PDA

Pogledati punu verziju : Pomoc oko procene polovne opreme!!!



djox
06.02.2007, 00:46
Nedavno sam kupio polovnu opremu kod lika koji je donosi iz Svajcarske pa me zanima da li sam puno platio i koliko su otprilike stare...

SKIJE
Head Cyber 24(x) sa strane pise RADIUS 24 TORSTON CONTROL sa strane 8/170

VEZOVI
Tyrolia T6.7 full diagonal

PANCERICE
Head i na njima pise EDGE 7.0

Sve sam ukupno platio 160e...je li puno,aa?Za koji nivo skijaskog umeca su otprilike?Btw. ovo ce mi biti 3. skijanje...
Pozdrav svima!

Sapa
06.02.2007, 09:13
Nedavno sam kupio polovnu opremu kod lika koji je donosi iz Svajcarske pa me zanima da li sam puno platio i koliko su otprilike stare...

SKIJE
Head Cyber 24(x) sa strane pise RADIUS 24 TORSTON CONTROL sa strane 8/170

VEZOVI
Tyrolia T6.7 full diagonal

PANCERICE
Head i na njima pise EDGE 7.0

Sve sam ukupno platio 160e...je li puno,aa?Za koji nivo skijaskog umeca su otprilike?Btw. ovo ce mi biti 3. skijanje...
Pozdrav svima!

Ukucas podatke u google i sam ce ti se kasti. Skija (ukljucujuci i vezove) se na zapadu na internestkim buvljacima, tipa ebay, prodaje za oko € 50,- . to je ona plava skijica sa talasima (elan mazno fazon za SW seriju :) )??? model je star sigurno 5-6 godina, rekakrativni model.

Cipele: moj brat je prije 3 dana kupio Head edge 9.8, njihov flex moze da se podesava na 70 i 80. Flex tvoje cipele je vjerovatno oko 50, ovo sam sam opalio po nekoj logici, znam npr.da je flex od edge 8.8 70 pa tako .... U svakom slucaju radi se o rekreativnoj cipeli koja je vise za pocetnika nego naprednog ljubitelja skijanja.

stekan
06.02.2007, 09:37
@Djox
Jesi li siguran da želiš znati? Prvo si trebao pitati, pa onda trgovati.

Skije su iz sezone 1999/2000 (ili starije). Radijus 24m je za današnje pojmove ogroman. Cipele su stare par sezona.

Cijenu ne mogu komentarisati, jer zavisi od stanja opreme, ali mislim da si trebao tražiti novije skije sa manjim radijusom.

@Sapa
Nemoj da mi diraš SW! :smoke:

Sapa
06.02.2007, 09:48
E da ova cipela head 9.8 na zapadu momentalno kosta izmedju 150 i 200 evra (snizenja pocela neki dan). Btw model tvoje skije je vjerovatno star oko 7 godina. Tvoje cipelice kostaju nove oko 100-tinjak evra.

I jos nesto, sto implicitno ima veze sa tom polovnom opremom; Upoznao sam nekog naseg momka koji u Austriji radi u hotelu, koji ima svoj servis za iznajmljivanje skija, pricao mi je prosle godine kako su na kraju sezone izbacivali dotrajali materijal; kaze bilo nekih 70-tak pari skija i cipela. Skije sve sa “frezom” prerezane i pravac kontejner za smece.
Modeli, uglavnom rekreativni renatli, su u prosjeku bili stari 3-4-5 godina, al otpisana amortizacija. Pricao mi je da je tu bilo prilicno ocuvanih stvari. Pa reko sto se nisi organizovo mogo si dole da odnes, pa da obradujes dole neki lokalni ski-klub ili skolu….nisu ga interesovale takve stvari. Kad bi ovakve stvari mogle logisticki da se organizuju, mislim da bi mnogi koji vole skijanje, a finanskiski nisu dobro stali, mogli biti obradovani ovakvom voznom opremom.

@stekan: imas pravo, steta sto covjek prvo nije pito ovdje na forumu pa onda kupio.
Ma nemam nista protiv SW-a samo neka se skija:ski:

stekan
06.02.2007, 10:09
Sapa, šalio sam se za SW.

Mislim da je puno starih otpisanih skija iz zapadnih rentala našlo put do naših prostora. Vidio sam ih hrpu na sajmu. I nisu bile jeftine.

Sapa
06.02.2007, 10:23
Sapa, šalio sam se za SW.

Mislim da je puno starih otpisanih skija iz zapadnih rentala našlo put do naših prostora. Vidio sam ih hrpu na sajmu. I nisu bile jeftine.

Ma 'naam i ja za salu:) , pa ne zvucim valjda toliko bukvalno:sm022: :confused:

Kako si ti zadovoljan sa tim SW 12, onaj tataraira ih 'nagrdi' u svom testu:) Te mu mekane te same skijaju.....

A da ti 'prastari' renatli, izgleda da je sudbina Balkana da mu cak i u ski sportu trpaju "prljave stare-otpisane tehnologije" za debele pare.
Ma nashi ljudi nemaju vise vremena i volje, a zamisli da se te otpisane skije natakere na jedan kamion/autobus i dovezu djeci na kosovu ili bosni??? Neznam, .ebi ga, mozda onda ispadne skuplja pita od tepsije:sm006: ma to bi trebalo naci prazan sleper koji se sa zapada vraca dole i natrpati ga tim skijama i cipelama u austriji, al ko zna kakve sve carinske dozvole moras da sredis, mora da je veca zajebancija????....Evo i ja prvi pricam, a ocekujem od nekog treceg da tako nesto potegne.

stekan
06.02.2007, 10:49
Sa SW12 sam izuzetno zadovoljan. Meni i treba skija koja ima autopilot i ne troši snagu. Mogu sa njom jurcati čitav dan bez potrebe da odmaram noge. Na uređenoj stazi (čak i kad je rezrovana) me sluša savršeno i do sada nisam vozio skiju koja mi na stazi bolje leži. U potpuno mekanom i dubljem snijegu mi je Head Monster bio nešto bolji, a na ledu se Atomic SL:9 bolje ponašao, ali je zato SW na uređenoj stazi car.
Tataratira je mlađi 10 godina od mene, teži je, pun snage i skija agresivnije. Nakon Atomica koji traži mišiće za svaki zavoj, na SW se čovjek osjeća kao na perju, a očito da on nije na to navikao, niti mu to odgovara. Svako treba da isproba što više skija i odabere ono šta njemu odgovara.

Ovo je malo :sm023:

Sapa
06.02.2007, 11:24
Jes, jes odosmo u dibidus u off topic, al stvarno je cool sto se tako organizujete, i usput isprobavate razlicite modele. Nezanam koliko ce Elan da naplacuje te tesove svojih skija? ú Alpama se takvi , tzv 'clinics', naplacuju oko 10-20 evra (jedan dan); Na lokaciju se dopreme razlicite skije, probavas razne skije, raznih proizvodjaca....a eto vi to radite na drugarskoj osnovi za djabaka. Sjetih se sad one famozne diskusije o kostanju clanstva u vasoj organizaciji (ja vas nazvo sekta :smoke: ), pa kontam da je korist takvog druzenja puno veca od troskova.... :sm017:
Ja sam po godinama tu na pola puta izmedju tebe i tataratire, a po kondiciji i koljenima blize nekom od 50. Al djaba, volim da derem po tim padinama ko da mi je 18.:ski: to podrazumjeva tri-cetri zice full-force po raznim terenima, 'do posljednjeg daha', a onda padnem bez daha 'van piste' ko pokosen, cekam da me oni iz ski patrole pitaju jel sve oke, dal da me povezu dole:jester: ili se dovucem do kakve kafane da se oporavim na jedno pola sata.

djox
06.02.2007, 11:35
Znaci......zajebah se!!Boolje da nisam ni pitao...sad me dusa boli.Pukao sam pare, a sad cu jesti samo utorkom da otplatim opremu!Je dino dobro je sto lik koji mi je prodao pristaje da je sledece sezone menja za noviju u z doplatu.TAD CU SIGURNO PRVO PITATI...HVALA SVIMA...BTW. na Kopu sam od 11.-18.02. JUHUUUU!!!!!

Sapa
06.02.2007, 11:55
Znaci......zajebah se!!Boolje da nisam ni pitao...sad me dusa boli.Pukao sam pare, a sad cu jesti samo utorkom da otplatim opremu!Je dino dobro je sto lik koji mi je prodao pristaje da je sledece sezone menja za noviju u z doplatu.TAD CU SIGURNO PRVO PITATI...HVALA SVIMA...BTW. na Kopu sam od 11.-18.02. JUHUUUU!!!!!

Ma nemoj puno sikiriki, kupio si fazon. a ako je slucajno sve u 'voznom stanju' onda to i nije tako strasno.....Evo ovdje na forumu im puno ljudi spremnih da daju iskren savjet, znam neke ski-forume na kojim bi te usput ubili od zajebancije;) Tesko je kupovati polovnu opremu, dobro se informisi prije nego sto iduce godine kupis od istog covjeka (uz doplatu).
Uzivaj uskoro na skijanju:ski:

stekan
06.02.2007, 12:13
@Djox
Ako si do sada skijao na starim ravnim skijama, ove će ti dobro poslužiti, ali za karving tehniku će ti trebati manji radijus.

@Sapa
Nisam siguran, ali mislim da će test Elana i Völkla biti besplatan.

djox
06.02.2007, 12:15
Verujem!!Hvala u svakom slucaju!I da, u voznom stanju je kompletna oprema...malo mi je sad krivo ali izdrzacu ovu sezonu, a onda kupim nekog od vas pa ga vodim samnom u shoping pa na pivo!Moze?!?Inace. da li da odem u onaj ski servis kod Beosporta da nam pregledaju, podese i podmazu skije?I koliko bi to kostalo?Pozz

Sapa
06.02.2007, 22:12
[QUOTE=djox;19308Inace. da li da odem u onaj ski servis kod Beosporta da nam pregledaju, podese i podmazu skije?I koliko bi to kostalo?Pozz[/QUOTE]

Ljudi iz Bg ce ti vec predloziti u koji ski servis da odes, ja ti toplo preporucujem da 'ne zalis pare' za jedan dobar 'tehnicki pregled'. Ako te i momci iz servisa razocaraju svojim nalazima po pitanju skije onda, :couto: tog tipa, sto te je usrecio. Ostrenje kantni i mazanje voskom se podrazumjevaju, ali jedna ljudska kontrola vezova je najvaznija. Ti tvoji vezovi su svakako sa Uneskovog spiska svjetske bastine:smoke: dakle u njih upalo svega i svacega, drnadala ih svaka shusha....
Nedavno,pred odlazak na skijanje, odnesem skiju na peglanje i ostrenje i kao i uvijek zamolim da mi checkiraju vezove...uspostavi se da je 'otisho' prednji vez, i to hinjski-olabavio, a star je tek 2-3 godine (srecom u normalnim zemljama postoji fabricka garancija), dakle obavezno kontrolisi te gvozdzurije!

djox
07.02.2007, 01:30
hvala S jos jednom...javim ti sta su mi rekli u servisu...i ako vidis da je neko ubijen u Kotezu znaj da su mi i vezovi losi!!!