PDA

Pogledati punu verziju : naocare koje se magle



nera
05.01.2007, 02:47
Imam briko naocare koje su jedno vreme bile ok,ali su sada pocele jako da se magle. Neko mi je rekao da je to jer sam obrisala unutrasnji sloj i da to nisam trebala zbog nekog premaza koje imaju. Jer zna neko sta mogu da radim da mi se vise ne magle? Jer moze da se ponovo premaze necim pa da budu opet ok?
Hvala unapred!

oddball
05.01.2007, 11:22
nisam siguran, koliko ja znam ne. svaki proizvodjac daje i posebnu krpicu (koja je ujedno i futrola za brile u vecini slucajeva) za brisanje. brise se iskljucivo spoljasnja strana. mozda bi bilo najbolje da se raspitas u ski servisu.

Atomic-GS
08.01.2007, 21:24
kupi nova stakla,to je jedino resenje..anti-fog se ne moze ponovo naneti..bar tako kazu u skoli

donthinktwice
09.01.2007, 07:25
Privremeno pomaze sredstvo protiv magljenja soferki. Prska se na suve naocare, u sto tanjem sloju i ostavi da se prirodnim putem osusi. Traje desetak dana.

stanislaw
09.01.2007, 17:48
meni su rekli da na krpicu stavim kap, dve sampona i ravnomerno namazem tanak sloj sa unutrasnje strane i da se nece magliti... nisam probao, ali naocare koje sam kupio nove (smith) su pocele da se magle prilikom prvog koriscenja i ako ni sampon ne pomogne ove sezone odmah kupujem nove...
ali koje ???

wlad
09.01.2007, 21:55
2 stvari:

1. obavezno kupuješ masku sa duplim staklom (nikako sa jednim - bez obzira na premaze i namaze ;))

2. nikada ne brišeš naočare, posebno ne ako su vlažna stakla - pročitaj uputstvo od naočara

Flexon
09.01.2007, 23:12
mislim da znam sta je
zvucace malo glupo ali se desilo
isao sam sa jaranom na skijanje
i dao mu jedan od svoih parova naocala
i on se stalno zali kako se magle i dam mu ja svoje nove ja uzmem njegove
kod njega se i nove magle
poenta je sto dosta naroda stavi sal
preko usta i spoi ga sa naocalima
i onda kad se izdise
ide topao i vlazan vazduh ide direktno na stakla
i nema tih naocala koje nece da zamagle pod tim okolnoistima
pronaj da ne dises:ok: :ok:

ozzie
09.01.2007, 23:17
mislim da znam sta je
zvucace malo glupo ali se desilo
isao sam sa jaranom na skijanje
i dao mu jedan od svoih parova naocala
i on se stalno zali kako se magle i dam mu ja svoje nove ja uzmem njegove
kod njega se i nove magle
poenta je sto dosta naroda stavi sal
preko usta i spoi ga sa naocalima
i onda kad se izdise
ide topao i vlazan vazduh ide direktno na stakla
i nema tih naocala koje nece da zamagle pod tim okolnoistima
pronaj da ne dises:ok: :ok:
Ovo je tacno 100%,batalite salove!

stanislaw
10.01.2007, 19:18
ok bez sala kada je lepo vreme, a kada poliva vetar i sneg sa svih strana ?

ja nosim masku preko lica i normalno da jedan deo vazduha koji izdahnem ode u masku, ali zato su stakla i dvoslojna i imaju anti fog premaz koji se izgleda kod jeftinijih modela jako lako skida... da taj topao vazduh ne treba da ode u naocare one ne bi ni imale otvore od dole !!!

isto tako znam da sam probao i naocare od 50-60 e koje se sa istom maskom na licu nisu ni jednom zamaglile !

vujche
14.01.2007, 12:30
Moje misljenje je iz iskustva da nikad,ali nikad ih ne treba skidati sa ociju dok ste na stazi.Kad udjete u zatvorenu prostoriju onda ih skinite,isto tako ih i stavite u zatvorenoj prostoriji.Ovo se odnosi na preveliku vlagu u zraku,a u potpunosti se slazem i sa teorijom u vezi sala i maske.