Vesti Falun 2015. - Šmrković, Hadžifejzović, Plakalović, Karišik prošli kvalifikacije

Falun 2015. - Šmrković, Hadžifejzović, Plakalović, Karišik prošli kvalifikacije

Falun, SWE | 18.02.2015. | sportdc.net
anjailicfalun2015640

Švedski Falun je domaćin Svjetskog prvenstvu u nordijskim skijaškim disciplinama, a u sredu 18.02.2015. su na programu bile kvalifikacije u skijaškom trčanju za žene na pet i muškarce na 10 kilometara.

Predstavnica BiH, Tanja Karišik zauzela je drugo mesto sa rezultatom 14:23,1 i tako se plasirala u finalnu trku na 10 kilometara koja je na programu 24. februara. Pored nje u finale se plasirala i Makedonka Rosana Kiroska, koja je zauzela osmu poziciju.

Blizu finala je bila 16. plasirana Anja Ilić iz Srbije, dok je njena koleginica iz ekipe, Maida Drndić završila kao 31. na tabeli. Katarina Bogdanović, Sara Mumović i Teodora Đukić iz BiH zauzele su 26, 28 i 32. mesto, Marija i Jelena Bulatović iz Crne Gore osvojile su 27, odnosno 38. poziciju, dok je Makedonka Marija Kolarska takmičenje završila na 33. mestu.

Kompletne rezultate kvalifikacija devojaka možete pogledati
ovde.

Skijaši su se takmičili na duplo većoj dužini, a poput Tanje Karišik, Mladen Plakalović je osvojio drugo mesto sa rezultatom 24.13,4, a sa njim će u finale i dvojica predstavnika Srbije, Rejhan Šmrković i Dževad Hadžifejzović, koji su zauzeli šesto, odnosno deveto mesto.

Njihove kolege iz reprezentacije Srbije Mirsad Pejčinović i Aleksandar Jelić bili su 27 i 56, dok su Stefan Anić i Marko Starčević iz BiH osvojili 33 i 38. mesto, a Nemanja Košarac nije startovao. Od Makedonaca najbolji je bio 25. plasirani Toni Stanoeski, a pored njega ovu državu su predstavljali Starvus Jada (36.mjesto), Milančo Krsteski (39), Gjorgji Icoski (42). Takmičari iz Crne Gore Radovan Radović i Nikola Anđelić su osvojili 58. i 61. mesto.

Finalna trka za muškarce na 15 kilometara je na programu 25. februara.

Kompletne rezultate kvalifikacija muškaraca možete pogledati ovde.