PDA

Pogledati punu verziju : Otvorene obe zice na Staroj planini!



Stevs
31.12.2006, 03:22
Danas je na Pinku bio gost Dinkic koji je takodje danas sa Veljom otvorio obe zice na Staroj planini ali zbog nedostatka snega nece biti u funkciji jos neko vreme. Dinkic je najavio nastavak granje sledece godine kao i nabavku topova za sneg.

Buda
31.12.2006, 04:47
Danas je na Pinku bio gost Dinkic koji je takodje danas sa Veljom otvorio obe zice na Staroj planini ali zbog nedostatka snega nece biti u funkciji jos neko vreme. Dinkic je najavio nastavak granje sledece godine kao i nabavku topova za sneg.
Da i verovatno popravku četvoroseda sledeće godine pošto ima problema sa napajanjem tako da ste mogli videti na svim vestima kako su isplazili jezike penjući se pešice!
Ma stoke lažljive:awm2:!!

pendo
31.12.2006, 11:45
U VASIM GODINAMA I JOS UVEK GLEDATE VESTI..zar vam nije dosta nerviranja zbog nedostatka snega

tapi
03.01.2007, 14:00
Zna li neko koliko ima snega na stazama i da li vredi otici gore oko Srpske NG? Da li ce uopste pustiti cetvorosed u rad do tada?
Znam za taj problem sa napajanjem, ali takodje sam i nacuo da je sad prioritet da se otvore cetvorosedi na Dubokoj, pa da ce stoga kamere biti uperene na kop, a to me strasno nervira... Klasicna "nasa" posla!
Ako neko ima neku "svezu" informaciju sa Stare pl, neka javi.
Hvala
Srecna Nova Godina svima!:sm018:

ai_ski
03.01.2007, 15:50
Kazu da imaju 20cm...

nisu utabali tako da skijanja jos nema...

Po prognozama trebalo bi da ga bude za srpsku..

stivan
05.01.2007, 20:07
Prekid u napajanju kod sedmog stuba je navodno nastao zbog odrona kamenja. Jos 30.12.2006. posle otvaranja je poceo rad na otklanjanju kvara, i jos uvek traje. Za pustanje u rad povodom svecanog otvaranja je koriscen dizel agregat.

Danas sam stigao sa Babinog Zuba, ima oko 20-25cm snega, ali ga na stazama nema dovoljno za skijanje. Najavljeno je da ce skijaska sezona poceti 6. ili 10. 2007, ali sve zavisi od snega.

Evo nekih slicica sa otvaranja zicare (http://www.babinzub.net/foto/Otvaranje%20zicare/foto.html)

kop
05.01.2007, 20:46
Politicka kampanja ... Gade mi se ! Ne znam da li ste primetili ,ali zice za struju su uvek na vrhu stubova ili duboko pod zemljom, tako da je ne moguce da ih "lavina" osteti ! Pa cak i da se to desilo,za spajanje dve zice potrebno je 3 sekunde ! *L*A*Z*U* !!!Sledece slicice jsu namenjena politicarima i njihovoj lazljivoj kampanji !

Bojan87
06.01.2007, 11:05
SLALOM

Skijalište na Staroj planini otvara se odmah posle Božića, prva žičara puštena u probni rad. Kada centar bude gotov, u njemu će moći da boravi oko 30.000 skijaša dnevno

Stara planina pod snegom

Skijalište na Staroj planini zvanično će biti otvoreno odmah posle Božića, tvrde u Ministarstvu trgovine, turizma i usluga. Žičara na zasad jedinoj stazi "Konjarnik" tek je završena i trenutno je u probnoj fazi, a od sledeće nedelje biće na raspolaganju turistima. Ozbiljniji skijaši moraće, međutim, da sačekaju još koju godinu da Stara planina dobije sve odlike pravog ski-centra.

Za izgradnju ovog turističkog centra Ministarstvo turizma izdvojilo je oko dva miliona evra, a iz Nacionalnog investicionog plana biće uloženo još 4,5 miliona evra. Prema rečima pomoćnika ministra Radivoja Pirgića, do sada je urađena ski-staza "Konjarnik", renoviran je planinski dom, postavljen je jedan od dva trafoa za napajanje turističkog centra strujom i završeni su radovi na žičari i ski-liftu.

- Za žičare i staze izdvojeno je oko 3,5 miliona evra. Prva žičara puštena je ove nedelje u probni rad, a za nekoliko dana trebalo bi da bude dostupna skijašima. Ove nedelje završava se još 3.500 metara skijaških staza. Za komunalno-energetsku infrastrukturu izdvojeno je 1,05 miliona evra - kaže Pirgić, i dodaje da će žičara ove sezone moći istovremeno da preveze do 1.000, a već sledeće godine i do 3.000 skijaša.

Novi put preko Sokobanje

Jedna od najvećih prepreka da Stara planina postane vrhunski ski-centar jesu putevi. Do te planine, naime, može da se dođe iz pravca Pirota i iz pravca Knjaževca, ali ni jedan ni drugi put nisu zadovoljavajući. Radivoje Pirgić kaže da je Ministarstvo turizma uradilo projekat puteva do Stare planine i da ga je predalo nadležnom Ministarstvu za kapitalne investicije.
- Trenutno je bolje da se dođe preko Knjaževca. Nedavno sam bio tamo i put nije baš toliko loš. Međutim, postoji plan da se od autoputa Beograd-Niš napravi put do Sokobanje, pa onda do Knjaževca - kaže Pirgić.

Prema njegovim rečima, država je rezervisala prostor za izgradnju hotela i privatnih kuća na Staroj planini.

- Zasad postoje samo dva objekta za smeštaj turista. Mi smo procenili da dnevno na Staroj planini može da boravi oko 30.000 skijaša. Od tog broja, 18.000 će moći da bude smešteno u hotelima i planinskim domovima, a ostalih 12.000 svakodnevno će dolaziti samo radi skijanja - objašnjava Pirgić.

On naglašava da je projekat izgradnje Stare planine prvi projekt srpskog zimskog turizma rađen po svetskim kriterijumima.

- Istovremeno, taj projekat znači i ulaganje u oporavak opština Knjaževac, Pirot, Dimitrovgrad i Niš. Trenutno se nalazimo u prvoj fazi realizacije, koja podrazumeva izgradnju infrastrukture i obnovu postojećih kapaciteta. Druga faza biće realizovana u saradnji s Bugarima. Posle svega toga, za oko deset godina Stara planina biće jedan od najboljih ski-centara u Evropi, tako da ćemo moći da organizujemo i zimske olimpijske igre - samouveren je Pirgić.

Izvor: Press

stivan
06.01.2007, 11:47
Lepo je sto su objavili da je otvaranje posle Bozica i tako dalje tako redom, samo to ponajvise zavisi od visine sneznog pokrivaca, a evo izvestaja sa terena (http://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?p=363#363)

torlak
06.01.2007, 12:09
Pa evo nas ponovo na tv - u posle nedelju danja od otvaranja ,,kojeg vec po redu"
ako ne racunamo otvaranje trafo stanice - pre toga -VALJDA cemo se nauciti da nesto ako

otvorimo treba VALJDA i da radi - misliom na nedostatak struje pri otvaranju ski lifta
PA sto su oTVARALI trafo stanicu ,,ministri " pre toga valjda koliko znamo trafo stanica

sluzi za ,pec" struju a ne vodenicu ...ccccc
A kako neko rece i ministri su vise pesacili po blatu ,,isplazenih" jezika nego sto su
trebali izazivati sudbinu pa da se malo ,,PROVOZAJU" zicarom koju pustaju u rad...
Vazno je da su ,, d o v e z l i " DVA - tri Autobusa maskota koje ce da masu zastavicama i

to iz susednih opstina (citaj) usput i da pricaju kako su dali gomilu para - cisto kao na

pijaci te milion ovamo te onamo pa je cifra narasla od4 mil eura do sad Vec 8 Mil- e,
proisto da se covek zapita koliko para imaju ovi NOVI u SRBIJA SKILALISTIMA....

na zvanicnom sajtu
www.skijalistasrbije.co.yu
JP Skijališta Srbije
Ljubiša Radovanović,
Gen.direktor

vidite ko je generalni direktor ALI KO NIJE upoznat - Direktor upravnog ODBORA je
onaj bivsi ministar koji se toliko hvali da mu jE STRUCNOST ISPRED POLITIKE
i da je dao pare on licno za sve zivo sto se gradi (da mimo velje grrrr nikako)
i jos uvek se proziva za ministra finansija itd...(iako je dao odavno ostavku)
Onaj sto mu fali jos pola da odraste (bude punoletan - G 17+)
DINKIC - ako je on strucan i za skijanje SVAKA MU CAST ---
Vidite da ni ovde ne mozemo pobeci od politike i da jos uvek precedavajne upravnim odborima
drze politicari (a precednik UO - je zakon ,,direktori " postuju odlike UO - klasicni

PIJUNI) dizu ruke kako im se kaze i snose odgovornost..itd

DOSTA BRE VISE MESANJE POLITIKE U SVE ZIVO A U SPORT NAJVISE
p.s

(A i sport je odavno prestao da bude ono sto jeste - sada je velika masina za
pranje i pravljenje para ):


:dontknow:

Dobrica
07.01.2007, 11:54
Meni je,nekako najvise,dosta onih koji sve znaju i uvek su protiv,bolje bi to oni licno...
Drugari,otkako se umesase politicari u skijanje,ski centre u Srbiji ja vidim poprilican napredak-svako to izgleda vidi drugacije!
Pre toga je bilo kao bolje-da uzimali su samo lovu(drzava) preko genexa i nisu se nigde ni pojavljivali a bogami ni ulagali
Zameriti im se moze stosta,tesko bi bilo i nabrojati sve propuste i greske(cena ski pasa,zavrsavanje zicara u februaru...)i iskreno se nadam da je ovo neki prelazni period ka privatizaciji ali neka me neko ubedi da je sad losije nego pre recimo 5god,i zauvek cu nestati sa foruma.
Nego mi neobicno,ne znam sta cu sad - na koga ja da pljunem u ovom momentu,kad mi je post relativno afirmativan(i to za politicare,politiku-da ne verujes!)
Pozdrav svima

Kojot
10.01.2007, 14:48
Torlak,
čitanje tvog posta je jedno užasno iskustvo. Probaj da ga pročitaš i da prebrojiš sve svoje greške u tih 15 rečenica.:sm022:

torlak
10.01.2007, 16:30
Prvo mi ,,torlaci" pricamo po naski -
ako ti se ne svidi nemoj citati---
ako ti se svidi da dodjes da se skijas izvoli
ali po beograddski da ti sricem necu ni ja ni niko ovde....
Dosta mi je bre takvih ,,lektora" ....
Ako je to u mom tekstu bitna neka tacka ili zarez veznik ili .....
Bitan je tekst ,,sirov" - a za ispravno citanje i pisanje
kupi neke novine (tamo bar nema slovnih gresaka)- savet

nema ljutis :sm018:

Kojot
12.01.2007, 10:37
Naravno da se nisam naljutila. Dolazim na skijanje čim napravite ski cenar, kupila sam jedno malo parče zemlje pa se nadam skorom dolasku.:sm019: