PDA

Pogledati punu verziju : Zicara Vikend naselje - Suvo rudište



kop
30.12.2006, 10:39
Na internet stranicama novo-formiranog javnog preduzeća "Skijališta Srbije" pojavila se informacija o gradnji još jedne žičare ali za sezonu 2007/2008. Reč je o dugo pominjanom projektu žičare iz vikend naselja do vrha Suvog rudišta. Za tu relaciju predviđena je jedna jednosedešnica?! koja bi trebalo da bude montirana u 2007-moj godini. Da li će to biti stari jednosed koji je prošle godine zamenjen isklopivim četvorosedom ili neko drugo rešenje još uvek se ne zna. (maznuto sa stevsovog sajta)

Konacno se neko setio :) :) !!!!!!!!
Ali zar ne uce na starim greskama ??? Jednosed http://www.skijanje.co.yu/forum/images/icons/icon13.gif !!!!
Sta vi mislite ???

oddball
30.12.2006, 12:54
automatski propala investicija. da je bar dvosed pa ajde.

ski dude
30.12.2006, 13:01
brze ce peske da stignu nego tim 1sedom:sm022:

kop
30.12.2006, 14:12
A ukoliko se nastavi sa povecanjem smestaja u vikend naselju kao sto ce sigurno biti kad stave tu zicu, 1sedeznica 100000000% nece biti dovoljna !!! Zaista unapred propala investicija ! I ta 1sedeznica ce za 3-4 godine biti zamenjena dvosedom, a sto da ne i cetvorosedom ???

dvukovic
31.12.2006, 18:46
Bolje i jednosed nego ništa...

A mislim da će jednosed biti sasvim dovoljan, jer će ta žičara primarno služti za izvlačenje ljudi do centra, a ne kao ski staza.

P.S. Jel tehnički uopšte izvodljivo napraviti ski stazu od suvog rudišta do vikend naselja, zbog onog ogromnog rudnika, odnosno površinskog kopa na vrhu suvog rudišta?

ThE_MaN
01.01.2007, 01:34
Ma samo neka grade. Ja sam uvek za gradnju.

Nego zbog toga očekujte sledeće godine još skuplji pass!

kop
01.01.2007, 15:33
Pa kad grade, neka grade kako treba ! :sm008:

Srecna nova godina !!! :dziveli: :ok:

admin
02.01.2007, 13:23
Vikend naselju Treska je preko potrebna bilo kakva zicara za izvalacenje. Jos prosle godine je pominjana varijanata da se jednosed sa Pancica izmesti na tu lokaciju, sad pitanje je u kakvom je on stanju???
Na sajtu Skijalista Srbije se zvanicno se pominje postavljanje jednoseda. E sada, da li misle na ovaj legendarni stari Kopaonicki ili mozda da kupe negde u svetu neki polovan??? Novi se sigurno vise ne proizvode.
Nebi nista smetalo, ni da ta zicara iz Vikend naselja vodi do Krsta (http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/staze.htm#Suvo) (mesta gde se spajaju gornje stanice dvoseda Suncana dolina, tanjira Malo jezer0 i pocetak sidra Suvo rudiste). Cini se da je ta trasa laksa, i kraca...
Genex, kao doskorasnji vlasnik skijalista na Kopaoniku nije mnogo mario za potrebe Vikend naselja, ali cini se da Skijalista Srbije sagledavaju sire potrebe... Ne treba zaboraviti i planiranu gradnju zicara sa Kosovske strane od Belog brda...

kop
02.01.2007, 14:17
Ali jednosen nece biti bas efikasan ! Bolje da stave bar dvosed, a po realnim potrebama cetvorosed ,jer ce se smestajni kapaciteti u vikend naselju 100% povecati kad izgrade zicu !

Kada bi bar tu mogla da pomogne neka peticija :)
Mozda kada bi imali nekog ko bi nas predstavljo i otisao da razgovara sa njima da oni malo to vide i iz perspektive skijasa !

admin
02.01.2007, 14:30
Ali jednosen nece biti bas efikasan ! Bolje da stave bar dvosed, a po realnim potrebama cetvorosed ,jer ce se smestajni kapaciteti u vikend naselju 100% povecati kad izgrade zicu !

Kada bi bar tu mogla da pomogne neka peticija :)
Mozda kada bi imali nekog ko bi nas predstavljo i otisao da razgovara sa njima da oni malo to vide i iz perspektive skijasa !

Naravno, da je bolje dvosed...
Mozda cak i demontirani dvosed sa Duboke 2 ? Mada sam cuo da je u jako losem stanju...

vampire
02.01.2007, 14:51
u mnogo loshem je stanju. sestri i meni je pukla "korpa" pre par godina. srecom to se desilo na nekih 2 metra visine, a mogli smo da ispadnemo kasnije gde je dooosta vishe.. nismo se puno povredili, radnici na zhici su samo skinuli korpu kao da je sasvim uobichajno da korpe pucaju.. i nismo upreli da ih tuzhimo jer je genex jaka firma i kao nismo sluchaj na vreme prijavili..

Stevs
02.01.2007, 15:51
u mnogo loshem je stanju. sestri i meni je pukla "korpa" pre par godina. srecom to se desilo na nekih 2 metra visine, a mogli smo da ispadnemo kasnije gde je dooosta vishe.. nismo se puno povredili, radnici na zhici su samo skinuli korpu kao da je sasvim uobichajno da korpe pucaju.. i nismo upreli da ih tuzhimo jer je genex jaka firma i kao nismo sluchaj na vreme prijavili..

Nisi svestan kakvu si odštetu mogao da uzmeš za to!

vampire
02.01.2007, 16:05
jbg, caletu je advokat rekao da ne troshi pare da bismo ih tuzhili, jer ne mozhemo da dobiljem - jaka kompanija..

kop
02.01.2007, 19:56
Pa sta ces... Srbija je ovo ! :sm008: :sm008: Zamisli da se to dogodilo bilo gde na svetu ! Pa ta firma bi pala u stecaj zbog ovog :) ! Boze gde mi zivimo...

I ja sam imao nezgodu na dubokoj II 2002 ili 2003 kada sam tek ucio da skijam. Ona ogradica na korpi se zaglavila i koliko god da smo se trudili (Instruktor i ja ) nismo mogli da je spustimo. I tako kad je naisao onaj deo gde korpa gotovo dodiruje zemlju, meni se skija lepo zakaci za neki zbun i spadne, tako da ju je instruktor trazio vise od sat vremena ! :)

Bojan87
02.01.2007, 21:50
Uuu pa to nije nista ja redovno kada se vozim zicarom bela reka 2 visim sa nje. Znaci lepo sednem i ogradica ne moze da se spusti zato sto je naravno zardjala ili je izlupana. Zamislite da 20 minuta letite nad provalijom i da svaki put kad prelazim preko tockova strahujem da li cu zajedno sa korpom pasti sa zicare.

Svako ko je bio na BR2 zna kako izgleda pejzaz preko koga ide zica.

kop
02.01.2007, 22:15
Hmmmm... Bela reka 2 je zaista vrlo visoka, ali meni se na njoj jos nije desio problem...:)

Veoma neodgovorno od njih !!!:sm008: :sm008: