PDA

Pogledati punu verziju : Zabranjena komercijalizacija na forumu



Stevs
28.01.2007, 20:59
Moram da napisem par napomena jer se u poslednje vreme forum sve vise koristi u komercijalne svrhe.

Zabranjena je bilo kakva komercijalizacija odnosno bilo koji vid reklame.

Dozvoljeni su samo i isključivo mali oglasi.

Ovo je samo kratka napomena čim skupim malo više vremena imaćete detaljno uputstvo sa cenovnikom reklamiranja na forumu i siteovima skijanje.co.yu i infokop.

Morate da shvatite da je u ovaj forum i siteove skijanje.co.yu uložen ogorman i višegodišnji trud i entuzijazam i da nije uredu da drugi zarađuju na tom trudu.

SkiBus
28.01.2007, 23:16
Gosn administratore, ako je zabranjena komercijalizacija zasto onda uklanjas poruke pojedinih clanova sa oglasa a druge ostavljas. Cemu dvostruki arsini. Gde je tu administratorska etika?!
:sm008:
Mozda ti ne odgovara sto ostalim clanovima nudimo ono sto drugi ne. Treba da ti je cast sto se na Tvom forumu,Tojim clanovima nude nenormalni popusti. Uostalom pusti ljude same da sude o tome. Sto, ne odgovara im da idu i vrate se sa Kopa za manje od 1000din. To u neku ruku predstavlja i udruzivanje clanova. Prosto pitam da li bi ko sa nama da ide na Kop za 980din., jer zelimo da se udruzimo da bi nam troskovi bili sto manji. Da li je to komercijalizacija. Sta ti to smeta???

Odgovori konkretno, nemoj samo maca da se latis i seces nam poruke. Jer kome zakon lezi u topuzi...:couto:

Stevs
29.01.2007, 21:29
Konkreto Zoran i ja ne dozvoljavamo bilo kakvu reklamu i komercijalizaciju. U prevodu ti zaradjujes reklamirajuci se besplatno kod nas na forumu. Dosao si ovde sa jednim jedinim ciljem da se reklamiras. Svi postovi su ti usmereni samo ka reklami. Kakvo drugo objašnjenje želiš?

Forum nije javno dobro on ima svog vlasnika i ono odredjuje sta se sme sta ne. Jednostavno dogovor mene i Zorana je da nema KOMERCIJALIZACIJE.

Još jednom te molim da ne koristiš forum u te svrhe da ne bi morali da primenjujemo druge restriktivne mere.

Ako želiš da se reklamiraš kontaktiraj Zorana vlasinika skijanje.co.yu i dogovri se oko uslova reklamiranja. Jednostavno ne možeš da postavljaš uslove koji se tebi dopadaju i da time braniš svoju reklamu. Ja sam ti poslao private message ali ti nastavljaš i dalje da se reklamiraš.

Zato te najdobronamernije molim da ne spamuješ više svojom reklamom.

SkiBus
29.01.2007, 21:50
U potpunosti razumem sta je to komercijalno i znam da ono sto nudim jeste neki vid reklame. Ali ako clanovima ovoga foruma nudim "ono sto mi se u principu ne svidja", jer radim samo na pragu rentabiliteta i ako svi oni zajedno mogu da izvuku neke koristi od toga ne vidim zasto ne bi to dozvolio. U njihovom je interesu. U interesu clanova Vaseg foruma.

Ok. Ne dajes da se reklamiramo makar i svi clanovi foruma imali koristi od toga, taman kada bih oglasio da sve clanove besplatno vodim na Kop. Necemo se reklamirati... Ali zasto brises rubrike u kojima ljude prosto pitamo sta misle o jednodnevnom i vikend skijanju. Bez ikakve reklame i ponude. Zasto samo nas skidas iz rubrike Oglasi kojoj je inace i svrha da ljudi nesto nude?
:confused:

To je krajnje nekorektno. Evo mi cemo postavljati oglase u rubrici koja je za to namenjena, a ti nemoj da nas skidas. U ostalim rubrikama bicemo samo ljubiteljji skijanja..

Pozdrav svima od SkiBus tima:dziveli:

kop
29.01.2007, 22:00
Ski buse veruj mi da sad ceo forum zna za ponudu i verujem da ce ti se zainteresovani javiti !!! Zato nema razloga za svadju (i reklame) ! ;)

Stevs
29.01.2007, 22:08
Mali oglasi ne služe za komercijalne oglase. Njihova svrha je da članovi prodaju ili kupe nešto jedni od drugih, a ne da se reklamira agencija ASTRA travel!

Dakle jednini način da se reklamiraš kod nas je plaćena reklama i banner.

SkiBus
29.01.2007, 22:12
:sm021:
Ma nema problema.. necu vise da saljem komercijalne poruke u rubrikama koje nisu za to namenjene.
Medjutim, reci mi sta ti mislis cemu sluzi rubrika mali oglasi i da li je ok da u njoj odasiljam svoju (krajnje korektnu za sve clanove foruma) ponudu...
Da li odatle treba da nas skidaju?

Pozdrav svima od SkiBus tima

SkiBus
29.01.2007, 22:23
Dragi Stevse,
mi iza sebe imamo turisticku agenciju jer u danasnje vreme svi koji nesto ovako organizuju moraju da posluju sa nekom institucijom koja je zvanicno registrovana za tu delatnost. Mi smo inace studentsko sportsko drustvo SportFON i sekcija za skijanje kao jedna od mnogobrojnih sekcija u tom drustvu. Ovakve aranzmane jednostavno ne mozemo legalno sami da organizujemo. Upravo zato je iza nas zvanicna agencija, sto je cisto pro forme.

A oglasi, kao sto si i sam rekao, sluze da clanovi jedni drugima nude nesto medjusobno. Mi imamo SkiBus, prevoz do Kopa po mnogo boljim uslovima, organizujemo nesto sto niko drugi ne radi... To je ono sto mi kao clanovi ovoga foruma nudimo ostalim clanovima foruma. Upravo se sve uklapa u ono kako si definisao. Znaci nemoj da nas skidas sa oglasa, a mi necemo vise da saljemo oglase u ostale rubrike, vec cemo samo polemisati u njima sa ostalim clanovima.
Hvala na razumevanju:ski:

P.S. A Zorana cemo kontaktirati...

Stevs
30.01.2007, 00:05
Ako ti Zoran dozvoli nema problema do tada nemoj da saljes vise oglase bilo gde. Sada sam poslednji put obrisao posle toga cu morati da zabranim pristup forumu.

Ponavljam jedini nacin je kontakt sa Zoranom i samnom oko bannera na forumu ili siteu.

KOP_MANIA
30.01.2007, 07:28
Skibuse vec imas reklamu u svom potpisu zar to nije dovoljno. A ono sto si rekao da svi mi imamo koristi pa moras malo da ulozis u to (znaci da platis reklamu) da bi ti neko dosao.

pedja5
30.01.2007, 09:59
Stevs u pravu si. Molim te objasni malo i ovo
http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=486
Skolu je pomenuo admin, a mi ostali smo posle samo pohvalili coveka koji je zaista izuzetan.

laki
31.01.2007, 21:11
Podrzhavam zabranu, jer se i sam borim na jednom drugom forumu protiv iste.

Ljudi jednostavno ne shvataju koliko vremena uzima pakovanje sajta, tekstova i pracenje foruma, odgovor je MNOGO. Da ne pricham o redovnim troshkovima hostinga/odrzhavanja.

Ne znam zashto je toliko teshko prilozhiti neku simbolichnu kintu i dobiti lep banner i maksimalnu podrshku admina.

Btw, savet za ovu temu: Globalna objava i lock na odgovore/pitanja. ;)