Vesti Sochi 2014 - Ana Feninger zlatna u superveleslalomu

Sochi 2014 - Ana Feninger zlatna u superveleslalomu

| 15.02.2014. | blic.rs
usatsi7740388

Takmičenje u ženskom superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju proteklo je u znaku Austrijanki koje su na pobedničkom postolju imale dve predstavnice - Anu Feninger koja je osvojila zlatnu i Nikol Hosp kojoj je pripala bronzana medalja.

Između njih "ugurala" se Nemica Marija Hefl-Riš sa srebrnim odličjem. Do olimpijskog zlata, prvog u karijeri, 24.godišnja Feninger stigla je posle minut i 25,52 sekundi. Na vrlo teškoj stazi, na kojoj su od prvih 11 takmičarki samo tri završile vožnju, Feninger je napravila najmanje tehničkih grešaka i apsolutno zasluženo stigla do najznačajnijeg trofeja u dosadašnjoj karijeri u kojoj ima pet pobeda na Svetskom kupu i tri medalje sa svetskih prvenstava.

Drugoplasirana Hofl-Riš zaostala je za pobednicom 55 stotinki. Njen rezultat bio je dovoljan samo za drugo mesto i srebrnu medalju. Nemici je to prvo srebro na Olimpijskim igrama na kojima je prethodno osvojila tri zlatne medalje. Jednu od njih upravo u Sočiju gde je pre pet dana trijumfovala u super kombinaciji.

Najzad, do druge medalje na Igrama u Sočiju stigla i Nikol Hosp. Srebru, koje je osvojila takođe u super kombinaciji pre pet dana, danas je dodala bronzu pošto je u cilju zaostala 66 stotih delova sekunde za pobednicom Feninger.

Takmičenje u alpskim disciplinama na Igrama u Sočiju nastavljaju se sutra superveleslalomom muškaraca.