PDA

Pogledati punu verziju : Kolima



Q10
25.12.2006, 19:40
DALI MOZE NEKO DA MI KAZE DALI JE BEZBEDNO ICI KOLIMA SA BG TABLICAMA NA JAHORINU ILI BJELASNICU.
POZDRAV:sm021:

Bata Bane
25.12.2006, 19:53
ma slobodno mi isli sto puta

vlajko
25.12.2006, 20:02
Na Jahorinu slobodno.Tamo mozes videti najveci broj vozila sa BG,NS,KG,NI tablama.Ima i Hrvata,ali se na Jahorini mozes osecati sigurno,na kraju krajeva nalazi se na teritoriji Republike Srpske.Ako ides u vikend naselje Sator zajebano je za parking jer je ulica veoma uska.

Top
25.12.2006, 20:26
Ne vidim razlog zasto ne bi bilo bjezbedno.

plageton
26.12.2006, 01:14
Ljudi, kakvo je to pitanje, nego sta je nego bezbedno. Idem tamo od 2000. g., dobro, nikad kolima ali nisam cuo da je ikad bilo ikakvih problema. Ako ne racunamo zastoje zbog snega.

Hurmiza
26.12.2006, 10:53
ma daj kakvo je to pitanje. Ti ides celim putem od BGD do Jahorine preko srpske teritorije. Znaci Zvornik, Konjevic polje, Milici, Vlasenica, Han Pijesak, Romanija, Pale, Jahorina

Ako ides na Bjelsanicu ides na raskrsnici desno za Sarajevo i moras da prodjes kroz grad jer je Bjelasnica na drugoj strani. Jedino sto moze da ti se desi je da ti neka policijska patrola naplati nepostojeci prekrsaj ali to se resava sa 10 KM.

stanislaw
26.12.2006, 11:36
ja sam isao sa ns tablama i 2005 i 2006 bez ikakvih problema !... sem onih lose ociscenih puteva od snega... do jahorine i gore je ok ! isli smo i po sarajevu oba puta... tamo toliko ima nasih tablica da je to godinama vec normalno.

p.s. isli smo 2004, 2005, i 2006 u hr na more (pag-novalja-rijeka) sa ns tabicama i opet nas niko nije ni ruzno pogledao...
a i zasto bi ?!
sve super pozitivna iskustva !!!

tataratira
26.12.2006, 13:07
zavisi koliko bezbjedno voziš

Sapa
26.12.2006, 14:20
zavisi koliko bezbjedno voziš

Pa dje si tata-ra-ti-ra majka mu stara??? sve cekan neki feed-back a ono misterije reko covjek skiiiiiijaaaa nema kad, a tako i treba, jesi svaki dan gore???? Izvinte za off-topic, evo tatratiri se nista nedesava negativno, a ima bosnakse table i i mjesto nacionlanih obiljezja na retrovizoru mu okacene ukrstene skije:ski: (jesam pogodio bar otprilike???)

tataratira
27.12.2006, 07:39
i da dodam, moj bi-bi je zelene boje
"dzamahirija green"
prosle godine ja dolazim na parking tek njih trojica iz prateceg osoblja
trce da mi cestitaju Bajram...samo sto mi je auto zeleno i sto zanju da sam iz Sarajeva... a nemam veze sa Bajramom a ni sa ostalim popularnim praznicima ali bitna je njihova namjera

vjerujem da se i na Bjelasnici slicno ponasaju, ista smo mi sorta
sada je to popularno .....biti fin

tataratira
27.12.2006, 08:37
Pa dje si tata-ra-ti-ra majka mu stara??? sve cekan neki feed-back a ono misterije reko covjek skiiiiiijaaaa nema kad, a tako i treba, jesi svaki dan gore???? Izvinte za off-topic, evo tatratiri se nista nedesava negativno, a ima bosnakse table i i mjesto nacionlanih obiljezja na retrovizoru mu okacene ukrstene skije:ski: (jesam pogodio bar otprilike???)


hehehe, imao sam ukrstene spermatozoide, sa onih Durex privjesaka, na zadnjoj sajbi... yebator iz kataloga :smoke:

Sapa
27.12.2006, 08:46
vjerujem da se i na Bjelasnici slicno ponasaju, ista smo mi sorta
sada je to popularno .....biti fin

Hahahaha, dobra ti je i ova; svi fini hebote. Nismo navikli na taj treatment, pa sve cekas kad ce pokazati pravo lice, ono u stilu, ma kaki fini naravno da se salimo budalo/naivcino.

tataratira
27.12.2006, 09:02
Hahahaha, dobra ti je i ova; svi fini hebote. Nismo navikli na taj treatment, pa sve cekas kad ce pokazati pravo lice, ono u stilu, ma kaki fini naravno da se salimo budalo/naivcino.


ma to se kod nas podrazumjeva, jedina zemlja na svijetu gdje se toleranijca reklamira na bilbordima, u fazonu nije frka sto ne podnosite komsije ali ih morate tolerisati....nigdje ne pominju postovanje koje se podrazumjeva, uce nas ko djecu debile da trpimo jedni druge
dok jedan od nas ne pukne i onda je nagradno pitanje ko je prvi poceo
i naravno svi gledaju u sudiju

Sapa
27.12.2006, 09:09
ma to se kod nas podrazumjeva, jedina zemlja na svijetu gdje se toleranijca reklamira na bilbordima, u fazonu nije frka sto ne podnosite komsije ali ih morate tolerisati....nigdje ne pominju postovanje koje se podrazumjeva, uce nas ko djecu debile da trpimo jedni druge
dok jedan od nas ne pukne i onda je nagradno pitanje ko je prvi poceo
i naravno svi gledaju u sudiju

Bravo genije!!!! mislim da ima nade posto neki ko taratatira konataju/prhvataju sustinu problema, uzasan off topic, vise za politicke diskusije, al nema veze ovo je jos jedan primjer da su pravi skijasi,ljubitelji planine u isto vrijeme humana-inteligentna sorta, ma nesto ko hipici/filozofi.

Sapa
27.12.2006, 09:16
ma to se kod nas podrazumjeva, jedina zemlja na svijetu gdje se toleranijca reklamira na bilbordima, u fazonu nije frka sto ne podnosite komsije ali ih morate tolerisati....nigdje ne pominju postovanje koje se podrazumjeva, uce nas ko djecu debile da trpimo jedni druge
dok jedan od nas ne pukne i onda je nagradno pitanje ko je prvi poceo
i naravno svi gledaju u sudiju

I da zakljucimo ovo s jednom 'pametnom':

If everyone skied powder, there'd be no war...Only frozen boogers.:ski: :dziveli: :ski: :dziveli: :ski:

tataratira
27.12.2006, 10:33
hvala hvala, samo me ne hvalite
ispada da sam izuzetak a nisam


skontam sad u 5 minuta da mi je koljeno dobro
a vidim i gore nije lose pa odo ja sat-dva orat stazu i kamenje
pa se vidimo sutra, nosim aparatić

Sapa
27.12.2006, 11:19
hvala hvala, samo me ne hvalite
ispada da sam izuzetak a nisam
skontam sad u 5 minuta da mi je koljeno dobro
a vidim i gore nije lose pa odo ja sat-dva orat stazu i kamenje
pa se vidimo sutra, nosim aparatić

Ma srecom nisi izuzetak, zato i kazem da ima jos malo nade.

E pa sretni ti bili ti 'zemljani radovi': more Marko ne ori drumova vec ti ori ogorijelicu 1 & 2. i 'ocu fotke, fotke uzivaj:sm019: :ski: :sm018:

CrazyKong
27.12.2006, 13:55
hvala hvala, samo me ne hvalite
ispada da sam izuzetak a nisam


skontam sad u 5 minuta da mi je koljeno dobro
a vidim i gore nije lose pa odo ja sat-dva orat stazu i kamenje
pa se vidimo sutra, nosim aparatić

Daj detaljan izvestaj...i procenu dal ce biti nesto od skijanja za Novu Godinu...

tataratira
28.12.2006, 07:21
ma bilo je bolje nego na otvaranju za vikend, nasuli snijega
na Ogorjelici II na ulazu
ja sam stigao oko 11:30 i jos su staze bile dobre
doduse ja idem Ogorjelicom I radi manje guzve ali sam jurcao bez nekih vecih preprerka na stazi u vidu hangova (nema snijega pa nema ni puno hangova) ili kamenja kojeg ima po stazi...nije bas bezbjedno jer ima dosta vise ljudi nego za vikend a na uskim prolazima imas par metara zdrave staze i onda se svi tu zaglave i bude padova

zaboravih jutros aparat ali ima sliku bas kako raja padaju na glavu
na jednom djelu Ogorjelice II...vozim se gore i vidim jedan pade, pa drugi...izvadim aparat vidim i treci ce da pokusa i njega uhvatim u letu
, bice slika u toku dana

ali eto ko je navikao na evropska skijalista neka so dobro pripazi
ja sam prvi dan nategao koljeno bas radi kamenja

gledajuci temperaturu izgleda da ce biti skijanja za Novu
jest da je kriticno ali ko volim neka bude oprezan

Sapa
28.12.2006, 09:45
ma bilo je bolje nego na otvaranju za vikend, nasuli snijega
na Ogorjelici II na ulazu
ja sam stigao oko 11:30 i jos su staze bile dobre
doduse ja idem Ogorjelicom I radi manje guzve ali sam jurcao bez nekih vecih preprerka na stazi u vidu hangova (nema snijega pa nema ni puno hangova) ili kamenja kojeg ima po stazi...nije bas bezbjedno jer ima dosta vise ljudi nego za vikend a na uskim prolazima imas par metara zdrave staze i onda se svi tu zaglave i bude padova

zaboravih jutros aparat ali ima sliku bas kako raja padaju na glavu
na jednom djelu Ogorjelice II...vozim se gore i vidim jedan pade, pa drugi...izvadim aparat vidim i treci ce da pokusa i njega uhvatim u letu
, bice slika u toku dana

ali eto ko je navikao na evropska skijalista neka so dobro pripazi
ja sam prvi dan nategao koljeno bas radi kamenja
gledajuci temperaturu izgleda da ce biti skijanja za Novu
jest da je kriticno ali ko volim neka bude oprezan


E hee Marko se vratija sa 'oranja gole Jahorine'!! I tako neko na svjez vazduh, a neko u giganstki zamrzivac, ma bitno je da: "" you feel like doing it";)
Fala za opsirna izvjestaj i mada me gore biti nece, ove mi reportaze dodju ko zagrijavanje za januar 2008.

Bas si fini sto se brines za one sto dolaze iz "komfornih skijalista", al da znas (utjeha) da ni tamo nije bolje i da iste opasnosti vrebaju ko i na Javorini. Nigdje nije moguce drzati kvalitet staze u dobrom stanju poslje 12 popodne, cak i u boljim vremenskim uslovima od ovih koje sad vladaju u Alpama. To da se ljudi kod nezavaravaju o kvalitetu staza u evropi. . Tamo gdje su uska grla ili gdje prolaze 100-tine ili hiljade skijasa, na takvim mjestima te uvijek ceka ili led ili stjencuge. :hair: A ako ga svakako nema,djaba ti sva teska artiljerija za pravljenje snijega, uvijek ce biti opasnih mjesta gdje kamicci vire ko guje iz trave (ja mi poredjenja - epskih).

Salji te foto anegdote.

tataratira
29.12.2006, 07:18
juče pokvarim Betu !!!

odem na zicu vidim iskocila plastika ispod veza, ona ploča
negdje sam savio skiju, momački, rekoše u servisu

haj to k'o napravimo, skinemo vez vratimo plastiku i vratimo vez
ali dodjem ja na vrh, krenem malo nizbrdo vidim lezi frajer na stazi
tek sto sam to pomislio eto i mene kraj njega, sta bi? kontam garant kamenje..da obucem skiju vidim fali mi do pete jos 20 cm!?
sve to na vec skoro pola staze..skije u ruke pa na vrh pa liftom sa skijama u krilu nizbrdo u sevis..skontam ja da je on zaboravio zasarafiti zadnji vez za prednju plohu jednim sarafcicem..on je tu sinu gurnuo pod prednju sinu i saraf nije uhvatio rupu nego pritisnuo metal i tako drzao dok me nije otkacilo......

i opet ja odem na vrh, onako vec pomalo sjeban od svega sto mi se desilo od pocetka sezone...i konacno se naskijam kako ja volim, imao sam neku blokadu...nisam se bio opustio, previse sam se cuvao, toliko da na kraju dana nemas osjecaj umora a ni nekog ski-dozivljaja
al' eto trebalo mi je par danan na snijegu da dodjem sebi

e da, bilo je dobro ali je staza sve tanja i tanja, ne znam da li ce uspjeti sta napravti za praznike

Sapa
01.01.2007, 16:59
juče pokvarim Betu !!!

odem na zicu vidim iskocila plastika ispod veza, ona ploča
negdje sam savio skiju, momački, rekoše u servisu

haj to k'o napravimo, skinemo vez vratimo plastiku i vratimo vez
ali dodjem ja na vrh, krenem malo nizbrdo vidim lezi frajer na stazi
tek sto sam to pomislio eto i mene kraj njega, sta bi? kontam garant kamenje..da obucem skiju vidim fali mi do pete jos 20 cm!?
sve to na vec skoro pola staze..skije u ruke pa na vrh pa liftom sa skijama u krilu nizbrdo u sevis..skontam ja da je on zaboravio zasarafiti zadnji vez za prednju plohu jednim sarafcicem..on je tu sinu gurnuo pod prednju sinu i saraf nije uhvatio rupu nego pritisnuo metal i tako drzao dok me nije otkacilo......
i opet ja odem na vrh, onako vec pomalo sjeban od svega sto mi se desilo od pocetka sezone...i konacno se naskijam kako ja volim, imao sam neku blokadu...nisam se bio opustio, previse sam se cuvao, toliko da na kraju dana nemas osjecaj umora a ni nekog ski-dozivljaja
al' eto trebalo mi je par danan na snijegu da dodjem sebi
e da, bilo je dobro ali je staza sve tanja i tanja, ne znam da li ce uspjeti sta napravti za praznike

Happy new year brotha,
Nek svi ovi gore pomenuti kijameti budu daleka proslost u 2007 godini, i jos najmanje 168 cm snijega ti zelim gore na "home-hill" i naravno da redovi na zici budu u prosjeku 2-3 metra duzine (ono jes: red od 3 metra ,po nasim standardima ne mora automatski da znaci mali red, jer se u ta 3 metra moze nagurati ihaaaa 15 i vise entuzijasticnih skijasa.... )

Jesi bio gore, vidim webcam snijeg je jos uvijek oke. Jesu slusali ferariji ili si opet moro u pit-stop na remont :sm022: ???? Hebi ga puno si se radovo i spremo za sezonu, previse razmisljo (sikiro se sto bi rekli), a znas da je to tezak hendikep kad se utoj republici rodis s navikom da puno razmisljas:sm022: adrenalin radi, ti jedva ceko da posaljes sve u ono mjesto....i najzad sidjes s one zice i kazes planini: "e sad cu da te ka.am".....'naam taaj osjecaaaj. i prije nego junacki izdrnadas sa istom, vec je pet sati valja kuci poci; povlacis onaj dim od cigare sve dole do dijafragme, jos jedan pogled u retrovizor i kazes: "babe istusiraj se eto mene opet sutra":smoke: Valjaju li mi ove alegorije,ha??? Ma kaki sesso, ovo je bolje (bar u mojim godinama kad pregulis 35 i polako pocnes da ulazis u middlife crisis hahahahaha.

Ja picim u petak, jako ga malo ima, al topovi rade pa imaju neke staze od 2-3 metra sirine na dibidus umjetnoj podlozi, na 2000 m ga ima jos samo 30 cm, na 25000 jos 50-60cm, a vremenske prognoze ne obecavaju nista uzbudljivo....
mislim da cu skije da iznajmim, zao mi ovih mojih ljepotica, sutra ih vracam sa ostrenja i podmazivanja, pa da ih onda oma sjebem, nesto mi zao....

Uzivaj:yay:

inskk
04.01.2007, 14:09
DALI MOZE NEKO DA MI KAZE DALI JE BEZBEDNO ICI KOLIMA SA BG TABLICAMA NA JAHORINU ILI BJELASNICU.
POZDRAV:sm021:


Niposto ne idi autom sa tim tablicama! To je nesto najgore sto mozes uciniti! Strah me je i da pomislim sta ti se sve moze desiti!
U stvari, najbolje je da ni ne dolazis!:glavaozid

Bata Bane
04.01.2007, 17:38
Niposto ne idi autom sa tim tablicama! To je nesto najgore sto mozes uciniti! Strah me je i da pomislim sta ti se sve moze desiti!
U stvari, najbolje je da ni ne dolazis!:glavaozid

Ovo mi lici na nesto ruzno

Hurmiza
04.01.2007, 22:20
Administrator site-a treba da banuje ovog malisu sto siri ne:sm008: trpeljivost medju skijasima. Licno glasam da mu se zabrani pristup sto cu predloziti u svakom slicnom pokusaju.

inskk
05.01.2007, 12:06
Administrator site-a treba da banuje ovog malisu sto siri ne:sm008: trpeljivost medju skijasima. Licno glasam da mu se zabrani pristup sto cu predloziti u svakom slicnom pokusaju.

Nije to netrpeljivost, vec odgovarajuci odgovor na pitanje koje samo po sebi predstavlja uvredu.
Pitanje u ovom topicu je bilo otprilike kao "ja sam bijelac, i hocu li biti ubijen ako dodjem u Keniju?", ili "ja sam protestant, hoce li me razapeti Irci u Dublinu"
Da je 1996 ili 1997 to bi bilo u redu, ali za postavljanje ovakvog pitanja u 2007. godini nema opravdanja!:glavaozid
Necije neznanje ne moze biti opravdanje za nanosenje uvreda! A ovaj clan je mene ovim pitanjem doslovno uvrijedio!

ski dude
05.01.2007, 16:14
ti si neki lako uvredljiv covek,lose je to za zivce oladi malo:dziveli:

Hurmiza
05.01.2007, 17:14
Neznanje nije zlocin niti uvreda. Ono sto ti radis svojim komentarima je vrlo ruzno. Ne zelim ovde da se uvlacim u politiku ali sve je to u glavama (u ovom slucaju tvojoj i to ne bih generalizovao na sunarodnike).
Umesto da kazes dodji decko u Sarajevo i BiH slobodno da pijemo zajedno i jurimo ribe jer ces na taj nacin doneti 500 - 600 Eur zarade ovom siromasnom narodu ti kazes to sto kazes ...
Ako budes procitao malo po forumu bilo je i pre ovakvih pitanja pa ljudi nisu odgovarali na taj nacin nego su ohrabrivali one koje vole skijanje da dodju slobodno i uzivaju u slicnostima i RAZLIKAMA.

Ipak na kraju cu reci sve je to u glavama :sm022: i niko od nas nece dozvoliti da jedan ovako dobar forum bude pretvoren u smesne politicke obracune.

inskk
06.01.2007, 23:34
Pa dobro, nije valjda da niko nijr skontao da je moj odgovor bio sarkastican a ne ozbiljan:dontknow:
Clan ce vjerujem doci, biti dobro primljen i vjerovatno ce se na kraju sramiti pitanja kojeg je prije dolaska postavio:ok:
A poenta mog odgovora je da ovakva pitanja ne zavrijedjuju ozbiljan odgovor:dziveli:
No hard feelings...

jazz
09.01.2007, 17:35
inskk, meni je odmah bilo jasno da je tvoj odgovor bio sarkastičan i, iskreno da ti kažem, ja kada vidim takva pitanja, prvo mi skoči tlak na 70000, onda, duboko udahnem i napišem fini odgovor - iako da slušam onaj prvi impuls, odgovorila bi isto kao ti.

ja sam išla sama samcata kroz cijelu bosnu (i federaciju i rep. srpsku) i kroz beograd i pančevo i gdje sve ne sa riječkim tablicama, nikada nikakvih problema i čudno mi je kada netko pita da li je opasno ići sa bg tablicama kroz rs, ali eto, trudim se razumjeti da razni ljudi imaju razne strahove...

ozzie
09.01.2007, 18:46
ja sam išla sama samcata kroz cijelu bosnu (i federaciju i rep. srpsku) i kroz beograd i pančevo i gdje sve ne sa riječkim tablicama, nikada nikakvih problema i čudno mi je kada netko pita da li je opasno ići sa bg tablicama kroz rs, ali eto, trudim se razumjeti da razni ljudi imaju razne strahove...

Veruj mi jazz,nije to isto ici sa Hrvatskim tablicama kroz Srbiju i Bosnu i ici sa Srpskim tablicama kroz Hrvatsku,Bosnu itd.U Srbiji niko nije imao problema,a cik da neko ode U Dubrovnik odavde sa Bg tablama,moze slobodno da roni za kolima.
P.S Ovo nije nikakva rasprava na nacionalnoj osnovi i ne zelim da polemisemo ovde o istom,ali samo sam morao da iznesem moj komentar na predhodni post,tj. takvo je cinenjicno stanje i tu se ne moze nista.Nadajmo se da ce vreme odraditi svoje i da u nekoj buducnosti nece vise niko postavljati ovakva pitanja.Pozdrav

ski
09.01.2007, 22:01
Nisam bas planirao da komentarisem ovu temu,ali ipak nisam izdrzao da se ne ukljucim.Naime,svake zime dva,tri puta idem na Jahorinu svojim autom sa srpskim tablicama,a da bi stigao do nje,u Hrvatsku ulazim na granicnom prelazu Bogojevo te se vozim do broda gde prelazim u Bosnu,pa dalje prema Sarajevu itd. i usput napravim po dva tri stajanja i u Hrvatskoj i u Bosni i nikada nisam imao ni najmanju neprijatnost.Cak sto vise pri jednoj pauzi prosle godine dok smo se zaustavili da se malo odmorimo negde oko Zupanje,zaustavilo se auto hrvatskih tablica i ljudi nas pitaju da li nam je potrebna pomoc,da se nismo mozda izgubili?!Ovde kod nas bi se ljudi zaustavili da im “jebu majku ustasku”,a ne da pitaju da li mozda treba pomoc.Inace posao me takodje tera da bar 2 puta mesecno(24 puta godisnje) idem u Zagreb takodje sa srpskim tablicama i za “divno cudo” opet do sada nisam imao problema.Stvarno ne znam cemu takvi “odgovarajuci” odgovori.Mislim da bi ovaj forum trebao sluziti razmeni pozitivnih komentara i informacija,te stvaranju novih prijateljstava,a ne sirenju netrpeljivosti i dezinformacija.