PDA

Pogledati punu verziju : Elan s8, koji vezovi.....?



djurodjuka
11.01.2007, 22:48
Kupio sam skije Elan s8 03/04 velicina 176(odgovarali duzana skija za moju visinu ili su mi uvalili).
Sto mi predlazete koji vez i da li treba da stavim platu sto sam vidio da predlazu za carving skije.
visina 185 cm, tezina 100 kg:dontknow:
Inace sam rekreativac,slabe fizicke spreme:sm004: (kazu da je i to potrebno za odabir opreme). Molio bih za predlog pancerica flex i ostalo.
Pozdrav!!!

daki
12.01.2007, 18:14
Moze i bez plate-a vez, neki, u svakom slucaju novije generacije, minimum do 12 na skali za tezinu, zbog tvojih 100kg
Inace, skija je super

boris
12.01.2007, 21:09
Elan za tu visinu i tezinu preporucuje duzinu 176 cm za s 8 . Mislim da uzmes pancericu flexa 80-100 po salomonovoj skali. Mislim ako si u mogucnosti postavi i platu moze samo da ti koristi.:ski:

djurodjuka
13.01.2007, 01:20
Hvala na odgovorima,danas sam kupio elanove vezove i tecnicove cipele malo su mekse ali meni to odgovara jer zbog moje fizicke spreme i tezine vozim rekreativno.vezove sam kupio od 100 kila do 1o din, nasao sam po netu a i u servisu me ubijedili da su dovoljni do 10 jer 1 din na skali nosi 12 kg,a tezenina se obracunava tezina manje 20% + losa fizicka sprema rekreativno skijanje+1,losa fizicka sprema+0,5 tako da meni ispada oko sedam ja sam ih stavio na 8.5 i mislim da ce to biti dovoljno.Jedino mi je ostalo da to probam na stazi.S obzirom da na Bjelasici nema snijega potrajace jos koji dan dok ne padne snijeg pa idem da ih isprobam.
Pozdrav!

djurodjuka
13.01.2007, 01:22
zaboravih,sto se tice plate kazu da mi da mi za ovu skiju ne treba jer je dosta u struku podignuta ali neko ipak stavlja na nju ali je losa za koljena pogotovo za lose spremlnjene carvere tako da sam odlucio da ih ne stavljam.
Pozdrav!

wlad
14.01.2007, 20:46
Đuka, poseti flash stranu:

http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso_11088_opt.swf

i lepo će ti prikazati na koliko da podesiš vez (din) - drži se toga - nemoj da dodaješ još 1.5 za svaki slučaj pošto to može da te košta kolena!

Idealno je da ti se tvoja din vrednost nalazi na sredini skale na vezu. Primer: ako ti treba 6.5 din podešavanje na vezu, idalno je da imaš vez sa skalom 3-10 (6.5 je tačno na sredini)..

djurodjuka
14.01.2007, 21:46
wlad,super je ovaj link hvala na njemu.kada sam stavio moje vruijednosti na ovoj skali ispalo je otprilike isko kao sto sam izracunao po onom nacinu koji sam opisao.Evo teksta koji sam nasao na nekom sajtu po kojem sam ja podesio din i slika kako se podesava din prema velicini skije

DIN skala se namješta prema nekoliko parametara: životnoj dobi skijaša, skijaškom znanju, masi, visini i veličini stopala (pancerice). Skala od 1 DIN se tretira otprilike kao 12 kg.

Vlastitu masu, životnu dob, visinu i umijeće znate. Duljina pancerice je napisana sa njene vanjske bočne strane na potplati.

Pojednostavljeni princip
Oduzmite svojoj masi 20 % i pretvorite je u DIN skalu podijelivši taj novi broj s 12. Dakle, ako imate 80 kg, nakon izračuna dobit ćete 64 kg što u DIN skali iznosi oko 5,5.

Na tehniku skijanja dodajte 0,5 bodova ako ste početnik, 1 bod ako ste rekreativac, napredni rekreativac 1,5 ili 2 ako ste dobar i iskusan skijaš. Vrlo dobri, agresivni skijaši mogu dodati i 2,5.

Cijela ova aproksimacija je rađena za veličinu pancerice od 290-310 mm. Za svakih dvadeset milimetara veću pancericu oduzmite po 0,25, jednako tako dodajte, ako vam je pancerica manja (u istim rasponima od 20 milimetara).

Ako imate iznad 50 godina ili imate načeta koljena, dodatno oduzmite 0,5 na skali.

Prema tom računu, dobar agresivni skijaš od sto kila, načetih koljena i pancerice od 330 mm skalu podesiti na 8-8,5.

Pozdrav!!!

daki
14.01.2007, 22:20
Prema tom računu, dobar agresivni skijaš od sto kila, načetih koljena i pancerice od 330 mm skalu podesiti na 8-8,5.

Tako je majstore!!!!
Da iskoci sto prije!
Umirem,umirem maaajkooooooooo:couto:

djurodjuka
14.01.2007, 22:22
Ne razumijem daki sta si htio da kazes?

wlad
14.01.2007, 23:16
...
tako da meni ispada oko sedam ja sam ih stavio na 8.5 i mislim da ce to biti dovoljno.Jedino mi je ostalo da to probam na stazi.
...


Ako tebi ispada 7, onda i podesi vez na 7, to je bio moj savet :). Dodavanje "još malo" samo može da ti pomogne da povrediš nogu (tj. kolena).

djurodjuka
14.01.2007, 23:58
Da ispada mi 7 i podesicu na sedam cim krenem na skijanje.Kazi mi kako su ti se pokazali EL 10 vezovi jer sam te kupio cni mi se da sam negdje procitao da si ih imao ,a ja sam bas te kupio.

Pozdrav!!!

wlad
15.01.2007, 11:15
Juče sam skijao sa Magfire 8 skijama na kojima je bio EL10 (Fusion) vez.. To je odličan (Tyrolia) vez - tako da ne moraš da brineš :).

djurodjuka
16.01.2007, 11:49
Jeste li procitali tekst koji je postavljen na prvoj strani o podesavanju vezova prema koljenu tacnije prema velicini tibije,nigje se u tekstu ne pominje tezina skijasa i visina.


1. Osnovno podešavanje određujemo prema prečniku tibije
2. Proveravamo da li se dužina cipele nalazi unutar navedenih okvira. Ukoliko ne, tada za kraće cipele dodajemo vrednost 0.5 a za duže oduzimamo 0.5.
3. Vršimo korekciju prema starosti i skijaškom znanju.

Sta mislite o ovome?