PDA

Pogledati punu verziju : proradio krcmar



SkiBus
31.01.2007, 12:29
Evo upravo videh da je proradio Krcmar pa ako se neko cuo sa nekim ko je trenutno gore mogao bi da prenese utiske o stazi, zici itd...konacno docekasmo da ponovo vozimo Krcmar:sm019:

Bojan87
31.01.2007, 15:18
Odes na www.infokop.net i vidis utiske jer je covek vec juce vozio stazu i postavio slike.

Bata Bane
31.01.2007, 15:19
Proradio Krcmar i mi ga juce overili, na stazi koja je bila besprekorno sredjena bilo nas je oko 10tak, veliki pomak za Kopaonik, gde je ski pass kao da skijas u St. Morisu, inace sve ostalo je bilo dobro.:ok:

Bojan87
31.01.2007, 15:23
Jedno pitanje za poznavaoce prilika na kopaoniku. Da li postoji mogucnost da se ikada u funkciju puste i ledenice. Koliko mogu da primetim ove godine je proradio krcmar, ove ili sledece ce proraditi i struga, a jedino ce ledenice ostati prazne i van funkcije.

Mislim da je bolje da ledenice skinu i prabace na neko drugo mesto ili da ,posto vidim da ima problema sa gvozcem, lepo demontiraju gvozdac ( motor ) i zamene ga ledenicom.

kop
31.01.2007, 20:34
Tesko da ima sanse da ikada puste ledenice jer nemaju tehnicku dokumentaciju tj. nisu radjene po projektu !!!
Dakle one sad ne ispunjavaju neke glupe propise, a tu dozvolu ne mogu da dobiju... Znaci jedino resenje koje ostaje je da ih sruse i stave novu zicu !!
Nadam se da ce to uraditi vec sledece sezone jer sumnjam da ce dozvoliti da one jedine budu crna ovca :)

Bojan87
31.01.2007, 21:23
Mozda postoji mogucnost da urade novu dokumentaciju koja bi bila dostojna izgradjenoj zici i onda urade tehnicki prijem zice. Ako je problem u bezbednosti zice tj. da se radilo po projektu ali da je on neodgovarajuci, onda je jedino resenje da je sruse i stave novu zicu.

Iskreno se nadam da ce resiti i taj problem. Ali pre toga moramo da okupiramo krcmar kako bi videli da i za teze staze postoji ciljna grupa, a ledenice su svakako jedna od kvalitetnijih staza.

zloglasni
31.01.2007, 22:36
Ne znam sto ste toliko zapeli za ledenice kad i onako moze da se dodje do njih sa gvozdca.Propusta se manji gornji deo koji je blazi i nije nesto preterano zanimljiv

kop
31.01.2007, 23:48
Pa po toj logici sto bi radila duboka I, Suvo rudiste i centar kad postoji pancic cetvorosed ?? Sto bi radio Mali karaman kad sa vrha karaman grebena mozes da pesacis do gvozdca ???
I sto bi radile marine vode kad sa vrha malog karamana mozes da pesacis do karamana i tako dodjes do gobelje ???

Nije cilj doci nego skijati se !!!

zloglasni
01.02.2007, 01:35
Netreba da se pesaci vec kosim spustom stignes za minut i ne moze se porediti nikako sa sa ovim sto si gore naveo jer u tim slucajevima ti daleko vise vremena treba da se ponovo vratis na istu stazu

Bajastrasni
01.02.2007, 11:48
Bata Bane, jel rade mobilni na Krcmaru? A na Dubokoj 1 zato imas bluetooth !!!:sm022:

Bajastrasni
01.02.2007, 11:50
Zloglasni,
Jel moze neki utisak za Head WC Supershape ? Kupio sam ove godine, ali jos nisam stigao da vozim jer je u januaru na Kopu bilo oranje, pa sam iznajmio da ne unistavam? Thx

Shaolin
01.02.2007, 13:46
Ako sam dobro razumeo ovde Krcmar vodite kao CRNU stazu?????

Na Kopu eventualno jedan deo Bele reke moze da se nazove tako, Duboka i Krcmar su za iole ozbiljnije skijase/bordere samo rekreativne staze. Mi smo u nedelju jurcali po Krcmaru kao nezdravi i pravo da vam kazem staza je sasvim prijatna za opustenu jurnjavu i skakutanje okolo.

Bata Bane, nadam se da je Valmenieir ipak malo ozbiljniji od ovoga????

Bajastrasni
01.02.2007, 17:11
Ne bih hteo da zvucim neskromno, ali moram da se slozim sa Shaolinom. Mada za moje godiste dobar je i Krcmar.

Samo, Bata Bane, isto pitanje te ceka i za Sestriere, mada si mi obecao neke van-skijaske aktivnosti, tako da se mozda i izvuces!

zloglasni
01.02.2007, 22:21
Po meni jedino crno na kopu je levak na beloj reci 2 a ovo ostalo je livada.Krcmar je oznacen kao crna iz razloga sto ima onaj jedan mali deo koji je strmiji i to jednostavno tako mora.

E sada sto se Heada tice i ja sam ga uzeo tek pre 2 meseca i vozio sam mozda ukupno 7 dana na njemu i mogu reci da je "cheater" cudo.Malo je meksi od Fishera ali i dalje kida po strmim i zaledjenim stazama.Dakle nema onih nezeljenih vibracija i poskakivnja vec ostavlja one useke kao klizaljka.Slalomski zavoji su milina,dobro slusa i pri veleslalomskim ali vec posle toga pri vecoj brzini dolazi do izrazaja duzina daske i mali radijus i polako pocinje da gubi na stabilnosti ali to je je i ocekivano.Za razliku od fishera ova daska dozvoljava izlete i na off piste iako sam mozda 5 puta prosao celca ali u svakom slucaju razlika je primetna.E sad najbitnije je da daska manja umara i oce bre da oprosti poneku gresku za razliku od fishera koji svaki put debelo kaznjava.

Da sumiramo:

trvdo pripremljene staze - kida
mekse - kida
hupsere - nisam probao
raskvasen sneg - nisam probao
off pist - skroz ok

Brza,lako se dize na kantne,ne umara preterano.

Naravno ovo je sve u kombinaciji sa cipelom viskog flexa >100

Zaboravi da dodam ovo je model 2006 nije 2007.Prabacu sledece nedelje i 07 pa cu javiti da li ima razlika i koje su

Bajastrasni
02.02.2007, 23:22
Zloglasni, hvala za post. Super ti je test, mogao bi da otvoris novi thread da ljudi testiraju skije. Ja ujutru palim za Bansko, pa cu, nadam se da probam SS WC u svim uslovima. Saljem utiske cim se vratim. Pozdrav svima.

laki
03.02.2007, 02:01
Mi smo u nedelju jurcali po Krcmaru kao nezdravi i pravo da vam kazem staza je sasvim prijatna za opustenu jurnjavu i skakutanje okolo.
@Shao? Kako je pokriven snegom gornji deo staze? Ima li vetra ovih dana?

Krchmar je ubedljivo najbolja staza za skakutanje, slikanje, bahacenje... :D

Bata Bane
03.02.2007, 03:08
Ako sam dobro razumeo ovde Krcmar vodite kao CRNU stazu?????

Na Kopu eventualno jedan deo Bele reke moze da se nazove tako, Duboka i Krcmar su za iole ozbiljnije skijase/bordere samo rekreativne staze. Mi smo u nedelju jurcali po Krcmaru kao nezdravi i pravo da vam kazem staza je sasvim prijatna za opustenu jurnjavu i skakutanje okolo.

Bata Bane, nadam se da je Valmenieir ipak malo ozbiljniji od ovoga????

Videces druze ValMeinier, na drugom i trecem brdu ima tako crnih staza da ti se zivot zacrni.:dziveli:

Shaolin
04.02.2007, 18:54
Proslog vikenda je bilo dovoljno snega na vrhu Krcmara (mada su neki promasili vrh pa su se malo zaneli po Kosovu - LORD???????hehehe).
ali koliko cujem trenutno na Kopu pada snegic tako da tih problema nece biti. A vetar? Pa januar na Kopu - zna se, hladno!!!!!!!!!!!!!1

kop
04.02.2007, 20:24
Ljudi na kopu ima 76cm snega :) :) :)
Kazu da ce jos da pada i zaista ce biti super !! :)

kop
04.02.2007, 21:39
Dajte ljudi na ovom forumu se posalj 1 poruka dnevno :sm008: :sm008:
Ajde se malo probudite i pisite !! :sm017:

laki
04.02.2007, 22:12
Videh negde da je donji deo Krchmara malo zarastao, pa je frka... Shta kazhe ekipa sa terena?

Thx Shao!

Mr.Lord
04.02.2007, 22:23
[quote=Shaolin;19204]Proslog vikenda je bilo dovoljno snega na vrhu Krcmara (mada su neki promasili vrh pa su se malo zaneli po Kosovu - LORD???????hehehe).

A da me nisi ti vodio:sm022: :sm019:

Mr.Lord
04.02.2007, 22:24
Dajte ljudi na ovom forumu se posalj 1 poruka dnevno :sm008: :sm008:
Ajde se malo probudite i pisite !! :sm017:

Smorio ljude sneg, biće sada sigurno aktivnije - videćeš;) ;)

kop
04.02.2007, 23:13
E Lord jel si nasao na satelitu mesto na kopu gde si se izgubio ??? :)

svetskigigacar
05.02.2007, 13:02
ma kazem ja da je mogao da prodje samo na dva mesta i da izbije na put za belo brdo. ako nadje, bas bih voleo da vidm da li sam u pravu.

Mr.Lord
05.02.2007, 18:37
ma kazem ja da je mogao da prodje samo na dva mesta i da izbije na put za belo brdo. ako nadje, bas bih voleo da vidm da li sam u pravu.

Našao sam nešto - mislim da je otprilike tako bilo, slikao sam rutu ali ne znam da je okačim.:glavaozid Dobro bi došla pomoć:smoke:

kop
05.02.2007, 18:57
Pa ispod mesta za pisanje poruke u additional options imas manage attacments :)
Klikni na to i uploaduj ! Sacekas malo i on ce ti reci kad je zavrsio !!
Nista dalje ne treba da diras, vrati se na prozor u kome pises poruku i klikni da posaljes poruku najnormalnije ! :)
Nadam se da ti je jasno :ok:

KOP_MANIA
05.02.2007, 20:09
ALi vodi racuna o velicini slike ako je prevelika nece hteti ;D