PDA

Pogledati punu verziju : Scott XS



Buca
11.01.2007, 13:35
Nisam nesto bas upucen u nove trendove i modele ski opreme. Moze li neko od iskusnijih po tom pitanju opreme da mi razresi dilemu:

Imam vezove Tyrolia LD 12 full dijagonal sa flex plocom ili kako se to vec zove. Ti vezovi su bili na ELAN Integra 6.0 skijama. Visok sam 185cm i tezak 95kg. Skijam od svoje 7 godine i smatram se za vrlo naprednog rekreativca. Ove Elanove Integra 6.0 su posle efektivnih 20tak dana skijanja pocele da pucaju po sredini sa strane, kantne su se pokrivile i generalno mi deluju kao da imaju strukturno ostecenje. Potrebna mi je preporuka za nove skije koje ce biti adekvatne mojoj visini, tezini i stilu skijanja. Sto se tice stila skijanja, potrebne su mi univerzalne skije koje su okretne u zaokretima, mogu da se voze po uredjenim stazama, ali i po dubokom snegu.

Sada, imam ponudu za SCOTT Sportster XS za nekih 18000din. Sta mislite o ovim skijama u smislu performansi, ali i izdrzljivosti?

Takodje, video sam da ELAN sa svim svojim iole boljim modelima obavezno isporucuje i neke svoje vezove? Kakva su vasa iskustva sa ovim integrisanim sistemom? Kazu mi da su ti vezovi odlicni, ali meni se nekako cine za klasu slabiji od ovih Tyrolia koje imam. Nisu full diagonal. U PlanetBike-u mi kvalitet vezova opisuju iskljucivo opterecenjem koje mogu da izdrze, ali kada spomenem te dijagonal fore sa ispadanjem ispada da ti ELANovi vezovi i nisu bas tako napredni. Ovo mi je jako bitno jer sam Tyrolia LD 12 vezovima jako zadovoljan po tom pitanju. Nikada mi nisu ispali ni pri najtvrdjoj voznji, a skoro pri svakom ozbiljnijem padu bi obavezno isbacili. Sa nekim iznajmljenim skijama i vezovima koji su podeseni na isto opterecenje to se nije bas uvek desavalo. Posto uopste nisam pratio trendove u opremi cisto me zanima misljenje iskusnijih o ovome sto sam napricao, ima li smisla ili je to totalno subjektivno.

Ako bih se odlucio za ELANove skije, sta bi ste mi preporucili izmedju Magfire 8 i Speedway 10 modela sa fusion sistemom i pripdajucim vezovima (neki EL 10 ili 11 model) za all around skije?

Pozdrav!

wlad
11.01.2007, 15:50
Ako kupiš Elan-ove skije sa Fusion vezovima (oznaka EL-neki broj) nećeš pogrešiti :).

Pošto si ljubitelj tirolijinih vezova, čak ćeš se obradovati, pošto su EL vezovi u stvari Tyrolia vezovi, Elan ih samo farba u svoje boje (i oznaka EL).

Ti su vezovi bi trebali da su takođe "Diagonal" tako da ne moraš da brineš. Proveri na kutiji / vezovima (pošto imaju EL i ELD oznake).

Speedwave preskoči pošto želiš univerzalnu skiju, SW je namenjena uređenim terenima dok Magfire upravo onome što tebi treba - za sve terene.

Možda bi tebi više odgovarao Magfire 10, s' obzirom da si napredniji skijaš sa dovoljno težine. Magfire 10 i 8 imaju istu geometriju, desetka ima i dodatan (1) sloj titanijuma što joj daje veću krutost.

Buca
11.01.2007, 15:59
Na zalost, ovde kod mene u Nisu u PlanetBike-u imaju samo Magfire 8. Zato se ja malo plasim da ce mi ta skija biti previse meka.

A sta mislite o ovim SCOTT XS? Ne znam da li je taj proizvodjac uopste u istoj kategoriji? Nekako su mi po dizajnu deluju retro, ostre ivice sa strane. :) U PlanetBike-u mi rekose da je to isto odlicna skija za moje potrebe. Kakva joj je cena od 18000din bez vezova?

Pozdrav

Buca
13.01.2007, 15:38
Sam sebi odgovaram, ali ne, nisam lud! :)

Pronasao sam ovde u Nisu Magfire 10 i uzeo! Jeste da su vezovi obavezni i da sada imam jedne Tyrolia LD12 viska ali sta da se radi. Sve ostalo sto je bilo u ponudi (bez vezova) je bilo relativno neozbiljno. Cak sam se odusevio kada sam video da uz ove skije ide vez ELD11 koji je u stvari skoro identican sa vezom koji imam LD12 (malo slabiji po opterecenju, ali takodje full diagonal). Cak Elan vodi racuna, pa uz recimo, narandzasti, model skija isporucuje vezove sa narandzastim gumenim detaljima... :) Simpaticno.

Sada preostaje samo da Stara planina proradi kako treba (ne bih bas odma da pocnem da derem nove sije po kamenjaru) pa da odradim i prvu test voznju.

Pozdrav i hvala na savetima.

wlad
14.01.2007, 20:15
Nema ne čemu :).

Ja sam danas skijao na Magfire 8 skiji, na njoj je bio EL10 vez, na samom vezu piše i "Full Diagonal" (iako nije ELD, nego je EL - tako da su verovatno svi FD ;)). Skija je odlična, što se tiče "tvrdoće" - potpuno OK, meni se nije uopšte činilo da je "meka" (iako standardno "koristim" Elan Mantis 12). Naravno, Magfire 10 bi mi verovatno još bolje legla - ali se ne bi bunio da imam i Magfire 8 :)...

Srećno je "trošio" :D.