PDA

Pogledati punu verziju : Otvaranje skijalista na Staroj Planini ipak ove godine



miles_davis
20.12.2006, 11:31
Nezvanicno:

Skijaliste na Staroj Planini se otvara 30.decembra. Na Suncanoj dolini su vec postavljena sidra. Ako vremenski uslovi to dozvole, juce i danas se postavlja sajla na Konjarniku. Jedan (????) ratrak se ovih dana dovozi sa Kopaonika.

SK Nis ce organizovati autobuski prevoz na prvo skijanje (ukoliko se zaista to cudo i desi) na Staroj Planini. Uskoro vise informacija (uputstva za ljude van Nisa, uslovi prevoza, forma za rezervaciju mesta u autobusu,...) na www.skinis.org.yu (http://www.skinis.org.yu).

kop
21.12.2006, 14:17
Svi se nadamo da ce tako biti... :ski:

Bojan87
23.12.2006, 18:56
Svakog sata 3.000 skijaša
N. NENKOVIĆ, 22. decembar 2006

NA Staroj planini ubrzano se završavaju pripreme za puštanje u rad dve žičare i ski staze. Iako još nema zvaničnih potvrda, sva je prilika da će vrpca biti presečena 30. decembra.
- Radovi na izgradnji žičare "Konjarnik" i ski lifta "Sunčana dolina" su završeni - potvrdio nam je Bogomir Prvulović, direktor javnog preduzeća "Babin zub". - Prosečena je i nova ski staza, a buduće skijalište i postrojenja se testiraju i spremaju za prve smučare.
Proteklih dana pao je i prvi veći sneg, čiji pokrivač je trenutno približno pola metra, pa se očekuje pravi spektakl na otvaranju novog zimskog centra. Promotivno smučanje, obećavaju iz javnog preduzeća "Skijališta Srbije" koje će gazdovati i stazama na Staroj planini, biće besplatno. Kasnije ski-pas će se plaćati, ali za ovu sezonu cene biće najmanje upola jeftinije nego na Kopaoniku. Dnevna karta za odrasle u punoj sezoni od Nove godine do početka marta koštaće 700. a za decu 500 dinara (na Kopaoniku je 1.800 odnosno 1.200 dinara).
STANDARD
ŽIČARA i ski-lift na Staroj planini napravljeni su po najvišim standardima, a postavila ih je svetski renomirana firma "Dopel-Majer". Od lokacije Konjarnik u podnožju polaziće gotovo 1.100 metara duga "četvorosedežnica" koja će da vozi skijaše do Markove livade koja je na 1.545 metara nadmorske visine. Odatle ide ski-lift "sidraš" dug 605 metara.
Novosti

Pa ovo je smesno. Bice upola jeftinije :D :D :D, pa trebalo bi da bude 10 puta jeftinije da bi bilo realno. Za dve zice i 4km staze mi cemo placati 700 dinara ?????????

KOP_MANIA
25.12.2006, 06:44
Nezvanicno:
Jedan (????) ratrak se ovih dana dovozi sa Kopaonika.


O boze na KOpaoniku em malo ima ratraka em nisu kvalitetni a oni ce da uzimaju

miles_davis
25.12.2006, 09:56
Pa ovo je smesno. Bice upola jeftinije :D :D :D, pa trebalo bi da bude 10 puta jeftinije da bi bilo realno. Za dve zice i 4km staze mi cemo placati 700 dinara ?????????

Kako se uzme.. Prosecan nagib staza koje ce raditi ove godine na Staroj Planini je 30%, a sirina 60 metara. Koliko takvih ima na Kopaoniku ? Drugo, koliko dnevno na Kopaoniku (za 1800 dinara dnevno) zaista ljudi skijaju, a koliko veslaju od staze do staze, gluvare po kaficima, itd. - stepen iskoriscenja ski passa ce biti neuporedivo veci na Staroj Planini (barem za sada).

Uostalom, ove godine ce na Staroj Planini skijati samo ljudi iz okoline, jer nema smestajnih kapaciteta - to ce, pored cinjenice da su stvarno preterali sa cenom ski passa na Kopaoniku, njega malo rasteretiti vikendima.

miles_davis
25.12.2006, 10:00
Nova nezvanicna informacija:

30. decembra ce raditi sidro, ali je veliko pitanje da li ce ukljucivati cetvorosed. Korpe su, prema istoj informaciji montirane, ali tek treba da se uradi testiranje.. A ni snega nema u nekoj impresivnoj meri..

Sve to znaci da najverovatnije nema nista od organizovanja nekog masovnijeg show-a tamo.. Ima vremena. Na ovako dobru stvar vredi malo i sacekati.

Max
25.12.2006, 12:23
Nova nezvanicna informacija:

30. decembra ce raditi sidro, ali je veliko pitanje da li ce ukljucivati cetvorosed. Korpe su, prema istoj informaciji montirane, ali tek treba da se uradi testiranje.. A ni snega nema u nekoj impresivnoj meri..

Znas li mozda koliko ima snega na staroj planini, odnosno neki telefon ili sajt gde se mogu dobiti takve informacije?

miles_davis
25.12.2006, 21:51
Nedovoljno, 20-25 cm. Idi na babinzub.com, pa ces tamo naci telefon EPS-ovog hotela, a ima ga i negde ovde.

Nije im bas bilo nuzno da ovako "polovicno" odradjuju posao i otvaraju nezavrsen ski-centar. Ni sam ne znam da li da idem. Sa jedne strane, necu da budem dekor jagnjecim brigadama koji seku vrpcu, a sa druge - ipak sve to izgleda toliko mocnije od Kopaonika, a tu mi je - na dva sata voznje kolima..

plageton
26.12.2006, 01:25
Sto svaka planina u Srbiji mora da ima "Suncanu dolinu"? Tim pre sto nikad nikakve doline tu nema, a i za sunce cemo da vidimo. Mislim, ako bas mora da bude dolina, sto ne bi bila "Snezna dolina".

kop
26.12.2006, 01:48
To si dobro primetio ! :)