PDA

Pogledati punu verziju : Ima neko da je bio u Banskom skoro



paradajz
04.02.2007, 12:10
Ako ima neko da je bio u Banskom molim vas javite kakvo je stanje sad za skijanje. Ja sam platio sa devojkom hotel Lion od 17.2. i naravno zzaaaanima :sm022: me uzasno da li se situacija sa snegom popravila? Takodje ako je neko koristio skije uz ski-pass prijavite kakve su. Ako su lose da vucem sopstvene.
hvala unapred :dziveli:

Mr.Lord
04.02.2007, 19:28
Prijatelju kako je počelo do 17.02 sitacija će se promeniti šest puta, samo opušteno biće snega.

stalker
04.02.2007, 20:47
jel 'juce' dovoljno skoro? :)

bio sam u banskom od 27.01. do 03.02. 2007.
ovde cu samo ukratko, ono sto zanima one koji tek idu, a posto imam dosta utisaka (veliki broj jako negativnih!) o tome u posebnom topicu.

zato preskacem idiotizam da npr 2 dana nije radio ski centar uopste zbog neke amaterske dojave o podmetnutoj bombi na tombi a o vracanju para i bilo kakvom informisanju - nista! bruka najveca!

sneg nije mnogo padao, ali ga u principu ima dovoljno za skijanje. najveci problem je bio vetar, koji je na todorki duvao i do 30 m/s a na plato-u nekih 10 m/s... e sad tih 5-10 m/s na kopaoniku ne znaci i zatvaranje zica, ali ovde znaci, pa je onda bilo enormnih guzvi na otprilike ono 50-60 % staza koje su radile i to su uglavnom plave-crvene.

one plave staze (koje vode s platoa) su bile dobro sredjene, cak ni im borderi nisu mnogo mogli nauditi, ali je zato balkaniada i banderica (ono sto je vredelo voziti) najcesce bilo slabo odrzavano, posto su bile prepune hupseva od bordera pa kad se na to doda guzva onda nije bas bilo moguce mnogo jurcati.

ipak, u cetvrtak je bilo pravo (i jedino pravo - na zalost) uzivanja voziti todorku do koje se penjes uz cetvorosed tombe - staza je bila odlicno sredjena: ravna ko tepsija, tvrda ali ne ledena.
na pojedinim stazama je ispod mekih hupseva nastalih rubljenjem bordera bilo leda, sto je veliki minus i opasnost.

najgore, zbog nekih takmicenja idiota nije uopste radila tomba iako je sem pomenute todorke to bila jedina sredjena staza kako treba (ne racunajuci ove livade plave boje) na sta mogu samo da im se naj**** majke! povrh svega su dva dana domorocima davali free pristup gondoli da cine masu na tribinama za vreme trka, pa smo znali po 1-2 sata da se u redu guramo s nekim babama! uzas!

da ne duzim ovde vise... ukratko: velika guzva na vecini zica (sem na sidrima), radilo 50-60% staza (ne samo zbog loseg vremena), zice cesto spore i nesinhronizovane sa cestim zastojima i kad niko ne padne ili sl(neka dodju kod nasih momaka na kop da nauce kako se tera doplmajer zica)...

sve u svemu - ako izgrade jos jednu gondolu i jos jedno 7-8 ozbiljnih staza za ovaj obim gostiju - mozda nesto i bude. ovako - jedva prelazna ocena za bansko!

piv975
04.02.2007, 23:19
Bio sam na Banskom i vratio sam se 03.02.07.
Bilo je dovoljno snega za dobro skijanje.

1. i 2. dan - zbog vetra neke zicare nisu radile pa je bila velika guzva na onima koje su radile.
3. dan - zbog vetra nije radila gondola pa nije ni bilo skijanja (mogao je ko je bio kolima da ode do prve i jedine zicare koja je radila)
4. i 5. dan - super sneg, super vreme, idealno skijanje, bez guzvi na zicarama
6. dan (02.02.2007) - zatvorene sve zicare do DALJNJEG zbog toga sto su neki ekolozi postavili bombu i prete da ce izazvati lavinu ako neko ne prekine da unistava sume. I 03.02. nisu radile zicare, kada sam krenuo kuci.

Posto je hotel bio super mogao sam pametno da iskoristim vreme bez skijanja a oni koji su jakooo ljubitelji skijanja ti su pobegli na Borovec.

piv975
04.02.2007, 23:21
Skije uz ski pas su dobre, bolje nemoj vuci svoje jer ako ne bude bilo dosta snega da ne grebes svoje skije nego njihove.

paradajz
05.02.2007, 11:33
hvala na lepim odgovorima sta da se radi do 17. ce verovatno da se srede stvar :dontknow: i. inace ako neko ovo cita do 17. a i kasnije (zbog ostalih) neka javi trenutnu situaciju (posle 3.2.)

ghost
05.02.2007, 12:48
Cini mi se da snega ima dovoljno, samo da ne otopli i ne pocne da przi neki jugo i bice snega...
Ako je neko trenutno u Banskom, neka nas izvestava...