PDA

Pogledati punu verziju : Procena polovne opreme...za drugara!



djox
06.02.2007, 22:13
A sta kazete za ovu opremu?Drug je kupio samnom kod istog lika pa ga zanima da li se i on zajebao kao i ja?

SKIJE
Volkl p50 race carve energy

VEZ
solomon 7.11

Sapa
06.02.2007, 22:48
@djox: a sta kaze google??? :sm021:
Ime nezvuci lose P50 race carver i to energy, eheej ;-) !!! To je 2002/03 bio zmaj od skije, tzv. race-performance (evo imam ispred sebe neki ski-magazin iz 2002 i citam o toj skiji, eto sta freakovi cuvaju po kuci). Ko zna mozda je skija oke, al to mora da se vidi i osjeti, dal je skija izgubila svoju fleksibilnost (imal u njoj jos zivota sto bi rekli), kakve su kantne, mislim jesu se odvojile od skija i vode neki svoj zivot ili su jos ok:), dakle tesko je reci jel se i tvoj ortak 'zajebo', nego interesantno da je uz te P50 daske dobio Salomon vezove. Volkl i Marker su ti ko nokat i meso:) obicno su kacili serije 1000, 1200 i 1400, okle ti Salomon na tu skiju nebih umio da ti kazem. Kolko je pljuno za nju??? Zeli li da zna kolko je ta skija kostala 2002??? reci cu ti odma: € 729,90.

Za tvog ortaka neznam, ali znam da su tebe izradili sa onom cijenom.
Mozda se i tip koji je tebi prodao onaj Head muci i dovija, mozda je i on druga ili treca ruka, ali onaj ko je onu skiju nabavio u Svajcarskoj nije platio ni 1 dinar/CHF/€, za onakve skije. Pazi kad ti garantujem da se tamo nemogu prodati za 50 CHF sa sve vezovima, ljudi ih daju djaba da im se nose iz kuce, poklanjaju ili ono daj sta dash 10-15 evra, skija stara 7 godina eeej.
On ih je dakle dobio djaba samo da ih nosi iz nekog rentala, a sta ljduima dole naplacuje??? cijene prevoza??? pa iz CH vozi 10-20 gastarbajterskih prevoznika, da ti shibnu stvar do beograda traze, pa ajd recimo maximalno 50CHF, 30-40 evra, ako znas shofera onda je djaba.... a taj tip za taj, izvinuces shit, naplacuje 160 evra. Izvini malo sam se nanerviro.

milos79
07.02.2007, 00:16
Za tvog ortaka neznam, ali znam da su tebe izradili sa onom cijenom.
Mozda se i tip koji je tebi prodao onaj Head muci i dovija, mozda je i on druga ili treca ruka, ali onaj ko je onu skiju nabavio u Svajcarskoj nije platio ni 1 dinar/CHF/€, za onakve skije. Pazi kad ti garantujem da se tamo nemogu prodati za 50 CHF sa sve vezovima, ljudi ih daju djaba da im se nose iz kuce, poklanjaju ili ono daj sta dash 10-15 evra, skija stara 7 godina eeej.
On ih je dakle dobio djaba samo da ih nosi iz nekog rentala, a sta ljduima dole naplacuje??? cijene prevoza??? pa iz CH vozi 10-20 gastarbajterskih prevoznika, da ti shibnu stvar do beograda traze, pa ajd recimo maximalno 50CHF, 30-40 evra, ako znas shofera onda je djaba.... a taj tip za taj, izvinuces shit, naplacuje 160 evra. Izvini malo sam se nanerviro.

Ma i P50 mogu da se nadju na ulici (doduse treba da te ukenja, pre neki dan ortak nasao malo korisceni race board na ulici, koji posle servisa moze da se proda za bar 200-300fr), a taj Head je sigurno pokupljen sa ulice. Slanje je 20-30fr, na vecu kolicinu i manje. Cesto su prva ruka nasi sto teraju autobuse.

Nego Sapo trebalo bi da probas Stekanove monsterice, zanima me tvoj komentar. Ja skijao na njima jedno 5 dana do sada i mogu da probam da napravim poredjenje npr. sa SL race modelima (i sa svojim i sa npr. SL9). Prvo za dubok sneg su keva (vozio ih na Les Grands Montets-u na preko 2m snega), za kasast sneg takodje, za hupsere su dosta dobri, celac nazalost nisam jos imao prilike da probam ove godine, a na stazi su nenormalno brze, tako da me povremeno plase, nisu bas preterano stabilne-otprilike kao SL race modeli mozda i malo manje, jako brzo prebacuju sa ivice na ivicu, ne izbacuju kao SL u zavojima, ali imaju energije, jedino sto nisu bas sjajne na ledu (tj. prva 2 dana su drzale kao lude, al posle iako sam ih ostrio nije to to). Na stazi prosto forsiraju karv tehniku, a za brzo vijuganje sa otklizavanjem su nesto teze (doduse stvarno ih je nezahvalno porediti sa SL-om od 155) ali zato za brzo vijuganje karv tehnikom su keva.
U svakom slucaju jako sam zadovoljan, ali me nervira sto je ove godine barem dosad ovde u Alpima uglavnom led, a svezeg snega ni za lek, pa ono za sta sam ih kupio nikako da dodju do izrazaja.

djox
07.02.2007, 01:25
Eee Sapa, bas ti hvala na iscrpnim informacijama!Drago mi je za drugara,a ja cu verovatno ici da bacim bombu onom liku iz Koteza sto me odrao kao dete...pametan uci na tudjim greskama, a budala na svojim...citajte ljudi...eeee.I sad sam bas skenjan...
elem...drug platio 90e kao i ja za skije i vezove...a one pancerice su mi bile 70e...ukupno 160eeeeeeeeeeeeeee

Sapa
07.02.2007, 12:22
Ma i P50 mogu da se nadju na ulici Slanje je 20-30fr, na vecu kolicinu i manje. Cesto su prva ruka nasi sto teraju autobuse.

Nego Sapo trebalo bi da probas Stekanove monsterice, Prvo za dubok sneg su keva (vozio ih na Les Grands Montets-u na preko 2m snega), za kasast sneg takodje, za hupsere su dosta dobri, celac nazalost nisam jos imao prilike da probam ove godine, a na stazi su nenormalno brze, tako da me povremeno plase, nisu bas preterano stabilne-otprilike kao SL race modeli mozda i malo manje, jako brzo prebacuju sa ivice na ivicu, ne izbacuju kao SL u zavojima, ali imaju energije, jedino sto nisu bas sjajne na ledu (tj. prva 2 dana su drzale kao lude, al posle iako sam ih ostrio nije to to). Na stazi prosto forsiraju karv tehniku, a za brzo vijuganje sa otklizavanjem su nesto teze (doduse stvarno ih je nezahvalno porediti sa SL-om od 155) ali zato za brzo vijuganje karv tehnikom su keva.
U svakom slucaju jako sam zadovoljan, ali me nervira sto je ove godine barem dosad ovde u Alpima uglavnom led, a svezeg snega ni za lek, pa ono za sta sam ih kupio nikako da dodju do izrazaja.

Evo Milos79 ti je pricu samo potvrdio, a on zivi u Svici dakle zna stanje iz prve ruke: ovo zvuci josh gore nego sto sam ti ja isprico :sm008: . Ja konto da su troskovi transporta od tamo veci, kad a ono transport iz Svajca jeftin
Samo da napomenem, vjerovatno se tu kod vas prodaje i solidna polovna oprema za neke razumne cijene, pa nisu svi “gulitelji roda svog” (I hope so).

Ovim mojim gornjim komentarom nebih nikoga da odvratim od kupovine polovnog, samo je bitno da se covjek-skijas dobro informise i orjentise prije nego sto da € 160,- , btw, isto vazi i za novo, jel.
Dakle kad ti neko drugi put ponudi dasku, cipelu, vez… i pocne suplju pricu o cijeni iste stvari u Svajcarskoj, Austriji…..prvo startujes internet vidis godinu proizvodnje, pogledas za kolko se to prodaje (ili daje djabe) na lokalnim sajtovima, pitas ljude koji ponesto znaju, pones u servis i onda aferim, kupis i uzivas u zimskim radostima. :ski:

Nek izvinu svi za Off topic:

@milos79, ove tvoje impresije o skijama ce mo prebacit na onaj thred o Monster skijama, valja li ova???

stekan
07.02.2007, 13:51
Za pomoć u određivanju starosti opreme evo linkić gdje se mogu vidjeti modeli skija i pancerica nekoliko sezona unazad: http://www.sportsgearguide.com/scripts2006/productV.asp?product=Ski&what=search

Ako su skije starije od ovdje izlistanih (starije od 2002/03) vjerovatno su već "ispustile dušu" i nisu vrijedne razmatranja.

Sapa
07.02.2007, 13:57
Za pomoć u određivanju starosti opreme evo linkić gdje se mogu vidjeti modeli skija i pancerica nekoliko sezona unazad: http://www.sportsgearguide.com/scripts2006/productV.asp?product=Ski&what=search

Prodajem jedan ovakav slican 'buyers' guide' iz 05/06. cijena sitnica: € 160,- , da se razumijemo trasnport iz inostranstva je prilicno skup:smoke:

nego bravo za ovaj elektronski 'vodic' za opremu, odlican pomocni mat'rijal.