PDA

Pogledati punu verziju : Kopaonik 2004/2005



Kobra
14.11.2004, 13:34
Kakav je kop ove sezone,kakav je smestaj.Jesu li cene previsoke, da li je usluga dobra i naravno kakav je bio provod.
Jednom recju da li Kop zasluzuje da se poseti i ove godine

iskra
16.11.2004, 15:54
Da li neko zna neku proverenu i pre svega sigurnu varijantu za privatni smestaj na Kopu jer su nove cene, posebno za Novu god. bas visoke?
Takođe me interesuje koliko je naselje Treska u minutima udaljeno od Konaka?

Stevs
16.11.2004, 19:31
Da li neko zna neku proverenu i pre svega sigurnu varijantu za privatni smestaj na Kopu jer su nove cene, posebno za Novu god. bas visoke?
Takođe me interesuje koliko je naselje Treska u minutima udaljeno od Konaka?

Tamo nemoj da ideš ako ne ideš svojim autom. Koliko je udaljeno u minutima je relativan pojam posebno s'obzirom na vremenske prilike. Računaj nekih 15tak minuta vožnje po zatrpanom putu :) (naravno zavisno i od položaja u samom vikend naselju).

PS: Taxi je prošle godine bio verovali ili ne 300-400 dinara (Vikend naselje - Konaci).

Fabrizio
17.11.2004, 00:15
Zna li iko kada ce biti pustena u rad staza 21. KRCMAR?Evo vec je peta godina kako staza nije u funkciji...a ta staza je zapravo najveci ponos Kopaonika(dugacka,crveno-crna staza sa medjustanicom..) koja je svojom ljepotom godinama mamila kako strane tako i nase turiste.Toliko sam zaludjen ovom stazom da smo drug i ja 2002. pokusali da preskocimo ogradu i na njoj smucamo(Iako se na njoj nalaze kasetne bombe) medjutim uspjeli smo u zadnjem trenutku da se urazumimo i obuzdamo svoje emocije shvatajuci kakve bi nas (ne)prilike mogle zahvatiti...Ako ima iko kakav info ili svoj neobican dozivljaj na ovoj stazi neka javi. Pozdrav Bojan21!!!

Jeca
17.11.2004, 08:53
Naravno da je idealno otici tamo svojim kolima, ali cak i ako ih nemas, iz naselja postoje privatni mini busevi, koji voze do centra nekoliko puta dnevno. A sto se tice puta, ja verujem (nadam se) da ce ove godine biti redovno odrzavan, zbog policije kojoj je taj put neophodan.
Ako se u naselju rentira kuca (preko oglasa), treba proveriti (ako je moguce :? ) u kom delu naselja je kuca. Ima delova do kojih se zimi jako tesko dolazi.

iskra
17.11.2004, 09:25
Hvala na informacijama! :) Da li neko možda zna neki web-site sa oglasima za privatan smeštaj na Kopu, i da li postoji neki naziv tog nepristupačnog dela Treske?

Jeca
17.11.2004, 12:02
Koliko ja znam, nema posebnog naziva tog dela naselja, ali pogledaj prvo kakve cene imaju hotel "As" ili vila "Runolist" (oba su u naselju), koji imaju svoje mini buseve (o kojima sam pisala), a imas ih na ovom sajtu / smestaju ("As"), a "Runolist " http://www.villarunolist.com/. Probaj da se raspitas kod ljudi koji su iznajmljivali ranije kuce/sobe u naselju, oni ce mozda moci da ti preporuce neku pouzdano dobru kucu, mada se meni ovi hotelcici cine jako dobri, a mislim da su i cene su bile ok.

Stevs
17.11.2004, 12:08
Naravno da je idealno otici tamo svojim kolima, ali cak i ako ih nemas, iz naselja postoje privatni mini busevi, koji voze do centra nekoliko puta dnevno. A sto se tice puta, ja verujem (nadam se) da ce ove godine biti redovno odrzavan, zbog policije kojoj je taj put neophodan.
Ako se u naselju rentira kuca (preko oglasa), treba proveriti (ako je moguce :? ) u kom delu naselja je kuca. Ima delova do kojih se zimi jako tesko dolazi.

Da, postoje mini BUS-evi ali i to je još jedna otežavajuća okolnost jer idu samo u određeno vreme. Što se tiče puta deo do kraja naselja je potpuno asfaltiran, a onda ide 11km tucanika prema Rudnici. Put će biti sigurno prohodan do naselja jer delovi koji su bili loši prošlih godina su sad potpuno asfaltirani.

Jeca
17.11.2004, 13:19
Info od prosle sezone: mini-bus hotela "As" ce, ukoliko si smesten u tom hotelu, doci po tebe do centra u dogovoreno vreme, a ako nisi smesten u hotelu, onda mogu da te pokupe u odredjeno vreme, kada redovno dolaze gore. Javite ako neko sazna da nije tako, da ne racunam na ovaj vid prevoza od kuce do staze :)
Inace, od centra moze da se vrati u naselje i na skijama.

sveta
18.11.2004, 04:01
Godinama ga ciste!
Ja sam cuo zilion razlicitih prica i razloga!

iskra
18.11.2004, 11:45
Da li neko zna cene u "Runolistu" za Novu godinu (nema na sajtu)?

Jeca
18.11.2004, 13:51
4-krevertni apartman je 80€ dnevno (najam apartmana), a ostali veliki apartmani (4-7 kreveta) su oko 30€ (polupansion dnevno po coveku).

vlapet
22.11.2004, 23:26
Idem na Kop od 01.12.04. do 08.12.04. cim se vratim prenosim info sta sam saznao i da li ima smestaj, gde, koliko i kakav i nadam se kakvo je bilo skijanje. Padaj sneze padaj.
:D
Bice i slika. :D

Pozdrav

V

iskra
23.11.2004, 10:01
Da li neko zna gde se nalazi naselje "Čajetinska česma" i da li je moguće vratiti se na skijama iz "Konaka"? Što više detalja, to bolje!
Hvala

Jeca
24.11.2004, 10:59
Naselje Cajetinska cesma je ispod naselja Treska, na putu ka Rudnici. Dakle, kad stignes do Treske (10-15 minuta kolima od Konaka), treba jos oko 5-6-7 minuta (kolima) do ovog naselje. Ono se proteze duz puta ka Rudnici, tako da nije beznacajna razlika u udaljenosti pocetka/kraja naselja od Konaka. A sto se tice vracanja skijama do naselja: ako ciste asfaltni put i posole ga ili sipaju rizlu, mislim da se ne moze doskijati do naselja.

kalliope
03.01.2005, 23:24
ja sam bila dve godine u 'as'-u, hotel je potpuno okej, cene pristupacne, voze te do centra kombijem...
sta da kazem, ici cu i ove sezone :!:

Hurmiza
01.02.2005, 08:42
Ja sam bio smesten u vili Kostic i mogu da kazem da sam u potpunostiu zadovoljan uslugom, smestajem, hranom i ljunaznoscu domacina. Toplo preporucujem svima da posete Bojana i Branku Kostic koje ovim putem i pozdravljam.