PDA

Pogledati punu verziju : SLX ili MAGFIRE ili SL 9.14



alien1987
12.02.2007, 08:15
Elan SLX 2003/2004
Elan Magfire 10 2006/2007
Atomix Sl 9.14 2002

Znam da ove skije nisu istog ranga, ali da li bi neko mogao da mi kaze koja je medju njima najbolja?

Sapa
12.02.2007, 10:44
Najbolja je ta shto je najmladja:)

@alien: Tébi vjerovatno trebaju konkretne informacije da bi se odlucijo stha da kupis???, a za mene je ovo interesantna diskusija; da cujem ko stha preferira i vozi, znas onu "narodnu":'reci mi koje skije vozish pa da cu ti reci kakav si covjek;)

Najbolja ne postoji to znas i sam, sve su skije dobre, to sigurno vazi za sva tri pomenuta modela.
Ja bi biro onaj Magfire, ali to je zato stho ja volim da sharam po razlicitm terenima, a netrazim skiju koja ima perfektano ponasanje na pisti. Mislim da su ova dva druga modela za izrazite ljubitelje carving tehnike i finih zavoja i preferijraju naravno dobro uredjene staze.

milos79
12.02.2007, 14:41
SLX i SL9.14 bi trebalo da su slicne, stim sto je SLX kraceg radijusa (12m) i agilnija skija (bolji rebound). Takodje je i upravljivija.
Dakle ako volis stazu i slalomski karv, imas dosta kondicije i tehnicki nisi lose potkovan SLX su pravo resenje.
Inace ako volis izlete i van staze, tehnicki nesto manje zahtevne skije i volis da uzivas (a bez da su ti bitne maksimalne brzinske performanse) onda Magfire 10 bez razmisljanja.

alien1987
12.02.2007, 23:47
Najbolja je ta shto je najmladja:)

@alien: Tébi vjerovatno trebaju konkretne informacije da bi se odlucijo stha da kupis???, a za mene je ovo interesantna diskusija; da cujem ko stha preferira i vozi, znas onu "narodnu":'reci mi koje skije vozish pa da cu ti reci kakav si covjek;)

Najbolja ne postoji to znas i sam, sve su skije dobre, to sigurno vazi za sva tri pomenuta modela.
Ja bi biro onaj Magfire, ali to je zato stho ja volim da sharam po razlicitm terenima, a netrazim skiju koja ima perfektano ponasanje na pisti. Mislim da su ova dva druga modela za izrazite ljubitelje carving tehnike i finih zavoja i preferijraju naravno dobro uredjene staze.

Ma nije upitanju kupovina, vec raspravka. Ja vozim Magfire, moj brat Atomic, a sestra SLX i svi mi tvrdimo da je nasa skija najbolja. Ali problem je sto nismo bash neki strucnjaci. Zato sam ovo pitanje postavio vama, jer smatram da znate vise od nas i mozete da mi kazete, odprilike, koja bolja br. 1, ali samo iymedju ovij triju skija?

Flexon
13.02.2007, 02:04
magfire u sto duzoj izvedbi :ski:

wlad
13.02.2007, 02:26
Mislim da nema duze od 176 (za Migfire).

Sapa
13.02.2007, 10:08
Ma nije upitanju kupovina, vec raspravka. Ja vozim Magfire, moj brat Atomic, a sestra SLX i svi mi tvrdimo da je nasa skija najbolja. Ali problem je sto nismo bash neki strucnjaci. Zato sam ovo pitanje postavio vama, jer smatram da znate vise od nas i mozete da mi kazete, odprilike, koja bolja br. 1, ali samo iymedju ovij triju skija?


Odlicno, prava tema za dugu filozofsku diskusiju. Evo Milos79 ti je vec opisao performanse ovih ‘slalomskih modela. Da ga nadopunim da je Slx prava takmicarska skija, tzv. Slalom-race. Dok je 9.14 vishe performans slalom, sto bi trebalo da implicira da skija malo vishe oprashta nego npr. Atomic Sl. 11.12. Tvoja setstra mozda nezna toliko puno o tehnickim svojstvima njene skije, al pretpostavljam da zna dobro da skija kad joj taj SLX tako dobro lezi, jer ko sto je Milos reko, ona trazi tehnicki dobrog skijasha. U svakom slucaju obje skije vole carve-tehniku i orjetnisane su na sredjene staze. Brat takojde zna da skija, al mozda voli da mu skija oprosti po neku gresku???

Ova kvalifikacija u race i performans je jako relativna za sve nas koji smo amateri. Dakle ako si solidan skijas, oba slalom modela ce da ti leze dobro, bez da ces da primjetish te nijanse. Skije koje vole krace, karv zavoje su u pravilu stabilne i drze dobro na tvrdom i na ledu, mada manje dobro drze na (extremno) vecim brzinama. Milosh je vec pomenu rebound kao pozitivnu karakteristiku.

Kolege skijashi, kao npr. Tataratira (prominetni clan ovog foruma), vole upravo GS-race skiju koja voli vecu brzinu i koje dobro drze u dugim zavojima.

Ti si vjerovatno ljubitelj ‘slobodnog stila’, dakle ne samo carving zavoja, zato ti ovaj Magfire dobro lezi. Magfire bi trebao da ima mekan prednji dio sto mu omogucava da bolje plovi u razrovanom snijegu i cjelcu, ova vrsta skija (allmountain kategorija) u pravilu na pisti ‘hvata’ nesto slabije nego ovi gore pomenuti slalom-modeli. Ovi momci iz ski-manijaka su testirali upravo(ili trebaju da testiraju:dontknow: ) ovaj model magfire 10 pa ce ti oni josh najbolje kasti sta su njihove impresije.

Dakle da zakljucimo: 'neko voli crnu neko voli plavu, a ja naj volim od teleta glavu. '

Sve same fine skije, samo je pitanje afiniteta.:ski:

tataratira
13.02.2007, 10:25
moram da primjetim nesto neobicno... valjda nije neukusno
vas dva brata i sestra ste iste visine? trojke ili sta?

Sapa
13.02.2007, 10:34
moram da primjetim nesto neobicno... valjda nije neukusno
vas dva brata i sestra ste iste visine? trojke ili sta?

Hahahaahhaahhaah, ova je najbolja!!! Ako su trojke onda nije cudo da se gloze oko skija, nikad niko nije mogo da nasljedi jedan par :glavaozid :yay:

alien1987
13.02.2007, 19:53
moram da primjetim nesto neobicno... valjda nije neukusno
vas dva brata i sestra ste iste visine? trojke ili sta?

Ma gde smo istih visina, nego su skije samo tako slikane!!

jijang
02.03.2007, 17:08
elem,ja sam probao magfire ove sezone i to je tacno ono sto meni treba.van staze se ponasa izvanredno,na stazi sljaka, mozes da radis sa njom sta god oces...
sad zavisi ko sta voli...