PDA

Pogledati punu verziju : Nordica cipele?



djurodjuka
24.01.2007, 15:44
Gdje u Bg ima da se kupe Nordica cipele?

Trimca
25.01.2007, 21:09
U Beogradu imas "String sport" u ul.Cara Dusana br.27 tel.011/2627-388

Ja sam na njihovom standu za vreme Expo-a kupio Nordicu GTS-6 za 14.400 din inace su nesto preko 16.000 din. :sm019:

Pozdrav

djurodjuka
26.01.2007, 00:03
Hvala!:dziveli:

plageton
27.01.2007, 00:10
Imam GTS-6. Pre nesto vise od dve godine sam ih platio oko 130E. Drugar i ja smo ih kupili zajedno i obojicu zuljaju da nam se place. Nije da smo uzeli male, nego ne znam, takve su. Narocito su nezgodne ako treba da se hoda na skijama. Ali to je individualno. Ne verujem da su cipele lose, nego nismo imali srece. Ne mozes da znas kakva je cipela dok ne izadjes na sneg, a onda je kasno.

Fuzzy
28.01.2007, 17:44
Ja imam GTS-8 i meni je vrh! Ne mislim da je najbolja nego mi je bas udobna. Da sam imao kesa uzeo bi Hot-Rod, e too je cipela!;]

boki04
29.01.2007, 21:16
imas u sltomu na banovom brdu. evo linka
http://www.saltom.co.yu/

djurodjuka
30.01.2007, 23:42
Hvala na linku, dao si mi dobru adresu:yay:

Sapa
17.04.2007, 16:28
http://www.sport-conrad.com/art_page01.asp?kat_id=52

Ne znam kolko su cijene cipela dole, al za 'zapadne uslove' je ovo vise nego povoljno, mali problem sto nemoze da se proba "on the face of the place", no opcija je probanje u nekoj trecoj radnji pa tek onda narucivanje.

daki
17.04.2007, 19:51
Super su cijene i dobar izbor!
Ako vozish malo tvrdje, toplo preporucujem TEHNICA RACE DIABLO ili SALOMON Falcon 10
Moji prijatelji koji imaju imaju Nordica, imali su probleme sa kopcama-pucale su!

Sapa
17.04.2007, 21:39
Daki hvala ti na savjetu, znaci ove cijene su cak i za nase krajeve prihvatljive? Ovaj Sport-Conrad je stvarno cudo, ima odlicnih ponuda i skija i vezova, a isporuka na kucnu adresu unutar EZ kosta izmedju 10 i 30 evra (eto da ti ih isporuce u Bugarsku kosta 30 eura i to je najskuplje)........i meni se tecnica-diablo svidja, ali prvo cu dobro dobro da ih negdje isprobam prije nego ih narucim.
Falcon kolko vidim ima potpuno drugaciju 'skoljku' od onih x-wave i crossmax serija od Salomona. Muku mucim vec godinama sa crossmax10, cool cipela, dobar flex, duzina dobra ali mi je cipela presiroka , ja imam usku nogu i noga seta u cipeli. Bas cu i Falcon negdje da probam da vidim dali mi taj model odgovara.

Ma cipele su bar za mene jedno jako zayebano pitanje, mozes da ih satima probavas u radnji, ali tek poslje par dana skijanja znas da li pashe.....

Flexon
17.04.2007, 23:38
pa sapa majku mu zna se sta je ultimativna cipela
za usku nogu dalbello krypton pro
mislim da je to najbolja serija cipela koje se mogu uzeti
cipela koja nudi najvise i za svakoga
potpuno je modularna mogucnost zamjene jezika
sto omogucava promjenu flexa i definitivno najjeftinija
za ono sto nudi
mislim da ce to da bude moja sljedeca cizma samo ne pro
nego rampage svidja mi se ona kopca naopako
i jos na to sve laksa je nego obicne cizme

patak
18.04.2007, 01:11
Imam crossmax 10 i bio mi preširok ( stopalo mi je imalo mnogo lufta ) pa sam rešio da kupim nove cipele i na expo zimu probao sve modele koji su bili izloženi. Ubedljivo najbolja i najudobnija cipele mi je bila Nordica speed machine 12, kupio sam je i do sada vozio oko 30 dana i vrh je. Mnogo mi je bolja od Salomona i zbog toga što sam kod Salomona morao mnogo da stežem kopče pa me od pola dana zabole noge. Nordiku nema potreba stezati ni blizu toliko, cipela je mnogo čvrća i drži me mnogo bolje od Salomona.

wlad
18.04.2007, 01:41
Rossi je dobar za usko stopalo isto. Ja imam takođe usko stopalo i dobro su mi "legle"...

fauler
18.04.2007, 11:25
I ja mucim muku sa cipelama, imam malo i usko stopalo.
Generalno, ne vazi pravilo da odgovarajuci proizvodjac pravi cipele za usko ili siroko stopalo. Prave se modeli za usko ili siroko stopalo, mali ili veliki ris...
Nazalost, cipele za usko stopalo su race cipele (one su najmanjeg kalupa). Ja sam na kraju kupio Fischer RC4 Race. Cipela je super ali mi je malo velika.
Na mojoj listi za kupovinu (na osnovu onoga sto sam citao po netu - a citao sam zaista puno o cipelama) su: Atomic RT CS 100, Salomon Falcon 10, Lange WC 120, Dolomite Z Pro 110, Technica Diablo Race Pro 110, Nordica Doberman WC 100, Nordica Hot Rod.
Ovo bi trebalo da su modeli namenjeni za usko stopalo (narocito za usku petu).
I meni se strasno svideo Krypton, ali kazu da iako dobro drzi petu, nije bas cipela za veoma usko stopalo.

CrazyKong
18.04.2007, 12:09
Verujte fauleru, ako je neko pretrazio celu Eu za odgovorajucom cipelom to je onda on. I na kraju mu opet prevelika....:glavaozid

Sapa
18.04.2007, 12:54
Ma drago mi je da cujem da ima jos ljudi sa prefinjenim stopalima :) Eto Patak zna o cemu pricam kad se o c-max10 radi: pre shirolka cipela, i to sam tek nedavno shvatio probavajuci druge salomon modele iz iste serije (c-max i x-wave); da je duzina koju imam skroz ok i da je cipela unutra jednostavno presiroka za mene. Isti problem kao i Patak moras previse da ih zategnes da ne bi shetale u cipeli, jer kad 'setaju' traze oslonac i onda fasujem grch. A kad ih zategnem do balchaka onda nema protoka krvi sto ponovo prouzrokuje grch. Ove godine sam oba puta na skijanju prvi dan izuvo cipele da se oporavim od grcha......Cijelo se skijanje svodi na zatezanje kopchi na izlasku iz lifta i otkopchavanje, i prije nego sto dosegnem 'cilj', jes da zvuci takmicarski, ali totalno smara, posto se neradi o dvije utrke u jendom danu nego o skijanju od 9 do 5.
Isao sam dotle da sam sad posudio bratovu vecu cipelu, al to je tek bila katastrofa.....
Dosta sam probavao u zadnje vrijeme i kolko sam od kvalificiranijih prodavaca mogao da shvatim kupovina nekog race-modela visokog flexa (110 i vishe) nemora da znaci da cu da imam muke sa ciplema.
Ako cipela dobro pase uz nogu onda se nemora toliko zatezati i samim tim ne nastaju problemi sa krvotokom.

Dakle obrati cu paznju na ove “uskonoge” modele koje su fauler, patak i wlad gore preporucili.

Jos uvijek trazim cipelu sa flexom oko 90. Taj mi odgovara za ono sto mene u skijanju privlaci, na zalost flex nije univerzalno odredjen pa tako da flex 90 kod Lange nije isto sto i isti flex kod npr. Nordice….
I sigurno da stoji ona; da je bolje kupiti cipelu koja na prvi pogled u prodavnici previse stische nogu sa svih strana, jer se svaki ulozak (unturasnja cipela) smeksa poslje jednog dana skijanja. Pre udobna cipela pri probavanju moze automastki da znaci da ces poslje dva dana skijanja shvatiti da imas preveliku/preshiroku cipelu.Duzina mora bit ok to je sigurno......
Potraga za dobrom cipelom je definitvno puno komplikovanija nego izbor nove skije. Sto rece neko: kad cipela dobro pashe onda mozes da skijash i na parmacima.

wlad
18.04.2007, 13:34
Da, dužina je prosta, samo se izmeri dužina stopala i znaš broj. Model je teže, sbog oblika nogu itd.

Nije ni čudo što je po zapadu bootfitter zanimanje jako cenjeno ;).

Ovi u Rossi u BG ti premere stopalo (tako da ne moraš sam da se zezaš), tj. dužinu (meni su izmerili 302mm pa sam uzeo 30.5 broj) pa što se toga tiče nema problema.

Ja sam uzeo Race model, flex 90 (isti model prave sa različitim flex-om, Race I, II, III i sl.), meni je 90 dovoljan :dontknow: .

Doduše, ne mogu da se pohvalim da sam probao puno cipela, pa ne znam da li su ove idealne. Meni dobro leže, udobne su i ne šeta noga po njoj. Tačno je da moram da je zategnem skoro do kraja (prednje kopče su na max) ali me ne stežu - tj. nemam problema za grčem i kočenjem stopala.

Jedino (što je normalno) posle sat skijanja moram i gornje kopče da dotežem pošto se uložak "razgazi" ;) :D.

Sapa
18.04.2007, 14:14
Ovi u Rossi u BG ti premere stopalo (tako da ne moraš sam da se zezaš), tj. dužinu (meni su izmerili 302mm pa sam uzeo 30.5 broj) pa što se toga tiče nema problema.
Jedino (što je normalno) posle sat skijanja moram i gornje kopče da dotežem pošto se uložak "razgazi"

patak vas vash, koje to brojeve tabana imate? - prave momacke....tataratira 32,5......
Ma na onom 'metru'sto po ski-prodavnicama koriste za mjerenje, meni pokazuje izmedju 27 i 27,5. u prevodu broj cipele 42,5 - 43. Dakle duzina oke, ali shirina......
I tvoja je cipa malo presiroka, kad moras toliko da je zatezes, ali ko ce potrefit tacnu mjeru ?:dontknow: ...... jedino kod onih Austrijanaca sto prave za specificne anatomije stopala i noge….. www.strolz.at "mali problem" sto takva rucno radjena cipela kosta 600 evra.

CrazyKong
18.04.2007, 17:36
...... jedino kod onih Austrijanaca sto prave za specificne anatomije stopala i noge….. www.strolz.at "mali problem" sto takva rucno radjena cipela kosta 600 evra.

Nisi smeo fauleru da dajes ovaj link posto ce ih sigurno kontaktirati :)

daki
18.04.2007, 21:17
Izbor SKi cipela je sigurno majtezi u izboru kompletne ski oprema, a kada nadjete PRAVU, zavrsili ste posao, jer je izbor skija mnogo laksa stvar.
Cipele, odn. njihova udobnost, je vrlo individualna stvar.
Imao sam prilike da vozim skoro sve modele cipela u svojo skijaskoj karijeri.
Uglavnom sam vozio cipele flexa 130 i jace...... Od njih, Rossgnol mi je bio, ne los, vec katastrofalan.Nevjerovatno, ali cipela je bila PLITKA.Uzas! Posle dvije godine mucenja, kupio sam LANGE race WC, koje su bile meke, i nesto bolje, ali........TO NIJE TO!
SLedeci model, SALOMON COURSE RACE........ Sreci nikad kraja....... Nemam rijeci kojima bih je opisao! Tvrda a udobna! Do tada nisam ni slutio kolko je izbor cipela vazan za samo skijanje.Vozio sam je pet godina, dok sami ulozak nije poceo da se deformise!
Opet strah od kupovine cipela.......... U decembru sam probao par modela Atomic,Lange koji mi nisu odgovarali. Probao sam i neke Nordica modele, i model Nordica Speedmachine 130 koji je fenomenalan, ali nije bilo odg. broja. Pomislih, jos jedna godina u Salomonu, dok mi nisu javili da u Planet Bike imaju TEHNICA RACE DIABLO 130, koju sam dobio po super cijeni i koja je MRAK! Ponasa se jos bolje od Salomona, ali nije predvidjena za cjelodnevno skijanje-nije udobna kao Salomon

daki
18.04.2007, 21:24
Daki hvala ti na savjetu, znaci ove cijene su cak i za nase krajeve prihvatljive? Ovaj Sport-Conrad je stvarno cudo, ima odlicnih ponuda i skija i vezova, a isporuka na kucnu adresu unutar EZ kosta izmedju 10 i 30 evra (eto da ti ih isporuce u Bugarsku kosta 30 eura i to je najskuplje)........i meni se tecnica-diablo svidja, ali prvo cu dobro dobro da ih negdje isprobam prije nego ih narucim.
Falcon kolko vidim ima potpuno drugaciju 'skoljku' od onih x-wave i crossmax serija od Salomona. Muku mucim vec godinama sa crossmax10, cool cipela, dobar flex, duzina dobra ali mi je cipela presiroka , ja imam usku nogu i noga seta u cipeli. Bas cu i Falcon negdje da probam da vidim dali mi taj model odgovara.

Ma cipele su bar za mene jedno jako zayebano pitanje, mozes da ih satima probavas u radnji, ali tek poslje par dana skijanja znas da li pashe.....


Da cijene su skroz OK!
Znaj jedno pravilo, uvijek kupuj KNAP cipele, jer se novi ulosci prave od tzv. aktivnog gela , dan dva kasnije, cipele se jednostavno,RAZGAZE/RASIRE i formiraju se na osnovu tvoje noge. TAko da se svoje cipele ne daju nikom - ne pozajmljuju se!
Sta da kazem, prvi dan ove zime sa NOVIM cipelama sam plakao:sm022: - isle su mi suze od bolova, ali je vec sjutra bilo mnogo bolje

Flexon
18.04.2007, 22:00
ja sam probao krypton pro i ta cipela je definitivno za usku nogu
termoflex liner mrak a posto je moja noga malo posira odlucio sam
da nabavim vjerovatno rampage koje su nesto sire i jeftinije
a u slucaju da je nekome jos uvijek krypton pro presirok
tu imaju jos samo dvije opcije race cizme i otkopcavanje
kopci svaku voznju
ili FT Flexon ultimativna cizma za usku nogu i mislim da je par za vise od kilo laksi nego krypton iako principielno isti dizajn
po mom misljenju krypton je nesto bolje uradjen
svaki dio cizme se moze rastaviti...

wlad
19.04.2007, 00:17
Ponasa se jos bolje od Salomona, ali nije predvidjena za cjelodnevno skijanje-nije udobna kao Salomon

Uh, ja sam razmažen ;). Ja svoje zategnem, skijam ceo dan, i odem posle na piće u njima - i ne otkopčavam kopče sve do kola :ok: .

hehehe
19.04.2007, 15:28
Verujte fauleru, ako je neko pretrazio celu Eu za odgovorajucom cipelom to je onda on. I na kraju mu opet prevelika....:glavaozid

Koliko ja znam ne samo EU... i Australija je trpela od njegovog trazenja cipele...

Iko...:sm019:

Symon
19.04.2007, 16:42
Ma da Iko je od toga napravio celu nauku i opet nije bas nesto najzadovoljniji :sm018:

fauler
19.04.2007, 17:43
Nisi smeo fauleru da dajes ovaj link posto ce ih sigurno kontaktirati :)

Nebrini druze, razmisljao sam i o toj varijanti. Samo nalaze se u Lech-u.
Medjutim, po netu su oprecni komentari o kvalitetu Strolz cipela. Neki ih hvale, drugi pak pljuju po njima. Ono u cemu se vecina slaze je da imaju odlican liner, kozni i da ga koriste mnogi u svetskom kupu.

fauler
19.04.2007, 17:51
Koliko ja znam ne samo EU... i Australija je trpela od njegovog trazenja cipele...

Iko...:sm019:

Druze nema kraja potrazi za ski cipelama, gde god da odem :)

Sapa
19.04.2007, 18:09
Druze nema kraja potrazi za ski cipelama

The chase si better than the catch! sto bi momci iz Motorheada rekli

Sapa
20.04.2007, 21:20
http://gusa.stores.yahoo.net/621012211.html

Bash dobro izgledaju. A fauler ih, ko da gledam, vec odavno poznaje.:sm022:

Flexon
21.04.2007, 01:01
nije los ovaj Endorphin
vidio sam ga par puta
uz to prilicno lagan
ali zato cijena...

Sapa
27.04.2007, 10:23
Nebrini druze, razmisljao sam i o toj varijanti. Samo nalaze se u Lech-u.
Medjutim, po netu su oprecni komentari o kvalitetu Strolz cipela....

Fauler mozda si i to vec provalio, al ako nisi da znash, Strloz ima svoje pretstavnike u nekoliko evropskih zemalja": Njemacka, Holandija, luxembourg....
U tim filijalama uzimaju mjere za nogu i salju u (prelijepi) Lech....
Reko ako se odlucis da ti bash, bash Strolz "uzima mjeru", a neka od navedenih zemalja ti slucajno bude usput.....

fauler
07.05.2007, 14:57
Fauler mozda si i to vec provalio, al ako nisi da znash, Strloz ima svoje pretstavnike u nekoliko evropskih zemalja": Njemacka, Holandija, luxembourg....
U tim filijalama uzimaju mjere za nogu i salju u (prelijepi) Lech....
Reko ako se odlucis da ti bash, bash Strolz "uzima mjeru", a neka od navedenih zemalja ti slucajno bude usput.....

Hvala, razmislicu do pocetka sledece sezone.

stekan
09.05.2007, 12:22
S obzirom na naziv teme, možda će nekoga zanimati da se za iduću sezonu kod Nordike vraća centralni ulaz u ski cipele (serija Gransport)
910

Sapa
09.05.2007, 13:42
Bash, bash retro.

plageton
09.05.2007, 14:29
Meni to lici na nesto sto se nekad zvalo zadnji ulaz. Koja je razlika?

matt
09.05.2007, 14:47
pa nema razlike..covek govori da se to ponovo vraca u modu....