PDA

Pogledati punu verziju : Alta Badia



Strane : [1] 2

boris
24.01.2007, 09:59
Za 24 casa u Alta Badiji palo preko 50 cm snega.Inace skijaliste vrhunsko koje se nalazi na cuvenoj ski ruti Sella Ronda.Medju 5 najlepsih evropskih
skijalista.Direktan pristup Arabbi i Marmoladi cuvenom gleceru preko 3200m n.v.Ako ima neko zainteresovan(1-2 ljudi) sa vizama da se uputimo ovih dana tamo.Inace moj prijatelj zivi tamo i moze zavrsiti sve oko smestaja.Naravno putovali bi autom.
Posto definitivno nas region lose stoji sa snegom mora se nesto preduzimati.
Pozdrav :ski:

informacije na p.m.

skiman
27.02.2008, 12:02
Evo još malo slika s ovogodišnjeg skijanja u Alta Badii, Cortini, Val Gardeni, Arabbi......

skiman
27.02.2008, 12:04
.i još malo....

skiman
27.02.2008, 12:06
...i poslednje tri....

CrazyKong
27.02.2008, 12:40
Super su slike skiman....narocito cuvene crvene stene :)

Siguran sam da cemo sledece sezone naci neku povoljnu varijantu za tamo...

Pozz

skiman
27.02.2008, 14:36
Pa kad odlučite, javite mi, da vam dam koji koristan savet....:ski: :sm018: Skiman

boris
27.02.2008, 19:44
Slike su stvarno super:ok: .Bio sam u La Villi od 09.02. i proveo 7 prekrasnih dana skijajuci na top stazama.Skiman je svojim opisima skijalista doprineo da se otisnem put Alta Badije,i sada potpuno opcinjen jedva cekam da se tamo vratim:ski: .

D.I.M.
27.02.2008, 20:12
Slike su stvarno super:ok: .Bio sam u La Villi od 09.02. i proveo 7 prekrasnih dana skijajuci na top stazama.Skiman je svojim opisima skijalista doprineo da se otisnem put Alta Badije,i sada potpuno opcinjen jedva cekam da se tamo vratim:ski: .

Da da, nezaboravno skijaliste.

skiman
28.02.2008, 11:51
Slike su stvarno super:ok: .Bio sam u La Villi od 09.02. i proveo 7 prekrasnih dana skijajuci na top stazama.Skiman je svojim opisima skijalista doprineo da se otisnem put Alta Badije,i sada potpuno opcinjen jedva cekam da se tamo vratim:ski: .

Ja sma bio ove godine prvi put u Pedracesu, koji je bio znatno jeftiniji nego San Cassiano, Corvara ili Colfosco, gdje smo boravili u preteklim godinama....več sam rezervirao za sledeču godinu............:sm017: :cug: :ok: Skiman

skiman
28.02.2008, 12:01
Zapamtiti valja da su mesta poput Colfosca, Corvare, La Ville i San Cassiana jako skupa, jer imajo direktan dostup do fame zvane Sella Ronda. Ajde za prvo godinu ju valja posetit i prevozit u oba smera, ali inače su to bila najgora iskustva sa gužvama na stazi, izlizanim i grbavim stazama, i jako mnogo kretena na stazama, koji nemaju pojma o skijanju....Zato zadnjih godina ne vozim više Sellu, jer mi je lepše da potujem npr. u Arabbu i oko 14.00 se polako vračam kuči...

acafcrs
24.01.2009, 12:11
Mislim da sam ovu temu sto puta čitao i prosto se zaljubio u Alta Badiu. Ove godine planiram da je posetim, sa svojom devojkom, negde krajem februara i početkom marta. Najradije bi se smestili u neke apartmane, gledali smo ponudu u La Villi i deluje ok. Dobro bi nam došli saveti u pogledu smeštaja, prevoza ili bilo šta drugo što smatrate korisnim. Interesantan nam je i noćni život, nikakvo preterano ludilo, samo mogućnost da se uveče prošeta popije neko piće, malo klopa. Pozdrav svima i nadam se da ćete nam pomoći.

boris
25.01.2009, 13:58
Ja sam prošle godine bio u februaru mesecu,sedam dana.Bilo je spektakularno.Svih sedam dana sunce,temperature ujutro debelo u minusu,a u toku dana par stepeni u plusu.Ponovio sam odlazak u decembru,pet skijaških dana,od toga četiri odlična,jedan mećava...Što se tiče smeštaja,Corvara je najbolja ali i najskuplja.Moje lično mišljenje da Colfosco ima idealnu poziciju,sa dve vrhunske staze za otvaranje i zatvaranje skijaškog dana,desno veza sa Val Gardenom,a levo četvorosedom sa Corvarom.Smeštaj je jeftiniji nego u Corvari.Ostaju ti još La Villa koja gondolom povezana sa glavnim skijalištem,kao i San Casiano.Samo skijanje vrhunsko,priroda takođe.Obavezno skijanje u Arabbi,(fenomenalne crveno crne staze)i odlazak na Marmoladu.Odlazim tamo ove godine još jednom.Toliko je dobro da neću da menjam:ok: .

acafcrs
25.01.2009, 19:55
Borise, hvala na odgovoru. Zanima me kako si putovao do tamo, da li si isao kolima? Pored toga zanima me kako si našao smeštaj i koliko košta 6-to dnevni skipas. Jos jednom puno hvala.

skiman
26.01.2009, 11:57
Ako uzmeš Superskidolomiti kartu ova te košta za 6 dana 220 eura, sama Alta Badia za 6 dana košta 201 e, ali važi samo tamo, tako da razmisli o prvoj varianti u kojoj imaš uključeno i Arabbu, Val Gardenu, Val di Fassa, Marmoladu, Civettu, Falcade.....da ne nabrajam više....Dosad se ispostavilo da je najeftiniji Pedraces (dosad bio u Colfoscu i San Cassianu) gde sam dobio apartma za familiju za 450 e za sedmicu.....Ovo može biti od koristi: www.superskidolomiti.org (http://www.superskidolomiti.org) i www.altabadia.org (http://www.alatabadia.org), pa malo pronjuškaj, mada zan biti za drugi mesec več malo kasno.....:smoke:

acafcrs
26.01.2009, 13:25
mada zan biti za drugi mesec več malo kasno.....:smoke:


Kada si ovo rekao, nadam se, da si mislio da smeštaj, a ne na ski sezonu (do kada otprilike traje sezona, kako stoje sa snegom krajem februara). Da li su sva skijališta koja si naveo povezama žicama ili bi trebalo kolima da ih obilazim?

Još jednom, puno hvala na odgovorima.

skiman
26.01.2009, 14:38
Otkako idem u Alta Badiu nikad nije bilo toliko snega kao sada (dolina 130 cm vrh 230 cm), tako da se je ovo odnosilo za smeštaj. Ako je sve normalno sezona traje do 20.4.2009 (mada bi moglo još trajati). Gle, sve što se nalazi oko kompleksa Sella (Sella Ronda) je međusobno povezano (znači Alta Badia, Val Gardena, Canazei, Arabba/Marmolada). Za ostalo ti trebaju kola.....Možda bi več imao podatke, ako bi temu pročitao iz početka....:smoke:

skiman
02.12.2009, 11:10
opa, ovo je postalo opasno....mljac, kako bi ja otišao tamo...:sm011:

boris
02.12.2009, 16:23
Ako bude sve ok ode Boris u prvoj varijanti u subotu( malo je problem smestaj) ili u utorak:ski:(sto je sigurnije).Sedam dana Dolomiti Super Premijera.

skiman
02.12.2009, 19:53
Ide i skiman bez brige....ali u februaru.....:smoke: BTW lepa ti je ona slika izpod Sassonghera...

skiman
03.12.2009, 11:33
Evo za sve one koji vole direktno pratit, šta se dešava u Alta Badii
http://www.bergfex.it/alta-badia/webcams/

Ovako, trenutno ima na vrhu 100 cm, a u dolini 30 cm (rade snijeg non-stop)n.....u petak stiže nova rata prirodnog snijega....dok su temperature i preko dana duboku u minusu (evo, toliko Borise za tebe).....a ti nam daj, kada se vratiš, detaljni izveštaj o stanju u Alta Badii...:dziveli:

boris
03.12.2009, 14:08
Hocu Skimane naravno.:ok:
Inace mislim da si i ti doprineo da postanem ovisnik o Dolomite.Tvoji izvestaji me naterase da odem prvi put,a posle toga svake godine idem po novu"dozu". Mislim da ima toliko toga lepog tamo da coveku nikada ne moze dosaditi....:)

skiman
03.12.2009, 14:29
Hocu Skimane naravno.:ok:
Inace mislim da si i ti doprineo da postanem ovisnik o Dolomite.Tvoji izvestaji me naterase da odem prvi put,a posle toga svake godine idem po novu"dozu". Mislim da ima toliko toga lepog tamo da coveku nikada ne moze dosaditi....:)
Znači postao si ovisnik?? Pa dobro nam došao u klub...ma, drago mi je za tebe...BTW sutra i zvanično počinje sezona u Alta Badii:ski:

skiman
24.02.2010, 07:58
Ovako nam je bilo ove godine...standardno: sunce, dobra hrana, predivno sređene staze....odradili propisno svojih sedam dana...

tomba na kvadrat
24.10.2010, 22:50
može neka preporuka za smještaj u Alti. ove godine ćemo vjerovatno ja i žena sami bez klinca. nešto malo sam čačkao po internetu i ispada skupo( 35e po osobi dan) .
dakle, alta badija, januar, soba ili apartman za dvoje, povoljno.
može i bar link za neki sajt.
BERGFEX mi nije bio od neke pomoći

wlad
25.10.2010, 00:24
Ja sam isto zainteresovan za kraj januara, ali ne žurim ;). Alta Badia deo, ili Arabba (bez dece takođe). Skiman? :)

skiman
25.10.2010, 06:58
Ja sam isto zainteresovan za kraj januara, ali ne žurim ;). Alta Badia deo, ili Arabba (bez dece takođe). Skiman? :)

http://www.altabadia.org/

Inače sve što ima direktan dostup na Sella Rondu je dosta skupo (La Villa, Corvara, Colfosco, San Cassiano), mada što je dalje od sedežnica to je i jeftinije....Preporuka : tražite smeštaj u Pedracesu (Badia)..... 35 € po osobi na dan je neka prosečna cena u Alta Badii...:ok:

designbvr
25.10.2010, 08:14
A da probate ovde :

http://www.miaaltabadia.it/

mislim da moze da se nadje i povoljnije od 35 E, pogotovo prve dve nedelje Januara

:sm018:

wlad
25.10.2010, 12:16
35e je skroz OKe cena, imaš li Skiman preporuku za neki smeštaj koji se nalazi na Sella Ronda putu (La Villa ili sl.)? (da bi mogao brzo da odem do Arabbe/Marmolade isto :))

skiman
25.10.2010, 13:27
35e je skroz OKe cena, imaš li Skiman preporuku za neki smeštaj koji se nalazi na Sella Ronda putu (La Villa ili sl.)? (da bi mogao brzo da odem do Arabbe/Marmolade isto :))

Recimo ovi apartmani u San Cassianu http://www.residenceaval.it/start.php?page=prezzi&season=invernale&lang=EN

apartman je nekih 200-300 m od donje postaje gondole Piz Sorega, koja je dalje preko Corvare povezana Sella Rondom i dalje Arabbom/Marmoladom...bio u njemu pre nekih 4-5 godina, fin, sređen apartman sa velikim balkonom i pogledom direktno na stazu Piz Sorega...:ok:

skiman
25.10.2010, 13:35
evo i karte, tek toliko, da vidiš koliko je od donje postaje....nama je bio super, i to zbog male dece-sad su več veliki i nema problema više sa njima....:ski:
http://www.residenceaval.it/start.php?page=mappa_del_luogo&lang=EN

boris
25.10.2010, 15:26
Mislim sto se smestaja tice da je Alta Badia mnogo bolja od Arabbe jer ima nekih desavanja i posle skijanja. A u Alta Badiji po meni,zbog dobre konekcije sa Arabbom u jednom smeru i Val Gardenom u drugom,najbolja je pozicija Corvare i Colfosca.Mislim da se u januaru moze naci smestaj u sasvim dobrim apartmanima za 25-30 e,po osobi/danu.
Od kada mi je Skiman dao preporuku svake godine u decembru sam tamo.
Wlad,idi na www.altabadia.org (http://www.altabadia.org), vidi zvanicni katalog.Odlicno je odradjen,sa mapama svakog mesta i tacnim pozicijama svih apartmana.:ok:

wlad
25.10.2010, 15:39
Hvala obojici na pomoći, ovih dana ću da "procunjam" po smeštaju pa da rezervišem nešto...

plageton
25.10.2010, 17:27
Koliko sam ja ukapirao onako preko mape, Araba ima najbolji polozaj jer je povezana jedina direktno i sa Sela Rondom i sa Marmoladom?

tomba na kvadrat
25.10.2010, 18:06
bogami, ja sam malko bacio pogled na smještaj preko tog sajta (altabadija.org) i vidio mnogo ok smještaja.
noćenje/doručak , za dvoje , 7 noćenja u januaru oko 340e.
u La Val-u sam našao i za 190e bez doručka.
e sad, pošto idem autom i nije mi problem preći ujutro par kilometara autom do žice, šta mi je bolji izbor?
La Val,
La villa
Badia
ostala mjesta u kraju su čini mi se malo skuplja. oko 450+e

wlad
25.10.2010, 19:34
Koliko sam ja ukapirao onako preko mape, Araba ima najbolji polozaj jer je povezana jedina direktno i sa Sela Rondom i sa Marmoladom?

Araba je jako blizu Corvare (koja je deo Alta Badia-e) a isto je na Rondi, dobar deo mesta u DolSupSki su na tom putu, ali sam put nije mnogo bitan osim da se prebaciš ako hoćeš na drugo skijalište (a kad upadneš na žicu koja je deo Ronde vrlo verovatno je da ćeš da čekaš u redu - dok na ostalima nigde nema reda)... Čini mi se da je Corvara u tom kraju najbolji izbor za smeštaj - blizu je prema svima.

skiman
26.10.2010, 06:48
bogami, ja sam malko bacio pogled na smještaj preko tog sajta (altabadija.org) i vidio mnogo ok smještaja.
noćenje/doručak , za dvoje , 7 noćenja u januaru oko 340e.
u La Val-u sam našao i za 190e bez doručka.
e sad, pošto idem autom i nije mi problem preći ujutro par kilometara autom do žice, šta mi je bolji izbor?
La Val,
La villa
Badia
ostala mjesta u kraju su čini mi se malo skuplja. oko 450+e

Ako hočeš zaista jeftino proći onda sigurno La Val, pa onda Badia...La Villa je več na cenama Corvare, Colfosca i San Cassiana...:smoke:

wlad
31.01.2011, 10:47
Mi smo se vratili u subotu sa skijanja. Nemam šta da dužim pošto smo prošle godine bili u VG a ove godine u AB. Imali smo 6 fantastičnih dana, svaki dan sunce, temperature od -5 do -10c, to je jedna od karakteristika Dolomita koja je :ok:. Smestili smo se na ivici Alta Badiae, na vrhu Gardena Passa, smeštaj mogu samo da preporučim - Rifugio Frara (http://webcam.altabadia.org/cam/meteoeye1.jpg), nalazi se na magistrali (put se čisti do asfalta) i na visini od 2137m (tako piše na Frari), dakle van mesta (pored ima hotel Cir, par kućica i heliodrom i to je to ;), jedno 7 km od Corvare (15tak min spore vožnje). Pozicija je idealna, na samoj Sella Ronda putu (vrh istoimene gondole 40 - Frara), ispod Dantercepies gondole (i dve super staze, crvena Dantercepier i crne Cir) se spuštate do Volkenštajna (Val Gardene) a kada krenete na drugu stranu spuštate se do Corvare (Alta Badia).

Pored Alta Badiae (najupečatljiviji deo je oko La Villae, Gran Risa crna i crvena, Bambi crvena staza itd.) tu je još Arabba (sa nekoliko alternativnih odličnih staza), legendarna Marmolada, fantastična Val Gardena i sveukupno sve što se nalazi u tom povezanom krugu od 500km staza, parkova i neopisive prirode :sm021:.

Par slika sam postavio u drugoj temi (zevanje i skijanje), i to je to, nema šta da se doda osim da nema greške sa Dolomiti SuperSki sistemom, gde god da se smestite na krugu pun pogodak :ok:. A sledeće godine opet negde u krugu ili van njega (Cortina?) - ali definitivno u "sistemu" :D.

skiman
31.01.2011, 13:27
Malo .....još samo malo.....i evo mene opet....da vadim mast tim stazama...:bootyshak

tomba na kvadrat
01.02.2011, 16:50
Mi smo se vratili u subotu sa skijanja. Nemam šta da dužim pošto smo prošle godine bili u VG a ove godine u AB. Imali smo 6 fantastičnih dana, svaki dan sunce, temperature od -5 do -10c, to je jedna od karakteristika Dolomita koja je :ok:. Smestili smo se na ivici Alta Badiae, na vrhu Gardena Passa, smeštaj mogu samo da preporučim - Rifugio Frara (http://webcam.altabadia.org/cam/meteoeye1.jpg), nalazi se na magistrali (put se čisti do asfalta) i na visini od 2137m (tako piše na Frari), dakle van mesta (pored ima hotel Cir, par kućica i heliodrom i to je to ;), jedno 7 km od Corvare (15tak min spore vožnje). Pozicija je idealna, na samoj Sella Ronda putu (vrh istoimene gondole 40 - Frara), ispod Dantercepies gondole (i dve super staze, crvena Dantercepier i crne Cir) se spuštate do Volkenštajna (Val Gardene) a kada krenete na drugu stranu spuštate se do Corvare (Alta Badia).
.
a ima i super prodavnica sa suvenirima i kućicama za ptičice ispred radnje,samo... nisam nigdje vidio srpske tablice.
za 6 dana vidio sam u la villi bjeli klio iz jagodine, još neka dva iz požerevca i u kortini senik iz beograda. ma ni hrvatskih nije bilo puno više. uglavnom nešto iz rijeke. kažu žitelji da ove godine ima mnoogo manje skijaša iz ovih SFRJ krajeva(od kad niste vidjeli ovu skraćenicu)

wlad
01.02.2011, 17:34
Mi pošto nismo bili u mestu nismo ni videli tablice :), inače pomoćni kuvar u Frari je iz Srbije (Velika Plana :D), kakva slučajnost. Po žicama/gondolama se čuje Slovenački najviše od jezika naroda i narodnosti (SFRJ).

ftj
19.02.2011, 17:37
Idemo od 12og do 19og marta u alta badia-u selo pedraces(badia). Ima li neko predlog kako da isplaniramo skijanje ili samo da krenemo pa gde nas žice nanesu. Uzeli bismo naravno super ski pas. Vredi li ići na ta skijališta koja nisu u sella ronda?

Ima li tamo neki apres ski ili ćemo morati kolima da putujemo do civilizacije?

wlad
19.02.2011, 21:51
Pogledaj po ovoj temi, Tomba^2 je u ovoj temi razrađivao iste teme kao i ti :ok:

tomba na kvadrat
20.02.2011, 10:04
i nisam se pokajao gdje god da sam otišao iako se skijališta razlikuju.
u svakom slučaju dolomiti superski ski pass uzeti pod obavezno.
uživaj

ftj
20.02.2011, 12:29
Pročitao sam temu 2 puta :) Verujem da ću se snaći ali čisto me interesuje da li je ovaj smeštaj ok što se tiče udaljenosti od sella ronde, malo me to brine što se tiče čekanja redova na žičarama?

wlad
20.02.2011, 15:18
Pa i inače je najbolje da izbegavaš žice koje su "na putu" Sella Rondae (osim naravno taj jedan dan koji ćeš da izdvojiš da "odradiš" turističku turu - obično ljudi idu u "smeru kazaljke na zidu" (što bi rekli u TLN)) pošto je na njima obično veća gužva - nego odeš do određenog skijališta i tamo razrađuješ staze ;).

tomba na kvadrat
20.02.2011, 16:28
autom do kromplaca imaš 20min(st.vigilio de mar...nekako),
alta badia(la villa) 10min a preko nje možeš skijama za sat vremena do arabbe.... ma sve je dobro povezano a i te gužve znače da ne čekaš 1 min već 5min. obavezna ti je val gardena(autom oko 30-40min) a i kortina je predivna. moraš autom preko prevoja (45-60min)a onda je preporuka otići malo u grad. jako je lijep.

ftj
20.02.2011, 19:06
Ako sam dobro ukapirao suština je da se ne isplati ići žičarama do drugih skijališta već otići kolima i to je to. Nisam bio u tri doline ali pretpostavljam da je tamo drugačije u smislu da je to stvarno jedno veliko skijalište.

Kako je što se tiče noćnog života pošto nas ide 5orica mladih pa nam je i taj deo pomalo bitan. Ne očekujem ne znam kakvo ludilo al bar da nije sve mrtvo posle 9 uveče kao u Austriji.

tomba na kvadrat
20.02.2011, 20:06
noćni život pretpostavljam da je slab. možda nešto u bruniku ili korvari.
ja sam poslije večere i par čaša vina išao u krevet .oko 21h:)

pogledaj kartu pa vidi dali ti se isplati ići žicama ili autom pogotovo zbog lokacije smještaja. meni nije bio problem sjesti u auto i ušparati vreme i snagu a svugdje su bili veliki parkinzi. neki su besplatni(kortina) a neki su 3e(alta badia-la villa, cronplatz-st. vigilio, val gardena)

skiman
27.02.2011, 12:27
Evo završeno i mojih predivnih sedam dana u Alta Badii....ove godine posetili i Falcade-Passo San pelegrino-Moena (Tre Valli)...bili oduševljeni nad izborom staza...pogotovo Col Margherite iznad Passo San Pelegrina je strava....sin se načisto oduševio freeridom (bili super uvjeti jer je palo u utorak preko noči nekih 25 cm pršiča) u Arabbi.....inače sunce, hladno (vjetrovito), super pripremljene staze.....prešli nekih 332 km u šest dana....dosta mi je skijanja za sledečih 14 dana.... a onda Lussarissimo.....:ski: Evo nekoliko fotki kako nam je bilo:

skiman
27.02.2011, 12:33
...i još nekoliko fotki....

skiman
27.02.2011, 12:45
...i još...

Panzer
27.02.2011, 14:01
Mali je dobro oklopljen. Podržavam, safety first :ok:.

designbvr
27.02.2011, 18:24
Sta dodati na ove fotke i ovo vreme, kroz njih se vidi
da ste se proveli :sm017: :ski::yay::ski::sm017:
"ko u Italiju"

bobo
02.03.2011, 23:58
Jel' se meni čini ili je ova tema izgubila par stranica sa dragocjenim napomenama?

wlad
03.03.2011, 07:40
Nije ništa nestalo, čini ti se, nego možda misliš na drugu temu (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4111)?

bobo
03.03.2011, 09:04
Nije ništa nestalo, čini ti se, nego možda misliš na drugu temu (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4111)?

Pa nisam više siguran, čini mi se da je skiman i dosta ranije, prije 1 -2 godine, davao detaljne opise Alta Badia-e pa sam mislio malo ponoviti gradivo prije puta. A u ovoj temi su mi preveliki datumski razmaci među postovima na prvoj i drugoj stranici pa mi se možda zato čini da nešto fali. Post br. 11 mi takođe sugeriše da je nešto zafalilo. Prekopaću ponovo.

bobo
14.03.2011, 13:28
Smještaj mi je u La Valle-u tako da mi La Villa izgleda kao najbolja opcija za startnu poziciju ujutro.Zna li neko da li se plaća parking u La Villa-i? Ako se plaća, koliko je?

skiman
14.03.2011, 13:36
Plača se 3 € na dan....Ako si u La Valu, onda ti je još bolja opcija da se u Badii (kad dođeš po cesti iz La Vala onda ti je to prva sedežnica koja ide preko ceste-zove se Sponata)...tu imaš veliki parking koji ti je đabe....onda ideš sa tom sedežnicom i spustiš se u La Villu, pa onda poveznom sedežnicom spustiš se direktno na parking kod donje postaje gondole u La Villi (izpod staze Gran Risa)...:ski:

ftj
14.03.2011, 14:16
U alta badiji i celom regionu danas i juce temperatura u plusu tako da je sneg mokar i skijanje nije bas dobro. Stigao sam da izvozam nekoliko staza u alta badiji 3-4 sata i onda sam pao i iscasio rame tako da za mene nema vise skijanja ove sezone a dolomita cu se secati po najvecem fizickom bolu u zivotu sto doziveh :)

Panzer
14.03.2011, 17:43
E, ftj, baš mi je žao :sm008:.
Na kojoj stazi si tresno i kakav je bio pad?

skiman
15.03.2011, 06:59
Meni se to ćini sasvim nebitno.....bez uvrede...

ftj
17.03.2011, 22:44
Na nekoj krivini na putu ka zicari koja ide do punta trieste(na haxne), pri zaustavljanju i maloj brzini mi se nesto zaplela skija ni sam ne znam kako i bukvalno sam ispao sa staze u ambis gde me je zadrzala mreza koja me je i povredila. Nije da se pravdam, sve se desilo u sekundi ali mislim da je mokar sneg tu doprineo.

A tih nekoliko sati sto sam skijao nisam stekao neki utisak o alta badiji, suvise su mi kratke staze bile ali verovatno da nisam video ni 30% tog dela pa cu presudu ostaviti za drugi put.

skiman
30.08.2011, 12:56
Ako još nema skijanja, onda ima bicikliranja u Alta Badii u augustu.....probao Dolomite na skijama, motoru, a sada i na mountainbiku....bio 4 dana, prešao: Passo Valparola/Falzarego, Passo Gardena, Passo Campolongo i Passo Pordoi....a zadnji dan izlet Badia-La Villa-San Cassiano-Armentarola-Pralongia-Monte Cherz- Passo Campolongo-Corvara-La Villa-Badia.....bicikle na krov i pići kuči....:smoke:

skiman
30.08.2011, 12:58
...i još po koja....

wlad
30.08.2011, 13:14
Svaka čast, bogami su to dobri usponi preko prevoja :ok:

Video sam da ima i Sella Ronda Mountainbike tura, to je za ovakve kao što sam ja ;) (uzbrdo gondolom, nizbrdo biciklom), ali pretpostavljam da je to 90% downhill disciplina :D.

skiman
30.08.2011, 13:47
Svaka čast, bogami su to dobri usponi preko prevoja :ok:

Video sam da ima i Sella Ronda Mountainbike tura, to je za ovakve kao što sam ja ;) (uzbrdo gondolom, nizbrdo biciklom), ali pretpostavljam da je to 90% downhill disciplina :D.

Tako je...sledeče godine obečao sam ženi (njoj svaka čast, da je sve izdržala i da ima posluh za sve moje "fore"), da čemo probati to odvoziti u jednom dahu.....58 km i 1780 visinskih metara, uz pauzu za paštu-nebi smelo biti prevelikih problema (ako još malo više treniramo) :sm011: Da se razumemo: ove godine sam sve ovo prešao u 3,5 dana......

više ovdje: http://www.sellarondabikeday.com/index_eng.html

wlad
30.08.2011, 14:07
Imam negde prospekt za turu, ali se koriste žice/gondole (kao kada se ide skijama) i smer clockwise nema previše uspona - mislim da je ukupno oko 350m uspona i da se glavni uspon nalazi između arabe i canazeia, sve ostalo je spust (i naravno usponi ali na žicama koje ne računam) - za ovo treba neki "opasan" downhill bike pošto se spušta niz (ski) staze a ne putem...

Evo sam našao i nešto na Internetu:

http://dolomitesport.com/2010/08/mountain-biking-dolomites-sellaronda/

tu piše da je 500m vertical (penjanja) clockwise..

skiman
30.08.2011, 14:18
Ovaj link koji sam dao vozi se po cestama....ali si u pravu...sve gondole rade i za bicikle....tako da možeš da voziš i po tvojoj varianti, ali se masno plača....Arabba-Passo Pordoi je dosta zajebana ruta (tvoja varianta prema Canazeiu), ali se iz Pordoi ne spustiš do Canazeia, nego samo do doline iznad, a onda opet prema Passo Sella, pa onda opet malo dole, i onda se digneš do Passo Gardena...... sve u svemu izzazov za sledeću godinu....:sm011:

trendo
30.08.2011, 20:10
@skiman :ok::sm017:
E za ovo sam mnogo vise zainteresovan nego ultra trail
a i daleko bolje nego na motorciklu, bar po meni

marko.popovic
23.11.2011, 11:43
Pitanje za vas koji ste vec bili u AB. Osim fiksnih troskova skipass-a, smestaja(a moze se naci po veoma pristojnim cenama) i prevoza, koliko je po vasem iskustvu potrebno jos para za klopu,po koje pice na stazi? Ne racunam na vecernje izlaske, plan je biti u krevetu do 21:30. :)

boris
23.11.2011, 14:12
Pitanje za vas koji ste vec bili u AB. Osim fiksnih troskova skipass-a, smestaja(a moze se naci po veoma pristojnim cenama) i prevoza, koliko je po vasem iskustvu potrebno jos para za klopu,po koje pice na stazi? Ne racunam na vecernje izlaske, plan je biti u krevetu do 21:30. :)
Kafa,kapućino,top čokolada... cene kao u Beogradu.Paste,pice takodje. Alkohol je malo skuplji ali to i ne ide u toku dana uz skijanje zar ne?

skiman
17.02.2012, 13:32
A sutra? Eh sutra idem u Alta Badiu......:sm011::sm017::sm018:

skiman
26.02.2012, 15:07
Vratio se.....naskijan...nema skijanja nekih 10 dana (pa treba čovek da se odmori)....:bootyshak Bit če i neki filmić....Kad?....Pa bit če, ima materiala....:sm011:

midwest
28.02.2012, 10:53
Ne lipsi magarce do zelene trave....

Dok skiman ne posta svoje slike/filmice, evo jednog u prvom licu sa staze Santa Croce. Nastao 03.02.2012.

http://www.youtube.com/watch?v=qmjdQihGnPQ

skiman
28.02.2012, 14:05
Hmmmmm.....Santa Croce i njihov svetac Freiadametz.....pogotovo ujutro sa prvom žicom....:sm011::yay: Inače su meni prve vožnje ujutro Sponata, a poslije Gardenazza....:sm018:

midwest
28.02.2012, 16:42
Po preporuci strucnjaka sa foruma za Alta Badiu (skiman, mozda ga i znas? :) ) , bio sam u smjesten u Badiji (Pedracesu), tako da je Santa Croce naravno bio prva zica ujutro (i zadaja popodne). Toj savrseno popeglanoj stazi ne mozes nikako odoljeti ujutro. Odes skroz gore na vrh onim malim dvosjedom i kao po tracnicama sletis dole. Taman da se zagrijes..... A onda na Gardenazu, pa Gran Risa, pa... Joj, a sada sjedim u kancelariji i tipkam ovo :(

skiman
28.02.2012, 19:42
??? Koji ti je taj??:sm011:

skiman
13.08.2012, 14:24
Evo slijedeče srijede idemo malo u Alta Badiu.....tek tako da malo pogledamo šta se radi odnosno idem da odvozim Sella Rondu (naravno i ostale bike staze kojih ima baš puunoo) ...ovaj put sa mountainbike-om a ne na skijama....Alta Badia je prelijepa i na ljeto...provereno proteklih godina motorom i prošle godine sa biciklom......:sm011:

gevara
13.08.2012, 17:41
Heh...
Kad se vratiš postavi koju upečatljivu fotku.

wlad
16.08.2012, 10:04
Pre 20 dana je to ovako izgledalo ;)

9971

skiman
16.08.2012, 11:31
Heheheh...več mi se smije...prognoza če izgleda biti sasvim OK.....juće odradili jedan od zadnjih treninga...pa reko, ajd da stavim jedan od mojih treninga na Pohorju (mada čisto sumnjam, da je ko čuo za ova mesta osim naravno za Roglu)....Selnica ob Dravi-hidroelektrana Fala-Činžat-Puščava-Rdeči breg-Recenjak-Lavtarjev vrh-Pesek-Rogla-Pesek-Klopni vrh-Ćinžat-Fala-Selnica ob Dravi....sve u svemu: 63 km (od toga 50 km loš makadam), 1800 visinskih metara i potrošeno cca 3000 kalorija, prosečni puls 140. max 174.....Još manji treningi odnosno izleti u subotu i nedelju (malo Pohorje i malo Kobansko) i evo Alta Badia DOLAZIM..... A tamo? Eh tamo čemo uživat na biciklu....

skiman
16.08.2012, 14:18
Evo, otprilike ovako to izgleda, al če biti (barem se nadam) puno manje biciklista....

http://www.youtube.com/watch?v=DNngFt_qBcQ&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=DNngFt_qBcQ&feature=youtu.be

wlad
17.08.2012, 08:10
Svaka čast :)

skiman
03.09.2012, 08:24
Evo bili...

skiman
03.09.2012, 08:30
....:smoke:

skiman
03.09.2012, 08:35
.........:ok:

Kljaja
03.09.2012, 15:53
Fenomenalna priroda i slike :)

gevara
03.09.2012, 17:54
...:ok:...

designbvr
03.09.2012, 18:06
....:sm017:......

sasacg
04.09.2012, 11:16
Svaka cast,fenomenalno :ok:

skiman
04.09.2012, 12:34
Evo bili...
Još kratak rezime ove jednodnevne ture: pređeno 73 km, oko 2000 v/m, potrošeno 4500 kalorija (šta bi bez banana, issostara i gelova baš ne znam), vreme malo više od 6 sati (moglo bi ići brže, al onda to ne bi bio odmor za dva):sm011:

trendo
04.09.2012, 13:52
ubavo, ubavo...
imao sam priliku ovog leta preci preko sve te passo-ve od
Ponte di Legno preko Bolzana do Cortine d'Ampezzo, a izmedzu
ostalih i posso Pordoi sto se vidi na slici. Mada moram reci da
mi je najvisi utisak ostavio malo dalji passo od ove rute
Naravno koristio sam cetiri tocka, imao rezervnog vozaca,
a kalorimetar mi nesto nije funkcionirao:):smoke:

skiman
04.09.2012, 14:14
Bio si na Passo Stelvio....još jedna legendarna biciklističko/motorističko/skijaška Meka......možda jednom.....:yay:

skiman
11.09.2012, 13:01
evo još malo....ovaj put ruta Badia-La Villa-San Cassiano-Pralongia-Corvara...

skiman
11.09.2012, 13:04
...i još malo....

wlad
13.09.2012, 11:34
10131Passo Gardena danas :)

skiman
13.09.2012, 13:43
jep....video...polako če opet....Al do tada: sin prerastao skije (dat ćemo ih ženi, pošto su skoro nove i ne buni se jer zna, da ih sin čuva uz tu ih ja servisiram), prerastao pancerice (prodati, nešto dodati i kupiti nove), dobro jakna mu je OK, prerastao hlače (naći ćemo nešto), čerki treba kupiti nove pancerice.....uz to i karte (uvjek je kod nas jesen najstresniji dio godine).....:sm022::sm022::sm022:Al nekako čemo...previše volimo skijanje:sm011: BTW pre tri sedmice je ovdje bilo neizdrživo vruče, a eto sad.....ipak je to visoko....

Bata Bane
02.12.2012, 13:38
10 ili 12 Decembar, polaaaaaazaaakkkkkkk, skije naostrene, mi nabrijani, Dolomiti super ski, Borise, ja vec poceo da se pakujem:ski::cug:

wlad
02.12.2012, 17:21
Odskijajte par staza i za mene :ok:

Bata Bane
08.12.2012, 00:34
Bice druze moj, sreda uvece krecemo:yay::ski::ski:

Bata Bane
18.12.2012, 23:03
Fuuuuujjjj, vratio se kuci:dontknow:, sta reci.

Mislio sam da je Tignes vrh vrhova, al moram priznati DOLOMITI BRATEEEEE:sm017::sm017:
Bili smesteni u Colfoscu, kuca Suraru, na samoj stazi, nema veslanja, nema pesacenja, skije na noge, i na stazi si.
U cetvrtak ujutru stigli oko 9 ujutru, smestili se i odmah na stazu (nikakav umor i nocna voznja nije mogla da nas spreci), dan ko stvoren za skijanje, i skijali, skijali, skijali, skijali skijali i tako 5 dana:yay:
Ne znam sta da kazem, vrhunski centar, odlicno pripremljene staze, organizacija na vrhunskom nivou, ljudi koji zive tamo kazu da skoro nikada nemaju maglu, jednostavno nemam reci kako da opisem.
Evo i nekoliko tehnickih informacija:
Cena apartmana 22 eur po osobi, stim sto je apartman na samoj stazi, velicine preko 50 kwm, sa dve odvojene spavace sobe, 2 kupatila, odvojenom kuhinjom i odvojenom dnevnom sobom, u ovom periodu platis 5 dana a dobijes 6 nocenja.
Ski pass Dolomiti super ski platis 4 dana a dobijes 5, cena 148 eura.
Prevoz kolima od Beograda do tamo i nazad oko 250 eur, sa svim troskovima.

Napisacu jos ponesto sigurno samo da dodjem do daha.

Panzer
18.12.2012, 23:07
:ok:
De nabrzinu - Alta Badia vs Saalbach.
Jes da su babe i žabe, al me nešto interesuje...

Bata Bane
18.12.2012, 23:23
U brate bio sam u salbachu pre dve godine, bas babe i zabe, ne moze da se poredi, veruj mi da cu mozda krajem februara ponovo na dolomite

sasacg
18.12.2012, 23:56
preko kog sajta si rezervisao smestaj?

skiman
19.12.2012, 07:47
heheheheheh...o tome ja govorim sve ove godine....drago mi je da ste se lepo proveli i da vam se svidjelo.....ičiču u Francusku......jednom.....:sm011:

Bata Bane
19.12.2012, 10:10
SkiMan, mislim da smo o tebi pricali svaki dan, a da zaboravio sam da dodam, da sam za 5 skijaskih dana presao 201 km, na skijama, obzirom da smo jedan dan skijali samo par sati zbog jakog snega, bilo bi tu mnogo vise.

designbvr
19.12.2012, 11:23
Prevoz kolima od Beograda do tamo i nazad oko 250 eur, sa svim troskovima.

Bata Bane, kako ste ovo izveli ?

Bata Bane
19.12.2012, 11:55
Bata Bane, kako ste ovo izveli ?

Ma lako, Opel Zafira diesel, potrosnja oko 8 l, sa krovnim boksom, putarina kroz Cro 17 eura, vinjete SLO i AUT 23 eur i to je to, mislim da je to sasvim pristojna cifra.

Bata Bane
19.12.2012, 12:09
11120

11121

11122

11123

11124

sasacg
19.12.2012, 12:14
Kakvi su ovi dvosedi,deluje da su stari i spori kao na Krcmaru...

Inace extra slike,a i vreme vas je us.alo :) Daj jos

Ne rece mi samo preko kog sajta ste rezervisali smestaj

Bata Bane
19.12.2012, 12:16
11125

11126

11127

11128

11129

Bata Bane
19.12.2012, 12:17
Kakvi su ovi dvosedi,deluje da su stari i spori kao na Krcmaru...

Inace extra slike,a i vreme vas je us.alo :) Daj jos

Ne rece mi samo preko kog sajta ste rezervisali smestaj

http://www.altabadia.org/

Bata Bane
19.12.2012, 12:23
11130

11131

11132

11133

11134

Bata Bane
19.12.2012, 12:25
http://www.altabadia.org/

Ima par, dvosedeznica ali to su samo kratke zice koje povezuju staze, skijaliste je uglavnom pokriveno gondolama, sto za 6, 8, 25, pa i preko 100 ljudi, a veruj mi sve su zice toliko brze, da je najsporija kao Pancic express.

sasacg
19.12.2012, 12:29
Razmisljali smo i ove godine o Badia-i,ali smo se ipak opet odlucili za Tirol,zbog vece visine,a samim tim i manje sanse da sneg izneveri...Mada,gledajuci ove slike iz prve polovine Decembra,sledeca destinacija bi upavo mogla ova da bude :)

Bata Bane
19.12.2012, 12:32
11135

11136

11137

11138

11139

Bata Bane
19.12.2012, 12:34
Razmisljali smo i ove godine o Badia-i,ali smo se ipak opet odlucili za Tirol,zbog vece visine,a samim tim i manje sanse da sneg izneveri...Mada,gledajuci ove slike iz prve polovine Decembra,sledeca destinacija bi upavo mogla ova da bude :)

Sale, veruj mi neces pogresiti ako odes ovamo, snega ima koliko hoces, ovamo skijas na 2.600 metara, a ako hoces preko 3.000 m, popnes se na Marmoladu i to je to.

sasacg
19.12.2012, 12:48
:ski::ok: Ne smem da gledam vise ove slike,poludecu do februara :sm022:

wlad
19.12.2012, 16:53
Bravo Bata Bane, super izveštaj i hvala ti na tipu za smeštaj :ok:

Odabrali ste odličnu lokaciju (Colfosco) :sm004:

@sasa: nije ih us*alo vreme, default na Dolomitima je sunčano vreme sa minusom, kada je loše vreme to je izuzetak (bez zezanja).

sasacg
19.12.2012, 17:26
onda smo jos blize odluci :)

skiman
18.01.2013, 15:25
Obečani video (jest da je dugo trajalo, ali ipak)....Alta Badia kao što je vidimo moja familija i ja...https://www.youtube.com/watch?v=-iizY_NuRFU

wlad
18.01.2013, 15:50
Odlično skijanje, samo mala preporuka, umesto što snimate na 1080p (i 30 fps) smanjite rezulociju a povećajte frame rate u podešavanju kamere (najbolje 720p a 60fps) - značajno ćete stabilizovati video (manje će se "tresti").

Bata Bane
18.01.2013, 17:22
Obečani video (jest da je dugo trajalo, ali ipak)....Alta Badia kao što je vidimo moja familija i ja...https://www.youtube.com/watch?v=-iizY_NuRFU

Bravo za video:ok:

gio
19.01.2013, 03:07
Obečani video (jest da je dugo trajalo, ali ipak)....Alta Badia kao što je vidimo moja familija i ja...https://www.youtube.com/watch?v=-iizY_NuRFU

Ako ti nije problem, dopusti gledanje klipa i sa mobilnih uređaja. YouTube izbacuje grešku "vlasnik nije omogućio video za mobilni".

skiman
21.01.2013, 11:40
:smoke:Evo još jedan iz Gran Rise.....adrenalin pljušti....http://www.youtube.com/watch?v=nV9t-5CnFTw
:sm018:

Bata Bane
21.01.2013, 17:38
:smoke:Evo još jedan iz Gran Rise.....adrenalin pljušti....http://www.youtube.com/watch?v=nV9t-5CnFTw
:sm018:

Najlepsa staza:sm004:

skiman
01.02.2013, 17:51
I na kraju još jedna iz Gran Rise...onako kako je vidi moja žena

http://www.youtube.com/watch?v=KrZ9uXk0hYE :sm011:
(http://www.youtube.com/watch?v=KrZ9uXk0hYE)

skiman
07.03.2013, 12:22
Mia Alta Badia/Cortina/Kronplatz 2013

skiman
07.03.2013, 12:26
....:sm011::sm011:

skiman
07.03.2013, 12:28
:smoke:....

wlad
07.03.2013, 16:15
Odlične slike, dobro vreme :ok:

wlad
19.03.2013, 19:44
Slika govori više od 1000 reči, pa umesto da pišem kakvo je danas bilo skijanje evo slike :)

12175

ibane
19.03.2013, 21:44
Svaka cast wlad :ok:. Nabaci jos neku.

wlad
19.03.2013, 22:47
Nemam ih puno, dolazili smo toliko puta pa nema potrebe da se slika, sve već imamo u glavi ;)

12176

wlad
20.03.2013, 19:28
WC start GS trke :)

12186

boris
21.03.2013, 12:36
Wlad,
gde si ovaj put bio smešten? Kakav je kvalitet snega?

wlad
21.03.2013, 16:50
Ovaj put Colfosco :), kvalitet snega i temperature su odlične, jedino što su se npr. danas staze razvalile do kraja dana pošto je sinoć palo novih 10cm snega pa to jutros nisu mogli lepo da utabaju da drži ceo dan. U svakom slučaju uslovi za skijanje su rajski, sutra isto kao i danas najavljeno 12h sunca...

funyrace
21.03.2013, 17:54
Skiman predivan video svaka čast.

Grazer
17.09.2013, 23:56
Ove tj sledece godine mislim da ce pasti Alta Badia pa imam pitanje vezano za ski pas. Alta badia je deo velikog kompleksa Sellaronda i kada se ide u Alta badiu nude mi Dolomitensuperski ski pas. Jel taj ski pas vazi za citavu sellaronda regiju ili samo za Alta badiu ili za jos nesto?

Ako moze neko da objasni bio bih zahvalan :ok:

http://www.dolomitesworld.com/images/sellaronda.jpg

Grazer
18.09.2013, 00:21
I da, ako ski pas vazi za celu sellaronda regiju koliko je moguce da se preskija u tih 7 dana i gde je onda najbolje biti smesten? Alta badia (La villa) izgleda ok mada ni Val gardena (St. christina) mozda nije los izbor. Ili cak mozda i Arabba

skiman
18.09.2013, 06:50
I da, ako ski pas vazi za celu sellaronda regiju koliko je moguce da se preskija u tih 7 dana i gde je onda najbolje biti smesten? Alta badia (La villa) izgleda ok mada ni Val gardena (St. christina) mozda nije los izbor. Ili cak mozda i Arabba
Superskidolomiti važi za čitavu Sellaronda regiju...uz to i za Civettu, Kronplatz, Cortinu d'Ampezzo, Alta Pusteria, San Martino di Castrozza, Falcade/Passo Sanpelegrino.....pa sad ti biraj... sva mesta su polazišta za Sella Rondu pa tako OK izbor....mada za Sella Rondu se reskira jedan dan (osobno zbog gužvi ne preferiram više)...ostalo je bolje izkoristiti na nekom skijalištu i upoznati ga u natenane...:smoke:

Grazer
18.09.2013, 11:16
Planirao sam posto cu biti u La Villa u Alta badiji da skijam alta badiu pa jedan dan sednem u auto pa u St. christina i skijam Val gardenu ceo dan i isto tako jedan dan do Arabbe otoci da ju skijam ceo dan. Neverujem da cu pokusavati ceo krug na skijama na da pravim posto uz nas dvojicu koji bi to jos i mogli idu dve zene koje nisu bas brze na skijama

skiman
18.09.2013, 11:45
Planirao sam posto cu biti u La Villa u Alta badiji da skijam alta badiu pa jedan dan sednem u auto pa u St. christina i skijam Val gardenu ceo dan i isto tako jedan dan do Arabbe otoci da ju skijam ceo dan. Neverujem da cu pokusavati ceo krug na skijama na da pravim posto uz nas dvojicu koji bi to jos i mogli idu dve zene koje nisu bas brze na skijama
Pošto nemaš znalce sa sobom, onda je ona kombinacija sa avtom OK....inače komotno možeš na skijama i u Arabbu i Val Gardenu (ako si u La Villi onda obavezno probaj Gran Risu, žene te mogu sačekat na vrhu u restoranu Moritzino).....samo imaj na umu, da ne skijaš na stazama koje pripadaju sistemu Sella Ronda, jer češ se ubijati u gužvi (ako ideš u visokoj sezoni, ako ne onda to i nije neki problem)....:dziveli: Kad si tamo?

Grazer
18.09.2013, 16:01
januar. najverovatnije od 11 do 18 januara

wlad
18.09.2013, 16:35
Tada nema gužve pošto je to van glavne sezone. Ako želiš da se smestiš baš u Alta Badia dolini onda ti preporučujem mesto Colfosco kao mesto koje ima odličnu poziciju za OK novac. Iz Colfosco-a jako brzo na skijama stižeš do Val Gardena doline (isto kao i autom) i uopšte transfer ti neće biti problematičan (na skijama) pošto ideš van glavne sezone.

AB dolina ti je dobra ako imaš i početnike sa sobom pošto ima jako mnogo plavih staza (čini mi se najviše plavih staza u odnosu na druge doline).

Obavezno uzmi Dolomiti SuperSki ski pass pošto on pokriva sva skijališta u okolini (a nije neka značajna razlika u ceni između ski passova).

average
18.09.2013, 17:22
Boga mi sam ja bio u tom periodu kada Grazer ide i bila je nenormalna guzva na Sella Rondi. Doduse, ko zna, mozda to i nije guzva kakva ume da bude ali znam da sam se smorio u tom haosu. Pogotovo kad me je neka borderka sastavila sa ledja, popeglala me paralelno sa Marmoladom :)

wlad
18.09.2013, 18:05
Jako je važan i termin u toku dana kada ideš, ako uraniš dovoljno i uhvatiš prvu žicu možeš da obrneš ceo krug jako brzo, mnoogo brže nego ako kreneš u 10-11 kada ide veći deo ljudi...

Grazer
18.09.2013, 19:44
Jesam ja to sebi umisliom ili je neko negde napisao da ako zelis ceo krug da uradis obaveznu u smeru kazaljke na satu. Znaci u ovom slucaju Alta badia - Arabba - carezza - Val gardena

wlad
18.09.2013, 19:50
Imaš oba smera, ali obično ljudi idu u smeru kazaljke na zidu ;).. Corvara, Arabba, Canazei, Selva Gardena. Samo "vrćenje" u Sella ronda krugu i nije nešto, glavne staze ne odskijaš, npr. kada ideš u bilo kojem krugu ne prođeš po stazama Arabe, u tom smeru ne prođeš ni Dantercepies i mnogo drugih stvari, prođeš samo pored, znači sve te doline očešeš a ne skijaš se po pravim stazama. Jedino lepo je da razgledaš i stvoriš neki osećaj gde je šta..

Zato je mnogo bolje da iz AB doline ideš prema Arabi, skijaš tamo, pa se vratiš, isto i prema Val Gardeni pa tamo odskijaš sve dobre staze i vratiš se, obiđeš i AB ceo itd... Pa ako ti na kraju ostane neki dan onda okreneš Sella krug ili sedneš*u kola i posetiš Cortina-u...

Isak
18.09.2013, 21:23
Obzirom da vise godina skijam Sellu moj izbor bi bio Selva.Slozicu se sa prethodnim konstatacijama da je bolje segmentalno odskijati svaki od cetiri resorta iz lanca Selle.Moj dojam je da je Val Gardena najjaca karika jer poseduje najveci izbor staza a shvatio sam da vodis racuna o razlicitom profilu skijasa. Ako su u pitanju light skijasi ne bih ispustio napomenuti i Alpe di Siusi koje su vrlo prihvatljiva opcija u tvom slucaju i dostupni su upravo iz Selve,Cristine ili Ortiseia. Mislim da su u okviru plavih staza kvalitetniji od Badie iz razloga sto u terminu koji si naveo na tom delu zna da duva jak vetar a polozaj brda je takav da u kasnijim terminima (Mart) sneg zna da bude rano pretvoren u kashu. Bilo kako bilo i sta god izaberes ne mozes promasiti. No, obzirom da jos uvek razmatram gde cu skijati januar... mozda se u sretemo gore!

ExBaker
19.09.2013, 00:19
Mi smo planirali u tom periodu da idemo.Wlad, kakve su cijene smjestaja kog preporucujes?Nas bi trebalo biti trojica, mada se mozda jos neko prikaci...
I Boze zdravlja, forumasi, mozda se i sretnemo tamo...:ok:

wlad
19.09.2013, 00:30
Ako misliš na Colfosco to je mesto, ima raznolikog smeštaja što se tiče cena, pogledaj npr. na:

http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html

Slažem se da je i Selva Gardena odlično mesto za smeštaj ali mi se čini da su cene više od Colfoscoa a pozicija vrlo slična.

Mi smo bili na raznim mestima smešteni (Ortisei, Selva, Frara, Colfosco, Corvara, Araba) i ni za jedno mesto nismo imali zamerke, Ortisei je jedino malo zabačen ali isto OK.

Za "crnu" klijentelu / one koji vole strmo Araba je zakon plus je jedino od nabrojanih mesta "Italijansko" :).

skiman
19.09.2013, 11:14
Ako misliš na Colfosco to je mesto, ima raznolikog smeštaja što se tiče cena, pogledaj npr. na:

http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html

Slažem se da je i Selva Gardena odlično mesto za smeštaj ali mi se čini da su cene više od Colfoscoa a pozicija vrlo slična.

Mi smo bili na raznim mestima smešteni (Ortisei, Selva, Frara, Colfosco, Corvara, Araba) i ni za jedno mesto nismo imali zamerke, Ortisei je jedino malo zabačen ali isto OK.

Za "crnu" klijentelu / one koji vole strmo Araba je zakon plus je jedino od nabrojanih mesta "Italijansko" :).
Uf...pa nisam znao, da sam crna klijentela:eek:

Grazer
19.09.2013, 11:40
Kad kazes italijansko sta podrazumevas pod tim?

wlad
19.09.2013, 18:04
Uf...pa nisam znao, da sam crna klijentela:eek:

Jesi kako nisi :), svako ko ide po Gran Risi i Arabi je crna klijentela :D, a Araba je dolina sa najviše crnih staza kao što znaš.

@Grazer: veći deo Sella kruga je u južnom tirolu koji pripada Italiji, ali su nekada bili u Austriji i to se "oseti" ;) (svi pričaju na Nemačkom). Dok je npr. Araba i Cortina "Italijanska" što se isto da osetiti, sedneš u pab i svi gledaju fudbal i pričaju Italijanski :). Nije da je bitno (šta više najčešće sam bio smešten u južnom tirolu) ali čisto sam pomenuo za one koji ne znaju...

Grazer
19.09.2013, 20:11
To je odlicno onda ako u alba badiji svi pricaju nemacki. meni dodje kao kod kuce :sm019:

CrazyKong
19.09.2013, 22:16
Jesi kako nisi :), svako ko ide po Gran Risi i Arabi je crna klijentela :D, a Araba je dolina sa najviše crnih staza kao što znaš.

@Grazer: veći deo Sella kruga je u južnom tirolu koji pripada Italiji, ali su nekada bili u Austriji i to se "oseti" ;) (svi pričaju na Nemačkom). Dok je npr. Araba i Cortina "Italijanska" što se isto da osetiti, sedneš u pab i svi gledaju fudbal i pričaju Italijanski :). Nije da je bitno (šta više najčešće sam bio smešten u južnom tirolu) ali čisto sam pomenuo za one koji ne znaju...


Samo mala ispravka, u dolinama oko Sella Ronde, osim Arabe, se uglavnom prica Ladinski a ne Nemacki.
Inace Ladinci, su vrlo ponosni na svoj jezik, koji je priznat kao manjinski i u tom delu Italije a nastava u skolama se odvija na njemu.

wlad
20.09.2013, 11:59
U pravu si da je tamo "maternji" jezik Ladinski i svi ga pričaju ali praktično u svim lokalima i hotelima se priča na Nemačkom - naravno u Južnom Tirolu. To je posledica toga što je Južni Tirol do "nedavno" (prvog sv. rata) bio u sastavu Austrije a tek posle je pripojen Italiji (valjda 1918).

Ne znam za druge koji su bili tamo, ali ja svaki put kada odem u Južni Tirol (bio jedno 7-8 puta) imam više osećaj da sam u Austriji nego u Italiji, zato što svi pričaju Nemački, Italijanski se čuje samo od po nekog turiste.

A vole da gaje trojezičnost što se vidi i iz naziva mesta koja sva imaju tri imena, pa tako npr. Ortisei je nazin na Italijanskom, Urtijëi je naziv istog mesta na Ladinskom a St. Ulrich na Nemačkom..

No nebitno, ali eto može da bude korisno :ok:, sada Grazer zna da može da se sporazumeva kao kod kuće na Nemačkom u ovom delu Italije :).

ExBaker
30.09.2013, 19:32
Fuuuuujjjj, vratio se kuci:dontknow:, sta reci.

Mislio sam da je Tignes vrh vrhova, al moram priznati DOLOMITI BRATEEEEE:sm017::sm017:
Bili smesteni u Colfoscu, kuca Suraru, na samoj stazi, nema veslanja, nema pesacenja, skije na noge, i na stazi si.
U cetvrtak ujutru stigli oko 9 ujutru, smestili se i odmah na stazu (nikakav umor i nocna voznja nije mogla da nas spreci), dan ko stvoren za skijanje, i skijali, skijali, skijali, skijali skijali i tako 5 dana:yay:
Ne znam sta da kazem, vrhunski centar, odlicno pripremljene staze, organizacija na vrhunskom nivou, ljudi koji zive tamo kazu da skoro nikada nemaju maglu, jednostavno nemam reci kako da opisem.
Evo i nekoliko tehnickih informacija:
Cena apartmana 22 eur po osobi, stim sto je apartman na samoj stazi, velicine preko 50 kwm, sa dve odvojene spavace sobe, 2 kupatila, odvojenom kuhinjom i odvojenom dnevnom sobom, u ovom periodu platis 5 dana a dobijes 6 nocenja.
Ski pass Dolomiti super ski platis 4 dana a dobijes 5, cena 148 eura.
Prevoz kolima od Beograda do tamo i nazad oko 250 eur, sa svim troskovima.

Napisacu jos ponesto sigurno samo da dodjem do daha.

Bata Bane, mi ozbiljno razmisljamo da ove godine ne mijesamo babe i zabe (Saalbach i Dolomiti-mada, daleko od toga da je ski circus zaba...). Uzimajuci u obzir sve ovo sto si napisao planiramo da mozda odemo bas u ovom periodu. Snijega nije falilio? Imas li mozda link od tog smjestaja? Kako ste se snalazili za hranu? Vidim i da su cijene bile dosta povoljne u odnosu na top sezonu...

Bata Bane
08.10.2013, 15:20
Bio sam I u Salbachu, glupo bi bilo da kazem da ne valja dobar je al DOLOIMTI su mnooooogo bolji, sva preporuka, kuca se zove Casa Suraru

https://www.facebook.com/CiasaSuraru

Hranu smo poneli nesto iz Beograda a one sitnice tipa testenine I hleb smo kupovali tamo, moja preporuka je da se svrati u Brunico I da se u supermarket kupi sve sto treba, a sto se tice snega nemoj da brines ima ga I to ga bas ima.

Ove godine se bas razmisljam da ga ponovimo u istom terminu

skiman
08.10.2013, 15:30
Bio sam I u Salbachu, glupo bi bilo da kazem da ne valja dobar je al DOLOIMTI su mnooooogo bolji, sva preporuka, kuca se zove Casa Suraru

https://www.facebook.com/CiasaSuraru

Hranu smo poneli nesto iz Beograda a one sitnice tipa testenine I hleb smo kupovali tamo, moja preporuka je da se svrati u Brunico I da se u supermarket kupi sve sto treba, a sto se tice snega nemoj da brines ima ga I to ga bas ima.

Ove godine se bas razmisljam da ga ponovimo u istom terminuare

kad se ide gore može Brunico....inače imaš u La Villi dobar Spar supermarket...ja ništa više ne vozim sa sobom....:dziveli:

ExBaker
08.10.2013, 17:42
Hvala na informacijama.
Ski pass prema zvanicnim listama je ove godine skuplji...
Mozda se i sretnemo tamo.

Bata Bane
08.10.2013, 20:12
Do Decembra ima jos vremena, ako se odlucimo opet za isto javljam

skiman
09.10.2013, 07:46
Hvala na informacijama.
Ski pass prema zvanicnim listama je ove godine skuplji...
Mozda se i sretnemo tamo.

Prema zvanićnim listama je ski pass SVAKE GODINE skuplji....to je i jedan od razloga, da sam počeo razmišljati, da promenim destinaciju....:smoke:

ExBaker
12.10.2013, 22:44
http://www.skijanje.hr/skijalista/italija/clanak/snijeg-u-dolomitima-start-sezone-3011?id=24909
Evo i snijega na vrijeme

Grazer
13.10.2013, 00:17
Jel ima neko da preporuci neke jeftine aranymane za alta badiu? Neki povoljan smestaj snekom opcijom ski pasa. Nasa sam neke na skifun ali slab im je izbor smestaja. Koliko kosta 6 dnevni dolomitisuperski pas ove godine?

skiman
13.10.2013, 14:51
Jel ima neko da preporuci neke jeftine aranymane za alta badiu? Neki povoljan smestaj snekom opcijom ski pasa. Nasa sam neke na skifun ali slab im je izbor smestaja. Koliko kosta 6 dnevni dolomitisuperski pas ove godine?

Zavisi kad ideš....pogledaj sam.......http://www.dolomitisuperski.com/en/ski-pass/prices :hair:

Grazer
13.10.2013, 19:38
Da da video sam da je cena ski pasa 231 eur. Sad jos neki dobar smestaj i to je to

Draganp
18.10.2013, 21:00
Poznavaocima Alta Badie: Planiram da ove godine (po prvi put) posetim ovo skijaliste. Budući da imam dvoje dece od 9 i 6 godina interesuje me da li za porodično skijanje sa takvom decom ima smisla uzimati Dolomiti Superskipas ili je dovoljan samo za Alta Badiu? Kakva je situacija sa smeštajem, da li ga ima na samoj stazi, i kakve su generalno preporuke što se smeštaja tiče?

Bata Bane
20.10.2013, 21:11
Nema potrebe da uzmes Dolomiti super ski, obzirom da ces biti sa decom dovoljno je da uzmes samo Alta Badio gde imas Sela Rondu, sto se tice smestaja evo korisnog linka http://www.miaaltabadia.it/en/, gde mozes rezervisati smestaj, skijaliste za svaku preporuku, I slobodno pitaj sve sto treba.

CrazyKong
20.10.2013, 21:56
Poznavaocima Alta Badie: Planiram da ove godine (po prvi put) posetim ovo skijaliste. Budući da imam dvoje dece od 9 i 6 godina interesuje me da li za porodično skijanje sa takvom decom ima smisla uzimati Dolomiti Superskipas ili je dovoljan samo za Alta Badiu? Kakva je situacija sa smeštajem, da li ga ima na samoj stazi, i kakve su generalno preporuke što se smeštaja tiče?

Nisam siguran da osim dnevnog, postoji lokalni ski pass samo za jedno mesto. Nesto mislim da je svaki pas od 2 dana dolomiti super ski. Molim cesce posetioce da potvrde.

boris
20.10.2013, 23:50
Za porodicu poput vaše sasvim je dovoljan ski pass za Alta Badiju.Ima zaista puno predivnih plavih staza.

skiman
21.10.2013, 07:03
Nisam siguran da osim dnevnog, postoji lokalni ski pass samo za jedno mesto. Nesto mislim da je svaki pas od 2 dana dolomiti super ski. Molim cesce posetioce da potvrde.

Postoji za Alta Badiu ski pass bez brige i to za više dana....

skiman
21.10.2013, 07:06
Postoji za Alta Badiu ski pass bez brige i to za više dana....


Nema potrebe da uzmes Dolomiti super ski, obzirom da ces biti sa decom dovoljno je da uzmes samo Alta Badio gde imas Sela Rondu, sto se tice smestaja evo korisnog linka http://www.miaaltabadia.it/en/, gde mozes rezervisati smestaj, skijaliste za svaku preporuku, I slobodno pitaj sve sto treba.

Alta Badia ima granicu kao skijalište na Passo Campolongo, tako da ne možeš npr u Arabbu, istotako ima granicu na Passo Gardeni, tako da ne možeš u Val Gardenu...ako naravno nemaš Super ski Dolomiti skipass...toliko o tome....:sm011:

wlad
21.10.2013, 09:14
Sa (tako malom) decom zaista nemaš potrebe za Dolomiti SuperSki pass, dovoljan ti je Alta Badia pass i SkiMan ti je lepo objasnio gde su granice..

BataBane ti je predložio dobar sajt za smeštaj tako da ti je ostalo samo da uživaš :ok:

Bata Bane
01.12.2013, 15:41
Rezervisana Ciasa Suraru od 11. Januara :yay::yay::yay:

wlad
10.12.2013, 21:54
Stigli smo preključe i smestili smo se u Colfosco, juče super dan za skijanje, veći deo dana sunce i pomalo oblaka, bili u Alta Badia delu i Arabbi:

12813

12814

Danas ceo dan sunce bez oblačka, malo toplije vreme nego juče i staze odlične, totalno južne strane su malo popustile popodne, bili na Marmoladi i Arabbi:

12815

Inače radi većina staza i žica (sve glavne), Sellaronda krug radi samo u obrnutom smeru pošto se u narednih 10-15 dana očekuje puštanje nove gondole Danter-Cepies (sada je to gondola sa medjustanicom)..

Dobili smo standardni popust na jedan dan smeštaja i ski passa free (važi do K. božića).

ExBaker
10.12.2013, 22:55
Panzer, vidi ovaj raj...jbg, moramo se organizovati da se ovjeri ovo

Panzer
10.12.2013, 23:26
Tamo negdje u februaru kada novi Dantercepies proradi i kada Sella bude radila u oba smjera..:smoke:
Wlad, kakav je smještaj i ima li gužvi?

wlad
10.12.2013, 23:34
Mi smo videli da radi većina, nije nam smetao DanterCepies :-) pa smo došli. Inače je idealan termin, ima jako malo ljudi pa su staze savršene i nema skijaša na stazama da "smetaju" pa može da se pusti brzi carving po celoj stazi - milina :D

Smestili smo se u Garni Mirabel, noćenje-doručak, smeštaj je pored staze, skroz OK.. Smeštaj 180 i ski pass 153 za 5 dana skijanja..

boris
11.12.2013, 17:36
Wlad da li si putovao preko Austrije ili iz Slovenije u Italiju? Nisam se još odlučio a planiram za vikend u Colfosco. Kada se ide kroz Italiju koja je ruta "najbrža"?
Pozdrav i uživaj:sm018:

Bata Bane
11.12.2013, 17:43
Uuuuuu Wlad prelepo, znaci krenulo je :ok:ja sam tamo 11 januara, mora da se obidje ono sto se nije stiglo prosle zime

wlad
11.12.2013, 22:24
Borise, AT put je mnogo bolji, išli smo svim kombinacijama i meni je najbolja Karavanke, Lienz, Brunico, Corvara, Colfosco. Put nije naporan i samo lagano :). Ako ides preko IT onda ideš na Beluno pa na Cortinu i onda Corvara i naravno Colfosco. Problem je što se taj deo od Beluna (kojeg obidješ) jako rastegne i ide se kroz dosta malih mesta sa ograničenjima i sl..

Bane video sam da ideš u januaru, to je isto odličan termin, nema gužve a sve radi. Lep provod i preporučujem da ne idete mnogo u krug nego svaki dan drugi deo da se zadje u dubinu i odvozaju sve najbolje staze.

Ovaj sada termin mi se jako svideo, radi veći deo staza a pustoš na strmim stazama i onda ludilo ;), pored toga što ima malo skijaša nus efekat je da staze do 16h ostanu odlične, deo ostane toliko dobar do kraja da ih i ne srede do sutra i sve ostane odlično.

Bata Bane
13.12.2013, 20:09
Prosle godine smo isli tim putem kroz karavanke, a sada idemo na Italiju jer ima mnogo vise auto puta, ono jes malo dalje za neki kilometer al reko ajd da probamo I ovu soluciju.

wlad
13.12.2013, 20:16
Probajte, tako se najbolje vidi, ali ja uvek preporučujem preko Lienza zato što je meni bolje, što naravno ne znači da će biti i vama :ok:

Bata Bane
13.12.2013, 21:08
Dobra je I ta putanja al ajd reko da probamo gore na Pordenone

Draganp
18.12.2013, 10:13
Da li se u svakom Alta Badia Ski pass ofice-u može uzeti 6-o dnevni ski pass, i da li primaju samo keš ili je moguće i plaćanje karticama? Pozdrav.

skiman
18.12.2013, 12:56
Da li se u svakom Alta Badia Ski pass ofice-u može uzeti 6-o dnevni ski pass, i da li primaju samo keš ili je moguće i plaćanje karticama? Pozdrav.
Naravno....možeš uzeti i 6 - dnevni Dolomiti superski pass...uzimaju gotovinu i kartice....

christofer
19.12.2013, 09:55
Preko Austrije put je ok za neka skijalista u Italiji, doduse nisam isao za Alta Badiju vec za Madonnu jedne godine, ali je put ok. A do Corvare sam isao kroz samu Italiju, tj odvojio se za Pordenone pa na gore isao. Meni je navigacija onda pokazala kraci put preko lokalnog puta koji se odvaja kod San Vito di Cadore-a, a ne preko Kortine. Uzasna greska, put je pun krivina, uzak, na nekim mestima se jedva mimoidje sa busom. I nije bio bas nesto ociscen. Vracali smo se preko Kortine nazad. I taj put mogu da preprucim, s obzirom da se od same Cortine lako stize do autoputa koji onda ne prestaje do Srbije. A put od Corvare do Cortine je isto ok. Lokalci preporucuju put preko Brunica i Lienza. Ali ne znam kakav je da prenesem utiske...

wlad
19.12.2013, 10:54
Put preko Brunica-Lienza nema nijedan prevoj, iz Corvare se "spustiš" do Brunicoa (gde imaš možda par km deonicu sa krivinama) i onda dalje dolinom do Lienza. Ovim putem ideš samo kroz Sillian i Lienz što se tiče mesta, ostalo je prav put sa ograničenjem od 100km/h.

christofer
19.12.2013, 12:18
Da, tako nesto nam je i lokalac rekao. Da je taj put dobar, ali kazem, nisam isao pa nemam informaciju iz prve ruke. Dakle, to ispadne najbolji put do Alta Badia-e...sve ukupno gledano. Pogotovo ako se ide direkt do Corvare ili Colfosca.

adwarf
19.12.2013, 20:16
Pozdrav ljudi, moze li mi neko reci iz iskustva kakva je situacija na skijalistu u poslednjoj nedelji marta (22-29.)?

wlad
20.12.2013, 00:54
Mi smo bili ove godine od 18 do 23 marta i sve je bilo kako treba :ok:

Evo i par slika iz ove iste teme u tom terminu: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=1180&page=14

podvodni
21.12.2013, 16:56
Put od Spittala preko Lienza i Brunica je dobar (široka magistrala sa ograničenjem 100 koja uglavnom tangira naselja). ViaMichelin takođe preporučuje tu rutu.
Problem može biti gužva vikendom (špic termin subotom prepodne) na deonici između Brunica i La Vallea. Ima nekoliko uključenja na put s prvenstvom prolaza i prošle godine (februar) smo se u povratku zaglavili, te nam je trebalo više od dva sata za tih 25-30 km... Opet, nije nešto što je neuobičajeno za puteve kroz Alpe u to doba dana/nedelje/godine i moguće je da je slično i na alternativnim pravcima...

skiman
22.12.2013, 13:58
Put od Spittala preko Lienza i Brunica je dobar (široka magistrala sa ograničenjem 100 koja uglavnom tangira naselja). ViaMichelin takođe preporučuje tu rutu.
Problem može biti gužva vikendom (špic termin subotom prepodne) na deonici između Brunica i La Vallea. Ima nekoliko uključenja na put s prvenstvom prolaza i prošle godine (februar) smo se u povratku zaglavili, te nam je trebalo više od dva sata za tih 25-30 km... Opet, nije nešto što je neuobičajeno za puteve kroz Alpe u to doba dana/nedelje/godine i moguće je da je slično i na alternativnim pravcima...
Brunico-La Villa si mislio, jel tako?? Zato ja u subotu koristim put Tobblach-Cortina-Passo Falzarego-San Cassiano-La Villa......:sm011:

christofer
23.12.2013, 12:19
Da, taj put je dobar - Od Cortine do Corvare preko la Ville. Ne bude guzva vikendom, barem nije bilo guzve kad smo mi isli...

boris
24.12.2013, 11:12
Auuu, šta se sprema!
Sreda i četvrtak prava mećava:
http://www.altabadia.org/en/holiday-information/weather_climate

adwarf
26.12.2013, 09:18
Uplacen apatman 22-29. mart. Sad treba docekati da prodju svi ovi slini meseci do tada... :(

Bata Bane
26.12.2013, 13:54
Pada pa razvali.......:yay::yay:

adwarf
06.01.2014, 10:58
Dobio sam potvrdu bukinga i izvinjavaju se sto su poslali nekoliko dana kasnije, kazu nisu imali nekoliko dana internet konekciju zbog prevelikih sneznih padavina. :D

Bata Bane
06.01.2014, 15:38
Petak polaaaaaaazaaaakkkkkkkkkkk :yay::yay::yay:

Peja01
10.01.2014, 12:55
Srećna Vam Nova godina. Sa društom idem u zadnjoj nedelji februara u Arabbu. Nekoliko pitanja. Imamo dolomiti superski 7, pa šta je Vaš predlog šta iskijati za tih 7 dana i da li ići automobilom do pojedinačnih skijališta ili koristiti žičaru? Koji je put najbolji do Arabbe, preko Austrije ili preko Italije? Za koliko se vremena realno stigne do Arabbe (mislim sa nekim normalnim pauzama)? Eto toliko ako se nešto još setim .........:)

wlad
10.01.2014, 16:18
Ja bi na tvom mestu išao isto kao za Corvaru - pa onda za Arabu.

Peja01
10.01.2014, 17:14
Ja bi na tvom mestu išao isto kao za Corvaru - pa onda za Arabu.

Kakav je put preko Austrije, mislim na onaj deo koji nije auto put?

Peja01
10.01.2014, 17:15
Kakav je put preko Austrije, mislim na onaj deo koji nije auto put?
Pardon, da budem precizniji mislim i na deo kroz Italiju:)

skiman
11.01.2014, 08:25
pa jesi li ti pročitao ovu temu u potpunosti? Jedna te ista pitanja....te uvijek isti odgovori....:dontknow:

Peja01
11.01.2014, 11:43
pa jesi li ti pročitao ovu temu u potpunosti? Jedna te ista pitanja....te uvijek isti odgovori....:dontknow:
Čemu takav sarkastičan ton u odgovoru :confused: Pitao sam prvenstveno za neki lični predlog šta bi vredelo iskijati za tih sedam dana po danima obzirom da smo pozicionirani u Arabbi a svaki dan bi hteli da skijamo na drugom skijalištu: Za sada sigurno idemo Araba i Marmolada, Alta Badia, Val Gardena, Cortina d' Amprezzo .......

skiman
11.01.2014, 12:13
Bio je to samo predlog (a daleko od sarkazma), da u odgovarajučuj temi pročitaš i nađeš odgovor na dosta pitanja koja postavljaš....sve se nađe u temama o Dolomitima, Val Gardeni, Arabbi, Alta Badii...i ako ideš na dopust, to bi trebale biti slatke brige.....a mene mrzi odgovarati (i očigledno i druge) na jedna te ista pitanja.....želim ti ugodan i lijep dopust u Dolomitima.... :sm018:

Peja01
11.01.2014, 12:36
Bio je to samo predlog (a daleko od sarkazma), da u odgovarajučuj temi pročitaš i nađeš odgovor na dosta pitanja koja postavljaš....sve se nađe u temama o Dolomitima, Val Gardeni, Arabbi, Alta Badii...i ako ideš na dopust, to bi trebale biti slatke brige.....a mene mrzi odgovarati (i očigledno i druge) na jedna te ista pitanja.....želim ti ugodan i lijep dopust u Dolomitima.... :sm018:

Hvala na lepim željama. I ja neke tvoje postove smatram suvišnim pa ih ne komentarisem.

Grazer
11.01.2014, 20:04
Prijatelj s zenom sledeci vikend dolazi u Corvaru, kaze da se odrzava neko internacionalno poznati fest kulinarstva, kao najbolji kuvari dolaze i to je kao bas got to be there event. Kao karte nemoguce tesko nabaviti a inace kostaju 100eur. Nisam ga nikako shvatio sta placa 100eur. Zna li iko ista o ovome? U pitanju je AUDI CHEF'S CUP SÜDTIROL

skiman
12.01.2014, 07:11
ovo je u pitanju....http://www.chefscup.it/en/Home.aspx :sm011:

Grazer
12.01.2014, 16:22
Znam da je to. Mene interesuje jeli iko ikada bio posto kolega zove da im se pridruzimo a gledam da ucesce kosta 1000eur za svih 6 dana. 100eur je dan po cjenovniku. Ima sve opisano pod programom. All you can eat+after party+casovi kuhanja svih 6 dana

tomba na kvadrat
12.01.2014, 21:13
araba je skroz na jugu dolomita koliko me sjećanje služi, tako da na skijama ne možeš do Kromplaca ili slično. Gdje god da odeš nećeš pogrešiti, a mnogo toga moraš propustiti. Ja sam svojevremeno bio u alta badiji pa mi je lako bilo ići bilo gdje. Jedino sam u kortinu i kromplac išao autom. Kromplac je daleko a htjeli smo da poslije ostanemo u Bruniku(divan gradić),a Cortina je malo slabije povezana(valjda). Prevoj je bio suh pa smo otišli autom,cca 1h, i na večer ostali u gradu.
Mislim da smo ja i žena za 2-3 sata prešli alta badiju i otišli na Marmoladu, odmorili se , jeli, i do kraja dana se laganini vratili u hotel
Želim ti mnogo snjega i sunčanih sati kao što je meni bilo.

Peja01
12.01.2014, 22:28
araba je skroz na jugu dolomita koliko me sjećanje služi, tako da na skijama ne možeš do Kromplaca ili slično. Gdje god da odeš nećeš pogrešiti, a mnogo toga moraš propustiti. Ja sam svojevremeno bio u alta badiji pa mi je lako bilo ići bilo gdje. Jedino sam u kortinu i kromplac išao autom. Kromplac je daleko a htjeli smo da poslije ostanemo u Bruniku(divan gradić),a Cortina je malo slabije povezana(valjda). Prevoj je bio suh pa smo otišli autom,cca 1h, i na večer ostali u gradu.
Mislim da smo ja i žena za 2-3 sata prešli alta badiju i otišli na Marmoladu, odmorili se , jeli, i do kraja dana se laganini vratili u hotel
Želim ti mnogo snjega i sunčanih sati kao što je meni bilo.
Hvala na odgovoru :sm004:. Mi smo manijaci što se tiče skijanja i hteli bi što više da obidjemo dobrih staza. Ogromno je skijalište i hoćemo da obidjemo ono što je najinteresantnije za 7 dana:ski: ("težak zadatak")

nemijazz
13.01.2014, 11:37
Može na skijama iz Arabbe do Kronplaza, preko Badie, lično proverio. Taj put ukljucuje i vožnju ski busom 20-ak minuta izmedu La Ville (mi smo isli korak dalje spustili se Sponatom i krenuli iz Pedraces-a) i Picolin-a koji je posle preko S. Vigilia zicama/stazama povezan sa Kronplaz-om. Ceo put traje oko 2-2.5 sata i razlicito traje u jednom i drugom smeru. Taj put ne podrazumeva nikakav ekstremizam (bila i devojka u ekipi) ali ni preterano kilavljenje i razvlacenje. Ako se krene oko 9 ima se vremena za uzivanje na Kronplazu.

Peja01
13.01.2014, 12:00
Mislim da nam je brža opcija da krenemo kolima do Kronplatza ako se ne varam.Da li postoji ski bus iz Pedracesa do La Villa?

tomba na kvadrat
13.01.2014, 13:06
Mislim da nam je brža opcija da krenemo kolima do Kronplatza ako se ne varam.Da li postoji ski bus iz Pedracesa do La Villa?
vjerovatno jeste brža ali opet propuštaš mnogo toga na putu do kromplaca.
Ako odeš autom i budeš tamo u 9h imaš cijeli dan.
To ti je sve sad filozofija. Ono što je sigurno, to je da nećeš pogrešiti šta got da odabereš.
U 9h Stani na skije, kartu u ruke i idi što dalje u raznim pravcima. U 12h kreni natrag.
A autom nekad i nije brže. Meni je jednom od la ville do predivne Val Gardene
trebalo autom preko prevoja bar 20-30 minuta više nego na skijama; a putevi su bili suhi.

nemijazz
13.01.2014, 14:50
@Peja01
I Sella Rondu ćeš brže preći kolima, ali većini nije prioritet brzina... Od La Ville se ski busom ide do Picolina kroz Pedraces. To si mogao i sam da zakljucis da si pogledao kartu i potrudio se da shvatis o cemu sam pisao. Lepo ti je neko rekao da pogledas starije postove i karte pa da onda pitas ako ti je nesto nejasno. Tebe to ocigledno mrzi a ocekujes od nas da nas ne mrzi da svaki put iznova detaljišemo.

Peja01
13.01.2014, 22:06
@Peja01
I Sella Rondu ćeš brže preći kolima, ali većini nije prioritet brzina... Od La Ville se ski busom ide do Picolina kroz Pedraces. To si mogao i sam da zakljucis da si pogledao kartu i potrudio se da shvatis o cemu sam pisao. Lepo ti je neko rekao da pogledas starije postove i karte pa da onda pitas ako ti je nesto nejasno. Tebe to ocigledno mrzi a ocekujes od nas da nas ne mrzi da svaki put iznova detaljišemo.
Dobro, možda sam nešto i propustio iz prethodnih postova. Nije u svakom slučaju namerno ili zato što me mrzi. Skijanje shvatam kao opuštenu zabavu a ne ništa pod moram ili obavezno. Otuda moj opušten pristup pitanjima koja nisam pripremio kao diplomski rad. :)

skiman
14.01.2014, 08:59
Srećna Vam Nova godina. Sa društom idem u zadnjoj nedelji februara u Arabbu. Nekoliko pitanja. Imamo dolomiti superski 7, pa šta je Vaš predlog šta iskijati za tih 7 dana i da li ići automobilom do pojedinačnih skijališta ili koristiti žičaru? Koji je put najbolji do Arabbe, preko Austrije ili preko Italije? Za koliko se vremena realno stigne do Arabbe (mislim sa nekim normalnim pauzama)? Eto toliko ako se nešto još setim .........:)

Zanimljivo....Ako je to u periodu od 22.2.-1.3.2014, onda sam i ja tamo.... mada to ništa ne znači......:sm011:

Peja01
14.01.2014, 12:44
Zanimljivo....Ako je to u periodu od 22.2.-1.3.2014, onda sam i ja tamo.... mada to ništa ne znači......:sm011:
Nas četvorica smo smešteni negde u ovim apartmanima:
http://www.skifun.rs/index.php?lnk=tmp_namestitev.php&hot=1611
Možda se i sretnemo :dziveli:

skiman
14.01.2014, 13:20
Teško.....u gužvi kakva je u gradu (vidjet češ i sam)...mada sam barem 2-3 puta tokom odmora u Arabbi, jer su mi tamo staze vrh....znam za te apartmane...na putu su prema Passo Pordoi (imam ih čast gledati svake godine u augustu, kad pravim Sella Rondu na biciklu, pa imaš malo više vremena za po koji detajl.....)

Bata Bane
21.01.2014, 09:47
Sta reci, snega ko u prici na Marmoladi i preko 2 m, sve sto bih rekao bilo bi suvisno, jos se nisam vratio, mislim jesam al samo fizicki:glavaozid:glavaozid

skiman
21.01.2014, 13:11
Meni su preostale slatke brige....apropo kad idem ne želim si uopšte više snega nego što jeste...samo da bude preko noči jasno i temperature oko -15, a preko dana sunce i temperature oko -1....evo samo to da je....i tako da je svih 7 dana ....:bootyshak:yay:

Ramon Kotta
30.01.2014, 07:35
Pozdrav svima.Ja i drugar idemo 8 februara u alta badiju.Citam postove i vidim da je vecina ljudi poznaje bas dobro.Zamolio bih za pomoc i savet.Mi smo solidni skijasi,skijamo uglavnom crvene staze.Zanima me vas komentar za lokaciju smestaja.
http://www.lamiri.it/index.php/en/badia/central-location-in-alta-badia.html
Gde je najbolje ici na skijanje odatle,kako(ski bus,auto)?
Procitao sam sve u temi,ali posto idemo prvi put,ne znamo gde je lokacija na kojoj smo smesteni.
Svaki komentar i pomoc je dobrodosla,a ima vas dosta koji ste tamo"domaci"pa ne sumnjam da cete nam pomoci da i nama skijanje u alta badia bude nezaboravno.
Hvala unapred

wlad
30.01.2014, 08:03
Pogledaj link koji si okačio - pa umesto satelitskog snimka klikni na "Map" snimak i prikazaće se žice na mapi - pa ćeš tačno videti na kojoj si poziciji u odnosu na žice - nisi daleko po mapi.

Što se tiče pitanja gde skijati: svuda :)

skiman
30.01.2014, 08:11
Pozdrav svima.Ja i drugar idemo 8 februara u alta badiju.Citam postove i vidim da je vecina ljudi poznaje bas dobro.Zamolio bih za pomoc i savet.Mi smo solidni skijasi,skijamo uglavnom crvene staze.Zanima me vas komentar za lokaciju smestaja.
http://www.lamiri.it/index.php/en/badia/central-location-in-alta-badia.html
Gde je najbolje ici na skijanje odatle,kako(ski bus,auto)?
Procitao sam sve u temi,ali posto idemo prvi put,ne znamo gde je lokacija na kojoj smo smesteni.
Svaki komentar i pomoc je dobrodosla,a ima vas dosta koji ste tamo"domaci"pa ne sumnjam da cete nam pomoci da i nama skijanje u alta badia bude nezaboravno.
Hvala unapred

Smešten si jedno 100-150 m od Sport hotela Teresa, i oko 500 m od donje postaje sedežnice Sponata (sa free parkingom), koja je vezna sedežnica za dalje prema La Villi.....Tako da možeš i peške ako te nije muka, jer je donja postaja na vrh malog brda....Ja sam smešten jedno 150 m prije tebe....:sm011:

Ramon Kotta
30.01.2014, 13:39
Hvala ljudi,znaci nisam bas negde bogu iza tregera:-)

Peja01
30.01.2014, 19:02
U Arabbi a i u Dlomitima snežno zatrpavanje narednih dana:
http://www.arabba.it/index.php?page_id=1188

sasacg
30.01.2014, 20:26
U Italiji nikad vise snega nego ove godine :) zato u Austriji nije bas kako smo navikli...

wlad
30.01.2014, 20:40
Što nema u Austriji snega? Evo već par nedelja je na Koruškim skijalištima preko 2 metra snega.. Malo manji sneg je u Tirolu, ali ništa dramatično..

sasacg
30.01.2014, 20:42
E upravo na Tirol i mislim ;) Duplo manje snega nego prosle godine...

Ramon Kotta
09.02.2014, 16:44
U alta badiji danas ceo dan pada sneg,a tako vreme najavljuju i za sutra.Lose skijanje skroz...

wlad
09.02.2014, 17:15
Iznajmi širu skiju za sutra a od utorka vas očekuje lepše vreme..

Ramon Kotta
09.02.2014, 17:24
Iznajmi širu skiju za sutra a od utorka vas očekuje lepše vreme..
Po prognozi izgleda tek od srede:glavaozid

Ramon Kotta
09.02.2014, 17:42
Jel mozda neko od forumasa ovde trenutno?

skiman
20.02.2014, 17:31
evo...još malo pa krćemo....po prvi puta i nešto deblje skije sa mnom (posudio Stöckli Snake od sina)....mnogo se lepše ide sa njima po dubokom nego sa Fischer GS ......ja se ipak nadam, da mi neče trebati.....:bootyshak

skiman
06.05.2014, 09:32
:hair:Baš nemajo sreče u Alta Badii..opet odron....ovaj put iznad sedežnice Borest (za one koji ne znate, to je ona povezna sedežnica između Corvare i Colfosca)....odron došao skor do glavne ceste odnosno do kasarne Truppe Alpine...
http://www.funivie.org/cantieri/thumbnails.php?album=330

Tale
03.02.2015, 14:21
Posle 3 meseca bezuspesnih i ocajnih pokusaja da se ulogujem na forum, konacno sam uspeo. :)
Elem, iscitao sam ceo forum, upio sve vase savete i komentare, bio u Alta Badii i spremam utiske, kako bih preneo najnovije informacije i kako bih jos nekome mozda pomogao da se odluci za najbolje skijanje EVER!

Uskoro nastavak, pozdrav.

Tale
03.02.2015, 23:33
Prosle nedelje smo bili u Alta Badii. Supruga I ja, 7 nezaboravnih dana, fenomenalno skijanje, sjajno vreme, mnogo snega, savrsene staze, pristupacne cene, itd.
Ali da krenemo redom.
PUT – Isli smo kolima, Hundai i30 karavan 1.6 dizel (pisem ovo da bi mogli da uporedite koliko bi vas ispao put). Putarina u Srbiji 350rsd (3 eur), putarina u Hrvatskoj prva je oko 16 eur, druga je 6.5 kuna, znaci skoro 1 eur. Vinjeta u Sloveniji 16 eur. Tunel Karavanke 7 eur. Radnik na ulazu u Karavanke nam je rekao da za Austriju ne treba vinjeta jedino ukoliko se iskljucimo na prvom izlazu posle tunela, ali obzirom da smo imali oko 70km autoputa kroz Austriju, uzeli smo I AUT vinjetu, koja kosta 8.5 eur.
Krenuli smo iz Beograda u 9:10 ujutru, u La Vili smo bili u 18:20h. Ukupno 850km, 9 sati voznje, od cega poslednjih 2 sata je van autoputa, kroz mala austrijska mesta, ali veoma dobrim putem gde moze da se vozi I do 80km/h. Pravi I jedini uspon krece poslednjih 25 minuta, tako da iako ste vozili skoro ceo dan, to ne predstavlja neki preterani napor. Sve u svemu, put se do Alta Badie ne oseti (mozda delimicno I zbog adrenalina koji ne prisutan jer se ide na skijanje).
Sto se tice benzina, trenutno je najjeftiniji u HR, onda u SRB, pa SLO I na kraju najsuplji u IT. Obzirom da se cene menjaju, najbolje vam je da pratite http://www.fuel-prices-europe.info/ Azuriran pregled cena benzina, da mozete da planirate unapred gde da sipate.
Putevi su potpuno ocisceni, nema nanosa, leda, snega, dobro obelezeni.
U povratku smo isli kroz Italiju na jug, jer smo hteli da svratimo u outlet kod Venecije. Na predlog vlasnice apartmana isli smo preko Cortine D’Ampezzo, I onda prema Veneciji. Osim prevoja izmedju Alta Badie I Cortine (vremenski oko 50 minuta) ostatak puta sjajan za planinske uslove. Dovoljno sirok, dosta mostova tunela, sve do autoputa, I kasnije lagano. Putarine u Italiji su 3.5 eur I 6 eur. Verovatno ako se ide direktno prema Sloveniji je putarina nesto jeftinija, ali neznatno.
Od Beograda do Alta Badie I nazad smo potrosili oko 120 litara dizela, sto znaci da nas je put sa sve putarinama I benzinom izasao oko 230 eur! Neko je vec pisao da ga je put kostao oko 250 eur pa da potvrdim da je moguce.

Tale
03.02.2015, 23:34
LOKACIJA – Prvi put smo isli na Dolomite, I umesto Kronplatza, ipak smo se odlucili za Alta Badiu. I apsolutno pogodili! Alta Badia je po meni mozda I najbolje locirano skijaliste od svih ostalih u okviru Dolomita. Nalazi se na samoj Selli sto je mnogo vise plus nego sto je nekima minus zbog guzvi na Sella Ronda zicama, okruzena je Val Gardenom, Arabom I Marmoladom, a I Cortina je blizu. Ono sto je jos, po meni, bitno jeste kompaktnost celog skijalista sto nije slucaj sa npr Cortinom ili Gardenom. Sva mesta San Casiano, La Vila, Corvara pa cak I Colfosco imaju jednostavan I brz pristup velikom broju zica I staza, dok je npr Gardena podeljena na 3 sela koja su dosta izolovana jedna od drugih. To je naravno samo moje misljenje.
Mi smo bili u La Vili, malo mesto, puno hotela, apartmana I smestaj. Ima I svojih par staza ali glavna gondola izvlaci na 2100mnv odakle se prostire veliki broj staza Alta Badie. Gondola ujedno pokriva I stazu Gran Risa, FIS stazu na kojoj se vozi muski veleslalom svetskog kupa. To je crna staza, pored nje su I crvena I plava, tako da svako moze da je spusti.
La Vila je inace dosta “mrtvo mesto” iako ima veliki broj turista. Restorani radi tek posle 17-17:30h, Spar (market) radi 19h, a na ulici nema nesto mnogo ljudi. Ima par restorana, od kojih je jedan FENOMENALAN. Pravi italijanski planinski restoran, uvece uvek pun, odlicna hrana, veoma pristupacne cene (pice od 7 do 12-13 eur, lazanja 8,5 eur, deserti oko 3-5 eur, flasa vina cini mi se da ima I od 12-15 evra na na vise).
Pretpostavljam da je malo zivlje u Corvari jer je malo vece mesto, ali nismo isli posle skijanja I uvece tako da ne znam provereno.

Tale
03.02.2015, 23:35
SKIJANJE – Tesko je recima opisati. Bezbroj, ali bukvalno, bezbroj staza svih kategorija, duzina, tezina, itd. Moj savet je da svakako izmete SUPERSKI DOLOMITI skipass.6-dnevni je 237 eur, ali ukoliko uporedite da je na Kopaoniku 6-dnevni skipass 100 evra a dobijete bukvalno 10 puta vise staza ( I siguran sneg zbog vece nadmorske visine), shvatite da je to najbolja investicija u skijanje.
Alta Badia lezi na samoj Selli tako da ukoliko hocete da pravite krug oko Selle, mozete u svakom trenutku. Araba sa Marmoladom je bukvalno 3-4 zice od centra skijalista. Na Marmoladi se penjete na 3400 mnv! Tu je I Gardena sa svojim FIS stazama svetskog kupa. Ako vam I to dosadi, imate minibus koji svakog dana ide za Kronplatz, a kao sto sam vec rekao, nekih 50 min kolima je centar Cortine D’Ampezzo. Neke zice ovog skijalista su I blize, mozda nekih 25-30 minuta iz La Vile.
Guzvi na stazama NEMA! Jedine guzve koje smo mi sretali jesu kod gondola koje su na Selli, posebno u Gardeni, ali to je npr maksimalno cekanje u redu 5-10 minuta, I to bas u spicu, oko 12h. Vec sutradan smo npr na istom tom mestu prosli odmah bez cekanja.
Oprema – Mi smo rentirali opremu u Beogradu. Ovde smo dva kompleta opreme platili koliko bismo u Alta Badii platili jedan komplet, tako da ukoliko se razmisljate, moj predlog je ponesite opremu odavde, naravno ukoliko nemate svoju.
Nadam se da ce ovo pomoci nekome ko planira put. Takodje, ukoliko neko ima dodatnih pitanja, tu sam.

.Bole
16.02.2015, 22:35
Da li ima neki servis dobar a povoljan u Corvari?
I da li ima gdje u regiji sella ronda uzeti pancerice a da su ono jeftinije,neki popust sad krajem februara,prije neku godinu sam tako uzeo u pola cijene pancerice i skije isto u Bormio

ExBaker
02.03.2015, 21:40
Kako smo prvi dan pokupili neka iskustva, odlučili smo drugi dana (nedjelja) skijati na dijelovima koji nisu na krugu Selle i izbjeći gužve. Krenuli smo četvorosjedom iz Arabbe rano ujutro, pa onda preko lifta simpatičnog naziva LaPale ( samo što nismo još put Jahorine krenuli) išli krajnje desno dugačkim plavim stazama put Alta Badie. Ljepota! Rano jutro, staze upeglane, nigdje nikog, za karvanje ubilo se. Stigli smo dogondole 1 u Alta Badii, pa onda Bamby liftom ka Gran Risi. Tu smo odvezli po jednom crnu i crvenu. Odlične staze, nema šta. Crna je nekako sa nevjerovatnim konstantnim padom,taman za veleslalom. Crvena je nekako da se bolje opustiš i odvezeš je merački. Obje su bile odlično pripremljene i nevjerovatno kako dobro drže obzirom da horde skijaša prolaze njima svaki dan. Respekt za pripremu, stvarno. Ono što je stvarno nervirajuće je penjanje na gondolu i gužva ispred. Pošto nismo baš bili spremni na čekanje krenuli smo u dalje ispitivanje Alta Badie. Skijalište je rođeno za familije. Ima ogroman broj plavih staza, toliki da se čovjek izgubi. Skijali smo par žica u tom "plavom" dijelu, a najviše nam se svidjela staza 21, koju smo ponovili onako merački. Onda smo se prebacili ka Arabbi vučnicom, spustili se u Corvaru pa gondolom Boe ka još jednom otkrovenju. Crna staza sa Vallon vrha je odlična! Nju smo skijali nekoliko puta. Stvarno je odlična, sa par prelomnica, ne toliko duga, ali nekako zbog divlje prirode posebna. Onda pauza u kafani na stazi, odlična čorba i viršle. Opet se zamalo ne zaspa. Kako nismo skijali ovaj dio od Selle ka Arabbi krenuli smo tim putem. Skijali smo crnu stazu broj 21, sa vrha Burz. Isto moćna staza. Na kraju Burz četvorosjeda Srđan upozna neke pilote iz Bg, pričali su ima li neki drug put da se spuste do Arabbe sem te crne staze. Na to smo se uključili Panzer i ja i rekli da nema drugog puta a da je ta staza divna. Prešišali smo ih negdje naprvoj strmini, a mi smo uvelike završavali izlazak drugi put dok smo dio njih gledali kako spašavaju glavu. Pošto smo se predstavili, mogu misliti kako su nas psovali...:sm021:
Do kraja dana još 4,5 vožnji što sa Burza što sa Le Pala. Sve u svemu, odličan dan. Noge bole,ali malo aspirina sve to eliminiše. Među zadnjima napuštamo skijalište, tuširanje, pa večerau restoranu. Uzeli smo opet vino aonda napravili gršku.Nas dvojica Bečku, a treći isto neku šniclu.Odvalili smo se od hrane i nije nam bilo dobro. Jbg. Mora nešto biti da malo pokvari idealan dan...

ExBaker
02.03.2015, 21:54
Evo i par slikaod ekipe.Slike i izvještaj iz Val Gardene i trećeg dana na toj temi, ali drugom prilikom. Umornmo se.

skiman
03.03.2015, 13:57
evo nekih mojih od ove godine....od 14.-21.2.2015

skiman
04.03.2015, 13:09
...još malo....

nebojan
16.12.2022, 15:52
Prošle nedelje smo i mi konačno bili na Dolomitima i to u Alta Badia regiji. Uhvatili smo Dolomiti Superpremiere akciju gde se smeštaj i ski pass za četiri dana plaćaju kao za tri dana. Što se tiče puta, išli smo po Wlad-ovoj preporuci preko Austrije, i sa jednom dužom i par kraćih pauza, trebalo nam je oko 11.5 sati od Novog Sada do Colfosco-a, gde smo bili smešteni.

Veći deo staza je radio (uključujući i Sella Ronda turu u oba smera), iako je početak decembra, tako da smo već tu bili prijatno iznenađeni. U samom Colfosco-u i nema baš puno staza, ali Val Gardena je tu na par žica, a sa druge strane, jedna gondola spaja Colfosco i ostatak Alta Badia skijališta. Prvi dan (četvrtak) nam je bilo savršeno vreme, sunčano, bez oblaka i skoro bez vetra. Taj dan je očekivano bila i najveća gužva, ali nas je ipak donekle iznenadilo pošto je radni dan bio u pitanju. Naravno, ne pričamo ovde o gužvama kakve imamo na Kopu, ali bilo je čekanja za žice i gondole po nekoliko minuta. Već u četvrtak uveče su se spustili oblaci i krenuo je da veje sneg, i to je trajalo do našeg odlaska (u nedelju), tako da verujem da je ove nedelje bilo sjajno skijanje na Dolomitima :) Tih par dana je bilo raznih iskustava, i prelepih dobro očuvanih staza, ali i onih "razvaljenih" sa hupserima i ledom, ali i to je bilo za očekivati...

Još jedna zanimljivost, barem za nas, je bila da u poređenju sa Nassfeld-om i Serre Chevalier-om, prosečni skijaš na Dolomitima je bio lošiji nego u pomenuta dva skijališta. Tamo su svi vozili full carving, dok su ovde prosečno bili dosta bliži našem nivou (nazovimo to nekim srednjim nivoom :) ). Možda je to i do samih uslova na stazama pošto je dosta snega napadalo ali i padalo dok smo skijali, pa su ljudi bili oprezniji i sporiji.

Opšti utisci su veoma dobri i definitivno ćemo se vraćati ovde još nekoliko puta. Staza ima za sve, od ultra blagih plavih, do onih ozbiljnih, crnih staza, od kratkih (par stotina metara) do dugih (čini mi se da je najduža koju smo mi vozli 5km), tako da svako može pronaći deo za sebe.

Bojanmarinkovic
28.01.2023, 11:29
Pozdrav svima.
Planiramo prvi put skijanje u Alta Badiji od 4 do 11 marta. Za sada što smo našli da nam odgovara od smeštaja je Colfosco i La Villa. Veoma slični smeštaji, slične cene i udaljenosti oko 300m do žica.
Imamo jednog skijaša početnika tako da me interesuje ako neko ima iskustva koja je od tih pozicija bolja za početnika koji bi možda uzimao i neke časove.
I takođe šta je bolja opcija što se tiče izvlačenja na ostatak skijališta. Vidim da u La Villi ima samo jedna gondola koja izvlači na vrh pa se pitam da li je tu možda veća gužva.

gio
29.01.2023, 00:50
Pozdrav svima.
Planiramo prvi put skijanje u Alta Badiji od 4 do 11 marta. Za sada što smo našli da nam odgovara od smeštaja je Colfosco i La Villa. Veoma slični smeštaji, slične cene i udaljenosti oko 300m do žica.
Imamo jednog skijaša početnika tako da me interesuje ako neko ima iskustva koja je od tih pozicija bolja za početnika koji bi možda uzimao i neke časove.
I takođe šta je bolja opcija što se tiče izvlačenja na ostatak skijališta. Vidim da u La Villi ima samo jedna gondola koja izvlači na vrh pa se pitam da li je tu možda veća gužva.

Ja sam se u prošlu subotu vratio sa skijanja odatle. Alta Badia ima gomilu blažih staza tako da mislim da ne bi trebalo da imate problem odakle god da krećete.
Ne znam odakle obično kreću ski škole mada verujem da insruktori iz svih mesta (san Cassiano, La Villa, Corvara, Colfosco) "preuzimaju" učenike jer iz svih mesta početnici mogu da počnu skijaški dan.
Što se tiče ostatka grupe, po meni je isto svejedno gde ste (osim ako ne krećete iz Badie) jer je skijalište dobro povezano i ne treba puno vremena gde god da ste krenuli. Guzve u našem periodu (15.1.-21.1.) nije bilo jer nije glavna sezona a verujem da ni druga nedelja marta nije udarna sezona. Uz standardno lepše vreme, trebalo bi da imate fantastične uslove i za početnike i za bolje skijaše iz grupe.