PDA

Pogledati punu verziju : Kraljevica - Zaječar



admin
03.02.2007, 15:01
01.02.2007. U Zajecaru je održana osnivačka skupština skijaškog kluba "Kraljevica". Skupštini je prisustvovalo pedeset osnivača kluba, izabran je predsednik i upravni odbor kluba. Tako je Zajecar po prvi put u svojoj istoriji dobio skijaški klub iako skijanje u ovom gradu ima dugu tradiciju.
Paralelno sa osnivanjem kluba u gradu se radi na uredenju skijališta na padinama Kraljevice. Zemljani radovi su završeni i trenutno je u toku izrada stopa za stubove budućeg ski lifta i stubova za osvetljenje da bi se omogućilo i noćno skijanje. U planu je i izrada instalacija za veštačko zasneženje staza.
Sve u svemu Zaječarsko skijanje je posle visegodišnje stagnacije krenulo sa mrtve tačke.
Zahvaljujem Ediju za dostavljenu vest...

Jos detalja na: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/srbija/zajecar.htm

kop
04.02.2007, 00:12
Extra !! Jos i osvetljenje i vestacki sneg !! :ok: :ok: Super sto su uvideli greske na kopu, pa sad odmah stavljaju nocno skijanje i vestacki sneg :)

dj_iwan
28.11.2007, 15:38
molio bih za neku sveziju informaciju sto se tice kraljevice za ovu zimu...hoce li biti nekog skijanja??? ....i kako stoje stvari uopste...hvala

ekozelj
03.02.2008, 22:48
Bio sam danas na Kraljevici i napravio neke fotografije cisto da vidite dokle se stiglo. Osvetljenje staze je gotovo i pusteno je u rad. Lift je zavrsen i moze svakog trenutka da startuje. Pri kraju je i dovodjenje vode za zasnezenje a kupljena su i dva topa. Uzivajte u slikama:

ekozelj
03.02.2008, 22:51
Jos nekoliko slika:

barrcode
05.02.2008, 09:52
nadmorska visina vrh-dno?
dužina staze?
nagib?

wlad
05.02.2008, 12:05
Ovo što se vidi na slikama izgleda super - još da uključe mašine za sneg :ok:

ekozelj
13.02.2008, 00:26
Slike su od sinoć a pre pola sata sam bio na stazi i topovi rade punom parom.:yay:
Nisam poneo aparat ali cu sutra ako stignem okaciti i neku fotografiju staze
koja se "zabelela" :dziveli:

ekozelj
13.02.2008, 02:17
Ma nisam mogao da izdržim :sm004:. Otišao sam u pola noći i slikao, a na
http://www.youtube.com/watch?v=Ai-z_1hgtOY imate i snimak pa uživajte.

Pozdrav

Edi

D.I.M.
13.02.2008, 06:15
Ma nisam mogao da izdržim :sm004:. Otišao sam u pola noći i slikao, a na
http://www.youtube.com/watch?v=Ai-z_1hgtOY imate i snimak pa uživajte.

Pozdrav Edi

Svaka cast, zivela Kraljevica, menja se menja skijaska Srbija. Zajecarci cuvajte skijaliste i uzivajte u njemu !:yay:

Bata Bane
13.02.2008, 09:19
Super, super, super, kakav prelep prizor, samo mi bre objasnite gde je ovo tacnije u Zajecaru, na kojoj strani grada.:sm019:

hehehe
13.02.2008, 09:34
Auuuuuu.... svaka cast.... rokaj tope!!!

Top
13.02.2008, 09:38
Rokam rokam :D

Tadija_91
13.02.2008, 09:41
Kad ce kod nas u BG da dodje 'vako nesto...

CrazyKong
13.02.2008, 12:27
Doci ce i kod nas....samo sutra... :sm022:

ekozelj
13.02.2008, 12:32
Super, super, super, kakav prelep prizor, samo mi bre objasnite gde je ovo tacnije u Zajecaru, na kojoj strani grada.:sm019:

Staza je na samom obodu grada. Bukvalno 10 min. pešaka od centra (laganim hodom :sm021:). To je park šuma "Kraljevica". Dobro je što je severno eksponirana pa se sneg duže zadržava.

Pozdrav

Edi

D.I.M.
13.02.2008, 12:37
Staza je na samom obodu grada. Bukvalno 10 min. pešaka od centra (laganim hodom :sm021:). To je park šuma "Kraljevica". Dobro je što je severno eksponirana pa se sneg duže zadržava.

Pozdrav

Edi
Visina je onda nizina? Xrabro nema sta!

Tadija_91
13.02.2008, 15:00
Doci ce i kod nas....samo sutra... :sm022:
Malo sutra :sm021:

dj_iwan
13.02.2008, 17:57
...opa...ipak ste odrzali rec...respect!!!
...aj ti javi kad mozemo da dojemo...poz iz negotina!!!

boki04
16.02.2008, 23:40
Prelep prizor nemam reci,samo cujem da opozicija hoce da lincuje predsednika opstine sto je dao toliko novca za stazu.
Ali nadam se da ce opstati na vlasti i da ce zavsiti projekat do kraja.

wlad
17.02.2008, 00:54
Ja se nadam da će žičara i topovi preživeti nekoliko godina, da se neće naći neko da ukrade žicu, topove i sidra van sezone...

Flexon
17.02.2008, 15:56
ako sam dobro p[rocitao tu su dva topa
neznam koin je genije dosao na ideju da kupi samo dva topa
bolje da nije kupljeno nista :sm022:
da bi se osposobila takva staza uz lose snjezne padavine
treba minimum 10 topova ali minimum
ta dva topa mogu samo da stvore idilu
ali mimo toga sve izgleda haos

Flexon
17.02.2008, 16:05
da bi se pripremila staza ova dva topa treba da rade pod idealnim uslovima
minimum 15 dana bez gasenja sto znaci da za to vrijeme temperatura
ne smije da se digne iznad -2 a o kisi da ne govorimo
zar nije bilo pametnije nabaviti vise polovnih topova za istu cijenu
ovim komentarima nisam mislio nista lose (samo sam realista)
ali staza zaista dobro izgleda i nadam se da ce biti uskoro dobrog skijanja
na istoj...

miles_davis
17.02.2008, 16:32
Ovo sa Kraljevicom je jednostavno fenomenalna stvar. Nikako isplativa, ali nije sve u novcu - ja licno ne placam porez da bi neko mogao da ga okrece, vec utrosi upravo za stvari koje nisu komercijalne, ali fantasticne - kao sto je ova.
A sto se topova tice, jedina opasnost za njih preti od cinika :). Naime, ovakva dva lenko topa (min. protok od 15 kubika vode na sat) na -4C i vlaznosti od 60% za 10 sati mogu da naprave oko 750 kubika snega. Za potpuno pokrivanje staze od 300m duzine i 40m sirina, na 20cm (sto je sasvim dovoljno za prvo posnezavanje ovako dobro uredjene piste) to je tri noci rada, ukljucujuci gubitke. Dakle, dva topa su sasvim dobar i optimalan izbor. Ali, ako cete onako odokativno, ni 10 komada nije los izbor ;)

Tadija_91
17.02.2008, 16:53
jel pocela staza da radi? vec 2-3 dana je temp u minusu, a izgleda da je palo i malo ovog prirodnog snega

D.I.M.
17.02.2008, 18:52
Ovo sa Kraljevicom je jednostavno fenomenalna stvar. Nikako isplativa, ali nije sve u novcu - ja licno ne placam porez da bi neko mogao da ga okrece, vec utrosi upravo za stvari koje nisu komercijalne, ali fantasticne - kao sto je ova.
A sto se topova tice, jedina opasnost za njih preti od cinika . Naime, ovakva dva lenko topa (min. protok od 15 kubika vode na sat) na -4C i vlaznosti od 60% za 10 sati mogu da naprave oko 750 kubika snega. Za potpuno pokrivanje staze od 300m duzine i 40m sirina, na 20cm (sto je sasvim dovoljno za prvo posnezavanje ovako dobro uredjene piste) to je tri noci rada, ukljucujuci gubitke. Dakle, dva topa su sasvim dobar i optimalan izbor. Ali, ako cete onako odokativno, ni 10 komada nije los izbor ;)
Jes' da mi nije do sale, pogotovo ne danas, al da primetim, dobro bi nam dosla firma "top sneg renta....". Pa malo na Staru planinu, malo na Divcibare, Zlatibor obavezno.....pa u Novu varos.... Opametice se neko napravice racunicu koliko kostaju liftovi bez snega godisnje. Mnogoooo. Smejace nam se deca.:)

Flexon
17.02.2008, 19:38
"top sneg renta....".
pa ovo je zaista originalna ideja
jedan ili dva slepera 10-20 topova pravi posao
uci pod kakav ugovor sa drzavom
skijalista treba samo da obezbjede prikljucak za vodu
mislim da je ovo lakse ostvarivo nego sto zvuci

Flexon
17.02.2008, 19:49
http://www.buildasnowgun.com/index.php

a ovdje su i planovi za pravljenje snjeznog topa :sm021:

Tadija_91
17.02.2008, 19:50
he he mogu da zamislim kako ce da se zove... rent-a-snow :D

ekozelj
18.02.2008, 21:17
Za sutra (utorak) u 19 časova zakazano je svečano otvaranje ski staze na Kraljevici i puštanje novog ski lifta u pogon. :sm019: :yay: :sm019: :yay: :sm019:
Ko može neka dođe da skijamo zajedno.

Pozdrav

Edi

ekozelj
18.02.2008, 22:19
Evo kako to večeras izgleda:

wlad
19.02.2008, 03:08
Super :). Samo se čudim kako nikome nije palo na pamet da do sada stavi skije na rame i razvali taj sneg na stazi :sm011:

Tadija_91
19.02.2008, 09:19
Steta sto nema ratraka...
Kazu ljudi koji su vozili da je najteze po neutabanom vestackom snegu skijati.
Ne znam kako su planirali da sredjuju stazu svakog dana.

wlad
19.02.2008, 12:37
Ovo je verovatno prirodan sneg preko veštačkog - čim izgleda tako svež, netaknut i ravan ;).

Flexon
20.02.2008, 16:04
Ovo je verovatno prirodan sneg preko veštačkog - čim izgleda tako svež, netaknut i ravan ;).

dali je to bilo maslo sarkazma hehe?
ovo sto ja vidim na slici je cisti vjestacki snijeg
i tezi je za skijanje nego bilo sta drugo
dvije stvari su bitne da bi se moglo skijati po ovome
brzina sto veca mora da bude i skije moraju da budu frisko podmazane
ah da i ovo da ne zaboravim ako je moguce ne koristiti ivice
ili imati iste sto tuplje jer ostre ivice ima u sekundi usred zaokreta da se zabiju do zemlje i nema vise izlaska na povrsinu ...
ali sve u svemu sto veca brzina i podmazane skije :sm018:

wlad
20.02.2008, 17:01
Stvarno sam mislio da je preko pao prirodan, pošto je pre par dana padao svuda...

dj_iwan
20.02.2008, 18:51
ovako bese sinoc...
...doduse bez slika i klipova http://forum.skimanijaci.com/Smileys/stars/m047yu1.gif ,pokusacu da opisem>>>
nas zanima onaj deo posle ceremonije otvaranja>>>bili smo skoro prvi na zici...staza je pokrivena snegom malo vise od pola duzine,na nekim mestima dovoljno,na nekim labavo...prvih dva sata bila je neverovatna guzva i uz probleme sa zicarom koja je stajala,pa da ne preteram minimum 15 puta u toku veceri,uglavnom zbog problema sa sidrima koja su pucala i zaglavljivala nekim cudom tocak na pocetnom stubu...mozda i jos zbog nekih problama,ko zna,cekalo se na red od 15-30 min,bar je nas uhvatio taj talas od pola sata cekanja...posle 22h usled razlicitih razloga otustajanja,sto zbog zice sto zbog staze,bilo je mnogo manje skijasa i mnogo manje vremena da se nadjete na vrh staze i projurite za 20-tak sekundi koliko traje voznja do dole...
...posto je danas ovakvo vreme kakvo je,mislim da je i sinoc oko ponoci,kad je i bila poslednja voznja stavljena i tacka sto se skijanja tice do nekog minusa...tako da za vikend...nema sanse http://forum.skimanijaci.com/Smileys/stars/sad.gif
...sve u svemu,svaka cast svima koji su ovo stvorili http://forum.skimanijaci.com/Smileys/stars/sm017.gif
...za one koji skijanje shvataju ozbiljnije ipak je potrebna planina,a za one koji bi da se opuste,malo istegnu...ne sede kuci,super stvar!!!
...ovom prilikom pozdrav ski manijacima iz zajecara sa kojima smo skijali sinoc...pedji,braci,vladi,sonetu! http://forum.skimanijaci.com/Smileys/stars/beer.gif

...i tako...sigurno sam nesto propustio ali u principu to je to... http://forum.skimanijaci.com/Smileys/stars/beer.gif

wlad
20.02.2008, 20:08
Sigurno da je bolje za skijanje kada se ode u ski centar, ali ovakva gradska skijališta imaju barem 3 odlične stvari

- za učenje i početnike su super
- približavaju skijanje još široj populaciji
- za skijanje posle posla / noćno

A za posle, za vas iz Zaječara -> SP :)

Flexon
20.02.2008, 20:21
jos okrenut one topove da prosaraju malo onu sumu
i eto te na pravom skijalistu:yay:

vlada019
23.02.2008, 00:44
Zbog visoke spoljne temperature, nedavno otvorena ski-staza na Kraljevici ne radi, ali kako su nam je rekli u Javnom preduzeću “Timočka krajina”, moguće je sankanje i ulaz na stazu je slobodan za te namene. Šef službe za sport i rekreaciju u ovom preduzeću Dejan Andrijašević kaže, da će rad topova za pravljenje veštačkog snega, pa time i skijanje, biti moguće ukoliko noćna temperatura bude ispod minus 5 stepeni.

shoo_
26.12.2008, 11:42
Na zaječarskoj Kraljevici, počelo je instaliranje topova za proizvodnju veštačkog snega na skijaškoj stazi. Tokom jučerašnjeg dana montirana su dva topa a montaža ostalih topova i priključenje na vodovodnu mrežu biće obavljena tokom dana. Visina snežnog pokrivača i temperatura vazduha još uvek ne pružaju mogućnost za skijanje ali se u Javnom preduzeću “Timočka krajina” nadaju da će, ukoliko vremenski uslovi budu povoljni, skijanje u Zaječaru početi tokom vikenda.

Radio televizija Zaječar

ekozelj
27.12.2008, 01:18
Na stazi u Zaječaru ima oko 5 cm. prirodnog snega a od večeras je počelo i vestacko zasnežavanje.

Pozdrav

Edi

milos_pg_91
27.12.2008, 01:38
uuuu, ekstraa !

Z_L_I
29.12.2008, 20:15
vec 1,5 dan se nerviram sta je sa topovima!?
eno ih sad,upravo gledam, svi gruvaju,cudesan prizor,carolija...
p.s.dobrodosli u za!

ekozelj
29.12.2008, 22:45
Pravo zboris. Bio i ja malopre gore. Prelep prizor. :yay:

Pozdrav
Edi

bobborr
03.01.2009, 08:36
Bre ljudi , bio sam u cetvrtak na otvaranje staze negde oko 11h .Lepo se skijao sve do 13 h kad su ljudi jp"timocka krajina" zamolili da idemo samo
po jedan na sidro. Tada se valjda razbudio i najveci broj ljubitelja skijanja pa pohrlio na Kraljevicu. Lift je poceo da radi u ritmu , 3 minuta radi pa dva odmara pa 5 minuta radi pa 3 odmara a tako sve do 15 h kad sam odlucio da se pozdravim sa Kraljevicom na radost mojih nogu koje su jedva izdrzale moju usiljenu gladj za skijanjem. zakljucak : dodjite i pripremite se za ozbiljnu planinu . pozdrav.........

bobborr
03.01.2009, 18:59
Bre ljudi , bio sam u cetvrtak na otvaranje staze negde oko 11h .Lepo se skijao sve do 13 h kad su ljudi jp"timocka krajina" zamolili da idemo samo
po jedan na sidro. Tada se valjda razbudio i najveci broj ljubitelja skijanja pa pohrlio na Kraljevicu. Lift je poceo da radi u ritmu , 3 minuta radi pa dva odmara pa 5 minuta radi pa 3 odmara a tako sve do 15 h kad sam odlucio da se pozdravim sa Kraljevicom na radost mojih nogu koje su jedva izdrzale moju usiljenu gladj za skijanjem. zakljucak : dodjite i pripremite se za ozbiljnu planinu . pozdrav.........

evo karkteristike staze..............

LimitMan
20.01.2009, 15:37
Mislim da je novogodisnja sezona na kraljevici definitivno gotova ... Visoke temeprature ne dozvoljavaju pravljenje snega, prirodnog nema... I ako na pojedinim mestima ima i nanosa od po 1,5-2m vestackog snega, previse je mokar tako da je veoma nezgodno skijati po njemu (danas nisam bio, ali je juce bila ocajna situacija). U glavnom, staza je kratka, ali za popodnevnu rekreaciju je fenomenalna (prekjuce sam proveo 5 sati na njoj). Napokon su se oglasili i zaduzeni za ski lift sa objasnjenjem zasto se lift toliko zaustavlja i kvari... Objasnjenje im je bilo da je uvek tako sa novim liftovima i da se problemi resavaju u hodu.
Neko je napomenuo da su za vestacki sneg potrebne tupe skije i mislim da je u pravu ... Daleko mi je bilo lakse da skijam sa starim Elan RC 05 nego sa novim i podostrenim skijama ... Jos jedna mana je ta sto je u pojedinim danima bila prevelika vlaznost vazduha, a oni su ipak pustali topove. To je rezultiralo stvaranjem ledenih santi koje su na jako nezgodnim mestima (pogotovu na tzv drugom brdu koje ima najveci nagib, a nakon njega ima dosta manjih dzombi).

Sve jedno, ocekujemo ponovo niske temperature, malu vlaznost vazduha, pa ste dobrodosli ;-)

sasa5203
22.01.2009, 23:05
SVAKA POHVALA GRADONACELNIKU ,,,
bio sam jedne noci ,iznenadio sam se veoma pozitivno,,,gde ima staza u centru grada !
i to sve besplatnoooo

ps; zasto se razmisli o tome ,da se topovi postave i na Staroj planini

LimitMan
22.01.2009, 23:43
Pa trenutno se gradi jezerce (ako vec nije sagradjeno) kako bi se obezbedila voda za vestacki sneg na zub-u... Ali bice topova koliko sam obavesten...

LimitMan
19.02.2009, 09:18
Sneg u Zajecaru u najvece veje ... Vec su se nakupio dovoljno za skijanje (nesto preko 30 cm koliko vidim kroz prozor), a nadam se da ce i lift da puste popodne...
Cim saznam javljam...

bobborr
20.02.2009, 22:05
Jer proradio lift ?

miles_davis
20.02.2009, 22:48
Jedno malo iznenadjence za Zajecarce: vrlo verovatno ovih dana do vas stize ratrak sa Bojaninih voda, pored Nisa. Naglasavam, nije sigurno, vec: vrlo verovatno. Sa ratrakom i 10-15 nasih najmanjih klinaca (SK Nis) na pripreme...

LimitMan
21.02.2009, 00:18
Da te cuje bog! Evo vec 2 dana tabamo stazu i molimo boga da se nabavi neki manji ratrak... :D
U glavnom, lift radi, staza je super ... Sutra ce da se jos vise utaba i staza sa leve strane (kroz sumu) ...
Juce i danas lift je radio od 16:00 ... Sutra je pitanje, ali je moguce da ce zbog vikenda da radi od 11:00 ...
Broj telefona ski staze (za one koji zele da provere): 064/868-16-15

miles_davis
01.03.2009, 19:47
Da te cuje bog! Evo vec 2 dana tabamo stazu i molimo boga da se nabavi neki manji ratrak... :D


Na zalost, imali smo manji problem sa dovozenjem ratraka.. Dovezen je do obliznjeg sela, skinute su mu gusenice, i verovali ili ne: pobunili se seljaci zbog njegovog odvozenja sa Bojaninih voda i sprecili utovar u vucni voz. Cak je i gusto bilo, ukljucujuci pretnje motkama i sl. Nakon frke se ispostavilo da im je neko rekao da ce im cena zemlje skociti (kao sto se to desilo na BZ) kad se na vodama napravi ski centar i zato ne daju da se "proda" (i to im je neko "dojavio") ratrak..

Uskoro, pod "okriljem noci" i uz adekvatne mere bezbednosti... :)

miles_davis
01.03.2009, 19:50
A inace, imali smo danas trku u Zajecaru i ostali smo svi zabezeknuti skijanjem u sred sred grada, sa istekom staze 10m od zeleznicke pruge :)

Za ne-zajecarce: http://www.youtube.com/watch?v=45CKTJbebNs

ekozelj
19.12.2009, 00:21
Drugari samo da javim da je staza u Zaječaru danas proradila. Prema najavama ovih dana se ocekuje da stigne i tabac. :dziveli:

LimitMan
19.12.2009, 03:01
Upravo sam prosao pored staze ... Topovi bacaju u najvece ... Temperatura u podnoziju je -7 stepeni ... Tako da VALJDA nece biti leda kao prosle godine, mada su poceli da bacaju u trenutku kada je bilo -5... Vlaznost vazduha je niska, nebo je vedro, pa bi trebalo da se dobije dobar kvalitet snega...

Ja mislio da je stigao ratrak vec...?? Tako sam nesto nacuo...

SnowBeliever
25.12.2009, 22:31
kakvo je trenutno stanje sa stazom na Kraljevici...? jel se skija jel ima snega...
ja sam inace rodom iz Zajecara pa dolazim tamo za bozic pa bih rado poneo skije, malo priprema pred pravo skijanje....a i taman da probam nove skije...pozzzz

LimitMan
26.12.2009, 05:00
Trenutno pada grozna kisa (vec cele noci) tako da ce staza naj verovatnije da bude urnisana. Ipak, do bozica ima jos 13 dana ... A za tih 13 dana moze da napada i 2m snega ... I jos toliko topovi da naprave... Tako da ti je moja preporuka da poneses skije ;-)

SnowBeliever
26.12.2009, 22:04
drzim te za rec... !!!!

Friky
26.12.2009, 23:47
Upravo sam se vratio sa kraljevice i skijanje je bilo super. Zica je radila i pustili je
pridvece. Ratrak je odradio svoje :dziveli: staza je bila super pripremljena ,
a sto se tice sutra videcemo od nocasne temperature. Pozdrav iz Zajecara.

:ski: :yay: :dziveli: :ok:

Bata Bane
27.12.2009, 00:04
Bio sam pre neki dan u Zajecaru, i video sam stazu i svu infrastrukturu, i stvarno je OK,. sta bi dao da BGD ima tako nesto:glavaozid

Friky
27.12.2009, 00:32
Da zaboravih da napisem br.tel. skijalista 0648681643 za informacije.

SnowBeliever
11.01.2010, 23:33
eto prosao i Bozic, ja poneo skije...pao neki smesni sneg, pa sutradan kisa i do moj*ga....a tako sam se naprimao...pfffff

ski-shkomi
21.01.2010, 23:32
Kakvo je stanje na Kraljevici..ima li skijanja...rade li topovi????????

Friky
22.01.2010, 00:07
Sda sam stigo sa kraljevice i skijanje je bilo onako bolje ista nego nista.
Valjda ce i nocas da rade topovi posto je tem.-7 , pa ce valjda sutra biti
skijanje bolje. I da odanas se naplacuje ski lift. Dnevna karta je 200din. I toje
to za sada pozdrav iz Zajecara :ok:

zelja
22.01.2010, 09:52
Radnim danima ski lift radiće od 17 do 23 sata a vikendom od 10 do 23 sata. Tokom noći zaposleni u Sportsko rekreacionom centru “Kraljevica”, u čijoj je nadležnosti održavanje skijališta, uključuju topove za pravljenje veštačkog snega a u funkciji je i tabač snega, koji je za ovu sezonu nabavljen od “Skijališta Srbije”.

shulc
03.02.2010, 09:58
za sada u Zajecaru sve funkcionise odlicno

shulc
03.02.2010, 10:11
greskom sam ubacio ovu temu ovde,ne zamerite mi.:sm022:

ski-shkomi
08.02.2010, 19:53
Kakvo je stanje ovih dana na KRALJEVICI????JEL RADI STAZA,RADNO VREME,TRENUTNI INFO????

ekozelj
09.02.2010, 00:01
Stanje na Kraljevici nikad bolje. Malopre sam se vratio sa staze. Kombnacija prirodnog i vestackog snega. Ljudi koji voze tabac se uce polako pa je staza svaki dan sve bolje pripremljena. Radno vreme radnim danom od 15 do 23 a vikendom od 11 do 23. Karta 200 din.

Pozdrav
Edi

ekozelj
09.02.2010, 00:04
Broj telefona skijalista na Kraljevici: 064 8598037

ski-shkomi
09.02.2010, 11:43
Hvala puno na informacijama.....snega ce ocigledno biti i u narednom periodu tako da vredi posetiti ''KRALJEVICU"

ekozelj
09.02.2010, 13:32
Evo par slika od pre deset minuta:

Pozdrav
Edi

miles_davis
09.02.2010, 14:54
Jedan popodne, a staza ne radi ? Ili nema nikog u radno vreme ?

ekozelj
09.02.2010, 23:27
Jedan popodne, a staza ne radi ? Ili nema nikog u radno vreme ?

Nekoliko postova iznad sam napisao radno vreme staze. Radnim danom od 15 do 23 a vikendom od 11 do 23.

Pozdrav i dodjite da skijamo :ski:

Vasilji
10.02.2010, 22:36
Ako se izborim za odmor... eto me za vikend, da vam se pridružim! =))

jelenaThe
10.02.2010, 23:50
@ekozelj
hello :)
Bilo bi lepo & korisno da napises par informacija u vezi sa smestajem, gde je dobra krka.... i tako to... Dosla bih sa prijateljima na vikend... pa da nas malo uputis
Hvala

Vasilji
11.02.2010, 23:44
Biće izgleda baš fino za vikend !!! =))

miki_2002
08.03.2010, 12:25
skijaliste radilo juce i prekjuce, a nadamo se da ce i ovih dana....... sneg odlican za ovo doba godine :-)

pooya
09.03.2010, 19:28
I koliko snega ima?

shulc
10.03.2010, 09:05
bice snega dovoljno,s'obzirom na temperaturu.U slucaju da ne pada,pravice vestacki.
pozdrav iz zajecara :sm018:

pooya
10.03.2010, 09:09
Ako bude snega za narednu nedelju eto nas kod vas. Ako ne, onda dogodine.

vlada019
17.03.2010, 20:23
U Zajecaru na ski stazi na Kraljevici, večeras će biti održano prvenstvo Srbije u snoubordu u disciplini paralel slalom. Učešće su potvrdili najbolji takmičari iz Srbije i Grčke, a kako je najavljeno, prvi put pojaviće se i snouborderi iz Zaječara. Početak trke je u 18 sati a organizatori su Ski klub “Kraljevica”


nastavak (http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=6751)

SRB_PI
17.03.2010, 22:06
пошто се нико није сетио датума, ја да питам?

zelja
17.03.2010, 23:04
пошто се нико није сетио датума, ја да питам?
Bilo je danas u 18 h:sm008:

SRB_PI
18.03.2010, 12:29
добра фора....... хахахахаха следећи пут, бар датум ставите....и евентуално недељу дана раније....можда неко оће да учествује(неко ко није Зајечарац).... ;)

Bejn
23.04.2010, 20:39
opa bato...vidim ja da cu sledece sezone u zajecar :)

mogili
14.12.2010, 21:18
Večeras su krenuli sa radom topovi za sneg na Kraljevici, verovatno ih probaju ali počinje lagano.

Friky
14.12.2010, 22:30
Pocinje pocinje lagano se beli....:ski: :yay:

SnowBeliever
17.12.2010, 23:40
bicu u zajecaru izmedju nove godine i bozica...jel ima sanse da radi staza...bas bi vole oda je probam...jel imate neki info???

mogili
19.12.2010, 09:02
Staza je sinoć puštena u rad.

SnowBeliever
19.12.2010, 23:21
wow...svaka cast...brzi smo...samo da potraje i oko nove godine...

milan.psc
29.12.2010, 17:22
ima li snega na kraljevici?

mogili
06.01.2011, 08:17
Za sad još uvek ima , hladno je pa noću rade topovi ali videćemo koloko će da se održi.
Pozdrav

SnowBeliever
20.01.2011, 23:45
e samo da se javim...uspeo sam tri dana da skijam na kraljevici, izmedju nove godine i bozica...i mogu reci da sam odusevljen...topovi i reflektori dobitna kombinacija...sa ovakvom stazom retko koji grad moze da se pohvali, ne racunajuci naravno ski centre...samo napred

zoranns
27.01.2011, 22:05
kakvo je stanje na kraljevici?od kad radi staza za vikend.planiramo da dodjemo u nedelju iz ns nas nekoliko!

mickeu
28.01.2011, 12:48
zar ti se isplati da dodjes do zajecara cak iz ns? zar vam nije bolje na nekoj ozbiljnoj stazi? da ne bude zabune, rodom sam iz zajecara i nisam skijao na kraljevici 20 god. planiram ove zime da se malo vratim u mladost...

zoranns
29.01.2011, 21:34
gde ima blize?prosvetli me!!!

lordnex
30.01.2011, 18:08
gde ima blize?prosvetli me!!!

pa Kopaonik je tu negde, tek nesto malo dalje... a daleko blize su recimo Divcibare i Igriste?

zoranns
31.01.2011, 11:21
znam na divci losa staza pa nismo hteli tamo a na igristu staza cas radi cas ne radi!ipak smo bili na kraljevici juce i bilo je super!za 3 sata stigli iz ns i skijali od 12 do 5!staza je pripremljena za desetku!divca ne moze da se meri sa kraljevicom!jedino sto je bas bila guzva pa se cekalo na zici po 10min!kako to da nema da se iznajmi oprema na kraljevici?morao bi neko to da organizuje!!

lordnex
31.01.2011, 14:34
svaka cast!

ja sam inace Zajecarac, ali mi dosada nikad nije palo napamet da idem iz BG-a za Zajecar na skijanje :)

moracu da razmislim i o tome.


Doduse nisam ni znao da postoji staza do skoro.. sad sam bio za sv. Jovana dole, jos imao i skije i full opremu sa sobom (isao do B. Zuba) i tek kad sam se vratio u BG saznao da ima staza i na Kraljevici...

SRB_PI
22.02.2011, 16:56
да вас замолим да јавите кад ће буде паралелни слалом... ја би да дођем :)

GODzillata
25.02.2011, 10:17
Ево неких слика од јуче:
http://media.snimka.bg/8133/022520963-big.jpg?r=0 (http://godzillata.snimka.bg/ski/skiing.557313.22520963)
http://media.snimka.bg/8133/022520962-big.jpg?r=0 (http://godzillata.snimka.bg/ski/skiing.557313.22520962)


Лифт се сломио прошле ноћи, дал неко зна да ли е био поправлен?

Радно време је от 16 сати, чак и викендом.

Поздрав из Бугарске! :)

zoranns
25.02.2011, 22:28
jel ima neki instruktor snowboarda za decu na kraljevici?ako moze neki broj na PM.hvala!

GODzillata
28.02.2011, 17:47
Jel nekde u blizini Zajecara ima zatvoreni bazen? :dontknow:

SRB_PI
28.02.2011, 17:49
ја знам да има у Бору, за Зајечар неам појма...

ekozelj
28.02.2011, 18:16
Jel nekde u blizini Zajecara ima zatvoreni bazen? :dontknow:

Ima u Boru a ima i u Gamzigradskoj banji (11 km od Zaječara) u rehabilitacionom centru bazen sa banjskom vodom. Odlično za posle skijanja :ok:

GODzillata
01.03.2011, 13:39
Ima u Boru a ima i u Gamzigradskoj banji (11 km od Zaječara) u rehabilitacionom centru bazen sa banjskom vodom. Odlično za posle skijanja :ok:


Hvala za informacije! :)
Jel ima neki link za ovo mesto i za bazena? :dontknow:

ekozelj
01.03.2011, 14:21
Hvala za informacije! :)
Jel ima neki link za ovo mesto i za bazena? :dontknow:


Evo linka: http://www.gamzigradskabanja.org.rs/

:dziveli:

GODzillata
01.03.2011, 16:57
Hvala, druje! :) :dziveli:

Sad je dilema, dali da idem na Gamzigrada ili na Banja Zdrelo....? :dontknow:

Sorry za :sm023:

Sada malo on-topic....proshli put, kad sam bio na staze u Zajcar, staza nije bila gladka, dal nekad uobshte ona mashina rade? :confused:

ekozelj
01.03.2011, 20:02
Sada malo on-topic....proshli put, kad sam bio na staze u Zajcar, staza nije bila gladka, dal nekad uobshte ona mashina rade? :confused:

Tabač je nekoliko dana bio u kvaru ali je sada to rešeno i od nedelje je staza sređena i sređuje se svakodnevno. Malopre sam bio gore i staza je fenomenalno urađena.

:dziveli:

GODzillata
02.03.2011, 16:55
Ovu su lepshi vesti! :)

Znachi che da idemoooooooo.......:cug::cug::cug:

Mirjana
02.03.2011, 18:15
Da li u negde Zaječaru može da se iznajmi ski oprema?

ekozelj
02.03.2011, 18:38
Da li u negde Zaječaru može da se iznajmi ski oprema?

Poslao sam ti odgovor na PM.

GODzillata
04.03.2011, 18:38
Art-panorama ot danas:
http://media.snimka.bg/8180/022615430-big.jpg?r=0 (http://godzillata.snimka.bg/ski/skiing.557313.22615430)

Bilo je super! :)


I malo video ---> http://www.youtube.com/watch?v=PJn4SGqNgco

SnowBeliever
05.04.2011, 22:14
samo da pohvalim stazu, skijao sam par dana izmedju nove godine i bozica(inace sam rodom iz zajecara), i mogu reci samo da sam odusevljen, staza je bila odlicno pripremljena... eh kad bi svaki makar malo veci grad imao ovakvu stazu, pa sigurno bi onda ova zemlja izrodila vise profi takmicara...

SnowBeliever
31.12.2011, 10:13
evo ja ostavio zadnji post prosle sezone, pa da budem prvi i predstojece sezone...
ima li kakvih informacija oce li raditi staza oko božićnih praznika, bicu tada u zajecaru pa da znam jel da pakujem ratnu opremu... :op

Z_L_I
09.01.2012, 22:34
u zajecaru za baksuz, sneg nece pa nece...a vidim
da u celoj zemlji pada, negde manje, negde vise.
nije problem samo sneg, vec temperatura nije pala znacajnije
ispod nule, pa i topovi statiraju (u kukuruzu).
prosle godine smo u ovo vreme u najvece skijali, jbg...

SnowBeliever
10.01.2012, 01:31
tacno tako...ja se danas vratio iz zajecara ni gram snega....u nedelju bio do stare planine, snega ima negde do ispred knjazevca...a na dalje ka zajecaru ni za lek...i onda malo oko cestobrodice, do paracina i cuprije, posle ka beogradu opet nema...

Paki019
26.01.2012, 22:17
Danas konačno proradila staza na Kraljevici :dziveli:!
Sidro radilo svega par sati i kvar :sm008:. Valjda će srediti do sutra. Staza je bila prilično loše utabana, čini se da su jedva prešli jednom ratrakom. Mnogo ljudi je došlo na skijanje, zajčarci željni snega. :sm021: Čuo sam čak i neke bugare!

SRB_PI
28.01.2012, 15:01
Видин је близу, а њима ја јефтино... Има доста Бугара и на Бз... ;)

Z_L_I
28.01.2012, 16:11
blgarite sakaju karanje na skii:D

SRB_PI
28.01.2012, 18:31
искају Бугари, а Македонци сакају :)

trendo
28.01.2012, 20:32
искају Бугари, а Македонци сакају :)

sakaat da budemo preciznii, ovo sto si ti napisao vise zvuci na ruski

ekozelj
28.01.2012, 20:48
Naše komšije Bugari redovno dolaze na skijanje u Zaječari i dobrodošli su kao uostalom i svi skijaši. Problem je što je već tri dana lift u kvaru. Zapravo proradi, pa se pokvari, pa pauza par sati, pa proradi, pa kvar......

Očigledno je da ljudi iz Ustanove za sport u čijoj je nadležnosti ski staza misle da je dovoljno na kraju sezone ugasiti lift i ponovo ga upaliti sledeće zime. Neki remont i kontrola u toku leta im nije pala na pamet.

Srpska posla :sm008:

SRB_PI
30.01.2012, 11:10
у руском језику нема тог глагола ;)

Draganp
30.01.2012, 11:42
Što se tiče komentara o održavanju ski lifta potpuno si u pravu, ali se ne slažem kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli, jer i kada samo Zaječarci izađu na skijanje gužve znaju da budu velike, a uz to dolaze ljudi i iz Bora, Negotina i okoline i samo nam još Bugari nedostaju. Staza na Kraljevici je lagana i trebalo bi da služi pre svega za učenje najmlađih, a ne razvoju turizma. Pri tome dobar deo Bugara (mislim na one koje sam viđao na Kraljevici) o skijaškoj kulturi i ponašanju na stazi nije ni čuo, dok skijaško umeće pri tome nije potrebno komentarisati. Na žalost, nisu takvi samo Bugari već ima i Zaječaraca. Zbog bezbednosti, pre svega najmlađih, smatram da bi likovima koji sa trećeg brda voze spust, u farmerkama, koji na kraju moraju da padnu jer drugačije ne znaju da se zaustave (i njima sličnim) trebalo zabraniti da skijaju. Tada bi bilo bar upola manje Bugara, pa bi i gužve bile manje.

GODzillata
30.01.2012, 17:15
Jel staza radi? :confused:

macak011
30.01.2012, 17:33
Što se tiče komentara o održavanju ski lifta potpuno si u pravu, ali se ne slažem kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli, jer i kada samo Zaječarci izađu na skijanje gužve znaju da budu velike, a uz to dolaze ljudi i iz Bora, Negotina i okoline i samo nam još Bugari nedostaju. Staza na Kraljevici je lagana i trebalo bi da služi pre svega za učenje najmlađih, a ne razvoju turizma. Pri tome dobar deo Bugara (mislim na one koje sam viđao na Kraljevici) o skijaškoj kulturi i ponašanju na stazi nije ni čuo, dok skijaško umeće pri tome nije potrebno komentarisati. Na žalost, nisu takvi samo Bugari već ima i Zaječaraca. Zbog bezbednosti, pre svega najmlađih, smatram da bi likovima koji sa trećeg brda voze spust, u farmerkama, koji na kraju moraju da padnu jer drugačije ne znaju da se zaustave (i njima sličnim) trebalo zabraniti da skijaju. Tada bi bilo bar upola manje Bugara, pa bi i gužve bile manje.

Oduzmite im ski pass i vsichko hubavo. :awm2:
Neka gledaju skijanje sa strane. Dajte im pravila ponasanja na skijalistu na engleskom, pa da znaju za sledeci put. :glavaozid

GODzillata
30.01.2012, 17:33
...ali se ne slažem kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli...

Pa zashto tako bre, komshija?
I meni nije dobro kad idem na Pamporovo i je puno s englezima, srbi, makedonci, nemce, irlandci i pola svet je tu, chovek ne moje da se skija ot nim, ali to je to, svet e mali. :)
Ja idem na Zajecar kad su radni dane, nema velika guzhva.

Tako je - u vechima bugara nema skijashkoj kulturi i ponashanju. Ali to ne vazhi za sve.
Ponekad i meni mi e sramota deka sam bugarin, kad gledam ostali bugare na stazu. Ali kako sam kajesh, ima i ljude iz Zajcera, koji ne se ponashaju dobro.

Da se vratimo na temu - Jel staza radi? :dziveli:

Z_L_I
30.01.2012, 19:39
-16...toplotni indeks -20...
nachi, ladno je do koske.
tako je godzillata, ima svakakvih i to nema
veze sa nacijom...mada moram da priznam
da je vecina komsija malo u manjku sa ponasanjem, ali
jbg. ima dosta toga u tome da je stazi PREKO POTREBAN redar ili
kako ce vec da se zove neko ko ce da sparta gore-dole i uvodi red...
p.s.radi, al nemoj nikom da kazes:D

GODzillata
30.01.2012, 20:14
p.s.radi, al nemoj nikom da kazes:D

Necu, ovo ce da bude nasha mala lepsha tajna! :ok: ;) http://cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)

Kod nas ima ski policia.

mickeu
01.02.2012, 10:27
kako stoje stvari na kraljwevici ovih dana? jel ima snega i skijanja? dosao bi u rodni grad oko 15.feb, pa bi decu pustio na skijanje...

GODzillata
05.02.2012, 20:12
kako stoje stvari na kraljwevici ovih dana? jel ima snega i skijanja? dosao bi u rodni grad oko 15.feb, pa bi decu pustio na skijanje...

Ima i snega, ima i skijanja - danas beh, ali imashe velika gujva, zato otidoh u kafanu da jedem pljeskavice. :sm022:

mickeu
23.02.2012, 15:30
sta reci o skijalistu u zajecaru, a da ne budem previse grub i vulgaran?
s obzirom da sam rodjen u zajecaru i ziveo do svoje 19god, dajem sebi za pravo i da kritikujem.
sa porodicom sam dosao u za da obijem svoje, za vreme predhodnih praznika 15-19.02. hteo sam da se i deca malo skijaju, mosto su mali i za njih je kraljevica idealna. sve je krenulo lepo, krenuli jos u utorak u 18h da ne bi od srede gubili dan. u 21 i 15, pravo sa puta na kraljevicu da im pokazem stazu. prizor fenomenalan, staza sredjena, ima snega, osvetljena...
u sredu ujutru oko 10 mi svi na skijanje. prvo razocarenje, sto zicara radi tek od 11h???
drugo, jos vwece, zicara se pokvarila u utorak uvece. cekaju da im dodje neki lik iz bora, koji je trenutno u vranju. na moje pitan je zasto iz bora, zato sto je on projektovao i sa njim imaju ugovor o odrzavanju???? idiotska kombinacija. nisam znao da u boru, a i uopste u srbiji postoje takvi projektanti koji mogu da prave zicare. pa ljudi se time bave decenijama, a mi pametni angazovali coveka genijalca iz bora...

mickeu
23.02.2012, 15:40
i ta vise ne gnjavim o borskom genijalcu, jer koliko sam cuo da je on predlagao, a cimi mi se i realizovao, naravno neuspesno, pravljenje damper kamiona u boru...
idemo dalje sa razocarenjima u skijaliste kraljevica.
naravno ni u cetvrtak zica nije bila popravljena.
u petak su je popravili u popodnevnm casovima, cini mi se oko 17h. svaka cast majstori! nema veze sto je praznik, sto je neko dosao sa strane, sto deca ne idu u skolu, sto ljudi ne rade, iskoristice letnje odmore za skijanje. pri tom, opet svaka cast, radili su cak do 18h. pa sto bi duze, nije vanredna situacija. pokvarena zicara je njima redovna situacija.
u subotu je zica naravno krenula u 11h. u 11 i 45 ispala je sajla i opet je bila redovna situacija. ne znam kako, ali nisu cekali majstore iz bora, vec su radnici sa zicare krwenuli sami da rese kvar. ovoga puta, stvarno svaka cast, pozitivno su me iznenadili. to su uradi rwecimo za sat vremena i svi smo opet bili u redu. kad, ne lezi vraze, moraju da cekaju nekoga da tu nesto nasteluje... nista od skijanja jer je vec bilo oko 13h, a u 16 je takmicenje i staza je zatvorena.
i najzad u nedelju je sve bilo kako treba, bar do 14h, dokle smo skijali, jer se moralo na put.
draga gospodo iz skijalista, ne krivim Vas sto mnoge stvari oko skijanja, zicara, ratraga, topovo i slicnih stvari ne znate, ali pitaj te one koji se time bave, duze nego sto Vi zivite...

vlada019
24.02.2012, 23:54
PA cuvena firma FOD iz Bora http://www.fod.co.rs/start.html
vrsi remont žičara i sl...

Čak su bili i na Babinom zubu :smoke:Nekak..:smoke:

mickeu
25.02.2012, 08:13
hvala za adresu sajta. pogledas sajt i pametni odmah shvate o cemu sam pisao. poslednji update je uradjen u sept2010. sajt im je najverovatnije pravio neki osnovac...
dobro ti je ovo "nekad" su bili i na babinom zubu. oni tamo su brzo shvatili ko su oni i kakvi su...
nekada su bili na zubu, a u zajecar su dosli kao vrsni strucnjaci za ski liftove.
jedva sam na sajtu nasao da se bave i ski zicarama....

macak011
25.02.2012, 10:19
Heh, ne pise im se dobro. Ski lift je po podacima sa neta u Zajecaru napravio i postavio "Sam ing doo Bor" , dok je ista firma dobila i zadatak rekonstrukcije Rajkova:

http://www.tvojglas.rs/news/sve-dalje-od-skijanja-ove-godine

citat iz teksta o Rajkovu:
"Inače posao izvođenja radova dobilo je privredno društvo „SAM ING“ doo iz Bora, registrovano za „Konsultantske aktivnosti u vezi sa poslovanjem i ostalim upravljanjem“, preduzeće koje shodno finansijskom izveštaju za 2010. godinu ima samo dva zaposlena radnika i koje je u 2011. godini čak 81 dan bilo u blokadi zbog neizmirenih obaveza i njihove prinudne naplate."

Toliko. Tuzno.

Nadam se da sposobni momci iz Zajecara mogu da nadju nekog da im odrzava lift kako bi trebalo, navijam za to.Takodje svim srcem i uz Rajkovo... :)

sasacg
25.02.2012, 11:23
Bice da je Sam Ing u vlasnistvi nekog sa zutom knjizicom

mickeu
25.02.2012, 16:42
nije problem da neko iz Zajecara odrzava lift. to se u normalnim gradovima i zemljama tako i radi. neko projektuje lift ili sta vec, drugi izvedu radove, a onda se oni koji ga koriste obuce da ga odrzavaju i popravljaju. pa zamislite, da je kojim slucajem bilo pameti u zajecaru kod pojedinaca i lift uradila neka strana firma? pa cekali bi ih po 7 dana da dodju i poprave lift. ovde su "pametni" borani uslovili da oni i odrzavaju lift, kako bi uzeli jos para. ali, dok ima ovci ima i sisanja...

Z_L_I
09.12.2012, 18:30
nisam bio par dana u ZA, malopre se vratih,
kad imam sta da vidim...napadalo je oko 15-20cm snega,
a zicara stoji netaknuta, jos nisu namontirana sidra...
neki momci su zeljni snega, vec izasli bordovima na neuredjenu stazu ...
mislim se, ajd ne moramo da se skijamo od prvog dana, al` ljudi
ajmo u akciju, sta ako napada jos 10-20cm a staza nije stavljena u funkciju.
eto to je najnoviji info iz ZA.
pozdrav!

SnowBeliever
09.12.2012, 23:13
bas greota...ja sam isto rodom iz zajecara, ona staza je pravo bogatstvo za grad..naravno kod nas to ljudi ne cene...ihh da bg ima onakvu stazu...

mickeu
10.12.2012, 00:28
zdravo svim Zajecarcima,a posebno skijasima. drago mi je da je ponovo krenuo forum....

mickeu
11.12.2012, 00:24
pa zar samo ja treba ovde da pisem?
da se nisu, mozda, kojim slucajem, odgovorni drugovi, uuuups, gospoda, resili da nesto porade na zicari, kako bi mogli da se skijamo?
mozda bi veliki ucesnik farme da se malo aktivira...
pa nije bas toliki medved da se bacio u zimski san, cccccccc

Z_L_I
11.12.2012, 17:41
tako je snowbeliever, mnogi gradovi bi dali stosta za ovakvu stazu.
ako nekoga zanima sidra su namestena, lift bi trebalo da je ok, ali postoji
drugi problem...
inace, za one koji ne znaju, posto vidim da prozivas gradonacelnika,
da nije njega to gore bi i dalje bila zapustena staza sa trnjem, kao sto je bila godinama pre nego sto je on pomogao da se napravi novi lift, staza, osvetljenje i sve ovo sto danas
lici na pravu stazu, na koju dolazi pola timocke krajine i pola vidina...
kada bi jedan covek mogao sve da radi, to bi bilo lako...
tako da ti kazem jos i ovo, kada do istog dodje informacija sta je problem pa se ne pusta staza, mislim da ce najmanje par ljudi da stoji mirno.
toliko o tome.
ja sam uvek optimista i ocekujem da se skijamo koliko vec za vikend...
pozdrav!

macak011
11.12.2012, 17:58
dakle, ZLI ja kontam da si u stvari TI gradonacelnik grada Zajecara... :sm021:

Z_L_I
11.12.2012, 18:04
de si macak, jel znas da te ljudi traze po forumu, a ti ovde
laprdas...:D
by the way, nisam, samo moraju neke stvari da se znaju, nas narod
voli da proziva sve i svakog, pa to ti je.

macak011
12.12.2012, 00:33
Ma tu sam, evo citam iz pocetka tvoj post, "sa razumevanjem", ko onomad u skoli, ali ja I dalje ne razumem sto vam ne radi staza?!? Neko uzeo pa poludeo pa NECE da je pusti namerno, tera inat ili crko blajbinger na katablajzeru, pa dok neko ne donese iz Nemacku rezervni deo...? Sta je u stvari problem? Mislim, mene ne kaci, u Zajecaru sam bio samo u kasarni, al' mi zao svih onih skijasa iz ZA, svaka sezona je pocinjala sa fotkama topova u pogonu sa Kraljevice, a sad cvrc...

mickeu
13.12.2012, 14:05
posto mene prozivaju da prozivam velike zajecarce, licno mislim da zajecar ima i bolje ljude za neke funkcije, a ne ljude koji su bili u zatvoru zbog muvanja sa cekovima, 90-tih. da ne spominjem kako se ne spominjem kako se kupuju ulice u zajecaru tatama i ostalima, ima mozda o pravljenju privatnih kuca na kraljevici. toliko o tom coveku. neka me neko ispravi ako gresim.
svaka cast za sve sto je uredjeno u zajecaru poslednjih godina, ali ono sto je lose je za kritiku.
ja ne zivim u zajecaru, tamo sam rodjen i ziveo do svoje 20-te godine, ali volim taj grad i rado dolazim u njega.e
drugo

macak011
13.12.2012, 14:45
Zesci OFF :sm023::
Ma vidim koliko je sati. Dzabe nama i sneg ovoliki i staze i zice i sidra i i topovi i dobra volja za skijanjem kad smo skupa uzev ovakvi kakvi smo, svako od nas pomalo... Gledam bre nbgd blokove gde zivim, samo po neki penzos izasao sa lopatom da skloni sneg oko svoje garaze ili prilaza ulazu, ulice neociscene, mladi kukaju na led i sneg, a jedina im briga dzokavac, a niko BRE nista nece da radi, a lopata 460 dindzi ona metalna sa drvenom drskom... Ja iskopo svoju garazu i dva parking mesta i ceo prilaz tome i dosta od mene, a ovi pored samo gledaju i zalecu kola kroz dubok sneg, je*e im se da pomognu, a imam TRI lopate! Evo, na jedno mesto se uselio komsija dok sam bio na poslu i neka ga, sta sad, nije moje dekretom, ali ovi drugi ni makac, a kukaju kako je sve zavejano, bla bla. Samo jedna zena iz radnje prosula kutiju soli ispred i neki momci iz firme ocistili malo oko stepenica, valjda moraju po zakonu... Eto i kod vas na stazi, zato sto je neko ili nesposoban ili ga boli ona stvar ili tera inat, pa nema skijanja. Neka i nema i ne treba vise nista da ima, to smo sami i hteli kad necemo da se borimo protiv takvih parazita nego samo kukamo i gajimo ih ko da su od zlata.

Ja odlepio jutros na nekog mentola sto 15 minuta pokusava da sa LETNJIM gumama izadje uzbrdo iz garaza, a nece mene da pusti da prodjem, ja iza njega i cekam imbecila koji besomucno gasira svoj noviji audi, a table mu U(zick)E. Rekoh bracala, stavi neku gumu za zimu, nece sa tim slik pneumaticima na 20 santima suvog snega.. kreteni vode glavnu rec, zato je tako kako je, verovatno i u ZA, kao i svuda i u svemu, uostalom.

Zelim vam da poterate i oterate koje god budale bile i preduzmete sve sto je potrebno i da uzmete vise bre stvar u svoje ruke i da to radi kako treba. Ko ce ako necete vi sami, ozbiljno? Ako njih budete cekali samo cete se na kraju sezone osecati ko popishani...

Meni bre muka vise od takvih - inace, ovih dana se selim i peglam sa raznim majstorima svaki dan, pa sam malo prso, sto se vidi, jelte. Kazu, kad vidis coveka da prica sa samim sobom il' je lud il' gradi kucu... :glavaozid :sm023:

mickeu
18.12.2012, 17:07
izvinjavam se forumasima za malo mesanje politike u forumu. malo sam bio isprovorican. cujem da ratrak jos uvek nije u funkciji? kazu, cekali da dodje zima pa da ga poprave, ccccccc

Paki019
24.12.2012, 16:13
U Zaječaru već nekoliko dana radi staza. Upotreba žičare se za sada ne naplaćuje. Nažalost staza nije u idealnom stanju. Očigledno postoji problem u organizaciji skijališta. Trava na stazi nije bila pokošena pa je sneg pao po rastinju visine pola metra. Sad ta trava proviruje iz snega i pravi problem. Ratrak je servisiran tek pre dva dana tako da sad kad se sneg topi i nema neku funkciju. Njegovom upotrebom staza samo još više progleda. Topovi za sneg nisu ni bili korišćeni i ako je bilo desetak idealnih dana za njihov rad. Umesto dobro pripremnjene i utabane staze (veštački + prirodni sneg) koja bi potrajala verovatno do kraja sezone sad imamo situaciju da će skijanje uskoro biti prekinuto do novih padavina ili odgovarajućih niskih temperatura za rad topova. :glavaozid

mickeu
25.12.2012, 00:30
kako vidim, stvari stoje bas kako treba, ali u srbiji. kazu neki zli jezici da ti topovi i ta masinu koju zovu ratrak treba da se koristi u s proleca, a moze i pocetkom jeseni. a i ko jos kosi travu i zvunje pred sneg?
salu na stranu, cini mi se da se neke stvari nece nikada promeniti u zemlji srbiji, pa da se stvari odradjuju na vreme, a ne kada zagusti, pa se uglavno odrade brzo i lose....

zoranns
16.01.2013, 13:11
hoce proraditi staza ovu zimu?

GODzillata
25.01.2014, 07:52
Hoce proraditi staza ovu zimu?

mickeu
25.01.2014, 09:22
da li ce proraditi staza ove zime?
mislim da je neophodan uslov za tako nesto da prvo padne sneg, koji ce morati da padne jer ne moze da ostane gore (kako su nam jedne zime objasnili starosedeoci na Jahorini, kad je sneg bio vise nego neophodan za nastavak skijanja).
e, ako I dodje do toga, onda ce trebati jedno mesec dana da se ljudi zaduzeni za skijaliste podno Kraljevice, organizuju. Treba I njih razumeti, nije bilo snega cele zime, pa nisu imali kada da se organijuzu, uigraju...
salu na stranu, nadam se da ce ove zime bili dobrog skijanja na Kraljevici

vesnaivica
25.01.2014, 22:45
sutra otvaranje staze.Radnim danom 250 a vikendom 350 din.

vesnaivica
25.01.2014, 23:08
Pocelo je sa radom vestacko osnezavanje staze.

mickeu
26.01.2014, 09:02
Svaka cast!
Da li je to malo pameti stiglo i u Zajecar?
Zelim Vam dobro skijanje. Nadam se da ce potrajati

Z_L_I
26.01.2014, 09:52
ne, svu pamet smo izvezli za Bgd...;) :)
pogled sa terase na tabac koji ide gore-dole, priceless, beogradjani...... :D

p.s.pakujte skije i pravac ZA, bice dobrog skijanja ovih dana...ujedno pozivam sve
ljubitelje Kraljevice da dodju ovih dana, narocito prijatelje iz Vidina :)

FreeRider
26.01.2014, 10:37
E svaka Vam cast , imate stazu u sred grada ...
Bas je lijepo vidjeti ovako nesto . Ajde postavite koju fotografiju kada pocne skijanje ...

mickeu
26.01.2014, 12:14
ovde retko ko tako dobro, kao ti, pogodi kako da sebe nazove na forumu....
naravno sala.
u nekim predhodni kometarima sam pisao kako su izgledali 5 dana u februaru 2012. kada je bio praznik. zicara nije radila jer je bila u kvaru, cekao se majstro iz Bora I ostale gluposti. Dosao da obidjem svoje, poveo decu da se malo skijaju i naskijali smo se....
Velika je stvar imati takvo skijaliste na 10 min od centra grada. Meni je to mnogo znacilo kada sam bio u osnovnoj i srednjoj skoli.
Dosta kuckanja, treba skije sredjivati...

dedinac
26.01.2014, 14:45
Neka Vam je sa srecom.

Z_L_I
27.01.2014, 13:32
evo za brata iz podgorice...staza juce nije bila sredjena zbog jakog snega, ali danas
ce vec biti bolje...

FreeRider
27.01.2014, 14:23
Auu , ne mogu da vjerujem koliko snijega. Uzivajte kad imate dje i kad ste sposobni da organizujete u napravite ovako nesto . Svaka Vam cast .
Zli , hvala puno na lijepoj fotografiji , uzivanje je gledati ovaj snijeg i stazu sa toliko skijasa :ok::ok::ok:

ski-shkomi
27.01.2014, 17:47
dajte jos neku fotku...zavidim zajecarcima,ovo je super a i snega izgleda u celoj timockoj krajni napadalo vise nego u pola Srbije...

mickeu
28.01.2014, 11:24
jedino mogu da vam pozelim dugo i lepo skijanje....

SnowBeliever
28.01.2014, 23:54
da da stvarno...ja sam inace isto rodom iz zajecara..evo cuo se sa rodbinom kazu pada pa cepa...

nemijazz
29.01.2014, 09:32
Obisao bih drugara u Zajecaru pa razmisljam da povedem klince opremljene za Kraljevicu. Ima li guzve? Koliko se ceka na zicu? Vikend/radni dan? Još koja korisna informacija?

Paki019
29.01.2014, 17:36
Skijalište radi od 10h do 22h. Znači postoji i noćno skijanje. Od 10h do 12h su ski škole i za tu decu je valjda ski-pass besplatan. Inače se prodaje samo dnevni ski-pass sa slikom i cena je 250 din. radnim danom a vikendom 350 din. Staza u ponedeljak nije bila sjajna pošto sa prirodnim snegom mešaju i veštački pa su negde u radu sa topovima umesto snega napravili led. Juče i danas je dodatno napadalo (10-15 cm) pa se nadam da će bolje spremiti stazu. Gužve ima i na sidro se čeka 5-10 min. zavisno od doba dana. Uveče je, čini mi se, manja gužva. U ponedeljak je bilo dosta ljudi sa strane:deca iz Niškog ski kluba, ljudi iz okolnih gradova, komsije Bugari... Željan narod skijanja :)

shoo_
29.01.2014, 20:20
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1560713_10203033579909770_601979612_n.jpg https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/156924_10203033579709765_217439856_n.jpg

Ovako je to usred grada Zajecara :)

ski-shkomi
29.01.2014, 20:25
fine slike,lepo sve to izgleda... za vikend najvljuju da u timockoj krajni ostanu temperature u minusu tako da ce biti vredno posetiti ovu stazu....

dedinac
29.01.2014, 20:57
Lepo,da Vam potraje sto duze....

FreeRider
29.01.2014, 21:00
:dziveli::dziveli:Super slike, i pogotovo mi se dopada da su na gornjoj sve sami borderi

GODzillata
31.01.2014, 16:25
Paki019, u radnim danu ot koliko radi? :sm006:

CLAMER
31.01.2014, 16:34
Svakog dana radi od 12h-22h

GODzillata
31.01.2014, 17:29
Svakog dana radi od 12h-22h

Hvala, komshia! :dziveli:

Evo kako nasha mala i lepa bugarska devojcica peva "Lane moe":? http://youtu.be/Ks52ZX2dec8

FreeRider
01.02.2014, 12:01
:dziveli: Ima li snijega na stazi , dajte koju forografiju .

ski-shkomi
01.02.2014, 20:29
da nisu i u zajecaru smetovi... na tv javljaju da tamo temperatura u minusu i da sneg pada..... nek se javi neko sa lica mesta....

FreeRider
03.02.2014, 23:02
Što je sa braćom iz Zaječara , ne javlja se niko ?

ski-shkomi
04.02.2014, 10:29
hello Zajecar.... we have a problem

mickeu
04.02.2014, 10:46
ma otisli svi na kraljevicu.
ljudi skijaju i nemaju vremena za kuckanje....

GODzillata
07.02.2014, 21:25
:dziveli: Ima li snijega na stazi , dajte koju forografiju .


http://relhostpic.eu/images/2014/02/07/n6UyP.jpg
http://relhostpic.eu/images/2014/02/07/qx6LD.jpg

mickeu
10.02.2014, 11:45
hvala za fotografije. vidim da je tamo skijanje vise nego dobro.
a mogao ineko iz zajecara da se prevari i poslje koju sliku

nemijazz
10.02.2014, 20:07
Zaječarcima apsolutno ne zapinje bilo ko sa strane da ih smara, pravi gužvu i diže cenu svega. Oni ljudi uživaju u svom zimsko-letnjem turističkom centru, gradu budućnosti, idu na skijanje pre skole ili posle posla, ili umesto večernjeg izlaska, kako kome odgovara.
Preko leta plaža u centru grada sa pratećim sportskim i večernjim muzičkim programom...
Ja sam se solidarisao sa njima pa sam prećutao svoje celodnevno skijanje na Kraljevici u sredu, ali ih zato brat bugarin jadi sa ovim slikama :-)

GODzillata
15.02.2014, 12:23
... brat bugarin jadi sa ovim slikama :-)

Мислио сам да је идеја о интернету је да пружи информације ... :dontknow:

Али ти си у праву, боље je да ћутим :glavaozid, тако неће бити гужва! :obrvajedn :cug:

FreeRider
04.09.2014, 20:36
Ima li ko fotografiju kako ovo skijaliste izgleda ljeti , odnosno sada ?

mickeu
01.12.2014, 09:32
Da li ce neko mozda da nas iznenadi informacijom da su ljudi zaduzeni za skijanje na Kraljevici, spremni za novu sezonu?
ili ce ponovo da cekaju da padne sneg, pa da krenu u sredjivanje ratraga, lifta, staze....

ski-shkomi
01.12.2014, 18:49
Ako je i tamo ledena kisa mozda bude neko klizaliste umesto skijalista :)
mogli bi zajecarci malo da se aktiviraju oko ski-staze,vredelo bi....

mickeu
03.12.2014, 07:06
da se aktiviraju? hoce, cim, padne sneg i iznenadi ih u decembru ili januaru. mozda im gospodin Mirkovic ove godine organizuje skijanje...

GODzillata
29.12.2014, 08:02
Zdravo svima!

Jel ima vech skijanje, staza radi li?

GODzillata
01.01.2015, 10:58
Srecna Nova godina!

Kakvo je stanje ovih dana na KRALJEVICI????JEL RADI STAZA,RADNO VREME,TRENUTNI INFO????

Paki019
02.01.2015, 19:38
http://www.tvbest.rs/117268-od-subote-pocinje-sa-radom-zajecarsko-skijaliste

GODzillata
03.01.2015, 08:10
http://www.tvbest.rs/117268-od-subote-pocinje-sa-radom-zajecarsko-skijaliste


Hvala! :yay:

GODzillata
03.01.2015, 08:39
Jel klizalishte u centru Zajecara isto radi?

FreeRider
16.01.2015, 07:59
Bas bih bolio da vidim koju fotografiju sa skijalista.
Nadam se da ima vise snijega nego prosle zime...

mladja22
23.01.2015, 16:58
nista ne radi nazalost, biloje pretoplo vreme i unistilo je taman sredjenu stazu

FreeRider
07.02.2015, 02:13
Evo sad je palo snijega, nadamm se da mje i na stazi bolje stanje .
Hoce li biti skijanja za vikend ?

mickeu
18.01.2016, 11:17
mozda neka informacija iz zajecara za Kraljevicu...
cisto da ne prodje godinu dana od poslednje informacije od 07,02,15,

ski-shkomi
19.01.2016, 17:32
U emisiji OVO JE SRBIJA danas je emitovan prilog o pocetku rada staze na Kraljevici...

mickeu
20.01.2016, 08:56
Evo linka na kome se pricalo o skijanju na Kraljevici. prilog pocinje na 1:10
https://www.youtube.com/watch?v=UdEf9_PK6WU

Svaka cast Zajecaru....

ski-shkomi
20.01.2016, 09:33
Zajecar je na vreme shvatio koliko je turisticka ponuda grada bogatija kada imas ski stazu ma kakva ona bila... svaka im cast definitivno...

mickeu
21.01.2016, 08:27
ski staza u Zajecaru ili bolje receno, sredjena ski staza, lift I pratece stvari, su najbolji primer kako deci dati pravu zanimaciju i usmeriti ih na sport.
moram da priznam da zavidim deci u Zajecaru na stazi:) Retko koji grad moze time da se pohvali. Meni je ta staza bila na 10min od kuce. Do kuce sam se bukvalno vracao na skijama.
Svaka cast za stazu i ostalo. Samo, nemoj te da sada to upropastite

zoranns
04.01.2017, 13:13
Jel radi staza?došli bi za vikend!

ski-shkomi
01.02.2017, 19:54
Danas na tv prva prilog o stazi u Zajecaru,vredi pogledati
evo linka:http://www.prva.rs/web-tv/emisija/150-minuta/30871/150-minuta---01022017/92297/3-deo.html
napomena:gledati treci deo emisije,premotati na 18.11

15960

Paki019
18.12.2018, 18:01
Krenula sa radom staza u Zaječaru.:yay: Danas je bilo besplatno skijanje. Od sutra se naplaćuje. Radno vreme od 12h do 22h.

Paki019
19.12.2018, 10:13
Jučerašnja slika sa staze.

16953

admin
03.02.2021, 00:13
Počela ski sezona na gradskom skijalištu u Zajčaru

Otvorena je skijaška sezona 2020/2021 na gradskom skijalištu Kraljevica u Zaječaru. Ski staza je počela sa radom u ponedeljak 18. januara 2020.
Skijalište je osvetljeno, ima uslova za noćno skijanje pa je radno vreme u periodu od 14,00 do 22,00 časa, svakog dana dok to vremenski uslovi za korišćenje staze dozvoljavaju.
Detaljnije:
https://www.skijanje.rs/vesti/kraljevica-pocela-ski-sezona-na-gradskom-skijalistu-u-zajcaru/