PDA

Pogledati punu verziju : ski maska sa dioptrijom



bosanac
13.06.2004, 17:12
Da pitam,jel mogu gdje u Srbiji nabaviti ski masku sa mogucnoscu postavljanja optike,jer inace nosim minus,pa bi mi mnogo razbistrilo vidik.

laki
14.06.2004, 16:12
Za sada ne postoji nista sto funkcionishe dovoljno dobro, sticajem okolnosti sam u tom poslu...
Ono sto preporucujem je klasicno nosenje naocara ispod maske (uvek ima mesta za njih), a najbolja varijanta su kontaktna sociva + maska ili suncane naocare sa anti-fog slojem.

Sve varijacije sa ugradnjom dioptrije u masku su zahtevnije kako tehnoloski tako i novcano... Ako dodas da ti je taj rekvizit potreban na mesec dana u toku godine i to da ti se dioptrija moze promeniti do sledece sezone... Cifra je veca i veca.

Pozdrav boske!

bosanac
14.06.2004, 16:38
Hvala i pozdrav.

pedja
16.08.2004, 09:07
U ADIDASOVOJ RADNJI NA POCETKU KNEZMIHAJLOVE IMAJU SPORTSKE CVIKE (RECIMO ZA SKIJANJE) NA KOJE SE UGRADE STAKLICI SA DIOPTRIOM .TO JE RESENJE .JA SAM ZADOVOLJAN.

logic
12.09.2004, 17:49
i ja imam problem sa vidom i najpametnije sto sam smislio jesu klasicna stakla (plastika ili titanijum) u silikonskom ramu!!!! ne moze da se polomi, a stakla mogu i da se ofarbaju/zasence po zelji.... dalje, takve naocare ne moraju da sluze samo za skijanje kao klasicne sportske. ako vam se ne zuri, sacekajte da ja probam pa cu vas izvestiti o rezultatima.. 8)

laki
22.11.2004, 16:29
Da, silikonski ram t.j. brizgana plastika mozhe biti dobro reshenje... Kada ugradjujete plastichna sochiva, trazhite "IMPACT" plastiku koja je veoma rezistentna na mehanichka dejstva, mada ce i obichna plastika reshiti posao, naravno bojenje mozhe biti u svim varijacijama od zhute do tamno sive...

Pozdrav!

P.S. Ne zaboravite rastezljivu trachicu oko glave koja ce drzhati ram usled eventualnog pada...

Krca
02.01.2006, 15:18
Svaki ozbilnji proizvodjac pravi brile koje su dovoljno duboke, da se ispod nesmetano mogu nositi naocari za dioptriju.

Gledao sam Scott brile u Planet Bike-u, takvi modeli imaju nekakav poseban dodatak u imenu.

Da li to pomaze, odnosno da li se cela stvar ne magli i koliko je to sve udobno, ne znam.

Cao,