PDA

Pogledati punu verziju : Vestacki sneg???



piv975
13.01.2007, 10:23
Interesuje me kakvo je skijanje na vestackom snegu, jel moze da bude snega ako mesec dana ne pada pa da topovi sve pokriju.
Treba da idem na Basnsko 26.01.07. pa se bojim da ne bude nista od skijanja, jel neko video na delu njihove topove?

Pozdrav...

Bata Bane
13.01.2007, 10:43
Moze da se skija, mozda je malo tvrdja staza, ali uglavnom moze da se skija.

piv975
13.01.2007, 11:05
Hvala ti, vec sam pao u ocaj.

Jesi li bio na Banskom pod veštačkim snegom?

Bata Bane
13.01.2007, 11:49
Hvala ti, vec sam pao u ocaj.

Jesi li bio na Banskom pod veštačkim snegom?

Nisam bio tamo ali odbal moze da ti da sve informacije

oddball
13.01.2007, 12:00
nemaš frke što se veštačkog snega tiče. čak su i tombu (crnu devetku) pokrili topovima tako da će snega u svakom slučaju biti.

Buca
13.01.2007, 18:35
Ja bio za novu godinu u Banskom i imam samo reci hvale. Sneg iz topova je ko i svaki drugi sneg, mozda je malo tvrdji zbog generalnih temperaturnih uslova. U Banskom imaju dva tipa topova za sneg: male burice koji bacaju sneg dosta daleko i neke "bandere" koje sa visine vise rasprsuju sneg. Ovim prvim tipom su vise pokrili staze na skijalistu, a drugim stazu koja vodi do podnozja i pocetne stanice gondole. Koliko sam primetio nacin upotrebe im je da ih usmere negde po obodu staze, puste ih da rade non stop i onda tokom noci ratracima raznesu taj sneg, utabaju i naprave stazu. Za tih sedam dana sam video da topovi rade ceo dan, a onda oni ratracima rade celu noc. Nije sala, za dva dana su komplet napravili stazu do pocetka gondole. Lud je osecaj, okolo nigde snega, postoji samo ski staza savrseno (manje vise) sredjena. Cak, ljudi se kupaju u otvorenim bazenima sa grejanom vodom onog hotela sto je odmah do gondole, a mi skijamo. Kada sam uporedio kako izgleda sredjivanje skijalista tamo i na Kop-u stvarno ljudi i treba da udju u EU. :)
Sa druge strane, kada neku stazu oznace da ne radi (pregrade je onom mrezastom ogradom) to stvarno znaci da ne radi i da se ne treba zezati sa time. Mi smo se pravili pametni i pokusali da sa Platoa sidjemo stazom 5 koja je jesno bila oznacena da ne radi. Tamo je bilo toliko kamenja, potoka, stabala da sam totalno upropastio skije i na kraju ih i polomio kada sam upao u jedan potok. :hair:

Pozdrav