PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa jahorine!!!



Tamarica
06.02.2007, 22:52
Danas sam se vratila sa jahorine...posle dugog puta jer su putevi na nekim mestima blokirani....a bosna bez i jednog putokaza na nekim raskrsnicama, osim jedne table na kojoj pise "tesko bogu sa nama kakvi smo" :sm022: ....sto se tice povezanosti buseva jahorina -pale i pale-ns je uzas....a taxi izadje 15e na relaciji pale-jahorina(bistrica,kosuta...)-DERU!
Ali zato kad se stigne na jahorinu...milina! :ski:
bila sam od petka uvece 02.02. pa do juce 05.02.
subota::hair:...magla, snega taman da se spustis al moras paziti na kamenje na pojedinim delovima staze...skocice nisu radile jer nije bilo dovoljno snega...ali zato uvece je poceo da pada sneg, bilo je malo mecave pa sam se uplasila da sutradan nece raditi zice
nedelja::sal:...medjutim...pustili su zice! sneg je jos uvek padao i magla se nije podizala tako da se u gornjem delu staza svim osim skocica (koje su proradile) je bilo jako tesko vidljivo, bolje receno- nije se nista videlo! tako da su skocice tada bile najposecenije. kolko sam primetila staze nisu presli ratrakom ali ga je bar vise bilo!....ali na vrhovima ga je vetar skroz skinuo pa je bilo dosta kamenja kad se sidje sa zicare...
ponedeljak::ski:...dan za pozeleti! napadao sneg, malo su sredili staze,samo par ljudi na stazi, a sunce bez i jednog oblaka! steta samo sto je sneg bio malo meksi... kamenja je bilo popodne na skocicama dok su ostale staze bile dosta dobro pokrivene snegom. (ogorjelica2 nije radila verovatno zbog malobrojnosti turusta)
sto se tice skijanja po dubokom snegu (skocice-skroz leva i olimpik-s) nije bas bilo preporucljivo jer sam par puta naletela na kamenje al se ne mogu zaliti da je bilo lose...
sve u svemu 3 dana skijanja od 9-16h, snega taman, skoro prazne staze! ja potpuno zadovljna!

oddball
10.02.2007, 11:43
daj neke slike ako imas!
i mi smo bili na palama, rentirali lezaj za 3,5 evra, ali smo imali kola pa nam nije bio neki cim. ni za prevoz ni za kintu.
i moj ukupan utisak je extra.

jox
10.02.2007, 14:48
gde ste nasli lezaj za tu cifru? :)

oddball
11.02.2007, 11:40
na Palama, kod novog crvenog trznog centra desno, pa prodjes pored neke skole, u privatnoj kuci. jedan momak iznajmljuje sobe. bilo je skroz ok, tople vode je uvek bilo, grejanje je radilo, mogli smo da koristimo kuhinju i pribor, sve full, ali ako nemas sopstveni prevoz mislim da ti se ne bi isplatilo jer taksijem ti treba oko 15-20 evra (kao sto je i Tamarica vec rekla).

Mr.Lord
11.02.2007, 17:09
na Palama, kod novog crvenog trznog centra desno, pa prodjes pored neke skole, u privatnoj kuci. jedan momak iznajmljuje sobe. bilo je skroz ok, tople vode je uvek bilo, grejanje je radilo, mogli smo da koristimo kuhinju i pribor, sve full, ali ako nemas sopstveni prevoz mislim da ti se ne bi isplatilo jer taksijem ti treba oko 15-20 evra (kao sto je i Tamarica vec rekla).

Bio sam ladno u istom smeštaju početkom januara i totalno je ok. Ima u tržnom centru relativno korektna klopa u ekspes restoranu, radi keša iz nekadašnje lude kuće:dziveli: a cena je neverovatno mala - mada je malo soc. fazon:smoke: ali šta fali.

oddball
11.02.2007, 20:26
@Mr.Lord: pa negde mora i da se klopa :ok:
mi smo poneli nesto klope tako da smo u kuci doruckovali, a na stazi narucivali neke cevape. cevapi su bili oko 200 dinara (5 maraka). cene nisu deracke. ne znam da li je to zaista tako ili je zbog umalo propale sezone.

Mr.Lord
11.02.2007, 21:08
Ma totalno su ok sa cenama, jel ideš ponovo gore, šta bi sa Bugarskom

oddball
14.02.2007, 20:48
izlomio sam se na jahorini pa sam morao da odustanem od bugarske. bedak. bar je dokumentovan pad sa kamerom. ali se planiram da odem opet na jahorinu da je overim bez padova ovog puta. mislim da cu paliti krajem februara-pocetkom marta na dva tri dana sa nekom ekipom sa faxa.
ti?

Tamarica
14.02.2007, 22:59
nemam slika sa jahorine...i dobro je sto nisam ponela fotoaparat jer sam izgubila novcanik sa svim parama... :( pa bi mozda i njega kako mi je krenulo... al sad ujutru krecem na kop na 10 dana pa ce odatle biti dosta slika.... :)

stekan
19.02.2007, 10:55
Bio sam ovaj vikend na Jahorini i prijatno sam iznenađen. Mnogo je ozbiljniji pristup svemu. Staze uređuju redovno, a u nedelju ujutro su ratraci bili na stazi u 7:00 i do 9:00 su još jednom odradili staze.

Da ne bi sve bilo savršeno, ostavili su na sjedešnicama smrznuti snijeg da imamo na čemu sjediti. Na starim sjedalima od drveta su bar postojale šupljine između letvica, pa je i manje snijega ostajalo na sjedalu. Ali polako, za iduću sezonu će čak uvesti da žičara prvo odveze krug u prazno, a da neko počisti sjedala. Možda.

Grazer
20.02.2007, 00:35
zar nisu na svim zicarama zamenili sedista???

stekan
20.02.2007, 08:53
Jesu. U tome je i problem. Snijeg i led koji se preko noći nakupi sada ostaje u većim količinama, za razliku od nekadašnjih letvica. A svijetla tradicija da se prije puštanja skijaša ne očiste sjedala se i dalje održava.

NSboarder
23.02.2007, 12:51
sutra palim na jahorinu, u stvari nije jos sigurno, jos uvek se premisljam, s obzirom na sneg. sta kazu stari jahorinski lisci, hoce li padati snega ovih dana, vredi li biti sledece nedelje tamo?

Dovla
23.02.2007, 19:30
sutra palim na jahorinu, u stvari nije jos sigurno, jos uvek se premisljam, s obzirom na sneg. sta kazu stari jahorinski lisci, hoce li padati snega ovih dana, vredi li biti sledece nedelje tamo?
Zdravo NSboarder-u, trenutno na Jahorini nema dovoljno snijega
odn. moze se skijati , ali da se bira po stazi.
Visoka temp. vazduha je uticala
, pa se snijeg kako kazu "razbuzao" . Prognozira se da
ce padavine poceti u nedjelju popodne( nije moja prognoza ) .
Ja bi samo rekao da ce morati do sredine marta bar jednom posteno
da padne kao sto bude jednom svake sezone.
Danas su radile Poljice dvosjed i tanjir ,Gorjelica 1, Zeljo i Olimpik.

Pozdrav , javi se ako odlucis doc