Na telefon firme rosinjol 477-530 niko se nejavlja?

Head telefon 624-545 je promenjen u 24-57-554 i ta firma koja zastupa head zove se dominus.

Telefon firme Vokle 144-108 nepostoji.

Elan je ok, ali info za Svetu, prodavacica nije upoznata da GSS ima popust ceka se gazda da potvrdi. Mislim da ako je to neki zvanican popust ona bi trebalo da zna?

Telefon firme SKI u Srpskih vladara 642-239, niko se nejavlja.

Fitex je ok imaju neke silne popuste ali nema robe. Ima garderoba i nesto sitno sto je ostalo

Ski servisi

Ski servis Bata niko se nejavlja ali ima 2 broja mobilnih telefona 063-234-316 i 064-8222-040

Ski servis ski master - broj promenjen pre tri godine. To mi je rekla ljubazna zena koja se javila na broj koji je na sajtu 455-806

Ski servis markoni - niko se nejavlja na 628-128 samo elektronska sekretarica sa kojom mi se bas i nije pricalo. ;-)

Toliko za sada. Da ne smaram vise. Nadam se da sam nekom ustedo vreme. :-)

A admin bi mogao da promeni neke od infoa. ;-)

Pozdrav

V

al_marinkovic
23.11.2004, 09:52
Lepo lepo, ovde se moze bas informisati.
Prvo zelim sve da pozdravim na forumu, i nadam se da ce ovo sve funkcionisati kako je zamisljeno.
I ja treba da kupim opremu i krenuo sam sa ovog mesta, sa nadom da cu mozda nesto naci ili bar nauciti sta i kako da nadjem. Vidim da prijatelj koji je krenuo sa ovom temom nesto i nije zadovoljan, al ima nade tek je novembar.
Ja bih ako mogu naravno da kupim neki zaostali model od ranijih godina, samo da bude nov. Imam sina koji ima 5 god, i prosle godine je stao na skijama, i hocu i njemu ove godine da kupim nove skije ( prosle godine sam mu iznajmio), njemu treba oko 100-105 cm i cipele broj 31.
Nadam se da ima nekog ko mi moze pomoci, i jos bi voleo da sazna mza skole skijanja na kopaoniku (bacio bi klinca u skolu), koja je po vasem je najbolja skola i kolika je cena.
Velikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pozdrav za sve ucesnike na forumu

Diva
24.11.2004, 00:03
Nadjite nekog ko je u GSS ili nekog instruktora da vam kupi opremu(novu)oni kod elana imaju popust 35%.Moj drug je uzeo elan s08 sa vezom za 165 EURA(VEZOVI TYROLIA)!

Pozajmis mi druga?

vlapet
24.11.2004, 12:27
Nadjite nekog ko je u GSS ili nekog instruktora da vam kupi opremu(novu)oni kod elana imaju popust 35%.Moj drug je uzeo elan s08 sa vezom za 165 EURA(VEZOVI TYROLIA)!

Pozajmis mi druga?

He he, nije problem samo da proverim da li taj popust vazi i na koju foru funkcionise. :D

logic
24.11.2004, 14:38
Nadjite nekog ko je u GSS ili nekog instruktora da vam kupi opremu(novu)oni kod elana imaju popust 35%.Moj drug je uzeo elan s08 sa vezom za 165 EURA(VEZOVI TYROLIA)!
ako je ovo istina ~ ubicu se!!!! ja sam bas prosle godine kupio elan skije i tyrolia vezove...:cry: mada, kad bolje razmislim, toliko sam zadovoljan pomenutom kombinacijom da mi i nije zao :D

laki
25.11.2004, 09:07
Ako planirash da se ubijesh prvo napishi testament! :D
Shalim se, pazi ko ne plati na mostu - plati na cupriji... Zato uzhivaj!

logic
25.11.2004, 13:59
Ako planirash da se ubijesh prvo napishi testament! :D
Shalim se, pazi ko ne plati na mostu - plati na cupriji... Zato uzhivaj!
hahahahahaha hvala na podrsci!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vlapet
25.11.2004, 14:39
Bio sam u beo sportu danas, roba im stize u sledeci ponedeljak, jedino sto imaju sada za mene je FISCHER skija GRIP SRC 160cm i uz nju ide vez FS10. Skija je 8,350 din a vez je 3,600din. Da li mislite da je ovo ok? Ako nije cekam ponedeljak. Broj beo sporta je 011 439 331

Bio sam i u rosinjolu, radnju otvaraju sledece srede i stigla im je nova roba. Broj rosinjola, za sada samo mobilni jer su uveli nove linije je 063 228 858.

Pozdrav

Vladan

iskra
25.11.2004, 15:35
Koliko sam uspela da saznam, to je skija za rekreativca, konforna, univerzalna, a brojke su:
- sidecut: 110-69-98 mm
- radius: 16 m (pri dužini od 160 cm)
- prave se u dužini od: 140,150,160,170 cm
- tehnologija: Plasma Edge, Power Core
To je super cena, pitaj još nekog, ali za te pare mislim da je to to!

Dobrica
25.11.2004, 16:17
I meni cena deluje ok(slicno kao prosle god za takvu dasku)... ali ne razumem sta gubis ako sacekas sajam!?
Ako nista drugo,bar se uveri da si napravio dobar izbor :wink:
P.S.Nadam se da ti nisu najavili poskupljenje

vlapet
25.11.2004, 17:37
idem na kopaonik od 1-8.12.04. nadam se da ce biti snega i da cu moci da se skijam. zato mi se zuri. necu moci da budem na sajmu jer tada sam na kopu.

bice poskupljenja, dolazi nova roba za ovu godinu pa zato jurim po radnjama. necu da bacam pare, nisam bas toliko fancy. :D

hvala za info oko detalja. :D

pozdrav

V

Dobrica
25.11.2004, 23:15
Onda nemas sta vise da razmisljas,ok je cena(moje misljenje u odnosu na cene od prosle godine).
Nego jesi li siguran da ce raditi zice u tom periodu? Sezona,valjda,pocinje 15-og

vlapet
25.11.2004, 23:21
Onda nemas sta vise da razmisljas,ok je cena(moje misljenje u odnosu na cene od prosle godine).
Nego jesi li siguran da ce raditi zice u tom periodu? Sezona,valjda,pocinje 15-og

Ja se nadam da hoce. :D 2003 sam se skijao i radio je karaman. barem i to da radi. uzeleo sam se. jedva cekam da odem. :D

Javicu sta je bilo, pa ako me sreca posluzi uzivacu na snegu. :D

Pozdrav

V

Dobrica
25.11.2004, 23:34
Zelim ti dobro skijanje od 1-og pa se javi kad se vratis.Ja se ostrim za prvi vikend kad pocne sezona...

iskra
26.11.2004, 08:33
Što se tiče snega, jutros su javili da ima 42 cm snega!!!

vlapet
26.11.2004, 12:38
To volim da cujem. Samo da bude snega i naravno da puste zice. Cujemo se kad se vratim. Nadam se da cu imati sta sa vama da podelim. :D

Pozdrav

V

vlapet
28.11.2004, 17:42
napokon sam nasao i kupio sve. nije bas to ono sto sam hteo ali kako sam se nadao dobro sam se udao. :D

hvala svima na pomoci a posebno stekanu. :D

uzeo sam skije fischer src grip 160cm sa vezom fs10. radnja beo sport cena skije 8,350 plus vez 3,900. ima jos jedan kom.

cipele lange, normalne, nista preterano ali su bas moj broj i od svega sto sam probao su naj... zao mi je sto nisam uzeo neki dobar komad od nordice ali sta je tu je. cena 7,800. imaju jos par brojeva, radnja beo sport.

stapovi fischer, cena 1300, beo sport.

imate dosta garderobe u fitexu na snizenju. uzeo sam pantalone za 3000 din. morate da proverite da li ima vas broj jer je rasprodaja.

torba za skije, ubedljivo najjeftinija 1000 din, intersport merkator.

toliko od mene, a sada ide testiranje. nacuo sam da ce raditi 2 staze na kopu a cuvena i mnogo ocekivana 4-sedeznica ce biti pustena 11 ili 12.12. nisam siguran u sve ovo jer su mi rekli. :D

veliki pozdrav

v

iskra
29.11.2004, 08:10
Ne znam kad ono ideš, ali novu žicu treba da završe do 10. decembra, pa uživaj!!!!

vlapet
29.11.2004, 12:13
Ne znam kad ono ideš, ali novu žicu treba da završe do 10. decembra, pa uživaj!!!!

idem sutra. planirao sam da ostanem do 7 ili 8.12. al sada mozda i produzim. :D

hvala za info. :D

iskra
07.12.2004, 11:02
Da li neko zna da li će biti Expozim 2? :?:
Takođe me interesuje u kojoj prodavnici postoji najbolji izbor Elanovih skija-po mogućstvu ženskih, kao i da li je velika razlika između Elan A06 i Atomic C-8?
Mnogo hvala unapred!!!

vlapet
07.12.2004, 14:53
Elan oprema - Elan sport, Milentija Popovica 9, Sava Centar.
tel - 011- 311 35 09 i 011- 311 39 53

Atomic imas u beo sportu i mislim da je bolje da uzmes atomic, ja bi barem tako uradio.

Pozdrav

V

Diva
07.12.2004, 22:29
Na Expozim sam svratila na kratko, i kupila sam cipele Salomon verse 550 za 6400 din, od nekog coveka na obodu hale, nove su a jeftinije nego u radnji. :)

iskra
08.12.2004, 14:03
Hvalana infu, ali da li znas za kakvog su skijasa ova dva modela skija, i koja je to uopste razlika? Strah me je da ne kupim pogresne (posto sam to vec uradila :? )
Pozdrav

laki
28.12.2004, 11:41
Hvalana infu, ali da li znas za kakvog su skijasa ova dva modela skija, i koja je to uopste razlika? Strah me je da ne kupim pogresne (posto sam to vec uradila :? )
Pozdrav

Atomic C8 (u kompletu sa vezom 310) spada u modele za malo jache rekreativce (pricha jednog od prijatelja), uzela ih je moja devojka i ako Bog da u nedelju 02.01.'05. idemo na jedan dan - Kop (testiranje) :D Ono shto se mozhe videti je, (bez probne vozhnje) da je skija dosta rabusna i chvrsta, te samim tim mi izgleda da je dosta brza... Da ne pricham previshe, prenecu njeno mishljenje posle probe.

Hurmiza
28.12.2004, 12:05
Mlatisumina ulica kod Vukovog spomenika - zelena kapija sa natpisom ski servis
Vlasnik je Djole najbolji poznavalac skijanja na ovim prostorima.
Inace kupovina opreme uopste nije naivna stvar jer svaki skijas zahteva drugaciju opremu - Djole ce vas posavetovati najbolje u gradu i nece vas zavrnuti sigurno. On iskljucivo gleda testove skija u strucnj literaturi i na osnovu toga daje savete nista napamet samo testovi.
Telefon 0642053203, 0112432630

stevan
13.01.2005, 14:08
U prodavnici u Kolarcevoj u BGu (ne snam tacno kako se zove) sam nasao solidan izbor po solidnim cenama skija marke Scot (mozda su i dva 't'), ali za ovu marku nikada nisam cuo (a bavim se skijanjem vec cetiri dana:-). Moze li neko nesto da mi kaze o njima?

laki
17.01.2005, 11:51
Skije su isprobane. Eh sad mala ispravka, radi se o modelu Atomic C7 158cm vezovi 310. Sve pohvale za model, jako brza skija, pogotovo na oshtrijim delovima staze, solidno amortizuje hupsere, takodje ponashanje na ledu je zadovoljavajuce (bar po njenim rechima). Potrebno je malo vishe snage pri okretu, ali s' obzirom da joj je ovo prvo skijanje sa karvingom, mislim da je to mishljenje vezano za promenu/prilagodjavanje drugachijem stilu.

Inache skija je kao shto sam i spomenuo namenjena za iskusnije rekreativce...

Toliko, nadam se da smo pomogli malo.

zeljo
17.01.2005, 23:35
Laki>>koliko kostaju te c7 sa vezovima

wlad
18.01.2005, 16:14
Mislim da komplet sa vezovima mozes najpovoljnije da pronadjes u InterSportu u merkatoru. Probaj sa 011988 pa trazi broj merkatora (centrale) pa onda intersport...

zeljo
18.01.2005, 23:13
Ok,thx :wink:

laki
22.01.2005, 22:05
Laki>>koliko kostaju te c7 sa vezovima

atomic c7 sa vezovima kostju 19 700 (pre 15-ak dana)i kupljene su u ul.Ivana Milutinovica ispod hrama SV Save(jedna jedina prodavnica-podrum) Pozdrav:)

danko
26.01.2005, 15:28
Da li neko zna gde se u Beogradu (ili u Srbiji, a moze i u Bugarskoj ili Bosni) mogu kupiti LEKI rukavice?

raka
08.02.2005, 12:14
Upravo tako, Djole jeste najveci mag za daske na balkanu, ali nemojte se njemu obracati ako ste za daske spremni da izdvojite nesto tipa 100EUR jer ce vas napusiti (inace mnogo psuje) i reci ce vam da za te pare ne mozete kupiti skije, sto je naravno tacno, A sto se GSSa tice njihove
kombinacije su OK samo ne moze to bas kad hoces nego max jednom godisnje i to je to, evo na primer pred ovu sezonu je trebalo da dobiju neke elanove daske pa nista od toga nije bilo, ali za sledecu sezonu ce valjda biti.....

stevan
20.02.2005, 09:35
Da li je neko ovih dana obilazio prodavnice u Beogradu? Gde su najpovoljnije pancerice i pantalone:?:

wlad
20.02.2005, 14:15
Ja sam u cetvrtak obilazio prodavnice (u BG) posto sam kupovao nove cipele...

Imas svasta ;), generalno se svodi izbor na Intersport (centar/merkator) i Rossignol - barem meni, broj 30.5 i ne premeke cipele. U ostalim prodavnicama ili su manji brojevi ili (pre)mekane cipele - valjda je njima sada kraj sezone ;). Ja sam na kraju uzeo u rosinjolu proslogodisnje cipele (koje su duplo jeftinije od ovogodisnjih sa istim karakteristikama) i prezadovoljan sam (juce sam ih testirao na skijanju).

Sto se tice odece, toga imas svud redom - to je lak "posao" ;).

stevan
20.02.2005, 17:15
A sta si uzeo i za koliko para, ako nije tajnajavascript:emoticon(':)') i gde se nalazi Rossignolova prodavnicajavascript:emoticon(':?:')

wlad
20.02.2005, 20:51
Imas na ovom sajtu podatke ;)

Rossignol
Bul. JNA 275
tel. 011/477-530

Oni sve imaju sto ima i na rossignolovom zvanicnom sajtu (posto su predstavnici i sl.), ono sto je lepo je i da imaju i nesto od prosle godine (i od pre 2G).

Ja sam uzeo "Race 3" 30.5 za 11900din (150EUR), to je odlicna cipela, flex 80/90...

Ovo je "reklama" ali da se zna da nikakve veze sa njima nemam (cak ni ne zivim u Srbiji) :).

laki
21.02.2005, 15:56
Da li je neko ovih dana obilazio prodavnice u Beogradu? Gde su najpovoljnije pancerice i pantalone:?:
Shto se tiche pantalona, skokni do Fitex-a (na autoputu preko puta Arene), chini mi se da imaju ok cene za pantalone - oko 3500-4500 din... (Kappa)

U Rossignol-u nemash pantalone ispod 8000 dindzi, ali solidnog kvaliteta (mada je sve to Kina, al' ajde)...

Na istim mestima naravno proveri i pancerice... :wink: