PDA

Pogledati punu verziju : Sigurnost opreme



kenza959
05.01.2007, 18:46
Da li se nekome desilo (ili je cuo) da mu je nestala oprema (skije, board) dok se suncao/pio kafu/bio u wc-u?

Ja na srecu nisam imao to gorko iskustvo :) , ali me interesuje da li je to rasireno (otici bez opreme na skijanje i vratiti se sa opremom ili obratno :dontknow: )?

oddball
06.01.2007, 14:13
meni se desilo par puta da se vratim sa viškom opreme :kez:
šalim se naravno. zimovao sam samo na kopu i u banskom, ali za oko 50ak dana na snegu koliko sam uspeo da naguram za dve godine nijedanput nisam imao problema tog tipa. pazim, naravno, ali ne nešto preterano. u svakom slučaju, svako bi se opako smorio da mu neko digne opremu.
drži je blizu sebe i biće kul. može se desiti ako su daske slične da neko nenamerno pogreši.

djceko
08.01.2007, 12:17
Meni se jos nista slicno nije desilo, ali se desilo ljudima koje znam.:sm022:

Naprimer, mome ujaku u Austriji maznuli stapove, vec pre 20 i kusur godina.
drugar je pre 2-3 godine na nocnom skijanju u kranjskoj gori ostao bez novih skija. a njegovom bratu su maznuli skije iz garderobe zgrade sa apartmanima u Francuskoj.
e da, jos ovo - drugom drugaru su jednom u centru ljubljane obili kola i ukrali mu neke stare bezvezne skije (bilo jos u doba kada nije bilo ovih foruma pa lopovi nisu znali...:))

tako da ima toga:glavaozid

Jeremija
10.01.2007, 13:59
Ja sam ostao bez borda na kopu ispred recepcije konaka:glavaozid
Udjes, izadjes i ...

vujche
14.01.2007, 12:26
Prije mjesec dana ostao bez svojih ljubimica(RX 8).Ostali poslije skijanja na apres-ski partyu i kad sam izasao imao sam sto i vidjeti tj. nisam imao nista za vidjeti.Sutradan sam bio u ski servisu i igrom slucaja zemo radi kao serviser i kaze da se to pocelo redovno da desava.Zato moj savjet zamjenite se za skije,ako ste u paru ili si kupite sajlu.

djceko
16.01.2007, 08:51
Prije mjesec dana ostao bez svojih ljubimica(RX 8).Ostali poslije skijanja na apres-ski partyu i kad sam izasao imao sam sto i vidjeti tj. nisam imao nista za vidjeti.Sutradan sam bio u ski servisu i igrom slucaja zemo radi kao serviser i kaze da se to pocelo redovno da desava.Zato moj savjet zamjenite se za skije,ako ste u paru ili si kupite sajlu.

Druze, daj molim te napisi gde se to desava, da otvorimo oci...:eek:

unapred hvala!

vujche
16.01.2007, 14:38
Druze, daj molim te napisi gde se to desava, da otvorimo oci...:eek:

unapred hvala!
Austrija,skijaliste Obertauern,inace jako poznato i cijenjeno skijaliste.Danas
jedno od rijetkih koje se moze pohvaliti sa dovoljnom kolicinom snijega.

djceko
17.01.2007, 08:40
Pa bio sam jednom na obertauernu, super skijaliste. Ali ne mogu da verujem da se tamo krade...:sm022:

CrazyKong
17.01.2007, 08:56
Pa bio sam jednom na obertauernu, super skijaliste. Ali ne mogu da verujem da se tamo krade...:sm022:

To ti govori da i tamo ima ljudi sa nasih prostora....:glavaozid

djceko
17.01.2007, 09:57
Pa i Italija je blizu...

ledenko
18.01.2007, 01:05
u sloveniji se najviše krade u Kranjskoj Gori, jer je pored skijališta parking..tako da to nije neki problem, kad se ispred kafiča samo "baca" skije u gepek!! najviše kradu dječje skije i vrhunske skije (mislim da je rekord oko 30 skija u jednom danu...tako mi je rekao policajac iz kranjske gore)

woombo
18.01.2007, 12:54
Dugo skijam, ali problem sa kradjama nisam imao poslednjih 15-ak godina. Znam doduse za neke slucajeve kradja po Bugarskoj, a Kop je izgleda postao fino i posteno mesto. Valjda je oprema sustinski pojeftinila pa ni lopovi ne mogu da zarade od preprodaje. Elem, jednom su mi na Mavrovu(MAkedonija), nestali stapovi, tako da gubitak nije bio nesto strasan.