Vesti ZU Trentino 2013 - Milanko Petrović zauzeo šesto mesto u poteri

ZU Trentino 2013 - Milanko Petrović zauzeo šesto mesto u poteri

Trentino, ITA | 17.12.2013. | b92.net
milanko petrovic 600x397

Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović je na Zimskoj univerzijadi u Trentinu osvojio šesto mesto u kružnoj trci potere na 12,5 kilometra. On je stazu prešao za 36 minuta, sedam sekundi i dve desetinke, što je za 57,3 sekunde bilo slabije od prvoplasiranog Rusa Aleksandra Pečenkina.

Drugo mesto pripalo je Sergeju Kljakinu iz Rusije sa četiri desetinke zaostatka, dok je bronzani Aleksej Almukov iz Australije bio osam desetinki sporiji od Pečenkina.

Drugi predstavnik Srbije, Damir Rastić završio je trku na 29. mestu, sa četiri minuta, dve sekunde i dve desetinke zaostatka za pobednikom.

Srpski bijatlonac je do sada osvojio dve medalje na Univerzijadi u Trentinu – zlatnu u sprintu na 10 kilometara i bronzanu na 30 kilometara.

Takmičenja na 26. zimskoj Univerzijadi završavaju se 21. decembra.